رفتن به مطلب
جورامون

نقشه بزرگ دورنی ها؟

Recommended Posts

یک سری ویدئو به اسم Dornish master plan توسط شخصی به اسم Preston Jacobs تهیه شده که در اون مطالبی رو بیان میکنه و ادعا میکنه نقشه های دوران مارتل برای گرفتن وستروس هستن. لینک اصلی این چهار ویدئو اینه:

www.youtube.com/watch?v=6TBfdd_xNVo
www.youtube.com/watch?v=gpghGwSo0ws
www.youtube.com/watch?v=FPI5eDuFfAw
www.youtube.com/watch?v=HedVa92wkYg

لینک مستقیم ده روزه:

http://fs2.filegir.com/3dmahdi/Dornish_Master_Plan_Part_1.flv
http://fs2.filegir.com/3dmahdi/Dornish_Master_Plan_Part_2.flv
http://fs2.filegir.com/3dmahdi/Dornish_Master_Plan_Part_3.flv
http://fs2.filegir.com/3dmahdi/Dornish_Master_Plan_Part_4.flv

لینک دائمی:

https://www.dropbox.com/sh/2i490lpo2xj4nob/AADcGFC36h6wsPYoVq7BRq0oa?dl=0

خب اگه اینها رو دیدید بیاید در موردش صحبت کنیم. صحبت رو به چند بخش تقسیم میکنم:

1- Brave companion

2- اتحاد با شهرهای آزاد

3- ماجرای کوئنتین

4- ماروین

5- دنریس یا اگان یا هیچکدام؟!

1- این مورد شاید از همه به واقعیت نزدیکتر باشه اما بازم چند مورد عجیب هست:

چرا وارگو هوت فقط دست جیمی رو قطع میکنه و اونو نمیکشه؟

آیا سپتون اعظم هم طرفدار دورنی هاست؟ یا اینکه بازیچه اونها شده؟ Brave companin سپتها رو آتیش زدن. آیا سپتون میدونه که کار اونها به دستور دورنی ها بوده؟

2- سوال خیلی زیاده اما مهمترینش اینه که چه چیزی باعث میشه که نیروهای شهرهای آزاد به کمک دوران بیان و وستروس رو فتح کنن و بعد بذارن برن و کل وستروس رو دو دستی بدن به دوران؟ دوران چه تضمینی داره؟

3- هدف دوران از فرستادن کوئنتین چی بوده؟ اصلا زنده است یا نه؟ میخواسته اژدها بدزده؟ چه تضمینی وجود داره که بتونن اژدها رو رام کنن؟

4- توی ویدئو خیلی به ماروین اشاره شده. من شک دارم که ماروین زیر دست دوران باشه و اهداف اون رو دنبال کنه. به نظرم ماروین بحثش جداست و هدفش هم جداست. سرلا برای دوران جاسوسی میکنه نه اینکه به ماروین کمک بده!

5- هدف اصلی دوران چیه؟ دنریس یا اگان رو به تخت برسونه و خودش بشه نفر دوم؟ یا اینکه اژدها رو بدزده و خودش فتح کنه و قانون دورن رو پیاده کنه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دستت درد نکنه.

من اصن با تاپیک زدن میونه خوبی ندارم.

اولاً که ترجمه ات رو من نمی پسندم. Master اینجا به نظرم بیشتر بزرگ/کلی/... معنی می ده.

بعد اینکه وقتی لینک طولانی می ذاری کادر ها بزرگ و نا متعارف می شن خیلی اذیت می کنه. (اینو خیلی وقته می خواستم بگم)

و اما راجع به نقشه یه بار دیگه می بینم می یام مفصل نظرم رو می گم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یه بار بزنی مشتری میشی!

راست میگی. بزرگ مناسب تره.

تو مرورگر من wrap میکرد و مشکلی نبود اما گویا بعضی مرورگرها اینکار رو نمیکنن. لینک ها رو کوتاه کردم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بعضی از تئوری هایی که میگفت خوب بودن. مثل حذف سرسی، کشتن تایوین و گرگور. اما یه سری تئوری ها واقعا دور از منطق بودن!!!!!

چطوری میری ماز دور میتونست عامل دوران باشه و با جادو باعث باز شدن تخم ها بشه؟

دوران سه تا اژدها رو بدزده؟ بعدش میخواست باهاشون چیکار کنه؟

اصلا فرضیه ی زنده بودن کوئنتین رو قبول ندارم!

اینکه ماروین طرف دورنی ها باشه خیلی غیر ممکنه.

BC یه گروهه مزدوره، با چه وعده ای ممکنه طرف دورنی ها رفته باشه؟ آخه بهره ی هوشی بالاییم ندارن که بخوام بگم آینده نگری کردن! کایبورن هم که بعنوان نفوذی اصلا برام قابل قبول نیست.

ارتباط بین بن پلام و ایلیریو و دوران ( گروه دیگه ای نمونده بود که بخواد ربطش بده؟؟؟ ) خیییییلی بعیده!!!!

با این حساب میخواست از ویسریس بعنوان عروسک خیمه شب بازی استفاده کنه یا کلا از اول به جای تارگرین ها سراغ بلکفایر ها رفته بود؟

تا همین جا فعلا به ذهنم رسید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من فعلا دو تا ویدیوی اولو دیدم!

به نظرم این قضیه ی BC خیلی عجیب بود! همین قضیه نکشتن جیمی یه نمونه تناقض تو این فرضیه هستش! البته تو ویدیو نوشته بود remove جیمی در صورتی که برای تایوین و آموری و گرگور از کلمه ی Kill استفاده کرده بود. یه جورایی وضعیت الان جیمی بیشتر به ضرر دوران هست چون جیمی داره از مغزش استفاده می کنه و انصافا هم خیلی خوب نتیجه به دست آورده خصوصا در مورد ریورران و یه جورایی آرامش رو تو اون منطقه برقرار کرد.

این ربط دادن همه بهم دیگه خیلی بود! اما چیزایی که در مورد میری ماز دور گفت تا یه حدیش رو قبول دارم خصوصا اون قسمتی که میری موقع اجرای مراسم تاکید می کنه به هیچ عنوان کسی وارد چادر نشه ولی جورا با حماقت هرچه تمامتر دنریس رو می بره داخل چادر. اون قسمت مقاومت به آتیش میری و اسپل خوندنش به نظرم غیرمنطقی بود. چون دنریس اون موقع هم که تو خونه ایلیریو بود میره تو آب جوش هیچیش نمیشه پس مقاومت به آتیش دنریس همون لحظه سوزوندن و از صدقه سری میری نبوده.

در مورد سارلا و آلراس هم یه مشکل وجود داره اونم اینه که اگه بتونیم به ویکی اتکا کنیم با توجه به تصویری که از آلراس گذاشته شده پسر بودن آلراس قطعیه مگه اینکه glamour ـی مثل رتل شرت_منس وجود داشته باشه این وسط!

منم مثل بقیه دوستان واسم همین سوال پیش اومد که شهرهای آزاد چرا باید بخوان به دوران کمک کنن؟ مثلا وعده تخم اژدها یا اژدها بهشون داده؟

چطوری میری ماز دور میتونست عامل دوران باشه و با جادو باعث باز شدن تخم ها بشه؟

استاد اگه یادت باشه بعد رقص اژدهایان اگان برای باز شدن اون تخم اژدهاهایی که باقی موندن 9 تا استاد(اگه درست یادم باشه) از سیتادل میاره تا تخم ها رو باز کنن پس یعنی اون موقع یه چیزی به این استادا یاد میدادن وگرنه اگان مگه مخش عیب داشته که کسایی که اطلاعاتی درباره ی تخم اژدها ندارنو برداره بیاره؟

من برم بقیه شو ببینم دوباره میام:)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

@نگار

خب هیچکدوم از اون 9 تا استاد نتونستن یه دونه تخم اژدها رو هم باز کنن. ( البته اگه قصدی درکار نبوده باشه و خرابکاری نکرده باشن ). جادوگرهایی رو که اورد هم نتونستن کاری از پیش ببرن بعد چجوری میشه میری ماز دور بتونه سه تا تخم اژدها که سنگ شده بودن رو باز کنه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
استاد آمون » سه شنبه اردیبهشت 1, 94 10:43 pm[/url]"]@نگار

خب هیچکدوم از اون 9 تا استاد نتونستن یه دونه تخم اژدها رو هم باز کنن. ( البته اگه قصدی درکار نبوده باشه و خرابکاری نکرده باشن ). جادوگرهایی رو که اورد هم نتونستن کاری از پیش ببرن بعد چجوری میشه میری ماز دور بتونه سه تا تخم اژدها که سنگ شده بودن رو باز کنه؟

آره نتونستن ولی بالاخره یه دلیلی داشته که اگان آوردتشون! حتی اگه خرابکاری هم می خواستن بکنن همین خراب کردن تخم ها هم نیازمند اطلاعات کامل از تخم اژدها و اژدها بوده دیگه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خوب اون دوتا ویدیوی آخرم دیدم بالاخره!

3- هدف دوران از فرستادن کوئنتین چی بوده؟ اصلا زنده است یا نه؟ میخواسته اژدها بدزده؟ چه تضمینی وجود داره که بتونن اژدها رو رام کنن؟

به نظرم احتمال اینکه دوران در مورد هدف کوئنتین حتی به خودش هم حقیقتو نگفته باشه خیلی زیاده چون اگه اینطوری که تو این ویدیو بررسی کرد یرون وودها و ویندبلون واقعا قصد خراب کردن نقشه ی دوران رو داشتن گفتن نقشه ی واقعی به کوئنتین خیلی ریسک زیادی می طلبه که بازم از شخصیت محافظه کار دوران بعیده همچین اشتباهی ازش سر بزنه. حتی میشه گفت وقتی به آریانه از نقشه هایی که واسش داشت این همه مدت و تا وقتی مجبور نشد حرفی نزد احتمال این که به کوئنتین هم نگفته باشه هست!

زنده بودنش به نظر من خیلی بعیده. من اون قسمت چاله ی اژدها رو کامل یادم نیست ولی به نظرتون تو اون محیط بسته وقتی یه اژدها آتیش بازی راه بندازه شانس سالم موندن کوئینتین که اگه درست به خاطر داشته باشم نزدیکترین فرد به اژدها بوده چقدره؟

احتمالا با اتکا به این که پیش از این تو تاریخ کسایی بودن که تارگرین نبودن و تونستن اژدهاسوار بشن!

*

4- توی ویدئو خیلی به ماروین اشاره شده. من شک دارم که ماروین زیر دست دوران باشه و اهداف اون رو دنبال کنه. به نظرم ماروین بحثش جداست و هدفش هم جداست. سرلا برای دوران جاسوسی میکنه نه اینکه به ماروین کمک بده!

این یکی از فرضیات بعیده ویدیو بود واقعا ماروین چه دلیلی برای کمک به دوران می تونه داشته باشه؟ چی عایدش میشه؟

*

5- هدف اصلی دوران چیه؟ دنریس یا اگان رو به تخت برسونه و خودش بشه نفر دوم؟ یا اینکه اژدها رو بدزده و خودش فتح کنه و قانون دورن رو پیاده کنه؟

اگه اگان واقعا تارگرین باشه و بچه ی ریگار که پیاده کردن یا نکردن قانون دورن زیاد تفاوتی نداره چون با هر قانونی حساب کنی اگان از دنریس بزرگتره! اما مشکل اینجاست که دوران از وجود اگان نامی اطلاع نداره!

آخه دوران با این وضعیت جسمیش و مریضیش مگه چندسال دیگه می تونه عمر کنه یا توانایی دست پادشاه/ملکه بودن رو داره؟ من فکر می کنم کار دیگه به اونجاها نمی کشه چون winter is coming تنها کسی که الان از خطر واقعی ای که وستروس رو تهدید می کنه خبرداره استنیس و نگهبانان شب هستن. بقیه هم که خدا رو شکر درگیر بازی تاج و تختن و اصلا به grumpkins و snarks شمالی ها اهمیت نمیدن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به زور بعضی طرفدارها میخوان همه چیز رو به هم مربوط کنن.فکر کنم اگر خود مارتین اینارو بشنوه از تعجب شاخ دربیاره.من فقط دو پارتشو دیدم بعض تئوریهاشون کاملا غیر منطقیه و کاملا مشخصه که به زور میخواد افراد رو ربط بده به دوران.به نظرم دیگه خیلی دورنیها رو دست بالا گرفتن.

بعد اینکه میگه میری ماز دور بیگناه بوده و واقعا قصد درمان دروگو رو داشته یا تاکید کرده بود وارد چادر نشید به نظرم درست نیست.دروگو تا قبل از میری ماز دور مطمئنا زخمهای زیادی برداشته بوده و با زخمهاش همینجوری برخورد میکرده چجوریه که تا الان عفونت نکرده بوده یه دفعه بعد از میری ماز دور دچار عفونت میشه و میمیره.کشته شدن فرزند دنریس هم از قصد بوده و ربطی به وارد شدن یا نشدن به چادر نداشته چون بعدش به دنی میگهthere will be no "Stallion who mounts the world" burning cities and trampling nations to the ground.بعد میری ماز دور از کشته شدن فرزند دنریس ابراز خشنودی میکنه که دیگه نمیتونه به جایی حمله کنه حالا چرا باید باعث باز شدن تخم اژدها بشه و سه تا اژدها رو دودستی تقدیم دنریس کنه؟! که خود دنریس با این اژدها ها هم به راحتی میتونه به خیلی جاها حمله کنه؟

نظریه ی وارگو هوت brave companion رو هم اصلا قبول ندارم.

کایبورن هم من فکر نمیکنم طرفدار گروه خاصی باشه فقط آزمایشاتش براش مهمه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اینکه میگه BC از خاندان لنیستر جدا شد و به بولتون پیوست اشتباهه. لنیستر و بولتون با هم متحد هستن و خیانتی صورت نگرفته. BC میتونه از دوران دستور بگیره اما به احتمال زیاد از نیتش خبر ندارن. به علاوه دوران از کجا میدونسته که جیمی به دست اینا میافته؟

کایبورن خیلی مرموزه و معلوم نیست طرف کیه. شاید اصلا طرف کسی نباشه اما نمیشه گفت طرف دوران هست. هیچ مدرکی از ارتباط اینها نداده.

میری مازدور هم که طبق دلایلی که گفتید مردوده. اما شهرهای آزاد چی؟ آیا دوران میتونه با اینها متحد بشه؟ بانک آهنین داره الان به استنیس کمک میکنه. چرا باید به دوران هم برای همون مقصود کمک کنه؟ طبق گفته خود سازنده ویدئو نصف ولانتیس طرفش هست. در مورد میر، لایس و تایروش هم نمیشه چیزی گفت. احتمال اینکه اینها با ایرلیو همپیمان باشن بیشتره و همینطور پنتوس.

کوئنتین هم عجیبه. یه بار دیگه باید اون فصل رو بخونم. دوران کوئنتین رو به چه هدفی فرستاده؟ به کوئنتین چی گفته و پیش خودش میخواسته به چه نتیجه ای برسه؟ دزدیدن اژدها خیلی ایده مسخره ایه! هیچ دورنی تا حالا اژدها سوار نبوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری