رفتن به مطلب

قوانین

به نام خدا
از آنجایی که قوانین همواره تضمین کننده سلامت، پایداری و کیفیت فعالیت ها است، امید است تمامی کاربران سایت و فروم وستروس متن قوانین را به دقت مطالعه کرده و به آن عمل کنند.

قوانین پایه
1- تمام فعالیت های این سایت مبتنی بر قوانین جمهوری اسلامی ایران و موازین شرعی و اخلاقی است.
2- بحث و ارایه نظر در باب وقایع کتاب ها در تالارهایی بغیر از تالار مربوط به آن جلد کتاب که لوث کردن (اسپویل) نامیده می شود، ممنوع است. به این معنی که کاربران اجازه ندارند فرضا در تالار کتاب یک از اتفاقات کتاب های بعدی سخن بگویند یا گوشه ای از اتفاقات را لوث بکنند، از آنجایی که عنصر پیشبینی ناپذیری داستان نغمه یخ و آتش از اهمیت زیادی برای خوانندگان برخوردار است، با هرگونه لوث سازی داستان به شدیدترین نحو ممکن برخورد خواهد شد.
3- کاربران اجازه انتشار محتوی محرمانه، توهین آمیز، غیر اخلاقی، سیاسی، مشمئز کننده، تحقیرآمیز، توهین نژادی ، قومی و زبانی را ندارند.
4- بحث در مورد دین، سیاست، ورزش، مذهب، مقدسات و امثالهم تحت هیچ شرایطی مجاز نمی باشد.
5- هرگونه تبلیغ اعم از تبلیغ سایت ها، وبلاگ ها، چت روم ها، انجمن ها و تبلیغ هر نوع محصول در پیام خصوصی، آواتار، امضا و پست ممنوع است.
6- مسئولین سایت میتوانند در صورت تخلف کاربر از قوانین سایت، حساب کاربری ایشان را مسدود یا حذف کنند.
7- تکرار و اصرار بر تخلف از قوانین سایت و فروم، تخلف محسوب می شود. از این رو با هر تلاشی مبنی بر دور زدن قوانین به شدت برخورد میشود.
8- این سایت ميتواند هر قسمتي از اين قوانین را در هرموقع تغيير دهد. متن قوانین هميشه قابل مشاهده است در صورتيکه در هر زماني با اين قرارداد مخالف بوديد ميتوانيد عضويت خود را از سايت حذف کنيد.

عضویت
1- تمامي کاربران مي بايست در هنگام ثبت نام در سايت ، از کلمات مناسب جهت استفاده در نام کاربري خود استفاده نمايند. استفاده از کلمات رکیک و نامناسب ممنوع است.
2- حداقل سن لازم برای عضویت 15 سال میباشد. اگر زیر 15 سال هستید، "پیشنهاد" میشود که ثبت نام نفرمایید.
3- هر کاربر تنها حق انتخاب یک نام کاربری را داشته و در صورت فعالیت یک کاربر با دو حساب کاربری هر دو حساب بلافاصله مسدود میشوند.
4- در صورت فراموش کردن کلمه عبور از امکان بازیابی کلمه عبور استفاده کنید ، مسئولین سایت به هیچ عنوان نسبت به ارسال دستی این اطلاعات اقدام نخواهند کرد.
5- توصیه میشود اسم کاربری خود را به زبان فارسی و از میان اسامی شخصیت های مجموعه نغمه یخ و آتش انتخاب کنید.
6- در انتخاب نام کاربری خود دقت کنید چون تنها یک بار و آن هم از سوی مدیران، قابلیت تعویض نام کاربری وجود دارد.

اطلاعات شخصی و خصوصی
1- اعضاء نبايد اطلاعاتي را که فکر ميکنند حساس هستند برروي اينترنت قرار دهند. سایت مسئوليت سوء استفاده از اين اطلاعات را نمي پذيرد.
2- انتشار اطلاعات محرمانه مملکتي، اطلاعات محرمانه اشخاص ديگر، مطالب نفرت آميز، غير اخلاقي و غير قانوني و نامربوط ممنوع است.
3- تحت هيچ شرايطي این سایت مسئول خسارتهاي وارده در اثر اعتماد و اتکا به اطلاعات قرار گرفته روي اين سايت يا انتقال يافته توسط اين سايت نمي باشد.

تالار های گفتگو
1- در صورت مشاهده هر گونه شوخی ناشایست، تمسخر و بی احترامی به سایر کاربران و مسئولین سایت ، با کاربر مربوطه برخورد خواد شد.
2- تغییر هویت و ارائه اطلاعات نادرست و گمراه کننده ممنوع است.
3- قرار دادن پیغام‌های خصوصی رد و بدل شده بین افراد، در فروم ممنوع است.
4- مدیران و ناظران حق هرگونه دخل، تصرف و ویرایش در متون واصله را برای خود محفوظ می‌دارند.

ساخت تاپیک
1- پست ها و تاپیک ها باید الزاماً به فارسی زده شوند.
2- برای مباحث جدید تاپیک جدیدی ایجاد کنید. از ارسال مباحث جدید در تاپیک‌هایی غیر مرتبط جدا خودداری کنید.
3- قبل از ایجاد هر عنوان (تاپیک) جدید خوب فکر کنید و هدفتان را از ساخت آن تاپیک برای خود روشن سازید و با زدن تاپیک های بی محتوا برای دیگران ایجاد مشکل ننمایید.
4- در پست اول هر تاپیک، موضوع آن را توضیح داده و چهارچوب فعالیت آن را مشخص کنید و در صورت لزوم قوانین، آنها را در انتهای پست نخست بیان کنید.
5- در هنگام ایجاد تاپیک جدید به توضیحات انجمنی که قصد ارسال در آن را دارید دقت کنید و تاپیک‌ها را در مکان مناسب ایجاد کنید.
6- نام تاپیک ایجاد شده باید کاملا گویای مطلب باشد. از ایجاد تاپیک‌هایی با عنوان‌هایی نظیر «یک سوال» یا «درخواست کمک» و غیره جدا خودداری کنید.

ارسال پست
1- از زدن پست های تک خطی ، نامربوط و بی محتوا (اسپم) جداً خودداری فرمایید .
2- مسئولیت تمامی نوشته ها و مطالب اعضا و نظراتشان بر عهده خود آنها می باشد و سایت هیچ مسئولیتی در قبال آنها قبول نمی کند.
3- از زدن پست هایی که باعث انحراف موضوع تاپیک ها می شوند خودداری فرمایید.
4- مدیران سایت کارها و وظایف زیادی دارند و موظف به پاسخ دادن به تمامی پیام شخصی های اعضا نیستند. در صورتی که در جواب پست شما ، پستی داده نشود مجاز به تکرار سوال خود نیستید.
5- یک موضوع را فقط در یک جای فروم مطرح کنید و از ارسال یک مطلب در تاپیک‌هایی مختلف خودداری نمایید. پست‌های تکراری بدون اطلاع حذف و با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.
6- در هنگام جواب دادن به سوالات از به کار گیری الفاظ و جملاتی که باعث دلسردی کاربر سوال کننده شود خودداری فرمایید.
7- از ارسال پست‌های متوالی خود داری فرمایید.
8- در هنگام ارسال مطلب دقت لازم را به خرج بدهید، وقتی مطلب را نوشتید و شخص دیگری به مطلب شما پاسخ داد شما حق ویرایش و حذف مطلب خود را ندارید.
9- برخی از تاپیکها دارای قوانین خاصی هستند که معمولا در پست اول توسط ایجاد کننده تاپیک و یا مدیران و ناظران سایت نوشته میشود. رعایت قوانین هر تاپیک(هرچند این قوانین در قوانین کلی سایت وجود نداشته باشد) الزامیست و با کاربران خاطی برخورد خواهد شد.
10- مدیران سایت می توانند بدون توضیح به اعضا پست ها و تاپیک های آنها را حذف و ویرایش و یا منتقل کنند و لزومی به توضیح دادن به کاربران وجود ندارد.

امضا و آواتار
1- محتوی امضا و آواتار باید مبتنی بر قوانین کلی سایت باشد.
2- در امضای خود حق استفاده از متن های طولانی و با فونت بزرگ و عکس های حجیم را ندارید.
3- استفاده از متون ، لوگو و بنر های تبلیغاتی سایت های دیگر در امضا و آواتار ممنوع است.
4- نوشتن و قرار دادن هر لینکی (به جز لینک به محتویات انجمن و سایت وستروس)، قرار دادن متن خداحافظی خود و یا اشخاص دیگر و هم چنین انتقاد از انجمن در امضا ممنوع است.