رفتن به مطلب
Tyrion Lannister

::.::.:: تاپیک کل کل خاندان های وستروس ::.::.::

Recommended Posts

ما تو خانوادمون یه آندال داشتیم و سه چهارتا روینار. بقیه همه تارگرین بود. واسه همین از بقیه خاندان ها خونمون خالص تره.

با این وجود اگه خون ما بستنی مخلوطه پس خون بقیه خاندان ها دیگه چیه!!!

بله مسئله ی قسم های نایت واچی و استادی من همیشه مانع دخالت زیادم تو این جریان های خاندانی میشه و به همین دلیل چون احتمالا من تنها استاد و نگهبان اینجام یه قانون واسه خودم وضع کردم و یه کمی تو دعواهای خانوادگی دخالت میکنم. درواقع اگه بخوام به قسم هام پایبند باشم تو این فروم دق می کنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به استنیس : استنیس جان ! یه قولی رو از من بپذیر : استنیس تنها شاهی در وستروس هستش که این پتانسل رو داره که همه لرد های بلند مرتبه رو دشمن خودش کنه ! استنیس بدون ملیساندر هیچ و پوچ میشد !

m-ali : نظر منم مثل استاد آمون هستش ، به نظرم براتیون ها به لحاظ خونی برتری خاصی نسبت به بقیه خاندان ها ندارن .

در مورد این که میگید ما دشمن خاندان براتیون هستیم . خیر ! اشتباه میکنید .شاه رنلی ( ملقب به شاه شهید ) در این فروم طرفدارانی مقتدر داره !

به استاد آمون : حیف که زنده نموندم و شاه نشدم ! وگرنه هیچ مشاور و دستی به خرد شما از دورن تا تن ، پیدا نمیشد

قسم رو به بعد موکول کنید عموجان !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به استنیس : استنیس جان ! یه قولی رو از من بپذیر : استنیس تنها شاهی در وستروس هستش که این پتانسل رو داره که همه لرد های بلند مرتبه رو دشمن خودش کنه ! استنیس بدون ملیساندر هیچ و پوچ میشد !

استنیس بدون ملیساندر هیچ و پوچ می شد ببینم استنیس با ملیساندر زمان جان ارین مملکت رو اداره می کرد استنیس با ملیساندر محاصره ی استورمزاند رو تحمل کرد استنیس با ملیساندر ناوگان سلطنتی رو ایجاد کرد استنیس با کمک ملیساندر دراگون استون رو گرفت  یه جوری میگید اگه کسی ندونه فکر می کنه استنیس یه خرده لرد بوده که یهو وسط داستان سر و کله اش پیدا شده و ادعای شاهی کرده . واقعا حرفتون دور از انصاف بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

1.اوریس براتیون موسس خاندان براتیون یک حرامزاده بود که به خاطر لیاقتی که داشت شد لرد استورمزاند، اگر حکومت حرامزاده ها زیر سواله پس کل خاندان براتیون میرن زیر سوال

2.رابرت براتیون شورش کرد و چون می تونست خودشو به تارگرین ها نسبت بده پادشاه شد، جافری خودشو به براتیون ها چسبوند و شاه شد با این که این نسبت پوچِ و حقیقت نداره ولی به خاطر زور شمشیرشون و طلای خاندانشون اکثر لرد ها جرات اعتراض پیدا نکردن.

3.زمان ایریس حداقل توی دوره ای که تایوین دست بود مردم مشکل رفاهی نداشتن اینو دیگه همه قبول دارن

فقط موسس خاندان براتیون حرام زاده بوده نه بقیه ی خاندان ولی کل تارگارین ها حرام زاده و زناکار بودن و اصلا قابل مقایسه نیستند

موسس خاندان براتیون لیاقتش رو داشته که لرد بشه ولی ایا جافری هم لیاقتش رو داشته که شاه بشه . جافری به جز کتک زدن سانسا و کشتن مردم عادی چه کاری بلد بود

بعدشم گفتید رابرت چون می تونست خودشو به تارگارین ها نسبت بده شورش کرد و پادشاه شد . ولی من می گم رابرت با پتک و شجاعتش پاداهی رو بدست اورد . اگه اخر شورش رابرت به جای برادرم لرد ادارد یا لرد جان ارین شاه می شدن که الحق هم لیاقتش رو داشتن و هم موقعیتشو اون موقع هم می گفتید چون یه جوری با تارگارین ها رابطه داشتن تونستن شاه بشن  

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

استنیس جان خودت داری میگی رابرت با زور پتکش حکومت رو بدست آورد خوب جافری هم با زور خاندانش تونست حکومت رو بدست بیاره من این وسط فرقی نمیبینم

اصلاً اسم «قیام رابرت» خیلی مسخرست، توی طول قیام رابرت فقط یه نبرد سامرهال رو برد باقی نبرد ها رو اون ادارد بیچاره واسش پیروز شد بعد این آقا چون میتونست خودشو بچسبونه به تارگرین ها و ادعای پادشاهی کنه اسم قیام رو گذاشتن قیام رابرت در صورتی که به نظر من باید بگن «قیام ادارد» چون این بدبخت رهبری اکثر نبرد ها رو به عهده داشت دلایلش برای قیام هم خیلی بیشتر از رابرت بوده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
استنیس جان خودت داری میگی رابرت با زور پتکش حکومت رو بدست آورد خوب جافری هم با زور خاندانش تونست حکومت رو بدست بیاره من این وسط فرقی نمیبینم

اصلاً اسم «قیام رابرت» خیلی مسخرست، توی طول قیام رابرت فقط یه نبرد سامرهال رو برد باقی نبرد ها رو اون ادارد بیچاره واسش پیروز شد بعد این آقا چون میتونست خودشو بچسبونه به تارگرین ها و ادعای پادشاهی کنه اسم قیام رو گذاشتن قیام رابرت در صورتی که به نظر من باید بگن «قیام ادارد» چون این بدبخت رهبری اکثر نبرد ها رو به عهده داشت دلایلش برای قیام هم خیلی بیشتر از رابرت بوده

همون اول قیام تعیین کردند که رهبر قیام رابرت باشه. ضمن این که رهبری نبرد ترایدنت و نبرد گالتاون هم برعهده ی رابرت بوده. ادارد تنها نبردی که فرماندهی لشکر رو بر عهده داشت نبرد ناقوس ها بود که تو اون نبرد رابرت تو محاصره ی دژخیمان تارگرین بود.

ضمن این که:

جان کانینگتون در مورد نبرد ناقوس ها که رابرت رو محاصره کرده بود به دوستش که رئیس گولدن کمپانی هم بود گفت من تمام کارهایی که لازم بود رو انجام دادم و حتی تایوین هم نمی تونست کار بیشتری انجام بده. که اون دوستش می گه اگه تایوین بود شهر رو می سوزوند تا رابرت هم بسوزه بعدش که استارک ها تالی ها و ارن ها رسیدند بهشون پیشنهاد عفو شاهی رو می ده اونا هم با خوشحالی دمشون رو می ذاشتن لا پاشون و برمی گشتند.

کاری به درست یا غلط بودن حرفش ندارم ولی این حرف نشون می ده که هیچ شکی توی این که رابرت رهبر قیام بوده وجود نداره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

همون اول قیام تعیین کردند که رهبر قیام رابرت باشه. ضمن این که رهبری نبرد ترایدنت و نبرد گالتاون هم برعهده ی رابرت بوده. ادارد تنها نبردی که فرماندهی لشکر رو بر عهده داشت نبرد ناقوس ها بود که تو اون نبرد رابرت تو محاصره ی دژخیمان تارگرین بود.

ضمن این که:

جان کانینگتون در مورد نبرد ناقوس ها که رابرت رو محاصره کرده بود به دوستش که رئیس گولدن کمپانی هم بود گفت من تمام کارهایی که لازم بود رو انجام دادم و حتی تایوین هم نمی تونست کار بیشتری انجام بده. که اون دوستش می گه اگه تایوین بود شهر رو می سوزوند تا رابرت هم بسوزه بعدش که استارک ها تالی ها و ارن ها رسیدند بهشون پیشنهاد عفو شاهی رو می ده اونا هم با خوشحالی دمشون رو می ذاشتن لا پاشون و برمی گشتند.

کاری به درست یا غلط بودن حرفش ندارم ولی این حرف نشون می ده که هیچ شکی توی این که رابرت رهبر قیام بوده وجود نداره.

همون اول قیام واسه چی رابرت رو به رهبری قیام انتخاب کردن!!؟؟ چون میتونست خودشو بچسبونه به تارگرین ها در حقیقت رابرت با دست پس میزد با پا پیش میکشید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به Stannis Baratheon : بیشتر منظورم استنیس زمان جنگ 5 پادشاهی بود . هرچند اونهایی که ذکر کردین هم خلاف حرف من نیست . من به ریز توانایی های استنیس خرده نمیگیرم . استنیس رو در مقام یک شاه، بدون ملیساندر یه شکست خورده قطعی میدونم . هرچند در مورد اون مسائلی که گفتید : استنیس زیر سایه محبوبیت رابرت، خرد جان ارن و اتحاد لنیستر به حفظ مملکت کمک میکرد، دراگون استونی رو گرفت که از قبل، خودش رو داشت تسلیم میکرد... فکر نکنم کار خیلی خاصی باشه !

با این حال باز تکرار میکنم که نوک پیکان حرفم به سمت نبرد پنج پادشاه بود که استنیس به قدری ضعیف عمل میکنه که هیچ خاندانی ازش حمایت نمیکنن و علنا ضعیفترین قوا رو داره و بدون وجود ملیساندر هیچ کاری از دستش برنمی اومد .

به سامیانو : به نکته خوبی اشاره کردی ! رابرت درست به ویژگی ای دست میندازه و ازش بالا میره که خودش رو متنفر ازش اعلام میکنه ! آدم این همه دو رو و ریاکار و ملعون ؟!!!!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به Stannis Baratheon : بیشتر منظورم استنیس زمان جنگ 5 پادشاهی بود . هرچند اونهایی که ذکر کردین هم خلاف حرف من نیست . من به ریز توانایی های استنیس خرده نمیگیرم . استنیس رو در مقام یک شاه، بدون ملیساندر یه شکست خورده قطعی میدونم . هرچند در مورد اون مسائلی که گفتید : استنیس زیر سایه محبوبیت رابرت، خرد جان ارن و اتحاد لنیستر به حفظ مملکت کمک میکرد، دراگون استونی رو گرفت که از قبل، خودش رو داشت تسلیم میکرد... فکر نکنم کار خیلی خاصی باشه !

با این حال باز تکرار میکنم که نوک پیکان حرفم به سمت نبرد پنج پادشاه بود که استنیس به قدری ضعیف عمل میکنه که هیچ خاندانی ازش حمایت نمیکنن و علنا ضعیفترین قوا رو داره و بدون وجود ملیساندر هیچ کاری از دستش برنمی اومد .

به سامیانو : به نکته خوبی اشاره کردی ! رابرت درست به ویژگی ای دست میندازه و ازش بالا میره که خودش رو متنفر ازش اعلام میکنه ! آدم این همه دو رو و ریاکار و ملعون ؟!!!!!!!

استنیس ضعیف عمل می کنه؟ استنیس اصلا چه کار می تونست بکنه؟ کل قوای خودش و واسال هاش 3000 نفره. فکر می کنی اگه استنیس فرمانده دراگون استون بود نمی تونست قوای استورم لندز رو جمع آوری کنه؟ استنیس تنها کاری رو که از دستش بر می اومد به خوبی انجام داد. جمع آوری نیروهای مزدور با وعده و وعید. با این که تقریبا هیچ چی نداره قوی ترین ناوگان کشور رو تو دراگون استون جمع می کنه.

ضمن این که رنلی زرنگ به قول شما الان مرده و استنیسه که زنده است.

وای چه بوی سوختنی می آد، تاج پادشاهی... پر، تخت آهنین .. پر، حکومت بر هفت قلمرو... پر، پیشبینی پرنس نمی دونم چی چی... پر. بعد همه ی این ها ریگار باید هم دلش از رابرت پر باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من در مورد عملکرد ضعیف استنیس با ریگار موافق نیستم

استنیس با توجه به نیرو و ابزار های محدودی که در اختیار داشت خوب عمل کرد توی بلک واتر هم تایوین یکم دیر تر رسیده بود کار تمام بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

همون اول قیام واسه چی رابرت رو به رهبری قیام انتخاب کردن!!؟؟ چون میتونست خودشو بچسبونه به تارگرین ها در حقیقت رابرت با دست پس میزد با پا پیش میکشید

رابرت رو برای این به عنوان رهبر قیام معرفی کردند چون جنگجوی بهتری بود . شما از کجا میگید که رابرت رو به این دلیل انتخاب کردن چون فامیل تارگارین ها بود هیچ جایی تو داستان من ندیدم که همچین چیزی گفته باشه . به نظر من اسم قیام هم به این دلیل قیام رابرته چون بعد از قیام ، رابرت شاه شد . مثلا اگه ادارد شاه می شد شاید اسم قیام رو میزاشتن قیام ادارد

جافری با زور خاندانش حکومت رو گرفت خوب پس چرا با اسم براتیون ها این کار رو کردن چرا از محبوبیت رابرت استفاده کردن اگه خیلی شرافت داشتن حقیقت رو به مردم میگفتن ولی پشت دروغ هاشون پنهان شدن و حکومت رو به اسم براتیون ها پیچوندن ولی رابرت که نیومد بگه من چون فامیل تارگارین ها هستم پس حالا شاه بشم . شما واقعا فرقی نمی بینی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با تشکر از رابرت و سامیانو به خاطر دفاع از عملکرد استنیس

به ریگار : استنیس ضعیف ترین نتیجه رو گرفت شما بهتره با درنظر گرفتن همه ی شرایط قضاوت کنی . استنیس با توجه به این که کوچک ترین لشکر رو داشت اتفاقا یکی از بهترین عملکرد ها رو داشت . هم دراگون استون رو حفظ کرد هم استورمزاند رو گرفت و اگه لرد تایوین یه کم دیرتر اومده بود که استنیس شهر رو گرفته بود حتی تو خود شهر هم فکر می کردن کار تمومه

بعدش هم با این که تو بلک واتر شکست بدی خورد ولی بازم با همون تعداد افراد کمش از دیوار محافظت کرد

و حالا هم که استنیس زنده است ولی راب استارک ، رنلی براتیون ، جافری لنیستر ، بالون گریجوی و همین طور تایوین لنیستر مردن

شما نمی تونی موفقیت های استنیس رو ببینی چرا می خوای خرابش کنی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نه اتفاقا من فکر میکنم استنیس با وجود قدرت لایزالی که راهب سرخ در اختیارش گذاشت، بدترین نتیجه رو گرفت . تو نبرد 5 پادشاهی استنیس با وجود داشتن قدرت ماورایی ملیساندر که هیچ کدوم از رقیب هاش نداشتن، بدترین انتخاب و بیشترین ضرر رو متحمل شد . استنیس بزرگترین ناوگان رو داشت و بزرگترین ناوگان رو از دست داد ، قوای استومزاند رو به دست آورد(به لطف بانوی سرخ) و از دست داد، 3000 نیروی اولیه داشت و اکثرش رو از دست داد.

این که تونسته استومرز اند رو حفظ کنه (تا جایی که من میدونم) به خاطر اینه که لنیستر ها عملی که منجر به فتح دراگون استون بشه انجام ندادن هنوز ( که از ایراد های وارده به تایوینه به نظرم)

همونطور که قبلا گفتم ، من به توانایی های قبلی استنیس بخصوص در شکست دادن آهن زاده ها خرده نمیگیرم . اما فعالیت های نظامیش در نبرد 5 سپاه رو قابل دفاع نمی دونم .

در مورد رابرت : نه واقعا اینطور بوده و رابرت با توجه به رابطه خونی که با تارگرین ها داشته ادعای پادشاهی میکنه . تو صفحه قیام رابرت در ویکی به این موضوع اشاره شده .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نه اتفاقا من فکر میکنم استنیس با وجود قدرت لایزالی که راهب سرخ در اختیارش گذاشت، بدترین نتیجه رو گرفت . تو نبرد 5 پادشاهی استنیس با وجود داشتن قدرت ماورایی ملیساندر که هیچ کدوم از رقیب هاش نداشتن، بدترین انتخاب و بیشترین ضرر رو متحمل شد . استنیس بزرگترین ناوگان رو داشت و بزرگترین ناوگان رو از دست داد ، قوای استومزاند رو به دست آورد(به لطف بانوی سرخ) و از دست داد، 3000 نیروی اولیه داشت و اکثرش رو از دست داد.

قدرت لایزال ملیساندر یه جوری میگید انگار ملیساندر کل اژدها های دراگون استون رو برای استنیس زنده کرده . بعدشم یه جوری میگید ۳۰۰۰ نفر انگار بزرگترین لشکر هفت پادشاهیه . ۳۰۰۰ نفر در مقابل لشکر های بزرگ تایرل ها و لنیستر ها و حتی استارک ها هیچی نیست . اون کسایی هم که از استورمزاند به استنیس ملحق شدن بازم دلشون با رنلی بود و همونا از عوامل شکست استنیس بودن . حتی با این که ناوگانش رو هم از دست داد ولی بازم داشت شهر رو می گرفت . فقط بد شانسی اورد که لشکر لرد تایوین با لشکر تایرل ها از راه رسیدن

به نظر من بدترین نتیجه رو اول رنلی گرفت که در واقع هیچ نتیجه ای نگرفت و بعدش هم راب استارک و بعد هم گریجوی ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

والا کاری که ملیساندر کرد از دست اژدها جماعت هم برنمیاد ! صاف رفت تو دل حریف و شاه حریف رو بدون این که مو از سر کسی کم بشه ، کشت !

رنلی بی نوا مجال پیدا نکرد که اشتباهی بکنه ! ملیساندر طوری کشتش که اگه اگان فاتح هم جای رنلی می بود ، کشته میشد .

موضوع اینجاست که حتی ! به فرض محال استنیس میتونست شهر رو بگیره ! رد کیپ رو که نمیتونست بگیره ! چطور میخواست شهری رو نگه داره که دروازه هاش فرو ریخته ، قلعه اصلیش داره مقاومت میکنه و یکصد هزار خصم داره به سمتش میاد ؟! اتفاقا به نظرم اگه استنیس میتونست وارد شهر بشه ، همونجا بین رد کیپ و قوای تایوین، یک بار برای همیشه شکسته میشد .

در هر حال تو نبرد 5 پادشاهی نبوغی از استنیس ندیدیم هیچ ! هیچ شکستی هم به بزرگی شکست اون ندیدیم ! رنلی با جادوی ملیساندر کشته شد و نمیشد جلوش رو گرفت . راب رو خیانت زمین زد . اما استنیس با وجود 2 لطف بزرگی که ملیساندر براش انجام داد ( و بدون اونها ساقط میشد ) باز تو نبرد نظامی بزرگترین شکست رو خورد و بیشترین نیرو رو از دست داد .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
والا کاری که ملیساندر کرد از دست اژدها جماعت هم برنمیاد ! صاف رفت تو دل حریف و شاه حریف رو بدون این که مو از سر کسی کم بشه ، کشت !

رنلی بی نوا مجال پیدا نکرد که اشتباهی بکنه ! ملیساندر طوری کشتش که اگه اگان فاتح هم جای رنلی می بود ، کشته میشد .

موضوع اینجاست که حتی ! به فرض محال استنیس میتونست شهر رو بگیره ! رد کیپ رو که نمیتونست بگیره ! چطور میخواست شهری رو نگه داره که دروازه هاش فرو ریخته ، قلعه اصلیش داره مقاومت میکنه و یکصد هزار خصم داره به سمتش میاد ؟! اتفاقا به نظرم اگه استنیس میتونست وارد شهر بشه ، همونجا بین رد کیپ و قوای تایوین، یک بار برای همیشه شکسته میشد .

در هر حال تو نبرد 5 پادشاهی نبوغی از استنیس ندیدیم هیچ ! هیچ شکستی هم به بزرگی شکست اون ندیدیم ! رنلی با جادوی ملیساندر کشته شد و نمیشد جلوش رو گرفت . راب رو خیانت زمین زد . اما استنیس با وجود 2 لطف بزرگی که ملیساندر براش انجام داد ( و بدون اونها ساقط میشد ) باز تو نبرد نظامی بزرگترین شکست رو خورد و بیشترین نیرو رو از دست داد .

اتفاقا اگه استنیس شهر رو می گرفت رد کیپ رو هم می تونست تسلیم کنه . مگه رد کیپ چقدر نیرو داشت . استنیس می تونست با یه محاصره ی ساده اشراف پر فیس و افاده ی رد کیپ رو مجبور به تسلیم کنه . فکر می کنی سرسی بتونه موش بخوره

بعدشم لشکر لنیستر ها و تایرل ها هنر نکردن که لشکر به نسبت کوچک تر استنیس رو شکست دادن اون هم با لرد هایی که از ترس داشتن برای استنیس می جنگیدن . 

ببینم ملیساندر بد کاری کرد که مملکت رو از دست یه شاه و یه مدعی کم کرد . باز هم میگم استنیس تنها شاهیه که مملکت نیاز داره چون تنها کسیه که میتونه مملکت رو از دست خیانت کارها نجات بده . 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

استنیس فرمانده بدی نیست و مقتدره ولی یه مشکل اساسی داره. خشکه. مردم یه پادشاه خشک و مستبد رو نمی پسندن و برای همین خیلی از استنیس دلخوشی ندارن و خیلی دوستش ندارن.

استنیس رفت شمال درست. دیوار رو نجات داد و به نگبان ها کمک کرد درست. شر منس و لشکرش رو از سر بقیه لرد ها و مردم کم کرد درست. کاری کرد که هیچ لرد دیگه ای نمی کرد درست. ولی یه دلیل و محرک خیلی بزرگتری هم داشت بدست اوردن اتحاد لرد های شمالی. اصلا به همین دلیل داووس رو فرستاد اسکاگوس تا ریکان رو پیدا کنه. هیچکدوم از لرد ها نرفتن شمال چون احتیاجی به بدست اوردن اتحاد شمالی ها نداشتن چون شمال به طور خودکار مال حکومت مرکزی بود. ولی دیدید چه جوری تایوین واسه بدست اوردن اتحاد دورنی ها بعد از مرگ ابراین خودش رو به آب و آتیش زد؟ استنیس لشکر کم داشت. سر وظیفه و جایگزین لشکر رفت شمال و بعد از کمک به آمبر ها (اگه اشتباه نکنم) تونت نظر شمالی ها رو جلب کنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نیازی نیست سرسی موش بخوره . این افتخار فقط برای استنیسه فکر کردی سرسی جایی میشینه که آب زیرش بره ؟! تایوین و میس تایرل که نمرده بودن ، با هر تاخیری بلاخره میرسیدن به بارانداز !

باشه قبول ! تایوین و میس تایرل هنر نکردن . اما من تو شکست خوردن استنیس هم هیچ هنری نمیبینم، هر جلبکی میتونه شکست بخوره .

ملیساندر بزرگترین اشتباه تمام کتاب رو انجام داد وقتی رنلی رو کشت . سپاه رنلی به قدری عظیم بود که خیلی راحت میتونست لنیستر ها رو با خاک یکسان کنه . ملیساندر و اون شاه نادانش تنها شانس پایین کشیدن لنیستر ها رو با کشتن رنلی از دست دادن .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
استنیس فرمانده بدی نیست و مقتدره ولی یه مشکل اساسی داره. خشکه. مردم یه پادشاه خشک و مستبد رو نمی پسندن و برای همین خیلی از استنیس دلخوشی ندارن و خیلی دوستش ندارن.

استنیس رفت شمال درست. دیوار رو نجات داد و به نگبان ها کمک کرد درست. شر منس و لشکرش رو از سر بقیه لرد ها و مردم کم کرد درست. کاری کرد که هیچ لرد دیگه ای نمی کرد درست. ولی یه دلیل و محرک خیلی بزرگتری هم داشت بدست اوردن اتحاد لرد های شمالی. اصلا به همین دلیل داووس رو فرستاد اسکاگوس تا ریکان رو پیدا کنه. هیچکدوم از لرد ها نرفتن شمال چون احتیاجی به بدست اوردن اتحاد شمالی ها نداشتن چون شمال به طور خودکار مال حکومت مرکزی بود. ولی دیدید چه جوری تایوین واسه بدست اوردن اتحاد دورنی ها بعد از مرگ ابراین خودش رو به آب و آتیش زد؟ استنیس لشکر کم داشت. سر وظیفه و جایگزین لشکر رفت شمال و بعد از کمک به آمبر ها (اگه اشتباه نکنم) تونت نظر شمالی ها رو جلب کنه

استاد جان یه ند جا رو اشتباه کردین

استنیس داووس رو اسکاگوس نفرستاد. استنیس روحش هم خبر نداره داووس اسکاگوسه. استنیس داووی رو فرستاد وایت هاربر و اونجا لرد مندرلی به داووس گفت که اگه می خوای من با شاهت متحد بشم برو اسکاگوس. استنیس بدبخت فکر می کنه داووس رو کشتند.

کمک رو هم به آمبر ها نکرد. به گلاور ها کمک کرد. دیپ وود موت رو از چنگ آیرن بورن ها در آورد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نیازی نیست سرسی موش بخوره . این افتخار فقط برای استنیسه فکر کردی سرسی جایی میشینه که آب زیرش بره ؟! تایوین و میس تایرل که نمرده بودن ، با هر تاخیری بلاخره میرسیدن به بارانداز !

باشه قبول ! تایوین و میس تایرل هنر نکردن . اما من تو شکست خوردن استنیس هم هیچ هنری نمیبینم، هر جلبکی میتونه شکست بخوره .

ملیساندر بزرگترین اشتباه تمام کتاب رو انجام داد وقتی رنلی رو کشت . سپاه رنلی به قدری عظیم بود که خیلی راحت میتونست لنیستر ها رو با خاک یکسان کنه . ملیساندر و اون شاه نادانش تنها شانس پایین کشیدن لنیستر ها رو با کشتن رنلی از دست دادن .

والله آب که تا زانوهای سرسی بالا اومده بود. اگه سرسی می دونست که قراره پیروز شن، چرا ایلین پین رو برده بود تو دربار تا در صورت شکست سر خودش و سانسا رو زیر آب کنه.

واقعا من نمی دونم تو سرسی چی دیدی. زن دیوانه با حماقتش نزدیک بود پایان کار لنیستر ها رو رقم بزنه. برگردوندن جافری و شورش بین نگهبان های دیوار رو می گم.

در مورد سپاه پفکی رنلی هم که این قدر عظیم بود، چرا پس مستقیم حمله نکرد و لنیستر ها رو از بین نبرد؟ چرا این همه لفت داد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

استاد جان یه ند جا رو اشتباه کردین

استنیس داووس رو اسکاگوس نفرستاد. استنیس روحش هم خبر نداره داووس اسکاگوسه. استنیس داووی رو فرستاد وایت هاربر و اونجا لرد مندرلی به داووس گفت که اگه می خوای من با شاهت متحد بشم برو اسکاگوس. استنیس بدبخت فکر می کنه داووس رو کشتند.

کمک رو هم به آمبر ها نکرد. به گلاور ها کمک کرد. دیپ وود موت رو از چنگ آیرن بورن ها در آورد.

جدا؟ چرا من فکر میکردم خودش داووس رو فرستاده؟ از این به بعد نباید فصلی رو جا بندازم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

حضور سر ایلین پین هم نشانه کیاست و دور اندیشی سرسی بود . به خاطر این که تو جنگ اتفاقات پیش بینی ناپذیر زیادی ممکنه روی بده.

ضمن این که فکر نمیکنم ایلین پین برای خود سرسی اونجا بوده باشه . اگه یادت باشه سرسی به راه حل مسالمت آمیز ( یا بهتر بگم : حرارت آمیز تری ) برای کنار اومدن با استنیس ( در صورت شکست ) در نظر داشت :دی

واقعا من نمی دونم تو سرسی چی دیدی. زن دیوانه با حماقتش نزدیک بود پایان کار لنیستر ها رو رقم بزنه. برگردوندن جافری و شورش بین نگهبان های دیوار رو می گم.

سرسی مادره ! از یه مادر دلسوز و نگران چه انتظاری داری !؟

در مورد سپاه پفکی رنلی هم که این قدر عظیم بود، چرا پس مستقیم حمله نکرد و لنیستر ها رو از بین نبرد؟ چرا این همه لفت داد؟

سر رابرت ! خواهش میکنم !

بارها و بارها تو تاپیک های دیگه من و دوستان دیگه، علل قابل قبول این تاخیر رو بیان کردیم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خوب حالا این دلایل قابل قبول دقیقا چیان؟

من که جدید اومدم و بحث های تاپیک های قبلی رو هم ندیدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چندین دلیل ممکنه داشته باشه. مثلا رنلی میخواسته با این کار روحیه سرباز های دشمن رو تضعیف و روحیه سربازهای خودش رو بالا ببره یا میخواسته صبر کنه تا بقیه لرد ها همدیگر رو تکه پاره کنن و ضعیف بشن تا بتونه با یه یورش کار رو یکسره کنه تا هم کمترین آسیب رو ببینه هم بیشترین نفع رو ببره. شایدم منتظر متحد خاصی بوده.

اگه دقیق تر میخواید بدونید تاپیک های مربوط بهش رو ببینید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
:D

حضور سر ایلین پین هم نشانه کیاست و دور اندیشی سرسی بود . به خاطر این که تو جنگ اتفاقات پیش بینی ناپذیر زیادی ممکنه روی بده.

ضمن این که فکر نمیکنم ایلین پین برای خود سرسی اونجا بوده باشه . اگه یادت باشه سرسی به راه حل مسالمت آمیز ( یا بهتر بگم : حرارت آمیز تری ) برای کنار اومدن با استنیس ( در صورت شکست ) در نظر داشت :دی

سرسی مادره ! از یه مادر دلسوز و نگران چه انتظاری داری !؟

ریگار جان می گم با این علاقه و عشقی که شما به سرسی داری پس چرا لیانا استارک رو دزدیدی و خاندانت رو بدبخت کردی

البته اون راه حل حرارت امیزی که گفتید بیشتر شبیه حماقته تا کیاست و درایت

درایت سرسی رو از شورایی که برای تامن درست کرد دیدیم . فقط برای این که تایرل ها نزدیکش نباشن هر کسی رو که دم دستش بود گذاشت تو شورای کوچک

واقعا شما چه جوری اینقدر از سرسی خوشت میاد از زنی که هر شب با یکی از شوالیه های بارانداز شاه می خوابه . تازه علاقه ی خاصی هم به کتل بلک ها داره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری