رفتن به مطلب

Rexxar

اعضا
  • تعداد ارسال ها

19
  • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

0
  1. Rexxar

بحث اپیزودیک فصل پنجم اپیزود دهم Mother's Mercy

من فقط و فقط دلم برای نویسنده ی مقاله این سایت می سوزه که در دو پارت اونم خوب و مفصل به تحلیل و آنالیز محاصره وینترفل و احتمالات و اضافه شدن خاندان های شمالی به استنیس و استراتژی ها و .... پرداخته بو اون وقت سازندگان سریال اومدن چیز کردن به داستان اونم توی کمتر از 5 دقیقه بخونین خالی از لطف نیست https://bryndenbfish.wordpress.com/2013/11/15/a-complete-analysis-of-the-upcoming-siege-of-winterfell-part-1/ https://bryndenbfish.wordpress.com/2013/11/19/a-complete-analysis-of-the-upcoming-siege-of-winterfell-part-2/ حالا امیدوارم تو کتاب حداقل یه نبرد درست حسابی رو ببینیم حالا برنده هرکی که هست فقط اخلاق مهمه
  2. Rexxar

تجاوزی که D&D به داستان و مخصوصا پلات دورن انجام دادن از تجاوز ماونتن به الیا مارتل هم بد تر بوده. یک فصل تمام معطل کردن همه برای محاصره دقت کنید محاصره وینترفل بعدشم که هیچی به هیچی بولتون ها پیروز شدن و استنیس رو که 4 فصل باهاش همراه بودیم رو اونم نه به دست بولتون ها بلکه به دست برین از تارث (به جرئت می گم یکی از منفورترین شخصیت هاست) اصلا چه لزومی بود استنیس تو سریال شیرین و سیلیس رو بیاره وقتی قراره شکست بخوره به هر حال.فقط می خواستن الکی منفورش کنن .با این کار که هم شیرین مرد و هم استنیس دیگه خاندان باراتیون منقرض شد دیگه رسما تو سریال سرسی هم با اینکه ازش بدم میاد تیکه هاشو نتونستم ببینم زدمش جلو سریع بره و از این که رابرت استرانگ دید نمی دونم چرا خوشحال شد مگه یه نفر چی کار می تونه بکنه براش؟ باورم نمیشه اینو میگم ولی تنها قسمت خوب این اپیزود همون آریا بود آقا خداییش این واریس کجا بود؟چجوری خودشو رسوند به بالکن میرین؟!!و چه جوری این دنریس (how fucking lucky she is) که میوفته وسط یه دوتراکی هورد و کالسار هیچیش نمیشه (همونطوری که همه می دونن دوتراکی ها چجورین) و احتمالا اینا هم می شن جزوی از ارتشش i mean god!!it is ridiculous آقا چرا نامه ی صورتی رو حذف کردن ؟!!؟چرا جان رو به مفتضحانه ترین شکل کشتنش اونم با شش ضربه چاقو در ضمن اینا که تو سریال گوست رو موقع کتک خوردن سم از فضا نازل می کنن ولی موقع کشتن جان نه. lazy wolf فقط موزیک سکانس پایانی (جزو موزیک هایی که سریال برای خاندان استارک استفاده می کنه فقط که همشون غمگینن ) واقعا ناراحتم کرد که هرچی بلا هست داره سر اینا میاد آخریشم که این در ضمن اگر هم ملیساندرا بر فرض محال برگردونه جان رو که بعید می دونم دیگه اون جانه سابق و قهرمان شرافتمند وستروس نیست،کلا به یه شخص دیگه تبدیل می شه مثل بریک دنداریون که هربار می رفت یه شخص دیگه بر می گشت. در آخر دورن که من نمی فهمم چرا کوئنتین مارتل و بهترین شخصیت زن داستان یعنی آریانه مارتل باید حذف شه ولی شخصیت هایی مثل برین از تارث و الاریا سند بهشون داستان من درآوردی ورژن D&D اضافه بشه و دورن رو که باید یکی از بهترین پلات ها رو داشته باشه خط داستانیش کسل کننده می شه.یعنی واقعا نمی فهمن اینا نباید اینقدر الکی داستان رو بی خورد عوض کننش؟!؟!؟ حالا امیدوارم فصل بعد آریانه رو بیارن. لا اقل بگن آریانه فصل 5 تو سان اسپیر بوده بعد فصل 6 اومده واتر گاردن(آرزو های نشدنی )
  3. Rexxar

Season 5, Episode 10 Mother's Mercy 9.6/10
  4. Rexxar

بحث اپیزودیک قسمت نهم The Dance of Dragons

پیش نمایش قسمت بعد http://www.uploadbaz.com/14n5h1nzk7b2 واقعا نمی دنم چه اصراریه که سازندگان سریال استنیس رو هی می خوان اینقدر منفور کننش(ولی باید در نظر بگیریم که نه راه پیش داشت و نه راه پس(از دید سریالی). حالا حداقل اینکارو کرد بره وینترفل رو بگیره از بولتون ها)
  5. Rexxar

بحث اپیزودیک فصل پنجم اپیزود هشتم Hardhome

من تعجب می کنم که چرا دوست دارن خصوصیت اصلی استارک ها رو (اونایی که دایرولفشون زندست) رو حذف کنن برای اینکه ثابت بشه این دنریس چیزی بارش نیست و دیالوگاش فقط لگد زدن بسیار زیاد به گله و نه دیالوگای خیلی خفن ، پیشنهاد می کنم کلا حرکات و رفتار و گفتار و بخصوص ری اکشن هاش رو با شخصیتی عالی ای مثل آریانه مارتل مقایسه کنید تا فرق یه رهبر درست حسابی با یه .... معلوم بشه
  6. Rexxar

بحث اپیزودیک فصل پنجم اپیزود هشتم Hardhome

این هم لینک پیش نمایش قسمت بعد (dance of dragons) هست که گمونم باید بیشتر در مورد اتفاقات میرین باشه : (لینک آپلود باز) :http://www.uploadbaz.com/psk38ia03f87 خواب من برای اینکه نایت کینگ معلوم شد که 100 درصد زندست خوشحال شدم چون یه دشمن واقعی بالاخره پیدا شد و با کاریزمای بالا هم هست این آزور آهای هم که بالاخره باید بین جان و استنیس و دنریس یکی باشه که بعد اینکه جان اون eye contact پایانی رو داشت می شه گفت شانسش خیلی زیاده آزور آهای باشه ، استنیس می تونه باشه ولی احتمالش کمه مخصوصا حالا که با روس بولتون گیر افتاده.دنریس هم که فعلا داره در میرین قاطی باقالی ها واسه ما دیالوگ خفن می گه مثلا خیلی تاثیر گذار جلوه کنه فقط امیدوارم نخوان اولی را در لحظه ی حساس جایگزین بوئن مارش کنن
  7. Rexxar

بار ِ عام، باری برای عموم [گفتگوی آزاد 2]

اینا یه جور برداشته. همونجور که شما برداشتتون از حرف های سرسی به ادارد که بزرگترین دشمننش تو کینگزلندینگه و همینطور برادر زنی ایه که مردایی که حالا یه موقع بهشون علاقه داشته (هم رابرت و هم اون ریگار تارگرین) هست ، راسته و فقط برای توجیه مسخره زناش با جیمی نیست منم برداشتم رو گفتم حالا حتما تو رد کیپ دوربین نذاشتم که ببینم اینا اتفاق افتاده صد درصد یا نه Good one
  8. Rexxar

بار ِ عام، باری برای عموم [گفتگوی آزاد 2]

اینکه اگر شوهری خودش رو به همسرش تحمیل کنه تجاوز نیست به نظرم سوپر اشتباهه.نه تنها تو زندگی واقعی تو این جهان بلکه حتی تو خود داستان هم این تایید شده که تجاوزه.نشون به اون نشونه(همیشه از این عبارت بدم میومد ولی مجبور شدم استفادش کنم ) تیریون به تایوین در جواب این که تو باید کار خودتو در هرصورتی انجام بدی و با سانسا بچه دار شی گفت : i will not rape her در مورد اینکه رابطه ی سرسی و رابرت تجاوز بوده شدیدا مخالفم چون خود سرسی هم حتما از اون رابرت بسیار خوش هیکل و خوش فرم خوشش میومده که بعد اون گفتن لیانا هم از اونجایی که رابرت سرش با بقیه گرم بود و با بودن جیمی کلا فکر نکنم اتفاقی به اونصورت اتفاق افتاده باشه بینشون چه برسه به تجاوز
  9. Rexxar

بحث اپیزودیک فصل پنجم اپیزود هفتم the gift

دوستانی که هیجان رو در شمال نیاز دارن ببینن تو این فصل میگن شمال این فصل جالب نیست برن فقط یه نگاهی به صفحه imdb اپیزود بعد نگاه کنن و ببینن اسم چه کارکتر هایی تایید شده فکر کنم این اپیزود می تونه یخ سریال رو حسابی واکنه تو این فصل
  10. Rexxar

بحث های اپیزود قسمت 9 فصل 4 The Watcher On The Wall

اپیزود خوبی بود و از لحاظ جنگی و visual effect هم عالی بود.به آدم یه چیزی از یه جنگ با اکشنی که مسخره وکارتونی نباشه .می خواست بهت میداد.هیجان رو خوب منتقل می کرد(البته کتاب یکمی بیشتر هیجان داشت ولی اینجا دیگه به صورت بصری بود) و صد درصد رو مهارت ها و تمرین ها ی جنگی خیلی کار شده بود.اپیزود پر خرجی به نظر می رسه و آهنگ های رامین جوادی هم در منتقل کردن هیجان نقش عمده ای داشت حالا من هم موندم چجوری می خوان جمع کنن جریانو احتمالا نمی دونم چند تا اتفاقو حذف می کنن یا می ذارن برای فصل بعد (با توجه رسیدن سریال به کتابها) که امیدوارم نیفته این اتفاق استاد ایمون : و جنگ های این سریال(مخصوصا بلک واتر)مطمئنا بهتر از جنگ های سریال های دیگه هست و طبیعی تره و دلیلش اینه که hbo برای سریالی که را به راه ریتینگ میاره خوب خرج می کنه و هیچی مسخره تر از جنگ های اسپارتاکوس نیست(به قول رنلی کمدی )و انگار آدم داره بازی کامپیوتری دیگران رو می بینه که موقع حمله 10 ثانیه وای می ایستن تا فکر کنن کجا رو بزنن بهتره تو اون 10 ثانیه میتونی بری دستشویی بیای ولی هنوز صحنه آهسته ادامه داره اپیزود بعد با توجه به اتفاقات توش فکر کنم بازم نمرش بالای 9 باشه و حتی با احتمال کم رو به بالا ، بالای 9.5 هست و اینم از پیشنمایش قسمت 10 فصل 4 با کیفیت HD : http://www.uploadbaz.com/shro55thnw0k
  11. Rexxar

نکات قسمت 8 فصل 4 The Mountain and the Viper

شما به احتمال زیاد منظور منو درست متوجه نشدید یا من منظورمو بد رسوندم منظور من طراحی و معماری دیوار بود که فرق کرده بود در تصویر اول با زوم زیاد معلومه که دیوار باریکتر و از از گنبد(حالا هرچی که اون خونه های کوچیک هست) بر خورداره و بیشتر شبیه استوانه هست و و زیرش یک سنگ تا به پایین و صخره به دونیم تقسیم نشده ولی در دومی چاق تر با گنبد های بیش تر و جزئیات بیشتر و کلا با گرافیک و جلوه های بصری بهتری هست وشاید دلیلی بر نبودنش در تیتراژ باشه در ضمن هردو عکس از همون جنوب غربی ایری هست یکی بعد و یکی قبل دروازه خونین هست
  12. به نظر من رابرت خیلی الطافش بالا بود که سرسی رو ملکه کرد(البته از صدقه سری جان ارین)و هیچ گونه دلیل به صورت منطقی هم فکر نمی کنم داشته باشه که آدم از کسی که اونو ملکه کرده بدش بیاد.مثلا اگه نگران لیانا هستی یا اینکه رابرت دوستت نداره و چند تا حرومزاده هم پس انداخته خودت که بدتری و خودتو با لنسل و هم خواب کردی به صورت کل دلیل تنفرم ازش این همخوابی احتمالا با چند نفر یا اشتهاه زیادش نیست دلیل اصلیش اینه که برای همه ی کارای مسخره و غیر قابل تحملش یه دلیل و توجیه مسخره تر و غیرقابل درکتر میاره که تنها خودش فکر می کنه درسته و این که خیلی خودش رو باهوش می دونه در حالی که عقده تمام وجودش رو فرا گرفته و من با اینکه نمی دونم موضوع ریگار و رابرت یا لیانا اینو عقده ای کرده رو کاملا غلط می دونم چون عقده ی ایشون در ذاتش بوده وذاتا خورده شیشه داشته مثلا مو ضوعاتش در بچگی با تیریون و اون دختر بچه ای که داد سربازای لنیستری کتکش بزنن و یه چشمشو از دست داد(اسپویل نیست تو سریال هم بود) و سایر مواردی که دوستان تو تگ اسپویلر گفتن و بعدا می بینیمش و کیوان: این آخری اسپویل 5 بود
  13. Rexxar

نکات قسمت 8 فصل 4 The Mountain and the Viper

در مورد ایری یه چیزی هست که شکل و شمایل و استایل و جزییات بیرونیش نسبت به فصل 1 عوض شده که شاید دلیل نیاوردنش تو تیتراژ سریال همینه مثلا تو فصل 1 این بود و تو فصل 4 این :
  14. Queen nymeria : با حرفات در رابطه با راب بخشی رو موافقم(که اشتباهاتش زیاد بود البته بگم از راب مخصوصا تو کتاب 2 خوشم میومد ولی دیگه اشتباهات زیادی کرد) مخصوصا قسمت لرد های شمال رو مخالفم چون از اونجایی که راب یه بچه بود و لردهای شمال بخش اعظمشون مسن و همسن و سال و بزرگتر از پدرش هستن که مطمئنا راضی نگه داشتشون از لحاظ ارتشی و عدم ترک کردنش و ... خیلی مهمه. و اینکه کتلین جیمی رو آزاد کرد حرکتش هیچگونه دلیل عاقلانه ای و آینده گرایانه ای نداشت و فقط حرکتی احساسی در پی شنیدن مرگ ریکان و برن و نجات سنسا و آریا بود. در ضمن کاراستارک هم همونطور که ویلم لنیستر بچه رو در حضور راب به راحتی می شه برای کاری که جیمی با پسراش کرد 100 درصد خود جیمی رو که دیگه .... آقا بیاین هرچه سریعتر این بحث کتلین رو تموم کنیم.من که به شخصه شکم درد گرفتم و دیگه حوصله جواب دادن در باره ی کت رو ندارم
  15. به Queen nymeria من جواب این پست رو فقط با یه سوال می دم که الکی طولانی و حوصله سربر نشه:به نظر شما ریکارد کاراستارک بعد از مردن دوتا از پسراش ادارد و تورن به دست یه نفر اونم جیمی دیگه اهمیتی به جون سانسا که یه دختره می ده؟(با توجه به حرف راب که گفته بود با دادن شاه کش در عوض(دو دختر) سانسا و آریا نمی تونه لرد های شمال رو راضی نگه داره) من از کتلین به صورت مطلق بدم نمیاد ولی آدم خورده ریزه کاراشو می زاره کنار هم متوجه می شه که درصد اشتباهتش خیلی بیشتر از کارهای مفیدش بوده که اشتباهاتش یکی از چند عوامل این شد که استارک ها شمال رو از دست دادن و تالی ها ریور لندز رو.