رفتن به مطلب
Tyrion Lannister

::.::.:: تاپیک کل کل خاندان های وستروس ::.::.::

Recommended Posts

اون متن وینترفل رو خوندم قشنگ یاد خشونت و سنگدلی اون پادشاهان سرداب وینترفل افتادم.

کیوان؟ جیمی؟! جل الخالق!

زود تند سریع نظرت رو راجع به جیمی بگو.

این برچسبها به استارکها نمی چسبه! خشونت فقط خاص لنیسترها و نوچه هاشونه. مگه پادشاهان سرداب چه شونه!

مگه نظر تو در مورد جیمی چیه؟ نمی دونستم که ازش خوشت میاد. فقط از موقعکه با برین همنشین شد قابل تحمل شد. وگرنه که...

بابا از نظر من وجه اشتراک سلایق تینیجرها "خوش چهره" بودن طرفه، چه دختر چه پسر

از نظر من هم به شخصه راب و لوراس و رنلی خوش چهره تر از جان هستن

دیگه نمیدونم چی شد که اینقد بحث کش پیدا کرد

نکته اصلی دقیقا اینجاست که برعکس این قضیه صادق نیست و شما که رنلی رو دوست داری لزوما بدلیل زیباییش نیس

بله لزوما" به دلیل زیباییش نیست. ایشون شایسته ترین پادشاه بودند. چند تا تاپیک در این مورد پر کردیم. زد و خوردها داشتیم در مورد این موضوع.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

وینترفل:

حتما لازم نیست شاهان شمال خشن باشن تا چیزیشون باشه!!!! ماشالا کم عیب ندارن!

یا زیادی جوگیرن و تواناییشون تو کنترل احساساتشون نزدیک به صفره و واسه همین به ضرر خودشون کار میکنن درست مثه اون استارکی که زد همه ی ناوگان پدرش رو سوزوند فقط به این دلیل که پدرش تو دریا مرده.

یا زیادی حواس پرتن مثله اون شاهی که دخترش رو تو قصر خودش می دزدن بعد همه جا رو واسه پیدا کردنش میگردن جز سرداب وینترفل.

جدیدا هم که خویشاوند کش هم شدن.

لازم به ذکر هم نیست که شاه شب به احتمال نود درصد استارک بوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این برچسبها به استارکها نمی چسبه! خشونت فقط خاص لنیسترها و نوچه هاشونه. مگه پادشاهان سرداب چه شونه!

مگه نظر تو در مورد جیمی چیه؟ نمی دونستم که ازش خوشت میاد. فقط از موقعکه با برین همنشین شد قابل تحمل شد. وگرنه که...

یه بار دیگه وصفشون رو تو فصل هایی که برن یا ... می رن اونجا بخون می بینی که مختص لنیستر هاست یا نه.

والا برندون هم قاطی ای بوده واسه خودش. شما فقط ادارد و راب رو می بینین. یه چند تا مورد هم که استاد گفت و توصیفاتی که خود استارک ها از اون پادشاه ها دارن هم مدرک و سند.

جیمی خیلی خوبه، حتی قبل برین. اصلاً وقتی یاد فصول برین و جیمی می افتم خنده ام می گیره. فکر کن یکی مثل جیمی با اون برین Dull و Thick as a Castle Wall و ...

(راجع به برن حرفی ندارم و هیچ توجیه ای وجود نداره)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من فقط آخرین حکمرانان شمال رو می شناسم و خیلی از چیزایی که می گید رو یادم نمیاد ( یا ترجیح می دم یادم نیاد. )

پس حالا مشخص شد که اون جملاتی که گفتم از کجا اومده. از اجدادم به ارث بردم.

کیوان: کلا" نمی دونستم نظرت در مورد جیمی چیه. جالبه که ازش خوشت میاد !

برین رو خیلی دوست دارم. چیه مگه؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یا زیادی حواس پرتن مثله اون شاهی که دخترش رو تو قصر خودش می دزدن بعد همه جا رو واسه پیدا کردنش میگردن جز سرداب وینترفل.

جدیدا هم که خویشاوند کش هم شدن.

لازم به ذکر هم نیست که شاه شب به احتمال نود درصد استارک بوده.

اون یارو که یه افسانه ی پشت دیواری بود که حقیقت هم نداشت. اون دوره ای که استارک ها با بولتون ها جنگیدند و لرد استارک رو پوست کندند قبلش نبردی بین استارک ها با پشت دیواری ها رخ نداده بود.

اون خویشاوند کشی هم در راستای همون افسانه ی غیر واقعی قبلیه. بعد خیلی جالبه یکی که باباش دو تا از برادراش رو کشته در مورد خویشاوند کشی صحبت میکنه.

هر وقت ثابت کردی شاه شب استارک بوده ما هم می پذیریم.

کیوان

سند عینی بیار، این ارجاع دادن ها به فصل هایی که وجود ندارند مدرک نشد.

مانوئل

همه ی راهها به کل کل ختم می شن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

هر افسانه ای از یک واقعیتی ریشه گرفته. بعدشم فقط خود استارک ها این داستان رو تکذیب میکنن که خب اینم عادیه. به هر حال یه ننگه دیگه.

جز اون خویشاوند کشی جناب راب استارک هم که اسمش تو لیست خویشاوند کشاست.

هروقت شما تونستی ثابت کنی پدرم بیلور رو از قصد کشته و تو قتل ایریس هم دست داشته منم برای شما ثابت میکنم که شاه شب یه استارکه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
هر افسانه ای از یک واقعیتی ریشه گرفته. بعدشم فقط خود استارک ها این داستان رو تکذیب میکنن که خب اینم عادیه. به هر حال یه ننگه دیگه.

جز اون خویشاوند کشی جناب راب استارک هم که اسمش تو لیست خویشاوند کشاست.

هروقت شما تونستی ثابت کنی پدرم بیلور رو از قصد کشته و تو قتل ایریس هم دست داشته منم برای شما ثابت میکنم که شاه شب یه استارکه.

راب استارک همون قضیه ی فرزندان آدم و حواست دیگه؟

بیلور رو کشته، توی کتاب خودش هم اعتراف می کنه، ایریس رو هم توی سریال ذکر کردند که کشته، توی کتاب هم بارها اشاره شده.

همه ی افسانه ها هم واقعی نیستند

مثل تایوین که افسانه بود ... طلاست، ولی آخرش که مرد و ... ثابت شد این افسانه واقعی نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نه اون قضیه کاراستارک رو میگم ولی جدا اسمش تو لیست خویشاوندکش هاست.

بله خودش گفت که خدایان شاهدند که برادرم رو از قصد نکشتم و فقط یه حادثه بود و تا آخر عمر مجبورم بخاطر اینکار عذاب بکشم. ببخشید کجای سریال اشاره کرده؟؟؟ تو کتاب که هیچ جا چیزی گفته نشده. حتی تو ویکی هم چیزی نیست. اصلا چرا باید بکشدش؟؟؟

اما شاید مثله آدرها و غول ها واقعیت داشته و بعدا به یک افسانه تبدیل شده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نه اون قضیه کاراستارک رو میگم ولی جدا اسمش تو لیست خویشاوندکش هاست.

بله خودش گفت که خدایان شاهدند که برادرم رو از قصد نکشتم و فقط یه حادثه بود و تا آخر عمر مجبورم بخاطر اینکار عذاب بکشم. ببخشید کجای سریال اشاره کرده؟؟؟ تو کتاب که هیچ جا چیزی گفته نشده. حتی تو ویکی هم چیزی نیست. اصلا چرا باید بکشدش؟؟؟

اما شاید مثله آدرها و غول ها واقعیت داشته و بعدا به یک افسانه تبدیل شده.

خب چون ریکارد کاراستارک متهمش کرد تو ویکی اسمش تو این لیست هم اومده. خود همون ویکی هم نوشته این اتهام بی اساسه. اگه مثلا ویسریس هم موقع مرگ دروگو و دنریس رو خویشاوند کش می نامید اسم اون دو تا هم میومد توی لیست.

خب بعد این که برادر اولش رو کشته گفته من که آب از سرم گذشته، نفرین شدم و یکی دیگه رو هم می کشم. بریندن بلادریون و ایریس هم بهش مشکوک بودند. تمام مردم هفت پادشاهی هم همین اعتقاد رو داشتند. توی کتاب سه دانک و اگ هم این حرف حق از زبان یک نفر آدم معصوم گفته شد که برادر نه چندان با نزاکت شما (اگ) بهش بی ادبی کرد.

غول و آدر مال چند هزار سال قبلند و با تاریخ در تضاد نیستند. اون داستان کذایی با تاریخ وستروس در تناقضه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در هر صورت فعلا که این اسم رابه که به عنوان یه خویشاوندکش تو اون لیسته.

به حرف مردم که نمیشه اکتفا کرد. مردم بیلور رو دوست داشتن و از مرگش خیلی ناراحت شدن و مسلمه که مسبب مرگشو زیادی سرزنش میکنن تازه مردم خیلی چیزهایی رو که ما از زاویه دید اشخاص مختلف میبینیم نمی بینن و قضاوتاشون کمی خودخواهانس. همین مردم مگه زمانی که بلادریون سعی کرد برشون گردونه به اون و ایریس تف و لعنت نفرستادن و ایریس رو ضعیف نخوندن؟؟اگ هم کار خاصی نکردا. فقط یه کمی طرف رو ادب کرد.

خیلی هم با تاریخ تناقض نداره ها. فقط از یه لفظ لرد استفاده شده و عبارت زمان خیلی طولانی. کجای اینا تناقض ایجاد میکنه؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کینگ رابرت خویشاوند کشی که توی خاندان شما رواج داره دیگه زیاد سخت نگیر

برادرت میزنه اون یکی برادرت رو میکشه

خودت هم که با افتخار از جنایتی که در حق نوه ی دایی پدرت انجام دادی میگی

این موضوع خویشاوند کشی پیش شما براتیون ها موضوع حل شده ایه شاید بخاطر اون چند قطره خون پاک والریاییه که توی رگهاتونه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کیوان

سند عینی بیار، این ارجاع دادن ها به فصل هایی که وجود ندارند مدرک نشد.

می خوای از حال نداشتن من سوء استفاده کنی ؟!! من می دونم، تو هم می دونی.

ولی می رم یه نگاه می ندازم بلکه خودمم جزئیاتش رو دوباره بخونم.

من فقط آخرین حکمرانان شمال رو می شناسم و خیلی از چیزایی که می گید رو یادم نمیاد ( یا ترجیح می دم یادم نیاد. )

پس حالا مشخص شد که اون جملاتی که گفتم از کجا اومده. از اجدادم به ارث بردم.

کیوان: کلا" نمی دونستم نظرت در مورد جیمی چیه. جالبه که ازش خوشت میاد !

برین رو خیلی دوست دارم. چیه مگه؟!

باز گلی به جمال تو. نزدی مثل شهاب از بیخ و بن منکر شی. (یاد بگیر دوست عزیز، یاد بگیر)

گفته بودم چندین و چند جا.

برین اگه اون فصلش که یادش می یاد همه باهاش خوش رفتاری می کردن و بعدش علتش رو می فهمه نبود به شدت کمر به تخریبش می بستم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
کینگ رابرت خویشاوند کشی که توی خاندان شما رواج داره دیگه زیاد سخت نگیر

برادرت میزنه اون یکی برادرت رو میکشه

خودت هم که با افتخار از جنایتی که در حق نوه ی دایی پدرت انجام دادی میگی

این موضوع خویشاوند کشی پیش شما براتیون ها موضوع حل شده ایه شاید بخاطر اون چند قطره خون پاک والریاییه که توی رگهاتونه

شما که اصلا در مورد خویشاوند کشی صحبت نکن که آبروت میره. اون برادر هوس باز شما جیمی که به خاطر فرار از زندان زد فامیل خودتونو کشت. شما هم که...

دستت به خون پدر جانت آلوده است و در قتل خواهرزاده (برادرزاده) ات هم همکاری کردی پس اصلا در این مورد صحبت نکن.

در مورد مرگ رنلی هم که بار ها صحبت کردیم، رنلی با شاه اعلام کردن خودش عملا به خانواده ی خودش توهین کرد و در واقع از خاندان براتیون خارج شد پس مرگ رنلی به هیچ وجه خویشاوند کشی محسوب نمی شه. بعدشم که شما میگی رابرت زده فامیل هاش رو کشته اگه این کار رو نمی کرد و ایریس رابرت رو می کشت اون موقع هم می گفتی ایریس خویشاوند کشه؟؟؟ خود خاندان تارگارین هم که دیگه بهتره اصلا در مورد خویشاوند کشی توشون صحبت نکنیم چون همون آبرویی هم که ندارن میره.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام علیکم

من تازه این تاپیک رو دیدم.چه جو باحالی داره.

والا ما تا کتاب سوم هی این در و اون در میزدیم واسه اینکه از کدوم خاندان خوشم میاد.گذشت تا اینکه مارتین تو کتاب چهارم کاری کرد که من از بقیه خاندان ها بشستم دست خاندانی که من اصلا فکرش نمیکردم روزی ازش خوشم بیاد حتی،چه برسه که به تمامی خاندان های وستروس ترجیحش بدم

اینجا هم که فعلا ندیدم حتی یه نفر از این حاندان حمایت کنه،اشکابی نداره،هر چه خاندان پرطرفدار تر،خـــَــز تر به هر حال :

We Do Not Sow

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

از خانواده خارج شد اون قدر که رنلی بین براتیون ها محبوبیت و مشروعیت داشت استنیس نداشت بعد الان کسی که حتی قلعه پدریش رو هم تحویلش نمیدادن میاد رئیس خاندان رو از خانواده خارج میکنه

ما که مثل شما منکر چیزی نمیشیم میگیم کشتیم حداقل مسئولیت کارهامون رو قبول میکنیم نه مثل شما که به پادشاهت خیانت کردی بعدم واسه خودت بهونه تراشی میکنی که ازت رفع مسئولیت بشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

استنیس جان رنلی رو چه برادر خودت حساب بکنی یا نه، نسبت خونی غیر قابل انکار باهات داره و این که بگی کارت خویشاوند کشی نیست خنده داره!

تیریون هم قبل این که پدرش رو بکشه تایوین گفت تو دیگه پسر من نیستی، پس اونم خویشاوندکش نیست!

اگه اینجوریه هر کی خواست پدر یا برادر یا یه خویشاوند دیگه اش رو بکشه قبلش بگه من از این متنفرم اون رو پدر یا برادر خودم نمیدونم، پس کارم خویشاوندکشی نیست! خنده داره نه؟!

پ.ن: البته استنیس مستقیما دستش به خون رنلی آلوده نیست و این کار رو با کمک ملیساندره انجام داده، و شاید (تاکید میکنم شاید) بشه به این دلیل خویشاوندکش خطابش نکرد، اما این استدلالی که شما آوردی واقعا مردوده!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
از خانواده خارج شد اون قدر که رنلی بین براتیون ها محبوبیت و مشروعیت داشت استنیس نداشت بعد الان کسی که حتی قلعه پدریش رو هم تحویلش نمیدادن میاد رئیس خاندان رو از خانواده خارج میکنه

ما که مثل شما منکر چیزی نمیشیم میگیم کشتیم حداقل مسئولیت کارهامون رو قبول میکنیم نه مثل شما که به پادشاهت خیانت کردی بعدم واسه خودت بهونه تراشی میکنی که ازت رفع مسئولیت بشه

حالا تو چرا اینقدر به رنلی علاقمند شدی سامیانو!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

حالا تو چرا اینقدر به رنلی علاقمند شدی سامیانو!

دیگه اسنادش هم موجوده که از قدیم الایام از شهید مظلوم وستروس حمایت میکردیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سامیانو

الان یعنی هر کی محبوب تر بود برحقه و هر کاری خواست می تونه بکنه؟ مگه بر حق بودن به داشتن املاک یا محبوب بودنه؟ دیمون بلکفایر هم شمشیر پدرش رو به ارث برد، درسته بگیم پس اون به حقه؟ کلی هم طرفدار داشت! طبق تمام قوانین وستروس پسر بزرگتر وارث پدرشه و برادر بزرگتر هم نسبت به برادر کوچکتر اولویت داره.پس طبق این قانون استنیس رئیس خاندان براتیونه نه رنلی که البته موضوع بسیار واضحیه ولی انگار برای شما ابهام پیش اومده که رئیس خاندان کیه!!! بعد شما طبق چه منطقی میگی استنیس به شاهش(ایریس) خیانت کرد ولی کاری که رنلی با شاهش (استنیس) کرد خیانت نیست؟

رنلی

شما چه طور ادعای داشتن نسبت خویشاوندی با استنیس می کنی ولی از طرفی میری و خودت رو شاه اعلام می کنی و تمام حقوق و احترامی که باید برای برادرت قائل بشی رو به خاطر طمع برای قدرت زیر پا میذاری؟ نگو رنلی طمع قدرت نداشت که خنده ام میگیره! یعنی کاری که رنلی کرد از کاری که جافری کرد بدتره چون جافری خودشو پسر رابرت می دونه ولی رنلی می دونه که استنیس قانونا شاهه ولی بهش خیانت می کنه. رنلی در واقع خودش با کاری که کرد اثبات کرد که خانواده براش اهمیتی نداره و فقط به فکر قدرته. من به شخصه رنلی رو بعد از ادعایی که کرد برادر استنیس نمی دونم. در ثانی همون طوری که گفتی استنیس مستقیما دستش به خون رنلی آلوده نیست. حتی دستور قتلش رو هم استنیس نمی ده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

استنیس جان چرا میپیچونی، من اصلا با این بحث هایی که گفتی کاری ندارم هیچ وقت هم ادعا نکردم رنلی طمع پادشاهی نداشته، فکر کنم احتمالا در تمام طول تاریخ وستروس و اسوس و اروپا و آسیا و سایر کرات تنها شاهی که طمع قدرت نداشته استنیس براتیون بوده و بس! به حرف من دوباره توجه کن: رنلی چه ادعای داشتن خویشاوندی با استنیس داشته باشه چه نه، برادرش هست! همخون بودن اصلا از جنس ادعا نیست! پدر و مادرشون یکی بودن! باز شما بگو رنلی برادر استنیس نیست، تو حقیقت امر توفیری ایجاد نمیشه! هر چقدر هم که شما رنلی رو برادر استنیس ندونی، استنیس اگه دستش به خون رنلی آلوده باشه Kinslayer محسوب میشه!

ضمنا اینی که میگی استنیس دستور قتل رنلی رو نداده، من اصلا درباره اش مطمئن نیستم (و در واقع نظرم کاملا مخالف این ادعاست!) شما همین الان داری از قتل رنلی حمایت میکنی و میگی کار استنیس درست بوده و خوب کرده کشتش، بعد از اون ور میگی استنیس این کارو نکرده؟! این تناقض رو لطفا حل کن و مارو روشن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

رنلي براتيون قانوناً توسط رابرت براتيون اولين با نام او پادشاه آندالها و نخستين انسانها لرد هفت پادشاهي و محافظ مملكت به عنوان حاكم استورمز اند و رياست خاندان براتيون از استورم لندز انتخاب شد اين موضوع كاملا آشكاره جاي ترديد هم نداره مگر اينكه با توجه به اينكه تارگرين ها رابرت رو غاصب ميدونن شما هم از پيروي از پادشاه سر باز بزني و رابرت رو پادشاه خودت ندوني كه البته چيز عجيبي نيست همين كار رو با ايريس هم كردي

در ضمن استنيس مدعي تاج و تختِ نه صاحبش پس تا پيش از تاجگذاري پادشاه محسوب نميشه و كسي هم بهش قسم وفاداري نخورده(شما به ايريس قسم وفاداري خورده بودي ديگه!؟)

و اينكه هيچ كدوم از اينا لكه خوبشاوندكشي رو از دامن استنيس پاك نميكنه در صورتي كه منكرش بشيم و بگيم استنيس نبود مليساندر بود و استنيس دستور اينكار رو هم نداده بود ميتونيم نتيجه بگيريم كه دنريس هم تو مرگ ويسيريس بي گناه بود چون حتي دستورش هم به دروگو نداده بود و تايوين هم تو مرگ راب و كتلين بي گناهِ چون والدر فري اينكارا رو كرد و هيچ سندي كه بگيم تايوين مستقيماً دستورش رو داده باشه در دست نداريم

خواهشا استدلال هايي نكنين كه به ضررتون باشه:دي

Sent from my iPhone using Tapatalk

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در مورد اینکه استنیس می دونست که رنلی قراره کشته بشه و نقش خودش این وسط چی بوده , چیزی نمی دونیم. تو صحبتهاش با داووس کاملا" مشخصه که نمی دونه چه اتفاقی افتاده. استنیس آدمیه که اگر از نقش خودش در قتل رنلی آگاه بود اونو حاشا نمی کرد چون کاملا" به خودش حق میده. بنابراین نمی تونیم اونو برادرکش خطاب کنیم. ( حداقل آگاهانه این کارو نکرده)

من در شایسته بودن رنلی برای پادشاهی و محبوب بودنش هیچ شکی ندارم اما در اینکه حقی در این مورد داشت شک دارم. هر چند این حق رو خیلی مهم نمی دونم. خودش یه جا به استنیس می گه "مردم رابرت رو غاصب پادشاهی خطاب می کردن و اونم مشکلی نداشت منم می تونم با شرمش کنار بیام" اگر پادشاه خوبی می شد مطمئنا" همه با محق بودن یا نبودنش کنارمیومدن.

اما در حال حاضر تنها آدم محق و شایسته برای پادشاهی بی هیچ بحثی استنیسه. هم حقشه و هم شایستگیشو داره. البته استنیس کتابو می گم نه استنیس سریال.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

رنلی

من کجا گفتم استنیس رنلی رو کشته؟ بله من از مردن رنلی راضی هستم ولی یادم نمی آد گفته باشم استنیس این کار رو کرده!

اصلا چرا شما اون پسوند براتیون رو برنمی داری از ته نام کاربریت که هم خیال خودت راحت بشه هم خیال ما؟؟؟

سامیانو

بله رابرت رنلی رو لرد استورمزاند کرد ولی جایی گفته نشده که رنلی ریاست خاندان رو به عهده داره. ببینم لرد های استورملندز به استورمزاند قسم خوردن یا به خاندان براتیون؟ یعنی الان هر کی بیاد استورمزاند رو بگیره لرد باید از اون اطاعت کنن؟ یعنی الان لرد های شمال باید از بولتون ها اطاعت کنن؟ باز شما داری قاطی می کنی همه چی رو، استنیس ادعای شاهی نمی کنه چون شاه هست. گذاشتن تاج روی سر و نشستن روی تخت آهنی لزوما کسی رو شاه نمی کنه و حق نمیاره. اگان دوم هم روی تخت آهنی می نشست هم تاج میذاشت سرش ولی آیا شاه بود؟ رینیرا تو دراگون استون بود ولی ملکه ی واقعی و بر حق بود (البته در این مثال تارگارین ها رو غاصب در نظر نگرفتم). استنیس شاهه و این یک حقیقته اما هنوز ظاهری واقع نشده و جافری ظاهرا شاهه اما شاه بودنش حقیقت نیست. مشکل این جاست که شما واقعیت و حقیقت رو قاطی می کنی.(Reality and Fact)

استنیس از این که رنلی قراره بمیره به هیچ وجه مطلع نیست ولی در مورد دنریس و تایوین به هیچ وجه این طور نیست. دنریس جلوی چشمش برادرش رو به طرز وحشیانه ای می کشن ککش هم نمی گزه. تایوین هم که به والدر فری قول ریورلند رو داده و به روس بولتون هم قول شمال رو داده اگه راب رو بکشن. دیگه مسائل واضح کتاب رو این جوری انکار نکن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

رنلی جان شما چرا فریب این دسیسه ها و تفرقه های لنیستری رو می خوری.

سامیانو دست از توطئه چینی علیه خاندان ما بردار.

----------

یه جای کتاب روس بولتون به تیان می گه که رمسی پسر مشروعش رو کشته، بعد می گه که وقتی خویشاوندکش نفرین شده ترین در دید خدایان و مردمه تکلیف یه پدر در مورد پسری که برادرش رو کشته چیه؟

این هم مثل همونه کمابیش، وقتی رنلی حق برادری استنیس رو زیر پا گذاشته، داره حقش بر تخت آهنین رو هم غصب می کنه، و احتمالا برای رسیدن به تخت حاضره استنیس رو از سر راه برداره تکلیف استنیس چیه؟

یه معما

من مادرم، پدرم، پادشاهم، خواهر زاده و برادر زاده ام رو کشتم، طبق یک پیشگویی قراره خواهرم رو بکشم، و توی یک رویای صادقه برادرم رو کشتم، نام من چیست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگر استنیس همچنان رئیس خاندان براتیون از استورمز اند بوده پس چه دلیلی برای ایجاد شاخه براتیون از دراگون استون وجود داره!؟ چطوری یکی راس یه خاندانِ ولی مقام لردیه مقر اون خاندان رو به فرد دیگه ای میدن!!؟

اون بحث طابعیت درسته میتونن برخلاف عرف عمل کنن و وفادار نمونن که البته خائن محسوب میشن و توی اینکه لرد های مغرور استورم لندز به خاطر پشتیبانی رابرت از رنلی به رنلی وفادار بودن هیچ شکی نیست

مطمئنن استورم لرد ها مثل لرد های دره نیستن که حاضر بشن به یه بچه جواب پس بدن

به نکته خوبی اشاره کردی حقیقت و واقعیت

حقیقت اینه که ویسیریس بعد از ایریس و ریگار وارث تاج و تخت بود اما واقعیت اینه که رابرت قدرت بیشتری داشت و تاج و تخت رو تصاحب کرد که الان شما مدعی حق پادشاهی بشی

دیدی این واقعیت و حقیقتِ، حقیقت به استنیس هم حق حکومت نمیده ولی واقعیت اینه که هرکی زورش بیشتر باشه میتونه پادشاه بشه

به نظرت استنیس فکر میکرده ملیساندر قراره چکار کنه!؟ مثلا بره رنلی رو ناز کنه بگه پسرم ببین عزیز دلم استنیس برادر بزرگترته بیا با وجود این ارتشی که داری بیخیال حکومت شو منم قول میدم واست جایزه یه بستنی بخرم

چرا خودتون رو گول میزنین استنیس میدونست قراره چه خبر بشه فقط خودشو زده بود به ندونستن تا با عذاب وجدانش کنار بیاد همونطور که دنریس این توهم که اگه ویسیریس اژدها بود طوریش نمیشد رو کرد بهونه تا با عذاب وجدانش کنار بیاد

تایوین قول این زمین ها رو داده بود ولی جایی ذکر نشده که شرطش کشتن راب بوده شاید به سرکوبش هم راضی بوده کسی چه میدونه تو کتاب اشاره نشده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری