رفتن به مطلب
جورامون

بار ِ عام، باری برای عموم [گفتگوی آزاد 2]

Recommended Posts

S.i.S » جمعه خرداد 22, 94 12:30 pm[/url]"]دوستان کدوم یکی از فروشگاه های اینترنتی کتاب بهتر ؟

من از سایت جیحون یکی دوباری خرید کردم چهار روزه به دستم رسید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوستان هم داره تابستون نزدیک میشه، هم اینکه پروژه های سایت بعد از اتمام زیرنویس دیگه چیز خاصی نیست جز ویکی. یه پیشنهاد بدید در جهت یک پروژه جدید منم شخصا خیلی پایه ام یه پروژه جدید ایجاد کنیم.

هر چند نظرم این هست یک پرونده اختصاصی برای خاندان ها بریم، تمام بخش های ریز و درشت هر خاندان رو بنویسم و منتشر کنیم به صورت کتابچه ولی باز دوستان نظرتون چی هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یه پروژه ی نشریه ی سایت داده بودی خودت!

همونو پی اش رو بگیریم به نظرم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

میشه همین پرونده ی خاندان ها رو تو نشریه سایت آورد. دیگه با انتشار TWOIAF جزییات خیلی از خاندان ها مشخص شده. یه چند نفر باهم هماهنگ بشیم میشه چیز جالبی دراورد. میشه جزییات یه خاندان رو حتی تو چند قسمت آورد یا افرادی هم که مقاله نویسیشون خوبه میتونن کنارش به نوبت برای بعضی از اعضای معروف خاندان ها یه مقاله ی تحلیلی بنویسن یا حتی برای بعضی از جنگ ها.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Stannis Baratheon » شنبه خرداد 23, 94 10:25 pm[/url]"]یه پروژه ی نشریه ی سایت داده بودی خودت!

همونو پی اش رو بگیریم به نظرم

مجله بخشاى مختلف داره و تمرکز افراد روى چند بخش باید باشه جمع اورى و تنظیم مطالب و صفحه ارایی و ... ولى اگه مثلا هر دو هفته یا حالا تو یه حدفاصل معين درباره یه خاندان مطلب گرداورى بشه تمرکز همه افراد اون تيم روى یه موضوع هست اينجورى کيفیت مطلب بالاتر ميره ضمن این که ممکنه بعضى مطالبى که از چشم يه نفر افتاده رو يکى ديگه متوجهش بشه و ...

بعدم نشريه يه کار وقت گيريه حداقل چند نفر هميشه بايد دنبال کاراش باشن.

اگه قراره پروژه ى جديدى کليد بخوره بهتره پايدار باشه مجله رو من فکر نکنم بشه موقع شروع دانشگاه و مدرسه پى شو گرفت خصوصا که تعداد افرادى که داوطلب اينجور فعالیت ها هستن تو وستروس اونقدرهام زياد نيست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

حداقل میشه یه شماره برای تابستون منتشر کنیم تا بعد ببینیم چی میشه

کار خیلی سختی نیست قشنگ گروه تحریریه درست می کنیم و طراح صفحه و ...

بعد مجله باید بخش های مختلف داشته باشه نه فقط یه مقاله ی تخصصی خاندان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

پرونده خاندان ها خیلی خوبه. میتونیم همین مطالب رو توی ویکی بذاریم. بخش خاندان هامون خیلی خالیه:

https://westeros.ir/wiki/index.php?title=%D8%AE%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86_%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D9%88%D8%B3

کلا سرعت پیشرفت ویکی خیلی کم شده. اگه بتونیم توی تابستون تعداد مداخل رو به 1000 برسونیم خیلی خوب میشه. از توی همینها هم میتونیم مقالاتی در بیاریم. کلا تولید محتوامون کم شده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Stannis Baratheon » شنبه خرداد 23, 94 10:20 pm[/url]"]حداقل میشه یه شماره برای تابستون منتشر کنیم تا بعد ببینیم چی میشه

من با مجله خودم موافقم ولی خب اینطوری هست که اول استقبال میشه و میگن ما هستیم ولی در ادامه از یاد میره کار، ولی باز به نظرم یه شماره فصلنامه بدیم خیلی بهتر از اینکه ماهنامه باشیم چون مطلب آنچنانی هم نیست.پس اینم میذاریم جز اهداف این تابستون انتشار اولین شماره فصلنامه من خودم پیش رو میگرم

جورامون » شنبه خرداد 23, 94 10:28 pm[/url]"]پرونده خاندان ها خیلی خوبه. میتونیم همین مطالب رو توی ویکی بذاریم. بخش خاندان هامون خیلی خالیه:

https://westeros.ir/wiki/index.php?title=%D8%AE%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86_%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D9%88%D8%B3

کلا سرعت پیشرفت ویکی خیلی کم شده. اگه بتونیم توی تابستون تعداد مداخل رو به 1000 برسونیم خیلی خوب میشه. از توی همینها هم میتونیم مقالاتی در بیاریم. کلا تولید محتوامون کم شده.

پروند نویسی تا ویکی نویسی یه مقداری فرق داره مهدی جان، پرونده نویسی یعنی کلی نویسی، وقتی اشاره میکنیم به بخشی از کتاب باید عینن اون متن از کتاب رو هم بنویسیم که واقعا حق مطلب ادعا بشه ولی تو ویکی ما با رفرنس ها خودمون رو ساده میکنیم.نمیگم کار ویکی رو بندازیم پشت گوش میگم بهتر پرونده ها رو منتشر کنیم بعد از مطالب که خودمون گردآوری کردیم خلاصه نویسی کنیم و ویکی رو کامل کنیم یعنی یه چیز صرفا ترجمه ای نباشه یه مقدار جستجو هم داشته باشه از سمت ما

+

یه چیز که خیلی دوست دارم انجامش بدم ولی واقعا انجام دادنش خیلی کار سختی هست نوشتن دستور زبان والریایی هست، همونطور که میدونید تو سریال یه زبان به نام والریایی ساختن ولی هیچ جایی قواعد و دستورهای زبانی ازش نیست بیشتر یه سری کلمات بی معنی هستن در تکمیل همدیگه اگر فرضا ما بتونیم با سازنده زبان ارتباط برقرار کنیم و ازش در خصوص چگونگی تلفظ و اسامی کلمات صحبت بکنیم یا معادل انگلیسی بهمون بده راحت میتونیم یه دیکشنری مدرن براش بنویسم تازه کار خیلی شاخی هم میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

انتشارات ویدا هر سه کتاب 1 رو با جلد جدید منتشر کرده؟ من جلد 1 و 2 ـش رو پیدا کردم جلد سومش رو نه کسی لینک فروشگاه داره بده لطفا.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
S.i.S » یکشنبه خرداد 24, 94 8:54 am[/url]"]
Stannis Baratheon » شنبه خرداد 23, 94 10:20 pm[/url]"]حداقل میشه یه شماره برای تابستون منتشر کنیم تا بعد ببینیم چی میشه

من با مجله خودم موافقم ولی خب اینطوری هست که اول استقبال میشه و میگن ما هستیم ولی در ادامه از یاد میره کار، ولی باز به نظرم یه شماره فصلنامه بدیم خیلی بهتر از اینکه ماهنامه باشیم چون مطلب آنچنانی هم نیست.پس اینم میذاریم جز اهداف این تابستون انتشار اولین شماره فصلنامه من خودم پیش رو میگرم

جورامون » شنبه خرداد 23, 94 10:28 pm[/url]"]پرونده خاندان ها خیلی خوبه. میتونیم همین مطالب رو توی ویکی بذاریم. بخش خاندان هامون خیلی خالیه:

پروند نویسی تا ویکی نویسی یه مقداری فرق داره مهدی جان، پرونده نویسی یعنی کلی نویسی، وقتی اشاره میکنیم به بخشی از کتاب باید عینن اون متن از کتاب رو هم بنویسیم که واقعا حق مطلب ادعا بشه ولی تو ویکی ما با رفرنس ها خودمون رو ساده میکنیم.نمیگم کار ویکی رو بندازیم پشت گوش میگم بهتر پرونده ها رو منتشر کنیم بعد از مطالب که خودمون گردآوری کردیم خلاصه نویسی کنیم و ویکی رو کامل کنیم یعنی یه چیز صرفا ترجمه ای نباشه یه مقدار جستجو هم داشته باشه از سمت ما

+

یه چیز که خیلی دوست دارم انجامش بدم ولی واقعا انجام دادنش خیلی کار سختی هست نوشتن دستور زبان والریایی هست، همونطور که میدونید تو سریال یه زبان به نام والریایی ساختن ولی هیچ جایی قواعد و دستورهای زبانی ازش نیست بیشتر یه سری کلمات بی معنی هستن در تکمیل همدیگه اگر فرضا ما بتونیم با سازنده زبان ارتباط برقرار کنیم و ازش در خصوص چگونگی تلفظ و اسامی کلمات صحبت بکنیم یا معادل انگلیسی بهمون بده راحت میتونیم یه دیکشنری مدرن براش بنویسم تازه کار خیلی شاخی هم میشه

با فصلنامه موافقم

//

میدونم چی میگی. منظور من این نبود. کلا قرار نیست ویکی ما ترجمه صرف ویکی انگلیسی باشه. میتونیم خودمون چیزهای دیگه ای بهش اضافه کنیم و این اضافات میتونه همین مواردی که میگی باشه.

در مورد دستور زبان خیلی خوشبین نیستم. منابع خیلی محدوده و چیز مدونی هم نیست. تالکین زبان کوئنیا و سیندارین رو کامل تدوین کرده و چندین هزار کلمه هم براش ساخته و مدون هست اما با اینحال نوشتن مقالات زبان شناسی براش خیلی خیلی سخته و آدم کار بلدش رو میخواد. چه برسه به والریایی که اطلاعات خیلی محدودی داریم. در کل مخالفتی ندارم اما میگم که کار خیلی سخته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

@ مهدی

در خصوص پرونده نویسی پس موافقیت، اگر موافقیت که بگیم یه تایپک براش بزنیم بچه ها یه خاندان فرضا برای شروع انتخاب کنن بریم تو کارش و مطلب نویسی بکنیم براش.

و اما برای زبان اگر بتونیم زبانشناسی که این دستور زبانی رو ساخته پیدا کنیم یه مقدار باهاش مکاتبه کنیم، دوتا زبانشناس دیگه هم پیدا کنیم برای کمک تو اینکار میتونیم به راحتی قواعد و دستور براش بنویسم، خیلی خب هم میشه اینکار از نظر من حداقل یه ایده هست که خیلی ها دوست دارن بدونن در خصوصش.

ولی کار خیلی سخت و زمان بری هست نیاز به چندین ادم پایه به کار داره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

امشب فصل پنج هم تموم میشه و باز باید یه سال صبر کنیم تا فصل جدید بیاد

در ضمن امروز یه عکسی تو اینستا دیدم که جان روی زمین افتاده بود اونم با چشمای سفید! گویا قراره تو سریال هم یک وارگ باشه!

این عکس هم گویای حال طرفداران سریاله

Screenshot_2015-06-13-18-09-01_1.jpg.a325f7b1c31bb8b0e469f28462906280.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
elessar » یکشنبه خرداد 24, 94 9:03 pm[/url]"]امشب فصل پنج هم تموم میشه و باز باید یه سال صبر کنیم تا فصل جدید بیاد

در ضمن امروز یه عکسی تو اینستا دیدم که جان روی زمین افتاده بود اونم با چشمای سفید! گویا قراره تو سریال هم یک وارگ باشه!

این عکس هم گویای حال طرفداران سریاله

ميشه عکسشو تو اسپويلر بذاريد اينجا يا اگه مقدوره اسم پيجى که اين عکسو گذاشته بگيد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نگار میتونی بری این پیج ببینی ولی پیشنهادم اینه نبینی.اونروز گفتم اصلا اینارو دیدید رد کنید نگاه نکنید مزه ی سریال میره.gameoffactsss به جز اینی که السار گفت دوتا اسپویل دیگه هم هست که شاید نخوای ببینی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Queen nymeria » یکشنبه خرداد 24, 94 9:55 pm[/url]"]نگار میتونی بری این پیج ببینی ولی پیشنهادم اینه نبینی.اونروز گفتم اصلا اینارو دیدید رد کنید نگاه نکنید مزه ی سریال میره.gameoffactsss به جز اینی که السار گفت دوتا اسپویل دیگه هم هست که شاید نخوای ببینی.

مرسى ولى

عجب عکسى بود اون خونى که از زير بدن جان رو زمين ريخته بود و بعدش سفيد شدن چشماش نشون ميده که کامل نمى ميره حداقل يکم خيالم راحت شد. اما عکس سليس واقعا وات د...؟؟ اين که همش نق مى زد به استنيس که من بهت جاى بچه فلان دادم بسار دادم يه دفه انقد دگرگون شد؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
negar27 » یکشنبه خرداد 24, 94 9:11 pm[/url]"]
Queen nymeria » یکشنبه خرداد 24, 94 9:55 pm[/url]"]نگار میتونی بری این پیج ببینی ولی پیشنهادم اینه نبینی.اونروز گفتم اصلا اینارو دیدید رد کنید نگاه نکنید مزه ی سریال میره.gameoffactsss به جز اینی که السار گفت دوتا اسپویل دیگه هم هست که شاید نخوای ببینی.

مرسى ولى

عجب عکسى بود اون خونى که از زير بدن جان رو زمين ريخته بود و بعدش سفيد شدن چشماش نشون ميده که کامل نمى ميره حداقل يکم خيالم راحت شد. اما عکس سليس واقعا وات د...؟؟ اين که همش نق مى زد به استنيس که من بهت جاى بچه فلان دادم بسار دادم يه دفه انقد دگرگون شد؟؟

دقیقا منم

از این همه تغییر در شخصیت سلیس و فوران احساسات مادرانه که تا الان انقدر کمرنگ بوده تعجب میکنم.جان هم وارگ میشه.اولی نامرد.فکر کنم بجز اینا بازهم داستان شوکه کننده وجود داشته باشه اونطور که بعضی بازیگرها گفتن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کسی نیست منو یه 24 ساعت بن کنه؟ نتو قطع کنن برق شهرو ببرن اصن

محض رضای خدا اسپویلی نبوده که من مقاومت کرده باشم در برابرش همرو رفتم با رضایِ دل، داوطلبانه دیدم عزت نفس هم خوب چیزیه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tywin Lannister » دوشنبه خرداد 24, 94 12:30 am[/url]"]کسی نیست منو یه 24 ساعت بن کنه؟ نتو قطع کنن برق شهرو ببرن اصن

محض رضای خدا اسپویلی نبوده که من مقاومت کرده باشم در برابرش همرو رفتم با رضایِ دل، داوطلبانه دیدم عزت نفس هم خوب چیزیه

من همیشه برام سوال بوده و هست که چجوری می تونین ؟

من اسپویل می شم یا حتی بقیه بر خلاف میلشون اسپویل می شن در حد آخرین خطوط عصبانیتم عصبانی می شم و لازم به ذکره کلاً هم آدمی نیستم که زود عصبانی بشم.

حالا بعضی ها (مثلاً جوری یا نگار) به هیچ مشکلی ندارن و دیده شده که لذت هم می برن ولی وقتی اینجوری می نویسی واسم واقعاً سوال می شه.

پرومو دیدن رو هم مثلاً هیچ وقت درک نکردم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

@جورامون

@S.i.S

فصلنامه چی میشه؟ واسه اونم تاپیک بزنین.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
kei1 » دوشنبه خرداد 24, 94 12:05 am[/url]"]
Tywin Lannister » دوشنبه خرداد 24, 94 12:30 am[/url]"]کسی نیست منو یه 24 ساعت بن کنه؟ نتو قطع کنن برق شهرو ببرن اصن

من همیشه برام سوال بوده و هست که چجوری می تونین ؟

من اسپویل می شم یا حتی بقیه بر خلاف میلشون اسپویل می شن در حد آخرین خطوط عصبانیتم عصبانی می شم و لازم به ذکره کلاً هم آدمی نیستم که زود عصبانی بشم.

حالا بعضی ها (مثلاً جوری یا نگار) به هیچ مشکلی ندارن و دیده شده که لذت هم می برن ولی وقتی اینجوری می نویسی واسم واقعاً سوال می شه.

پرومو دیدن رو هم مثلاً هیچ وقت درک نکردم.

فرست او ال، گود فور یو و همه کسایی که در مقابل اسپویل مقاومت از خودشون نشون میدن و حتی اونایی که با شجاعت باهاش رو به رو میشن. جدی

این حرکت اسپویل خوانی، توجیه خوش بینانه ش میشه کنجکاوی، و بدبینانه ش میشه مازوخیسم حتی میتونم الکی فلسفی ش کنم و بگم من در جستجوی حقیقتم، خودم به استقبالش میرم(با اسپویل خوندن)، قبل از اینکه حقیقت خودشو بزنه تو روم(وقت دیدن سریال) مثلا!

ولی واقعیت دم دستیش اینه که انرژی که صرف میشه من باب کنجکاوی تا وقتی که سریال پخش بشه، خیلی بیشتر از اون انرژیه که با خوندن اسپویل ازم گرفته میشه. درد اسپویل شدن فوقش پنج دیقه ست (نهایتش خیلی فشار بیاره یه پست در حد بالاست که خواستار خاموشی ۲۴ ساعته جهان شدم!) ولی اسپویل که نشی یه هفته یا شاید سالِ تباه شده ی سرشار از فضولی و کنجکاوی! داری، که سریال و کتاب بیاد تا بفهمی دنیا دست کیه. البته این توضیح شخصیه. شاید بقیه اسپویل خونا انگیزه ای بهتر و موجه تری برای اسپویل خوندن داشته باشن

دیگه حالا هر کسی ممکنه کار بد بکنه. یکی قاتل زنجیره ایی میشه، یکی سارق مسلح، یکی کلاهبردار، یکی لیتل فینگر، یکیم مثل من شده استاد- بزرگِ اسپویل خوانی! قسمت مام این بوده دیگه لابد!

البته یه خوبی ریزی که داره اینه که وقتی اسپویل میشی، بعدش که سریالو میبینی دیگه کامپیلیت حواست به اون جو و هیجاناتش نیست. چون خیلی شوکه نشدی چشمت میره سراغ چیزای دیگه همون اطراف و بیشتر میبینه. مثلا اسپویل میشی که واکرا حمله میکنن، همه شوکه میشن و استرسو اینا، ولی من داشتم به قیافه جان میخندیدم اون وسط که بعد از اون همه غول دیدن بازم شگفت زده میشه وایمیسه - وسط کارزار جنگ -نگاه میکنه ببینه غوله چی کار میکنه! یا سوزونده شدن شیرین اسپویل شد ولی بازی خوب شیرین، زجه هاش و واکنش های استنیس و سیلیس و بار تراژدی قضیه، نه. اینا رو با بار اول دیدن سریال با اون همه شوک و سوپرایز کمتر میشه دید.

خلاصه که الهی العفو! از کنجکاوی ما بکاه و به مقاومتمان بیفزا!

اوه اوه صب شد! خدافض تا فردا بعد اپیزود 288919_offtobed.gif

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منم با تایوین موافقم!البته واقعا هیچ وقت درک نکردم چرا انقدر با پشتکار دنبال اسپویلا میرم ( در حالی که بعدش تنها کاری که میکنم اینه که به خودم فحش بدم.)

اما واقعیتش اینه که اسپویلا نه تنها مزه ی سریال و از دست نمیده حتی از نظر من جذاب ترشم میکنه،در خیلی موارد کمکتم میکنه که احساساتتو بروز بدی،چون من به شخصه وقتی شوک میشم هیچ عکس العملی نشون نمیدم.

ولی خداوکیلی من هیچ وقت نفهمیدم چرا همه میگن با اسپویل خونی مزه ی سریال از بین میره. یا کتاب. البته من کلا عادت دارم کتابم که میخرم اول صفحه اخرشو میخونم بعد شروع میکنمش. (مازوخیسم پیشرفته)

در هر حال از نظر من اسپویلا مزشو بیشتر میکنه،چون برای مثال وقتی اسپویل میشه که فلان اتفاق قراره بیوفته تو فقط میفهمی که ای وای برمن!فلان اتفاق قراره بیوفته! اسپویلا بهت جزئیات و نمیدن،این که چه طوری این اتفاق میوفته،یا کی ،یا..... برای همینم حریص تر میشی و کل جریان برات جذاب تر میشه!

البته این نظر بندست.

خلاصه این که هر کس رسالتی دارد،مال ما هم اسپویل خونی است.

باشد که رستگار شوید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Stannis Baratheon » دوشنبه خرداد 24, 94 12:52 am[/url]"]@جورامون

@S.i.S

باز تایپک مجله رو میارم بالا، فعلا کار بذاریم از اول تیر به بعد که بچه ها هم امتحانشون تموم شده باشه حداقل

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Stannis Baratheon » دوشنبه خرداد 24, 94 12:52 am[/url]"]@جورامون

@S.i.S

مشکلی نیست براش تاپیک بزنید و ببینید چه افرادی میخوان همکاری کنن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فن بوی های سریال خیلی خوبن یعنی این موجودات رو من عاشقشون شدن امروز اینقدر بحث های اینا رو خوندم در خصوص این اپیزود دیگه نفس برام نمونده، یعنی دخترهاشون که دیگه رسما ترکوندن

با عرض پوزش از بانوان فروم ولی یه حرفهای میزنن اینا تو IRC و reddit من اشک میرزم از شدت خنده تو تویتر که دیگه هیچی رسما منفجر تک تویت های که میدن یعنی زمین گاز میزنی از شدت خنده پیشنهاد میکنم اگر ناراحت هستید برید تویت تگ های مربوط به سریال خصوصا جان اسنو رو دنبال کنید ثانیه به ثانیه تویت میاد شادتون میکنه :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یکی از دوستان اهل فن یه جستجو بکنه ببینه میتونه جلد سوم کتاب اول از نشر ویدا برای ما پیدا کنه(چاپ جدید)،ما گشتیم پیدا نشد فقط تو سایت خود ویدا هست که سایتشون خیلی داغونه و اصلا نمیشه خرید کرد،اگه نه که هر سه جلد رو از اذرباد سفارش بدیم،منتظریم..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری