رفتن به مطلب
Jon Snow

بحث های اپیزودیک فصل سوم

Recommended Posts

زانو زدن سانسا شکستن غرور بود، و خواهشش از جافری تو کتاب، که میگه، اگر یک ذره به من علاقه داشتید، من را به ازدواج داییت در نیار، نشان غرور استارکها بود؟

تقاضا از کسی که پدرش را کشته؟ 2 سال تحقیرش کرده؟ ...!

من تو این خواهش اتفاقن تحقیر را می بینم، نه در زانو زدن برای تیریون ... (این خودش یک نوع بزرگیه، نه تحقیر! زانو زد تا تحقیر تیریون خاتمه پیدا کنه، نه اینکه خودش کوچیک بشه، با سر خم کردن فرق داره)

سرسی هم آخرین جرقه های قدرتنماییش را داره میزنه، فقط یک کل کل ساده بود به نظرم از روی عصبانیت ... زبان تندی داره که جز شاه و پدرش نصیب همه شده تا حالا، مارجری که دیگه جای خودش داره!

دیالوگ لیدی اولنا و تایوین هم یکجور بازی با کلمات بود، میخواست به این مورد برسه، که هم جنس **باز بودن پسرش، گناه کمتری از خوابیدن با محا***رم توسط دختر تایوین است! یکجوری میخواست از قضیه وصلت با لنیسترها از این طریق فرار کنه، که نتونست!

در مورد ملیساندر همون قضیه جرات بخشیدن و آب دادن به گوسفند قبل از سر بریدن بود، اگر سرباز میاورد، عصبانی میشد پسره، نارضایتی بیشتری داشت، می ترسید! به قول ملیساندر خونش ناپاک میشد، ولی با این حرکت پسره راحت تسلیم شد ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

رفتم این بخش از کتاب را خوندم، دقیق مثل سریال بود ...

بعد از مکث طولانی که سبب خنده ی بقیه شد، جلوی تیریون زانو زد

She smoothed her skirts and knelt in front of him, so their heads were on the same level

او دامن خود را صاف کرد و جلوی او (تیریون) زانو زد، ...

چرا میگید زانو نزد تو کتاب؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این اپیزود یه جورایی طنزش خیلی زیاد بود .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب شما دقیق نخوندی! چندتا پاراگراف قبلشو miss کردی! موقع انداختن شنل سانسا زانو نزد، سر دانتوس چار دست و پا شد و تیریون رفت پشتش و شنل رو انداخت رو دوش سانسا؛ موقع بوسه بود که سانسا زانو زد احتمالا چون دلش واسه تیریون بیچاره سوخت! اینم متن داستان:

No one had thought to bring a stool, however, and Tyrion stood a foot and a half shorter than his bride. As he moved behind

her, Sansa felt a sharp tug on her skirt. He wants me to kneel, she realized, blushing. She was

mortified. It was not supposed to be this way. She had dreamed of her wedding a thousand times,

and always she had pictured how her betrothed would stand behind her tall and strong, sweep the

cloak of his protection over her shoulders, and tenderly kiss her cheek as he leaned forward to

fasten the clasp.

She felt another tug at her skirt, more insistent. I won’t. Why should I spare his feelings, when

no one cares about mine?

The dwarf tugged at her a third time. Stubbornly she pressed her lips together and pretended not

to notice. Someone behind them tittered. The queen, she thought, but it didn’t matter. They were

all laughing by then, Joffrey the loudest. “Dontos, down on your hands and knees,” the king

commanded. “My uncle needs a boost to climb his bride.”

And so it was that her lord husband cloaked her in the colors of House Lannister whilst

standing on the back of a fool.

When Sansa turned, the little man was gazing up at her, his mouth tight, his face as red as her

cloak. Suddenly she was ashamed of her stubbornness. She smoothed her skirts and knelt in front

of him, so their heads were on the same level.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

پ.ن: من اینو نمیفهمم، اگه ملیساندره میخواست سه تا زالو بندازه به جون گندری، خب او ادا اطوار قبلش چی بود؟!! حتما باید اون همه فعالیت میکرد تا بتونه دست و پای گندری رو ببنده؟! خب دوتا سرباز رو صدا میزد بیان ببندن بیچاره رو دیگه! من نمیدونم این سازندگان فیلم چقدر علاقه دارن همه شخصیت های داستان رو تبدیل به ف.ا.ح.ش.ه کنه؟! باور کنید این جوریا هم نیست تو کتاب! درسته این ملیساندره واقعا آدم مزخرفیه، ولی یدونه حرف نامربوط ما تو کتاب از دهنش نشنیدیم! این چه وضعشه آخه!

موافقم ، دیگه به هر طریقی میخوان یکی رو برهنه کنن ، بعید نیست تا چند وقت دیگه شاهد رابطه وایت واکر ها ، لیدی اولنا ، و بدتر از همه ... لایسااااا باشیم

همونطور که گفت این زالو ها برای نمایش و ثابت کردن خدای خودش به استنیس و داووس بود. هنوز کار داره با این پسر و نمیخواد خونش رو حروم کنه.

باید هم راضی نباشی! :دی

گذشت اون زمانی که سرسی واسه خودش خانمی میکرد! اتفاقا دیدن زجر کشیدن سرسی خیلی لذت بخشه!

بابا اگه کتاب هم اینجوری باشه ، مشکل داره ! خیلی داره تغییر میده وضعیت شخصیت ها رو ! بدبخت سرسی از شر رابرت راحت شد افتاد تو دامن قلم بد مارتین ! تایوین با سرسی تو سریال بدتر از آقای تناردیه با کوزته !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب الان بهم بگید فرقش چیه؟

تو کتاب هم زانو زد که (حالا چه بوسه و چه شنل انداختن)؟ حتی خواهش از جافری هم بسیار وحشتناک بود!

تو سریال هم خودش را اول زد به نفهمیدن، بعد برگشت و تیریون را دید که مورد تمسخر قرار گرفته... ! فقط صحنه ی بوسه حذف شد!

شما چون تو کتاب از ذهن سانسا قضیه را دنبال کردید، و اون مقاومت را تو تفکراتش دیدید، این حس بهتون دست داد، تو سریال هم به نظر من مکث طولانیش نشونه ی همین حرکت و تفکر تو ذهن سانسا در کتاب بود!

در هر صورت باز میگم، همون خواهش از جافری اینقدر وحشتناک بود که هر غروری را پایمال میکنه، و زانو زد تو کتاب هم!! چه حالا برای بوسه، چه برای شنل!

چون صحنه ی بوسه حذف شد، این زانو زدن به شنل منتقل شد، و به جاش اون مکث طولانی را که سبب خنده به تیریون شد، جایگزین کردن!

پس این نتیجه گیری بسیار غلطه که بگیم تو کتاب، غرور استارکها به رخ کشیده شد و تو سریال خیر!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

شما نمیتونید مقایسه کنید برادر من. اون حس توی کتاب منتقل میشد. اون حس رو توی کتاب آدم میفهمید. توی فیلم کسی که کتابو نخونده اصن به این چیزا ، فکر هم نمیکنه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چرا اتفاقن، من این بخش را بعد از یادداشت شما خوندم، ولی دیروز وقتی، تعلل در زانو زدن را دیدم، چنین حسی بهم دست داد! به صورت تقریبی البته ...

یعنی وقتی از جافری خواهش می کند که من را به ازدواج دایی در نیار، ویا در بار دوم زانو میزنه؛ این غرور بهتون منتقل شد؟

این اتفاقات همه، در چند خط پشت سر هم روایت می شوند!

چطور اون خواری در مقابل جافری را چشم بستید و زانو زدن در بار دوم، با اون تصوراتی ذهنی سانسا در بار اول به غرور رسیدید؟

غرور از روی عمل سرچشمه میگیره، نه روی تصورات ذهنی ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

حرص نخور مانوئل جان! مثل من و خیلی های دیگه نبین و خودتو راحت کن. به نظر من این سریال اگه رتبه و بیننده ش بالاست فقط به خاطر اینه که خیلیا کتاب نمی خونند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

حامد جان حق با مانوئله . سنسا توی کناب تمام دق دلیش سر لنیستر ها رو توی اون صحنه خالی می کنه . درسته که لنیستر اشتباهی رو هدف می گیره ولی غرور خودش رو نشون می ده . من خودم تو کتاب از این کارش لذت بردم . توی فیلم زانو زدن سریع سنسا یه کم تو ذوق من هم خورد .

