رفتن به مطلب

Rodrik Stark

اعضا
  • تعداد ارسال ها

96
  • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

1

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

487 بازدید کننده پروفایل
  1. Rodrik Stark

انتقادات و پیشنهادات

سلام وووووو سایت چقد عوض شده؟ ببخشید من تازه از خواب اصحاب کهف بیدار شدم نمیدونم پرسیدن این سوال اینجا کار درستیه یا نه؟کسی میدونه چه بلایی یر سایت وینترفل اومده؟من ترجمه کتابارو از اونجا میگرفتم الن انگار کلا سایت پریده چنتا از بچه های اینجا تو گروه ترجمه بودن ام ام استارک و کیوان و سامیانو و...اگه کسی میدونه یه خبر به این گرگ سرگردان بده
  2. Rodrik Stark

شاهزاده ی موعود

یه چیزی نظرمو جلب کرده درباره آزورآهای اول.یعنی این بابا این همه راهو کوبیده از آشایی اومده وستروس که با وایت واکرا بجنگه!؟یعنی این منجی نمیتونست از خود وستروس باشه و آزورآهای از آشایی اومده وستروس فرزندان و نخستین انسان ها رو رهبری کرده تا آدرهارو شکست بدن جایی اشاره شده که لست هیرو از سرزمین های شرقی اومده باشه؟یا ما فقط داریم قرائت شرقی ها و پیروان رلور رو از داستان دنبال میکنیم؟
  3. Rodrik Stark

خودتان را معرفی کنید .

سپاس خدایان رو که بالاخره یه نفر هم با اسم کاربری و آواتار کتلین تو وستروس عضو شد ورودتونو تبریک میگم دوست عزیز و همچنین حسن سلیقه در انتخابتون
  4. Rodrik Stark

بار ِ عام، باری برای عموم [گفتگوی آزاد 2]

درباره همون شخصیت مرده انگاشته شده
  5. Rodrik Stark

محبوبترین شخصیت های سریال

اولنا درسته به پای بیلیش و وریس نمیرسه اما میون زنا از همه بهتره.سرسی چه سیاست یا عملکرد خوبی داشته تا حالا؟جز ضرر زدن به خودش و دیگران در وصف بی کفایتی سرسی همین بس به کسایی قدرت داد که آخر سر بلای جونش شدن!شما یه دور کتاب رو بخون متوجه میشی.مارجری باهوشه قشنگ میشه فهمید که زن ساده ای نیست ولی به وضوح مشخصه که تحت نفوذه مادربزرگشه. درباره داوث من نمیدونم شما فصلایی که متعلق به داوث و استنیسه خوندی یا نه؟ولی اگه نخوندی یه بار قسمتی که تو سریال داوث برای گرفتن وام از بانک آهنین نشون میده رو نگاه کنی متوجه میشی مشاوره هم میده خیلی خوب هم اینکار رو میکنه.اتفاقا به نظرم هر جا استنیس حرفشو گوش نکرده ضرر کرده.برای استنیس لشکر جور میکنه.دیگه باید چی کار بکنه؟
  6. Rodrik Stark

محبوبترین شخصیت های سریال

برترین شاه استنیس برترین فرمانده راب برترین زن سیاستمدار اولنا برترین مرد سیاستمدار تایوین،تیریون برترین مشاور داوث برترین فرد مرموز واریس برترین شخصیت کودک برن برترین پدر ند برترین مادر کتلین.بی خود سرنوشت بچه هاشو بهانه نکنین.همه تصمیماتش درست نبوده ولی بدشانسی هم کم نیاورد بدبخت برترین محافظ برن(پولشو سر وقت بده تا خیالت راحت باشه)
  7. Rodrik Stark

منفور ترین شخصیت

نفر اول بدون شک دنریس تارگریانه که اختلاف فاحشی از بقیه داره.براش دلایل زیادی دارم احمق و کودن نیست که هست(گند کاریاش تو شهرای آزاد) کلاش و غیر قابل اعتماد نیست که هست (کاری که تو آستاپور کرد) الکی مغرور نیست که هست(این بشر هیچ افتخاری نداره به جز خون پاک والریاییش من موندم اینهمه غرور نخوت از کجا میاره!؟ ) همرو فاسد و غاصب میدونه جز خودشو ایل تبارش تحمل کوچکترین حرف مخالفی رو نداره حتی از طرف مشاوراش!(حتی حاظر نیست حرفای باریستان درباره پدرش بشنوه) بدون محاکمه یه عده رو به صلیب میکشه!بدون ثابت کردن جرمشون!آخه یه دادگاهی،یه حق دفاع از خودی.این دیگه چه جور عدالتیه؟پس فردا اگه حاکم شد یه چیزی میشه تو مایه های مدکینگ!به ریش تورموند قسم میگه آدما دوراه دارن یا تو دنیای جدید من زندگی کنن یا توی قدیمیه برن بمیرن آخه آدم این همه دگم؟ نچسبه.بازم بگم؟ البته دلیل مهمتری که ازش متنفرم به خاطر اینه که منو یاد هیتلر میندازه.دقیقا نمیدونم بیشتر از هیتلر بدم میاد یا دنریس مثل اون به خون و نژادش افتخار میکنه.مثل اون یه آدم کودنه بدون قابلیتی در رهبری یا فرماندهی که رو شونه های آدمای دیگه پیشرفت میکنه به راحتی ازشون میگذره(سر جوراه)همونقدرم دگم و خشک مغزه! میخاستم برای نفر دوم سرسی رو بگم دیدم سگ سرسی شرف داره به این آدم!والا
  8. alireader: دوست من خیلی با تعصب نوشتی! اوریس براثیون یکی از دلایل شروع جنگ بود؟یعنی اگه مثلا وقتی تایوین تیریون رو به یکی از لردهای قدرتمند وستروس پیشنهاد میداد و طرف بهش میخورد مسبب ماجرا تیریونه؟ اوریس این وسط چیکارست! کافیه یه نگاهی به نشان خاندان براثیون و شعارشون و خلق و خوشون بکنی تا بفهمی که بیشتر بهشون میاد وارث دارندون باشن تا تارگرینا "پس براتیون ها به هیچ وجه نمیتونن خودشون رو از فتح وستروس و اعمال بعدی تارگرین ها مبرا بدونن" الله اکبر!!!این دیگه چه منطقیه؟ یعنی مثلا اگه استاراکا هر کاری بکنن کاراستارکا باید پاسخگو باشن یا شریک جرمشون محسوب بشن؟هزار الله اکبر!!! کسی اقدامات جهیریس و آلیسان رو زیر سوال نمیبره.صحبت از اینه که آیا این نکات مثبت تارگرینا به اقدامات منفی شون میچربه یا نه؟اگه نظر منو بخوای میگم نه! (این اقدامات جهریس و ملکه آلیسان هم حکم پیراهن خونی خلیفه سوم رو پیدا کرده ها!یعنی هر وقت صحبت از تارگرینا میشه فورا مثل علم به اهتزاز درمیاد بابا به غیر اینا میگور و اگان نالایق و مد کینگ هم هستن.چرا اینارو نمیبینید؟نمیخوام بحث به بیراهه بکشه.گفتم که اینقد دارین رابرت و استنیس باراثیونارو میکوبین اینارم مد نظر داشته باشین) ادارد متعصب ترین حامیه رابرته؟برام سواله اگه متعصب ترین حامیش بود چرا همون اولی که وستروس فتح کردن سر قضیه کشته شدن بچه های ریگار تعصب به خرج نداد قتل بچه هارو توجیح نکرد به جاش قهر کرد رفت شمال؟چرا سر قضیه سوقصد به دنریس مقابل رابرت و شورا ایستاد؟ادارد کجا با تعصب از رابرت حمایت کرده؟یک نمونه نام ببر فقط خوب شد رنلی مرد وگرنه چجوری میخواستین رقص اژدهایانو توجیح بکنین یا قیام بلک فایرو؟ دونفر باهم اختلاف داشتن یکیشون با جادو اون یکی رو کشت که به نظرم دلیل خیلی قانع کننده ای داشت واسه کارش.به جاش خوب بود چند هزار نفر رو به جون هم میانداخت و آخر سر کشته زخمی و یتیم و بیوه جا میزاشتن؟اینو با ماجرای رقص یکی میکنی؟مثلا سوار اژدها میشدن به جای رودرو شدن با همشهرارو میسوزوندن خوب بود؟ ملت رو میسوزندن خوب بود؟اصلا ابعاد قضیه قابل مقایسه نیست با هم. امیدوارم منظورت از اینکه دنریس خودشو تو شرق ثابت کرده لشکر کشی از این شهر به اون شهر حاکم کردن یه قصاب به جای اربابا و یا صلیب کردن و کشتن یه عده بدون محاکمه نباشه! جدا که درخشانه این کارنامه بعدش میای با استنیس مقایسش میکنی میگی ادعای بهتری داره واسه تخت آهنی اصلا قبول.فرض میکنیم همینطوری که شما میگیه و استنیس از روی عشق به مردم و وظیفه شناسی نرفت شمال!نتیجه کارش چی؟دیوار رو حفظ نکرد؟این دنریسی که فقط از روی عشق به مردم داره کار میکنه و اصلا دنبال حق پدر مظلومش نیست چی؟نتیجه کارش جز این نیست که یه عده رو پایین میکشه و یه عده دیگرو رو کار میاره!چه تغییر مثبتی ایجاد کرده تو شرق؟ اصلا قبول.فرض کنیم خیلی هم خوب بوده عملکردش تو شرق!ربطش به وستروس چیه؟فک میکنی میتونه سر آدمی مثل لیتل فینگر رو مثل اون اربابی که آنسالیدارو ازش خرید کلاه بگذاره!؟ وستروس و ساختار قدرتش با ایسوس فرق داره!کسی که فرضا تو ایسوس موفق بوده دلیلی نداره بتونه تو وستروس هم موفق باشه شما دیگه داری استنیس رو سلاخی میکنی نه نقد!
  9. Rodrik Stark

نظرسنجی شماره 23: به نظر شما در کتاب 6 و فصل 6 سريال ...

کل توزاد: پادشاه شب که به احتمال زیاد یه استارک بوده به آدرها پیوسته.آدرها فقط بچه ها رو میتونن بگیرن ولی تو این یه مورد خاص یه انسان بالغ بوده.ممکن جادویی بودن خون اون شخص به این کار کمک کرده باشه.فرضیاتی در مورد جادویی بودن خون استارکها هست.جان اگه یه استارک باشه که من میگم هستجادویی بودن خونش میتونه کمک کنه که مثل این شخص باشه و نه فقط یه مرده متحرک. درسته اینا فقط یه احتماله!وقتی کشیش رولوور میتونه چرا آدرها نتونن بانوی سنگدل و داندریون تبدیل به زامبی نشدن
  10. Rodrik Stark

نظرسنجی شماره 23: به نظر شما در کتاب 6 و فصل 6 سريال ...

منم به آدرها رای دادم دقیقا نظر منو گفتی!ما هیچی از آدرها نمیدونیم جز شر مطلق بودنشون!!! وشاید اونطوری که ما فکر میکنیم نیستن!؟چیزی که تا حالا معلوم شده اینه که اونا مثل بقیه دارای اجتماع هستن.مثل بقیه دارای رهبر هستن!چون میخوان وستروس روماله خودشون بکنن نمیشه شر در نظر گرفتشون.مگه اگان وستروس برای خودش نمیخواست!مگه فیرست هیومن ها وستروس رواز فرزندان نگرفتن وآندال ها از فیرست هیومن ها!فک کنم آدرها هم میتونن همچین حقی واسه خودون قائل بشن. برای شناخت بیشتر آدرها به یه راوی نیاز هست و چه کسی بهتر از جان.چه کسی بهتر از یه استارک. استارک ها قبلا یه نماینده در میان آدرها داشتن.جان میتونه دومیش باشه
  11. Rodrik Stark

پروژه: پرونده نویسی خاندان های وستروس

خوب بحث سر اینه که منطقه ای شروع کردن ممکن سنگین باشه و زمانبر.برای سبکتر شدن کار بچه ها پیشنهاد دادن خاندانهای کمتر دیده شده نوشته بشه. این چیزی که شما میگی یه طرح جامع هستش نه یه پرونده نویسی برای یه خاندان.برای راحتی کار میشه چه پیشنهادی داد.این میشه طرح کلی که طرح خوب و جالبیه.اما چجوری شروع بشه که سنگین نباشه؟اینی که شما میگی مرحله ای دیگه؟یعنی وقتی تاریخ هشت هزارساله شمال تموم شد توضیحات و معرفی خاندان ها خاندان ها شروع بشه
  12. Rodrik Stark

پروژه: پرونده نویسی خاندان های وستروس

به نظرم پیشنهاد نگار بهتره.چون الان فک نکنم کسی باشه که در مورد خاندانای اصلی کتاب چیزی ندونه و به علاوه ویکی فارسی شون خیلی کامله.ولی خاندان های قدیمی یا منقرض شده فرق میکنن.ناشناخته هستن.تو ویکی فارسی چیز زیادی در موردشون ننوشته یا اصلا چیزی ننوشته.برای خود من پیش اومد وقتی رفتم سراغ خاندان مود تو ویکی فارسی چیزی پیدا نکردم برا همین رفتم سراغ ویکی انگلیسی یه مطالبی دستگیرم شد. برای شروع هم میشه از روی جنگ هایی که باعث حذف این خاندان ها شد شروع کرد به طور مثال تو جنگهایی که مورس مارتل و نایمیریا تونستن رقیباشون رو کنار بزنن روئسای خاندان های شکست خورده رو به دیوار میفرستن یکی از خاندان ها(الان دقیق حضور ذهن ندارم اسمش چیه)چون وارثی نداشته منقرض میشه
  13. Rodrik Stark

تبریک تولد

تبریک میگم کیوان جان
  14. Rodrik Stark

نظرسنجی شماره 2: بازيگر محبوبتان در سريال «Game of Thrones»

Sean Bean فقط یه فصل تو سزیال بود اما تو همون یه فصلم عالی بود.انصاف نیست با بازیگرایی که تو جنتا فصل حضور داشتن مقایسه بشه.در حالت کلی Sean Bean رو بیشتر از بقیه پسندیدم اگر Sean Bean رو بزارم کنار بین Lena Headey و Peter Dinklage من Peter انتخاب میکنم.نمیدونم چرا هر جوری میخوام مقایسشون کنم اون صحنه دفاعش تو دادگاه جلوی چشم میاد.ولی به قول معروف چیزی از ارزش های Lena Headey کم نمیکنه .یه جورایی احساس میکنم چون کاراکتر تیریون رو دوست دارم تو انتخابم تاثیر گذاشته. البته فک کنم بازی ها دیالوگایی که روبه رو هم داشتن بیشتر به دیده شدنشون کمک کرده الان که فک میکنم میبینم سکانسایی که این دوتا جلوی هم بازی کردن جز بهترین جذابترین قسمتای فیلمه.یه جورایی بازیهای خوبشون رو هم دیگه تاثیر داشته و بیشتر از بقیه دیده شدن.
  15. Rodrik Stark

هابیت

هیچکدوم از کتابارو نخوندم.قضاوتم از رو فیلم هاست واطلاعاتی که از آردا و ویکی انگلیسی بدست آوردم.اینکه لوتر رو با هابیت مقایسه کنیم بگیم هابیت ضعیفه یکم بی انصافیه.اینطوری که من میدونم هابیت اولین کتاب تالکینه و داستانیه که برای کودکان نوشته شده ولی لوتر رو خیلی بعدتر از هابیت مینویسه با این تفاوت که تجربه بیشتری داره و این بار کتاب کودکان نیست(نمیدونم چقد درسته اما اگه کسی از دوستان اطلاعی داره دراینباره مارو هم بی نصیب نذاره).یه جورایی اگه اینجوری باشه انگار داریم ژیان رو با با محصولات جدید سیتروئن مقایسه میکنیم. در کل فیلم خوبی بود و اشکالاتش در مقایسه با لوتر فک کنم به خاطر پشتوانه داستانی قوی که لوتر داره و ولی هابیت نداره. تورین و بیلبو عالی بودن کاش شروع و شکل گیری دوستی بین این دوتا رو بهتر تصویر میکردن حتی به قیمت اضافه کردن به داستان اصلی.تائوریل و مثلث عشقی اون و کیلی و لگولاس یکی از اضافات که الحق والانصاف خوب دراومده.بازیگر تائوریل خوب بود.فیلم صحنه های جالبی داشت.تحول تورین،جمع شدن یکجای گاندولف و سارومان و گالادریل و الراند و راداگاست در مقابل سائورون(یا قمر بنی هاشم چه خبر بود کف کردم!واقعا چه کرد بانو گالادریل)ایستادن تائوریل مقابل تراندوئیل با اون جمله زیباش(فک میکنی زندگیت از اونا ارزشمند تره در حالی که هیچ عشقی در اون نیست)،مرگ تورین و خیلی صحنه های دیگه که محال از ذهن من پاک بشه.درباره لگولاس فک کنم به خاطر زیاد بودن شخصیت ها زیاد مجال پرداختن بهش رو نداشتن.فیل خوبیش این بود که من با شخصیتی خیلی رو اعصابم بود هم همذات پنداری کردم(صحنه آخر گفت و گوی تائوریل با تراندوئیل کنار جسد کیلی.فک کنم یاد زن خدابیامرزش افتاد )