رفتن به مطلب
cancer

بحث اپیزودیک قسمت چهارم The Last of The Starks

بحث اپیزودیک قسمت چهارم  

92 رای

1. 1. به قسمت چهارم فصل هشت مجموعه بازی تاج و تخت از یک تا ده چه نمره ای می دهید؟

• 1
      10
    • 2
      1
    • 3
      2
    • 4
      3
    • 5
      6
    • 6
      9
    • 7
      16
    • 8
      17
    • 9
      19
    • 10
      9

Recommended Posts

در 23 دقیقه قبل، mehdi342 گفته است :

اگر هر کدوم از کاراکتر های دیگه هم جای اون بودن همین کارو میکردن . ولی اسمش رو نمیذاشتن مد کویین یا مد کینگ 

اما چون به ما گفته شده یه شاه بوده دیوانه بوده گفته ملتو بسوزون ( اونم کسی اصلا نمیدونسته چرا و دلیلش چی بوده ) انگ دیوانگی رو هم به دنریس دارن میزنن .

البته به اریس مدکینگ میگفتن چون واقعا ملتو میسوزوند پدر و داداش ند استارک به عنوان مثال

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 54 دقیقه قبل، mehdi342 گفته است :

به نظرم سقوط که نه ، نابود میشه !!

من به دنریس حق میدم و اصلا فکر نمیکنم که داره یکدفعه مد میشه .

بعد اون همه بد بختی و اسیر شدن ، تجاوز بش ، حیران بودن ، خیانت کردن بش ، از دست دادن بچه هاش ،از دست دادن بهترین دوست ، از دست دادن ارتشش .... 

از همه اینا بگذريم حتی یکنفر ، حتی یکنفر بعد از کمک دنریس به جان و حرکت کردن به اون طرف ديوار حتی بعد از شرکت تو جنگ وینترفل و دادن اینهمه خسارت ، یک نفر ازش تشکر نکرد و حتی اونو به عنوان یه قهرمان صدا نزدن .

دنریس تازه فهميده دنیای وستروس دینای کاملا متفاوتیه با دنیایی که تو اسوس تجربه کرد.

اینجا نمک.میخورن نمکدون میشکنن 

من حق میدم بش اگر الان کینگزلندینگ رو تبدیل به کوهی خاکستر بکنه .

اگر هر کدوم از کاراکتر های دیگه هم جای اون بودن همین کارو میکردن . ولی اسمش رو نمیذاشتن مد کویین یا مد کینگ 

اما چون به ما گفته شده یه شاه بوده دیوانه بوده گفته ملتو بسوزون ( اونم کسی اصلا نمیدونسته چرا و دلیلش چی بوده ) انگ دیوانگی رو هم به دنریس دارن میزنن .

دنریس یک روند رو به سویه دیوانگی تی کرده یهویی نشده اول که ویسروس مرد بعد فهیمید وارث تخت نیست بعد جورا مرد بعد ریگان مرد بعد میساندری مرد که این مشکلات ادم معمولی رو دیوانه میکنه چه برسه به دنریس که تو ژنتیکش هست اصلا جان هم کمی دیوانس و کار های دیوانه وار کم انجام نداده نبرد حرامزاده های اخمخ بازی و شمال دیوار و کلی کار دیگه فقط دیوانه ی خوبه دیوانگی تو خونشونه?

photo_2019-05-07_19-02-36.jpg

اخرین دیوانگیش هم گفتن واقعیت سانسا بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 دقیقه قبل، sadrakhan گفته است :

دنریس یک روند رو به سویه دیوانگی تی کرده یهویی نشده اول که ویسروس مرد بعد فهیمید وارث تخت نیست بعد جورا مرد بعد ریگان مرد بعد میساندری مرد که این مشکلات ادم معمولی رو دیوانه میکنه چه برسه به دنریس که تو ژنتیکش هست اصلا جان هم کمی دیوانس و کار های دیوانه وار کم انجام نداده نبرد حرامزاده های اخمخ بازی و شمال دیوار و کلی کار دیگه فقط دیوانه ی خوبه دیوانگی تو خونشونه?

photo_2019-05-07_19-02-36.jpg

سرسی هم اینکارارو کم نکرده هااا ، اونم بعد از بچه هاش و پدرش .... ، اتیش زدن سبت بیلور با اون همه ادم ، کشتن رابرت براتیون ، ....... 

دیوانه زیاده ، فقط کناره هم نیستن ??

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارسال شده در (ویرایش شده)
در 32 دقیقه قبل، mehdi342 گفته است :

سرسی هم اینکارارو کم نکرده هااا ، اونم بعد از بچه هاش و پدرش .... ، اتیش زدن سبت بیلور با اون همه ادم ، کشتن رابرت براتیون ، ....... 

دیوانه زیاده ، فقط کناره هم نیستن ??

در دیوانگی اون شکی نیست ولی با سیاست و از روی فکر بوده

یه خبر

#اسپویل  #فصل_هشتم  ?

? معرفی بازیگران جدید فصل پایانی 

توبی ازموند که در فصل هشتم نقش یک مرد از دورن رو ایفا میکنه

? حضور این بازیگر در سریال بیشتر از یک قسمت خواهد بود و در قسمت اخر که به کارگردانی دیوید بنیوف و ویس هست ، نیز حضور دارد

احتمالا دو قسمت پایانی شاهد حضور توبی ازموند به عنوان یکی از اشخاص ارتش درون باشیم !

یعنی حتما دورن هم ارتش میفرسته و شاید سایر اقلیم ها این اخبار داستان رو پیچیده میکنه

photo_2019-05-07_21-03-03.jpg

ویرایش شده در توسط sadrakhan

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 5 ساعت قبل، ثیئون گریجوی گفته است :

سلام دوستان .وقتتون بخیر .گفتنی ها رو همگی گفتید و قصد اضافه کردن چیزی ندارم .متاسفانه سریال شده همینیه که هست و با وجود تاسف خوردن همینیه که هست .گفتم قبلا"تی وی هست"

اما دلیل اینکه مجبور شدم چیزی بنویسم این بود که دیدم یکی از دوستان در توجیه بد شدن سریال طی متنی نوشتند فیلم و سریال همینه .هیچ فیلم و سریالی منطقی نیست .عین سخن ایشون .
با احترام باید بگم دوست عزیزم اولا اینکه سعی کنید حکمی کلی صادر نکنید مگر اینکه همه ی فیلم ها و سریال ها رو دیده باشید.چون هر کسی که نمیتونه با توجه به تجربه ی محدود شخصی خودش حکمی چنین کلی صادر کنه .با توجه به تجربه ی شما از سینما و تی وی هیچ فیلمی منطقی نیست.اما با توجه به تجربه ی متفاوت من این حرف شما بی اساسه .

دوما ما توی هنر (هنر نمایشی) از قبیل سینما ،فقط گونه ی درام نداریم .همینطور خود گونه ی درام هم انواعی داره(ملودرام و...) .مثلا درام هالیوودی جیمز کامرون متفاوت با درامیه که مثلا فلینی یا برگمان می آفرینند.چرا گفتم درام و این چه ربطی به منطق داره ؟ الان عرض می کنم .

در گونه ی درام این پیشفرض وجود دارد که باید به خودمان(انسان)باور داشته باشیم و راه نجات انسانیت است.مقوله ی امید و نبرد خیر و شر هم به همین خاطر کاملا ساختار این گونه رو تشکیل میدن.اما درام در واقعیت هستی انسان کمتر خودش رو نشون میده .اکثر اوقات احساس می کنیم عدالتی در کار نیست .و اکثرا ناامیدی توانایی اینو داره که بر انسان چیره بشود.سینمای هالیوود با ساختار خاص خودش که طی سالها تکامل یافته و پیچیده تر شده مخاطب رو از امید و اسطوره ی انسان لبریز میکنه و این تاثیر به گونه ای شدیدا سطحی عمل میکنه و این سطحی بودن سبب انفعال درونی مخاطب این سینما میشه در بلند مدت .اما درام مثلا فلینی یا برگمان و...با ساختار متفاوتی که دارند به صورت شدیدا درونی بر مخاطب اثر می کنند و سبب فعال شدن اون میشن .هر دو نوع درام اسطوره و پیشفرضی مشابه دارند یعنی اعتقاد به انسانیت اما یکی (هالیوود) به شما توهم عرضه میکنه و دوری هر چه بیشتر از واقعیت و احساس نعشه گی به مصرف کنندگانش میده اما دومی نوعی از لذت همراه با دادن توانایی تعامل سازنده تر با واقعیت .

پیش نویس 1:البته داریم سینمایی که ضددرام هست مثل سینمای ژان لوک گدار (با از بین بردن قصه و داستان) یا سینمای مستند و...در خود سینمای داستان مدار مثل سینمای برگمان و باقی کارگردانان صاحب سبک اما باز هم میشه در عین داستان گویی فراتر از داستان گفت یعنی واقعیت و این معمولا با شگردهایی در شخصیت پردازی یا روایت و یا سبک بصری ایجاد میشه (مثلا سبک بصری فاصله گذاری می کند تا مخاطب واقعیت را گم نکند.)

پیش نویس2:قصد نوشتن و سردرد آوردن برای دوستان رو نداشتم ولی چون دیدم مطلبی تئوریک بیان شده با کمترین پایه و اساس و بدون پاسخ مونده وظیفه ی خودم دونستم که روشنگری کنم.

پیش نویس نامربوط :از خوندن نظرات بعضی دوستان انصافا لذت می برم .فارغ از بحث داستان سریال ،نمی دونم شما هم مثل من هر روز چندبار موسیقی نایت کینگ رامین جوادی رو گوش میدید یا نه .فوق العادست .حتی موقع تدریس هم توی ذهنم پخش میشه .کاش نویسنده ها هم به اندازه ی رامین بهمون شاهکار تحویل میدادن .حیف .

با تشکر

دست مریزاد .
این متن و چند متن دیگه شما عالی و ضروری بود .
کاش طولانی تر و با ذکر مبانی و مبادی اش می نوشتید ، با احترام فراوان به همه دوستان ، این مطالب در عین اهمیت ، برای دوستداران گات و  کلا سریال ها که بیشتر نوجوانند کمی غامضه.
فقط این نکته رو تصریح کنم که هالیوود و تلویزیون در آمریکا پرکردن خلاء اسطوره رو به عهده گرفته .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این قسمت مزخرف بود...نیمه اول جشن بود(همراه با کمی پورنوگرافی) انگار نه انگار شب قبل چی شده بود...

دنریس با اون ناوگانش یعنی هیچ نقشه ای نداشتن که آقا ما میریم جنگ! اونجا با فرش قرمز منتظرمون نیستن!

هیچ کمینی نزدن

کیلویی راه افتادن اومدن.

دنریسم اون بالا با اژدهایانش میخنده و پرواز میکنه انگار اومده 13بدر و انگاار نه انگار محدوده دشمنه اینجا.

قسمت مسخرش این بود که ریگال رو زدن کتلت درست کردن بدون اینکه تیری خطا بره

بعد حضرت دنریس گازشو گرفته سمت اونا عرررررررر که چی؟؟؟

و چرا اونجا دوروگون تیری بهش نخورد؟؟؟؟

همه باهم خطا زدن؟

منطقی نبود که هر 3 تا اژدهاش سالم بمونن ولی اگه قرار بود اون سلاح اژدهاکش یه اژدها بزنه اینقد مسخره نباید اتفاق میوفتاد.

پیش نمایش فصل بعد هم ظاهر دوروگون از تاکتیک نامرئی شدن خشم شبِ هیکاپ (چگونه اژدهای خود را آموزش دهیم 3) استفاده میکنه و انتقام داداشش میگیره.

آبکی تررررر ازین قسمت وجود نداشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ولی برعکس همه تئوریا که میگن هوند میره و از کوه انتقام میگیره، معتقدم این اتفاق نمیوفته

برعکس، باتوجه به اینکه کوه کاراکترش خیلی مهربون شده، و اینکه توی این قسمت چندین سکانس بهش پرداخته شد، و طبق روند سریال، این نشانه خوبی نیست، و متاسفانه پایان خوشی در انتظارش نخواهد بود

تئوریه من اینطوریه که بالاخره هوند با کوه درگیر میشه، و کوه هست که اونو شهید میکنه، ولی قبل از اینکه بمیره و در لحظه آخر آریا میرسه، و این آریا هست که کوه رو میکشه. ولی خب هوند هم بر شدت جراحات وارده، دعوت حق رو لبیک میگه، و احتمالا شاهد سکانس دراماتیکی از خدافظی اریا و کوه خواهیم بود ...

پ ن: البته ممکنه کمی برعکس باشه، و این هوند باشه که به کمک اریا میاد، و جونشو فدا میکنه تا اریا زنده بمونه، و اریا نهایتا کوه رو میکشه ...

ولی نتیجه احتمالا همون باشه ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

http://quartermaester.info

دنیای بزرگیه هاااا 

فکر کن اونور چه چیزای جدیدی هست و چه خاندان هایی 

تنها چیزی که دوست ندارم تو دنیاهای دیگه ببینم به عنوان سریال وجود یه ژاپنی ، چینی ، کره ای به عنوان خاندان .... 

The-World-of-Ice-Fire-3.jpg

ویرایش شده در توسط mehdi342

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 3 دقیقه قبل، Antimatter گفته است :

این قسمت مزخرف بود...نیمه اول جشن بود(همراه با کمی پورنوگرافی) انگار نه انگار شب قبل چی شده بود...

دنریس با اون ناوگانش یعنی هیچ نقشه ای نداشتن که آقا ما میریم جنگ! اونجا با فرش قرمز منتظرمون نیستن!

هیچ کمینی نزدن

کیلویی راه افتادن اومدن.

دنریسم اون بالا با اژدهایانش میخنده و پرواز میکنه انگار اومده 13بدر و انگاار نه انگار محدوده دشمنه اینجا.

همه باهم خطا زدن؟

منطقی نبود که هر 3 تا اژدهاش سالم بمونن ولی اگه قرار بود اون سلاح اژدهاکش یه اژدها بزنه اینقد مسخره نباید اتفاق میوفتاد.

پیش نمایش فصل بعد هم ظاهر دوروگون از تاکتیک نامرئی شدن خشم شبِ هیکاپ (چگونه اژدهای خود را آموزش دهیم 3) استفاده میکنه و انتقام داداشش میگیره.

بابا سریال بد شده درست ولی اگه همین سریال بد رو قبول نکنی خودت رو ازیت میکنی الن مردم دو دسته شدن پیشناهاد من به فن های سریال اینه ولش کنن برا کسایی که انتقاد از سریال رو کلاس میدونن هم نمیشه کاری کرد

در 3 دقیقه قبل، mehdi342 گفته است :

http://quartermaester.info

دنیای بزرگیه هاااا 

فکر کن اونور چه چیزای جدیدی هست و چه خاندان هایی 

تنها چیزی که دوست ندارم تو دنیاهای دیگه ببینم به عنوان سریال وجود یه ژاپنی ، چینی ، کره ای به عنوان خاندان .... 

من دوست دارم شاخه دوم استارک پیدا شه که توست بردن کشتی ساز به غرب رفتن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 8 دقیقه قبل، sadrakhan گفته است :

بابا سریال بد شده درست ولی اگه همین سریال بد رو قبول نکنی خودت رو ازیت میکنی الن مردم دو دسته شدن پیشناهاد من به فن های سریال اینه ولش کنن برا کسایی که انتقاد از سریال رو کلاس میدونن هم نمیشه کاری کرد

من دوست دارم شاخه دوم استارک پیدا شه که توست بردن کشتی ساز به غرب رفتن

در 8 دقیقه قبل، sadrakhan گفته است :

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام دوستان

من استفاده از تگ اسپویلر رو بلد نیستم. یعنی نمی تونم گزینه اش رو پیدا کنم. ممنون میشم یکی برام توضیح بده.

پیشاپیش متشکرم! 

با موبایل که میام تو سایت این گزینه ها رو نداره?

ویرایش شده در توسط شوالیه درخت خندان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 11 دقیقه قبل، sadrakhan گفته است :

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در هم اکنون، mehdi342 گفته است :

The-World-of-Ice-Fire-3.jpg

الان که چی من نقشه رو دیدم غرب که معلوم نیست چیه فقط استارک ها به اونجا رفتن

ولی جای بحثش اینجا نیست

در 4 دقیقه قبل، شوالیه درخت خندان گفته است :

سلام دوستان

من استفاده از تگ اسپویلر رو بلد نیستم. یعنی نمی تونم گزینه اش رو پیدا کنم. ممنون میشم یکی برام توضیح بده.

پیشاپیش متشکرم! 

اون چشم هست اون رو بزن سمت راست ابزار بلد

مخفی کننده

اسپویلر

یعنی این چور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 6 دقیقه قبل، شوالیه درخت خندان گفته است :

سلام دوستان

پیشاپیش متشکرم! 

ی گزینه هست با آیکن چشم وقتی روش نگه میداری نوشته مخفی کننده اونو بزنی ی کادر باز میکنه که اسپویل رو توش مینویسی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 59 دقیقه قبل، Antimatter گفته است :

هیچ کمینی نزدن

کیلویی راه افتادن اومدن.

همه باهم خطا زدن؟

سلام
شب قبلش؟ بابا حداقل چند روز گذشته بود از جنگ. من نمیدونم چرا فک میکنیم باید اذون صب پخش کنه تا بفهمیم روزی گذشته...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در ۱ ساعت قبل، توروس گفته است :

دست مریزاد .
این متن و چند متن دیگه شما عالی و ضروری بود .
کاش طولانی تر و با ذکر مبانی و مبادی اش می نوشتید ، با احترام فراوان به همه دوستان ، این مطالب در عین اهمیت ، برای دوستداران گات و  کلا سریال ها که بیشتر نوجوانند کمی غامضه.
فقط این نکته رو تصریح کنم که هالیوود و تلویزیون در آمریکا پرکردن خلاء اسطوره رو به عهده گرفته .

لطف داری توروس جان .کاش هنوز توی سریال زنده می دیدمت .

طولانی تر رو میشه اما صلاح نمی دونم .اولا اینکه اینجا فروم طرفداری یه سریاله نه یک جمع علاقه مند به مباحث تئوریک هنر .حتی خودمم وقتی اینجا رو دیدم انتظار نداشتم ابدا که مباحث تئوریک رو اینجا ببینم .دوما اینکه تمام متن هایی که حول محور سینما و تی وی نوشتم از یه منبع خاص نیست برآینده یه سری از منابع توی حوزه هنر و فلسفه و زبان شناسی و روانشناسی جمعیه .از دسته بندی ارسطو در مورد انواع ادبی بگیرید تا بحث های اسطوره شناسی رولن بارت تا بحث ایدئولوژیک چپ ها مثل آلتوسر و یا حتی مکتب فرانکفورت و بحث های فوق العاده ی آدورنو در مورد شاخصه ی هنر تکثیر شده .اسامی و منابع کم نیستند.اما توی حوزه ی سینما مفاهیم کلیدی مطالعات سینمایی اثر سوزان هیوارد خیلی به نظر جامع هست.اما از همه مهم تر اندیشه ی پویا و تجربه کردن فرم هایی هست که از اول تاریخ سینما شکل گرفتند.یه بار گفتم که حتی میشه برسون رو هم مصرف کرد.هر عنصر اندیشگانی متعالی کننده ای رو میشه مصرف کرد در عین اینکه میتونه استعلا بخش باشه. شاید بشناسید افرادی که توی حوزه های فرهنگی مطالعاتی داشتند یا دستی در کار دارند و به نوعی نخوت اخلاقی و ایستایی فکری مبتلا می شدند.شاید بدتر از متعصبین ادیان .

در تکمیل صحبتتون در مورد نقش هالیوود در اسطوره سازی باید گفت شاید هیچ زمانی تمدن بشری خالی از اسطوره و توهماتش نبوده و نخواهد شد.دوران پیشامدرن اسطوره های دینی و مذهبی و دوران مدرن اسطوره ی پیشرفت و انسان .اسطوره ها رو از تاریخ بشریت حذف کنید بشریتی باقی نمی مونه .چون تاب آوردن حقیقت بسیار سخته .بشریت با ایده/ایدئولوژی زنده است.فقط حرف من اینه ایدوئولوژی به بشریت عرضه بشه که بشر رو بهتر و فعال تر کنه نه ایدئولوژی هالیوود که از مخاطبش یه مصرف کننده ی تمام عیار میسازه .ما رو از هر نظر کند میکنه .از نظر روانی از دست رفتن ارتباط انسانی ،بی تفاوت شدن ،از نظر اخلاقی حواله کردن مسئولیت های چالش برانگیز اخلاقی به سازمان های بزرگ یا جامعه ،از نظر اقتصادی تبدیل شدن به مهره ی چرخه ی تولید و مصرف و از نظر سیاسی هم عمله هایی سیاسی که در زمان مورد نیاز به بازی گرفته میشن.حرف زیاده و واقعا اینجا جاش نیست توروس گرامی .در هر صورت خوشحال میشم بعدا خصوصی صحبت کنیم و بشه تخصصی تر صحبت کرد.شنیدن نظرات شما علاوه بر اینکه میتونه برای من آموزنده باشه لذت بحث و مخاطب بحث رو هم به من هدیه میده .ممنونم از اینکه اینجا حضور دارید.

ویرایش شده در توسط ثیئون گریجوی
مبهم بودن یکی دو جمله .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 3 دقیقه قبل، ashkan.ghf گفته است :

سلام
شب قبلش؟ بابا حداقل چند روز گذشته بود از جنگ. من نمیدونم چرا فک میکنیم باید اذون صب پخش کنه تا بفهمیم روزی گذشته...

دقیقا همینطور که گفتی ملت انتظار دارن مثل سریال ترکی ها هر قسمت یه شب رو نشون بده یا حتما بنویسه فلان روز گذشت :classic_biggrin::classic_huh:

بابا جمع کردن جنازه های اون همه وایت یه هفته زمان میخواد!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 8 دقیقه قبل، ثیئون گریجوی گفته است :

لطف داری توروس جان .کاش هنوز توی سریال زنده می دیدمت .

طولانی تر رو میشه اما صلاح نمی دونم .اولا اینکه اینجا فروم طرفداری یه سریاله نه یک جمع علاقه مند به مباحث تئوریک هنر .حتی خودمم وقتی اینجا رو دیدم انتظار نداشتم ابدا که مباحث تئوریک رو اینجا ببینم .دوما اینکه تمام متن هایی که حول محور سینما و تی وی نوشتم از یه منبع خاص نیست برآینده یه سری از منابع توی حوزه هنر و فلسفه و زبان شناسی و روانشناسی جمعیه .از دسته بندی ارسطو در مورد انواع ادبی بگیرید تا بحث های اسطوره شناسی رولن بارت تا بحث ایدئولوژیک چپ ها مثل آلتوسر و یا حتی مکتب فرانکفورت و بحث های فوق العاده ی آدورنو در مورد شاخصه ی هنر تکثیر شده .اسامی و منابع کم نیستند.اما توی حوزه ی سینما مفاهیم کلیدی مطالعات سینمایی اثر سوزان هیوارد خیلی به نظر جامع هست.اما از همه مهم تر اندیشه ی پویا و تجربه کردن فرم هایی هست که از اول تاریخ سینما شکل گرفتند.یه بار گفتم که حتی میشه برسون رو هم مصرف کرد.هر عنصر اندیشگانی متعالی کننده ای رو میشه مصرف کرد.همونطور که شاید بشناسید افرادی که توی حوزه های فرهنگی مطالعاتی داشتند یا دستی در کار دارند و به نوعی نخوت اخلاقی و ایستایی فکری مبتلا می شدند.شاید بدتر از متعصبین ادیان .

در تکمیل صحبتتون در مورد نقش هالیوود در اسطوره سازی باید گفت شاید هیچ زمانی تمدن بشری خالی از اسطوره و توهماتش نبوده و نخواهد شد.دوران پیشامدرن اسطوره های دینی و مذهبی و دوران مدرن اسطوره ی پیشرفت و انسان .اسطوره ها رو از تاریخ بشریت حذف کنید بشریتی باقی نمی مونه .چون تاب آوردن حقیقت بسیار سخته .بشریت با ایده/ایدئولوژی زنده است.فقط حرف من اینه ایدوئولوژی به بشریت عرضه بشه که بشر رو بهتر و فعال تر کنه نه ایدئولوژی هالیوود که از مخاطبش یه مصرف کننده ی تمام عیار میسازه .ما رو از هر نظر کند میکنه .از نظر روانی از دست رفتن ارتباط انسانی ،بی تفاوت شدن ،از نظر اخلاقی حواله کردن مسئولیت های چالش برانگیز اخلاقی به سازمان های بزرگ یا جامعه ،از نظر اقتصادی تبدیل شدن به مهره ی چرخه ی تولید و مصرف و از نظر سیاسی هم عمله هایی سیاسی که در زمان مورد نیاز به بازی گرفته میشن.حرف زیاده و واقعا اینجا جاش نیست توروس گرامی .در هر صورت خوشحال میشم بعدا خصوصی صحبت کنیم و بشه تخصصی تر صحبت کرد.شنیدن نظرات شما علاوه بر اینکه میتونه برای من آموزنده باشه لذت بحث و مخاطب بحث رو هم به من هدیه میده .ممنونم از اینکه اینجا حضور دارید.

سپاس و ارادت
باز هم یک متن سلیس و بسیار موجز  که نه تنها برخی از عمده مبانی این اندیشه‌ی عمیق  رو معرفی می کنه که اون رو به عرصه‌ی عمل می کشه. و این چیزیه که که خیلی بهش نیاز داریم.
به راستی "اگر هنر نبود حقیقت آدمی را می کشت"  و  "حقیقت عرصه‌ی هیولاهاست"
از ابراز لطف تون بسیار ممنونم و ادامه این دیالوگ برام  سازنده ، آموزنده و بسیار خوشاینده.سپاس مجدد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در ۱۳۹۸/۲/۱۶ at 14:25، توروس گفته است :

این قسمت با وجود اینکه تکرار قسمت ها و ایده ها و دیالوگ های موفق گذشته بود ، روی هم رفته اپیزود خوبی بود و برعکس اپیزود قبل کارگردانی کم نقصی داشت و تا الان بهترین اپیزود فصل هشته.
غافلگیر شدن توسط یورون و کشته شدن ریگال بدترین و بی منطق ترین بخش اپیزود بود.
نمی دونم فیلمنامه‌ی لو رفته  فیلمنامه‌ی واقعی بود یا پایان "تلخ و شیرین" در هر صورت شباهت هایی به اون فیلمنامه می داشت. بعد از 4 قسمت تشابهات بیشتر از  چیزیه که فکر می کردم.
به نظر من در پایان سریال ، برعکس قسمت های اول فصل اول خواهد بود و  "پادشاهی" و " لردها" و "نجیب زادگی" در اون کمرنگ می شن.
نکته آخر اینکه همونطور که یکی از دوستان - تیئون گریجوی- قبلا مفصل گفته بودند  سریال یک کالای مصرفی -به اصطلاح محصولِ صنعت فرهنگ-ه  و  باید انتظارها رو از اون پایین آورد .  بهترین اقتباس ها در تاریخ سینما حداکثر تنه به تنه‌ی اثر اصلی زدند و اکثر مواقع خیلی پایین تر بودند.

اين ليكي كه خوندين كجاست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این تورمند و گست به یه دلیلی زنده موندن من فکر کنم یه حرکتی قراره بزنن

photo_2019-05-08_00-08-39.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در هم اکنون، تینا استارک گفته است :

دیگه برای حرکت زدن خیلی دیر شده

چرا که نه هنوز به شمال نرفتن اگه قرار بود بیخود زنده بمونن چرا نکشتنشون اینجوری ترفدار ها هم سر قسمت شب طولانی نمیگفتن کشته ها کمه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 10 دقیقه قبل، sadrakhan گفته است :

چرا که نه هنوز به شمال نرفتن اگه قرار بود بیخود زنده بمونن چرا نکشتنشون اینجوری ترفدار ها هم سر قسمت شب طولانی نمیگفتن کشته ها کمه

داداش به زنده موندن نیست که خب سم هم نکشتنش به نظرت قراره اونم ی حرکتی بزنه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 دقیقه قبل، وایت ولف گفته است :

داداش به زنده موندن نیست که خب سم هم نکشتنش به نظرت قراره اونم ی حرکتی بزنه؟

شاید سم هم یه کاری بکنه نمیشه که تورموند رو زنده نگهدارن شکست عشقیش هم بدن بیخود داشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این طور که داستان پیش میره شاهد خیانت های زیادی در قسمت بعد خواهیم بود به نظر من سرسی و کالیسی هر دو به وسیله نزدیک ترین نفراتشون یعنی جیمی و تیریون کشته خواهند شد. (احتمالا طی یک توافق قبلی) جدال کوه و هانت هم که کاملا مشخصه. من شانس پادشاه شدن گندری و سانسا رو بیشتر از همه میدونم 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری