رفتن به مطلب

دنریس تارگاریان

اعضا
  • تعداد ارسال ها

27
  • آخرین بازدید

• روزهای برنده

1

دنریس تارگاریان آخرین بار در تاریخ آوریل 17 2019 مقام اول روز را به دست آورده است

دنریس تارگاریان یک محتوا با بیشترین امتیاز داشته است!

اعتبار در انجمن

27

اطلاعات شخصی

• مرز اسپویل من
    هیچی :دی

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

414 بازدید کننده پروفایل
  1. دنریس تارگاریان

بحث اپیزودیک قسمت پنجم The Bells

هر دو انتقاد وارده :دی حقیقتش مورد دوم یادم نیس دقیقا چی گفت به جیمی. فریاد زد : من جیمی لنیستر رو کشتم یا همچین چیزی. ولی دقیقا یادمه خیلی به نظرم بی مزه و چیپ اومد الان امکانش رو ندارم وگرنه حتما هر دو رو چک می کردم
  2. دنریس تارگاریان

ما با پخش جهانی فصل ۱ شروع کردیم به دیدن سریال. کتابا رو خوندیم ، ۹ سال باهاش زندگی کردیم ، چرا انتقاد نکنیم؟! ولی قبول دارم که دو سالی هست که دیدن سریال ، مد شده!
  3. دنریس تارگاریان

شما توجه نکن. منم خوندمش ولی چون احتمالا مثل بقیه ی اسپویل های سریال ، غلطه، توجهی نکردم
  4. دنریس تارگاریان

Im so disappointed ? دیگه از قسمت سوم به بعد ، من فاتحه ی سریال رو خوندم. البته الان که برمی گردم به دو سال پیش، از فصل ۷ هم معلوم بود سریال داره سقوط می کنه. اون دوستانی که سریال رو همچنان می پسندن، از دسته تماشاچی هایی هستن که براشون ۲۰۰ بار توضیح دادیم ریگار با ویسریس فرق داره و یکی نیستن و بعد کلی توضیح تازه متوجه هویت جان شدن قصدم بی احترامی نیس، دارم به این نکته ی ظریف اشاره می کنم که این دوستان با وجود این که خط داستانی سریال ، کلی شخصیت کم تر از کتاب داره ، باز هم قاطی می کنن! بعد همین دوستان می یان می گن سریال عاااااالیه! اشتباه نکنین ، جلوه های ویژه ی سریال هم چنان فوق العاده ان. به خوبی و حتی بهتر از فصل های اول. احتمالا همین ظاهره که باعث می شه بچه ها بگن سریال هنوز عالیه . من که اصلا خط داستانی فصل ۸ رو دوست نداشتم و ندارم. فیلمنامه نویسی ضعیف به شدت به چشم می یاد.منم دوست دارم غافلگیر بشم، مرگ شخصیت های اصلی رو ببینم ولی در صورتی که با منطق باشه نه همین طوری کشکی!!! دوستان اشکالات زیاد این قسمت رو هم اینجا ذکر کردن. مثل یه عالمه تیری که دنریس با اژدهاش جاخالی داد. ساختمان هایی که انگار منفجر شدن نه آتیش گرفته باشن ! ( متوجه شدم وایلد فایر هم زیر ساختمان ها بوده ، منظورم آتیش اژدهاس که قاعدتا باید فقط آتیش بزنه نه مثل تی ان تی منفجر کنه ) آریایی که یه عالمه راه اومده از شمال به جنوب ولی با یه حرف ساده ی سندور، کلا عقب نشینی می کنه و برمی گرده ! انگار که دوشخصیتی ِ و یه شخصیت اش ، نینجا نترسِ یکی دیگه یه دختر کوچولوی ترسیده! فروپاشی ابهت سرسی که با چندتا دونه اشک بود( بازی لنا فوق العاده اس ولی به سرسی واقعا نمی یومد. ) که هرچند که دور از ذهن بود ولی باز هم به اون صورت غیر عادی نبود و میشه ازش گذشت. اما خدایی مگه قرار نبود برادر کوچکترش ( تیریون یا جیمی ) بکشدتش؟ مگه سریال فصل ۵ ، قسمت اول این پیش گویی رو نشون نداد؟! مگه تو کتاب اون مگی قورباغه ( دقیقا یادم نیس اسمش ) نگفت تو با شاهزاده ریگار ازدواج نمی کنی . با یه شاه ازدواج نی کنی و شاه این تعداد بچه داره ، تو ۳ تا ؟ جان که کلا سیب زمینیِ . از همه بدتر دنریس بود و این تئوری مد کوئین که کاملا قابل پیش بینی بود ولی به شکل خیلی بدی نشونش دادن. که البته در مورد دنریس ، نظر شخصیمه. یورون که از اون انفجار آتش اژدها (!) جون سالم به در برد، حالا باید از اون همه جا تو ساحل ، دقیقا از اونجایی بیاد بیرون که جیمی لنیستر هم زمان داره رد می شه؟! بعد اون حرفای آخر مرگش، من جیمی لنیستر رو زدم!! خیلی مسخره بود! کلا من با یورون سریال اصلا و ابدا ارتباط برقرار نکردم. جلوه های ویژه و آهنگ های این قسمت فوق العاده بودن! خیلی دوستشون داشتم. کل انتقاد من به فیلمنامه و خط داستانی غیر منطقی سریالِ . کاشکی می شد مجبور کرد فیلمنامه نویس ها رو که عذرخواهی رسمی از مارتین و کتاب خوان ها بکنن. سریال بین ها که ۷۰٪ شون ، کتاب ها رو نخوندن و نصف بیشتر این تعداد هم با سریال اوکی ان. وقتی عروسی خونین اتفاق افتاد ، من زدم زیر گریه . خیلی وحشتناک بود. علی رغم این که شخصیت های مورد علاقه ام سلاخی شدن ، ولی اعتراضی نداشتم چون معتقد بودم منطقیِ و به شعور مخاطب توهین نکردن! ( هرچند که بعدا لیدی استون هارت کاملا از سریال حذف شد... ) من به این قسمت در imdb ، ۶ دادم. الان امتیاز فعلا با ۴۰،۰۰۰ نفر، ۷.۱ هست
  5. دنریس تارگاریان

بحث اپیزودیک قسمت چهارم The Last of The Starks

فصل قبلی از اون دو تا فیلمنامه نویس، به شدت دلخور بودم ولی این فصل ازشون متنفرم! چه قدر سطح سریال رو پایین آوردن! دیالوگ ها کاملا کلیشه ای ان و حتی توسط یه آدم معمولی مث من هم می تونن نوشته بشن. همه چیز قابل پیش بینیِ و چه پیش بینی های زشت و دوست نداشتنی! یعنی صحنه ی مرگ ریگال از همه بدتر بود! گرگ جان ، اسم اش گوستِ . الکی که این اسم رو نذاشتن روش! تو کتاب حتی در بدترین شرایط هم صداش درنمی یاد. رابطه اش با جان خیلی خیلی نزدیکِ. بعد جان حتی باهاش خداحافظی هم نمی کنه. اون تریون باهوش کجاست؟ واریس که تا قبل از فهمیدن هویت جان ، فن بوی واقعی دنریس بود. حالا شده آنتی فن بوی؟ خیلی سطح پایینِ فیلم نامه. گند زدن این دو تا فیلمنامه نویس به داستان. واقعا تصمیم جدی گرفتم در آینده هیچ سریالی از این دو تا نبینم. هرگز. حتی اگه بهترین سریال باشه. چون ظاهرا کارشون گند زدن به شاهکارهای دنیاس
  6. دنریس تارگاریان

بحث اپیزودیک قسمت اول Winterfell

در مورد مورد ۳ که صحبت می کنید ، در کتاب ، سرسی با یکی از گارد سلطنتی که مراقب تامن هستن، رابطه برقرار می کنه و در ازاش اون آدم باید به گنجشک اعظم اعتراف می کرد که با کویین مارجری ارتباط داشته . این طوری هم کویین مارجری و هم اون آدم زندانی می شن توسط گنجشک ها. سرسی وقتی می ره به معبد اعظم گنجشک ها تا به درخواست تامن، به دیدار مارجری بره، با گنجشک اعظم دیدار می کنه اما توسط اون دستگیر می شه چون ظاهرا گنجشک اعظم وقتی اون فرد از گارد سلطنتی رو زندانی می کنه ، زیر شکنجه ، متوجه رابطه اش با سرسی می شه نه مارجری! این از این ^_^ در مورد مورد ۴ ام ، نمی تونیم تصور کنیم برن برگشته به اتاق اش و نزدیک اومدن جیمی ، اومده بیرون؟ واقعا نمی شه؟؟
  7. دنریس تارگاریان

اون پسربچه، لرد آمبر بود که بعد به دستور سانسا می ره به قلعه ی خودش و در اونجا توسط نایت کینگ کشته و به زامبی تبدیل و علامت گذاری می شه ( آخر اپیزود)
  8. دنریس تارگاریان

اون علامت نایت کینگ، اگه دقت کنین ، با دست و پای انسان های مرده و زامبی ساخته شده بود که به محض تماس با آتیش ، می سوزن. تو فصل های قبلی هم دیدیم اینو. استخوان ها هم از فصل اول ، ندیدم اژدها ها بخورنش. بقیه ایرادات هم کاملا وارده و به نظرم درست می گین ^_^
  9. دنریس تارگاریان

آقا here's a crazy idea : صحنه ای که جان و دنریس پرواز کردن و بعد فرود اومدن روی اون کوه برفی با آبشار ، حس کردم صحنه ی جان و ایگریت طداعی شد و همون جا بود که جان عاشق ایگریت شد. اینو داشته باشین ، اما نکته اصلی : بعد صحنه ای که دراگون زل زد به جان ، فک نمی کنین برن بوده که رفته تو جلدش؟ ( من هیچ کلاغی اونجا ندیدم ! ) حالا صحنه ی جان و سانسا رو داریم که سانسا بهش گفته به خاطر شمال تسلیم شدی یا چون عاشق اش شدی ، سر خم کردی جلوی دنریس و از سلطنت ات گذشتی؟ ( همون تیکه ی آبشار و ایگریت رو به یاد بیارین! این یعنی این که جان عاشق دنریس شده اما هنوز نه خودش فهمیده بود و نه حالا که سانسا بهش گفته، می خواد باور کنه! ) بعد از اون صحنه ، ما سم و دنریس رو داشتیم که سم بدو اومد بیرون قلعه و برن بهش گفت که وقت گفتن حقیقت به جان ه! به نظرم اینم می تونه یه نشونه باشه که برن جان و دنریس رو دیده از چشم دراگون و احتمالا به دلایلی که هنوز نمی دونیم ، نمی خواد این دو تا باهم باشن. هر چند بعضی جاها نشون می ده که برن می تونه گذشته رو چک کنه بدون این که به بدن فرد یا حیوانی وارگ کنه ، بعضی موقع هم در واقعیت ، می بینیم که برای دیدن مسائل در زمان حال ، حتما باید وارگ کنه !!
  10. دنریس تارگاریان

بعد از دو سال ، بالاخره می فهمیم قراره چی بشه ... ^_^ ورود دنریس و جان خوب بود. استقبال سرد شمالی ها و دیدن اون آمبر کوچولو که عین برن فصل یک ، با شور و هیجان داشت ورود ملکه رو نگاه می کرد. همون جا فهمیدم قراره بمیره اونم به وحشتناک ترین شکل ممکن :)) سانسا رو به نظرم زیادی تو سریال شاخ کردن :/ رفتار سردش کاملا قابل پیش بینی بود. دیدار جان با آریا عالی بود و بهترین صحنه ی قسمت اول. با برن... خب خیلی برن بعد از کلاغ ۳ چشم شدن ، عجیب غریب و ساکت شده که من دوس ندارم. حس می کنم مصنوعی ه چون کلاغ سه چشم قبلی هم دیگه این قد ساکت و مرموز نبود! :) بدترین صحنه هم به گفتن حقیقت به جان مربوط می شه که من حدس می زنم ، تو قسمت اول ، همه ی بحث جان با سم رو نشون ندادن و احتمال اش هست که در قسمت دو ، باقی صحبت رو نشون بدن. در هر صورت سم به بدترین شکل ممکن به جان حقیقت رو گفت. حتی از برن باهاش صحبت نکرد. حتی نگفت که دیده ازدواج ریگار و لیانا ثبت شده و کاملا قانونی بوده. فقط گفت تو اگان تارگارینی:/ . ایشالله تو قسمت دو ادامه بدن صحبت شون رو ^_^ دیدار آریا و سگ شکاری واقعا زشت بود ! حداقل می تونست کم تر زشت باشه :) گندری هم ... بهتر می تونستن درش بیارن! در هر صورت ، کتاب واقعا از سریال غنی تر و زیبا تره و تناقض نداره. که البته حق می دم به سازندگان سریال چون اونا محدودیت زمان و مکان و پول دارن درحالی که مارتین نویسنده ی کتاب ، هرچه قدر که بخواد می تونه به داستان شاخ و برگ بده ! تعداد شخصیت های اصلی و فرعی کتاب خیلی زیادن در حالی که در سریال به هیچ وجه نمی تونن این کارو بکنن چون ۹۰٪ بیننده ها کتاب رو نخوندن و از زیادی تعداد شخصیت ها و داستان ها ، حسابی گیج می شن. بنابراین فک می کنم بهترین و بیشترین تلاش ممکن شده و البته همون طور که می دونیم بهترین سریال تلویزیونی ساخته شده اس تا الان :) اما دوستان پیشنهاد می کنم کتاب ها رو بخونین که لذت اصلی در اونجاست ^_^
  11. دنریس تارگاریان

قسمت اول، Dragonstone

چه لذتی بردم وقتی آریا خاندان فری رو به فنا داد
  12. دنریس تارگاریان

قسمت اول، Red woman

دقیقا ! اون بدبختو زدن همون اول کشتن
  13. دنریس تارگاریان

قسمت اول، Red woman

آقا یکی به من بگه قضیه ی این ملیساندر چی بود؟! بعد اصن هدف شون چی بود که نشون بدن سن اش خیلی زیاد ه؟ اکثرا این رو می دونستیم. یه سوال دیگه! سگ جان اگه اون قدر نزدیک جان بود ( تو اون انباری ه ) ، چرا سعی نکرد همون موقع که به جان حمله کردن ، زوزه بکشه؟ ((( به نظر می یاد قراره جان به زندگی برگرده :دی
  14. دنریس تارگاریان

هویت جان

---------------------------------------------------------- آقا چند دفعه اس این تئوری رو می بینم ، همین جا با سند ، ردش می کنم اگه متن مربوط به ریلا تارگارین رو در ویکی انگلیسی خونده باشید : [ color=#BF0000]After Rhaegar's birth, Rhaella and Aerys had more trouble where their children were concerned. In the seventeen years following Rhaegar's birth, Rhaella went through multiple pregnancies, stillbirths and miscarriages: miscarriage in 263 AC miscarriage in 264 AC Princess Shaena Targaryen, born in 267 AC, stillborn Prince Daeron Targaryen, born in 269 AC, lived only half a year stillbirth in 270 AC, gender and name of child unnown miscarriage in 271 AC Prince Aegon Targaryen, born in 272 AC, born two months premature, died in 273 AC Prince Jaehaerys Targaryen, born in 274 AC, died later that same year[/color] بعد از تولد ریگار و آزاد شدن آیریس از زندان 6 ماهه ، آیریس حسااااااابی بدبین و خل می شه :دی هی آدم آتیش می زنه و به اتاق ملکه می ره! ملکه چندین دفعه باردار می شه و بچه هاش یا مرده به دنیا می یان یا زیاد زنده نمی مونن.بعد آیریس تصمیم می گیره : While at first, her brother comforted Rhaella in her grief, the multiple stillbirths, miscarriages and dead children eventually caused Aerys to become suspicious of Rhaella. He accused her of being unfaithful, and that the dead children had been bastards. Rhaella was confined to Maegor's Holdfast (roughly around 270AC), and Aerys decreed that two septas would sleep in Rhaella's bed every night, to ensure she would remain faithful. ( من انگلیسی ام خوبه و رمان به انگلیسی زیاد می خونم. اما تا حالا کار ترجمه انجام ندادم و کلا موقع رمان خوندن ، گاهی اوقات 100 % متن رو متوجه نمی شم اما حول و هوش 90% اش رو می فهمم :دی این همه گفتم که این جا هم لپ مطلب رو ترجمه کنم :دی پ.ن: کتابای زبان اصلی نغمه ی یخ و آتش رو ایشالله شروع می کنم . البته اول از ویکی انگلیسی اش شروع می کنم بعد می رم سراغ کتابا که ترسم بریزه و به متن عادت کنم :دی ) متن می گه آیریس بعد از چندین تولد زودرس و مرده به دنیا اومدن نوزاد ها ، به ریلای بیچاره مشکوک می شه و فک می کنه که حتما این بچه های مرده ، ح ر ا م زاده هستن! ( از آیریس نیستن ) .دستور می ده 2 تا سپتاس هر شب در رختخواب ریلا بخوابن تا مطمئن بشه که ریلا بهش وفادار می مونه!!
  15. دنریس تارگاریان

رازهای ناگفته زندگی و مرگ پرنس ریگار

----------------------------------------------------------------------------------------- به نام خدا :دی اینجانب بعد از خواندن تمام کامنت ها ، نظرات و توهمات ام را بیان می کنم! ریگار جان به نکته ی خیلی خوبی اشاره کردی! هیچ خطری لیانا رو تهدید نمی کرد. پس این سه گارد سلطنتی برای محافظت از کس دیگه ای اون جا بودن. همه مون تقریبا متفق النظریم که جان ، پسر لیاناست. ریگار حتما محافظا رو برای محافظت از فرزندش گذاشته. من احتمال می دم لیانا زایمان سختی داشته و در حال مرگ بوده. و البته این که پدر و برادرش توسط شاه دیوانه اعدام شدن ، درد رو براش غیر قابل تحمل تر کرده. نمی دونم دقیقا فاصله ی برج شادی تا محل مبارزه ی رابرت و ریگار چه قد ه ، اما فک می کنم ریگار برای معطل کردن ارتش و رابرت ، و البته به دستور شاه دیوانه ، به مکان جنگ رفت.اولش تونست رابرت رو زخمی کنه اما بعد به دلایلی نا معلوم ، شکست می خوره و رابرت پیروز می شه.فک می کنم خودشو فدا کرد. چون کشته شدنش به دست رابرت ، باعث سرمستی رابرت می شد و رابرت موقتا حواسش از لیانا پرت می شد ( به این معنی که شخصا نمی ره برج شادی تا لیانا رو نجات بده ) الان دوباره سر زدم به ویکی. رابرت بعد از جنگ با ریگار زخمی می شه و تعقیب بازماندگان نیروهای تارگارید رو به ادرارد می سپره ! ادرارد به پایتخت می ره و با جسد شاه دیوانه و جیمی جذاب نشسته بر تخت پادشاهی روبه رو می شه بعد می ره سمت برج شادی ------------------------------------------------------ به نظرم بعد از مسابقه ی هارن هال ، ریگار و لیانا چند باری همدیگه رو دیدن ( قایمکی! ) لیانا به ریگار می گه باردار ه و ریگار چون می ترسیده خاندان استارک و رابرت به زور بچه ی لیانا رو سقط کنن ، ناچار می شه لیانا رو بدزده ( احتمالا رمانی بوده که دیگه لیانا نمی تونسته بارداریش رو پنهان کنه ) و می برش به برج شادی. ( احتمال می دم هر جایی که لیانا بوده ، پدر یا برادراش پیشش نبودن و فقط خدمتکارای وفادار خاندان پیشش بودن! که البته خیلی عجیب ه . با توجه به این که همه دیدن ریگار چه قد شیفته ی لیاناست ، بعید ه تنهاش بذارن ! فک کنم به دلایلی مجبور شدن لیانا رو تنها بذارن و لیانا و ریگار از فرصت به دست اومده ، استفاده کردن ! خدایی یکی مث ننه ی پیر اگه پیشش بود ، 3 سوته بارداری لیانا لو می رفت ) آخرای بارداری ، برندون و بابای لیانا اعدام می شن و لیانا حالش به شدت بد می شه. مطمئن نیستم که ریگار پسر به دنیا اومده اش رو می بینه یا نه . البته فک می کنم نمی بینه. اون فقط لیانای باردار با حال وخیم رو به 3 گارد سلطنتی که بهترین دوستاشن ، می سپره و می ره به جنگ که یا پیروز بشه یا خودشو فدا کنه تا دست کسی به بچه اش نرسه.در ضمن فک می کنم به خاطر حال وخیم و بارداری نزدیک لیانا ، شوالیه ها قادر به جابه جایی لیانا نبودن. فعلا تا کتاب 6 و 7 نیومده ، مجبوریم به توهمات مون تکیه کنیم :دی چه جوری دزدیدتش یا اصلاً این مسئله که دزدیدتش یا با اختیار لیانا بووده مشخص نیست اما چیزی که مشخصه آرتور دین هم همراه ریگار بوده یعنی بهترین شوالیه های سراسر پادشاهی مصلماً اگر هم کسی اونجا بوده نمیتونسته جلوی این دو نفر رو بگیره اون که آره ولی یه جیغ و دادی چیزی! ناسلامتی لیانا 3تا داداش گردن کلفت و یه بابای های لرد داشته! چجوری هیچ کدوم نفهمیدن! ضمن این که اگه هیچ کی اونجا نبوده و نفهمیده، از کجا فهمیدن که دزدیده شده؟ مثلا چرا فکر نکردن خودش رفته؟ یا این که شما میگین ریگار همراه آرتور داین بردتش از کجا اینو فهمیدن که ریگار بوده و آرتور داین هم همراش بوده؟ ولی این سوال هنوز واسم مونده، لیانا کی و از کجا دزدیده شد؟ من فکر میکردم تو همون هارن هال دزدیدتش ولی انگار یه سال بعد بوده، اون موقع لیانا کجا بوده؟ تو وینترفل پیش خانواده اش یا تو ویل پیش داداش و نامزدش؟ -------------------------------------------------------- بسی به نکات جالبی اشاره نمودید ! یه مقدارش رو تو پست قبلی جواب دادم... و این که اصن کی گفت دزدیده شده و چرا ؟ ! فک می کنم همون خدمتکارای باوفای لیانا برای آبروداری که لو نره لیانا به اختیار خودش رفته ، بعد از این که فهمیدن فرار کرده ، جار می زنن پرنسس ریگار ، لیانا رو دزدیده. احتمالا نتونستن در مقایل آرتور دین و ریگار مقاومت بکنن و البته لیانا هم با میل خودش رفته بود. شاید قراره 3 تا reborn داشته باشیم --------------------------------------------------------- این 3 تا reborn رو خییییییییییلی خوب اومدی :دی کاشکی جان هم reborn شه شما اینو در نظر بگیر که پس از پایان ماجرا در Tower of joy ند و بچه ( جان ) به سمت استارفال رفتن ( چون برج شادی و استارفال به هم نزدیکند) . آیا به نظر شما ممکنه که ند به خاندان دین بگه بفرمایید این شمشیر داداشتون سر آرتور که من و هاولند کشتیمش و تو این چند ساعتی هم که داشتیم میومدیم اینجا من صاحب یه Bastard شدم ! ( فک کنم واسه به دنیا اومدن یه بچه چند ماهی وقت لازم باشه و آدم هم که بچه شو نمیزنه زیر بغلش بره جنگ! ) یک چیزی هم نباید فراموش بشه که هیچ خاندانی در وستروس به اندازه House Dayne مورد اعتماد پرنس ریگار نبودن. مسلما اونا وقتی بفهمن که این بچه مال ریگاره ، هر کار بتونن واسش انجام میدن. * لرد استار فال ادریک دینه ، نه بریک دنداریون ------------------- ---------------------------------- پادشاه دیوانه پرنسس الیا و بچه هاش رو به عنوان گروگان در پایتخت نگه داشت تا مطمئن بشه دورن ها بهش وفادار می مونن.