رفتن به مطلب
ریگار

بحث اپیزود سوم از فصل چهارم، Breaker of Chains

به اپیزود سوم فصل چهارم از 1 تا 10 ، چه نمره ای میدهید ؟  

31 رای

1. 1. به اپیزود سوم فصل چهارم از 1 تا 10 ، چه نمره ای میدهید ؟

• 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      1
    • 4
      0
    • 5
      1
    • 6
      1
    • 7
      4
    • 8
      9
    • 9
      11
    • 10
      4

Recommended Posts

اپیزود قشنگی بود و تنوع شخصیتش هم خوب بود. فقط بعضی جاهاش یه خورده زیادی کش دار بود مثل سکانس سم و گیلی یا مثلا سکانس اوبرین توی ف.ا.ح.ش.ه.خ.و.ن.ه تا قبل از اومدن تایوین. به نظرم دارن داستان رو کش می دن. پتیر هم مثل همیشه عالی بود من واقعا از بازیگرش خوشم میاد.

فقط آخر اپیزود دنریس گند زده بود به کل این قسمت با اون اخلاق مزخرفش و خودبزرگ بینیش.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

داشت طرز تفکر اوبرین را می خواست نشون بده من تاریخچه خوندم تا حدودی می دونستم این اوبرین این جوری ولی وقتی داشتیم با دوستم باهم نگاه می کردیم گفت مگه این اوبرین گ.ی نبود می دونی بلاخره باید رفع ابهام می شدکه شخصیت محبوب ما متعلق به هیچ گروه خاصی نیست

دنیریس خیلی بد نبود یادمه یه جایی سر جورجا مورمانت بهش گفت شما کلیسی هستی شبیه یه کلیسی رفتار کنید . الانم داره شبیه یه ملکه رفتار میکنه حالا یکم با چاشنی غرور البته داریو ناهاریسم تن خودش می خواره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

این تایوین عجب موجودی ـه منی که شاه باشم خیلی دوست دارم براش بازی کنم:دی خیلی دوست دارم دنریس با اژدهایانش بیاد بعد دورن استراتژیکی که برای اگان پیاده کرده رو دوباره پیاده کنه. اینطوری یه سری صحبت ها سر اینکه جنوب به کار اگان نمیومده و نمیدونم صحرا بوده و از این اجحاف ها در حق ما ناشکستنی ها دور ریخته بشه. که البته الانش هم این صحبت ها یه مشت ... هستن:دی

به هر حال امکان اینکه یه همچین حالتی به وجود بیاد قریب به صفر ـه. قضیه لوث شده هم میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

قسمت اریا باز صحبت این شد که فری ها قانون مهمان را رعایت نکردند الان که هاند زد یارو رو تو خونه خودش نقر هاش را دزید یعنی دچار خشم خدایان میشه؟

فکر کنم این بیشتر مربوط به میزبان میشه که از میهمانش محافظت کنه. کاری که والدر فری ملعون نکرد!

-

راستی یه سوال: دورنی ها چه طوری تونستن در مقابل اگان با اژدهاهاش مقاومت کنن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

قسمت خوبی بود بعد از اون قسمت طوفانی دوم سعی کرد داستان به یه ثباتی برسونه

از اخر که شروع کنیم یعنی باید بگم متنفرم از این دنریس مثل این قهرمان های کمیک بوک های مارویل میمونه بدون نقطعه ضعف بدون هیچی نه ارایشش پاک میشه نه دردی متحمل میشه با دیدنش یاد انقلاب 57 خودمون می افتم ایف یو نو وات ای مین

و پیشنهادم اینه که هالیوود یه اثر سوپر هیرویی از این دنریس بسازه اژدها هم داره دیگه تکمیله تکمیه نویسنده هم تابلو عاشق خاندان تارگاریانه ای تو روحه تارگاریان و نویسنده هر 2 با هم

قسمت شمال رو هم دوست داشتم جان اسنو هم تریپ داناریس با شدتی ضعیف تر و مطمئنن 2 شخصیت اصلی همین 2تان لنیستری ها اینا همه دور هم الکی جمع شدن احتمالا هر چند اپیزود یکیشون نابود میشه تا اخر این 2 نفر بمونن

بیلیشم که خداست

تیریون هم همچنان دوست داشتنی ترین شخصیت سریاله واسه من

تایوون هم بدون تردید تنها کسیه که اگه 100 تا اژدها هم دنریس بیاره سمتشون میتونه با سیاستش دخل همشون بیاره

حیف که از ایندش خبر دارم

پ.ن : یکی یه توضیح ریزی راجب براووس میگه که کجاست و کدوم خاندان داخلش حکومت میکنه؟ تا اینجا هیچ اشاره ای بهش نشده بود توی سریال یهو سرزمین جدید وارد شد

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

داشت طرز تفکر اوبرین را می خواست نشون بده من تاریخچه خوندم تا حدودی می دونستم این اوبرین این جوری ولی وقتی داشتیم با دوستم باهم نگاه می کردیم گفت مگه این اوبرین گ.ی نبود می دونی بلاخره باید رفع ابهام می شدکه شخصیت محبوب ما متعلق به هیچ گروه خاصی نیست

دنیریس خیلی بد نبود یادمه یه جایی سر جورجا مورمانت بهش گفت شما کلیسی هستی شبیه یه کلیسی رفتار کنید . الانم داره شبیه یه ملکه رفتار میکنه حالا یکم با چاشنی غرور البته داریو ناهاریسم تن خودش می خواره

در مورد اوبرین : آخه دیگه چقدر یه چیزی رو نشون می دن؟ حداقل برای من که کتاب رو خوندم به نظرم دارن زیاد حاشیه می رن. در مورد رنلی هم همین کار رو کرده بودن.

در مورد دنریس : کاری به داریو ناهاریس و جورا مورمونت ندارم. دنریس کلا غیر قابل تحمل و رو اعصابه. حتی پشت صحنه ها و مصاحبه ها رو هم ببینی همین جوریه. کلا بازیگرش رو اعصابمه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راستی یه سوال: دورنی ها چه طوری تونستن در مقابل اگان با اژدهاهاش مقاومت کنن؟

https://westeros.ir/wiki/index.php?title=%D8%AE%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86_%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%84

این لینک مقاله خاندان مارتل تو ویکی فارسیه. تو بخش سابقه اش جنگ دورنی ها با اگان و نحوه پیروزیشون نوشته شده.

چرا دنریس اینقدر دشمن داره؟؟؟ این بدبخت که کاری نکرده. حالا درسته که سر مرگ ویسریس خیلی ازش بدم میاد ولی دلایل بقیه دوستان (بجز اونایی که کلا با تارگرین ها مشکل دارن) رو نمی فهمم. حالا بعد عمری یه آدم درست و حسابی تو ایسوس پیدا شده که مخالف برده داریه. کجای این اتفاق تنفر برانگیزه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ای جیمی ملعون! نمیدونم با یه همچین حرکتی چطور از جیمی بیشتر خوشتون اومده! دارم به این فکر میکنم ای کاش تو اپیزود بعد یکی از براووس بیاد شمارش ناک اوت رو برای سرسی بخونه. من به زجر کشیدن هیچ موجودی رضایت نمیدم. اونم یه ملکه از نوع سابقش!

اینا همش تحریفه، اصلاً اینجوری نیست قضیه تو کتاب.

یه بار واسه علی از ویکی کپی کردم اتفاقی که تو کتاب میوفته رو.

جیمی از سر سرسی هم زیادیه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چرا دنریس اینقدر دشمن داره؟؟؟ این بدبخت که کاری نکرده. حالا درسته که سر مرگ ویسریس خیلی ازش بدم میاد ولی دلایل بقیه دوستان (بجز اونایی که کلا با تارگرین ها مشکل دارن) رو نمی فهمم. حالا بعد عمری یه آدم درست و حسابی تو ایسوس پیدا شده که مخالف برده داریه. کجای این اتفاق تنفر برانگیزه؟

از نظر من که اصلا مخالف برده داری نیست اون خودش یجورایی برده داره اصلا نظام پادشاهی ( در اینجا ملکه ) متضاده با برابری و برادری دنریس فقط داره از این حربه استفاده میکنه تا سپاه خودش درست کنه و افزایش بده خدا میدونه وقتی روی تخت پادشاهی بشینه چه بلایی سر همین ادم ها بیاره....

به نظر من تو داستانی که تمام شخصیت ها خاکستری و دارای ضعف هستن اشتباه میکنن شخصیتی به این سفیدی و بی اشتباهی پیامبر گونه احمقانست با عذر خواهی از تمام هوادار هاش که کم هم نیستن واقعا خاندان تارگاریان خاندان خیلی جالبیه که این دنریس اصلا نمیزاره نقاط دوست داشتنی خاندانشون مشخص بمونه....

در واقع ما توی این داستان اینجوری متوجه شدیم هر کی غرور داشته باشه و مغرور باشه یه جوری ضربه میخوره اما این دنریس به صورت فضایی غرور داره اینطور که مشخصه اخ هم نخواهد گغت البته هنوز پاش به کینگز لندینگ نرسیده 4 تا پلتیک سیاسی بهش بزنن حالش جا بیاد

پ.ن : این سوال ما هم بی جواب موند

پ.ن : یکی یه توضیح ریزی راجب براووس میگه که کجاست و کدوم خاندان داخلش حکومت میکنه؟ تا اینجا هیچ اشاره ای بهش نشده بود توی سریال یهو سرزمین جدید وارد شد

البته الان یه سرچ دادم دیدم اون استاده که به اریا اموزش شمشیر زنی میداد از براووس بوده

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نتیجه ای که کارش برای برده ها داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نتیجه ای که کارش برای برده ها داره.

دنریس به برده ها حق انتخاب داد خودشون سرنوشتشون رو انتخاب کردن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

براووس یکی از شهرهای آزاد توی ایسوس ه. (بزرگترین و قدرتمند ترینشون)

برده داری توش ممنوعه، حاکماش به نام Sealord شناخته می شن و منبع ثروتشون از دریا و بندرهاست، قدرت نظامی شون هم کشتی هاشون ه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منظورم آستاپور و یونکای ه.

کسی که در این حد هوش و تجربه و شعور و ... نداره که با انتخاب کردن یه شورای حاکمیت نباید یه شهری مثل آستاپور رو ول کنه بیخود می کنه می ره تک تک تو شهرها دنبال ارتش و ملزومات و ... و مردم رو به خاک سیاه می شونه.

واسه آستاپور و برده هاش چی آورد جز یه پادشاه قصاب، جنگ و بیماری.

اون حق انتخابی که اشاره کردی هم از بی اطلاعیش ه، نمی دونه یه شبه نمی شه یه سیستمی که تقریباً از ازل بوده رو عوض کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منظورم آستاپور و یونکای ه.

کسی که در این حد هوش و تجربه و شعور و ... نداره که با انتخاب کردن یه شورای حاکمیت نباید یه شهری مثل آستاپور رو ول کنه بیخود می کنه می ره تک تک تو شهرها دنبال ارتش و ملزومات و ... و مردم رو به خاک سیاه می شونه.

واسه آستاپور و برده هاش چی آورد جز یه پادشاه قصاب، جنگ و بیماری.

اون حق انتخابی که اشاره کردی هم از بی اطلاعیش ه، نمی دونه یه شبه نمی شه یه سیستمی که تقریباً از ازل بوده رو عوض کرد.

چه انتظاری از دنریس دارید!!!!!

دنریس یه دختر تبعیدی بوده که بیشتر عمر و کودکیش رو زیر سایه ی برادر بزرگترش زندگی کرده و از ترس چاقو کش های توهمی فرار کرده. برادری که دیوانه بوده. انتظار دارید دنریس از سیاست و اینجور چیزا چه چیز خاصی بدونه؟ باید به مشاوراش خرده گرفت نه خودش.

از یه آدم کم سن و سالی که در اوج بدبختی یهو صاحب تنها اژدهایان زنده دنیا میشه نمی شه انتظارات زیادی داشت!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به استاد آمون : انتظار ؟! این دختر فراتر از انتظاره ! اتفاقا دیشب به برندون میگفتم: اگه یکی مثل من جای دنریس بود و اون زندگی دشوار رو سپری میکرد نه تنها برده ها رو آزاد نمیکرد بلکه ارباب ها و بنده ها رو باهم به بردگی میگرفت، مخالفینش رو میسوزند و وقتی به تخت آهنین و وستروس نگاه میکرد چیزی جز اندیشه به راه انداختن رودخانه خون از ذهنش نمیگذشت ( چه کسی بخواد مقاومت کنه چه نکنه )

دنریس با این اوصاف خیلی هم خوبه .

اینو از منی بشنوید که علاقه چندانی بهش ندارم . ؛)

پ ن : شنیدم دنریس شبیه ترین کس به ریگاره ! ازدواج آخرین اژدها و دنریس میتونست شکوه والریا رو دوباره زنده کنه ، افسوس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برادر جوراه مورمونت خدمت دنی جان یه جمله ی تاثیرگذار گفتن که ؛

Rhaegar fought valiantly, Rhaegar fought nobly, Rhaegar fought honorably. And Rhaegar died.

ایشالله که دنریس شبیه ترین به ریگار باشه. بمیره.

Tapatalking with an iDevice

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چون هم به پست علی جواب می دم هم استاد دیگه نقل قول نکردم.

من نمی گم دنریس چرا راجع جنگ و اقتصاد و برده داری و ... اطلاع نداره.

کسی که اطلاع نداره نباید عمل کنه.

اوکی، اصلاً فرض کنیم نیتش خیر، (که به نظر من نیست) با بی کفایتی و بی اطلاعیش یه جماعتی رو بدبخت کرده. مسئولش هم فقط و فقط خودشه.

جور بی اطلاعی دنریس رو اون برده هایی که مثلاً سنگشون رو به سینه می زنه که نباید بکشن.

@علی:

اتفاقاً کسی که طعم بدبختی و ظلم و ... رو چشیده است که به فکر آزادی برده ها میوفته. (البته اگه مثل ویسیرس بن مایه خل و چل بازی رو نداشته باشه)

(تو داستان کاپیتان آمریکا اونجایی که می خوان یه نفر رو انتخاب کنن هم همین موضوع مطرح می شه)

فقط محض اطلاع بگم که تارگرین ها جزو درگن لردهای دون والریا بودن و خیلی سری تو سرها نداشتن. منتهای قدرت و جلال تارگرین ها همچنان فرسنگ ها با شکوه والریا فاصله داره.

پ.ن: الان پست مانوئل رو دیدم.

اصلاً اینهمه قوه قهریه الکی بوجود نمی یاد که.

اینکه سریال به شدت خوب جلوه اش می ده ولی همچنان اینجوریه هم دیگه هیچی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به استاد آمون : انتظار ؟! این دختر فراتر از انتظاره ! اتفاقا دیشب به برندون میگفتم: اگه یکی مثل من جای دنریس بود و اون زندگی دشوار رو سپری میکرد نه تنها برده ها رو آزاد نمیکرد بلکه ارباب ها و بنده ها رو باهم به بردگی میگرفت، مخالفینش رو میسوزند و وقتی به تخت آهنین و وستروس نگاه میکرد چیزی جز اندیشه به راه انداختن رودخانه خون از ذهنش نمیگذشت ( چه کسی بخواد مقاومت کنه چه نکنه )

دنریس با این اوصاف خیلی هم خوبه .

اینو از منی بشنوید که علاقه چندانی بهش ندارم . ؛)

پ ن : شنیدم دنریس شبیه ترین کس به ریگاره ! ازدواج آخرین اژدها و دنریس میتونست شکوه والریا رو دوباره زنده کنه ، افسوس

وای ریگاربیخیال این دنریس شو! هر چی سعی کنی نمیتونی محبوبیتی براش دست و پا کنی. رو یکی دیگه کار کن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بزرگترین مشکل دنریس اینه که واقعیت ها رو نمی بینه!

تو توهم زندگی می کنه، توهم قدرت و تغییر قوانین، توهم دنیای خوب، توهم سیاه و سفید بودن همه چیز و همه کس

مسلما با اون سه تا اژدها قدرت داره ولی قدرت تغییر سیستم بازی رو نداره! نظم موجود رو بهم میریزه بدون اینکه جایگزین مناسبی واسش داشته باشه.

رفتارش با جوراه که دیگه خیلی رو مخ منه! این همه ادعای من خوبم و عادلم داره ولی حتی نمی تونه حرمت وفاداری و عشق جوراه رو نگه داره و همه غرورش رو سر اون بیچاره خالی نکنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به solidus:

این مدخل رو بخون:

https://westeros.ir/wiki/index.php?title=%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%88%D9%88%D8%B3

چرا همه از دنریس بدشون میاد؟ یه آدم حسابی تو کل دنیای نغمه باشه که علاوه بر خودش به بقیه هم اهمیت میده همین دنریسه. چرا مغرور نباشه؟ شما فرض کن یه دختر 15 ساله هستی که تمام عمرت در فرار و گدایی بودی و برادرت همیشه بهت زور میگفته و تو رو به خاطر سپاه به بدوی ترین انسان های دنیا فروخته. تو همون 15 سالگی بیوه شدی و هیچ چیزی نداره و به خاک سیاه نشستی، یهو سه تا اژدها گیرت میاد و به خودت میای و میبینی آخرین بازمانده تارگرین ها هستی و با هر بدبختی که شده خودت رو به کارت میرسونی و از چندین و چند آزمایش سربلند بیرون میای و از هیچی به جایی میرسی که 8000 سرباز داری که حاضرن جونشون رو به خاطرت بدن. سه تا اژدها داری. یکی از بزرگترین شوالیه های وستروس این همه راه رو میکوبه تا بیاد بهت خدمت کنه و قدرتمندترین آدمی هستی که تا حالا دیدی. چرا نباید مغرور باشی؟ اصلا مگه این غرورش بده؟ مگه این القابی که برای خودش میاره دروغه؟ همش واقعیته و همش رو خودش به دست آورده. با همه این وضعیت بازم عدالت رو به یاد داره و از قدرتش سوء استفاده نمیکنه.

بله توی آستاپور اشتباه کرد اما از اشتباهش پند گرفت و توی میرین دیگه تکرارش نکرد.

واقعا نمیفهمم چرا آدمهای پست و رذل و خیانتکار وستروس اینقدر طرفدار داره اما یه آدم صاف و ساده که کار درست میکنه انقدر دشمن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دقیقا به خاطر همینه که سنش کمه و این همه موفقیت به دست اورده و بهشون مینازه غیر واقعیه اینکه اون همه ادم زیر دستشن هیچکدوم مخالف نیستن یجوری غیر واقعی میزنه در حقیقت خلاف منطق داستانی داره پیش میره... یعنی واقعا انگار دانریس توی یه دنیای دیگه ایه مردم وستروس یه جای دیگه هستن همه چیز رو به نظرم ساده داره به دست میاره این قسمت سخنرانی میکنه کی بهش سخنرانی اونجوری یاد داده؟ مردم اون سمت دریا انقدر احمقن که حرفهای یه دختر باور میکنن؟ بعد اون برده هایی که اونجوری خودجوش متحول میشن تا دیروز نمیدونستن این حرفهارو؟ من نمیدونم اما گه دنریس برسه به اینور دریا و همچنان بدون متحمل شدن هیچ سختی دشواری به همه چیز برسه باید از نویسنده پرسید که ایا در خیالاتت عاشق داناریس بودی؟

پلتیک هایی که میزنه از پلتیک های تاییون لنیستر هم مجلسی تره

و از صمیم قلب امیدوارم یه چند تا تارگاریان دیگه زنده باشن نظر مارو راجب خاندانشون یکم عوض کنن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

واقعا نمیفهمم چرا آدمهای پست و رذل و خیانتکار وستروس اینقدر طرفدار داره اما یه آدم صاف و ساده که کار درست میکنه انقدر دشمن!

یعنی تنها چیزی که نیست صاف و ساده بودنه. ۳ تا اژدها که از عالم غیب براش رسیده که اوج خرشانسیه، ۸۰۰۰ تا سرباز رو هم که عملا دزدید از صاحباشون. اون از وضعیت اداره کردن شهرشه، اون از وضعیت رفتار با دیگران که انگار بقیه اصلا آدم نیستن. حیف مورمونت که این همه برای این زحمت کشید. تازه هنوز پاش به وستروس باز نشده. به وستروس برسه تازه درگیری هاش شروع می شن و معلوم نیست این دختر ساده می خواد چند نفر رو برای گرفتن چیزی که هیچ حقی بهش نداره به کشتن بده و به آتیش بکشه. واقعا من نمی دونم چرا وستروس باید به خاطر قدرت طلبی تارگارین ها این همه رنج و آسیب ببینه.

یعنی من حاظرم لنیستر ها تا ابد حاکم وستروس باشن ولی پای این تارگارین ها به مملکت باز نشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من کلا با کسی که واقعیت رو درک نمی کنه مشکل دارم

مثالش تو دنیای واقعی خودمون مثل اینه که بگی ایران رشد اقتصادی داره و آمار و ارقام اقتصادی رو قبول نداشته باشی!

دنریس اینجوریه، کلا باباش و داداشش رو مظلوم می دونه، کل وستروس رو سیاه و ظالم می دونه در حالی که بخشی از خاندان ها واسه باباش جنگیدن تو قیام رابرت حتی

در مورد مشکلات برده ها هم همین طور

کلا تا وقتی بصورت عملی و فیزیکی ثابت نشه داره اشتباه می کنه حرف حرف خودشه، تجربیات و مشورت بقیه هم که کشک!

سر همین توهم که میگه مردم منتظرن پادشاه به حقشون برگرده، هزار بار جورا بهش گفته که واسه مردم اتفاقات بین لردها و اشرافزاده ها مهم نیس! باز این حرف خودش رو میزنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به جورامون:

گدایی؟جورامون عزیز یه طوری میگین گدایی آدم فک میکنه یه عمر سر کوجه های فقیر نشین گدایی میکرده(تازه لقب برادرش بوده)

یا در مورد فراری بودن تا اونجایی که میدونم یک بار تو بچگی از وستروس فراری داده شده بقیه عمرشو پیش جناب ایلیریو خان گذرنده(آنچنان هم فک نکنم بهش سخت گذشته باشه )

دنریس قبل اینکه این اتفاقات واسش بیفته آدم مغروری بود و غرورش به خاطر مزخرفاتیه که برادر دیوانه اش بهش غالب کرده و خودش هم اعتقاد راسخی بهشون داره به بقیه غاصب میگه در حالیکه فک میکنه چون خودش مادر مارمولکاست یا اینکه خون والریایه دو ایکس لارج رو تو رگاش داره پس تخت آهنین مال اونه و اصلا به سابقه درخشان خاندان محترمش توجه نداره

درمورد القابش مادر اژدها کار شاقی نکرده چیزی بوده تو خونش بوده یا لقب دوومش که در مورد برده ها بود(بد بختی اینه یادم نیست چی بود )با یه حیله به یه برده دار 8 هزارتا آویژه بدست آورد و تو یه شهر دیگه ای با خیانت داریو به برادراش برده ها رو آزاد کرد استورم بورنم که به خاطر متولد شدن تو شب طوفانی بهش میگن

والا هر چی میگردم تو این قضایا تلاش منحصر به فرد یا فداکاری خاصی نمیبینم که لایق این تحسینی که شما کردی باشه

اون قسمت مربوط به برادرش و ماه ستارگان عزیزش که میگین خیلی ها همین مشکلات خانوادگی دارن نمونش همین تیریون(به نظرم ماله تیریون بدتر هم هست)

اما نظر شخصی خودم: به دنریس تو سریال زیاد بها داده شده اونم به خاطر اینکه مخاطب جم کنن.اتفاقا بر عکس شما باید بگم دنریس خیلی پرطرفداره(محبوب چشم ها)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یعنی تنها چیزی که نیست صاف و ساده بودنه. ۳ تا اژدها که از عالم غیب براش رسیده که اوج خرشانسیه، ۸۰۰۰ تا سرباز رو هم که عملا دزدید از صاحباشون. اون از وضعیت اداره کردن شهرشه، اون از وضعیت رفتار با دیگران که انگار بقیه اصلا آدم نیستن. حیف مورمونت که این همه برای این زحمت کشید. تازه هنوز پاش به وستروس باز نشده. به وستروس برسه تازه درگیری هاش شروع می شن و معلوم نیست این دختر ساده می خواد چند نفر رو برای گرفتن چیزی که هیچ حقی بهش نداره به کشتن بده و به آتیش بکشه. واقعا من نمی دونم چرا وستروس باید به خاطر قدرت طلبی تارگارین ها این همه رنج و آسیب ببینه.

یعنی من حاظرم لنیستر ها تا ابد حاکم وستروس باشن ولی پای این تارگارین ها به مملکت باز نشه.

دیگه واسه استنیس هم کم از آسمون نیروی کمکی نمیوفته!!! اول جنگ پنج تا پادشاه بودن که استنیس بینشونشون یه درصد هم شانس پیروزی نداشت حتی بعد جنگ بلکواتر هم شکستش حتمی بود ولی الان آخر جنگ پنج پادشاهه و همه چهارتا پادشاه مردن الا جناب استنیس!!! تازه یه ارتش از مردم آزاد که شامل غولها و وارگ ها هم میشه.گیرش اومده و جدیدا هم که براووسی ها هم از بین این همه آدم اومدن سراغ استنیس!!! امداد های غیبی از اینم بالاتر!!؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

solidus:

ایسوس یه دنیای دیگه است و زمین تا آسمون با وستروس فرق داره. معلومه که برده ها این چیزا رو نمیدونستن! از روزی که به دنیا اومدن برده بودن، پدر و پدر بزرگ و ... شون برده بودن. برای اونها برده داری یه واقعیت زندگیشون بوده و به چیزی غیر از اون فکر نکردن. در نظر اونها، اونها همیشه برده بودن و خواهند بود. بعد یهو یه نفر پیدا شده که میگه شما برده نیستید و میتونید آزاد بشید و به عینه دارن میبینن که سربازایی که یه عمر برده بودن الان دارن آزاد میگردن و قل و زنجیرهاشون شکسته شده!

هنوز تا رسیدن دنریس به وستروس خیلی مونده و خیلی داستانها پیش میاد. دیگه بیشتر نمیتونم بگم که اسپویل میشه.

Stannis Baratheon:

مگه من گفتم بد شانسه؟ بله خرشانس بوده که تخم اژدها بهش رسیده اما این چه دلیلیه که میگی صاف و ساده نیست؟ 8000تا سرباز رو ندزدید، 8000تا برده رو آزاد کرد و برده دارها رو به سزای عملشون رسوند.

الان بدبختی های وستروس چه ربطی به دنریس بدبخت داره؟؟؟؟

لیدی:

خب بچه است! تنها چیزی که یادشه اینه که باباش و برادرش رو کشتن، برادر زاده هاش رو سلاخی کردن و همیشه پشت سرش کلی مزدور میخواستن بکشنش. دنریس کم کم داره بزرگ میشه.

Rodrik Stark:

نه همیشه که پیش ایرلیو نبودن. بیشتر اوقات در حال فرار بودن و فقط چند وقت پیش ایرلیو بودن که اونم سریع اونها رو دک کرد. خودت داری میگی که غرورش به خاطر مزخرفات برادرشه. وقتی برادر آدم یه عمر یه چیزی رو به آدم بگه معلومه که آدم باور میکنه.

چرا نگه غاصب؟ اومدن باباش رو کشتن و تاج و تختش رو تصاحب کردن! اسمش رو چی بذاره؟

شما کتاب رو بخونید، احوالات دنریس رو ببینید. هر وقت یه ظلمی توی دور و اطرافش میبینه با خودش عهد میکنه که وقتی ملکه شد ندازه همچین اتفاقاتی تو حکومتش رخ بده. هیچ وقت دنبال انتقام شخصی نیست. همیشه انتقام بقیه رو میگیره. مثلا همین صد و خورده ای بچه که تو راه میرین به صلیب کشیده بودن(که امیدوارم از سریال حذف نشه).

تیریون هم آدم خوبیه. چرا خوبی های اون توی ذوق کسی نمیزنه؟ چون لنیستره؟

تمام وقایع دنریس توی سریال دقیقا مثل کتابه. خوشبختانه تو سمت ایسوس تحریفات خیلی کمتره و فقط حذفیات داریم که اونم قابل قبوله.

باشد که دنریس پا به وستروس بذاره و وستروس رو از هرچی آدم مزخرف و خیانتکار و آدم فروشه خلاص کنه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری