رفتن به مطلب

alireader

اعضا
  • تعداد ارسال ها

228
  • آخرین بازدید

تمامی ارسال های alireader

1. نگار@ گل گفتی یاد این قسمت معرکه از گفت و گوی سرسی و کوان افتادم: . ب فوتبال نگاه میکنی؟ تیمت 12 نفره سیستم 4-4-3 رواختراع کردی. مربی های خارجی باید بیان براشون دوره بزاری. ایول azorahai خوب جایی گیرش آوردی . سوالای فوتبالی ازش بپرسین.
  2. alireader

The Princess and the Queen، داستانی که باید خوانده شود

چندتا از داستان های اون کتاب زنان خطرناک رو سرسری خوندم ربطی به دنیای مارتین نداشتن فقط سوژه همشون زنانی بود که تو موقعیت سخت و خطرناکی بودن مثل رینیرا. ماجرای رقص هم تموم نشده و اتفاقات بعدی رو فکر کنم قراره تو کتاب دیگه ای ادامه بده
  3. استاد آمون@ از اونجا که شما هم مثل من تاکید زیادی روی قدرت وارگی بریدان ریورز داری با این نظریه موافقی که کلد هند فقط یه جسده که بلادریون با قدرت وارگیش کنترلش میکنه؟ Azor ahai@ درمورد پیوستن بنجن به نایت واچ فکر میکنم علاوه بر چیزی که شما گفتی یک راز و رمز دیگه ای هم باشه چون اگر به بقیه همون مصاحبه مارتین که اول اشاره کردی دقت کنی چند مورد دیگه هم مثل دلیل حضور جاگن در سیاهچال ردکیپ ازش پرسیدن که همه رو میگه رازه. یعنی مورد بنجن هم یه رازی پشتش هست در مورد شاه شب و آدر بانو هم فکر میکنم ملهم از تالکین و ازدواج برن و لوتینه البته به سبک تیره و تار مارتین تبدیل شده.
  4. alireader

بار ِ عام، باری برای عموم [گفتگوی آزاد 2]

خدا را شکر که مارتین چندان به طرح اولیه اش پایبند نبوده. وگرنه یه چیزی تو مایه های فیلم هندی میشد این عکس ها رو یکی از فن ها فکر کنم از موزه مارتین گرفته طرح اولیه در قالب نامه ای از مارتین به ناشرش بوده مربوط به ۲۲ سال قبل که الان با مقداری سانسور و خط زدن متن گذاشتنش تو موزه یا شاید دفتر ناشر
  5. ۱-برن که خودش خیلی بچه گلیه تو فکر انتقام و این حرفا نیست . ولی بلادریون بخاطر کاری که اگان پنجم باهاش کرد ممکنه بخاد از تارگرین ها و بلک فایرها باهم انتقام بگیره. یعنی به نظرت بلادریون بتونه اینقد رو برن نفوذ پیدا کنه که ازش همچین آدمی بسازه؟ یک نکته دیگه تا وقتی اژدهاان دنریس تو وستروس نیستن به نظرتون برن بتونه روشون کنترل داشته باشه؟ چون تا جایی که میدونیم هیچ جنگل خدایانی تو ایسوس نیست و خدایان قدیم اون جا قدرتی ندارن. ۲-منظورت رو از ناپدید شدن برن نفهمیدم؟ کجا ناپدید شد؟ وارگ شدنش هم که اول خواب های گرگی میدید بعد کم کم جوجن رید بهش فهموند . اولین جایی هم که بهش گفت فکر تو جنگل خدایان وینترفل بود که سامر به جوجن میخواست حمله کنه و برن مانعش شد و جوجن هم بهش گفت که وارگ هست.
  6. ۱-الان که پستت رو خوندم یادم اومد خود ند هم میگفت جای استارک ها تو شماله و برای رفتن به کینگز لندینگ دودل بود فکر میکنی با این حساب میشه گفت جان هم به خاطر تصمیم ترک کردن نایتز واچ و دخالت در جنگ خاندان ها و سیاست‌ دچار خشم خدایان شد و مرگش به خاطر این بود؟ ۲-یکی از ویژن های دنی تو خانه نامیراها یک مرد مرده سوار یک کشتی بود. اکثرا میگن این گریون لنیستر عموی تیریونه. ولی با توجه به تیوری شما شاید ادرها باشن که میخوان از دریای باریک عبور کنن؟ ۳- درباره یکی بودن سیریو و جاگن من هم شک دارم. به خصوص به خاطر حرفهاش به اریا درباره مرگ. ولی اولا فکرکنم قد و قواره و هیکلش به جاگن نمیخوره. یعنی بدون چهره ها میتون. مشخصات فیزیکی بدنشون رو هم عوض کنن؟دوما جاگن اون زمان تو سیاهچال نبود؟ من یادم نیست.
  7. یک نکته دیگه درباره همین نقشه که تو پست قبل گذاشتم: تو فرومهای انگلیسی میگن نقشه های کتاب سرزمینهای یخ و اتش بعضی جاها داستان رو اسپویل کردن مثلا تو همین نقشه کسل بلک دیوارهای ستگی و ۴ تا برج داره یه قلعه کامله. به نظرتون ممکنه در آینده جان یا هرکس دیگه ای که فرمانده نایتزواچ باشه همچین قلعه ای بسازه؟ استاد آمون عزیز@ خوشحالم به بحث پیوستی درباره رد شدن آدرها از دیوار تقریبا مطمینم . به خاطر اون خوابی که دنریس تو آستاپور دید که تونبردی شبیه نبرد ترایدنت موجوداتی شبیه آدرها رو با اتش اژدهاش نابود کرد. اگر این طور باشه باید از دیوار رد شن دیگه . شیپور جورامون رو من فکرمیکنم همون بود که جان تو فرست من فیست پیدا کرد و داد به سم و سم هم بردش سیتادل . این شیپور نیست البته شبیه همین شاخ های بوقیه که نایتز واچ دارن . فقط این نکته که انگار خراب شده و صدایی ازش درنمیاد شاید به خار اینه که جادوییه و به صدا درآوردنش شرایط خاصی میخواد . من فکر میکنم شیپور جورامون تو نغمه نقش حلقه تو ارباب حلقه ها رو داره. اخر سر همه چیز به اون وابسته اس. یک احتمال هم مطرح شده که شیپور جورامون همون شیپور اژدهای یورن گریجوی باشه و منظور از ویران شدن دیوار هم خراب شدنش تو اتش اژدها باشه. سر باریستان عزیز@ من هم دوست دارم دنریس همیشه بر پشت اژدهاش سوار باشه . ولی یه احساسی دارم که ممکنه به خاطر اشتباهاتش زبونم لال تا اخر کتاب دووم نیاره . دقت کن کوایته فکر کنم ۳ بار بهش گفت برای جلو رفتن باید به عقب برگردی تو کارث و آستاپور و دریای داتراکی. یعنی درست قبل از ۳ تصمیم بزرگ دنریس : رفتن به خانه نامیراها ؛ ازاد کردن انسالیدها و تصمیمی که هنوز نمیدونیم چیه . من فکر میکنم کوایته منظورش از به عقب رفتن این بود که دنریس از این ۳ تصمیمش صرف نظر کنه . که نکرد. تصمیم سومش درباره برخورد با داتراکی هاممکنه خیلی براش گرون تموم بشه.
  8. the_last_stark@ مثل همیشه عالی در موردبنجن زدی تو خال . به خاطر همینه که هیچ اثزی ازش نیست . و خود مارتین هم به صراحت گفته بنجن کلد هند نیست. می خواد تو لحظه مناسب برای عبور آدرها از دیوار روش کنه. فقط تیوری هایی هم هست که استنیس یا جان کلید عبور آدرها از دیوار هستن. نطرت چیه؟ درمورد استنیس تو همینجا مطرح شده: viewtopic.php?f=19&t=265 درمورد جان هم میگن ریخته شدن خونش کنار دیوار ممکنه جادوی دیوار رو از بین ببره. ولی کلا مشخصه نایت فورد خیلی نقش مهمی داره. هم به خاطر اون دروازه و اون نایتز واچی که تو دیوار گذاشتنشون که الهام گرفته از ماجررای ایسیلدور و مردم کوهستان تو ارباب حلقه هاس. هم به خاطر اهمیتی که تو کتاب ۵ برای استنیس و جان داشت و مدام درباره اش صحبت میشد. بیشتر توضیح میدی؟به نظزت وظیفه اصلیشون چی بوده؟محافظت از دیوار؟ اینم به نظرم جالبه. نقشه رو ببینید نایت فورد نزدیک یه دریاچه است . برن و همراهانش از نایت فورد که گذشتن کلد هند بردشون به یه دهکده متروکه کنار یه دریاچه یخی . اون جا برن تو جلد سامر دید که کلدهند به کمک سه تا گرگ تعدادی از نایتز واچ رو کشته. گرگ ها همون سه گرگ وارامیر تو فصل اپیلوگ بودن. تو اخر اون فصل وارامیر عبور گروه بزرگی از وایت ها رو تو جلد گرگ دید . این ها رو که کنار هم بگذاریم شاید به این نتیجه برسیم آدرها دارن به سمت نایت فورد حرکت میکنن . یا من جایی اشتباه کردم؟
  9. درباره کارگردان ها فکر میکردم یک عشق تالکین پیتر جکسون رو اول بگه. برام جالب بود همه به آرنوفسکی اشاره کردن ولی حرفی از فیلم شاهکارش نزدین: مرثیه ای بر یک رویا. Requiem for a Dream نگار حداقل باید موسیقی متن معروف و بی نظیرش رو شنیده باشی.مو بر اندام آدم سیخ میکنه.
  10. alireader

the_last_stark@ درمورد کاندیدات برای شرورترین کاملا موافقم.بدجورم بهش گیر دادم ولی اینم در نظر بگیریم:
  11. alireader

تاثیر گرفتن مارتین از سریال بریکینگ بد برای خلق شخصیتی شرورتر: این پست رو مارتین ۱۶ سپتامبر سال ۲۰۱۳ یک روز بعد از تماشای اپیزود ۱۴ از فصل ۵ سریال بی نظیر بریکینگ بد (۲ اپیزود مانده به اتمام سریال) نوشته . تو این پست مارتین تعریف کوتاهی از بریکینگ بد کرده و گفته والتر وایت از هر شخصیتی در وستروس شرور تر هست و بعد میگه من باید در این مورد یه کاری بکنم. بعد هم از رقابت امی حرف میزنه و این که سریال بازی تاج و تخت در مقابل فصل آخر بریکینگ بد که الان داره پخش میشه در امی سال بعد هیچ شانسی نداره .(یعنی سیزن ۴ بازی تاج و تخت در مقابل پارت دوم فصل ۵ بریکینگ بد) ولی امسال(2013) که سیزن ۳ گیم او ترونز (با قسمت هایی مثل عروسی سرخ) مقابل پارت اول فصل اخر بریکینگ بد هست شاید شانسی داشته باشن.
  12. alireader

تو صفحه قبل نگاه کنی دوستمون The Hound خبرش رو گذاشته من هم فعلا اطلاعات بیشتری ندارم گویا مارتین قبلا گفته بوده والتر وایت کاراکتر اصلی سریال بریکینگ بد شرورتر از تمام شخصیت هاش هست. و جدیدا هم گفته قصد داره در کتاب ششم شخصیتی رو رو کنه که شرورترین شخصیتی باشه که تا حالا نوشته. رو کم کنی از ونس گلیگان.
  13. آخرین فیلم پیتر دینکلیج: pixles-2015
  14. alireader

ممنون نقشه ها رو قبلا گرفته بودم. جاداره اینجا به خاطر تهیه این نقشه ها از شما تشکر کنیم . فکر میکردم کتاب به جز نقشه متن هم داره. راستی این نقشه هم خیلی خوبه . کار یکی ازفن هاست و مارتین هم تاییدش کرده: http://www.sermountaingoat.co.uk/map/map.php
  15. alireader

شاید این ترتیب بد نباشه: The Ice Dragon شاید بخشی از تاریخ اسطوره ای شمال باشه The World of Ice & Fire تاریخ کل ایسوس و وستروس تا شروع کتاب اول The Rogue Prince مقدمه رقص اژدهایان The Princess and the Queen رقص اژدهایان The Hedge Knight کتاب اول از مجموعه دانک و اگ The Sworn Sword کتاب دوم از مجموعه دانک و اگ The Mystery Knight کتاب سوم از مجموعه دانک و اگ این جوری تقریبا بر اساس تاریخ اتفاقات جلو میری The Wit and Wisdom of Tyrion Lannister هم که فقط quete های تیریون رو جمع کرده. The Lands of Ice and Fire هم که من هنوز نخوندمش . کسی لینک دانلودش رو داره؟ درباره مجموعه Wild Cards series کسی اطلاعاتی داره؟
  16. alireader

سیلماریلیون

بازم ممنون کلا درباره حلقه جسته گریخته اینا رو میدونم: سایرون به نزد یک گروهی از الف ها میره و با معرفی کردن خودش به عنوان یکی از والار اون ها رو فریب میده که حلقه های الفی رو بسازن . خودش هم حلقه اصلی رو در موردور میسازه الف ها ۳ حلقه رو ساختن که یک بار حلقه اصلی رو در دست سایرون میبینن و به هویتش پی میبرن و دیگه از حلقه ها استفاده نمیکنن . سایرون ۹ حلقه هم به انسان ها داده که این ۹ نفر تبدیل به نزگول ها میشن .سایرون برای ساختن حلقه بخش بزرگی از قدرتش رو در حلقه قرار داده و فقط موقعی که اون رو میپوشه قدرتش کامل میشه. حالا سوالم اینه که اولا نقشه و برنامه سایرون از ساخت حلقه چی بوده و این حلقه قرار بوده دقیقا چکارکنه؟ و حلقه های الفی و نزگول ها چه قدرتی به صاحبشون میدادن؟حلقه ها همین تعداد بودن یا بیشترن؟ و بعد از شکست سایرون در جنگ اتحاد و گم شدن حلقه بزرگ چه بر سر بقیه حلقه ها اومده؟نزگول ها افراد عادی بودن یا پادشاه بودن و ایا سایرون حلقه ها رو فقط به افراد قدرتمند میداده یا به انسان های عادی هم حلقه ای داده؟
  17. ممنون جوابات واقعا خوندنی و جالب بود .لذت بردیم . خوب به ۳۱ سوال من تا حالا جواب دادی طبعا حق پرسیدن ۹ سوال رو در آینده برای خودم محفوط میدونم (البته تقلب کردم بعضی سوالا چندتایی بود )
  18. alireader

سیلماریلیون

خیلی ممنون جواب های کامل و روشنی دادی خیلی از ابهامات برام روشن شد. فقط یک چیز دیگه فکر کنم ملکور وقتی از اردا اخراج شد که آردا مسطح بود . وقتی اردا کروی میشه چه طور میشه یک کره دو دروازه و انتها داشته باشه که ملکو رو خارج نگه داره ؟ از این جهت این سوالات رو میپرسم که برام جالبه تالکین چه طوری تونسته مفاهیم معنوی و عرفانی و مذهبی رو به مفهیم مادی و فیزیکی تبدیل کنه . یک سوال همین مدلی دیگه: مورگوت وقتی غرق میشه و جسمش رو از دست میده چه طوری کارهای فیزیکی مثل ساختن حلقه رو انجام میده؟ تصورخودم اینه که مثل نزگول ها یک سایه درون سپر ی هست که اجزا سپر رو حرکت میده. درسته؟
  19. alireader

سیلماریلیون

جورامون@ ممنون سوال که زیاد دارم حالا فعلا این چندتا: حلقه دقیقا چه طور به ایسیادور خیانت کرد؟ درباره ملکور و سرنوشتش هم میتونی توضیح بدی ؟منظور از زندانی شدنش پشت دروازه های دنیا چیه؟ یک جای مادیه یا کلا خارج از آردا(زمین)؟ همین طور موقعی که والینور از آردا جدا میشه کل قاره آمان همراهش هست یا نه فقط همن والینور؟ راه مستقیم چی جنبه مادی داره؟ یعنی مثل یک جاده آبی در آسمان هست یا کلا حالت معنوی داره؟ ارتباطی با مثلث برمودا داره؟ درباره خلقت الف ها و انسان ها هم برام سوال شده شکل فیزیکیش منظورمه مثلا آدم از خاک خلق شده و.. تالکین توضیحی داده؟ دورف ها چه طور؟ ورود شر به دنیا نتیجه مداخله ملکور تو خلقته؟ ملکور توانایی خلق کردن هم داره؟ یعنی موجودات اهریمنی مثل ارگ ها و ترول ها رو اون خلق کرده؟
  20. کسی میدونه دقیقا چقدر طول میکشه گری اسکین یه نفر رو کامل از پا بندازه؟‌ چون با توجه به حرف تازه مارتین درباره ورود شرور ترین شخصیت کتاب در کتاب ۶ و علاقه اش به بریکینگ بد و احتمال الگو گرفتن از مستر وایت برای کاراکتر جان کانینگتون(سرطان= گری اسکین) تیوری جدیدی به ذهنم رسده که تمام تصوراتم از پیش بینی کتاب بعدی رو بهم میزنه . یه جاا تو سریال گیلی با شیرین درباره گری اسکین حرف زد. دقیقا چی گفت ؟ کدوم اپیزود بود؟
  21. alireader

میگم نکنه این شخصیتی که قراره از مستر وایت هم شرور تر باشه این باشه:
  22. alireader

اساطیر روم و یونان باستان

ممنون خییلی پست زیبا و مفیدی بود . از خوندنش لذت بردم . به خصوص اون بخش پرومتیوس و همین طور پاندورا.
  23. alireader

محاکمه ای از یخ و آتش (صندلی داغ)

1-اگر مارتین مثل جاگن هگار جلوت ظاهر میشد میگفت اسم سه نفر رو بگو که تو کتاب ۶ بکشمشون اسم کی ها رو میدادی؟ 2-اگر مارتین مثل ابوالهول جلوت ظاهر میشد ۳ تا معما برات طرح میکرد چی جواب میدادی؟(۳ تااز صدها معمای کتاب رو بنویس و خودت هم جوابش رو بده) 3-اگر مارتین دوباره مثل ابوالهول جلوت ظاهر میشد منتها این بار به جای طرح کردن ۳ تا معما بهت میگفت حاضره به سه تا سوالت جواب قطعی بده چی ازش میپرسیدی؟به جای مارتین خودت به سوال جواب بده(جوابی که دوست داری ازش بشنوی) 6-بهترین فیلمی که دیدی؟بهترین کتابی که خوندی؟محبوب ترین نویسنده؟محبوب ترین کتاب؟ 7-تو شخصیت های کتاب محبوب ترینهات ؟تو شخصیت های کتاب منفور ترینهات ؟تو بازیگرهای سریال محبوب ترینهات ؟تو بازیگرهای سریال منفور ترینهات؟ 8-بهترین کتاب از ۵ تا و بهترین فصل های هر کدوم از ۵ کتاب؟ 9-مرموز ترین شخصیت ؟فقط یک نفر 10-دلت برای کدوم شخصیت تو کدوم فصل بیشتر سوخته؟ 11-اگر مثل بچه های کتاب نارنیا یک کمد جادویی پیدا میکردی ؛منتها این کمد میبردت به دنیای نغمه واردش میشدی؟(دلیل تصمیمت رو هم بگو)اگر جوابت به سوال مثبته دوست داشتی وارد کدوم دوره و کجا بشی؟ 12-اگر کمد نارنیا نبود بلکه باجه تلفن دکتر هو بود و هرجا و هرزمانی یا تو هرکتاب و فیلمی که میخواستی میبردت کجا رو انتخاب میکردی؟ 13-اگر جای دنریس بودی به کدوم خواستگارت جواب مثبت میدادی؟ایگان؛کوینتین؛داریو؛سر جوراه؛هیزدار؛...؟چرا؟ 14-اگه بخوای سه تا پست تو کل فروم توصیه کنی همه بخونن کدوم ها رو پیشنهاد میدی؟3 تایپک چی؟ 15-بهترین پستهایی که نوشتی به نظر خودت کدومه دوباره بخونیمشون؟ 16-ده هزارتا لایک راز موفقیتت چیه؟۳تا از لایک هایی که زدی که خیلی خیلی واقعا لایک داشته رو معرفی کن ما هم بخونبم لایک بزنیم 17-روزی چند ساعت متوسط وقتت به نغمه و فروم و حواشیش میگذره؟بیشترین مدتی که تونستی بدون فکر کردن به دنیای نغمه سر کنی چه مدت بوده و کی؟چقدر نگرانی که مارتین فرصت نکنه کار بزرگش رو تموم کنه ؟ و کتاب نا تمام بمونه؟ 18--3تا انتقادت از من چیه؟ ۳ تا پیشنهادت بهم چیه؟یکی دوتا از پست های من رو که لایک زدی و واقعا خوشت اومده کدوماس؟ 19-کدوم اتفاقات مهم کتاب رو قبل از شروع به خوندن کتاب بعدی تونسته بودی پیشگویی کی؟ 20-فرض کن روح مرحومه دینیس تارگریان تو وجودت حلول کرده ۳ تا پیشگویی قطعی و محکم از کتاب ۶ برامون بکن. 21-اگر این محاکمه واقعا تو وستروس بود دوست داشتی وکیل مدافع و هیات منصفه ات کیا باشن؟ 22-جایی از کتاب یا سریال بوده که به معنی واقعی کلمه اشکت دربیاد؟قهقهه بزنی؟سر مارتین یا یکی از کرکترها داد بزنی؟برای یه اتفاقی ذوق کنی؟ 23-به عنوان یک خواننده و یک زن نظرت درمورد نگاه مارتین به زن ها چیه؟ فمنیسته یا زن ستیز؟چرا؟ 24-اگر میتونستی مثل بریک داندریون بوسه رولور رو فقط به یه نفر از کاراکتر ها اهدا کنی کی رو امتخاب میکردی؟تو دنیای واقعی (از بین هنرمندا یا ادم های معروف)؟ 25-فرض کن اسکین چینجر بودی و میتونستی فقط وارد جسم یکی از کاراکترهای دنیای نغمه بشی و دیگه هم نمیتونستی خارج بشی و به کالبد خودت بری کی رو انتخاب میکردی؟چرا؟مسیری که تو این کالبد جدید طی میکردی رو هم بگو 26-سوال بالا رو این طور فرض کن که مثل یک بازی کامپیوتری میتونستی فقط نقش یکی از کاراکتر ها رو دقیقا از روی سناریو مارتین بازی کنی ولی حق دخل و تصرف و تصمیم گیری نداشتی کی رو انتخاب میکردی وچرا؟ 27-اگر میتونستی تو دنیای نغمه وارد یک جماعت وگروهی بشی(یک محفلی مثل سیتادل؛ بدون چهره هاو...) کدومرو انتخاب میکردی؟ 28-اگر میتونستی کینگ میکر وستروس باشی کی رو بر تخت مینشوندی؟ جوابت رو تو ۳ مقطع بعد از مرگ رابرت؛شروع جنگ ۵ پادشاه(۶ تا بامنس) و آخر کتاب ۵ بنویس 29-به نظرت ستمدیده ترین گروه مردمان ایسوس و ستروس کدومن؟ جواب رو تو ۲ مقطع کل تاریخ و تو همین زمان ۵ تا کتاب بنویس. خوب تا فردا صبح میتونم اینو ادامه بدم ولی فعلا بسه بقیه اش باشه برای جلسات بعدی محاکمه ات از سوالات من خوش اومد؟ سخت بدن یا اسون؟جواب دادنشون باحال بود یا حوصله سر بر؟ پ.ن: راستی من همین الان فهمیدم قانون بیست سوال وضع شده . از این قانون خوشم نیومد چون دوست داشتم خیلی بیشتر از اینا از نگار حرف بکشم . ولی خوب قانونه دیگه . بهش احترام میگذارم . چندتا از سوالم رو حذف میکنم . چندتاشم به انتخاب خودت جواب نده ۲۰ تا بشه.
  24. alireader

محاکمه ای از یخ و آتش (صندلی داغ)

خوب من چندتا سوال دستگرمی بپرسم: 1-چه حسی داره بیستو یکسالگی؟ من که ۲۱ سالگی خودم انگار یک عمر پیش بوده حسش یادم رفته ۲-واقعا به این آواتار جدیدت اعتقاد داری؟ realy? keep calm اگر میشد که 24 ساعت خدا تو این فروم پلاس نبودیم