رفتن به مطلب
cancer

بحث اپیزودیک قسمت چهارم The Last of The Starks

بحث اپیزودیک قسمت چهارم  

92 رای

1. 1. به قسمت چهارم فصل هشت مجموعه بازی تاج و تخت از یک تا ده چه نمره ای می دهید؟

• 1
      10
    • 2
      1
    • 3
      2
    • 4
      3
    • 5
      6
    • 6
      9
    • 7
      16
    • 8
      17
    • 9
      19
    • 10
      9

Recommended Posts

در 58 دقیقه قبل، mehdi7ra گفته است :

اگر بخوان دنریس و جان رو با کمک برن پیروز جنگ کنن خیلی احمقانه ست

دقت کنید برن اونقدر قدرت داره که میتونه هر کاری کنه، میتونه توی کوه یا جیمی وارگ کنه و سرسی رو بکشه نیازی نیست بره توی جلد کانیبال!

ولی برن اصلا حق دخالت توی همچین موضوعاتی رو نداره و فکر نکنم کلاغ سه چشم حق داشته باشه توی سرنوشت داخلی هفت اقلیم دخالت کنه

برنامه کلاغ سه چشم برای حفاظت از کل وستروس (یا کل دنیا) در برابر تهدیدی مثل شاه شب هست

وگرنه اگه به دخالت برن باشه خب میتونه گذشته رو تغییر بده جوری که سرسی کشته بشه یا هر کار دیگه ای که بتونه جان و استارک ها رو پیروز نبرد کنه 

یه بار قبلا کلاغ سه چشم به برن گفت که نمی تونه گذشته رو تغییر بده.

به علاوه برن قدرت وارگ کردن به هرکسی رو نداره. اگر کتاب رو خونده باشید می دونید که وارگ کردن به درون یک انسان(که خوش روح داره) کار سختیه. هودور چون حالت طبیعی نداشت و از نطر ذهنی ضعیف بود برن می تونست بره تو جلدش!

به علاوه وارگ کردن از راه دور نمی دونم ممکن هست یا نه

مثلا برن می تونه از تو شمال وارگ کنه به کسی که تو کینگز لندینگه؟

در 56 دقیقه قبل، تینا استارک گفته است :

نکته طنز اینجاست که فصل قبل هنگامی که جیمی داشت پایتخت رو ترک میکرد برف میبارید. ولی الان کینگز لندینگ چله تابستونه

قرار بود با کشته شدن شاه شب زمستون برای همیشه رخت بر بندد و برود پی کارش!

در ۱ ساعت قبل، mehdi7ra گفته است :

برنامه کلاغ سه چشم برای حفاظت از کل وستروس (یا کل دنیا) در برابر تهدیدی مثل شاه شب هست

یعنی شما معتقدید سرسی تهدیدی برای کل وستروس نیست؟

برن دلیلی داشت برای گفتن این واقعیت به جان که یک تارگرینه وگرنه اگر جان نمی دونست چه اتفاقی می افتاد؟ این موضوع مربوط به تاج و تخته و به سرنوشت مردم وستروس مربوطه پس اگر برن دخالت کنه جای تعجب نداره. واسه کشتن شاه شب که برن هیچ کاری نکرد. به قول دوستان تا اینجای کار حذف برن از داستان هیچ مشکلی ایحاد نمی کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
ارسال شده در (ویرایش شده)
در 27 دقیقه قبل، mehdi342 گفته است :

اینم یه سوتی دیگه از قسمت قبل گات ??

IMG_20190508_212915.jpg

این شوخی است نه؟ چون در صحنه اصلا این شخص پشت آریا نایستاده است و خوب تصویر هم داد می زند که فتوشاپ شده است.

چیزی که در اینجا فراموش شده اینه که اصلا کلاغ سه چشم کیه؟ اون خاطره تمام دنیاست و با نبودنش شب بی پایان به دنیا حاکم میشه. این خودش نقش کمی نیست. برن درواقع ادامه نوعی نیروی مثبت در تمامی دنیا است که از طریق کلاغهای سه چشم در هر زمانی حفظ میشه.مگر کلاغ سه چشم قبلی چقدر جنگید؟ چقدر اکشن داشت ؟ اینکه برن ا ز نیروش استفاده کنه یا نکنه کاملا با منطقی که خودش رو تبدیل به کلاغ سه چشم کرد، سانسا رو تبدیل به سانسای امروزی کرد و آریا رو به آریای امروزی تبدیل کرد ارتباط داره یعنی تقدیر. برن میدونه که بیشتر اوقات اتفاقاتی که می افته همه پیامدهایی داره که ما ازشون بی خبریم و چه تلخ و چه شیرین آینده رو می سازند. همونطور که پرت شدنش از بالای برج توسط جیمی اون رو تبدیل به کلاغ سه چشم جدید کرد... بنابراین منفعل بودن برن در ذات کلاغ سه چشمه که به نوعی از آینده  آگاهه ... برن در طول راه آگاه تر و بردبارترشده و این آگاهی و بردباری اون رو نباید به منفعل بودن و هیچکاری نکردن تعبیر کرد.

ویرایش شده در توسط آدرپاد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 ساعت قبل، mehdi7ra گفته است :

اگر بخوان دنریس و جان رو با کمک برن پیروز جنگ کنن خیلی احمقانه ست

دقت کنید برن اونقدر قدرت داره که میتونه هر کاری کنه، میتونه توی کوه یا جیمی وارگ کنه و سرسی رو بکشه نیازی نیست بره توی جلد کانیبال!

ولی برن اصلا حق دخالت توی همچین موضوعاتی رو نداره و فکر نکنم کلاغ سه چشم حق داشته باشه توی سرنوشت داخلی هفت اقلیم دخالت کنه

وگرنه اگه به دخالت برن باشه خب میتونه گذشته رو تغییر بده جوری که سرسی کشته بشه یا هر کار دیگه ای که بتونه جان و استارک ها رو پیروز نبرد کنه 

راست میگی ولی این دیالوگ که به جان گفت انتخابش با خودته خیلی مهم بود بیشتر از ده قسمت به این معنی بود که انتخاب بین عشق یا تخت که جان ناخواسته تخت رو انتخاب کرد البته حق داشت یه جا به سم میگه از بچگی رویای حلال زاده بودن رو داشتم و این حرامزاده بودن قبل از اولین دیدار با تریون و دیالوگ مشهور همه ی کوتوله ها به چشم پدرشون حرامزادن هیچ وقت این رو فراموش نکن مثل یه زره تنت کن ازارش میداد من فکر کنم برن میدونست سانسا به همه میگه جان کیه و اگه لو بره همه ی لرد ها به نفع جان شورش میکنن همون طور که واریس گفت مرده تایگرینه قهرمان جنگیه و شرافتش در وستروس به واسته ند استارک ثابت شدست لرد ها تنها دلیل همایت نکردن از دنریس رو خارج بزرگ شدنش میدونن بین جان دنریس و سرسی همه ی لرد ها طرف جان رو میگیرن

ویرایش شده در توسط sadrakhan

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 8 ساعت قبل، mehdi342 گفته است :

IMG_20190508_141049.jpg

در مورد شیلد امیدوارم که همچین چیزی برای دروگون گذاشته باشن حداقل رو سینه و گردنش تا زود نمیره اونجوری مثل ریگال

در 12 ساعت قبل، وایت ولف گفته است :

بعد فرینج با اون اندینگ مزخرفش دیگه کمتر سراغ سریال رفتم فعلا همین گات رو دنبال میکنم بریکینگ بد هم تو لیسته اگه سریال با داستان جذاب و پایان بندی مناسب سراغ دارید معرفی کنید

داش سریال های خیلی زیادی هست که از نظر داستانی خیلی خوبن ولی بیشترشون همون فصل های اولیه خوب بودن و در ادامه خراب کردن یکی از مهم ترین سریال که قراره تو ماه بعد توسط نتفلیکس پخش بشه سریال آلمانی Dark هستش که انتظارها ازش زیاده چون از لحاظ داستانی لایه های زیادی داره فصل اولش امتیاز 8.5 میدم بهش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

توجه شمارا به این عکس جلب میکنم

این عکس که کیفت خوبی ندارد چند نکته دارد

1-به احتمال زیاد گلدن کمپانی نابود شده و برای جان اسودگی به وجود امده تا بیاید و گزارش دهد(در صورت شکست جان با افراد باقی مونده عقب نشینی میکرد نه این که جود با کشتی به دراگن استون فرار کند)

2-انگار در محاصره شهر به مشکل بر خوردن و نمیتوانند شهر را فتح کنن (جان نگران است البته نه شکست خورده)

3-چرا واریس به استقبال جان آمده این دلیلی جز تحریک جان به یک خیانت ندارد

photo_2019-05-09_01-15-22.jpg

در 8 ساعت قبل، mehdi342 گفته است :

توی قسمت تیتراژ ۴ تا اژدها میبینم ، حالا به گفته این عکس شاید اژدهای دیگری باشه ، که احتمالش خیلی کم میتونه باشه که تو این دو قسمت اخر بخوان همچین کاری کنن. 

از طرفی هم میگن اون اژدهای بزرگ چهارمی نمادی از خود دنریسه 

یه نکته دیگه ، وقتی دنریس تو جنگ با جیمی بران از صلاح اسکورپیون باخبر شد حتی تیریون میدونست 

چرا از گندری که بهترین اهنگر شناخته شده تا اینجا تو سریاله ، ازش نخواستن که یه شیلدی ، زرهی چیزی برای ۲تا اژدها درست کنن 

عوضش فقط بش یه استورمزلند رو دادن و بابای 

حدس میزنم که در قسمت ۵ ، شاید و احتمالا دروگون زرهی چیزی داشته باشه ، ولی حالا از کجا میاد خدا میدونه !

دوستان نظرتون راجبه احتمال بودن کانیبال یا اژدهای دیگر توسط دروگون در خرابه های والریا گذاشته شده چیه ؟

IMG_20190508_141049.jpg

بچه های چیزی گانیبال عاشق گوشت اژدها بوده و زمانی دیده میشد که درحال مبارزه با اژدهای دیگه یا شکار تخم اونا بود بیشتر چاله ی اژدها در ردکیپ با کم شدن اژدهاها گانیبال افسانه ای هم کم پیدا شد شاید بوی ریگان باعث افتابی شدن گانیبال بشه این توجیه داره علاوه بر این که برن هم گانیبال رو در رویا دیده

اینم بد نیست بدونین گانیبال اگه زنده باشه صد ساله است و تیرهای اسکورپیون نمیتواند به فلس اژدهاهای کهنسال نفوز کنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 25 دقیقه قبل، sadrakhan گفته است :

1-به احتمال زیاد گلدن کمپانی نابود شده و برای جان اسودگی به وجود امده تا بیاید و گزارش دهد(در صورت شکست جان با افراد باقی مونده عقب نشینی میکرد نه این که جود با کشتی به دراگن استون فرار کند)

2-انگار در محاصره شهر به مشکل بر خوردن و نمیتوانند شهر را فتح کنن (جان نگران است البته نه شکست خورده)

بچه های چیزی گانیبال عاشق گوشت اژدها بوده و زمانی دیده میشد که درحال مبارزه با اژدهای دیگه یا شکار تخم اونا بود بیشتر چاله ی اژدها در ردکیپ با کم شدن اژدهاها گانیبال افسانه ای هم کم پیدا شد شاید بوی ریگان باعث افتابی شدن گانیبال بشه این توجیه داره علاوه بر این که برن هم گانیبال رو در رویا دیده

اینم بد نیست بدونین گانیبال اگه زنده باشه صد ساله است و تیرهای اسکورپیون نمیتواند به فلس اژدهاهای کهنسال نفوز کنه

دقیقا خیلی قشنگ گفتی 

حالا این پست یورن گریجوی رو ببین تو کپشنش نوشته شاید شما دوتا یا یکی یا اصلا هیچی اژدها ببینید.

اولا ماکه میدونیم جز دروگون اژدهای دیگه ای نیست چون ۲تای ديگه کشته شدن .

ولی هدف یورن از گفتن عدد دو چیه ؟ 

حتی هیچی هم مشکل نداره چون میگیم شاید دروگون هم بمیره ولی اینکه گفته شاید ۲تا احتمال اینکه اژدهای دیگه ای پیدا بشه زیاد شده 

در ضمن میگن گانیبال در اطراف دارگون استون هستش ، وگار هم در اب های دراگون استون سقوط کرد احتمال پیدا شدن سر و کلش زیاده

حتی دنریس هم گفت که برای دیدن قسمت پنج بزرگترین تلویزیون رو انتخاب کنید 

Screenshot_20190508-170233.png

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منم اینو میگم اخرین رویت گانیبال زمانی بود که اژدهای زخمی اگان دوم رو پیدا کرد و شکارش کرد بعد از اون دیده نشد ولی الان یه اژدهای مرده است و اون میتونه افتابی بشه ما میدونیم یه اژدها اگه بخواد میتونه از چشم مردم پنهان بشه مثل گری گوست و این هم در نظر بگیرید بیشتر کسایی که گانیبال رو دیدن مردن شاید کارش تو این مدت بهتر شده و دیگه کسی از دستش فرار نکرده

وای اگه پیدا بشه این اژدها تو وستروس قوقا میکنه هیچ سوار هم نداشته باشه تو تاریخ مخوف تر از گانیبال وجود نداشته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 ساعت قبل، شوالیه درخت خندان گفته است :

یه بار قبلا کلاغ سه چشم به برن گفت که نمی تونه گذشته رو تغییر بده.

به علاوه برن قدرت وارگ کردن به هرکسی رو نداره. اگر کتاب رو خونده باشید می دونید که وارگ کردن به درون یک انسان(که خوش روح داره) کار سختیه. هودور چون حالت طبیعی نداشت و از نطر ذهنی ضعیف بود برن می تونست بره تو جلدش!

به علاوه وارگ کردن از راه دور نمی دونم ممکن هست یا نه

مثلا برن می تونه از تو شمال وارگ کنه به کسی که تو کینگز لندینگه؟

قرار بود با کشته شدن شاه شب زمستون برای همیشه رخت بر بندد و برود پی کارش!

یعنی شما معتقدید سرسی تهدیدی برای کل وستروس نیست؟

برن دلیلی داشت برای گفتن این واقعیت به جان که یک تارگرینه وگرنه اگر جان نمی دونست چه اتفاقی می افتاد؟ این موضوع مربوط به تاج و تخته و به سرنوشت مردم وستروس مربوطه پس اگر برن دخالت کنه جای تعجب نداره. واسه کشتن شاه شب که برن هیچ کاری نکرد. به قول دوستان تا اینجای کار حذف برن از داستان هیچ مشکلی ایحاد نمی کنه.

من یادم نیست که جایی خونده باشم که وارگ توی انسان زنده نمیتونه رخ بده. 

اونور وقتی برن بهش توی گذشته ورگ میکنه سالم هست و مشکلی نداره، در ضمن حتی اگه نظر شما رو قبول کنیم میتونیم بگیم کوه هم خیلی انسان نیست پس میتونه توش وارگ کنه

برا بعد مکانش هم باز هم مثل قضیه هودور، برن میتونه بوسیله ریشه درخت به کینگزلندینگ بره و حتی وارگ هم نکنه چون مشخص هست که تاثیر فیزیکی میتونه داشته باشه.

شما تهدید سرسی و شاه شب رو یکی می دونید!؟

سرسی میتونه باعث اختلاف و بدبختی توی وستروس بشه و جنگ های بیشتر

درحالی که شاه شب برای پایان دادن به دنیا اومده بود. از بین بردن زندگی و تبدیل به همه به ارتشی از مردگان

برن تاکید داره که دیگه نه انسان هست نه استارک، فقط حافظه دنیاست

و به نظرم به هیچ وجه منطقی نیست که بخواد توی جنگ داخلی وستروس دخالتی کنه و اگر دخالت کنه خیلی بی منطق و مزخرف هست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 دقیقه قبل، mehdi7ra گفته است :

اونور وقتی برن بهش توی گذشته ورگ میکنه سالم هست و مشکلی نداره، در ضمن حتی اگه نظر شما رو قبول کنیم میتونیم بگیم کوه هم خیلی انسان نیست پس میتونه توش وارگ کنه

برا بعد مکانش هم باز هم مثل قضیه هودور، برن میتونه بوسیله ریشه درخت به کینگزلندینگ بره و حتی وارگ هم نکنه چون مشخص هست که تاثیر فیزیکی میتونه داشته باشه.

سرسی میتونه باعث اختلاف و بدبختی توی وستروس بشه و جنگ های بیشتر

درحالی که شاه شب برای پایان دادن به دنیا اومده بود. از بین بردن زندگی و تبدیل به همه به ارتشی از مردگان

برن تاکید داره که دیگه نه انسان هست نه استارک، فقط حافظه دنیاست

و به نظرم به هیچ وجه منطقی نیست که بخواد توی جنگ داخلی وستروس دخالتی کنه و اگر دخالت کنه خیلی بی منطق و مزخرف هست

درختی تو کینگزلند نیست بچه های جنگل هم گفتن ما اونجا قدرتی نداریم به این خاطر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در مورد دیوونه شدن دنریس که خیلیا هنوز درکش سخته براشون و نمیتونن باورش کنن باید بگم دنریس اینقدر سختی کشیده تو زندگیش که اعتماد کردن براش واقعا سخته همون‌طور که میبینیم با هر شخصی که روبرو میشه برای بار اول چقد بهش سخت میگیره حالا ازون طرف بماند که تارگرین ها کلا مستعد دیوانگی هستند. افکار دنریس در مورد ویسریس رو ببینید:

درسته که تاج روی سرم دارم، اما گدا هستم، باشکوه ترین گدای دنیا شدم، اما به هر حال گدا هستم.

از این نفرت داشت، آنقدر که حتما برادرش نفرت داشت

تمام آن سال ها از یک شهر به شهری دیگه یک قدم جلوتر از چاقوکش های غاصب فرار میکرد. به والی ها و پرنس ها و وکلا التماس میکرد، غذامون رو با چاپلوسی میخرید. حتما متوجه بود که چطور مسخره اش میکنن. تعجی نداره که اونقدر تلخ و زود رنج شد. سرانجام دیوانه اش کرد. اگه اجازه بدم، سر من هم همون بلا رو میاره.

بخشی از وجودش میخواست که مردمش رو به ویس تولورو برگرداند و شهر مرده را دوباره شکوفا کند. 

نه، اون اقرار به شکسته. من چیزی دارم که ویسریس نداشت. من اژدها دارم. اژدهایان تفاوت اصلی من هستن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 دقیقه قبل، cancer گفته است :

در مورد دیوونه شدن دنریس که خیلیا هنوز درکش سخته براشون و نمیتونن باورش کنن باید بگم دنریس اینقدر سختی کشیده تو زندگیش که اعتماد کردن براش واقعا سخته همون‌طور که میبینیم با هر شخصی که روبرو میشه برای بار اول چقد بهش سخت میگیره حالا ازون طرف بماند که تارگرین ها کلا مستعد دیوانگی هستند. افکار دنریس در مورد ویسریس رو ببینید:

درسته که تاج روی سرم دارم، اما گدا هستم، باشکوه ترین گدای دنیا شدم، اما به هر حال گدا هستم.

از این نفرت داشت، آنقدر که حتما برادرش نفرت داشت

تمام آن سال ها از یک شهر به شهری دیگه یک قدم جلوتر از چاقوکش های غاصب فرار میکرد. به والی ها و پرنس ها و وکلا التماس میکرد، غذامون رو با چاپلوسی میخرید. حتما متوجه بود که چطور مسخره اش میکنن. تعجی نداره که اونقدر تلخ و زود رنج شد. سرانجام دیوانه اش کرد. اگه اجازه بدم، سر من هم همون بلا رو میاره.

بخشی از وجودش میخواست که مردمش رو به ویس تولورو برگرداند و شهر مرده را دوباره شکوفا کند. 

نه، اون اقرار به شکسته. من چیزی دارم که ویسریس نداشت. من اژدها دارم. اژدهایان تفاوت اصلی من هستن

من اینو تو تاپیک قسمت دو بعد از نگاه دنریس به جان گفتم اون زمان همه به من توپیدن که داری چرت و پرت میگی 

جان هم دیوانس و کار های دیوانه وار زیادی کرده چون اونم تایگرینه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یعنی بعضی تئوریای مسخره رو که آدم اینجا میبینه دلش میخاد دست بندازه و دهن خودشو جررر بده

بقیه هم درموردش نظریه میدن و تفسیرش میکنن و بهش آب و تاب میدن ....

یکی در مورد اژدهایی که صدها ساله نیستش و الان منتظرن ظهور کنه میگه! 

یکی میگه برن وارگ کنه تو بدن کوه، و سرسی رو بکشه ...

خدایا بسه دیگه، خسته شدیم ....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 دقیقه قبل، jilibilina گفته است :

یعنی بعضی تئوریای مسخره رو که آدم اینجا میبینه دلش میخاد دست بندازه و دهن خودشو جررر بده

خسته نشووو و دهنتم جررر نده 

عوضش بیا توام نظرر بده تو بحث شرکت کن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 10 دقیقه قبل، jilibilina گفته است :

یه دلیلی داره که تو کتاب نکشتنش حتما دیگه تازه تو رویای برن هم دیده شده اگه بیمورد بود چرا دیده شده بعد اژدها با عمر 200 سال هم سابقه داشته اژدهای اگان فاتح این که چیزی نیست

یورن گریجوی هم سرنخ داده پس امکانش هست اون دوستی هم که میگه چرا برن تو کوه وارگ نمیکنه یه سوال پرسیده  تئوری که نداده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 ساعت قبل، mehdi7ra گفته است :

من نگفتم که نمیتونه وارگ کنه به انسان. میگم کار سختیه و هر کسی از پسش برنمیاد.

مخفی کننده

اگر کتابها رو خونده باشید تو سرآغاز کتاب رقص با اژدهایان وارامیر 6 پوست که وارگ قدرتمندی هم هست سعی میکنه وارد بدن یه زن بشه که موفق نمیشه و اونجا ما متوجه میشیم که روح یک انسان چقدر برای داشتن جسمش تقلا می کنه. ولی هودور اینجوری نیست. هر وقت که برن وارد جلدش میشه جایی در اعماق وجودش پنهان میشه که حتی برن بهش دسترسی نداره . حتی همون اوایل هم هودور بیشتر می ترسید تا اینکه مقاومت کنه.

در مورد گذشته که برن وارگ کرد تو وجود هودور خب دلیلی براش ندارم جز اینکه اون موقع هم هودور بچه بوده و احتمالا از نظر روحی ضعیف

برن میتونه بوسیله ریشه درخت به کینگزلندینگ بره و حتی وارگ هم نکنه چون مشخص هست که تاثیر فیزیکی میتونه داشته باشه.

بازم من درست یادم نمیاد ولی فکر می کنم اون بار که برگشت به گذشته و هودور رو وارگ کرد با کمک کلاغ سه چشم رفت نه خودش به تنهایی. قبلا کلاغ سه چشم بهش گفته بود که تو هنوز آماده نیستی نه؟

به هر حال با این مورد که میگی می تونه وارگ نکنه و تو گذشته حضور فیزیکی داشته باشه و تغیییر ایجاد کنه مخالفم.

والا اینجوری که سریال القا کرده سرسی تهدید خطرناکتریه تا شاه شب. شاه شب فقط یه تهدید توخالی بود(اصلا معلوم نشد که خوب بود بد بود اصلا چی می خواست؟ نهایتش این بود که همه رو میکشت و دوباره در قالب ایت زندشون می کرد تا با خوبی و خوشی در کنار هم زندگی کنند). تی تیان گریجوی هم تونست وینترفل رو بگیره ولی شاه شب نه. سرسی هم  باهوشتره هم کشتنش سخت تره.

در 1 ساعت قبل، jilibilina گفته است :

دوست عزیز توصیه میکنم قوانین تالار رو یک بار دیگه مطالعه کنید و اگر این بحثها ناراحتتون میکنه دنبال نکنید. همچین میگین این نظریه ها مسخره است که انگار داستان فیلم خیلی فوق العاده داره پیش میره این یکی میزنه خرابش میکنه و منطق داستان رو میبره زیر سوال. وجود اژدهایی که 200 ساله پیداش نیس غیر ممکن نیست اگر خوب بهش پرداخته بشه میشه خیلی منطقی وارد داستانش کرد ولی من بعید می دونم نویسنده ها اینقدر خلاقیت داشته باشند.

نقل قول

چیزی که در اینجا فراموش شده اینه که اصلا کلاغ سه چشم کیه؟ اون خاطره تمام دنیاست و با نبودنش شب بی پایان به دنیا حاکم میشه. این خودش نقش کمی نیست. برن درواقع ادامه نوعی نیروی مثبت در تمامی دنیا است که از طریق کلاغهای سه چشم در هر زمانی حفظ میشه.مگر کلاغ سه چشم قبلی چقدر جنگید؟

این از ضعف فیلمنامه است که همونقدر که شاه شب برای ما مجهوله کلاغ سه چشم هم برای ما ناشناخته مونده.

مخفی کننده

توی کتاب به نظر میاد که کلاغ سه چشم همون بریندن ریورز هست. اطلاعات مربوط به بریندن ریورز رو می تونید تو همین سایت بخونید. مسلما ا‌کشنش خیلی زیاد بوده. بریندن ریورز الان حدودا ۱۲۵ سالشه ولی ما نمی دونیم از کی شده کلاغ سه چشم. اگر بعد از گم شدنش به عنوان لرد فرمانده بوده باشه فقط ۷۰ ساله که کلاغ سه چشمه و البته ما نمی دونیم تو این ۷۰ سال چه کارهایی کرده و چقدر در رسیدن دنیا به اینجایی که الان هست نقش داشته.

توی کتاب اشاره میشه که درختان در واقع خود خدایان کهن هستند و سبز بینها و پیشگوها که کلاغ سه چشم هم جزوشونه( اخرین پیشگو) در نهایت به درخت می پیوندن و در واقع یه جورایی ماهیت خداگونه دارند. در این صورت دخالت داشتنشون در تمام اتفاقاتی که در وستروس میفته قابل توجیهه

ویرایش شده در توسط شوالیه درخت خندان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 7 ساعت قبل، sadrakhan گفته است :

دنریس افسردگی گرفته و احتمال داره مد کویین بشه جان رو دعوت کردن بیاد باهاش حرف بزنه شاید بتونه آرومش کنه 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 9 ساعت قبل، saeed73enginer گفته است :

شما فک کنم معنی اسپویل رو نمیدونین دوست عزیز...هنوز آخر فیلم معلوم نیسه که میگین اسپویل کرده!!!!بیان کردن تئوری اتفاقا خیلی قشنگه...خیلیاشونم درست از آب درنمیان...اتفاقا منم عاشق صحبت کردن و شنیدن راجع به تئوری هام...این تئوری ها بودن که گات رو زیبا کردن

دقیقا کی عضو شدی؟؟ هفته قبل؟؟؟؟؟؟؟  میدونی فیلمنامه لو رفته یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ عزیزم اصلا میدونی داستان اون اسپویل ها چی بود؟؟؟ به تئوری علاقه مندی؟؟ یه بار پست های من در تاپیک قسمت 3 رو بخون..

و لطف کن تو موضوعی که راجع بهش اطلاع نداری اظهار نظر نکن..

ویرایش شده در توسط Gemini

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 6 ساعت قبل، jilibilina گفته است :

یکی میگه برن وارگ کنه تو بدن کوه، و سرسی رو بکشه

من نگفتم برن توی کوه وارگ کنه

شما بحث رو دنبال نمی کنید پس لطفا بدون توجه وارد بحث نشید

بعضی دوستان گفتن برن داخل اژدها وارگ کنه که من گفتم برن اصلا نباید توی این جنگ دخالتی داشته باشه، و اگه بخواد وارگ هم کنه چرا میگید توی اژدها خب توی کوه وارگ کنه و سرسی رو بکشه و خلاص چرا زحمت بده و وارد اژدها بشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 26 دقیقه قبل، Gemini گفته است :

دقیقا کی عضو شدی؟؟ هفته قبل؟؟؟؟؟؟؟  میدونی فیلمنامه لو رفته یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ عزیزم اصلا میدونی داستان اون اسپویل ها چی بود؟؟؟ به تئوری علاقه مندی؟؟ یه بار پست های من در تاپیک قسمت 3 رو بخون..

و لطف کن تو موضوعی که راجع بهش اطلاع نداری اظهار نظر نکن..

باز شروع شد اقا چنتا از همدست های من تو اسپویل کردن رو معرفی کن برم از اونا ببپرسم اخه من چرا نباید چیز به این مهمی رو یادم بیاد احتمالا برن اون زمان تو من هم وارگ کرده بود من

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 5 ساعت قبل، شوالیه درخت خندان گفته است :

بازم من درست یادم نمیاد ولی فکر می کنم اون بار که برگشت به گذشته و هودور رو وارگ کرد با کمک کلاغ سه چشم رفت نه خودش به تنهایی. قبلا کلاغ سه چشم بهش گفته بود که تو هنوز آماده نیستی نه؟

به هر حال با این مورد که میگی می تونه وارگ نکنه و تو گذشته حضور فیزیکی داشته باشه و تغیییر ایجاد کنه مخالفم.

من نگفتم که نمیتونه وارگ کنه به انسان. میگم کار سختیه و هر کسی از پسش برنمیاد

برن کلاغ سه چشم هست و اگه نتونه پس هیچکس نمیتونه اون کارو انجام بده، پوست رو نمیشه باهاش مقایسه کرد

بله اون زمان آماده نبود ولی خیلی از اون موقع گذشته توی همین فصل وقتی جان بهش میگه مردی شدی برا خودت، میگه به کم دیگه مونده پس میتونه بعد از کشته شدن شاه شب کامل شده باشه

جایی که برن میره و سر آرتور دایم رو می بینه با پدرش

وقتی ند رو صدا میکنه اونم برمیگرده و یواش رو میشنوه انگار

وقتی هم که شته شب علامت گذاریش میکنه یعنی میتونه حضور فیزیکی داشته باشه (مثل طی العرض علماء?)

اینجوری که سریال القا کرده سرسی تهدید خطرناکتریه تا شاه شب. شاه شب فقط یه تهدید توخالی بود(اصلا معلوم نشد که خوب بود بد بود اصلا چی می خواست؟ نهایتش این بود که همه رو میکشت و دوباره در قالب ایت زندشون می کرد تا با خوبی و خوشی در کنار هم زندگی کنند). تی تیان گریجوی هم تونست وینترفل رو بگیره ولی شاه شب نه. سرسی هم  باهوشتره هم کشتنش سخت تره.

درسته شاه شب خیلی راحت کشته شد ولی تهدیدی برای انسانیت و زندگی بود. ولی تهدید سرسی در حد پادشاه دیوانه ست و بدون کمک کلاغ سه چشم باید حلش کنن اگه قرار به دخالت کلاغ سه چشم باشه پس دیگه کلا توی وستروس هیچکس نمیتونه کار خاصی انجام بده چون برن میره و جلوشو میگیره کلا شر از بین میره اینجوری دیگه و فکر نکنم منطق داستان دیگه اینقد تخ*می تخیلی شده باشه هر چند از دو شازده هر چیزی برمیاد 

اگه همچین کاری کنن باید از یه جای بد دوتاشون رو اعدام کرد

به نظرم اگه مثلا قسمت یک رو کلا حذف میکردن و بعد از قسمت دوم یه برنامه خاص میچیدن و نشون میدادن که این کلاغه قراره چه غلطی بکنه، اگه نباشه چه اتفاقی می افته و یا حتی میتونستن نشون بدن برن با اینکه کلاغ سه چشم شده ولی هنوز استارک بودنش رو از دست نداده و توی ذاتش یه انسان قدرت طلب هست و خط داستانیش رو اینجور پیش میبردن خیلی قشنگ میشد اونوقت دخالتش توی جنگ هم معنی پیدا میکرد هم بعد از کشته شدن شاه شب یه تهدید بالقوه داشتیم توی وستروس و نیازی به پایان باز هم نبود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در 43 دقیقه قبل، وایت ولف گفته است :

دنریس افسردگی گرفته و احتمال داره مد کویین بشه جان رو دعوت کردن بیاد باهاش حرف بزنه شاید بتونه آرومش کنه 

اره این امکان هست جان انگار نگران است فکر میکنم تو این قیمت به مدت چند ماه به جلو بک بخوره مثلا ارتش شهر نابود شده و چند ماه است که شهر در محاصره ی کامله

در 6 دقیقه قبل، mehdi7ra گفته است :

برن کلاغ سه چشم هست و اگه نتونه پس هیچکس نمیتونه اون کارو انجام بده، پوست رو نمیشه باهاش مقایسه کرد

بله اون زمان آماده نبود ولی خیلی از اون موقع گذشته توی همین فصل وقتی جان بهش میگه مردی شدی برا خودت، میگه به کم دیگه مونده پس میتونه بعد از کشته شدن شاه شب کامل شده باشه

جایی که برن میره و سر آرتور دایم رو می بینه با پدرش

وقتی ند رو صدا میکنه اونم برمیگرده و یواش رو میشنوه انگار

وقتی هم که شته شب علامت گذاریش میکنه یعنی میتونه حضور فیزیکی داشته باشه (مثل طی العرض علماء?)

درسته شاه شب خیلی راحت کشته شد ولی تهدیدی برای انسانیت و زندگی بود. ولی تهدید سرسی در حد پادشاه دیوانه ست و بدون کمک کلاغ سه چشم باید حلش کنن اگه قرار به دخالت کلاغ سه چشم باشه پس دیگه کلا توی وستروس هیچکس نمیتونه کار خاصی انجام بده چون برن میره و جلوشو میگیره کلا شر از بین میره اینجوری دیگه و فکر نکنم منطق داستان دیگه اینقد تخ*می تخیلی شده باشه هر چند از دو شازده هر چیزی برمیاد 

اگه همچین کاری کنن باید از یه جای بد دوتاشون رو اعدام کرد

به نظرم اگه مثلا قسمت یک رو کلا حذف میکردن و بعد از قسمت دوم یه برنامه خاص میچیدن و نشون میدادن که این کلاغه قراره چه غلطی بکنه، اگه نباشه چه اتفاقی می افته و یا حتی میتونستن نشون بدن برن با اینکه کلاغ سه چشم شده ولی هنوز استارک بودنش رو از دست نداده و توی ذاتش یه انسان قدرت طلب هست و خط داستانیش رو اینجور پیش میبردن خیلی قشنگ میشد اونوقت دخالتش توی جنگ هم معنی پیدا میکرد هم بعد از کشته شدن شاه شب یه تهدید بالقوه داشتیم توی وستروس و نیازی به پایان باز هم نبود

شما خیلی به رفتن برن تو قسمت سه گیر میدید من هم بودم جای اون میرفتم مهمترین جنگ تاریخ رو 3D ببینم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 ساعت قبل، sadrakhan گفته است :

باز شروع شد اقا چنتا از همدست های من تو اسپویل کردن رو معرفی کن برم از اونا ببپرسم اخه من چرا نباید چیز به این مهمی رو یادم بیاد احتمالا برن اون زمان تو من هم وارگ کرده بود من

مگه من ارسال تو رو نقل کردم که میای وسط؟؟؟ اصلا کی حرف از تو زد؟؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 دقیقه قبل، Gemini گفته است :

مگه من ارسال تو رو نقل کردم که میای وسط؟؟؟ اصلا کی حرف از تو زد؟؟؟؟؟؟

اقا بگو از وقتی تو اونجوری گفتی صد نفر اومدن خصوصی فیلمنامه لینک رو از من خواستن خودم میخوام گیرش بیارم ببینم چی نوشه توش

سوال پرسیدم چرا ناراحت میشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 9 ساعت قبل، jilibilina گفته است :

تقریبا موافقم البته اینکه میشه در مورد یه سریال انقدر تئوری داد چیز بدی نیست ولی در صورتیکه باعث نشه اگه اون اتفاق نیوفتاد سریال رو به باد نقد بگیریم. نصف این ایرادهایی ک برای این فصل گرفته شد تقصیره این تئوریای طرفدارا بود.
صد در صد اگه یه اژدهای دیگه وارد سریال کنن دهن نویسنده ها رو سرویس میکنیم این چه وضعش بود اصلا بهش پرداخته نشده بود و ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 13 ساعت قبل، jilibilina گفته است :

برن از فصل اول تا فصل هفتم کلی براش خط داستان نوشته شد، کلی روش مانور داده شد

و نهایتا تبدیل شد به کلاغ سه چشم!

با قدرتی جادویی و ماوراء الطبیعه

و تنها کسی که توانایی ایستادگی مقابل نایت کینگ و تاریکی رو خواهد داشت

و گفته شد که وقتی نایت کینگ از دیوار عبور کنه، کلاغ سه چشم آماده، و منتظر او خواهد بود!

خب چی شد!؟

الان اگه توی کل سریال، شخصیت کلاغ سه چشم رو حذف کنیم چه اتفاقی رخ میده!؟ هیچی

یه خنجر داده به آریا، که خب میشه اونجا آریا با دراگون گلس نایت کینگ رو بکشه

یا اینکه طعمه شدنش! خب میشد وقتی نایت کینگ با جان میجنگه و جان رو خلع سلاح میکنه و میخاد بکشتش، یهو اریا برسه ...

و اینکه گفت جان پسر لیاناست، که اونم میشد از طریق سم، یا یه شخص دیگه رازش فاش بشه

کاملا مشخصه که توی فصل هشتم، برن رو به حاشیه بردن، و همه زحمات مارتین رو که برای پرورش این شخصیت کشیده بود به فنا دادن

من فک کنم تو قسمت شش به برن و تمام سوالات پیرامونش بپردازن و به نظرم یا قضیه رو کاملا روشن میکنن یا کاملا مبهم میکنن..

چون دیگ بعد از قسمت پنج فک نکنم جنگی وجود داشته باشه و اینا..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری