رفتن به مطلب
Manuel

بار ِ عام ، باری برای عموم [گفتگوی آزاد]

Recommended Posts

یه وقت برداشت نشه که همینجوری دور همی و به خاطر خصومت زد طرف رو کشت.

من که اینجوری یادمه اگه اشتباه می کنم بگین.

اسلینت رو به خاطر سرپیچی از رفتن به یکی از قلعه ها اعدام کرد و آلیستر تورن رو همراه گشتی ها فرستاد دنبال تورموند.

بعد می گین جان سفیده، کجاش سفیده یه آدم بی گناه رو در عین ناجوانمردی کشت.

در مورد تورن حق با شماست. جان فرستادش شمال دیوار. ولی فکر کنم به دنبال تورموند نفرستادش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

یه وقت برداشت نشه که همینجوری دور همی و به خاطر خصومت زد طرف رو کشت.

من که اینجوری یادمه اگه اشتباه می کنم بگین.

اسلینت رو به خاطر سرپیچی از رفتن به یکی از قلعه ها اعدام کرد و آلیستر تورن رو همراه گشتی ها فرستاد دنبال تورموند.

بعد می گین جان سفیده، کجاش سفیده یه آدم بی گناه رو در عین ناجوانمردی کشت.

در مورد تورن حق با شماست. جان فرستادش شمال دیوار. ولی فکر کنم به دنبال تورموند نفرستادش.

آب گل آلود و ماهی دیگه ؟؟؟؟

طرف تو روز روشن جلو چشم همه آتوریته فرمانده رو برده زیر سوال.

یه بار گفت val کاری رو کرد که گشتی ها نتونستن واسه این گفتم فرستادشون دنبال تورموند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در مورد کتاب چند تا سوال داشم.

سه جلد اول کتاب داستان ها رو به صورت موازی بیان میکند(هم اتفاقات ایسوس ، هم وستروس)

ولی شنیدم در کتاب چهار و پنج از هم جدا می شن(یعنی اتفاقات وستروس در یک کتاب ، و اتفاقات ایسوس در کتاب دیگر).

حالا در کتاب چهار وقایع وستروسه یا ایسوس؟

و ایا کتاب شش و هفت هم همینطوره؟

چرا کتاب چهار و پنج رو هم مثل کتابای قبلی چاپ نکردند؟

-------------------------------------------------------------------------------------

دوره ی زمانی کتاب چهارم و پنجم مشخصه؟ شنیدم مثلا: کتاب چهار وقایع وستروس رو بیان می کند و کتاب پنجم بر می گرده از اول و وقایع ایسوس رو بیان می کنه.

چون می خواهم کتابارو تفکیک کنم .مثلا در کتاب چهارم یک فصل از اریا می خونی بعد یک فصل تریون می خونی و بعد یک فصل سرسی رو ، و در کتاب پنجم یک فصل از دنریس می خونی. بعد میشه فهمید که این فصل دنریس رو باید بعد از کدام فصل ، اریا یا تریون یا سرسی قرار داد؟؟؟

(امیدوارم منظورمو متوجه شده باشید.)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ای بابا این دورنی ها چرا اینجورین؟ یعنی حرص منو در میارن. اصلا دوستشون ندارم!!!!!!!!!

استاد کتاب رو خوندی یا تو بازی منظورته یا طرفداران دورنیش ها تو فروم رو می گی؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در مورد کتاب چند تا سوال داشم.

سه جلد اول کتاب داستان ها رو به صورت موازی بیان میکند(هم اتفاقات ایسوس ، هم وستروس)

ولی شنیدم در کتاب چهار و پنج از هم جدا می شن(یعنی اتفاقات وستروس در یک کتاب ، و اتفاقات ایسوس در کتاب دیگر).

حالا در کتاب چهار وقایع وستروسه یا ایسوس؟

و ایا کتاب شش و هفت هم همینطوره؟

چرا کتاب چهار و پنج رو هم مثل کتابای قبلی چاپ نکردند؟

-------------------------------------------------------------------------------------

دوره ی زمانی کتاب چهارم و پنجم مشخصه؟ شنیدم مثلا: کتاب چهار وقایع وستروس رو بیان می کند و کتاب پنجم بر می گرده از اول و وقایع ایسوس رو بیان می کنه.

چون می خواهم کتابارو تفکیک کنم .مثلا در کتاب چهارم یک فصل از اریا می خونی بعد یک فصل تریون می خونی و بعد یک فصل سرسی رو ، و در کتاب پنجم یک فصل از دنریس می خونی. بعد میشه فهمید که این فصل دنریس رو باید بعد از کدام فصل ، اریا یا تریون یا سرسی قرار داد؟؟؟

(امیدوارم منظورمو متوجه شده باشید.)

کتاب 4 مربوط به وستروس ه.

نه به احتمال زیاد 6 و 7 اینجوری نیست چون مارتین خودش هم از نتیجه 4 و 5 راضی نبوده خیلی.

چون حجم خیلی زیاد بوده تصمیم گرفتن با این تقسیم جغرافیایی قابل چاپش کنن.

4 وستروس رو می گه، 5 از ایسوس و دیوار می گه و از یه جایی به بعد می رسه به زمانی که کتاب 4 تموم شده. 5 باقی شخصیت ها رو می رسونه به شخصیت های کتاب 4 بعدش با هم می برتشون جلو.

نمی تونی دقیق تاریخ ها رو تمیز بدی، چون داری از دید شخصیت ها به دنیا نگاه می کنی و تو اون دوران هم کلاً آپدیت شدن طول می کشیده.

تو ویکی انگلیسی برو تو خلاصه فصل ها، می بینی که کیا تو هر کتاب فصل دارن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من یه سوال دارم : چه جوری می شه از خود مارتین سوال پرسید . کسی ادرس ایمیلش رو داره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

واقعا شبکه ی نمایش داره می ترکونه : بعد از نمایش شاهکار هایی مثل تریلوژی ارباب حلقه ها و پدرخوانده و همین طور فیلم های پرطرفداری مثل دزدان دریایی کاراییب ، مجموعه ی شرلوک و البته هری پاتر با کلی سانسور مسخره 

دیشب تو فیلم ساعت ۲۱ یعنی سرقت معمولی استیفن دیلین بازیگر استنیس بازی کرده بود و در فیلم ساعت ۲۳ یعنی طرفداران خیابان سبز الیجا وود بازیگر نقش فرودو بگینز بازی کرده بود 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ای بابا این دورنی ها چرا اینجورین؟ یعنی حرص منو در میارن. اصلا دوستشون ندارم!!!!!!!!!

تو کتاب منظورمه. با این قوانینشون!!!!!! خیلی رو اعصابه منن. خصوصا آریانه. مدام میگه حق مادرزادی من.

یه روزی با این خل و چل بازیاش یه کاری دست خاندانش میده.میخواست میرسلا رو ملکه کنه!!! دختره خل! حتی به ذهنش نرسید بره از پدرش دلیل این کاراش رو بپرسه. واسه خودش تصمیم گرفت که همه قراره بهش خیانت کنن و حق مادریش رو ازش بگیرن!!!! فصل هاش هم که خسته کنندس. کوینتین از اون بدتره.پسره خل!! آخر سر هم کار دست خودش داد. البته حقش بود. بی جنبه!!!

این حرفا همینجوری تو دلم مونده بود. گفتم که خالی بشم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این پست برای کسانی که تا اخر کتاب پنجم نخوندن ، شدیدا حاوی اسپویل است.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

امروز صبح از خواب بیدار شدم ، گفتم قبل از اینکه برم سر درسم یکم تو اینترنت بچرخم. رفتم تو ویکی وستروس

گفتم من که مرگ جفری ، تایون ، بالون ، ابراین ، جان اسنو رو میدونم.

در ضمن از برخی اتفاقات دیگر مثل لشکر کشی استنیس به دیوار ، رفتن اریا به براووس ، شکست منس از نایت واچ ، زنده بودن اگان ششم ، زنده شدن کتلین اطلاع دارم.

گفتم بذار بقیه اتفاقات کتاب 3 و 4 و 5 رو بخونم. مگه چقدر اتفاق جدید می خواد بیفته.

شروع کردم به خواندن سرنوشت شخصیت ها در کتاب 4 و 5:

گریجوی ها رو کسی ادم حساب نمی کرد. حالا تو کتابای بعدی سه چهار تا pov دارن. تازه یکیشون به اسم یورون یه شیپوری داره که میتونه اژدهاهای دنریس رو ازش بگیره.

مرگ جافری و تایون رو می دونستم ولی نمی دونستم کی کشتشون. وقتی فهمیدم لیدی اولنا و بیلیش جافری رو کشتن ، قیافم اینطوری شد

بچه های ادارد هم ترکوندن.

فکر کردم ریکون داره میره پیش امبر ها ، ولی در راه اسکاگوسه.

