رفتن به مطلب
Manuel

بار ِ عام ، باری برای عموم [گفتگوی آزاد]

Recommended Posts

منظور سامیانو این بود که نباید بدون دلایل محکم قتل جان ارن رو به گردن لنیسترها بندازید.یه نکته فوق العاده ظریف تو کتاب اول وجود داره که اگه به اون دقت کنی شکت یه کم تغییر میکنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

جان ارین فهمید اما استنیس بهش کمک کرد . تازه استنیس بود که قضیه رو علنی کرد . البته اگه لنیستر ها جان ارین رو نکشته بودن خودش قضیه رو علنی می کرد . 

جالبه خاندانی که دم از حمایت از شرافت میزنن به این راحتی بدون مدارک محکم به دیگران تهمت میزنن

استاد پایسل نمی تونست جان ارین رو نجات بده بله می تونست ولی این کار رو نکرد چون سرسی می خواست جان ارین بمیره این خیلی واضحه 

اون حتی می تونست رابرت رو هم نجات بده اما بازم این کار رو نکرد به دلیل بالا 

لنستر ها کسایی رو که می خوان با روش های مختلف می کشن این مثل روز روشنه . کی می خواد منکر بشه . تو رو خدا کسی انکار نکنه خارج از شرافته

البته لنیستر ها فکر استنیس رو نکرده بودن اگه استنیس نرفته بود دراگون استون اون رو هم می کشتن 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خیلی جلو خودمو دارم میگیرم که اسپویل نکنم چون یکی از شیرین ترین قسمت های داستان رو از دست میدی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

استاد پایسل نمی تونست جان ارین رو نجات بده بله می تونست ولی این کار رو نکرد چون سرسی می خواست جان ارین بمیره این خیلی واضحه 

اون حتی می تونست رابرت رو هم نجات بده اما بازم این کار رو نکرد به دلیل بالا 

لنستر ها کسایی رو که می خوان با روش های مختلف می کشن این مثل روز روشنه . کی می خواد منکر بشه . تو رو خدا کسی انکار نکنه خارج از شرافته

البته لنیستر ها فکر استنیس رو نکرده بودن اگه استنیس نرفته بود دراگون استون اون رو هم می کشتن 

از اونجایی که منم مثل استاد آمون نمیخوام اسپویل کنم پس فقط میخندم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تهمت؟!!!!! دیگه حرومزادگی جافری و بقیه ی توله های سرسی واسه همه عیانه.

منظورم قتل جان ارن بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

البته هیچ مدرک محکمی برای این که مرگ جان ارن گردن لنیسترا باشه وجود نداره ولی خب بی تقصیر بی تقصیر هم نبودن. استاد جان ارن رو عوض کردن و خود پایسل هم اعتراف کرد به عمد گذاشته تا جان ارن بمیره. البته بعید می دونم تعویض پایسل کار سرسی باشه ولی خب پایسل کرم خاکی لنیستراست. گناه کاراش گردن لنیستراست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
البته هیچ مدرک محکمی برای این که مرگ جان ارن گردن لنیسترا باشه وجود نداره ولی خب بی تقصیر بی تقصیر هم نبودن. استاد جان ارن رو عوض کردن و خود پایسل هم اعتراف کرد به عمد گذاشته تا جان ارن بمیره. البته بعید می دونم تعویض پایسل کار سرسی باشه ولی خب پایسل کرم خاکی لنیستراست. گناه کاراش گردن لنیستراست.

هرکاری که این فسیل انجام میده گناهش گردن سرسی و تایوینِ، تیریون بی گناهه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

هرکاری که این فسیل انجام میده گناهش گردن سرسی و تایوینِ، تیریون بی گناهه

گناه بیشتر از این که کوتوله است. خودشم قبول داره. لنیستر هم که هست.واخ واخ واخ... یک بار هم که لباس های یک دختر خدمت کار رو موقع شنا کردن دزدیده. پرونده ی اعمالش خیلی سیاهه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

امروز در حین ترجمه ی مقاله ی سرسی متوجه شدم که یک نفر دیگه هم هست که ممکنه به دست سرسی کشته شده باشه. سر هارلان گرندیسون. عضو پیر کینگزگارد در دوره ی ایریس که کمی قبل انتصاب جیمی می میره و جا رو برای پیوستن جیمی به کینگزگارد باز می کنه.

خب سر هارلان پیر بوده و امکان مرگش وجود داشته ولی چرا دقیقا در طول همون یک ماهی که سرسی و جیمی نقشه می کشن برای پیوستن جیمی به کینگزگارد می میره؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
امروز در حین ترجمه ی مقاله ی سرسی متوجه شدم که یک نفر دیگه هم هست که ممکنه به دست سرسی کشته شده باشه. سر هارلان گرندیسون. عضو پیر کینگزگارد در دوره ی ایریس که کمی قبل انتصاب جیمی می میره و جا رو برای پیوستن جیمی به کینگزگارد باز می کنه.

خب سر هارلان پیر بوده و امکان مرگش وجود داشته ولی چرا دقیقا در طول همون یک ماهی که سرسی و جیمی نقشه می کشن برای پیوستن جیمی به کینگزگارد می میره؟؟؟؟

تو همون ماه میمیره یا قبلش؟؟؟ چون فکر کنم وقتی سرسی به جیمی پیشنهاد میده عضو گارد بشه 1 جای خالی بوده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

گناه بیشتر از این که کوتوله است. خودشم قبول داره. لنیستر هم که هست.واخ واخ واخ... یک بار هم که لباس های یک دختر خدمت کار رو موقع شنا کردن دزدیده. پرونده ی اعمالش خیلی سیاهه.

دیگه بدتر از اینکه توی شب عروسی برادرت، برادرت رو بی آبرو کنی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تو همون ماه میمیره یا قبلش؟؟؟ چون فکر کنم وقتی سرسی به جیمی پیشنهاد میده عضو گارد بشه 1 جای خالی بوده

فکر کنم توی هارن هال می میره. قبل برگزاری تورنومنت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چرا این همه ناراحت می شی. اینا رو برای شوخی گفتم. تیریون تا یه جاهایی از داستان از یه بره هم معصوم تر بود. ولی دست های خواهر و باباش خیلی آلوده است. برادرش هم انداختن یه بچه ی 8 ساله رو از برج می اندازه پایین. کلا وقتی می گن لنیستر ها جنایتکارند منظور تیریون نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دیروز منتظر شروع بازی یوونتوس و لاتزیو بودم ، قبلش داشت برنامه ی سفر بخیر رو می داد که دیدم روی تصاویر تصادف های جاده ای اهنگ سریال بازی تاج و تخت رو گذاشته واقعا ناراحت شدم که این اهنگ داره این جا استفاده می شه .  

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چرا این همه ناراحت می شی. اینا رو برای شوخی گفتم. تیریون تا یه جاهایی از داستان از یه بره هم معصوم تر بود. ولی دست های خواهر و باباش خیلی آلوده است. برادرش هم انداختن یه بچه ی 8 ساله رو از برج می اندازه پایین. کلا وقتی می گن لنیستر ها جنایتکارند منظور تیریون نیست.

احسنت رابرت عزیز 

واقعا چه کاری بدتر از پرت کردن یه بچه ی ۸ ساله از بالای برج وجود داره واقعا بعیده دست هیچ خاندانی به اندازه ی لنیستر ها و تارگارین ها به کار های ناشایست الوده باشه 

به استاد امون و سامیانو : خندیدن خیلی بدتر از اسپویل کردنه

ما که تو این سایت کلی با اسپویل مواجه شدم اینم روش ، مثلا من هنوز چند فصل تا عروسی خونین دارم ولی کل قضیه رو می دونم . 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به استاد امون و سامیانو : خندیدن خیلی بدتر از اسپویل کردنه

ما که تو این سایت کلی با اسپویل مواجه شدم اینم روش ، مثلا من هنوز چند فصل تا عروسی خونین دارم ولی کل قضیه رو می دونم . 

باید یه جوری خودمو خالی کنم با اسپویل که برخورد میشه راهی جز خندیدن نمی مونه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به استنیس:

چه کاری بدتر از اینکه برادر کوچکترت رو به نامردی بکشی؟؟؟؟؟

بابا تارگرین ها و لنیستر ها از بولتون ها و فری ها که بدتر نیستن. کی مارتین ما رو از دست این اشرار راحت میکنه خدا میدونه.

من اینقدر دوست دارم بگم که جان ارن........

ولی متاسفانه نمیگم چون یک شوک جذاب رو از دست میدی تازه یه چند خط پایین ترش یه نیم شوک دیگه هم بهت وارد میشه. اگه من یا سامیانو بهت بگیم که مزه ی همه ی اینا می پره. دلت میاد؟ اینجوری خیلی حیف میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به استنیس:

چه کاری بدتر از اینکه برادر کوچکترت رو به نامردی بکشی؟؟؟؟؟

بابا تارگرین ها و لنیستر ها از بولتون ها و فری ها که بدتر نیستن. کی مارتین ما رو از دست این اشرار راحت میکنه خدا میدونه.

من اینقدر دوست دارم بگم که جان ارن........

ولی متاسفانه نمیگم چون یک شوک جذاب رو از دست میدی تازه یه چند خط پایین ترش یه نیم شوک دیگه هم بهت وارد میشه. اگه من یا سامیانو بهت بگیم که مزه ی همه ی اینا می پره. دلت میاد؟ اینجوری خیلی حیف میشه.

اقدام برای کشتن یه بچه ی ۸ ساله خیلی بدتر از کشتن کسی هست که تاج و تخت رو غصب کرده .

در مورد گناهکارترین خانواده ها هم بگم که خوب اشکالی نداره فری ها و بولتون ها رو هم به لنیستر ها و تارگارین ها اضافه می کنم . ولی بازم به پای اون ها نمی رسن چون جنایات اون ها خارج از حد تصوره 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

قصد کشتن یه بچه هشت ساله که هیچ نسبت و آشنایی باهاش نداری با کشتن برادر خونی اونم به نامردی خیلی فرق داره. حالا خوب استنیس واسه این کارش احساس عذاب وجدان داره.

تارگرین ها جنایات خاصشون فقط تو زمان ایریس بود که خوب قضیش کاملا جداست. زمان اگان تو نبرد جنگ فتح که خوب اسمش روشه. جنگ واسه فتح بود هرکی تسلیم نمیشد باید از بین میرفت. تو بقیه جنگ ها هم که تارگرین ها بیشتر با خودشون درگیر بودن و باعث نابودی خودشون میشدن.

اوج نامردی لنیستر ها تو شورش رابرت بود که اونجوری بارانداز پادشاه رو گرفتن و تو بقیه موارد خیلی هم خوب عمل کردن.

حالا میرسیم به کارنامه بولتون ها و فری ها. بولتون ها که کلا یه سری وحشین که هم پیمان زیر پا میذارن هم نقص قوانین و وحشی بازی در میارن. فری ها هم که کاملا مشخصه مهمان کشن. حالا به نظر شما همه ی این خاندان ها به یه اندازه جنایت کارن؟

اگه منظورتون بابت تارگرین ها قضیه ازدواج فامیلیه باید بهتون بگم که این یه رسم و عادت چند صد ساله بوده و از قدیم گفتن که ترک عادت موجب مرض است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اوج نامردی لنیستر ها تو شورش رابرت بود که اونجوری بارانداز پادشاه رو گرفتن و تو بقیه موارد خیلی هم خوب عمل کردن.

چون به تارگرین ها خیانت کردند نامردند ولی وقتی به براتیون ها و استارک ها خیانت می کنند کارشون درسته... عجب

قصد کشتن یه بچه هشت ساله که هیچ نسبت و آشنایی باهاش نداری با کشتن برادر خونی اونم به نامردی خیلی فرق داره. حالا خوب استنیس واسه این کارش احساس عذاب وجدان داره.

قضیه ی این دو تا خیلی فرق داره. یک بچه ی 8 ساله ی معصوم رو فقط به خاطر این که اتفاقی تو رو در حین عمل پستت ببینه به قصد کشتن بندازی پایین کار واقعا رذیلانه ایه. تو هر اقدامی شاید بشه جیمی رو تبرئه کرد ولی این کارش نابخشودنیه.

قضیه ی رنلی و استنیس هم که بحثش رو زیاد کردیم و موضع هر کدوممون هم فکر کنم مشخصه. من استنیس رو به خاطر مرگ رنلی مقصر نمی دونم.

تارگرین ها جنایات خاصشون فقط تو زمان ایریس بود که خوب قضیش کاملا جداست. زمان اگان تو نبرد جنگ فتح که خوب اسمش روشه. جنگ واسه فتح بود هرکی تسلیم نمیشد باید از بین میرفت. تو بقیه جنگ ها هم که تارگرین ها بیشتر با خودشون درگیر بودن و باعث نابودی خودشون میشدن.

تارگرین ها از اول تا آخر مشکلند. کلا هر تارگرینی وجودش برای جامعه مضره. همون Kimslying هم که استنیس رو بهش متهم می کنین صفتیه که میشه برای نصفی از تارگرین ها به کار برد. معدودا آدم هایی که توی خبث طینت بشه با تارگرین ها مقایسه شون کرد. شاید فقط رمسی و سرسی و جافری و دو سه تای دیگه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خیانت به استارک ها؟ این کار رو که فری ها و بولتون ها انجام دادند. لنیستر ها که مشخص بود دشمنشون هستند. عروسی خونین که بیشتر گردن فری ها و بولتون هاست تا لنیستر ها. حالا چون جیمی و سرسی به رابرت خیانت کردن که نمیشه گفت همه لنیستر ها به رابرت خیانت کردن. حتی نمیشه مطمئن بود که تایوین هم از این ماجرا خبر داشته یا نه. حالا خدا وکیلی کاری که لنیستر ها با تارگرین ها کردند وحشتناک تر بود یا کاری که با استارک ها کردن؟

من میدونم که قصد کشتن یه بچه هشت ساله اونجوری بده. منکرش نمیشم ولی من میگم کاری که استنیس با برادر خونی خودش کرد به همون اندازه بده. هرکی دیگه این کار رو کرده بود کمتر جلوه بد داشت تا این که برادرش این کار رو باهاش بکنه. در کل من بیشتر از این که استنیس رو مقصر این کار بدونم، ملیساندره رو تقصیر کار میدونم.

تارگرین ها از اول تا آخر مشکلن؟ پس مادربزرگ شما و اوریس هم مشکل دارن در حد چی. شاید بعضی از تارگرین ها مثه ایریس و میگور هیولا بودن ولی بعضی هاشون مثه جیهیریس اول، ویسریس اول، اگان سوم و خیلی های دیگشون خوب بودن. بی انصافیه بگیم بی لیاقت هایی مثه سرسی و جافری و خونخواری مثه رمزی با همه ی تارگرین ها یکین. حالا تارگرین ها هرچی باشن اوضاع مملکت تو زمانشون خیلی بهتر از زمان شما بود. دوباره نگید تو زمان ایریس بدتر بود که بحث ایریس کاملا جداست.

با یه حرفتون موافقم. میشه تقریبا به همه تارگرین ها لقب فامیل کش رو داد تو یه سی صد سال حکومتشون اینقدر از خودشون کشتن که حد نداره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
خیانت به استارک ها؟ این کار رو که فری ها و بولتون ها انجام دادند. لنیستر ها که مشخص بود دشمنشون هستند. عروسی خونین که بیشتر گردن فری ها و بولتون هاست تا لنیستر ها. حالا چون جیمی و سرسی به رابرت خیانت کردن که نمیشه گفت همه لنیستر ها به رابرت خیانت کردن. حتی نمیشه مطمئن بود که تایوین هم از این ماجرا خبر داشته یا نه. حالا خدا وکیلی کاری که لنیستر ها با تارگرین ها کردند وحشتناک تر بود یا کاری که با استارک ها کردن؟

کارایی که با استارک ها کردن کمتر خیانت نبود. به ادارد استارک گفتن که اگه در ملا عام اهتراف به خیانت کنه پریهن سیاه رو بهش می دن ولی سرش رو زدن. به کتلین تالی قول دادن که در ازای جیمی لنیستر دختراش رو آزاد می کنن در حالی که اصلا آریا رو در اختیار نداشتن و سانسا رو هم زن تیریون کردن.

تارگرین ها از اول تا آخر مشکلن؟ پس مادربزرگ شما و اوریس هم مشکل دارن در حد چی.

بله این دو نفر هم اصلا مورد تایید من نیستند.

حالا تارگرین ها هرچی باشن اوضاع مملکت تو زمانشون خیلی بهتر از زمان شما بود. دوباره نگید تو زمان ایریس بدتر بود که بحث ایریس کاملا جداست.

دوره ی اینیس اول و میگور اول که به مراتب بدتر از دوره ی رابرت بوده. کلا مردم عادی علیهشون قیام کردن و اونا مردم عادی رو می کشتند. دوره ی جنگ های داخلی راینریا و ایگان دوم هم که بدتر از دوره ی رابرت بوده. دیرون اول هم که همین طوری از سر هوس یه جنگ چتندین ساله انداخت گردن مملکت که 60 هزار نفر تلفات از سربازا و مردم عادی رو به کشتن داد. دوره ی ایگان نالایق هم بدتر از دوره ی رابرت بوده. (هیچ کسی داخل مملکت زنش در امان نبوده ) دوره ی ایریس اول هم که حتی راهها هم امنیت درست و حسابی نداشتند. مردم دسته دسته بارانداز شاه رو ترک می کردند و اصلا اوضاع سیاه بوده و شرایط بدتر از دوره ی رابرت بوده.

چرا فکر می کنین دوره ی رابرت خیلی بد بوده. دوره ی رابرت دوره ی طولانی از صلح و امنیت و فراوانی محصول بوده. رابرت اول کتاب یک به ادارد می گه تو جنوب همه چاق و ثروتمند هستند. مردم مملکت به جز این از پادشاه چی می خوان. تنها نقطه ی تاریک کارنامه ی رابرت خزانه ی خالیشه. همین رو هم به خاطر این می دونیم که از دید شخصیت ادارد وارد دربار رابرت می شیم و از جزئیات ریز دربار رابرت اطلاع داریم.

در حالی که در مورد شاه های تارگرین ما از دور وداریم نگاه می کنیم. اگه در دید یکی از درباریان یکی از شاههای نرمالتر تارگرین (نه اونایی که تکلیفشون کاملا مشخصه) مثل جیهریس اول و دوم قرار بگیریم معلوم نیست به چه مشکل هایی توی دربار اونا می رسیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به ند استارک یه قولی دادن و اگه جافری احمق گردنشو نمیزد بهش عمل میکردن. حتی خود تایوین و سرسی و تیریون هم مخالف این کار جافری بودن. کسی به کتلین قول نداده بود که دختر هاش رو درعوض جیمی بهش بر می گردونن جز سرسی. که اونم کاملا مشخص واسه ی چی این قول رو به کتلین داده بود. نباید حماقت های دو تا آدم احمق رو به پای کل خاندان نوشت.

رابرت جان شما کلا بخاطر همین رگ تارگرینی کسایی که مورد تاییدت نیستن پادشاه شدی دیگه مشکلت با این بنده خدا ها چیه دیگه؟ نکنه شما حتی خودت رو بخاطر همون نیم رگ تارگرینیت هم قبول نداری؟

منم که منظورم همه تارگرین ها نبوده که. کاملا با شما موافقم که وضع مملکت تو زمان میگور و ایریس وحشتناک بوده. دیرون از سر هوس یه جنگ راه انداخت یا برای فتح دورن؟ تازه همون جوری که شما از راب چهارده ساله انتظار بیشتری نداری از دیرون چهارده ساله هم نباید انتظار خاصی داشته باشی.

اگان نالایق تنها مشکلش هوس رانیش بود. درست عین شما که تنها مشکلت خزانه ی خالیت بود. حالا خزانه ی خالی بدتره یا هوس بازی؟ نظر خودم: هر دوش

من موندم شما از ایریس اول چه انتظاری داری؟ درست بعد از دیرون دوم اومد یعنی درست زمانی که بلک فایر ها و طرفداراشون (خصوصا گریجوی ها) مدام به مملکت حمله میکردن. تا پادشاه بخواد حملات اونا رو دفع کنه خوب معلومه چند نفر از گرفتاری های پیش اومده سوء استفاده میکنن این دیگه تقصیر پادشاه نیست. ایریس یا باید میذاشت مملکت دست بلک فایر ها بیفته یا دفاع میکرد. شما هم اگه تو یه همچین مشکلی گیر میفتادی می فهمیدی. ایریس خیلی هنر کرد که مملکت رو از دست نداد.

رابرت اول از نظر خودش گفت که همه تو جنوب شاد و چاقن کی دیگه اینو به ادارد گفت؟ رابرت بزرگترین مشکلش خزانه ی خالیش بود درست. اما اینم کم مشکلی نیست.

جیهیریس دوم که فقط سه سال حکومت کرد و از نظر سر باریستان حکومت خوبی داشت. دیگه هرکدوم از شاه های تارگرین بد باشن جیهیریس اول بد نبوده. به یه جنگ خونین پایان داد، حق شب اول رو برداشت، به دیوار رسید و کلی کار دیگه کرد. واسه همین اینقدر خوب ازش یاد میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تیریون توی کتاب دو زمانی که راب سر کلئوس فری را برای مذاکره فرستاد و جلوی همه پیشنهاد معاوضه دخترا رو با جیمی داد. سرسی اصلا این وسط نبود. جافری هم درسته احمقه ولی در هر حال یه لنیستره.

رابرت به خاطر دو تا ریشه ی تارگرینیش بر ادارد و جان اولویت پیدا کرد. اگه این ریشه ها رو هم نداشت ممکن بود شاه بشه. به خاطر خدمتی که رابرت کرد و تارگرین ها رو نابود کرد می شه از ریشه های تارگرینیش چشم پوشی کرد.

دیرون برای فتح دورن جنگ راه انداخت ولی چه حقی نسبت به دورن داشت. دورن در صلح و آرامش با هفت پادشاهی به سر می برد. اوضاع راب و دیرون هم کاملا متفاوته. راب جنگ بهش تحمیل شد. مجبور به جنگیدن شد ولی دیرون از سر شکم سیری به دورن حمله کرد و مسبب مرگ 60 هزار نفر از سربازانش شد.

اگان نالایق هم فقط به خاطر هوسرانیش لقب نالایق رو بهش ندادن. اگان با حماقتش موجب مرگ برادرش ایمون شد. ضمن این که اتهام خیانت به نیریس هم بی ارتباط با ایگان نبود. ضمن این که ما از دور داریم در مورد این شخصیت ها نظر می دیم. اگه این مقدار که ما با دربار رابرت اطلاع داریم از دربار ایگان هم اطلاع داشتیم 100 تا ایراد دیگه هم بر حکومتش وارد می شد.

گریجوی ها هم که هیچ وقت طرفدار بلک فایر ها نبودن. بلک فایر ها بین قیام اول و دومشون اصلا به مملکت حمله ای نکردن. قیام دوم بلک فایر هم که کلا به یه تورنومنت محدود شد. از قبل اون تورنومنت اوضاع راه ها و امنیت کشور دچار اختلال بود. ضمن این که بعد قیام اول بلک فایر اگه اشتباه نکنم حدود 15 سال دیرون دوم حکومت کرد و مشکلی نبود. از حدود سال 209 که دیرون می میره اوضاع مملکت بسیار ناجور می شه. مردم عادی تقصیرات رو می انداختن گردن بلادریون. ایریس هم می گن آدم خوبی بوده ولی شاه ضعیفی بوده و توانایی کنترل مملکت رو نداشته.

در مورد جاهیریس اول و دوم من نگفتم حکومت بدی داشتند. گفتم ما داریم از دور در مورد اینا قضاوت می کنیم در حالی که تا ریزترین جزئیات دربار رابرت رو می دونیم. همین خزانه ی خالی، از کجا مطمئنی که خزانه ی جهیریس اول یا دوم یا هیچ کدوم از شاه های تاگرین خالی نبوده؟ همین رابرت رو اگه ما در نقش ادارد و بعدا تیریون وارد خزانه اش (و بعدش خزانه ی جافری) نمی شدیم از کجا می فهمیدیم که بدهی سنگین به تایوین و آیرن بانک داره؟

اینم بگم که ما داریم دربار رابرت رو از دید ادارد می بینیم و ادارد هم آدم منفی بینیه. مثلا برگزاری تورنومنت اتفاق مثبتیه ولی ادارد از یه دید کاملا منفی بهش نگاه می کنه. (کلا شمالی ها زیاد با خوشی حال نمی کنند.)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در مورد تعویض دخترا با جیمی، تیریون این پیشنهاد رو داد مطمئناً اگه سر قدرت میموند هم این کار رو انجام میداد هرچند که جیمی رو با نقص عضو و آزاد شده بولتون تحویل گرفتن نه به عنوان اسیر از طرف کتلین

اعدام ادارد هم که حماقت جافری بود نه سرسی نه تایوین هیچکدوم نمیخواستن همچین کاری بکنن

حالا می رسیم به دوران حکومت ایریس دوم

ایریس دیوانه بود درست ولی ما با شخصیت ایریس از دید مخالفینش آشنا میشیم معلومه به جز بدی چیز دیگه ای راجع بهش نمیگن با وجود اینکه شخصیت فوق العاده افتضاح و خبیثی داشته ولی اوایل حکومتش آدم خوبی بوده بیست سال تایوین دستش بود توی تمام مملکت صلح و صفا امنیت و رفاه اجتماعی وجود داشته. خود ایریس بد بود ولی به دوران حکومتش اگه بی طرفانه نگاه کنیم دوران خوبی بوده، تازه کارای نا جورش رو توی سالهای آخر انجام داده بوده مثل اعدام ریکارد و برندون با اون وضع فجیع در کل تا قبل تورنومنت هارن هال حرکت ناجوری که برای هفت پادشاهی بد باشه رو ازش نمیبینیم که البته بخاطر درایت تایوین بوده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.