رفتن به مطلب

Recommended Posts

ما در جلد های اول و دوم و سوم شاهد درگیری خاندان های بزرگ وستروس بر سر تخت اهنین بودیم در پایان جلد دوم شاهد برتری لنیستر ها بر بقیه خاندان ها بودیم حالا در این تاپیک به موقعیت خاندان ها در کتاب پنجم می پردازیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

خب چیزی که من خودم به شخصه فکر میکنم خیلی پررنگ جلوه میکرد تو فصل پنج حضور بولتونها توی شمال بود که از فصل قبلم اغاز شد ولی تو این فصل با بازسازی وینترفل و شکست ارتش استنیس

پررنگ تر جلوه کرد . به هر صورت اینو میدونم که اونا لیاقت فرمانروایی بر شمال و مخصوصا وینترفل رو ندارن .

راجب به لنیستر ها هم یک بحث اساسی وجود داره . همون طور که میدونید در فصل چهار تایوین لنیستر توسط پسرش تیریون به قتل رسید و این خودش میتونی خیلی خیلی خاندان لنیستر ها رو ضعیف کنه چون کل قدرت لنیستر ها روی دست تایوین میچرخید .

تیریون که پس از قتل پدرش فرار کرد . جیمی لنیستر هم که درگیر نجات خواهرزادش بود و با یه دست هم فکر نمیکنم بتونه انچنان قدرت لنیستر ها رو بر گردونه . و سرسی هم احمق تر از اونی که نشون میده جلوه میکنه پس اونم نمیتونه چندان خاندان لنیستر ها رو قوی کنه . از طرف سرسی امیدی به پسرشم نمیتونه داشته باشه چون تامن یه پادشاه کاملا احساسیه و نمیتونه قدرت لنیستر ها رو حفظ کنه ... با شاهکاریم که خود سرسی رقم زد فکر نمیکنم دیگه تایرل ها هم چندان مایل باشن حمایتی از لنیستر ها کنند و همه ی اینها میتونه پیامد اینو داشته باشه که لنیستر ها به شدت در حال ضعیف شدن هستند و میشه حدس زد که پایان عمر لنیستر ها هم تو راه باشه .

اما بریم سمت شرق و ببینیم اخرین بازمانده از تارگریان ها چه میکنه . خب میشه گفت که دنریس با وجود سه اژدهای کامل و داشتن تیریون لنیستر به عنوان مشاور در کنارش قدرتش بیش از پیش شده باشه ولی یه مشکل خیلی اساسی براش وجود داره . اونم اینه که پس از فتح شهر میر به جای حرکت به سمت مقر فرماندهی ( در حالی که تو اوج قدرت بود ) حرکت نکرد و همونجا در میر متوقف شد . چنان که مشاهده کردم تو کنترل شهر میر هم به موفقیت چندانی دست نیافت چون پسران هارپی بدجوری کلافش کردن اخرشم که اژدهاش به دادش رسید . ولی با این وجود میبینیم که فعلا روی تنها خاندانی که میشه حساب کرد و شرط بست تارگریانه چون هر چی باشه دنریس یه ارتش قوی از آویژه ها به اضافه ی سه اژدها و پسران دوم رو داره ... علاوه بر اون از راهنمایی مشاوران داناش مثل تیریون و جوراه و داریو بهره منده به اضافه ی مستخدمش که الان اسمش خاطرم نیست . پس میشه اینو گفت که فعلا قویترین خاندانی که میشه روش حساب کرد تارگریان هاست ...

ولی این وسط یه چیزی کلا نادیده گرفته میشه و اونم خاندان ایری هست . همون طور که میدونید در فصل چهارم ملکه ی ایری توسط بیلیش از دریچه ی ماه به پایین پرتاب شد . خب از دست دادن ملکه شون موجب این نمیشه که کلا نیست و نابود بشن . اونها قدرت خودشونو دارن و تنها قلعه ای هستن که هیچ کس جرئت حمله بهشونو نداره . در حالی که تو فصل پنج هیچ چیز راجب اونها نمیبینیم ولی من فکر میکنم پسر ملکه ایری در این زمان که نزاع های دیگه رو مشاهده میکنیم در حال قدرت گرفتن باشه و شاید روزی خودش یه خطری باشه ( البته این کلا نظر منه و ممکنه شما باهاش موافق نباشید )

خاندان باراتیون هم که در هم شکسته شد . رنلی و رابرت در اول کار نابود شدن و استنیس هم در فصل پنج به دلیل حماقتش در گوش دادن به حرف های اون راحب و حمله با یه ارتش کامل پیاده نظام ( اونم تازه به بولتون ها !! ) باعث در هم کوبیده شدن ارتشش شد و در اخرین قسمت فصل پنجم مشاهده میکنیم که اون محافظ رنلی که نتونست ازش محافظت کنه استنیس رو هم میفرسته پیش دو برادرش و به خاندان باراتیون ها هم خاتمه میده ( البته انصافا از حق نمیشه گذشت که باید استنیس رو تحسین کرد فقط تنها حماقت استنیس گوش دادن به حرف ها ی اون زن مو قرمز بود ) البته من خودم این عقیده رو دارم که استنیس رو اون زنه نمیکشه یعنی نمیدونم چرا ولی یه حس درونی اینو بهم میگه که این کارو انجام نمیده ولی به هر صورت حتی اگه انجامم نده استنیس قدرت چندانی براش نمونده که دوباره بخواد باراتیون رو سر پا کنه و در هر دو صورت میشه فصل پنج رو فصل خاتمه ی خاندان باراتیون دانست .

خخخ چقدر طولانی شد ! خب این نظر من بود در مورد وضعیت قدرت خاندان ها در فصل پنج یا کتاب پنج سایر دوستان اگه نظرات دیگه ای دارن خوشحال میشم بخونمشون . با تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*WOLF* » جمعه شهریور 20, 94 10:11 am[/url]"]خب چیزی که من خودم به شخصه فکر میکنم خیلی پررنگ جلوه میکرد تو فصل پنج حضور بولتونها توی شمال بود که از فصل قبلم اغاز شد ولی تو این فصل با بازسازی وینترفل و شکست ارتش استنیس

پررنگ تر جلوه کرد . به هر صورت اینو میدونم که اونا لیاقت فرمانروایی بر شمال و مخصوصا وینترفل رو ندارن .

راجب به لنیستر ها هم یک بحث اساسی وجود داره . همون طور که میدونید در فصل چهار تایوین لنیستر توسط پسرش تیریون به قتل رسید و این خودش میتونی خیلی خیلی خاندان لنیستر ها رو ضعیف کنه چون کل قدرت لنیستر ها روی دست تایوین میچرخید .

تیریون که پس از قتل پدرش فرار کرد . جیمی لنیستر هم که درگیر نجات خواهرزادش بود و با یه دست هم فکر نمیکنم بتونه انچنان قدرت لنیستر ها رو بر گردونه . و سرسی هم احمق تر از اونی که نشون میده جلوه میکنه پس اونم نمیتونه چندان خاندان لنیستر ها رو قوی کنه . از طرف سرسی امیدی به پسرشم نمیتونه داشته باشه چون تامن یه پادشاه کاملا احساسیه و نمیتونه قدرت لنیستر ها رو حفظ کنه ... با شاهکاریم که خود سرسی رقم زد فکر نمیکنم دیگه تایرل ها هم چندان مایل باشن حمایتی از لنیستر ها کنند و همه ی اینها میتونه پیامد اینو داشته باشه که لنیستر ها به شدت در حال ضعیف شدن هستند و میشه حدس زد که پایان عمر لنیستر ها هم تو راه باشه .

اما بریم سمت شرق و ببینیم اخرین بازمانده از تارگریان ها چه میکنه . خب میشه گفت که دنریس با وجود سه اژدهای کامل و داشتن تیریون لنیستر به عنوان مشاور در کنارش قدرتش بیش از پیش شده باشه ولی یه مشکل خیلی اساسی براش وجود داره . اونم اینه که پس از فتح شهر میر به جای حرکت به سمت مقر فرماندهی ( در حالی که تو اوج قدرت بود ) حرکت نکرد و همونجا در میر متوقف شد . چنان که مشاهده کردم تو کنترل شهر میر هم به موفقیت چندانی دست نیافت چون پسران هارپی بدجوری کلافش کردن اخرشم که اژدهاش به دادش رسید . ولی با این وجود میبینیم که فعلا روی تنها خاندانی که میشه حساب کرد و شرط بست تارگریانه چون هر چی باشه دنریس یه ارتش قوی از آویژه ها به اضافه ی سه اژدها و پسران دوم رو داره ... علاوه بر اون از راهنمایی مشاوران داناش مثل تیریون و جوراه و داریو بهره منده به اضافه ی مستخدمش که الان اسمش خاطرم نیست . پس میشه اینو گفت که فعلا قویترین خاندانی که میشه روش حساب کرد تارگریان هاست ...

ولی این وسط یه چیزی کلا نادیده گرفته میشه و اونم خاندان ایری هست . همون طور که میدونید در فصل چهارم ملکه ی ایری توسط بیلیش از دریچه ی ماه به پایین پرتاب شد . خب از دست دادن ملکه شون موجب این نمیشه که کلا نیست و نابود بشن . اونها قدرت خودشونو دارن و تنها قلعه ای هستن که هیچ کس جرئت حمله بهشونو نداره . در حالی که تو فصل پنج هیچ چیز راجب اونها نمیبینیم ولی من فکر میکنم پسر ملکه ایری در این زمان که نزاع های دیگه رو مشاهده میکنیم در حال قدرت گرفتن باشه و شاید روزی خودش یه خطری باشه ( البته این کلا نظر منه و ممکنه شما باهاش موافق نباشید )

خاندان باراتیون هم که در هم شکسته شد . رنلی و رابرت در اول کار نابود شدن و استنیس هم در فصل پنج به دلیل حماقتش در گوش دادن به حرف های اون راحب و حمله با یه ارتش کامل پیاده نظام ( اونم تازه به بولتون ها !! ) باعث در هم کوبیده شدن ارتشش شد و در اخرین قسمت فصل پنجم مشاهده میکنیم که اون محافظ رنلی که نتونست ازش محافظت کنه استنیس رو هم میفرسته پیش دو برادرش و به خاندان باراتیون ها هم خاتمه میده ( البته انصافا از حق نمیشه گذشت که باید استنیس رو تحسین کرد فقط تنها حماقت استنیس گوش دادن به حرف ها ی اون زن مو قرمز بود ) البته من خودم این عقیده رو دارم که استنیس رو اون زنه نمیکشه یعنی نمیدونم چرا ولی یه حس درونی اینو بهم میگه که این کارو انجام نمیده ولی به هر صورت حتی اگه انجامم نده استنیس قدرت چندانی براش نمونده که دوباره بخواد باراتیون رو سر پا کنه و در هر دو صورت میشه فصل پنج رو فصل خاتمه ی خاندان باراتیون دانست .

خخخ چقدر طولانی شد ! خب این نظر من بود در مورد وضعیت قدرت خاندان ها در فصل پنج یا کتاب پنج سایر دوستان اگه نظرات دیگه ای دارن خوشحال میشم بخونمشون . با تشکر

دوست عزیز اینجا بحث در مورد کتاب پنجمه نه فصل پنج سریال

توی کتاب پنجم استنیس زندست ارتش قدرتمندی هم داره و امید زیادی به پیروزیش در برابر بولتون ها هم وجود داره.

دینریس هم توسط ارتش یونکای (که البته توی کتاب شش مشخص میشه که توسط ویکتاریون گری جوی در هم کوبیده شدن ) محاصره شده البته خودش هم توی میرین نیست.مرگ و طاعون توی میرین بیداد میکنه و اویزه ها و ازاد شده هاش رو میکشه . از 3 تا اژدهاش هم دو تاشون فرار کردن توی اشوب میرین توسط کوئنتین و یکیشون فقط باهاشه توی صحرای دوتراکی و توسط دوتراک ها محاصره شده .

بولتون ها هم توی شمال بسیار ضعیف شدن و مندرلی ها و بقیه شمالی ها در ظاهر باهاشون هستن و در باطن به فکر نابودیشونن

همچنین اگان هم هستش که حتی اگه بلک فایر هم باشه فعلا داره به اسم خاندان تارگرین به همران جان کانینگتون استورمزاند رو میگیره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آرین دوست عزیز جان کانینگتون داره به اسم اگان تارگرین ششم استورم لند رو فتح میکنه نه دنریس دوم بعدشم من بعید میدونم دنریس بخواد با اگان پنجم ازدواج کنه اما به نفعش بود با کوینتین ازدواج کنه چون دورنی ها میتونستن براش 50000 هزار سرباز بیارن که با ارتش خودش میشدن 60000 هزار و این ارتش قدرتمند بود اما بی عقلی کرد و این کارو نکرد حالا اگان ششم دو تا راه جلوشه 1 ازدواج با آریانه مارتل که دورن رو باهاش متحد میکنه

2 ازدواج با سانسا استارک که میتونست شمال رو باهاش متحد کنه اما دیگه نمیتونه چون همه فهمیدیم که جان فرزند ریگار و لیاناست و یه تارگرینه برای همین حالا استنیس باید جلوی شاه به حقش زانو بزنه همینطور ریکان استارک بنابرین حالا ما سه تا تارگرین رو داریم که در سه جبهه ی مختلف در حال جنگ هستن و همشون ادعای پادشاهی دارن و متحدین خاص خودشون رو دارن اما به نظر من حالا پادشاه به حق جان هستش چون ریگار بخواطر لیانا و جان جنگ راه انداخت همینطور اختلاف سنیش هم با اگان کمتر از یک سال هستش

اما ما مدعی های غیر تارگرینی هم داریم که قدرتمند ترینشون خواندان تایرل هست

خودم شخصا دوست دارم دنریس فرمانروای وستروس بشه اما دو تا پسر که حق قدرتمند تری هم دارن جلوشن و از بین اونا انتخاب من جان هستش از خواندان تارگرین و استارک

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من هنوزم شانس استنیس رو کم نمیدونم ... اگه بتونه فقط جنگ پیش رو با رمسی رو ببره دقیقا تو موضع قدرت قرار میگیره ... ایرون بانک که طرفشه همین خودش میتونه یکیو شاه کنه ... مندرلی ها هم منتظر فقط یه فرصتن که بیان سمتش ... اگه داووس بتونه ریکان رو پیدا کنه بولتون ها رو بقیه خاندانای شمالی هم که الان طرفشونن نیتونه حساب کنه ... وارث به حق پایک هم همراهشه ... وقتی هم بتونه شمال رو بگیره لرد های ریورلند دلیل زیاد دارن که بخوان براش قیام کنن مخصوصا یکی مث تایتوس بلک وود ... در ضمن استنیس اون قدرم تو وستروس منفور نیست دیدیم تو راهپیمایی شرم سرسی یه عده اسم استنیس رو فریاد میزدن ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
alex targerin » یکشنبه شهریور 29, 94 6:24 pm[/url]"]آرین دوست عزیز جان کانینگتون داره به اسم اگان تارگرین ششم استورم لند رو فتح میکنه نه دنریس دوم بعدشم من بعید میدونم دنریس بخواد با اگان پنجم ازدواج کنه اما به نفعش بود با کوینتین ازدواج کنه چون دورنی ها میتونستن براش 50000 هزار سرباز بیارن که با ارتش خودش میشدن 60000 هزار و این ارتش قدرتمند بود اما بی عقلی کرد و این کارو نکرد حالا اگان ششم دو تا راه جلوشه 1 ازدواج با آریانه مارتل که دورن رو باهاش متحد میکنه

2 ازدواج با سانسا استارک که میتونست شمال رو باهاش متحد کنه اما دیگه نمیتونه چون همه فهمیدیم که جان فرزند ریگار و لیاناست و یه تارگرینه برای همین حالا استنیس باید جلوی شاه به حقش زانو بزنه همینطور ریکان استارک بنابرین حالا ما سه تا تارگرین رو داریم که در سه جبهه ی مختلف در حال جنگ هستن و همشون ادعای پادشاهی دارن و متحدین خاص خودشون رو دارن اما به نظر من حالا پادشاه به حق جان هستش چون ریگار بخواطر لیانا و جان جنگ راه انداخت همینطور اختلاف سنیش هم با اگان کمتر از یک سال هستش

اما ما مدعی های غیر تارگرینی هم داریم که قدرتمند ترینشون خواندان تایرل هست

خودم شخصا دوست دارم دنریس فرمانروای وستروس بشه اما دو تا پسر که حق قدرتمند تری هم دارن جلوشن و از بین اونا انتخاب من جان هستش از خواندان تارگرین و استارک

سر جان به عنوان شاه به حق حساب نکن پسر ریگار هم باشه هنوز حرومزاده است ... حالا ازور اهایی ولی ممکنه باشه ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به هارولد هاردینگ لطفا الکی ایده نده نده شما از کا مطمعنی حرامزادست شاید یه سپتون پیدا کردن و ازدواج کردن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

از نظر استنیس هم که گفتید خب مطمعنا ریور لند به احتمال زیاد متحدش میشن چون هم از لنیسترا بدشون میاد هم میخوان که فرمانرواشون یعنی ادمور تالی آزاد بشه حتی امکان داره که بلک فیش در حال جمع کردن سرباز باشه البته خود بریندنم کلی تعوری میشه براش داد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

از نظر استنیس هم که گفتید خب مطمعنا ریور لند به احتمال زیاد متحدش میشن چون هم از لنیسترا بدشون میاد هم میخوان که فرمانرواشون یعنی ادمور تالی آزاد بشه حتی امکان داره که بلک فیش در حال جمع کردن سرباز باشه البته خود بریندنم کلی تعوری میشه براش داد

حالا هم که مشخص شده دنریس زندست و داره با یه کالاسار بر میگرده خیلی قوی شده مطمعنا کالاسار هم کمتر از ده هزار نفر نیست پس میشه 20000

سرباز ای کاش بی عقلی نکنه و سریع به سمت شمال بره البته اینطوری بشه بهتره چون اونوقت حمایت شمال هم خواهد داشت اما با بی عقلی تو بعضی جا ها ی حساس فکر کنم مستقیم فرود بیاد بار انداز پادشاه که نساوی است با بدبختی و به باد رفتن چند سال تلاش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
alex targerin » چهارشنبه مهر 8, 94 6:26 pm[/url]"]به هارولد هاردینگ لطفا الکی ایده نده نده شما از کا مطمعنی حرامزادست شاید یه سپتون پیدا کردن و ازدواج کردن

هنوز زنش زنده بود پس عقدشون باطله ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کی گفته هر وقت زن یکی زندست نمیتونه هم باز ازدواج کنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
alex targerin » چهارشنبه مهر 8, 94 7:06 pm[/url]"]کی گفته هر وقت زن یکی زندست نمیتونه هم باز ازدواج کنه

قوانین هفت پادشاهی ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تو هفت پادشاهی نمیشه قانونو زیر پا گذاشت ....

من که نشنیدم کسی کل عمرش پیرو قانون بوده باشه خیلی هم راحت میتونسته یه سپتونو مجبور کنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
alex targerin » چهارشنبه مهر 8, 94 7:54 pm[/url]"]تو هفت پادشاهی نمیشه قانونو زیر پا گذاشت ....

من که نشنیدم کسی کل عمرش پیرو قانون بوده باشه خیلی هم راحت میتونسته یه سپتونو مجبور کنه

الان به نظرت حرفات منطقیه ؟ قانون و شرع و رو زیر پا بذاره و نتیجه ی اینکار بشه پادشاه قانونی و شرعی :-/ ؟ کلمه های زورکی سپتون هم هیچ ازدواجی رو واقعی نمی کنه ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
alex targerin » پنج شنبه مهر 9, 94 1:23 pm[/url]"]شما راس میگی باشه شما راس میگی

اوکی ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تا جایی که من میدونم استنیس مرده !!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اقای ولف برو فیلم ببین تو فیلم بله استنیس مرده همه چی دون ولی اگر میتونی بخونی یه نگاه هم به اسپویل های فصول اول کتاب 6 بنداز شمالی شریف شرافتمند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*WOLF* » جمعه مهر 10, 94 2:36 pm[/url]"]تا جایی که من میدونم استنیس مرده !!!

حتی تو سریالم مرگشو نشون نداده :-؟ سناریو مورد علاقه ام اینه که بریین به این نتیجه برسه که برا شوروندن شمال به سردار بزرگی مث استنیس نیاز داره ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در ۱۳۹۴/۷/۸ at 19:36، Harrold Hardyng گفته است :

قوانین هفت پادشاهی ...

این اولین باری نیست که قوانین هفت پادشاهی رو تارگرینها زیر پا می ذارن.

تارگرینها خلاف قوانین هفت پادشاهی با محارم ازدواج می کردن.

اگان فاتح هم همزمان با دو خواهرش ازدواج کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری