رفتن به مطلب
negar27

بحث اپیزودیک قسمت سوم The Long Night

بحث اپیزودیک قسمت سوم  

127 رای

1. 1. به قسمت سوم فصل هشت مجموعه بازی تاج و تخت از یک تا ده چه نمره ای می دهید؟

• 1
      4
    • 2
      4
    • 3
      0
    • 4
      0
    • 5
      2
    • 6
      3
    • 7
      9
    • 8
      12
    • 9
      30
    • 10
      63

Recommended Posts

خیلی مسخره هست که سرسی رو هم آریا بکشه. اگه قراره بمیره بهتره بدست تیریون باشه. البته ترجیح میدم سرسی نمیره. به نظرم اون تاوان اشتباهاتش رو داده. و حالا بهترین تنبیه براش اینه  که به صورت گدا تو کینزلندینگ زندگی کنه

در 7 ساعت قبل، سایمون چشم ستاره گفته است :

به نظرتون وقتی مارتین کتابشو تموم کنه کسی حاضر میشه اونو به تصویر بکشه؟ به نظرتون ارزشش رو داره که دوباره از نو ساخته بشه؟ البته اینو هم می دونیم که کتاب خطهای داستانی جالبی داره که تو بازی تاج و تخت حذف شده ( مثل دورن و جزایر اهن و گریف جوان و...) و بعضی بخشها هم تغییرات قابل توجهی نسبت به کتاب داره( مثلا سرنوشت سانسا)

اگه ساخته بشه دوباره می بینید؟

من مطمئن هستم چند سال دیگه فیلم سینماییش رو میسازن. هالیوود اصلا از همچین سوژه پولسازی نمیگذره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 13 ساعت قبل، تینا استارک گفته است :

خیلی مسخره هست که سرسی رو هم آریا بکشه. اگه قراره بمیره بهتره بدست تیریون باشه. البته ترجیح میدم سرسی نمیره. به نظرم اون تاوان اشتباهاتش رو داده. و حالا بهترین تنبیه براش اینه  که به صورت گدا تو کینزلندینگ زندگی کنه

من مطمئن هستم چند سال دیگه فیلم سینماییش رو میسازن. هالیوود اصلا از همچین سوژه پولسازی نمیگذره

مثل اینکه قراره شاهد گیم آو آریا باشیم :D آخه میدونی، سرسی چشاش سبزه!!!

خدا کنه بعد از اتمام کتابها یه سه گانه مشتی ازش بسازه پیتر جکسون.... چی بشه ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارسال شده در (ویرایش شده)
در 2 ساعت قبل، Gendry گفته است :

مثل اینکه قراره شاهد گیم آو آریا باشیم :D آخه میدونی، سرسی چشاش سبزه!!!

خدا کنه بعد از اتمام کتابها یه سه گانه مشتی ازش بسازه پیتر جکسون.... چی بشه ها

با این روند سریال، احتمالا سرسی رو هم میکشه و اگه آخر سر، گندری شاه بشه و آریا بشه ملکه اصلا نباید تعجب بکنیم..! یاد اون جمله رابرت توی قسمت اول فصل 1 افتادم که به ند گفت: "من یک پسر دارم، تو هم یه دختر داری.. خاندان هامون رو به هم وصلت میدیم.." بعدش آخر سر احتمالا d&d مثل قضیه ملیساندره و آریا، این حرف رابرت رو هم سند قرار میدن و به سورپرایز کردن مخاطبشون هم میرسن!!

ویرایش شده در توسط Gemini

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آره والا. فقط پیتر جکسون میتونه یه سه گانه توپ بسازه از گات

میگن دوباره اچ بی او هک شده قسمت چهار لو رفته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

جالبه HBO اسم اولین اسپین افی که قراره بسازه رو شب طولانی گذاشته!!

امیدوارم حداقل شب هفته قبل طولانی تر باشه

راستی به نظرتون اگه استنیس زنده بود توی جنگی که سرسی و تیریون دو سمتش هستن کدوم سمت رو حمایت میکرد!؟

و چقدر کشمکش سر داووس میتونست جالب باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 22 دقیقه قبل، mehdi7ra گفته است :

راستی به نظرتون اگه استنیس زنده بود توی جنگی که سرسی و تیریون دو سمتش هستن کدوم سمت رو حمایت میکرد!؟

استنیس شخصی نبود که از کسی حمایت کنه، با هر دو طرف وارد جنگ میشد 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 3 دقیقه قبل، omid007 گفته است :

استنیس شخصی نبود که از کسی حمایت کنه، با هر دو طرف وارد جنگ میشد 

با کدوم لشکر!؟

رمزی همش رو نابود کرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 48 دقیقه قبل، mehdi7ra گفته است :

با کدوم لشکر!؟

رمزی همش رو نابود کرد

من فک کردم خودشو ارتششو میگی.. 

ولی بازم واسم سخته تصور کنم استنیس با اون تیپ شخصیت بخواد حامی کسی باشه و واسه رسیدن کس دیگه ب تخت آهنین تلاش کنه 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان این تحلیل رو اگر دوست داشتید نگاه کنید . 

این تحلیل در مورد کسی که در اخر به تاج و تخت میرسه 

اونطور که سریال با خواب ها و رویاهای بازیگرا و تحلیل ملیساندار گفته ، شاید کسی که به تاج و تخت برسه واقعا با کسی یا کسایی که تو ذهن داریم فرق داره .

کسی نمیدونه بعد از قسمت ۴ چه اتفاقاتی میوفته و کی تاج و تخت رو صاحب میشه .

همونطور که در طول سریال دیدید . دنریس خواب میبینه که تو کینگزلندینگه و ....

اما دنریس اونجا رو مخروبه و سرد میبینه و حتی بعد اینکه به نزدیکی صندلی قدرت میرسه ، بازم نمیتونه اون رو لمس کنه ( از یه جهت احتمال مرگ دنریس هست ) چون در یکی از مصاحبه های دنریس گفت بعد اینکه کل نمایشنامه رو خوند ۳ ساعت پیاده روی کرد و کلی گریه کرد شاید او چیزی رو که خونده و درک کرده به این معنا باشه که اتفاقی کع براش میوفته واقعا سنگین و ناراحت کننده اس .

از طرفی جان با توجه به تریلرها که از شروع فصل ۸ دیدیم 

در سردابه چهره جان رو پیرتر نشون دادن 

شاید جان هم به تاج و تخت نرسه و در اخر به همون وینترفیل برگرده 

بقیه کارکتر ها هم شما نظر بدین !! 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 ساعت قبل، mehdi7ra گفته است :

تو سریال استنیس از جان خوشش اومده بود. احتمالا میومد طرف جان. 

ولی وقتی میفهمید جان هم تارگرین هست احتمالا خوشش نمیومد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در ۱۳۹۸/۲/۱۱ at 14:01، MRD010 گفته است :

دقیقا مشکل سریال همینه

با یه اصولی شروع کرد (یکی از اصل ها همین بود که همه خاکستری بودن) ولی یه دفعه تغییر کرد . تغییرش اول جالب بود ولی ضربه اش رو اخر کار خورد . تغییرات ناگهانی ضربه مهلکی به سریال میزنن که تو همین اپیزود و دو فصل زدن . تغییرات ناگهانی و غیر منظقی مثل خنگ شدن ناگهانی تیریون , پیشرفت ناگهانی اریا ( اریا رو تو دو سه فصل تبدیل کردن به کسی که قراره شاه شب رو بکشه . کسی که شاه شب رو میکشه باید یکی باشه در سطح جاکن هاکار یا حتی جان که چند سال عمرشو صرف مبارزه با واکرها کرده) ، لیتل فینگر که سریال اونو خدای مکر و حیله کرده بود و به راحتی رو دست خورد و ...

شما مقایسه کن با تغییرات صورت گرفته در جیمی . اگه جیمی توی یک فصل این همه متحول میشد جالب بود یا تغییرات الانش که توی 8 فصل شکل گرفته جالب تره؟

تغییر تدریجی اریا تو این فصل ها مشکلی نداشت ولی برای من در سطحی بود که بتونه تهش سرسی رو بکشه ولی اینکه یه دفعه تبدیل بشه به شاه شب کش اونم به این روشی که انجام شد یه تغییر کلیشه ای بود. شاید بعضی ها بگن تنها کسی که میتونست تو اون وضعیت شاه شب رو بکشه اریا بود . مسئله اینجاست که مگه حتما باید شاه شب رو میکشتن ؟ تا دلت بخواد پایان میشد رقم زد واسه این جنگ . وقتی سازنده ها وسط کار میان هدف یک کاراکتر دیگه رو میدن به یکی دیگه همین میشه . میسی ویلیامز میگه خوشحالم سازنده ها من رو برای کشتن شاه شب انتخاب کردن نه کیت رو . خوب مشکل همینه دیگه مگه انتخابیه که هر کسی رو انتخاب کنید واسه کشتن شاه شب ؟ داستان هر کسی باید از فصل اول نوشته شده باشه . شاید این وسط مسیری که طی میشه تغییر بکنه ولی هدف در همون راستاست . دلیلی که فصول اولیه اینقدر پرفکت بود همین بود . از قبل همه چی معلوم بود (برای ما نه برای سازنده ها خودشون) که قراره به چی برسن .

ببین هر کاراکتری از همون اول هدف داره . شاید مسیری که طی میکنه به یه سری دلایل فیلم سازی عوض بشه یا حتی هدف های کوچیک بعضی کاراکترها تغییر کنه ولی کشتن شاه شب و پایان دادن به شب طولانی به نظرم بزرگترین هدف سریال بود که سازنده ها بر اساس کتاب باید یکی رو از اول برای این کار انتخاب میکردن و حتی نحوه کشتنش رو هم در نظر میگرفتن . چیزی که تا حدودی میشد حدس زد این بود که جان انتخاب شده برای این کار . ما نمیدونیم اینو و فقط حدس میزنیم ولی سازنده ها باید برای همچین هدفی از همون اول بدونن که کی و چطوری این کار رو میکنه تا چیز خوبی تحویل ما بدن .

خوب اینکه میگی شاه شب اگه توسط جان هم کشته میشد مشکل داشت یه حرفیه که من بیننده میگم . وظیفه  سازنده سریال اینه که اونو جوری به انجام برسونن که هم هیجان انگیز باشه هم باورپذیر و منطقی . مشکل اینجاست که سازنده ها اینقدر شاه شب رو بالا بردن و قوی نشون داده بودنش که اینکار واسشون سخت بود . ادم باید فکر همه جا رو بکنه وقتی یه سریال میسازه .

پیشنهاد میکنم نقد این قسمت رو از رضا حاج محمدی تو زومجی وقتی منتشر شد بخونین 

الان اریا به نظرت حرکتش ابرقهرمانی نبود؟

سریال ابرقهرمانی نبود ولی شما وقتی یه ویلین معرفی میکنی احتیاج به یه قهرمان هم داری . جان هم ابرقهرمان نبود . سوپر هیرو کلا یه چیز دیگه است . جان کجاش قدرت های ابرقهرمانی داشت .

وقتی شاه شب از هاردهوم به بعد ویلین معرفی میشه ما احتیاج به یه قهرمان یه هیرو داریم که تو خود کتاب هم ازوراهای قراره همچین کسی باشه . این ذات قصه گوییه که شما ویلین داری باید قهرمان هم داشته باشی . اینجا اریا شد هیروی ما .

کی گفته جان از اول برای کشتن شاه شب انتخاب شده بود؟؟مگه صحبتای سیریو فورل معلم آریا تو فصل 1 یادتون نیست؟؟به خدای مرگ چی میگیم ؟؟امروز نه!!!!مثل مار و سایه بودن و...از اول آریا برای این کار انتخاب شده بود و به نظرم همشم زیر سر برن یا یکی دیگس که رفته به گذشته و کاری کرده این تعلیمات به آریا داده بشن...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 32 دقیقه قبل، saeed73enginer گفته است :

کی گفته جان از اول برای کشتن شاه شب انتخاب شده بود؟؟مگه صحبتای سیریو فورل معلم آریا تو فصل 1 یادتون نیست؟؟به خدای مرگ چی میگیم ؟؟امروز نه!!!!مثل مار و سایه بودن و...از اول آریا برای این کار انتخاب شده بود و به نظرم همشم زیر سر برن یا یکی دیگس که رفته به گذشته و کاری کرده این تعلیمات به آریا داده بشن...

داداش خود نویسنده ها گفتن 3 ساله ک آریا انتخاب شده

ینی حتی اون زمان ک ملیساندرا ب آریا گفت چشمای زیادی رو میبندی هنوز آریا انتخاب نشده بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارسال شده در (ویرایش شده)
در 6 ساعت قبل، saeed73enginer گفته است :

در ضمن کاری نداره توی کل دیالوگها گشتن و اونایی که به کار میان رو پیدا کردن و ازش استفاده کردن ... دقیقا همین کاریه که سازنده ها برای جور کردن این داستان کردند!! هر طور دیگه هم این داستان به پایان میرسید، میشد نشونه هایی ازش در کل سناریو پیدا کرد.

ویرایش شده در توسط Gendry

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با این چیزی که  تو اپیزود بعدی دیدیم سریال تبدیل شده به یه اشغال  هر چی  مارتین کاست  اون دو تا احمق زده نابود کردن  . از شدت ناراحتی میخوام گریه کنم ... حق ما بعد از اینهمه انتظار این نبود اپیزود 4 = مرگ سریال

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 24 دقیقه قبل، william truman گفته است :

با این چیزی که  تو اپیزود بعدی دیدیم سریال تبدیل شده به یه اشغال  هر چی  مارتین کاست  اون دو تا احمق زده نابود کردن  . از شدت ناراحتی میخوام گریه کنم ... حق ما بعد از اینهمه انتظار این نبود اپیزود 4 = مرگ سریال

هعی....?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

هوف

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در ۱۳۹۸/۲/۱۰ at 14:47، MRD010 گفته است :

دلیل اینکه چطوری اریا تونست به شاه شب نزدیک بشه :

syh_capture+_2019-04-30-11-54-07.png

:classic_biggrin::classic_biggrin:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری