رفتن به مطلب
MysteriousPrince

پای (Pie) فری؟!

Recommended Posts

یکی دیگه از نکاتی که موقع خوندن کتاب آخر به ذهنم رسید، سرنوشت سه عضو خاندان فری بود که پیش وایمن مندرلی بودن. داستانی که مندرلی در توجیه ناپدید شدنشون ارائه می کنه به قدری شل و وله که فکر می کنم می تونیم کاملاً از مرگ هر سه نفر به دست لرد وایت هاربر مطمئن باشیم.

ولی نکته ای که این وسط سوال برانگیزه اون سه تا پای (Pie) گوشت بزرگه که مندرلی با خودش به عروسی رمزی با جین (آریای تقلبی) آورده بود. یه سری دلایلی هست که باعث شده من به این نتیجه برسم که این سه تا پای گوشت در واقع همون سه فری ناپدید شده هستن. جالب اینجا بود که وقتی چند دقیقه پیش این موضوع رو تو اینترنت سرچ کردم، دیدم که خیلی های دیگه هم همچین نظری دارن.

دلایل زیادی برای تایید این فرضیه وجود داره، به طور مثال مندرلی به طور غیرمستقیم به داووس می گه که می خواد فری ها رو به قتل برسونه و بهشون هدیه ی مهمان (Guest Gift) رو بده (در کنایه به عدم احترام فری ها به قانون Guest Right تو Red Wedding). یا مثلاً شور و شوقی که مندرلی موقع سرو پای ها داشت و شخصاً پای رو می برید و به بولتون و فری ها تعارف می کرد که بخورن. یا اینکه تعداد پای ها به تعداد فری ها بود و همینطور سایز غیر متعارفشون.

من که فکر می کنم این فرضیه درست باشه و مندرلی این طوری انتقام پسرش رو که تو Red Wedding کشته شد رو از فری ها گرفته باشه. نکته ی دیگه ای هم که هست اینه که اگه این فرضیه درست باشه، من واقعاً منتظر اینم که ببینم سرنوشت لشکر مندرلی و فری ها که به طور همزمان ولی جداگانه برای از بین بردن استنیس اعزام شدن چی می شه...

tumblr_m2upsqDFVi1rnpb7vo1_500.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

علاوه بر اینایی که شما گفتی وایمن از نوازنده ی جمع می خواد آهنگ Rat Cook رو بنوازه. رت کوک داستان یکی از اعضای نگهبانان شب تو نایت فورته که نمی دونم به چه دلیلی با پادشاه مشکل داره برا همینم وقتی شاه میره نایت فورت پسر شاه رو می کشه و ازش یه پای درست می کنه و به خورد شاه میده. اتفاقا پادشاه خیلیم از پای خوشش میاد و یه تیکه ی دیگه می خواد. بعد از این واقعه خدایان به خاطر عدم رعایت حق مهمان خشمگین میشن و اونو به شکل موش بزرگ سفیدی در میارن که هیچ وقت سیر نمیشه و از بچه های خودش تغذیه می کنه. مردم میگن هنوزم میشه شب ها صدای ناله های رت کوک رو از نایت فورت شنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بله دقیقا هر سه فری ناپدید شده در داخل پای ها پخته میشه.در خود تاریخ نگار وستروس هم به طور کتبی ذکر شده مرگ سه فری و پخته شدنشون در پای.Symond Frey,Jared Frey,Rhaegar Frey این سه نفر د پای پخته میشن و خورده میشن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
علاوه بر اینایی که شما گفتی وایمن از نوازنده ی جمع می خواد آهنگ Rat Cook رو بنوازه. رت کوک داستان یکی از اعضای نگهبانان شب تو نایت فورته که نمی دونم به چه دلیلی با پادشاه مشکل داره برا همینم وقتی شاه میره نایت فورت پسر شاه رو می کشه و ازش یه پای درست می کنه و به خورد شاه میده. اتفاقا پادشاه خیلیم از پای خوشش میاد و یه تیکه ی دیگه می خواد. بعد از این واقعه خدایان به خاطر عدم رعایت حق مهمان خشمگین میشن و اونو به شکل موش بزرگ سفیدی در میارن که هیچ وقت سیر نمیشه و از بچه های خودش تغذیه می کنه. مردم میگن هنوزم میشه شب ها صدای ناله های رت کوک رو از نایت فورت شنید.

آره، اتفاقاً متوجه این موضوع هم شده بودم، ولی ظاهراً فراموش کردم بهش تو متنم اشاره کنم.

نکته ی جالب دیگه ای که در مورد آهنگ هایی که مندرلی تو مدت اقامتش تو وینترفل از آبل (منس ریدر) می خواد که اجرا کنه وجود داره اینه که همشون آهنگ هایی در مورد Night's Watchه. به نظر من مندرلی با درخواست این آهنگ ها داره یه پیغام غیر مستقیم به بولتون می ده.

یکی از تئوری هایی که من فکر می کنم ممکنه (حداقل امیدوارم) تو کتاب بعدی عملی شه، اینه که اکثر لردهای شمالی به واسطه ی گلاور و مورمونت از نامه ی راب که توش جان رو جانشین خودش اعلام کرده بود خبر دارن و در واقع قصدشون از حمایت بولتون یا استنیس اینه که کاری کنن که یکیشون به دست اون یکی کشته بشه و اون فرد باقیمونده هم انقدر ضعیف بشه که لردهای شمالی بتونن خودشون نابودش کنن و جان رو پادشاه شمال اعلام کنن.

آهنگ هایی هم که مندرلی درخواست می کنه می تونه در همین راستا باشه:

The Rat Cook هونطور که شما گفتید در کنایه به پختن فری ها و سروشون تو پای هاست، Danny Flint کنایه به جا زدن جین به جای آریاست (اگه هیچ کدوم از لرد های شمالی هم آریای واقعی رو نشناسن، مطمئنم سروین ها که خیلی به وینترفل نزدیک بودن و قاعدتاً باید زیاد به وینترفل رفت و آمد می داشتن می فهمن که جین آریا نیست) و در آخر The Night That Ended کنایه از پیروزی نهایی Night's Watchه (با توجه به اینکه جان در حال حاضر فرمانده ی Night's Watchه).

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

(اگه هیچ کدوم از لرد های شمالی هم آریای واقعی رو نشناسن، مطمئنم سروین ها که خیلی به وینترفل نزدیک بودن و قاعدتاً باید زیاد به وینترفل رفت و آمد می داشتن می فهمن که جین آریا نیست)

کلی سروین که دوست بچه های استارک ها بود، توی غارت وینترفل کشته شد.

باباش هم که تو هارن هال از ناخوشی مرد.

از خاندانشون یه دختر سیزده ساله مونده که الان لیدی سروینه و مطمئن نیستم که توی مراسم ازدواج شرکت کرده باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

(اگه هیچ کدوم از لرد های شمالی هم آریای واقعی رو نشناسن، مطمئنم سروین ها که خیلی به وینترفل نزدیک بودن و قاعدتاً باید زیاد به وینترفل رفت و آمد می داشتن می فهمن که جین آریا نیست)

کلی سروین که دوست بچه های استارک ها بود، توی غارت وینترفل کشته شد.

باباش هم که تو هارن هال از ناخوشی مرد.

از خاندانشون یه دختر سیزده ساله مونده که الان لیدی سروینه و مطمئن نیستم که توی مراسم ازدواج شرکت کرده باشه.

لیدی سروین تو عروسی حضور داره، در ضمن یه خاندان که محدود به سه چهار نفر نمی شه، مطمئناً اکثر افرادی که بهشون خدمت می کردن هم می تونن آریای واقعی رو از تقلبی تشخیص بدن.

در کل اتفاقایی که تو وینترفل افتاده/می افته بیش از حد مشکوکه. می شه گفت این قطعیه که یه توطئه هایی داره اتفاق می افته، این بیشتر اندازه اش و میزان هماهنگیشون با همه که سواله.

من بهتون قول می دم شرایط خیلی متفاوت تر از چیزیه که مارتین آخر کتاب پنجم می خواد که ما باور کنیم.

حیف الان نه وقتشو دارم نه حوصلشو، وگرنه می شه ساعت ها راجع بهش بحث کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با توجه به کارهایی که وایمن میکنه این احتمال وجود داره که واقعا اون پای,پای فری باشه.که اگر همچین چیزی باشه من خیلی خوشحال میشم.ولی یه موضوع دیگه هم هست اینه که وایمن مندرلی از ترس اینکه نقشش لو بره همه ی کارهاش رو مخفیانه انجام میده و به خیلی از افراد دور و برش هم اطمینان نداره و فکر میکنه ممکنه لوشون بدن و اونموقع هم که داشت میرفت تو دهن شیر کلی فری و بولتون تو وینترفل بودن و اگر کسی لوشون میداد دیگه دخلشون اومده بود.حالا سوال اینجاست که میشه سه نفر به اون بزرگی رو مخفیانه کشت و باهاشون پای هم درست کرد.بالاخره برای این کار افراد زیادی باید همکاری کنن.یکی باید بکشتشون آشپز میخواد و...با توجه به بی اعتمادی وایمن به اطرافیانش و محتاط بودنش این ممکنه آیا.

البته منم تقریبا مطمئنم که پای فری بوده ولی این هم ذهنمو مشغول کرده بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری