رفتن به مطلب
جورامون

بار ِ عام، باری برای عموم [گفتگوی آزاد 2]

Recommended Posts

البته از علاقه زیاد خود مارتین نسبت به استارکها هم نباید بگذریم شاید بصورت لفظی بیان نکنه ولی اگه به روایتهاش از استارکها توجه کنید حتی موقعی که داره کارهای اشتباهشون یا بلاهایی که سرشون میاد یا موقع مرگشون رو روایت میکنه از اونها با احترام یاد میکنه ودائما کارهای بارزی که انجام دادن رو از زبان افراد مختلف حتی دشمناشون ذکر میکنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

راب اونموقع فکر میکرد برادرانش مردن و فکر میکرد اگر جان رو مشروع نکنه و خودش بمیره وینترفل به سانسا و تیریون میرسه و دیگه کسی نیست که راهشو ادامه بده.به نظرم دلیل اینکارش این بود که نمیخواست یه لنیستر بوسیله ی خواهرش به وینترفل برسه.البته حالا که معلومه زنده ن و نمردن نمیدونم کار درستی بوده یا نه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راب باید واقعا احمق باشه این حرف ها تو کتش نره

به نظر شما چه اقدام بهتری اون زمان می تونست انجام بده؟؟؟

ببین با این کارش چهار حالت پیش میومد:

راب می میرد ، جان می مرد: پس کلا هیچ فرقی نمی کرد. شمال می رسید به بچه های تیریون.

راب زنده می موند ، جان می مرد: بازم ضرری نمی کرد. فقط محکم کاری کرده.

راب می مرد ، جان زنده می موند: به جان برسه بهتر از اینه که به لنیستر ها برسه.

راب زنده می موند ، جان زنده می موند: اگه جان قیام می کرد چند نفر تو شمال بودن که بین راب و جان ، جان رو انتخواب کنند؟ یا خیلی راحت می تونست مشروعیت رو پس بگیره یا بفرستتش به دیوار.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تئوری زنده موندن ادارد تقریبا 99.9999 درصد رده چون درسته که تو کتاب ظاهرا کسی خیلی دقیق ندیده ولی اعدام ادارد تو سریال فوق العاده واضح بود و مشخص هم بود خودشه (چون به اون رفیقش میگه مواظب آریا باشه) مگر اینکه بگیم پایان کتاب و سریال مثل هم نشه اون هم با این اختلاف فاحش.

علاوه بر این احتمال هم پیمان شدن ادارد و دنریس یا ادارد و

اگان چه تارگرین باشه چه بلک فایر

نزدیک به صفره مگر اینکه استنیس بمیره ، شیرین هم بمیره و به زور مجبور شه زانو بزنه پس کلا زنده نگه داشتن ادارد با این همه ریسک اصلا فایده ای نداره جدا از اینکه کی رو انقدر شبیه به ادارد پیدا کردن که اعدامش کنن؟ بیچهره ها باید طرفو بکشن بعد چهرش رو برمیدارن زنده زنده که برنمیدارن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
جوری کسل » جمعه آبان 16, 93 5:14 pm[/url]"]

راب می میرد ، جان می مرد: پس کلا هیچ فرقی نمی کرد. شمال می رسید به بچه های تیریون.

راب زنده می موند ، جان زنده می موند: اگه جان قیام می کرد چند نفر تو شمال بودن که بین راب و جان ، جان رو انتخواب کنند؟ یا خیلی راحت می تونست مشروعیت رو پس بگیره یا بفرستتش به دیوار.

توجهتون رو به عهد نگهبان شب جلب می کنم

چه جان مشروع میشد چه نمیشد هیچ فرقی نمیکرد فقط راه عهد شکنی برای جان رو هموار میکرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of rock » جمعه آبان 16, 93 8:09 pm[/url]"]
جوری کسل » جمعه آبان 16, 93 5:14 pm[/url]"]

چه جان مشروع میشد چه نمیشد هیچ فرقی نمیکرد فقط راه عهد شکنی برای جان رو هموار میکرد

اگر نامه ای وجود داشته باشه حتما راب به این هم فکر کرده و شاید جان رو از تعهدش به نگهبانان آزاد کرده.ما نمیدونیم که پادشاه این قدرت رو داره که یه نفر رو از عهد نسبت به نگهبانان آزاد کنه یا نه.شوالیه های سفید پوش گارد پادشاهی هم قسم خوردن که تا زمان مرگ به پادشاه خدمت کنن تا زمانی که جافری برای اولین بار سنت شکنی کرد و باریستان رو خلع کرد.حالا کی گفته که راب هم نمیتونست همچین کاری بکنه کی میخواست اعتراض کنه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اگر نامه ای وجود داشته باشه حتما راب به این هم فکر کرده و شاید جان رو از تعهدش به نگهبانان آزاد کرده.ما نمیدونیم که پادشاه این قدرت رو داره که یه نفر رو از عهد نسبت به نگهبانان آزاد کنه یا نه.شوالیه های سفید پوش گارد پادشاهی هم قسم خوردن که تا زمان مرگ به پادشاه خدمت کنن تا زمانی که جافری برای اولین بار سنت شکنی کرد و باریستان رو خلع کرد.حالا کی گفته که راب هم نمیتونست همچین کاری بکنه کی میخواست اعتراض کنه؟

هیچ پادشاهی نمیتونه کسی رو از تعهدش آزاد کنه چون سرسی از روی حماقت باریستان رو خلع کرد باعث نمیشه این کار مشروع بشه در ضمن گارد پادشاه متعلق به پادشاهه پادشاه میتونه آزاد کنه

در حالی که نگهبانان شب متعلق به مملکته و هیچ ربطی به پادشاه نداره که پادشاه حق آزاد کردن داشته باشه

کی میخواست اعتراض کنه حرف بسیار بی منطقی بود مثل این هست که بگیم

والدر فری راب رو تو جشن عروسی کشت کی میخواست اعتراض کنه؟

جیمی اریس رو کشت کی میخواد اعتراض کنه؟

اریس نگهبان شمال و وارثش رو کشت کی میخواد اعتراض کنه؟

هر کس زورش به هر چی رسید دلیل نمیشه که اون کار درست باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مارتین هیچ کلمه و جمله یا بحثی رو هرچقدر کوتاه یا مبهم رو توی کتاب بحال خودش رها نمیکنه و اگه چیزی رو طوی داستان مطرح میکنه یکجایی حتی شده دوکتاب بعد قضیه رو روشن میکنه.

درضمن توی کتاب سوم فصل چهل و پنجم پاراگراف یکی مونده به اخر میتونین اون بحث راب با پرچمداراش وکتلین رو ببینین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دقیقا جایی اشاره شده که در قانون وستروس نوشته که هیچ پادشاهی نمیتونه کسی رو از تعهد آزاد کنه؟

من سرسی رو فقط به عنوان نمونه ای از سنت شکنی نام بردم کاری ندارم که از روی حماقت این کار رو کرده یا نه!این کار مگه نامشروع بوده که حالا بخواد مشروع بشه؟شاید منظور شما مرسوم بوده!که خیلی با مشروع تفاوت داره.

شما شخص پادشاه و مملکت رو از هم جدا میدونی؟پادشاه هم داره به مملکت حکمرانی میکنه و برای امنیت و... مملکت تصمیم میگیره.پس اگر تصمیم بگیره که به صلاحه که یک نفر رو از تعهدش آزاد کنه چرا نباید این کارو انجام بده؟(البته با مشورت با اطرافیانش)

بعد شما آزاد کردن یک نفر از تعهدش رو با اون مثالهایی که خودتون زدید مقایسه میکنید؟

بله اگر مثلا میخواست هزار نفر رو از تعهد آزاد کنه میشد اعتراض کرد چون لطمه میزد به قدرت دیوار ولی برای آزاد کردن یک نفر که ممکنه سرنوشت خیلیها به همین آزادی از تعهد وابسته باشه چرا باید اعتراضی صورت بگیره؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

وظیفه ی گارد پادشاه حفاظت از شاهه

وظیفه ی نگهبانان شب حفاظت از مملکت در برابر آدر ها و وحشی هاست مهم نیست چه پادشاهی رو تخت نشسته مهم نیست کی فرمانروای کجاست

بله من وظیفه ی حفاظت از شاه رو از وظیفه ی حفاظت مملکت جدا میدونم نگهبانان شب به پادشاه خدمت نمیکنه که پادشاه بخواد از خدمت برکنارش کنه در حالی که گارد شاهی به پادشاه خدمت میکنه

من اون مثال های بالا رو زدم که نشون بدم هر کی هر کاری که بتونه انجام بده و کسی اعتراض نکنه دلیل نمیشه اون کار درست باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این حرفای راب بعد از بحثش با کتلین سر قانونی کردن جان!

"One more matter. Lord Balon has left chaos in his wake, we hope. I would not do the same. Yet I have no son as yet, my brothers Bran and Rickon are dead, and my sister is wed to a Lannister. I've thought long and hard about who might follow me. I command you now as my true and loyal lords to fix your seals to this document as witnesses to my decision."

دیگه نتیجه گیری با خودتونه

به lord of rock@ اتفاقا توطئه بزرگ شمال یکی از قوی ترین تئوری هایی که درباره سرنوشت شمال ارائه شده.

فکر کنم یه بار تو خصوصی درباره سرنوشت استنیس و بولتون ها و مندرلی ها بهتون پیام داده بودم! اونم یکی از شواهد همین تئوریه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به lord of rock@ اتفاقا توطئه بزرگ شمال یکی از قوی ترین تئوری هایی که درباره سرنوشت شمال ارائه شده.

فکر کنم یه بار تو خصوصی درباره سرنوشت استنیس و بولتون ها و مندرلی ها بهتون پیام داده بودم! اونم یکی از شواهد همین تئوریه!

جان پیشنهاد استنیس مبنی بر اینکه بشه لرد وینترفل قبول نکرد حالا قبول بکنه که بشه پادشاه در حالی که عهد های نگهبانان کاملا واضح میگه

. I shall take no wife, hold no lands, father no children. I shall wear no crowns and win no glory. I shall live and die at my post

جان عهد شکن نیست و

یک پادشاه عهد شکن پادشاه خوبی از آب در نمیاد

دیدیم خیانت و عهد شکنی چه بلایی سر راب اوردن همین بلا رو هم میتونه سر جان بیاره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من مثال سرسی رو برای مقایسه ی گارد پادشاهی و نگهبانان نزدم فقط بعنوان مثالی از سنت شکنی اوردم.ولی شما همش دارید این دوتا رو مقایسه میکنید.

وظیفه ی نگهبانان در برابر مملکت و مردمه.مردم هم تابع لردهاشونن,لردها هم تابع پادشاه.پس در آخر هم تصمیم گیری به پادشاه بستگی داره.

اون زمانی هم که راب به فکر مشروع کردن جان بود فکر نمیکنم هنوز افراد زیادی از وجود آدرها باخبر بوده باشن.

خب مگه برای حفاظت از مردم از دیوار حفاظت نمیکنن؟یک پادشاه هم از مردمش محافظت میکنه.راب هم آینده نگری کرد و به اتفاقی که در نبود وارث قرار بود بیفته فکر کرد.شاید از نظر راب اینکه بیاد و راه راب رو ادامه بده هدف والاتری بوده از یه نگهبان ساده.اون موقع کی فکرشو میکرد جان

فرمانده ی دیوار بشه

.

بله من وظیفه ی حفاظت از شاه رو از وظیفه ی حفاظت مملکت جدا میدونم

من همچین حرفی نزدم پرسیدم شما شخص پادشاه و مملکت رو از هم جدا میدونید؟نه وظیفه ی حفاظت رو.

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of rock » شنبه آبان 16, 93 1:49 am[/url]"]

جان پیشنهاد استنیس مبنی بر اینکه بشه لرد وینترفل قبول نکرد حالا قبول بکنه که بشه پادشاه در حالی که عهد های نگهبانان کاملا واضح میگه

. I shall take no wife, hold no lands, father no children. I shall wear no crowns and win no glory. I shall live and die at my post

جان عهد شکن نیست و

اتفاقا جان پتانسیل عهد شکستن رو خیلی خوب داره همونطور که بعد از مرگ ادارد دیدین چیکار کرد!

من توضیح بیشتری در مورد جان نمی دم چون واقعا" اسپویله.. اگه خودتون دوست دارین بدونین چی میشه از تو ویکی می تونید بخونید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
negar27 » شنبه آبان 16, 93 1:08 am[/url]"]
lord of rock » شنبه آبان 16, 93 1:49 am[/url]"]

جان عهد شکن نیست و

اتفاقا جان پتانسیل عهد شکستن رو خیلی خوب داره همونطور که بعد از مرگ ادارد دیدین چیکار کرد!

من توضیح بیشتری در مورد جان نمی دم چون واقعا" اسپویله.. اگه خودتون دوست دارین بدونین چی میشه از تو ویکی می تونید بخونید.

منظورتون اون جاییه که جان میخواد به وینترفل لشکر کشی کنه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

طرفدار نسبی استارکها:

شاید کتاب و سریال این همه از هم فاصله گرفتن.

فکر نکنم برای واریس کاری داشته باشه که یکی مثل ادارد پیدا کنه.

نه من نگفتم چهرشو بردارن. گفتم مانوئل گفته شاید یه ربطی به ادارد داشته باشه.

lord of rock » جمعه آبان 16, 93 8:39 pm[/url]"]

پست قبلیتون بلک فایر ها رو مثال زدید. یعنی در اینده ممکنه بچه های جان برای بچه های راب مشکل ایجاد کنن. که منم احتمالات رو گفتم. این ربطی به عهدش نداره.

تازه جان همه جوره قسم هاش رو شکسته. این یکی هم روش.

lord of rock » جمعه آبان 16, 93 11:20 pm[/url]"]

در حالی که نگهبانان شب متعلق به مملکته و هیچ ربطی به پادشاه نداره که پادشاه حق آزاد کردن داشته باشه

کدوم مملکت؟؟؟

کی غیر از استارک ها و شمالی ها کمک نگهبانان شب کردند؟

فقط چون اشغال های تو سیاه چال هاشون رو میدن به نگهبانا؟

lord of rock » شنبه آبان 16, 93 1:19 am[/url]"]

راب عهد شکنی کرد ، ولی خیانت نه.

--------------------------------------------------

راستی به نظرتون واریس واقعا خواجه اس؟

شاهد عینی هست؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به lord of rock@

منظورتون اون جاییه که جان میخواد به وینترفل لشکر کشی کنه؟

بله البته

"قصد لشکرکشی" بگیم بهتره و اتفاقاتی که بعدش می افته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of rock » شنبه آبان 16, 93 12:49 am[/url]"]

نقل قول ار lord

جان عهد شکن نیست و

دیدیم خیانت و عهد شکنی چه بلایی سر راب اوردن همین بلا رو هم میتونه سر جان بیاره[/quote

الان دقیقا یادم نیست ولی فکر میکنم جان پیشنهاد استنیس رو صددرصد رد نکرد ودرسته که مردد بودوتمایلی به ترک دیوار نداشت چون احصاص مسئولیت میکرد ولی باز فرصت خاست برای فکر کردن وبعد اون قضیه رای گیری خوب خیالش راحت شد.

درضمن اگه موقع پیشنهاد استنیس تمایلی به قبول اون نداشت بدلیل اون بود که نسبت به قسمی که خورده بود پایبند بود (در صورتی که اون موقع حتی جونش در خطر بود) ونگهبانان شب به تک تک افراد برای محافظت از دیوار نیازمند بودند ولی اگه شرایط بصورت دیکه ای رغم بخوره در اینده ممکنه تصمیمش عوض بشه یک مثال میزنم اون موقعی که سرسی باریستان رو بر خلاف میلش حالا یا قانونی یا غیر قانونی ار گارد اخراج کرد باریستان وایساد و بزور خواست سر پستش بمونه ؟ نه چون اونا لیاقت باریستان رو نداشتن نه اینکه اون عهدشکن باشه

در مورد راب هم اون بخاطر شکستن عهدش کشته نشد خیانت فری ها اونهم به اون صورت با میهمانشون هیچ ربطی به عهد شکنیش نداشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تورهن استارک » شنبه آبان 17, 93 5:37 pm[/url]"]
lord of rock » شنبه آبان 16, 93 12:49 am[/url]"]

نقل قول ار lord

جان عهد شکن نیست و

دیدیم خیانت و عهد شکنی چه بلایی سر راب اوردن همین بلا رو هم میتونه سر جان بیاره[/quote

الان دقیقا یادم نیست ولی فکر میکنم جان پیشنهاد استنیس رو صددرصد رد نکرد ودرسته که مردد بودوتمایلی به ترک دیوار نداشت چون احصاص مسئولیت میکرد ولی باز فرصت خاست برای فکر کردن وبعد اون قضیه رای گیری خوب خیالش راحت شد.

درضمن اگه موقع پیشنهاد استنیس تمایلی به قبول اون نداشت بدلیل اون بود که نسبت به قسمی که خورده بود پایبند بود (در صورتی که اون موقع حتی جونش در خطر بود) ونگهبانان شب به تک تک افراد برای محافظت از دیوار نیازمند بودند ولی اگه شرایط بصورت دیکه ای رغم بخوره در اینده ممکنه تصمیمش عوض بشه یک مثال میزنم اون موقعی که سرسی باریستان رو بر خلاف میلش حالا یا قانونی یا غیر قانونی ار گارد اخراج کرد باریستان وایساد و بزور خواست سر پستش بمونه ؟ نه چون اونا لیاقت باریستان رو نداشتن نه اینکه اون عهدشکن باشه

در مورد راب هم اون بخاطر شکستن عهدش کشته نشد خیانت فری ها اونهم به اون صورت با میهمانشون هیچ ربطی به عهد شکنیش نداشت

مردد بود ولی در هر حال رد کرد و حتی بعدا هم بهش پیشنهاد داده شد رد کرد

نگهبانان شب همیشه به مرداش نیاز داره هر چی زمان میگذره نیاز هم بیشتر میشه

پس دقیقا به چی ربط داشت؟؟؟ راب قرار بود با دختر فری ازدواج کنه اصطلاحا نامزد بودن خب این اگه خیانت نباشه چیه پس؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یه چیزی به ذهنم رسید این که نگبانان میگن که در جنگ بین پادشاهان طرف هیچکس رو نمیگیرن و بی طرفن. به نظرتون امکان داره که اگر پادشاهی شمال دوباره بوجود بیاد مثلا از تخت آهنی هم به نگهبانان کمک بشه بعنوان افرادی که بیطرف هستند و از کل وستروس محافظت میکنن نه فقط شمال.به نظرم من که همچین چیزی امکان نداره.صد در صد میگن مشکل شمالیاست و به ما ربطی نداره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Queen nymeria » شنبه آبان 17, 93 5:58 pm[/url]"]یه چیزی به ذهنم رسید این که نگبانان میگن که در جنگ بین پادشاهان طرف هیچکس رو نمیگیرن و بی طرفن. به نظرتون امکان داره که اگر پادشاهی شمال دوباره بوجود بیاد مثلا از تخت آهنی هم به نگهبانان کمک بشه بعنوان افرادی که بیطرف هستند و از کل وستروس محافظت میکنن نه فقط شمال.به نظرم من که همچین چیزی امکان نداره.صد در صد میگن مشکل شمالیاست و به ما ربطی نداره.

اتفاقا ممکن میشه یک مثال از همین دورن تو زمانی که نامیر و قومش میرسن وستروس هست، وقتی رینارها میان وستروس نامیر با مارتل های سان اسپیر که یکی از لردهای دورن بودن هم پیمان میشه بعد با بقیه لردهای دورن که سر ناسازگاری داشتن و قصد متحد شدن نداشتن وارد جنگ میشه وقتی مارتل ها پیروز میشن بقیه لردها و کسایی که در برابرشون قرار گرفته بودن رو میفرستن شمال تا عضو نگهبانان بشن.همین مثال رو میشه وقتی دوباره هفت پادشاهی شکل گرفت بکار ببرن.در هر صورت نگهبانان یه بخش بی طرف هست و بی طرف باقی میمونه، این تو این چندین هزارسال نشون دادن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اونا نایمریا و مارتلها بودن نه سرسی و لنیسترها!بهترین جا برای تبعید همون دیوار چون اگر لردها بخوان برگردن هم نمیشه بخاطر عهدشون میکشنشون ولی اگر به شهرهای آزاد تبعید کنن شاید بتونن ینقشه انتقام بکشن.خوب شمال بخشی از دورن نبوده که.ولی بخشی از مناطق تحت سلطه ی تخت آهنین بوده.حالا اگر خطری از پشت دیوار تهدید کنه و نگهبانان نتونن جلوشو رو بگیرن اولین افرادی که درگیرش میشن همون شمالیان بعد جاهای دیگه و باعث ضعف شمالیها میشه و راه برای تخت آهنین باز میشه که حمله کنه به شمال.

اگر درست یادم باشه یبار سر همچین موضوعی تایوین گفت بزار خود شمالیها با مشکلشون سر و کله بزنن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

باز این موضوع ربطی نداره، دیوار فقط از نظر نفرات شاید در زیر فشار باشه که این میشه از اول کتاب تا به الان دید وگرنه از نظر مایحتاج و کمبود نداره، روستاهای اطراف دیوار برای این ساخته شدن که اونا رو تامین کنند از طرف دیگه اون روستاها هم جز محافظت دیوار قرار میگیره برای همین به اون منطقه میگن گیفت، کلا تبعید به بیرون از وستروس تا الان صورت نگرفته، اگر کسی رو بخوان تبعید کنن در هر صورت لباس سیاه میکنن تنش در غیر این صورت هرگز کسی رو به بیرون از وستروس تبعید نمیکنند، بعد من این بخش از صحبت های شما رو درک نکردم

" خوب شمال بخشی از دورن نبوده که.ولی بخشی از مناطق تحت سلطه ی تخت آهنین بوده. "

اگر منظورتون به دوره هجوم روینارها هست، باید یادآوری بکنم که اون زمان حدود هزار سال قبل از فتح اگان بود روینارها از دست امپراطوری والریا در رفتن اومدن وستروس یعنی اون موقع هفت پادشاهی حضور داشته نه تخت آهنین ولی اگر منظورت یه چیزی به زمان حال هم باشه باز مشکلی نداره، کلا نگهبانان شب بخش بی طرف دنیا وستروس هستن هیچ کاری به شمال و جنوب ندارن.ولی اگر منظورت تاثیر گذاریشون هست باید بگم بله اولین جایی که سقوط دیوار روش تاثیر میذاره همین شمال هست، اما این نکته رو براتون یادآور بشم، اگر کل وحشی ها افراد بالغ باشن و مسلح بشن و بتونن دیوار رو فتح کنن و از دیوار بخوان وارد شمال بشن و در فتح دیوار حداقل 1/10 نیروهاشون هم از دست بدن باز نمیتونن خودشون از گیفت جلوتر ببرن.داریم در خصوص یه مشت وحشی حرف میزنیم که مدرن ترینشون مجهز به لباس های تا حدودی آهنی هستن.جلوی ارتش شمال مثل پشه له میشن.

مگر دیگه دست های جادویی وارد کار بشه و ادرها بخوان بیان شمال که اون موقع نه تنها شمال بلکه کل هفت پادشاهی در خطر قرار میگیره.در هر صورت به این نکته توجه کن هر چیزی بیرون از دیوار که بتون هم دیوار رو سرنگون کنه هم بتونه شمال رو بگیره یه خطر تمام عیار برای هفت پادشاهی نه فقط برای شمال بلکه برای کل پادشاهی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام به همه

متاسفانه من توی یکی از پستهای قبلیم در اثر سوء تفاهم مرز اسپویل رو رعایت نکردم واون هم این بود که توی سایت وستروس اطلاعیه ای بود در مورد تغییر مرز اسپویل تا اخر کتاب چهار که من اونو خوندم ولی به قسمت (توجه )در پایین صفحه توجه نکردم که یکی از دوستان تذکر دادن که ازشون ممنونم.

البته خوشبختانه فکر میکنم مرز اسپویل اکثر بچه ها از خود من بیشتره و ابن مورد براشون اسپویل نبوده.

درهر صورت از همه عذر میخوام .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری