رفتن به مطلب

great tom hanks

اعضا
  • تعداد ارسال ها

71
  • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

15

اطلاعات شخصی

• مرز اسپویل من
    پایان رقصی با اژدهایان
  1. great tom hanks

بحث اپیزودیک قسمت ششم - The Iron Throne

برن بعد از قسمت سوم به تیریون میگه که من برندون استارک نیستم یعنی دیگه اهمیتی به خاندان ها و پادشاهی نمیدم یا حتی دیالوگ هایی که با جیمی و بقیه هم داشت همین طور بود شمال از نظر وسعت نصف وستروسه ولی حتی قبل از شروع کتاب اول هم به عنوان کم جمعیت ترین منطقه بعد دورن شناخته میشد بعد از هشت فصل و این همه جنگ های مختلف که داشتن منطقی نیست که بگیم همچنان قدرت مند ان اگه تاریخچه ی وستروس رو بخونین دورنی ها تا سال ها بعد از فتح اگان مستقل بودن از تخت اهنین و هیچ وقت علاقه ای به وابسته بودن نداشتن اونا چرا از این فرصت طلایی استفاده نکنن و به بهانه ی استقلال شمال اونا هم بگن ما مستقلیم اونا که با سانسا و استارک ها رابطه ی خاصی نداشتن در مورد جان هم من مشکلم اینه که این همه روی معمای والدین جان در طول داستان مانور داده شد خب این مسئله به جز تاثیری که در خط داستانی دنریس داشت به هیچ درد دیگه ای نخورد خب فلسفه ی مطرح کردن ازور اهایی پرنس وعده داده شده همش بی معنی شد
  2. great tom hanks

بحث اپیزودیک قسمت ششم - The Iron Throne

بعد از این همه مدت صبر و انتظار باید این فاجعه رو تماشا می کردیم برن اخرش قراره کلاغ سه چشم باشه یا پادشاه ؟ چقدر بی منطقی اون صحنه ی شورا فوق العاده مزخرف بود چطور امکان داره که همه ی لرد ها قبول کنن شمال مستقل بشه ولی بقیه شون وابسته ای کاش حداقل جان رو به عنوان تارگرین تبعید می کردن نه اسنو ضعیف ترین پایان ممکن
  3. great tom hanks

بحث در مورد اسپویل های احتمالی مطرح شده فصل هشتم

متن اسپویل قسمت اخر رو از کانال irfangot کپی کردم
  4. great tom hanks

بحث اپیزودیک قسمت سوم The Long Night

از نظر جلوه های بصری و موسیقی متن واقعا فوق العاده بود ولی نحوه ی مرگ شاه شب اصلا جالب نبود که خب گفتنی ها رو دوستان گفتن خیلی دوست داشتم بعد از این که برین تو قسمت قبل شوالیه شد تو این قسمت کشته میشد این که کلا پیشگویی ازوراهایی رو نادیده گرفتن رو نپسندیدم چون در کتاب که خیلی روش مانور دادن و توی سریال هم ملیساندر بهش اشاره هایی داشت کلا دوست ندارم جان یا دنریس به تخت برسن چون شروع داستان با شورش رابرت و از بین رفتن ۲۸۲ سال حکومت سلسله ی تارگرین ها بود اگه قرار باشه اخر داستان هم دوباره تارگرین ها به قدرت برسن که دوباره مثل قبل میشه
  5. great tom hanks

معرفی و نقد رمان های فانتزی

دومین مجموعه هم first law نوشته ی joeabercrombie این مجموعه منو تا حدود زیادی یا نغمه انداخت به این خاطر که شخصیت ها کاملا خاکستری ان یه چیز کاملا متفاوت با بقیه ی کتاب های فانتزی حماسی و عنصر جادو هم نقشش طوریه که بعد از مدت زمان بسیار زیاد دوباره قدرت گرفته وبسیاری از مردم جدی نمی گیرن اش خلاصه ی پشت جلد لوگن نه انگشتي، جنگجوي وحشي و بدنام، سرانجام با بداقبالي روبرو مي‌شود. در حالي که يک تنه دشمنان زيادي براي خود پديد آورده، چيزي نمانده که به يک جنگجوي مرده تبديل شود و پشت سرش چيزي بجز ترانه‌هاي ناخوشايند، دوستان مرده و تعداد زيادي دشمن خوشحال باقي نگذارد. نجيب زاده جيزال دَن لوتار، افسري است خوش قيافه و مجسمه خودخواهي، که در ذهنش چيزي خطرناک‌تر از سرکيسه کردن دوستانش در کارت بازي و روياي برنده شدن در مسابه شمشير بازي راه نيافته است. ولي جنگي در پيش است و قوانين ميدان جنگ در سرزمين سرد شمالي، خونبار و متفاوت از مسابقه شمشير بازي است. بازپرس گلوکتا، افليجي است که شکنجه‌گر شده و هيچ چيز را بيش از بازگشت لوتار به خانه در يک تابوت، دوست ندارد. ولي هر چه نباشد، گلوکتا از همه بيزار است و تکه پاره کردن خائنين سرزمين‌هاي متحد و اعتراف گرفتن از آنها، جاي زيادي براي دوستي با او باقي نمي‌گذارد. رد قتل‌هاي پي‌در پي مي‌توانند او را مستقيم به قلب پوسيده حکومت راهنمايي کنند، البته اگر آنقدر زنده بماند که بتواند اين رد را دنبال کند. در اين هنگام، بَياز جادوگر وارد مي‌شود. مردي با سر طاس که زود به خشم مي‌آيد و شاگردي رقت انگيز دارد. آيا او واقعاً نخستينِ ساحران است، يا يک شياد متقلب؟ ولي هر چه هست مي‌تواند زندگي لوگن، جيزال و گلوکتا را کاملاً با مشکل روبرو کند. دسيسه‌هاي مرگبار آشکار مي‌شوند، حساب‌هاي قديمي آماده براي تسويه شدن هستند و مرز بين قهرمان و تبهکار آنقدر باريک است که مي‌تواند به خونريزي بينجامد.
  6. great tom hanks

معرفی و نقد رمان های فانتزی

می خواستم دو تا مجموعه ی فوق العاده رو معرفی کنم اولیش مجموعه ی stormlight archive نوشته ی Brandon Sanderson هس که برخلاف بسیاری از کتاب های فانتزی که قبلا خوندم شروعش طوفانی و پر هیجان هست و تا اخر داستان هم همی طوری ادامه داره و خسته کننده نمیشه کاملا پیش بینی ناپذیر و شخصیت پردازی بسیار عالی داره کارکتر کالادین یکی از بهترین شخصیت هایی هس که تابه حال توی کتاب های فانتزی دیدم خلاصه ی پشت جلد طریق شاهان، حکایتی حماسی از شهامت، شرافت و استقامت است که هر عبارت آن (هرچند مختصر و به ظاهر کم‌اهمیت) در نهایت به دریایی از حقایق و راز‌ها منتهی می‌گردد. خواننده‌ی این اثر، در طول مطالعه‌ی آن، ناگزیر با اشتیاقی سرشار، بارهاوبارها به عقب بازگشته و جملاتی را که فصل‌ها قبل خوانده و بی‌توجه از آن‌ها گذشته، بار دیگر بخواند تا به زیباییِ معماهای نهفته در عمق رازهایش پی ببرد. قرن‌ها پس از سقوط ده رسته‌ از سلحشوران موسوم به "شوالیه‌های پرتوافکن" شمشیرها و زره‌های سنگی‌شان (موسوم جنگ‌افزارهای شارْد) همچنان بین انسان‌ها دست‌به‌دست شده و صاحبانشان را به سلحشورانی شکست‌ناپذیر و فراانسانی بدل می‌کند. تمامی جنگ‌ها با محوریت شمشیرزنان سنگی و زره‌پوشان سنگی در گرفته و به‌ دست آنان به پیروزی می‌انجامند. در یکی از جنگ‌ها که در دشتی موسوم به دشت هزارتکه در جریان است، برده‌ای به نام کالادین در تلاش برای نجات جان هم‌بندی‌هایش، به تفکرات رهبران ده سپاه ( که در جنگ برده‌ها را موجوداتی مصرفی می‌پندارند) پی می‌برد. لُرد دالینار رهبری یکی از ده سپاه را برعهده دارد. او شیفته‌ی یکی از متون باستانی با نام "طریقِ شاهان" و اسیر پنجه‌ی اوهامی‌ست از دوران باستان، که ذهنش را تحت سلطه‌ی خود در آورده‌اند. وضعیت او به حدی رو به وخامت می‌گذارد که حتی به سلامت عقل خود مشکوک می‌شود. در همین گیرودار، در آن سوی اقیانوس، دختری جوان با نام شالان، تحت نظارت محقق برجسته و بدنام، برادرزاده‌ی دالینار، جاسنا، به تعلیم دیدن مشغول است. اگرچه شالان از صمیم قلب شیفته‌ی یادگیری‌ست، نقشه‌ای شوم در سر دارد. تحقیقات وی و جاسنا به کشف رموزی درباره‌ی شوالیه‌های باستانی پرتوافکن و همچنین دلیل اصلی جنگ طولانی در دشت هزار تکه می‌انجامد. طریق شاهان، حکایتی حماسی از شهامت، شرافت و استقامت است که هر عبارت آن (هرچند مختصر و به ظاهر کم‌اهمیت) در نهایت به دریایی از حقایق و راز‌ها منتهی می‌گردد. خواننده‌ی این اثر، در طول مطالعه‌ی آن، ناگزیر با اشتیاقی سرشار، بارهاوبارها به عقب بازگشته و جملاتی را که فصل‌ها قبل خوانده و بی‌توجه از آن‌ها گذشته، بار دیگر بخواند تا به زیباییِ معماهای نهفته در عمق رازهایش پی ببرد. قرن‌ها پس از سقوط ده رسته‌ از سلحشوران موسوم به "شوالیه‌های پرتوافکن" شمشیرها و زره‌های سنگی‌شان (موسوم جنگ‌افزارهای شارْد) همچنان بین انسان‌ها دست‌به‌دست شده و صاحبانشان را به سلحشورانی شکست‌ناپذیر و فراانسانی بدل می‌کند. تمامی جنگ‌ها با محوریت شمشیرزنان سنگی و زره‌پوشان سنگی در گرفته و به‌ دست آنان به پیروزی می‌انجامند. در یکی از جنگ‌ها که در دشتی موسوم به دشت هزارتکه در جریان است، برده‌ای به نام کالادین در تلاش برای نجات جان هم‌بندی‌هایش، به تفکرات رهبران ده سپاه ( که در جنگ برده‌ها را موجوداتی مصرفی می‌پندارند) پی می‌برد. لُرد دالینار رهبری یکی از ده سپاه را برعهده دارد. او شیفته‌ی یکی از متون باستانی با نام "طریقِ شاهان" و اسیر پنجه‌ی اوهامی‌ست از دوران باستان، که ذهنش را تحت سلطه‌ی خود در آورده‌اند. وضعیت او به حدی رو به وخامت می‌گذارد که حتی به سلامت عقل خود مشکوک می‌شود. در همین گیرودار، در آن سوی اقیانوس، دختری جوان با نام شالان، تحت نظارت محقق برجسته و بدنام، برادرزاده‌ی دالینار، جاسنا، به تعلیم دیدن مشغول است. اگرچه شالان از صمیم قلب شیفته‌ی یادگیری‌ست، نقشه‌ای شوم در سر دارد. تحقیقات وی و جاسنا به کشف رموزی درباره‌ی شوالیه‌های باستانی پرتوافکن و همچنین دلیل اصلی جنگ طولانی در دشت هزار تکه می‌انجامد. من این مجموعه رو حتی از نغمه ی یخ و اتش هم بیشتر دوست داشتم
  7. great tom hanks

قسمت دهم، The Winds of Winter

قسمت بارانداز پادشاه عالی هم موسیقی هم جلوه های ویژه اش امیدوارم که بخش اخر پیش گویی مگی درست از اب در بیاد و تیریون سرسی رو شکست بده ... صحبت های سانسا و بیلیش خیلی جالب بود سانسا یکی از بهترین کارکتر های فصل 6 بود تنها بخشی رو که دوست نداشتم بخش دورن و دیالوگ اخرش تو کتاب وقتی دوران گفت خون واتش حس خیلی خاص تری بهم دست داد ...white wolf امیدوارم مارتین هم سریع تر کتاب ششم رو منتشر کنه
  8. great tom hanks

اخبار فصل ششم

با تشکر از ازور اهایی لینک رو خوندم بعضی از اسپویل ها قابل پیش بینی بودن اما بعضیاش واقعا غیر منتظره بودن
  9. great tom hanks

قسمت اول، Red woman

یه ایپزود اروم و معمولی مرگ دوران و تریستان خیلی مسخره بود با توجه به مرگ دوران دورنی ها به راحتی از لنیستر ها شکست می خورن مگر این که اتفاق خاص و عجیبی رخ بده فکر کنم میشه به طور قریب به یقین گفت که دیگه خبری از اگان ششم در سریال نخواهد بود بخش مربوط به بارانداز پادشاه و حرف های جیمی و سرسی رو خیلی دوست داشتم در رابطه با ملیساندر هم خیلی دوست دارم که واقعا شیرا سی استار باشه این طور که پروموی قسمت دوم نشون داد قراره برن رو ببینیم
  10. great tom hanks

بار ِ عام، باری برای عموم [گفتگوی آزاد 2]

مهم ترین نکته نشون دادن نوجوانی های ادارد هست که قراره نقش اش رو سباستین کرافت بازی کنه احتمالا مادر ادارد هم نشون بدن یان مک شین هم به نظرم قراره سندور کلگان رو زنده کنه بی صبرانه منتظر یورون گریجوی هم هستم
  11. great tom hanks

اخبار فصل ششم

http://ftvs.ir/2015/11/21/11285 Lan mc shane گفته یکی از کاراکتر ها زنده میکنه به نظر تون کی رو زنده می کنه؟
  12. البته این جوری هم نیست که هر کسی که خون اژدها داره مریض نشه الان یادم نیست ولی تو تارگرین ها هم بودن که مبتلا به بیماری های مختلف شدن! نمونه بارزش شاه دیرون پرنس والار که در اثر بیماری مردن اما بازم مریض نشدن تیریون مشکوکه
  13. great tom hanks

بحث پیرامون محاکمه هایی از یخ و آتش (صندلی داغ )

@نگار برای چی باریستان عزیز رو دورو می دونی؟ نظرت در مورد دنریس عالی بود @استاد امون خیلی به مسائل تمیز نگاه می کنی چشم در برابر چشم وسط جنگ که جای جوان مرد بودن نیست یا می کشی یا کشته می شی در هر صورت بچه های اگان باید می مردن به نظر من کار دیمون درست بود
  14. great tom hanks

نشر اذرباد کتاب رقص با اژدها قاضی ترجمه کردن
  15. great tom hanks

من باریستان سلمی رو انتخاب می کنم سابقه ی درخشانی داره چندین تا مسابقه رو برده اخرین بلک فایر مذکر رو شکست داده و همین طور ایریس رو از داسکندیل نجات داده خلاصه این که خیلی قبولش دارم