رفتن به مطلب
Tyrion Lannister

::.::.:: تاپیک کل کل خاندان های وستروس ::.::.::

Recommended Posts

همین که یکی دو تاشون تا آخر داستان، این گوشه کنار ها زنده بمونن کافیه

یجوری گفتی که انگار فقط زنده میمونن و هیچ کار مهمی انجام نمی دهند.

برن که قراره با ادر ها مبارزه کنه. اریا که میره(اسپویلره نمی تونم بگم). سانسا که تو پایتخته و مطمعا کارای مهمی انجام میده. جان هم میشه(بازم اسپویلره نمی تونم بگم). و .....(این یکی واقعا اسپویلره)

رلور رلور میکنم که جان پسر من نباشه، بدم میاد ازش ! آدر ها جونش رو بگیرن ، به سرنوشت تیان دچار شه ...

ما هم هر روز به خدایان جنگل دعا می کنیم که پسر ریگار نباشه. اخه استارک ها و در کل شمالی ها از خون نخستین انسان ها اند و هیچ وقت با اندال ها و جنوبی ها وصلت نکرده اند. مخصوصا با چوپان هایی که مارمولک دارند.

مشکل من به شخصه بچه بودن استارک های باقی موندن، من نمی تونم طرفدار یه کرکتر بچه بشم. جدا از این مشکلاتی هم با ساده بودن بی اندازه شخصیت هاشون دارم خیلی شیک تصمیمات سفید رو می گیرن و ... فقط آریا یه ذره خوبه تو این قضیه.

اگه با بچه ها مشکل داری برو طرف دار استاد امون و استاد پایسل شو.

ما شمالی ها صاف ساده ایم. ظاهر و باطن یکی. بلد نیستیم مثل لیتل فینگر ، تریون ، استاد پایسل و........ باشیم و تمام زندگیمون پر از دروغ و خیانت به یکدیگر باشه.

چرا می زنی حالا عزیز من؟

اولاً سوء برداشتت از پستم رو رفع کنم، شما دو تا کلمه مشکل و بچه رو برداشتی گذاشتی کنار هم بعدشم نتیجه گرفتی. بحث سر علاقه به شخصیت ها بود. من منظورم این بود که شخصیت یه بچه پیچیدگی ها و گذشته ای که شخص من می پسنده رو نداره که شخصیت مورد علاقه ام شه و جذاب باشه برام.

در ضمن تالی ها جنوبی محسوب نمی شن؟

استاد، منظور دوستمون از آوردن اسم شما و پایسل تضاد پیری با بچه بودنه.

در آخر هم اینو بگم که جدیداً دارم به این نتیجه می رسم که رابطه تنگاتنگی بین شخصیت افراد حاضر در فروم با اسم کاربری یا شخصیت مورد علاقه شون وجود داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
کلاً من از شخصیت های باهوش و زیرک خوشم میاد یکی از دلایل تنفرم از استارک ها (به جز آریا) همینه

یعنی منظورت اینکه استارک ها احمقن؟

همین تایون که بهش افتخار می کنید و می گید کستمیر رو با خاک یکسان کرده ، مثل سگ از راب می ترسید. اخر سرم با کثیف ترین حقه ی ممکن شکستش داد. همین جیمی که به تواناییاش می نازید که جوان ترین شوالیه بوده و فلان و فلان ، راب اسیرش کرد. رابی که فقط یک پسر بچه ی 16 ساله بود. رابی که بزرگترین مسئولیتش اموزش تیر اندازی به برادر کوچکترش بود. رابی که بزرگترین نابغه ی نظامی شد. اداردی که در تمام صفاتش اول بود ، شجاعت ، شرافت ، صداقت و .... . اداردی که از شمال سرزمین های همیشه زمستان تا جنوب دریاهای دورن ، از غرب معادن طلای لنیستر ها تا شرق دره های ارن کسی نمی توانست ازش بد گویی کند. اداردی که رابرت را به پیروزی رساند. با وجود اینکه از لنیستر ها متنفر بود خواست تا جان سرسی هرزه را نجات دهد. برنی که با این که فقط 9 سال دارد و توانایی راه رفتن ندارد به جایی رفت که بقیه از تصور کردنش هم وحشت دارند. اون هم برای نجات مردمی حیوان صفت که به کل خاندانش ظلم کردند. ریکون 6 ساله هر کاری در توانش بود برای برادرش کرد ، اما جیمی با دروغ گفتن به تیریون تمام زندگیش رو نابود کرد. اریا هم.............

استارک های که دیوار رو ساختن ، استارک هایی که یکی از مستحکم ترین دژ ها رو ساختن ، استارک هایی که وقتی برادران شب چرت می زدند با وحشی ها مقابله می کردند ، استارک هایی که.......

وقتی تمام پادشاهی ها در مقابل اندال ها سر خم کردند ، فقط استارک ها ایستادگی کردند. همین تایون و دوران (که خیلی بهش می نازید) و...... حتی یک روز می توانند شمال را در زمستان نگه دارند؟ کاری که استارک ها 8000 سال انجام دادند.

حالا بگو ببینم ، ارزش لنیستر ها بیشتره یا مدفوع اسب استارک ها؟

بابا، جان من یه مقدار ملایم تر.

تک تک جملات رو می تونم یه چیزی راجع بهشون بگم ولی بیخیال.

فقط اگه منظورت از دروغ جیمی به تیریون اونی باشه که من فکر می کنم، این بهترین نوع از خودگذشتگی و فداکاری ای که یه نفر می تونه در حق کسی بکنه.

جیمی دو بار این کار رو کرده.

یک نمونه از مشکلات سفت چسبیدن به یه سری قوانین یا شرافت و ساده انگاری ادارد اینه:

مکالمه جیمی با برین تو حمام هرن هال یادته؟ برین به جیمی می گه خب چرا اینا رو نگفتی بهشون؟ جیمی جواب می ده: " فکر می کنی لرد شریف و نجیب وینترفل می خواست توضیحات کم ارزش منو بشنوه؟ اونم یه همچین مرد شریفی ! فقط کافی بود یه نگاه بهم بندازه تا منو گناهکار بدونه "

یه مقدار از زوایای دیگه هم نگاه کردن بد نیست.

دورَن خیلی جاها کارایی می کنه که غیر اخلاقی به نطر می یاد و واقعاً هم همینطوره ولی یه جا می گه :

اون بچه هایی که واتر گاردنز بازی می کنن مثل مردمتن و باید ازشون دفاع کنی. یا می گه اینکه ابرین تنها کسی بود که تو جنگ 5 پادشاه از دورنیش ها کشته شد، این افتخار منه یا مایه ننگم؟

اینکه مردمت به سان شمالی ها توسط هر کس و ناکسی مثل فری ها لت و پار نشن یه سری کار غیر اخلاقی رو تا حدودی توجیه نمی کنه؟

از این دید ها هم یه بار دیگه مسائل نگاه کنیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بله، به نظر من بدنیست که سر سامیانو با این سیاست های تفرقع انگیزانه اش آواتارش رو از تیریون به پتایر بیلیش تغییر بده.

تفرقه!!!؟؟

این که ظلم و ستم شما دو برادر به برادر کوچکترتون رو آشکار کنم اسمش میشه تفرقه اندازی!!!؟

آه رابرت تو قلبم منو شکوندی

استاد آمون و ریگار عزیز کجایید که دارن به متحد دیرینتون تهمت میزنن و قلبشو میشکنن

ظلم، من کی به رنلی ظلم کردم. این بچه ی یتیم رو علی الرغم تمام اعتراضات استنیس لرد استورمز اند کردم. یکی از قوی ترین مقام های کل وستروس رو بهش که بعدش به پشتوانه اش تونست بزرگترین لشکر وستروس رو جمع کنه و ادعای پادشاهی کنه.

ظلم اون کاری بود که تیریون با تایوین و جوانا کرد. با به دنیا آمدنش جوانا را کشت و تایوین رو مضحکه ی تمام وستروس کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من چون علاقه ای ندارم کیوان سرم رو از تنم جدا کنه، از ابراز نظر در این مورد جدا معذورم.

گفتن حقیقت که ترس نداره!!؟

مارتل ها خیلی جالبن هم از نظر شیوه حکومتی هم از نظر زیرکی

دوران به شخصه میتونه واریس و لیتل فینگر رو بزاره تو جیبش

به نظرم داری زیادی دیگه تند می ری، قبول دارم که دوران آدم خیلی باهوش و سیاستمداریه، طوری که توی خاندان های بزرگ کمتر می شه رقیبی رو براش پیدا کرد (شاید تایوین،لیدی اولنا و یکی دو تای دیگه) ولی تو جیب گذاشتن لیتل فینگر و واریس زیاده رویه.

به نظر من دوران هم تقریبا مثل واریس یک شخصیت واکنشگره تا کنشگر. ما تقریبا هیچ اقدام قابل ذکری نمی بینیم که دوران انجام بده، نشسته توی واتر گاردنز و اوضاع رو کاملا تحت نظر داره و گه گاه موقع نیاز تکونی هم به خودش می ده. به هیج وجه فریب بازی های سیاسی رو نمی خوره ولی از خودش هم حرکت محیر العقولی انجام نمی ده.

مقایسه کنین با لیتل فینگر، زمانی که داره در مورد ترغیب اولنا تایرل برای سر به نیست کردن جافری به سانسا توضیح می ده، یا جایی که لرد های ویل رو به همدستی لین کوربرای قانع می کنه، که جدا حیرت آوره.

این رو هم اضافه کنم این تاپیک حداقل الان جای مناسبی برای بحث در مورد دوران نیست. چون تقریبا هر چیزی که بگیم اسپویل می شه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
چند وقت پیش با یکی از بچه ها داشتم حضوری حرف میزدم، داشتیم به این فکر میکردیم که حالا که شاه شمال، سرزمین رودخونه، استنیس و رنلی زمین گیر شدن چطور ممکنه داستان ادامه پیدا کنه ! اونم در حالی که لنیستر ها دستشون در دست رز هاست ! یا باید مادر اژدهایان از دریای باریک بگذره ، یا دره ارن باید وارد بازی بشه ، یا این مارتل ها باید دست به کار بشن .

اینجوری که بوش میاد دنریس حالا حالا ها خیال نداره بیاد وستروس ، دره ارن هم به نظرم شانس زیادی نداره واسه مقابله با لنیستر ها ، احتمالا همین مارتل ها یه دست گلی به آب میدن

فکر زمین گیر شدن استارک ها رو که کلا از سر بیرون کن.

فقط حضور لیتل فینگر در ایری که کافیه که دره ی ارن پاش به جنگ باز بشه.

استنیس هم که فقط ملیساندر و شوالیه ی پیازش یک لشکر می ارزند.

آیرن بورن ها کماکان به زراعت علاقه ای ندارند.

تایرل ها هم که با تلاششون برای دزدیدن سانسا از لنیسترا نشون دادند غیر قابل اعتمادند.

وحشی ها هم که هستند.

واریس هم که معلوم نیست چه نقشه ای کشیده.

و در آخر هم که زمستان داره می آد.

فضای وستروس برای 10 تا کتاب دیگه هم ظرفیت داره.

یعنی می خوای کمر به تخریب مارتل ها ببندی؟

من کلاً از فرهنگ دورنیش ها خوشم می یاد و خیلی هم به چیز یا کس خاصی تعصب ندارم. همه اینها و اینکه خیلی خطرناکه تو دنیای به کسی دل ببندی باعث شده که بیخیال باشم.

نظرت رو بگو با هم کنار می یام یجوری. (فقط اسپویل نکنین تو رو خدا )

من زیاد علاقه ای به دورنی ها ندارم.

با تارگرین ها که همیشه رابطه داشتند.

سوای اون

من موندم سند اسنیک ها رو کجای دلم بگذارم. هم احمقند، هم مغرورند و خودخواه، احترام هم که سرشون نمی شه. هر کدوم یه پا سرسیند واسه خودشون. دوست جون جونیشون آریانه هم که دست کمی از دختر عموهاش نداره.

آدم احمق رو می شه تحمل کرد، آدم حقه باز رو هم می شه تحمل کرد. ولی قدرت تحمل همچین آدمایی رو ندارم.

موندم رد وایپر پیش خودش در مورد دختراش چی فکر می کرده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در جواب دوستان از تاپیک http://westeros.ir/forum/viewtopic.php?f=26&t=214

اتفاقاً آدم تا اواخر کتاب سوم وقتی سانسا رو میبینه نمیتونه ازش متنفر نباشه

سانسا تو کتاب یک و اوایل کتاب سه خیلی روی اعصاب آدمه، قبول دارم. با لو دادن نقشه ی پدرش یک کار احمقانه می کنه و افکارش هم خیلی بچه گانه است. ولی اگه انصاف بدیم انتظاراتی هم که ما از سانسا داریم یه مقدار غیر معقوله. ما انتظار داریم یک دختر دوازده ساله بتونه بفهمه نیت شوم پشت یک لبخند دروغین رو حدس بزنه و جلوی دسیسه های امثال سرسی و واریس و لیتل فینگر و تیریون وایسه. خب مگه همسن های سنسا می تونند همچین کاری کنند که او بتونه. میرسلا یا دنریس اگه جای سنسا بودند بهتر عمل می کردن؟

من با گفته سر رابرت مخالفم ! هیچ کجای دلم نمیخواد استارک ها پیروز بشن :دی ( اصلا مگه ممکنه پیروز بشن ؟! ، مگه تموم نشد قضیه شمال و پادشاهش ؟! ، همین که یکی دو تاشون تا آخر داستان، این گوشه کنار ها زنده بمونن کافیه ) .

رلور رلور میکنم که جان پسر من نباشه، بدم میاد ازش ! آدر ها جونش رو بگیرن ، به سرنوشت تیان دچار شه ...

شما که اعتقادی به رلور نداشتی،چی شد؟ در هر حال ما هم آرزو می کنیم جان تارگرین نباشه. تارگرین ها خون پاک دارندون ها رو که آلوده کردن، بذار خون استارک ها حداقل پاک بمونه.

مشکل من به شخصه بچه بودن استارک های باقی موندن، من نمی تونم طرفدار یه کرکتر بچه بشم. جدا از این مشکلاتی هم با ساده بودن بی اندازه شخصیت هاشون دارم خیلی شیک تصمیمات سفید رو می گیرن و ... فقط آریا یه ذره خوبه تو این قضیه.

آریا بچه است؟ من دیگه حرفی برای گفتن ندارم.

منظورت از سفید کدوم شخصیته؟

من کجا با بچه ها مشکل دارم؟؟ من یکی از کم حاشیه ترین افراد وستروسم.

انصافتون کجا رفته. من با پایسل تو یه ردم؟ من کجا پایسل کجا.

اتفاقا خیلی قیاس خوبی بود. استادی که سوگند استادی رو بشکنه می شه پایسل. استادی که هم سوگند استادی و هم سوگند نایت واچ رو بشکنه می شه ....

دبگه خوددانی استاد، اگه می خوای با امثال پایسل دسته بندی بشی می تونی طبق رویه ی فعلی به شکستن سوگندتون ادامه بدین.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

@شهاب :

در مورد رابطه با تارگرین ها دست رو دلم نذار که خونه.

سند اسنیک هام که باید توسط یکی هدایت شن که تا جایی که من خوندم مثل اینکه سر به راه شدن.

در مورد آریان هم یه مقدار تقصیر دورَنه که این بدبخت رو تو بی اطلاعی کامل نگه داشت و گرنه بهتر از بقیه است. آریان همه فکر و ذکرش وقتی تو سلولش بود رفیقاش بودن بعد می یای با سرسی مقایسه شون می کنی؟؟

در مورد کنشگر نبودن دورَن به شدت موافقم و به نظرم خیلی حرکت محیر العقولی نمی زنه

اولاً من گفتم آریا بهتر از بقیه است. ثانیاً بچه است دیگه، مگر اینکه تا آخر کتاب 5 فرجی بشه. کسی که با 3 فرصت جیکن هگار اونجوری کنه بچه است البته حق داره ها.

آریا کلاً با دنیای بچگانه و شخصیت یک دنده اش (جمله "اگه می خواستم می تونستم") کرکتر cute ای ه ولی به اندازه کافی جذاب نیست برای من یکی.

(شاید cute خیلی با قتل هاش جور در نیاد ولی کلمه بهتر به ذهنم نیومد.)

راب انقدر سفید بود شخصیتش که رو مغز بود واقعاً. البته سفید که چه عرض کنم. به خاطر اینکه نتونست هوسش رو کنترل کنه و بعدم برای حفظ شرافتش ارتشش رو به سلاخی والدر فری برد. خون همه اونا گردن راب و هوسرانی و لجبازیشه به نظر من.

جان چرا نباید نسبت به کتلین نفرتش رو ابراز نکنه؟

چرا نباید val و وینترفل رو قبول کنه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مجموع پست های نامربوطی که در تاپیک " دلیل عضویت شما چه بو ؟ " زده شده بود به اینجا انتقال پیدا کرد .

لطفا اگه تشخیص دادین که تاپیکی منحرف شده ، با قابلیت گزارش خبرمون کنید تا پست ها رو به جای مناسب انتقال بدیم .

با تشکر از سر رابرت .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یعنی منظورت اینکه استارک ها احمقن؟

تمام چیزایی که گفتی نشانه شجاعت و شرافتشونه هیچکدوم این قضیه که استارک ها احمقن رو رد نمی کرد

راب نابغه جنگ اصلاً بزرگ ترین جنگاور کل تاریخ وستروس ولی این قضیه که احمق بود و با حماقت خودشو نابود هیچجوره نمیشه توجیحش کرد

ادارد هم درست با شرف ولی شرافتش دقیقا مثل حماقت بود

به کیوان و رابرت

اتفاقا من از همین ساکت و آروم موندن دوران که خوشم میاد

این آدم این همه سال آروم نشسته سر جاش رفتار های همه رو دیده با نقشه هاشون آشنا شده ولی هیچکس نمیدونه که اگه دوران بخواد عملی انجام بده چکار میکنه

بعدم شما در نظر بگیرین همه لرد های پاراموند درست حسابی رفتن به جز دوران، بیشتر کسایی که الان رهبری خاندان های اصلی رو به عهده دارن یک مشت آدم احمقاً

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راب انقدر سفید بود شخصیتش که رو مغز بود واقعاً. البته سفید که چه عرض کنم. به خاطر اینکه نتونست هوسش رو کنترل کنه و بعدم برای حفظ شرافتش ارتشش رو به سلاخی والدر فری برد. خون همه اونا گردن راب و هوسرانی و لجبازیشه به نظر من.

یعنی دیگه همه ی تقصیر ها رو انداختید گردن راب دیگه

پس حتما لرد والدر فری و لرد روس بولتون و لرد تایوین بی تقصیر بودند 

درسته که راب با ازدواج با جین وسترلینگ حمایت فری ها رو از دست داد ولی این بی انصافیه که همه ی تقصیر ها رو سر یه نوجوان بی تجربه خالی کرد .  

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به قولی راب جنگ رو در میدان برد و در تخت خواب باخت ! ادارد بهش رسم جنگ رو یاد داده بود اما رسم تخت خواب و مسائل سیاسی مربوطش رو نه !

راب نوجوان وارد بازی ای شده بود که براش آمادگی نداشت، ادارد بازی رو به سرسی باخت، چطور انتظار میشد داشت که راب نوجوان بتونه از تایوین والامقام ببره ؟!

ادارد به راب شرافت رو بدون هیچ انعطافی یاد داد و همین باعث خرد شدن پسرش شد. در هر حال به نظرم حتی اگه به راب خیانت نمیشد ، نمیتونست خاندان سلطنتی رو شکست بده، بعد مرگ ادارد باید جیمی رو با خودش به شمال میبرد تا اینجوری شمال رو از گزند لنیستر ها حفظ کنه .

راب تنها استارکی بود که بهش علاقه داشتم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منظورمو بد متوجه شدی. به K1 گفتم اگه از بچه ها خوشت نمیاد ، پس طرف دار پیر ها شو. و چون پایسل و شما پیر ترین افراد وستروس هستید ، شما رو مثال زدم.

در آخر هم اینو بگم که جدیداً دارم به این نتیجه می رسم که رابطه تنگاتنگی بین شخصیت افراد حاضر در فروم با اسم کاربری یا شخصیت مورد علاقه شون وجود داره.

میشه بیشتر توضیح بدی.

تک تک جملات رو می تونم یه چیزی راجع بهشون بگم ولی بیخیال.

لطفا بگید. می خوام بدونم.

اینکه مردمت به سان شمالی ها توسط هر کس و ناکسی مثل فری ها لت و پار نشن یه سری کار غیر اخلاقی رو تا حدودی توجیه نمی کنه؟

کدوم کار غیر اخلاقی؟

ما انتظار داریم یک دختر دوازده ساله بتونه بفهمه نیت شوم پشت یک لبخند دروغین رو حدس بزنه و جلوی دسیسه های امثال سرسی و واریس و لیتل فینگر و تیریون وایسه. خب مگه همسن های سنسا می تونند همچین کاری کنند که او بتونه. میرسلا یا دنریس اگه جای سنسا بودند بهتر عمل می کردن؟

بعضیا می خوان سانسا رو با لیدی اولنا مقایسه کنند؟

دبگه خوددانی استاد، اگه می خوای با امثال پایسل دسته بندی بشی می تونی طبق رویه ی فعلی به شکستن سوگندتون ادامه بدین.

من هیچ وقت استاد امون رو با پایسل یکی نکردم.

کسی که با 3 فرصت جیکن هگار اونجوری کنه بچه است البته حق داره ها.

استارک ها عادتشونه ، بیشتر فکر رفاه دیگرانند تا خودشون. برای همین اسم قلقلک دهنده رو به جاکین داد. اموری لوچ رو هم بخاطر نجات جان خودش. با کاری هم کرد جان خودش و دوستاش رو نجات داد.

اگه اریا اسم تایون ، سرسی و جفری رو میداد ، مطمعا همتون می گفتین که گند زده به فیلم. مگه میشه یه بچه 9 ساله بزرگترین شخصیت ها رو حذف کنه! در ضمن مگه اریا از خیانت لیتل فینگر ، رز بولتون ، والدر فری و ..... خبر داشت.

تمام چیزایی که گفتی نشانه شجاعت و شرافتشونه هیچکدوم این قضیه که استارک ها احمقن رو رد نمی کرد

فکر کنم تو محل شما به شرافت میگن ، حماقت.

راب نابغه جنگ اصلاً بزرگ ترین جنگاور کل تاریخ وستروس ولی این قضیه که احمق بود و با حماقت خودشو نابود هیچجوره نمیشه توجیحش کرد

معلومه که نابغه جنگی بود. نکنه شک داری.

دیگه چی بگم ، بهم اختار دادن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من تقریبا با این جمله ی کیوان موافقم چون خودم هم سعی می کنم شبیه استنیس حرف بزنم . البته نمی دونم موفق شدم یا نه دوست دارم کاربر ها نظر بدن .

در واقع اگه رابطه ی تنگاتنگی بین کاربر ها و نام کاربریشون وجود نداره پس اصلا چرا این نام و شخصیت رو انتخاب کردن  

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فکر کنم تو محل شما به شرافت میگن ، حماقت.

دیگه چی بگم ، بهم اختار دادن.

یکی از بزرگ ترین مشکلات من با طرفدارای استارک ها اینه که حاضر نیستین قبول کنین راب و ادارد جفتشون با حماقت سر خودشون رو به باد دادن

چون شخصیت های مورد علاقتون بودن می خواین یه مرگ افسانه ای به این دو نفر بدین که آره ادارد به خاطر شرافت مرد

نه عزیزان من ادارد به خاطر حماقتش مرد ادارد سرش رو جلوی سپت بیلور از دست نداد ادارد وقتی مرد که در اوج حماقت توی جنگل خدایان رد کیپ به سرسی گفت که همه چیز رو می دونه

راب هم همین طور با این که میدونست والدر فری برای قسم هاش کوچک ترین ارزشی قائل نیست باز هم حماقت کرد و به فری ها اعتماد کرد

حقیقت اینه که استارک ها به خاطر حماقت جونشون رو از دست دادن ولی اگر دوست دارین اسم حماقت رو شرافت بزارین اون دیگه قضیه فرق میکنه

راجع به این موضوع هم توی تاپیک های دیگه حسابی بحث شد

من تقریبا با این جمله ی کیوان موافقم چون خودم هم سعی می کنم شبیه استنیس حرف بزنم . البته نمی دونم موفق شدم یا نه دوست دارم کاربر ها نظر بدن .

در واقع اگه رابطه ی تنگاتنگی بین کاربر ها و نام کاربریشون وجود نداره پس اصلا چرا این نام و شخصیت رو انتخاب کردن  

ه

من یکی که با تیریون فرق دارم حداقل از نظر قد و قواره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اتفاقا خیلی قیاس خوبی بود. استادی که سوگند استادی رو بشکنه می شه پایسل. استادی که هم سوگند استادی و هم سوگند نایت واچ رو بشکنه می شه ....

کینگ رابرت!!!!! من رو با پایسل........ چه جوری زورتون به یه پیر مرد مظلوم و غم دیده می رسه؟؟؟ ناسلامتی من عموی مادربزرگتونم پس یه جورایی جدتون میشم البته از نظر فامیل درجه دو

من طرفدار افراد مظلوم هستم و صد البته طرفدار شماره یک نایت واچ. از اکثر خاندان ها هم طرفداری می کنم ولی بخاطر رسیدن به اهدافم کسی رو نمیکشم و بهش نارو نمیزنم

بنده از همین جا اعلام میکنم که حمایت خود را از هرچی براتیون زنده هست بر میدارم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
یکی از بزرگ ترین مشکلات من با طرفدارای استارک ها اینه که حاضر نیستین قبول کنین راب و ادارد جفتشون با حماقت سر خودشون رو به باد دادن

چون شخصیت های مورد علاقتون بودن می خواین یه مرگ افسانه ای به این دو نفر بدین که آره ادارد به خاطر شرافت مرد

نه عزیزان من ادارد به خاطر حماقتش مرد ادارد سرش رو جلوی سپت بیلور از دست نداد ادارد وقتی مرد که در اوج حماقت توی جنگل خدایان رد کیپ به سرسی گفت که همه چیز رو می دونه

راب هم همین طور با این که میدونست والدر فری برای قسم هاش کوچک ترین ارزشی قائل نیست باز هم حماقت کرد و به فری ها اعتماد کرد

حقیقت اینه که استارک ها به خاطر حماقت جونشون رو از دست دادن ولی اگر دوست دارین اسم حماقت رو شرافت بزارین اون دیگه قضیه فرق میکنه

راجع به این موضوع هم توی تاپیک های دیگه حسابی بحث شد

من یکی که با تیریون فرق دارم حداقل از نظر قد و قواره

سامیانو جان این طوری هم نمیشه یک طرفه به قضیه نگاه کرد . 

به نظر من لرد ادارد وقتی مرد که سنسا نقشه اش رو به ملکه گفت . لرد ادارد وقتی مرد که پیشنهاد برادرم رنلی رو قبول نکرد . درسته که لرد ادارد اشتباهات جبران ناپذیری انجام داد ولی نمیشه این جوری شرافتش رو زیر سوال برد . 

در مورد راب هم نمیشه این جوری گفت . اون حماقت کرد چون بی تجربه بود . و البته به نظرم راب حتی یک دهم از شرافت لرد ادارد رو نداشت . 

در مورد رابطه ی کاربر ها با شخصیت مورد علاقشون هم بگم خوب منم مثل استنیس مو هام نریخته خوب ولی شخصیت جدی دارم که همه تو فامیل من رو فرد جدی می دونن .  

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کینگ رابرت!!!!! من رو با پایسل........ چه جوری زورتون به یه پیر مرد مظلوم و غم دیده می رسه؟؟؟ ناسلامتی من عموی مادربزرگتونم پس یه جورایی جدتون میشم البته از نظر فامیل درجه دو

من طرفدار افراد مظلوم هستم و صد البته طرفدار شماره یک نایت واچ. از اکثر خاندان ها هم طرفداری می کنم ولی بخاطر رسیدن به اهدافم کسی رو نمیکشم و بهش نارو نمیزنم

بنده از همین جا اعلام میکنم که حمایت خود را از هرچی براتیون زنده هست بر میدارم

استاد امون جان شما کوتاه بیا

اخه چرا می خوای حمایتت رو از براتیون ها برداری بابا بی خیال شو یعنی دیگه همون یه ذره حمایتی هم که از استنیس می کردی تموم شد . یادت نره که دیوار رو ....... از خطر وحشی ها حفظ کرد . 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

هر جوری حساب کنید ادارد سوتی های زیادی داد ! فقط این که به ملکه گفت حقیقت رو میدونه نبود ! خیلی های دیگه هم بود .

از لو دادن نقشه فرار به دختر کم عقلش ، تا دست رد زدن به سینه پیشنهاد وسوسه انگیز سرسی در جنگل خدایان!

پیشنهاد رنلی رو هم که رد کرد !

وقتی لیتل فینگر گفت کمکش میکنه تا که خود ند حکومت کنه و جافری رو هر جور دوست داره بار بیاره ، ند دوباره حماقت کرد و گفت ، الا و بلا که استنیس باید بیاد بشه شاه! خب معلومه که لیتل حضور استنیس رو برنمیتابه !

اصلا همه این ها به کنار ! پا شده با اطمینان خاطر رفته جلوی سرسی و دستور میده "ملکه و بچه هاش رو سالم دستگیر کنین ! " انگار نه انگار سرسی روز قبلش تلویحی بهش گفته بود دخلت اومده "تو بازی شاهان یا میبری و ..."

یعنی هودور تو اون روزها بهتر از ادارد عمل میکرد .

پ ن : دیگه نبینم به عموی نازنین من دشنام میدیدها ! هرچند پایسل کرم محبوب ملکه است ، اما این دلیل نمیشه استاد رو برنجونید !

پ ن 2 : در مورد من یکی که فکر نمیکنم شباهتی به ریگار داشته باشم . نه اسب سوار خوبیم ، نه جنگاورم ، نه صدای خوبی واسه آواز دارم نه سازی بلدم بزنم ، نه به دزدیدن نامزد دیگران علاقه دارم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

استاد دیدی چطوری دست مزدتو دادن!!!؟؟

این همه به خاطر نسبت فامیلی هوای براتیون ها رو داشتی ولی آخر اون روی خویشاوند کشی خودشون رو نشون دادن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
یعنی دیگه همه ی تقصیر ها رو انداختید گردن راب دیگه

پس حتما لرد والدر فری و لرد روس بولتون و لرد تایوین بی تقصیر بودند

درسته که راب با ازدواج با جین وسترلینگ حمایت فری ها رو از دست داد ولی این بی انصافیه که همه ی تقصیر ها رو سر یه نوجوان بی تجربه خالی کرد .

نخیر همه چی تقصیر راب نیست، هیچ چیز کشتن مهمان رو توجیه نمی کنه ولی :

وقتی بهش می گن king of the north آب از لب و لوچش راه می افته غلط می کنه میره به خاطر هوس(خوابیدن با جین) و بعدشم با لجبازی و چسبیدن به شرافتش(ازدواج) و در آخر هم با حماقت محض(اعتماد به فری ها) لشکریانش رو به فنا می ده.

خودش که مرد چشمش کور، مسئول سپاهیانش نبود؟

من یکی رو ببرم پیش یک جانی بعد طرف بمیره من مسئول نیستم؟ بیام بگم قاتل خیلی آدم ... بود؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
میشه بیشتر توضیح بدی.

منظورم اینه که مثلاً شخص شما مثل استارک ها سریع خونت به جوش می یاد.

کدوم کار غیر اخلاقی؟

مثلاً اینکه یه بیگناه رو بکشی. یا جاسوس داشته باشی.

فکر کن راب بیخیال جین وسترلینگ می شد، درسته لکه دار کردن شرافت افراد غیر اخلاقیه ولی جون شونصد و بیست و هفت هزار نفر الکی گرفته نمی شد.

من شک ندارم تو جنگ ویسپرینگ وود جای جیمی و راب عوض می شد، راب می شد مظلوم جیمی می شد ترسوی بزدل و دسیسه چین.

و اما بریم سراغ اون پست قبلیت که جواب ندادم خیلی جاهاش رو. (یه مقدار طرز بحث کردنم شبیه به منطق شما می شه اینجا)

همین تایون که بهش افتخار می کنید و می گید کستمیر رو با خاک یکسان کرده ، مثل سگ از راب می ترسید.

راب وقتی جیمی وسط جنگ داشت می رفت سراغش در چه حالی بود؟ اون فصل کتاب رو اگه نخوندی بخون.

اداردی که از شمال سرزمین های همیشه زمستان تا جنوب دریاهای دورن ، از غرب معادن طلای لنیستر ها تا شرق دره های ارن کسی نمی توانست ازش بد گویی کند.

شما راجع به خاندان استارک و برندون و ادارد با لیدی داستین یه صحبتی داشته باش.

اما جیمی با دروغ گفتن به تیریون تمام زندگیش رو نابود کرد

اینو که دفعه قبل جواب دادم، کار جیمی انتهای مرام و معرفت بود. همین یه مورد رو راجع بهش بحث کنیم شاید من به این نتیجه رسیدم که دارم آب تو هاون می کوبم.

دوستان اون پست قبلی من رو لطف کنن پاک کنن، وقت ویرایش یا حذفش تموم شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این همه به خاطر نسبت فامیلی هوای براتیون ها رو داشتی ولی آخر اون روی خویشاوند کشی خودشون رو نشون دادن

واقعا اگه لنیسترها و تارگرین ها همدیگه رو ندشتن باید چیکار میکردن؟ اونم وسط این دربار پر از دسیسه و دشمنی؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مثلاً اینکه یه بیگناه رو بکشی.

راب یه بیگناه رو کشت

یا جاسوس داشته باشی.

راب جاسوس داشت

من شک ندارم تو جنگ ویسپرینگ وود جای جیمی و راب عوض می شد، راب می شد مظلوم جیمی می شد ترسوی بزدل و دسیسه چین.

خوب اینم از نبوغش که به اون شکل فجیح لنیستر های به اصطلاح باهوش رو شکست داد.

تازه بهش میگن "استراژی غافل گیری"

(یه مقدار طرز بحث کردنم شبیه به منطق شما می شه اینجا)

شاید باورتون نشه ، ولی من در همه ی موارد زندگی به جز چیز هایی که مربوط به استارک ها میشه خیلی با منطقم.

راب وقتی جیمی وسط جنگ داشت می رفت سراغش در چه حالی بود؟ اون فصل کتاب رو اگه نخوندی بخون.

من وقت کتاب خوندم ندارم. ولی فکر کنم ترسو تو چشم های شاه کش دیده.

شما راجع به خاندان استارک و برندون و ادارد با لیدی داستین یه صحبتی داشته باش.

من این شخص رو نمی شناسم. بعد به چه جرئتی می خواد درباره ی ادارد قضاوت کنه

اینو که دفعه قبل جواب دادم، کار جیمی انتهای مرام و معرفت بود. همین یه مورد رو راجع بهش بحث کنیم شاید من به این نتیجه رسیدم که دارم آب تو هاون می کوبم.

همون دختره که اولین بار تریون باهش ه.م.ب.س.ت.ر شد ، جیمی بهش دروغ گفت که یک فاحـ*ـه است فقط بخاطر ترس از پدرش. شاید اگه راست می گفت زندگی تریون به کلی تغیر می کرد.

منظورم اینه که مثلاً شخص شما مثل استارک ها سریع خونت به جوش می یاد.

من کی خونم به جوش اومد. فقط بخاطر وضعیت فعلیم (منظورم کنکوره) ارامش روانی ندارم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

واقعا اگه لنیسترها و تارگرین ها همدیگه رو ندشتن باید چیکار میکردن؟ اونم وسط این دربار پر از دسیسه و دشمنی؟

استاد امون جان دسیسه چینی ها رو که خود لنیستر ها می کنن . دچار تناقض گویی شدید فکر کنم . 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری