رفتن به مطلب

بال دار

اعضا
  • تعداد ارسال ها

2
  • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

0

اطلاعات شخصی

• مرز اسپویل من
    یعنی این برای کسی اهمیتی داره؟
  1. بال دار

مردم عادی در دنیای نغمه ی آتش و یخ

تا جایی که دقت کرده ام، صحبت زیادی در مورد مردم عادی (چه ساکنین و خدمتکاران قصر ها و چه افراد روستای و کشاورز) نشده. شاید بشه مهم ترین حرکت مردمی داستان رو، شورش در بارانداز پادشاه بدونیم. آیا شما اطلاعاتی در مورد اونا دارین؟ قضاوت عوام، در مورد خاندان های مختلف چیه؟ مثلا این طور به نظر می رسه که شمالی ها واقعا به استارک ها علاقه مندن. کدوم خاندان ها به مردم اهمیت بیش تری می دن؟ آیا ممکنه شخصیتی که از دید خواننده خوب به نظر برسه، در اصل برای زیردستاش فرد نامناسبی باشه؟ مثلا ند استارک اشاره می کنه که خزانه ی شاه دیوانه، خیلی پرتر و با حساب کتاب تر از رابرت بود؛ پس ممکنه عوام واقعا به ایریس تارگرین بیش تر علاقه مند باشن؟
  2. بال دار

اژدهای چهارم؟

با درود به نظر شما ممکنه که یک یا چند اژدها زنده ی دیگه هم وجود داشته باشن؟(بدون حساب کردن تخمای اژدها) من خودم فقط کتاب اول رو خوندم اما داستان رو تقریبا تا پایان کتاب پنجم می دونم و تا اون جایی که بررسی کرده ام، هیچ جا کسی حرفی از اژدهای دیگه ای به جز اژدهایانِ دنریس نمی زنه و همه ادعا می کنن آخرین اژدهایان، حدود یک و نیم قرن پیش مرده ان. اما حالا سوال اصلی، متن پایین رو بخونین: "to Asshai by the Shadow, where dragons stirred beneath the sunrise." "و سرانجام آشائی در همسایگی سرزمین سایه را دید که در آنجا زیر خورشید در حال طلوع، اژدهاها در آسمان چرخ می زدند."(ترجمه ی سحر مشیری) این بخش مربوط به مکاشفه ی برن، موقع بیهوشیه -که بعد از اون بیدار می شه- حالا به نظر شما این بخش چه مفهومی داره؟ آیا اژدهایان دیگری هم وجود دارن، که در آسمانِ آشایی در حال چرخ زدن بودند؟ یا ممکنه که برن، زمان گذشته رو دیده باشه؟ یا حتی ممکنه این برداشت اشتباه باشه؟ (به متن انگلیسی توجه کنین) یعنی منظور نویسنده این باشه: "آشائی، که اژدهایان در آسمانش چرخ می زنند" یعنی این عبارت، به صورت یک صفت برای سرزمین آشائی باشه و سرزمین آشائی با این نام شناخته بشه؟ از توجه شما ممنونم و منتظر پاسخ هاتون هستم