ولی بدترین کار فیلم ظلمیه که به بلک فیش شده . خدایی هر وقت بلک فیش قیلم رو می بینم اعصابم خورد می شه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یکی از مشکلاتی که در سریال وجود داره اینه که توی کتاب ممکنه وقایع 10 فصل یا بیشتر توی یک زمان ولی در مکان های مختلف بیوفته انعکاس این مسئله توی سریال وقت کمتری رو میگیره مسائل همزمانی رو که برای ما توی کتاب چند فصل طول کشیده رو میتونن توی 1 اپیزود منعکس کنن

از طرفی یکی از جنبه هایی که باعث زیبایی کتاب میشه تفکراتیه که شخصیتها توی ذهنشون دارن که این موضوع رو نمیتونن توی کتاب انعکاس بدن برای همین خیلی از اتفاقها رو ما توی کتاب از یک دیدگاه دیگه میبینیم و یه تاثیر دیگه ای رویمان میزاره ولی چون توی سریال از این تفکرات خبری نیست ما از یک بعد دیگه با اتفاقات روبرو میشیم و به خاطر آمادگی ذهنی پیشین که از مسائل داریم این تغییرات باعث آسیب زدن به تصوراتمون میشه و همین دلیل جذاب نبودن سریال برای اغلب طرفداران کتابه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سریال رو با سریال ها بسنجید! ای کتاب خوان ها!

مقایسه کتاب با سریال مثل مقایسه رنگ نارنجی با ماشین لکسوس است! آخه کتاب و سریال هیچ ربطی بهن ندارن!

در بین کتاب ها. کتاب نغمه ای از آتش و یخ فوق العاده سر آمده و عالیه!

و در بین سریال ها همه جا ثابت شده که بازی تاج و تخت فوق العاده است اصلا برترینه!

حالا به جای دعوا هر کس میخواست کتاب رو بخونه و لذت ببره.

هر کی میخواد سریال رو ببینه و لذت ببره!

و یک نفر هم از هر 2 تاش لذت ببره!

چرا با هم دعوا کنیم؟

یک خبر خوب از فصل 4= با آدر ها بیشتر آشنا میشیم و بیشتر میبینیمشون!

همین!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آخه تو بررسی سریال بدون توجه به کتاب بازهم اشکال وجود داره! آخه این که ملیساندره از درگن استون هلک و هلک این همه راه رو پاشه بره وسط ریورلند، از بین خطوط دفاعی لنیسترها به راحتی عبور کنه، تو مدت به این کوتاهی برسه به غار برادران، بعدشم موقع برگشت به همین راحتی از تو بلک واتر راش و زیر رد کیپ رد شه و هیچ کی هم بهش نگه خانوم شما این جا چیکار میکنی! آخه این بدون توجه به کتاب بازهم کاملا غیر منطقیه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آخه تو بررسی سریال بدون توجه به کتاب بازهم اشکال وجود داره! آخه این که ملیساندره از درگن استون هلک و هلک این همه راه رو پاشه بره وسط ریورلند، از بین خطوط دفاعی لنیسترها به راحتی عبور کنه، تو مدت به این کوتاهی برسه به غار برادران، بعدشم موقع برگشت به همین راحتی از تو بلک واتر راش و زیر رد کیپ رد شه و هیچ کی هم بهش نگه خانوم شما این جا چیکار میکنی! آخه این بدون توجه به کتاب بازهم کاملا غیر منطقیه!

منم نگفتم این سریال بی عیبه دوست عزیز! حق با شماست ولی ...

شما کیفیت کلیش رو با بقیه سریال ها مقایسه کن.

اصلا شما که کتاب میخونی سریالو نبین

چرا خودت رو ناراحت میکنی دوست عزیز؟

شما کتاب رو بخون لذت ببر

من سریال رو میبینم لذت میبرم

البته اینو بگم کتاب خون هستما ولی چون 2 فصل اول رو دیده بودم بعد رفتم سراغ کتاب تقریبا به غیر از جزئیات داستان برام تازگی نداشت برای همین تصمیم گرفتم که کلا این داستان رو از روی سریال میبینم. قبول دارم باگ هایی داره این سریال ولی در مقابل بقیه سریال ها عالیه و این که بالاخره داستان رو که کاملا عوض نمیکنن. همین.

پس اصلا خودت رو ناراحت نکن و سریال رو ول کن رو کتاب رو با لذت بخون

منم همین سریال رو میبینم و لذت میبرم

همین .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

[justify]محمد حسین جان عزیز، من کاملا با این حرف شما موافقم که این سریال خیلی خوب ساخته شده و نسبت به سریال های مشابه خیلی سره، ولی شما نمیتونی به کتاب خون ها بگی که سریال رو نبینن یا در موردش اظهار نظر نکنن!

عنوان این تالار رو بالای مرورگرت ببین: تالار گفتگو های نغمه آتش و یخ! نه تالار گفت و گوهای بازی تاج و تخت! این فروم اساسا توسط کتاب خوانان و برای کتاب خوانان تاسیس شده! (البته اصلا و به هیچ وجه منظورم این نیست که کسایی که فقط سریال رو میبینن نباید بیان به این فروم) بنابراین شما وقتی وارد این فروم میشی باید کاملا این امر رو بپذیری که تعداد زیادی از اعضای فعال سایت خوانندگان کتاب هستن و تو این تالار حضور دارن و اظهار نظر میکنن! این حق کتاب خوان هاست که در مورد سریالی که بر اساس کتاب مورد علاقه شون ساخته شده بحث کنن! ممکنه جایی وجود داشته باشه که توش فقط سریال بین ها حضور داشته باشن و درباره فیلم تنها بحث کنن، اما این فروم پره از کسانی که کتاب ها رو خوندن. و این تاپیک بحث درباره سریال هم اولش واسه کتاب خوان ها تابلو ورود ممنوع نزده!

ضمن این که سریال، هم برای کسانی ساخته شده که کتاب رو خوندن و هم کسانی که نخوندن، اولش که شروع میشه نمینویسه که «فقط کسانی ببینند که کتاب را نخوانده اند»! مگه به طور مثال فیلم ارباب حلقه ها صرفا برای کسانی ساخته شده که تالکین رو نمی شناسند یا فیلم های هری پاتر واسه کسایی که کتاباش رو نخوندن؟! هیچ کس نمیتونه بگه کسانی که این کتاب ها رو خوندن حق ندارن فیلم ببینن! این رو قبول کنید که این حرفتون اصلا منطقی نبود! من خواننده دلم میخواد ببینم صحنه ای که تو کتاب توصیف شده بود نمودش تو فیلم چطوریه، و به این خاطر سریال رو میبینم؛ ولی اگه ببینم اگه با کتاب مرجع تناقض داره خب طبیعیه که ناراحت شم!

گذشته از این مباحث، تقریبا همه کسانی که سریال رو میبینن اذعان دارن که سریال تو این سه فصل افت داشته، حتی کسانی که کتاب رو نخوندن (من جمله خیلی از دوستای من که فقط سریال رو میبینن و اصلا با کتاب آشنایی ندارن) تقریبا همه این رو قبول دارن که فصل سوم ضعیف تر از دو فصل قبلیه، و من خودم هم فصل اول سریال رو خیلی قبولش دارم.

در کل هیچ دلیلی مبنی بر این وجود نداره که نباید فیلمی رو نقد کرد، اون هم به خصوص فیلمی که بر اساس یک کتاب پر طرفدار ساخته شده باشه![/justify]

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من اصلا نگفتم و نمی گم و حق ندارم بگم که شما اظهار نظر نکنید و همچیم حرفی هم نزدم دوست عزیز و نخواهم زد.

بنده هم قبول دارم که سریال در فصل 3 افت کرده و کاملا حق باشماست.

ولی فقط گقتم چرا خودتون رو ناراحت میکنید؟ چرا خودمون رو ناراحت کنیم؟

و کلا منظورم همین بود که فقط سعی کنیم خودمون رو اذیت نکنیم و از این ها لذت ببریم

عذر میخوام اگر منظورمو بد رسوندم و شما رو ناراحت کردم

و حرف های شما رو تایید میکنم دوست عزیز

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من یک سوال دارم . اگه کسی هست که سریالو می بینه وکتابارو نخونده لطفا" جواب بده.

واقعا" برا شماها هم فصل سه سریال نسبت به دو فصل قبل افت کرده ( از لحاظ شخصیت پردازی و روایت داستان و ... ) یا ما کساییکه کتابو خوندیم به خاطر انحرافاتی که نسبت به کتاب داره اینقدر روش حساس شدیم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من پیش قدم بشم و قبل این که اونی که طرف صحبتتون بود، جواب بدم ، جدا از نظر شخصی که ممکنه تاثیر گرفته از همون چیزی باشه که شما بهش اشاره کردین ، منتقد ها روی کاملا خوشی به فصل های بالاتر نشون دادن ، تو مقاله ای که تحت عنوان سریال بازی تاج و تخت تو مخزن قرار گرفته تا ترجمه بشه به این نکته اشاره میشه که امتیاز منتقدین به سریال روند رو به رشد داشته و از نمره هفتاد و اندی در قسمت اول به امتیاز چشمگیر نود در قسمت سوم رسیده .

به همین علت میشه مطمعن بود که کیفیت ساخت و پرداخت کاملا رشد کرده که تونسته نظر منتقدین رو اینچنین جلب کنه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سریال افت نداشته فقط چون که توی این 8 اپیزود شاهد صحنه های هیجانی و شوک آور نبودیم یه مقدار خسته کننده شده برامون و فکر میکنیم افت کرده من توی یه فروم دیگه هم گفتم که به این فصل باید به دید یک پیشنمایش و آماده ساز برای اتفاقات مهمی که قراره توی فصل بعد بیوفته نگاه کنیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من هم حرف جناب samiano و ریگار را تایید میکنم

در واقع اصول هر سریال این طوریه که چند قسمت خسته کننده یعنی عادی یک قسمت فوق العاده رو میسازه و کل فصل 3 هم فکر میکنم در قسمت 9 و 10 انقلابی داشته باشه!

همین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درسته این انجمن به انگیزه مجموعه ی نغمه ای از یخ و آتش درست شده و علاقه مندان کتاب را دور خودش جمع کرده، ولی یک بخش جدا برای سریال در نظر گرفته شده! به نظر من دلیل نمیشه چون انجمن کتابه، به جای نقد سریال، فقط دست به مقایسه بزنیم!

اگر اینکار می کنیم، به جای " نقد " بنویسیم، " مقایسه آنچه در سریال اتفاق افتاد، با آنچه در کتاب رخ داده بود "

میشه سریال را از جنبه های مختلف؛ چه فنی، چه هنری، چه هنرپیشگی و داستان نویسی و دیالوگ گویی و ... نقد کرد ...

من هم قبول دارم کمی سریال افت کرده! ولی به شخصه فصل 3 را مقدمه ای برای یک فصل طولانی در فصل 4 می بینم ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
درسته این انجمن به انگیزه مجموعه ی نغمه ای از یخ و آتش درست شده و علاقه مندان کتاب را دور خودش جمع کرده، ولی یک بخش جدا برای سریال در نظر گرفته شده! به نظر من دلیل نمیشه چون انجمن کتابه، به جای نقد سریال، فقط دست به مقایسه بزنیم!

اگر اینکار می کنیم، به جای " نقد " بنویسیم، " مقایسه آنچه در سریال اتفاق افتاد، با آنچه در کتاب رخ داده بود "

میشه سریال را از جنبه های مختلف؛ چه فنی، چه هنری، چه هنرپیشگی و داستان نویسی و دیالوگ گویی و ... نقد کرد ...

من هم قبول دارم کمی سریال افت کرده! ولی به شخصه فصل 3 را مقدمه ای برای یک فصل طولانی در فصل 4 می بینم ...

خدا رو شکر میکنم یکی حرف دل منو زد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

طولانی = طوفانی* :دی

چند سال پیش یک فیلم درباره یک گلف باز بزرگ انگلیسی، تلویزیون ایران بخش کرد، بعد چند سال اون فیلم را دوباره دیدم، بازیگرش، همین بازیگر نقش استنیس بود!

همش می گفتم پیش خودم استنیس را تو یک فیلمی دیدم قبلن، یادم نمی اومد

اسم فیلم " The Greatest Game Ever Played "

از بازی استنیس واقعن خوشم میاد!

جافری هم که همون پسر کوچیکه تو بتمن بود!

او هم تونست به خوبی جافری را نفرت انگیز کنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

واقعا" برا شماها هم فصل سه سریال نسبت به دو فصل قبل افت کرده ( از لحاظ شخصیت پردازی و روایت داستان و ... ) یا ما کساییکه کتابو خوندیم به خاطر انحرافاتی که نسبت به کتاب داره اینقدر روش حساس شدیم؟

به نظر منم سریال توی فصل ۳ حداقل تا این جا افت داشته.

حالا افت می تونه کسل کنندگی و نداشتن صحنه های هیجان انگیز باشه.

البته اینو بگم که قسمت ۸ واقعا خوب بود. ولی در کل راضی نبودم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظر منم سریال توی فصل ۳ حداقل تا این جا افت داشته.

حالا افت می تونه کسل کنندگی و نداشتن صحنه های هیجان انگیز باشه.

البته اینو بگم که قسمت ۸ واقعا خوب بود. ولی در کل راضی نبودم.

اتفاقاً من این فصل رو بیشتر از قبلیا دوست دارم . هیجان هم کم نداشته ٬ جنگ هاشم اینجوری که تا الان و تو تریلرها دیدم بهترشده داستان هم جلو تر رفته جذاب تر شده .

البته هنوز کتاب ۳ رو نخوندم شاید وقتی تحریف ها رو دیدم یه خرده زده بشم . که انگار تو این فصل خیلی زیاد شده ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری