رفتن به مطلب
ریگار

نظرسنجی 15:به فرهنگ و تمدن کدام یک از اقوام بیش از سایرین...

Recommended Posts

نظر سنجی شماره 15 :

به فرهنگ و تمدن کدام یک از اقوام بیش از سایرین علاقه مندید ؟

1-انسان های نخستین

2-اندال ها

3-روینار ها یا دورنیش ها

4-فرزندان جنگل

5-والریا

6-امپراطوری گیسکاری

7-دوتراکی ها

8-مردم آزاد

9-مردم شهر های آزاد

10-سایر

این نظر سنجی توسط سر سامیانو طراحی شده .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

والریایی ها و دوتراک ها که همون اول از نظر من حذفن. گیسکاری ها هم برده داری تو فرهنگشون بود واسه همین حذف میشن.

شهر های آزاد اکثرا برده داری توشون بوده و رسم های عجیبی دارن مثه کارتی ها.

انسان های نخستین و آندال ها رو بخاطر روینار ها و دورنیش ها حذف میکنم.

فرزندان جنگل رو هم به خاطر خدایانشون حذف میکنم.

میمونه مردم آزاد و روینارها. بین این دوتا روینار ها به نظرم بهترن پس روینار ها رو انتخاب میکنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

1- آندال ها: خب رسم و رسومات آندال ها با اون فرهنگ شوالیه ای و اون ترکیب لرد و رعیتی مطمئنا باعث عقب موندگیشون شده. از لحاظ عدالت اجتماعی هم که فاجعه است و اصلا به درد زندگی کردن نمی خوره. ولی در عوض بستر بسیار مناسب برای یک داستان با ته مایه های فانتزی می سازه و من تمش رو خیلی دوست دارم. اگه بخوام برای زندگی انتخاب کنم انتخاب اولم نخواهد بود ولی برای خیال پردازی کردن بهترین انتخابه از نظر من.

2- شمالی ها (فرست من ها): تا حد بسیار زیادی شبیه آندال ها هستند، یه کم زرق و برق کمتری داره.

3- براووسی ها: فرهنگ مردم شهر های آزاد خیلی متنوعه و به نظر من نمی شه همشون رو توی یک دسته قرار داد. براووس و ولانتیس همون قدر با هم اشتراک دارند که دوتراکی با گیسکاری ها و دورنی ها با مردمان آزاد. براووس تا اون جایی که من خوندم و دیدم جذاب ترین شهر آزداه. می شه به عنوان آرمانشهر دنیای مارتین تصورش کرد. به همه ی سنن و مذاهب احترام گذاشته، برده داری نیست، هر کی هم دلش خواست می تونه با بره با جنگیدن با براوو ها خودش رو به کشتن بده.

4- مردمان آزاد: مطمئنا زندگی تو دنیایی که اصا قانونی نداره و همه با هم برابرند و هیچ کی هیچ رئیس کس دیگه ای نیست خیلی جذابه، ولی مشکلش اینجاست که سطح استاندارد های زندگی بین وحشی ها خیلی پایینه.

5- شهرهای آزاد (به جز براووس و ولانتیس)

6- دورنی-روینار

7- گیسکاری ها و ولانتیسی ها

8- سایر

9- فرزندان جنگل: مشکلی باهاشون ندارم، ولی خب انسان نیستند، شباهت چندانی هم به انسان ها ندارند. برای همین چه جذابیتی می تونند داشته باشند.

10- دوتراکی ها

11-سایر (قسمت دو)

12- والریا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من هر کاری کردم نشد رو صفحه اصلی رای بدم :-؟

ولی اینجا نظرم میگم از نظر بهترین گزینه بین این جمع دورنی ها و روینار ها هستند ، مجموعه فرهنگی جالبی دارن بعد از اون از فرهنگ شمالی ها خوشم میاد ، ما بقی هم در حد معمول هستن.

ولی رای من به سایرین هست ، چون از مرد Naath خوشم میاد و فرهنگشون با اینکه همیشه زیر هجوم برددار ها بودن ولی همیشه به قانونش پای بند بودن و هیچ وقت اسلحه حمل نکردن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خوب گیسکاری که اصلاً پایه اساسش بر برده داریه در نتیجه نه

دوتراکی ها هم که اساسشون بر وحشی گریه پس اینا هم نه

مردم آزاد هیچ قانونی ندارن هرجا هم که قانون نباشه نظم و ترتیب و به شخصه از این موضوع بدم میاد پس این گزینه هم نه

والریا و آندال ها هم که نظام طبقاتی سرسختی دارن و باید خیلی خوش شانس باشی که توشون بتونی به جایی برسی از دور ظاهر قشنگی دارن ولی از نزدیک نه زیاد

فرزندان جنگل هم که فرهنگشون با جادو در آمیخته شده واسه همین برای من یکی زیاد جالب

نخستین انسان ها هم مثل همون آندال هان تقریباً فقط یه جو سردتری دارن پس در نتیجه نه

خوب فرهنگ شهرهای آزاد به نظر من از تمام فرهنگ ها و تمدن های بالایی بهتره و جذابیت های بیشتری برای من داری به خصوص براووسی ها که همونطور که کینگ رابرت گفت یه جورایی آرمان شهر جهان نغمه است البته دیگه اینقدر آرمانی هم خوب نیست

در آخر هم دورنیش ها یا روینار ها فرهنگ اینا خیلی خوبه دموکراسی معقولانه ای بین دورنی ها وجود داره که موجب میشه من خیلی ازشون خوشم بیاد پس انتخاب من همین دورنی هاان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من علاقه نهفته ای به فرزندان جنگل دارم. به خاطر ارتباط ـشون با طبیعت و حیوانات. نفرت تو وجودشون ریشه نداده. حتی موقع ای که نخستین انسان ها هجوم میارن از خدایانشون درخواست میکنن راه ارتباطی رو ببندند تا اینکه به خون بیشتر راضی بشن.

و انتخاب ـم که مشخصه روینار ها / دورنیش ها

با همون دیدگاهی که نسبت به فرزندان جنگل دارم، و با اطلاعاتی که تا به اینجای داستان دارم؛ مردمم رو خالی از کینه و نفرت میدونم. پیوند های ما هم نشانگر این موضوع ـه. ملکه ای از شرق میاد و حمایت مردمش رو از ما خواستار میشه و من اتحاد رو در چشمان مردمش میبینم که میتونه جریان بیشتری داشته باشه. ما اتحاد رو باهم شکل دادیم و آرامش و یکپارچگی به وجود آوردیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نخستین انسان ها که یه زبان درست حسابی و پیشرفته هم نداشتن، تمدن و فرهنگ پیش کششون. از لحاظ دینی هم که تحت تاثیر فرزندان بودن.

اون مکالمه داووس با زندان بانش (بارتیموس) تو Wolf's Den که چجوری انسان ها رو پای درخت ها دار می زدن بعنوان پیش به خدایان قدیم هم یه دلیل دیگه.

اسپویلر وسطای کتاب 5

اندال ها هم برتری شون نسبت به فرست من دانش آهن بود (که اونم از روینار ها دارن) و دو تا ویژگی مزخرف: شوالیه گری و هفت. مذهبی مثل هفت که تو طول تاریخ وستروس و تاریخ واقعی هیچ وقت جواب نداده، در مورد شوالیه گری هم نظر من به نظر سندور نزدیکه.

فرزندان به خاطر جادو، کلاً عجیب غریب بودن و

شائبه cannibal بودنشون

دوتراکی ها مگه تمدن حساب می شن اصلاً. وحشی هم زیادیشونه.با اون اصطلاح it is known رو مغزشون.

والریا اصلاً شوخیش هم زشته بابا، شب خوابیدن صبح پاشدن دیدن اژدها داریم، بریم کل دنیا رو نابود کنیم.

گیسکاری هم همه گفتن به خاطر بره داری.

مردمان آزاد خوبن و اون عقب موندگی و وحشی بودنشون هم به خاطر موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی شون ه. بدبختا کلاً به فکر زنده موندنن دیگه وقتی واسه پیشرفت نمی مونه.

شهرهای آزاد هم که اکثر قریب به اتفاقشون مشکل برده رو دارن ولی نورووس و براووس از بقیه جذاب ترن به نظرم.

در آخر هم که فکر کنم همه نظر من رو راجع به دورنیش-روینار بدونن.

رتبه بندی: دورنیش-روینار ، شهرهای آزاد (اون دو تا)، free folk ، فرست من، فرزندان، اندال ها، دوتراکی و والریا و گیسکاری هم یه رتبه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
شب خوابیدن صبح پاشدن دیدن اژدها داریم، بریم کل دنیا رو نابود کنیم.

ببخشید ببخشید ولی مگه آندال ها یا نخستین انسانها واسه تمدنشون خون دل خوردن و زحمت کشیدن

آندال ها هم یه تجسم از هفت دیدن فیلشون یاد وستروس کرد

نخستین انسان ها هم که اونقدر فرهنگ غنی ای داشتن همه چیزشون عوض شد و رو به فرهنگ فرزندان آوردن

حداقل والریا تمدن درست حسابی ای بوجود آورد شهر سازی به سبک خاص خودشون، جاده سازی و کلی علم و مهارت های دیگه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
شب خوابیدن صبح پاشدن دیدن اژدها داریم، بریم کل دنیا رو نابود کنیم.

ببخشید ببخشید ولی مگه آندال ها یا نخستین انسانها واسه تمدنشون خون دل خوردن و زحمت کشیدن

آندال ها هم یه تجسم از هفت دیدن فیلشون یاد وستروس کرد

نخستین انسان ها هم که اونقدر فرهنگ غنی ای داشتن همه چیزشون عوض شد و رو به فرهنگ فرزندان آوردن

حداقل والریا تمدن درست حسابی ای بوجود آورد شهر سازی به سبک خاص خودشون، جاده سازی و کلی علم و مهارت های دیگه

مگه من گفتم اون دو تا بواسطه دانش و فرهنگ بی بدیلشون و با سختی بسیار به جایی رسیدن ؟؟؟!!!! (من که خودم گفتم یک زبان پیچیده هم نداشتن، یا کار با آهن که دلیل اصلی موفقیتشون بود رو از کس دیگه دارن)

و اما علوم والریایی، مثلاً فولادشون اگه جادو توش دخیل نبود باعث احترام می شد ولی تقریباً همه چی شون به جادو و اژدها بر می گرده.

هرچند با تمام این اوصاف و اینکه هیچ کدومشون رو من خیلی حال نمی کنم باهاشون، واضحه که والریا تو یه مقیاس دیگه ای بوده اصلاً.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یه چیزی در خصوص والریا باید بگم ، والریا یه چیزی از هم چیزها رو تو خودش داره !!! سبک شهوت رانی و دموکراسی گریانه درونی ها ، سیستم طبقاتی اندال ها . فرهنگ مردم ازاد و حتی جادوی فرزندان جنگل

از نظر من نابودی والریا حکم بیگ بنگ فرهنگی تو دنیا شناخته شده رو داشت ، وقتی والریا نابود شد فرهنگشون به تمام وستروس و ایسوس منتقل شد و باعث به وجود اومد بسیاری از فرهنگ های این روزی شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من به اندال ها رای دادم چون کلا با سیستم لرد و رعیت حال می کنم البته اگه لرد باشم نه رعیت و کلا طرفدار این مدل فیلم ها و داستان ها و بازی ها هستم . بعدشم انسان های نخستین که شبیه اندال ها هستن و رسومشون جالبه . در رده ی سوم هم سیستم شهری براووس رو می پسندم یه حالت هفتاد و دو ملت با حالی داره . بعدشم دورنیش ها به خاطر خون گرمی شون و بعدشم هم فرزندان جنگل . 

به مورس مارتل : دورنیش ها حس انتقام جویی و کینه ندارن .

اگه پرنس دوران نبود که تا حالا صد بار دورنیش ها با بقیه ی وستروس وارد جنگ شده بودن 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یادم نمیاد گفته باشم مبرا از انتقام جویی هستیم ما دورنی ها وسط یه بازی پیجیده ای قرار گرفتیم و برای بقا و شرافت ـتمون {که البته لکه دارش کردن} باید بازی خوبی به نمایش بذاریم. تا بحال که دوران به شایستگی این کار رو انجام داده. و ملاک روی کار شاهزاده دورن و سرمدرداران ـه نه مردم متعصب که به شرافت ـشون آب دهان پرت شده!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یادم نمیاد گفته باشم مبرا از انتقام جویی هستیم

این عین گفته ی شماست :

مردمم رو خالی از کینه و نفرت می دونم

حالا هم که گفتید دورنیش ها رو مبرا از انتقام جویی نمی دونید . مگه ریشه ی انتقام جویی در کینه و نفرت نیست . جمله هاتون با هم متناقضه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بستگی داره شما این واژه ها رو به چه تعبیری بگیرد. مثلا برای شما عزیزی از خانواده رو به خاک سپردن به معنی زیر آب کردن ـه اونه!

و اون جمله طنز برای اطلاع نداشتن از اهداف آینده شاهزاده عزیزم ـه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

قابل توجه بعضی دوستان( در حقیقت دشمنان) فرهنگ والریا فعلا اوله. همیشه میدونستم والریای کبیر اونقدر فرهنگش مثه خودش کبیره که همه رو به سمت خودش جذب میکنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
قابل توجه بعضی دوستان( در حقیقت دشمنان) فرهنگ والریا فعلا اوله. همیشه میدونستم والریای کبیر اونقدر فرهنگش مثه خودش کبیره که همه رو به سمت خودش جذب میکنه

یک: فاصله ی والریا و فرست من ها کلا دو رایه.

دو: شما که خودتون اینجا گفتین از فرهنگ دورن و روینار ها خوشتون می آد، پس چرا الان این همه کبکتون از اول شدن والریا خروس می خونه، نکنه تو سایت به والریا رای دادی.

سه: آقا شما این فرهنگ خوب و گل گلابتون رو بردارین ببرین تو اون والریای خرابه ببخشید بزرگ خودتون. دست از سر وستروس بردارین. گیری کردیما

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بله. من به روینارها و دورنیش ها رای دادم ولی خوب خوشم اومد والریا اومده بالا.

آخه حیف نیست؟ فرهنگ به این خوبی و اینقدر غنی رو رواج ندیم؟ آخه ما که مثه خیلی ها بخیل نیستیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دو: شما که خودتون اینجا گفتین از فرهنگ دورن و روینار ها خوشتون می آد، پس چرا الان این همه کبکتون از اول شدن والریا خروس می خونه، نکنه تو سایت به والریا رای دادی.

سه: آقا شما این فرهنگ خوب و گل گلابتون رو بردارین ببرین تو اون والریای خرابه ببخشید بزرگ خودتون. دست از سر وستروس بردارین. گیری کردیما

عزیز من چرا خود زنی میکنی

شما که فرهنگت بر میگرده به والریا سرتو باید بگیری بالا و با افتخار بگی من یک والریایی ام

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

شما که فرهنگت بر میگرده به والریا سرتو باید بگیری بالا و با افتخار بگی من یک والریایی ام

الان اینو با استاد ایمونی؟ چرا پست منو نقل قول می کنی پس؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اتفاقاً دقیقا با خودِ شخصِ شما بودم

جد بزگوراتون اوریس براتیون که خون والریایی توی رگهاش داشته مادر بزرگ گرامیتون هم همینطور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اتفاقاً دقیقا با خودِ شخصِ شما بودم

جد بزگوراتون اوریس براتیون که خون والریایی توی رگهاش داشته مادر بزرگ گرامیتون هم همینطور

همسر اوریس براتیون از نسل پادشاهان استورلند بوده و ما با افتخار می گیم که خون اندال ها در رگ های ما جریان داره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

همسر اوریس براتیون از نسل پادشاهان استورلند بوده و ما با افتخار می گیم که خون اندال ها در رگ های ما جریان داره

البته دارن کبیر موسس خاندان دارندون همدوره ی برندون معمار بوده، برای همین دارندون ها باید فرست من باشند. متعجبم چرا توی کتاب هیچ جایی اشاره ای به این قضی نمی شه؟ البته آندال ها هم خوبند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خوب این حرفهای شما جای بحث داره

به جز روینارها توی باقی فرهنگ ها حق وراثت خون برای دختر ها قائل نمیشن و نژادشون از طریق فرزندان مذکر ادامه پیدا میکنه پس این حرف دختر آرگیلا و باقی ماجرا ادعایی پوچ و تو خالیه خودتون هم خوب میدونید

با توجه به گفته بالا و داستان بائل شاعر خون پاک استارک ها زیر سوالِ، چون پسر بائل ادامه دهنده خط خونی استارک ها بوده

از طرفی اگه حرف های شما رو بخوایم قبول کنیم پس لنیستر ها هم نسلشون به نخستین انسان ها میرسه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری