رفتن به مطلب
Manuel

بار ِ عام ، باری برای عموم [گفتگوی آزاد]

Recommended Posts

به S.i.S :

خب من اولین توصیه ام اینه که از این مجموعه فاصله بگیری ! نظر شخصیم اینه که به لعنت خدا نمی ارزه ! من شخصا سه جلد اولش رو ( که به اتفاق آرا کسایی که میشناسم بهترین کتاب های این مجموعه ان ) خوندم و سخت پشیمون شدم . سه جلد اول رو ریچارد ناک نوشته و به اسم مجوعه چشمه جاودانگی شناخته میشه . خواهشی که دارم اینه که قبل این که کتاب ها رو بخری یه جلدش رو بخونی . چون یکی رو میشناسم که همه کتاب ها رو خرید و حتی نتونست یه جلدش رو بخونه و فقط برای این که از دستشون راحت بشه به نصف قیمت همه کتاب ها رو فروخت .

ریگار جان اشتباه نکن، وارکرافت یکی از بهترین داستانایی هست که دیدم. البته من راجع به سه گانه ی هنر نبرد میدونم و از تاریخش چیزی نمیدونم، شاید اون زیاد جالب نبوده. ولی هنر نبردش عالی بوده و قراره به زودی فیلمش هم 2015 اکران بشه.

پوریا شما هم کتابارو هم ترجیحا از هنر نبرد شروع کن.

http://www.wowwiki.com/Story_guide

http://us.battle.net/wow/en/forum/topic/2842886241

اینم شاید بتونه کمکت کنه.

درباره فیلم مطمئنین 2015 اکران میشه؟

چن سال پیش شنیده بودم که سام ریمی قراره فیلمو بسازه والا هرچی منتظر شدیم خبری نشد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به S.i.S :

خب من اولین توصیه ام اینه که از این مجموعه فاصله بگیری ! نظر شخصیم اینه که به لعنت خدا نمی ارزه ! من شخصا سه جلد اولش رو ( که به اتفاق آرا کسایی که میشناسم بهترین کتاب های این مجموعه ان ) خوندم و سخت پشیمون شدم . سه جلد اول رو ریچارد ناک نوشته و به اسم مجوعه چشمه جاودانگی شناخته میشه . خواهشی که دارم اینه که قبل این که کتاب ها رو بخری یه جلدش رو بخونی . چون یکی رو میشناسم که همه کتاب ها رو خرید و حتی نتونست یه جلدش رو بخونه و فقط برای این که از دستشون راحت بشه به نصف قیمت همه کتاب ها رو فروخت .

ریگار جان اشتباه نکن، وارکرافت یکی از بهترین داستانایی هست که دیدم. البته من راجع به سه گانه ی هنر نبرد میدونم و از تاریخش چیزی نمیدونم، شاید اون زیاد جالب نبوده. ولی هنر نبردش عالی بوده و قراره به زودی فیلمش هم 2015 اکران بشه.

پوریا شما هم کتابارو هم ترجیحا از هنر نبرد شروع کن.

http://www.wowwiki.com/Story_guide

http://us.battle.net/wow/en/forum/topic/2842886241

اینم شاید بتونه کمکت کنه.

درباره فیلم مطمئنین 2015 اکران میشه؟

چن سال پیش شنیده بودم که سام ریمی قراره فیلمو بسازه والا هرچی منتظر شدیم خبری نشد.

http://www.imdb.com/title/tt0803096/

البته 2016 اکران میشه و داستان راجع به نبرد ارک ها و انسان ها هست. به گمونم مثل لوتر یک سه گانه باشه، چون بازیشم سه گانه بود.

اوایل 2014 فیلمبردار آغاز شده و استارانی مثل Travis Fimmel که توی سریال وایکینگ ها بازی کرده هم توش حضور دارن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خیلی ممنون ریگار.

طبق تئوری که تو ویکی انگلیسی هست ، اصلا ادارد نمرده.

البته دلایلش زیاد محکم نیست. میگه از سه تا POV که حضور داشتن (اریا ، سانسا ، سرسی) هیچ کدوم درست یادشون نیست یا یه چیزی شبیه این. (با سواد نصفه نیمه ام نتونستم درست معنی کنم)

----------------------------------------------------

در مورد سوال 4 کسی نظری نداره؟!؟ یعنی دیگه POV اضافه نمیشه؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بچه ها همین الان برنامه آنسوی نیمکت یه کلیپ پخش کرد با موسیقی بازی تاج و تخت

کلا هر جا دلشون می خواد میزارن این موسیقی رو.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بچه ها همین الان برنامه آنسوی نیمکت یه کلیپ پخش کرد با موسیقی بازی تاج و تخت

کلا هر جا دلشون می خواد میزارن این موسیقی رو.

مگه بار اولشونه؟

دریغ از یه ذره خلاقیت! تا موسیقی یه فیلمی معروف میشه و سر و صدا می کنه بر میدارن روی هر برنامه بی ربط و با ربطی که گیرشون میاد میذارن. اتفاقا منم برنامه سال تحویل شبکه سه رو داشتم میدیدم خیلی حرکت ضایعی بود..

یادم نیست رو کدوم برنامه بود از این برنامه ورزشیا برداشته بودن آهنگ man of steel روش گذاشته بودن نابود شدم اصلا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در مورد سوال 4 کسی نظری نداره؟!؟ یعنی دیگه POV اضافه نمیشه؟؟؟

الان سرچ کردم ببینم لیست pov های کتاب شش کیان توی ویکی های انگلیسی نوشته مارتین اینارو تایید کرده که راوی هستن توی کتاب بادهای زمستانی

1 chapter confirmed: Aeron Greyjoy.

2 chapters confirmed: Cersei Lannister.

1 chapter confirmed: Sansa Stark.

1 chapter confirmed: Arya Stark.

2 chapter confirmed: Arianne Martell.

1 chapter confirmed: Theon Greyjoy.

2 chapters confirmed: Barristan Selmy.

2 chapters confirmed: Tyrion Lannister.

1 chapter confirmed: Victarion Greyjoy.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نه ، منظورم POV جدیده. غیر از 24 نفری که تاحالا فصل داشتند.

دیگه چیزی ننوشته بود در این مورد.بعید می دونم خود مارتین هم اجازه بده که اگر فرد جدیدی هم اضافه شده باشه کسی خبر دار بشه. خصوصا شخصیت های تاثیر گذار داستان.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

هر چی شخصیت جذاب ه POV نداره.

فکر کن به جا Aeron با اون افکار مزخرفش چند فصل از Euron بخونی.

البته یه مقدار منطقی ه که از دید شخصیت هایی مثل تایوون و دورِن و ... فصلی نباشه. چون از بیرون انقدر جذابن و POV شدن می تونه لطمه بزنه بهشون.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
دوستان کسی اطلاع دقیق از کتابهای وارکرفت داره ؟ که ترتیبش چطوری هست ؟ ترجمه شده یا نشده ؟ چی رو بخونیم چی رو نخونیم

در کل هر اطلاعاتی داشته باشید پذیرا هستیم

من شاید بیش از 10 جلد از کتاب هاش رو خوندم، ولی اصلا به کسی توصیه اش نمی کنم. منم که خوندم فقط به خاطر علاقه به بازیش بود. داستانش در قالب بازی قشنگه ولی اصلا مناسب کتاب نیست. برای این که توی بازی تو افکار شخصیت و جزئیات زندگیشون اهمیتی برات نداره، ولی توی کتاب این جزئیات خیلی مهمند.

به جوری:

راب بعد از گرین فورک (رد فورک؟) کل پیاده نظامش رو که 12 هزار نفری می شد داد دست روس بولتون. روس هم اولش خیلی خوب ازشون حفاظت کرد، توی همون گرین فورک هم با وجود شکست تلفات خیلی کمی داد. ولی بعد از فتح وینترفل و خصوصا بعد شکست استنیس توی بلک واتر به این نتیجه رسید که راب جنگ رو باخته و توی یک اقدام خائنانه یه لشکر بزرگ از شمالی های تحت فرمانش رو فرستاد به داسکندیل بیخ گوش کینگزلندینگ اون هم درست زمانی که تایرل ها اون منطقه رو قرق کرده بودند. یه لشکر بزرگ از ریچ تحت فرمان رندیل تارلی لشکر شمالی ها رو شکست دادند و منهدم کردند. بعد از اون هم موقع عقب نشینی به توینز لشکریانش رو برای دفاع از مناطق عملا از دست رفته نگه داشت. اون لشکرها هم با پیشروی لنیسترا از بین رفتند.

خود راب هم توی پیشرویش به وسترلند یه مقداری تلفات داد.

لشکر ریورلند اگه به صورت منسجم و یکدست جمع می شد بیست هزار نفری می شد، شاید سه چهار هزار تا هم بیشتر ولی یک مقدار رو بعد از شکست اولیه از لنیسترا از دست دادند ولی با این وجود هم فکر کنم موقع حرکت راب به وسترلند بین 10 تا 15 هزار نفری از ریورلندی ها توی ریورران مونده بودند.

اون نصف سپاه اغراق بود، حتی با کنار کشیدن فری ها هم قوای راب خیلی بیش از نصف بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کسی از دوستان میدونه چه جوری میشه تو HBO نشان خاندان درست کرد؟

اصن کسی واس خودش درست کرده تا حالا؟هر کاری میکنم از این صفحه اونورتر نمیره!

http://www.jointherealm.com/sigil.html

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممنون کینگ رابرت.

---------------------------------------------------------------------------

راب جان گنده رو دست راست خودش و روس بولتون رو دست چپ خودش کرده بود. چرا؟؟؟

جان امبر فرمانده سواره نظام بود؟ جنگی بود که شخصا پیروز بشه یا شکست بخوره؟

مگه روس بولتون قدرت فرماندهی بالایی داره؟

گفتی یه ارتش فرستاد دانسکیل ، منظورت تالهارتِ (اسم کوچیکشو نمی دونم) که تو تویینز بود؟ (اینو تو فصل اریا خوندم) تالهارت چقدر نیرو تو تویینز داشت؟

راب و پرچمداراش کجا بودن وقتی روس داشت این کارا رو می کرد؟

به نظرتون کسای دیگه ای هم تو شمال بودن که قدرت فرماندهی بهتری از این دو نفر داشته باشن؟

یکم گیج شدم! تو سریال راب 2000 نفر رو می فرسته تا لنیستر ها رو گمراه کنن ، که تایون همشون رو قتل عام می کنه. بعد نشون میده که جیمی رو اسیر کردن. تو کتاب وقتی ارتش جیمی داره حرکت میکنه بهش حمله می کنن ، جیمی اسیر میشه ، و در نبرد کمپ ها ریورران ازاد میشه.

تو سریال ، اون موقع هم مخصوصا روس بولتون باعث شکست شد؟

تو سریال راب برای این دوباره با والدر فری متحد میشه که ، کستری راک رو بگیره. ولی تو فصل کتلین (عروسی سرخ) راب می خواد به اهن زاده ها حمله کنه.

در هر دو صورت مگه راب چقدر از ارتشش رو از دست داده ( با وجود اینکه هنوز با سرزمین های رود خانه متحده) که محتاج 4000 نفر ( شایدم کمتر) والدر فری باشه؟

تو کتاب ، راب بعد از عروسی می خواست به نک حمله کنه. بعدش می خواست چیکار کنه؟ بره جنوب؟ یا وینترفل؟

نمی دونید اخر کتاب پنج شمال چقدر ارتش داره؟

در نبرد پیش روی بولتون ها و استنیس ، چه خاندان هایی برای استنیس و چه خاندان هایی برای بولتون ها می جنگن؟

قضیه این لیدی داستین چیه؟ بخاطر اینکه ادارد استخوان های شوهرش رو نیاورده ناراحته؟ الان ارتشش با بولتون هاست؟ اخه یبار خوندم که داره نقش بازی می کنه؟

میشه نظرتون رو در این مورد بگین:

به نظرتون اگه استنیس بولتون ها رو شکست بده بعدش چیکار می کنه؟

مطمعنا که قبول نمیکنه شمال مستقل بشه!

ولی ارتشی هم نداره که بخواد شمال رو مجبور به لشکر کشی کنه!

تنهایی می خواد چیکار کنه؟

امکان داره اگه شمالی ها و استنیس به جنوب لشکر بکشن ، دره هم بهشون بپیونده؟ (اصلا کسی میدونه بیلیش داره چیکار می کنه؟!؟)

امکان داره داوس اسکاگوس رو هم با استنیس متحد کنه؟ (راسته میگن مادر ادارد از اسکاگوس بوده؟)

اگان فقط استورم لندز رو گرفته یا تایرل ها هم شکست داده؟

کیوان:

یعنی الان کسایی که POV هستن ، جذاب نیستن؟

مطمعنا تایون یا دوران از بیرون برات اینقدر جالبن.

با یورون موافقم.

درباره ی برادران گریجوی نظری ندارید؟

اریس اوکهارت و ملیساندرا تو فصلشون چیکار می کنن؟

امکان داره تو کتاب بعد ریکون هم POV بشه؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

1. در هر دو صورت مگه راب چقدر از ارتشش رو از دست داده ( با وجود اینکه هنوز با سرزمین های رود خانه متحده) که محتاج 4000 نفر ( شایدم کمتر) والدر فری باشه؟

تو کتاب ، راب بعد از عروسی می خواست به نک حمله کنه. بعدش می خواست چیکار کنه؟ بره جنوب؟ یا وینترفل؟

2.

نمی دونید اخر کتاب پنج شمال چقدر ارتش داره؟

در نبرد پیش روی بولتون ها و استنیس ، چه خاندان هایی برای استنیس و چه خاندان هایی برای بولتون ها می جنگن؟

قضیه این لیدی داستین چیه؟ بخاطر اینکه ادارد استخوان های شوهرش رو نیاورده ناراحته؟ الان ارتشش با بولتون هاست؟ اخه یبار خوندم که داره نقش بازی می کنه؟

3. میشه نظرتون رو در این مورد بگین:

به نظرتون اگه استنیس بولتون ها رو شکست بده بعدش چیکار می کنه؟

مطمعنا که قبول نمیکنه شمال مستقل بشه!

ولی ارتشی هم نداره که بخواد شمال رو مجبور به لشکر کشی کنه!

تنهایی می خواد چیکار کنه؟

امکان داره اگه شمالی ها و استنیس به جنوب لشکر بکشن ، دره هم بهشون بپیونده؟ (اصلا کسی میدونه بیلیش داره چیکار می کنه؟!؟)

امکان داره داوس اسکاگوس رو هم با استنیس متحد کنه؟ (راسته میگن مادر ادارد از اسکاگوس بوده؟)

اگان فقط استورم لندز رو گرفته یا تایرل ها هم شکست داده؟

4. کیوان:

یعنی الان کسایی که POV هستن ، جذاب نیستن؟

مطمعنا تایون یا دوران از بیرون برات اینقدر جالبن.

با یورون موافقم.

درباره ی برادران گریجوی نظری ندارید؟

اریس اوکهارت و ملیساندرا تو فصلشون چیکار می کنن؟

امکان داره تو کتاب بعد ریکون هم POV بشه؟؟؟

1. به جز اون 4 هزار نفر مساله این بود که راب می خواست شمال رو پس بگیره و برای این کار باید تو موت کیلین که نقطه بسیار استراتژیکی بوده و هست (شمالی ها اینجا بوده که جلو اندال ها مقاومت کردن و شکستشون دادن) با آهن زاده ها می جنگیده واسه این کار هم باید از توئینز می گذشته. نقشش این بود که از شمال و جنوب به موت کیلین حمله کنه با عبور از نک.

دیگه نقشه های بعدیش با خودش از بین رفتن.

2. من کلاً این اعداد و ارقام خوب یادم نمی مونه، شهاب می یاد می گه.

تقریباً همه با بولتون ها هستن به علاوه فری ها. ولی مثلاً مندرلی ها به خون فری ها تشنه اند و به نفع استنیس عمل می کنن به احتمال زیاد.

مندرلی ها و فری ها به مشکل می خورن تو وینترفل و روس بولتون این دو تا رو قراره بفرسته سراغ استنیس.

کاراستارک ها هم می خواستن عامل نفوذی تو لشکر استنیس باشن که لو می رن توسط فرستاده جان.

یه سری قبیله های شمالی که جان به استنیس معرفی می کنه با استنیس هستن.

لیدی داستین هم خیلی شخصیت جالبی ه. خودش که این دلیل و ماجرای برندون استارک رو دلیل نفرتش از استارک ها معرفی می کنه ولی اون تئوری تظاهر کردنش هم هست.

3.

احتمالش هست استنیس با استفاده از ریکان شمال رو زیر پرچم خودش متحد کنه ولی لزومی نداره که شمالی ها تابع صرف استنیس بشن.

به نظر من که امکان نداره پیتر به صورت علنی چنین کاری بکنه.

اسکاگوس که چیزی نداره بابا.

تایرل ها شیک سر جاشون هستن و استورمز اند هم توسط اگان و دوستان تسخیر نشده هنوز. فقط گریفنز روست که قلعه آبا و اجدادی جان کانینگتون ه رو گرفتن.

4.

مثلاً سانسا تا وقتی با پیتر همراه نشده یا جنگ بلک واتر و عروسی بنفش توشون اتفاق نمی افتن جذابیتی نداره فصل هاش.

یا مثلاً برین که کلا نصف بیشتر فصل های تعطیلن. (هر چند باز اینام جذایت های خودشون رو دارن)

ویکتوریان و یورون خیلی خوبن.

اریس اوکهارت که از اسم فصل معلومه چی کار می کنه.

ملیساندر هم فصلش خیلی خوب بود، یه سری از اسرارش معلوم می شه و اینکه منس زنده است و توسط ملیساندر به شکل رتلشرت در اومده

مثل اینکه زاویه دید جدیدی قرار نیست اضافه بشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آمبر از قوی ترین واسال های استارک ها هستند، ولی جان آمبر گزینه ای نبود که بخواد دست راست یا فرمانده لشکر بشه، بیشتر شبیه گارد شخصی راب بود. به نظر من نزدیک ترین زیردست به راب بریندن تالی بوده.

هلمن تالهارت و رابت گلاور. تالهارت رو راب توی تویینز با 400 نفر نگه داشت تا کنترل تویینز رو در دست های خودش داشته باشه. اگه قوای تالهارت توی تویینز باقی میموند عروسی سرخ هرگز رخ نمی داد. روس هم تالهارت رو برای این بیرون آورد تا کنترل راب روی تویینز از بین بره، ولی کل قوایی که فرستاد داسکندیل 3000 نفر بود که تقریبا همه کشته شدند. بعد هم 6000 نفر رو تحت امر ویلیس مندرلی توی ریوبی فورد نگه داشت که 2000 نفرشون کشته شدند.

راب داشت توی وسترلند پیشروی می کرد و خبر نداشت. توی کتاب وقتی راب از داسکندیل خبردار می شه تقریبا ویران میشه؛ توی شورای کوچیک هم بعد این که واریس خبر رو اعلام می کنه فکر کنم تیریون می گه که آیا گرگ جوان بالاخره اولین اشتباهش رو می کنه؟

از جان آمبر که مطمئنا لایق تر بوده؛ ولی روس سیاست مدار زرنگیه.

والله من هم تو کار سریال موندم.

فری ها طبق ویکی نهایتا در بهترین حالت 3000 نفر داشتند؛ ولی مشکل راب نفرات نبوده. راب برای این که بره شمال نیازمند گذز از تویینز بوده؛‌در غیر این صورت ها کیلومتر دور می زده.

میرفته و شمال و وینترفل رو از آیرن بورن ها پس می گرفته.

فکر کنم دست بالا بگیریم روی هم رفته تمام شمال 10000 نفر نیرو داشته باشند.

خب اگه شمال رو بگیره نصف مملکتش رو تصاحب کرده؛ ضمن این که فتج شمال از فتح دراگون استون به مراتب سخت تره و دفاع ازش در برابر تهاجم جنوب خیلی راحته. با توجه به این که مسی رو فرستاده براووس امید داره که گولدن کمپانی و چند تا از ارتش های مزدور دیگه رو جمع کنه. (حداقل 20000 سرباز) شاید برای فتح آیرن ترون کافی نباشه؛ ولی خودش خیلی پیشروی بزرگیه.

بیلیش به نظرم آخرین نفری که حاضره به عنوان متحد بپذیره استنیسه؛ استنیس هم البته در اولین فرصت بیلیش رو می سوزونه.

امکانش که هست؛‌ ولی باید معلوم بشه اسکاگوس چیا داره. بعیده استنیس آدم خوار توی ارتشش راه بده.

توی یه چپتر غیر رسمی گفته شده ایگان استورمز اند رو گرفته‌‌؛ در حقیقت خبر می دن به آریانه مارتل که استورمز اند فتح شده. ولی توضیح بیشتری داده نشده. در هر حال هم برای شکست 60 تا 80 هزار ریچی بیش از ۱۰ هزار نفر لازمه. ضمن این که میس تایرل بعد جریان مارجری محاصره رو رها می کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کینگ رابرت و کیوان به خاطر جواب هاب خوبتون ممنون.

--------------------------------------------------------------------------

تا اونجا که یادمه تو سریال ، روس بولتون به راب میگه اهن زاده ها شرایط رو قبول کردن و تیان رو تحویل دادن.

تو کتابم قبل عروسی سرخ روس یه تیکه از پوست تیان رو نشون کتلین میده.

در هر دو صورت راب میدونه که الان وینترفل ازاده ، پس چرا باید بره وینترفل؟!؟!؟

در ضمن اگه لشکر تا وینترفل پیشروی کنه ، مگه سربازا قبول می کنن که دوباره برگردن جنوب؟

راب از قضیه لیدی هورن وود و رمسی اطلاع نداشته؟

اگه خبر داشت باید رمسی رو مرده می دونست ، پس چطور روس به راب میگه که تیان داره به دست رمسی شکنجه میشه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
کینگ رابرت و کیوان به خاطر جواب هاب خوبتون ممنون.

تا اونجا که یادمه تو سریال ، روس بولتون به راب میگه اهن زاده ها شرایط رو قبول کردن و تیان رو تحویل دادن.

تو کتابم قبل عروسی سرخ روس یه تیکه از پوست تیان رو نشون کتلین میده.

در هر دو صورت راب میدونه که الان وینترفل ازاده ، پس چرا باید بره وینترفل؟!؟!؟

در ضمن اگه لشکر تا وینترفل پیشروی کنه ، مگه سربازا قبول می کنن که دوباره برگردن جنوب؟

راب از قضیه لیدی هورن وود و رمسی اطلاع نداشته؟

اگه خبر داشت باید رمسی رو مرده می دونست ، پس چطور روس به راب میگه که تیان داره به دست رمسی شکنجه میشه؟

وینترفل آزاده ولی شمال آزاد نیست. راه ارتباطی شمال و جنوب قطعه. ضمن این که سربازاش هم می خوان برگردن خونه. در کنار اینا باید در نظر داشت با موندن توی جنوب دیر یا زود باید با قوای مشترک لنیستر و تایرل بجنگه ولی با برگشت به شمال می تونه با خیال راحت پادشاه بمونه و هر قوای جنوبی متخاصمی رو عقب برونه.

راب در مورد رمسی از جزییات خبر نداره؛ ولی بهش خبر رسوندن که چی کارا کرده؛‌ اتفاقا حتی بعد این که روس میگه رمسی تیان رو گرفته و .... هم راب مصره که رمسی باید تنبیه بشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

واقعا خوب میشه این بحث ها به شکل تایپک در بیاد ، هم انجمن پر میشه هم ادم میتونه از اول بحث قضیه رو دنبال کنه الان گیج کننده است قضیه شما

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کینگ رابرت میشه بگی تو کدوم فصل راب از قضیه ی دانسکیل با خبر میشه؟

--------------------------------------------

در کنار اینا باید در نظر داشت با موندن توی جنوب دیر یا زود باید با قوای مشترک لنیستر و تایرل بجنگه ولی با برگشت به شمال می تونه با خیال راحت پادشاه بمونه و هر قوای جنوبی متخاصمی رو عقب برونه.

پس سرزمین های رودخانه چی؟ اگه راب بر می گشت شمال که لنیستر ها همشون رو نابود می کردند؟

یعنی بدون اینکه انتقام پدرش رو بگیره ، برگرده شمال؟!؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
کینگ رابرت میشه بگی تو کدوم فصل راب از قضیه ی دانسکیل با خبر میشه؟

--------------------------------------------

در کنار اینا باید در نظر داشت با موندن توی جنوب دیر یا زود باید با قوای مشترک لنیستر و تایرل بجنگه ولی با برگشت به شمال می تونه با خیال راحت پادشاه بمونه و هر قوای جنوبی متخاصمی رو عقب برونه.

پس سرزمین های رودخانه چی؟ اگه راب بر می گشت شمال که لنیستر ها همشون رو نابود می کردند؟

یعنی بدون اینکه انتقام پدرش رو بگیره ، برگرده شمال؟!؟

توی یکی از فصل های کتلین. فکر کنم فصل دوم یا سوم کتلین تو کتاب 3.

خوب اگه می موند خودش و لشکرش هم از بین می رفتند. این طوری هم نیست که همشون نابود بشن. احتمالا فقط تالی ها قدرتشون رو از دست می دادند و خاندان دیگه ای جاشون رو می گرفت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تا اونجا که می دونم شمال جمعیتی کم و پراکنده دارد و بیشترش خالی از سکنه است.

چقدر از زمین های شمال حاصل خیزه؟ اب به اندازه ی کافی برای کشاورزی هست؟

منابع برای ساختن قلعه به اندازه ی کافی وجود داره؟

اگه اول تابستون مردم به شمال مهاجرت کنند و شروع به کشاورزی و ساخت و ساز کنند ، می تونند زمستون بعدی رو زنده بمونند؟

شمال چند تا خاندان و چند هزار خارجی رو می تونه اسکان بده؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تا اونجا که می دونم شمال جمعیتی کم و پراکنده دارد و بیشترش خالی از سکنه است.

چقدر از زمین های شمال حاصل خیزه؟ اب به اندازه ی کافی برای کشاورزی هست؟

منابع برای ساختن قلعه به اندازه ی کافی وجود داره؟

اگه اول تابستون مردم به شمال مهاجرت کنند و شروع به کشاورزی و ساخت و ساز کنند ، می تونند زمستون بعدی رو زنده بمونند؟

شمال چند تا خاندان و چند هزار خارجی رو می تونه اسکان بده؟؟؟

شمال بزرگترین قلمروی هفت پادشاهیه و مساحتش برابر با مجموع مساحت شش قلمروی دیگه باهمه!

دقیقا به همین خاطر که اکثر زمین هاشون قابلیت زراعی نداره تجارت زمینی از راه جاده ها مثل جاده پادشاهی kingsroad رو دارن یا از طریق رودها تجارت می کنن.

این توضیح نحوه کشاورزیشون:

شمال در زمستان های طولانی بسیار سرد و سخت می شود. بسیاری از مردم بر اثر کمی محصول قبل از زمستان و یا عدم امکان کاشت غله در زمستان های طولان تر از گرسنگی می میرند. تنها در "گلخانه های" (باغ های شیشه ای) برخی قلعه های خاص چون وینترفل، که بر روی چشمه های آب گرم قرار دارد، و درد فورت (Dreadfort)، که در زمین های آتش فشانی بنا شده، می توان محصول کاشت و برداشت کرد.

زمانی که اساتید (Maesters) آغاز پاییز را اعلام می کنند، لرد های شمالی مقداری از غله ی برداشت شده ی خود را انبار می کنند. مقدار آن متغیر است، با این وجود معقولانه است که یک پنجم تا یک چهارم محصول ذخیره شود. به علاوه غذا ها را نمک زده، دودی کرده و یا به روش های دیگر برای زمستان نگه می دارند. معاش مردم ساحلی به ماهی گیری وابسته است. هر چند حتی در زمستان ها نیز در رود ها و در دریاچه ی لانگ لیک (Long Lake) ماهی گیری در یخ ها رایج است. محصول کم پش از زمستان به معنی قحطی و گرسنگی در زمستان است.

در زمستان ممکن است تا چهل فوت برف ببارد. باران سرد و سخت می بارد، گاهی تبدیل به تگرگ هایی می شود که محصولات را خراب می کند و کسی یارای ایستادن در زیر آن را ندارد. حتی در تابستان نیز بارش برف غیر معمول نیست، هر چند بارش سبک تر است و به کشاورزان آسیب نمی زند.

اگر اطلاعات بیشتری در مورد شمال می خوایین به این لینک مراجعه کنید

http://westeros.ir/wiki/index.php?title=%D8%B4%D9%85%D8%A7%D9%84

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممنون دوست عزیز ، این صفحه رو قبلا خونده بودم.

می خوام بونم ایا امکانش هست که یکی یا چند تا از لرد های جنوبی با تمام رعیت ها و سربازاشون به شمال مهاجرت کنند؟(دقیقا مثل کاری که مندرلی ها کردن)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بعید میدونم نشه ولی خب او لردی که میخواد بره شمال باید یه چندین سالی وفاداریش رو در موقعیت های مختلف به لرد بالا دستش ثابت کنه تا دوباره جایگاه قبلیش رو بدست بیاره.

البته فکر نکنم تا زمانی که هیچ لردی واقعا مجبور به رفتن به شمال بشه حتی اجازه بده فکر رفتن به شمال تو ذهنش بیوفته!!!! حتی مندرلی ها هم فقط بخاطر اینکه تبعید شده بودن به شمال رفتن وگرنه کدوم لردی جنوب رو ول میکنه میره شمال؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اول از همه اواتار جدیدتون مبارک.

بعید میدونم نشه ولی خب او لردی که میخواد بره شمال باید یه چندین سالی وفاداریش رو در موقعیت های مختلف به لرد بالا دستش ثابت کنه تا دوباره جایگاه قبلیش رو بدست بیاره.

البته فکر نکنم تا زمانی که هیچ لردی واقعا مجبور به رفتن به شمال بشه حتی اجازه بده فکر رفتن به شمال تو ذهنش بیوفته!!!! حتی مندرلی ها هم فقط بخاطر اینکه تبعید شده بودن به شمال رفتن وگرنه کدوم لردی جنوب رو ول میکنه میره شمال؟

تالی ها.

اگه عروسی سرخ رخ نمی داد و راب شمال رو پس می گرفت ، شاید بعضی از لرد های ریورلندز مجبور می شدن مهاجرت کنن. البته شاید!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.