برنم که انگار جوجن رو می خوره. فرزندان جنگل هم پیدا شدن.

اریا هم که قاتل بی چهره شد.

سانسا هم فراریه. برین هم به دستور جیمی به دنبالشه.

رابطه ی سرسی و جیمی هم شکر اب شده.

از یک طرف عطشی وجودم رو فرا گرفته بود که بقیه داستان رو بفمم ، و از طرف دیگر با خواندن هر کلمه بیشتر در خود احساس تهی بودن می کردم.

واریس که فاجعه بود. نصف اتفاغات وستروس زیر سر واریسه. از کشتن استاد پایسل و کوان لنیستر بگیر تا شورش در بارانداز. از طرفی خواهر واریس زن ایریلیو بوده ، و امکان داره واریس بلک فایر باشه و تمام کار هاش برای کمک به اگان ششمه.

کوئنتین هم که توسط اژدها میمیره.

این دیگه خیلی عجیب بود. تریون رفته پیش دنریس.

می دونستم بیلش با لایسا ازدواج می کنه ولی از کشته شدن لایسا به دست بیلیش خبر نداشتم

ضربه نهایی رو وقتی خوردم که:

لایسا گفت برای ازدواج با بیلیش جان ارین رو مسموم کرده.

یه توصیه دوستانه به اعضا و مهمان های سایت که فقط می خوان سریال رو ببینن: "اگه کلاتونم سمت ویکی افتاد نرید بیاریدش"

حالا من تقریبا تمام ماجراهای دو کتاب بعد رو می دونم ، نه حوصلم می یاد کتاب رو بخونم ، نه اشتیاقی برای دیدن فیلم دارم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

جوری جان. آخه چرا اسپویل های تو اسپویلر رو خوندی؟ حالت رو درک میکنم چون منم اون اوایل که کتاب پنج رو تموم نکرده بودم( در واقع حال نداشتم تا آخرش رو بخونم از بس که زیاد بود) یه اسپویل به پستم خورد که کل داستان رو برام لو داد. حالا چند ساعت تو ویکی گشتی که این همه اطلاعات بدست اوردی؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تو کتاب منظورمه. با این قوانینشون!!!!!! خیلی رو اعصابه منن. خصوصا آریانه. مدام میگه حق مادرزادی من.

یه روزی با این خل و چل بازیاش یه کاری دست خاندانش میده.میخواست میرسلا رو ملکه کنه!!! دختره خل! حتی به ذهنش نرسید بره از پدرش دلیل این کاراش رو بپرسه. واسه خودش تصمیم گرفت که همه قراره بهش خیانت کنن و حق مادریش رو ازش بگیرن!!!! فصل هاش هم که خسته کنندس. کوینتین از اون بدتره.پسره خل!! آخر سر هم کار دست خودش داد. البته حقش بود. بی جنبه!!!

کتاب 5 رو تموم کردم می یام نظرم رو می گم.

از اسپویل هم که دل همه خونه، فکر کن من اولین بار که به اسم کوئنتین بر خوردم تو وینترفل یکی نوشته بود می میره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
جوری جان. آخه چرا اسپویل های تو اسپویلر رو خوندی؟

از کنجکاوی زیاد (بهتره بگیم فضولی). ولی الان با خیال راحت هر اسپولی رو می خونم.

حالا چند ساعت تو ویکی گشتی که این همه اطلاعات بدست اوردی؟

حدود هشت ساعت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

قوانینشون که خیلی خوبه خیلی مدرن ترن نسب به بقیه نقاط وستروس

آریانه هم از روی نفهمیش بود الان که از نقشه های دوران با خبره سر عقل میآد این وسط کوینتین گناه داشت که با دم اژدها بازی کرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

از اسپویل هم که دل همه خونه، فکر کن من اولین بار که به اسم کوئنتین بر خوردم تو وینترفل یکی نوشته بود می میره

می بینی کیوان، دست تارگرین ها به خون کوئنتین شما هم آلوده است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بله دیگه!!!! یکی دیگه خریت میکنه و واسه خودشیرینی پیش باباش خودش رو به کشتن میده اونوقت خاندان ما میشه قاتلش!!!

بعد بگین تارگرین ها مظلوم نیستن!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ای من فدای اون مظلومیت شما (تارگرین) بشم!

یه جوری میگید مظلومیت انگار تو صحرای کربلا سلاخی شدن! اینا که از اون بزرگ (اگان) تا کوچیکشون (دنریس ) تا اونجا که تونستن فقط خون ریختن و بیگناه کشتن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دنریس و تارگرین ها کوئنتین رو می ذاشتن رو سرشون حلوا حلواشم می کردن من بدم می یومد ازشون.

کلاً آدم های نچسب و رو مغزی اند. مثلاً آدم می گه دیگه رو دست ویسیریس نمی یاد بعدش دنریس یه کاری کرده که من پیش خودم فکر می کنم تحمل ویسیریس برام راحت تر بود تا این.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بله دیگه!!!! یکی دیگه خریت میکنه و واسه خودشیرینی پیش باباش خودش رو به کشتن میده اونوقت خاندان ما میشه قاتلش!!!

بعد بگین تارگرین ها مظلوم نیستن!!!

استاد زدین خون جوون مردم رو ریختین ادعای مظلومیت هم می کنین.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

جوون مردم حماقت کرد رفت سراغ اژدها به ما چه؟ اگه اینجوری پیش بره پس فردا مرگ تایوین و ابراین دو هم به گردن ما میندازید.

سر تالیسای عزیز. ما مظلوم نیستیم؟ سلاخی نشدیم؟ اگان جنگ فتح کرد. تو قیام رابرت هم خیلی ها کشته شدن حتی از مردم عادی. جنگه دیگه!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

جوون مردم حماقت کرد رفت سراغ اژدها به ما چه؟ اگه اینجوری پیش بره پس فردا مرگ تایوین و ابراین دو هم به گردن ما میندازید.

سر تالیسای عزیز. ما مظلوم نیستیم؟ سلاخی نشدیم؟ اگان جنگ فتح کرد. تو قیام رابرت هم خیلی ها کشته شدن حتی از مردم عادی. جنگه دیگه!!!

لازم به ذکره جناب اگان خوشی زد زیر دلشون و صرفاً جهت ارضای قدرت طلبی حمله فرمودند ولی رابرت و ادارد دلایل منطقی ای داشتن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

لازم به ذکره جناب اگان خوشی زد زیر دلشون و صرفاً جهت ارضای قدرت طلبی حمله فرمودند ولی رابرت و ادارد دلایل منطقی ای داشتن.

علاوه بر این دلایلی که کیوان گفت، براتیون که ادعای مظلومیت نکردن. چه کشته باشن و چه کشته شده باشن، مثه مرد پاش وایسادن. تارگرینا وقتی پیروز بشن میگن جنگ دیگه، شد ولی وقتی شکستشون میدن فغان سر میدن که آی حقوق قانونیمونو ازمون گرفتن و ما مظلوم واقع شدیم. دیگه باید تحمل شکستم داشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دیشب سیزن ۱ سریال بازی تاج و تخت بالاخره بدستم رسید . از امروز شروع می کنم به دیدنش البته دیشب یه تیکه هایی رو دیدم به نظرم واقعا سریال خوش ساختیه و بازیگراش فوق العاده بازی کردن . الان دارم از خوشحالی ذوق مرگ می شم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کیوان:

اگان به هر دلیلی از جمله قدرت طلبی رفت وستروس رو فتح کرد ولی مسلما خوشی زیادی یکی از اون دلایل نیست. شک نکنید هرکدوم از خاندان ها هم که سه تا اژدها داشتن همین کا رو میکردن.

سر تالیسا:

براتیون ها واسه چی باید ادعای مظلومیت کنن؟ چندنفرشون به نامردی کشته شدن؟ چند نفرشون بچه هاشون سلاخی شدن؟ براتیون ها خاندانشون نابود شده و حالا خاندانی که نابودشون کرده به واسطه اونا سلطنت میکنه؟ براتیون ها چقدر واسه وستروس کار کردن که بعدا مزد زحماتشون رو با قتل عام شدنشون داده باشن؟ اونم به وسیله خاندانی که همیشه حامیشون بودن؟ با این وجود چرا باید احساس مظلومیت بکنن؟

پ.ن: کیوان جان. واقعنی اون خاندانی که اون پایین زدی خاندان مارتله؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به جوری کسل : نتونستم جلوی خودمو بگیرم اسپویل ها رو خوندم . البته تقریبا همش رو می دونستم . الان دارم کتاب ۴ رو می خونم حدود صفحه ی ۴۰۰

به استاد امون : لنیستر ها دارن به اسم ما حکومت می کنن دیگه . ما که به اسم شما حکومت نکردیم ولی لنیستر ها این کار رو کردن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.