رفتن به مطلب
King Robert

اگه جای آریا بودین اسم چه کسایی رو به جیکن هگار می دادین ؟

Recommended Posts

همون طور که همه می دونیم تو کتاب دوم بعد این که آریا جیکن هگار و رورگ و بایتر رو نجات می ده جیکن از آریا می خواد در ازای 3 جانی که نجات داده جان 3 نفر رو بگیره . آریا با عقل ناقصش اسم چیسویک و ویس ( 2 تا شپش ) رو به جیکن می ده . ولی آریا هم آخرش می فهمه چه کار اشتباهی کرده . شرح ما بقی داستان رو همه می دونیم .

حالا سوال من اینه . اگه شما جای آریا بودین چه نامی رو انتخاب می کردین ؟

این سوال رو به دو شکل جواب بدین .

1- در نقش آریا از خاندان استارک

2- به عنوان یه خواننده کتاب

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مرسی رابرت جان.

متاسفانه آریا با اینکه هر شب اسامی ِ مهمی رو قبل خوابش تکرار میکرد ولی پای انتخاب که رسید درست عمل نکرد. شاید یکیش رو مجبور بود اما لا اقل دو تا اسم دیگه میتونست بگه و چون سنش کمه ازش انتظار ندارم که بیاد بازیگرهای بزرگ این بازی رو محو کنه برای همین هر کدوم از اسم هایی که برای شخصیت "آریا" بزرگ بود رو میبرد کافی بود به نظرم. مثلا تایوین یا سرسی یا Mountain.

اما ازش نمیشد انتظار داشت اسم Little Finger رو ببره ، اسمی که جزو انتخاب های من بود. Varys هم بعدیش بود چون هرچقدر هم که "وفادار به هفت پادشاهی" باشه ولی مشخص نیست کدوم سمتیه. این دو تا انتخاب بازی ِ تاج و تخت رو خیلی ساده تر میکرد چون واقعا خیلی پیچیده شده با حضور این دو تا. اون Frey که دیگه آخراشه ، ولی Roose جای کشتن داره. Ramsey انقدر کله شقه که یه بلایی سر خودش میاورد ولی Roose لازم المرگه!!

پس شد :

- Litte Finger

- Varys ( با این که دوسش دارم )

- Roose

* ولی واقعا" غیر از Litte Finger دوست ندارم کسی از بازی حذف بشه چون همه شون در صورتی که باشن این نغمه قابل ِ شنیدنه. اما این Litte Finger هر بار سنسا رو بوس میکنه میخوام بزنم سه تیکه ش کنم بگم داداش شما بشین نقشه ت رو بکش ، دستمالی نکن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بابا لیتل فینگر که خیلی جالبه . من هم ازش خوشم می اد و هم بدم می آد .

تو کتاب اول زمانی که واریس و ایلریو توی دخمه ی اژدهاها هستند واریس می گه که فقط خدایان از بازی لیتل فینگر سر در می آرن . این حرف رو واریس می زنه که کل شخصیت های کینگزلندینگ رو مثل کف دست می شناسه . اون قدر که سر تیریون رو با اون همه ادعای هوش و ذکاونت کلاه می ذاره . بدبخت تیریون هنوز هم فکر می کنه که واقعا خودش تایوین لنیستر رو کشته .

در نقش آریا اگه بودم من تایوین سرسی و جافری رو انتخاب می کردم . اگه راب استارک بودم و می خواستم لنیستر ها رو از بین ببرم تایوین تیریون و سر کوان رو انتخاب می کردم .

با اطلاعاتی که الان از کتاب دارم اگه می خواستم یه انتخاب استارکی کنم تایوین بالون گریجوی و استنیس رو انتخاب می کردم . تایوین کارگردان اصلی ردودینگ بود . از ازدواج راب تا مرگ گرگ جوان زیر سر همین ناکس بود . روس بولتون و والدر فری هم نقش داشتند اما بدون داشتن حمایت لنیستر ها هرگز این کار رو نمی کردند .

بالون گریجوی هم که با حمله اش به شمال بهترین خدمت رو به لنیستر ها کرد و بزرگترین ضربه رو به استارک ها زد .

استنیس هم که کلا اگه به پادشاهی می رسید می زد راب رو درب و داغون می کرد . البته ملیساندره گزینه ی بهتری از استنیسه ولی ملیساندره رو نمی شه کشت .

لیتل فینگر هم خطرناکه ولی لیتل فینگر از خودش هیچ قدرتی نداره .

به عنوان یه خواننده اگه الان بتونم انتخاب کنم دنریس - والدر فری - مادر جین وسترلینگ رو انتخاب می کنم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در نقش اریا:

جافری

تایوین

سگ شکاری

خواننده کتاب:

تایوین

جافری

سرسی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب قطعن یکی از گزینه ها تایوین لنیستر بود!

ولی در مورد سرسی و جافری ، یکبار پرسید از جیکن هر اسمی که بدم میکشی؟ در جواب گفت آره ، ولی زمانش بستگی داره .. ممکنه یکسال طول بکشه! از یک دختر 9 ساله نمیشه انتظار داشت به حذف چند شخصیت مهم تو دراز مدت برنامه ریزی کنه ... ! پس ازش انتظار دارم که افراد دم دست رو بکشه!! خب یادم نیست که آیا از خیانت لیتل فینگر چیزی شنیده بود آریا یا نه، اگه میدونست انتظار داشتم یکی از گزینه اون باشه ، اگه نه هم که انتظاری نداشتم! انتخاب سوم هم قطعن نگه میداشتم برای روز مبادا

اگه من جای آریا بودم، برای مرگ جافری و تایوین و لیتل فینگر درخواست میکردم! (گرچه میفهمیم تو کتاب بعدیش ، 2 تاشون عمرشون بیشتر از یک سال نبود از اون موقع )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تایوین رو تیریون کشت . ولی دیگه کشتنش هیچ نفعی واسه ی استارک ها نداشت . تایوین ذهر خودش رو روی استارک ها ریخت و مرد .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تو این چند مدته کتاب یک و دو رو دوباره خوندم . جزئیات و نکاتی بود که تو بار اول اصلا بهشون توجه نکرده بودم رو متوجه شدم .

روس بولتون تو انتهای کتاب دو به رابت گلاور و یکی از تالهارت ها دستور می ده که حمله کنند به داسکندیل . این اتفاق زمانی میفته که استنیس شکست خورده از تایوین و فری های اطراف روس بولتون دارن بهش می گن که راب استارک رو قانع کنه برای تسلیم شدن در برابر تایوین .

دستور به خودی خود خیلی احمقانه است . لشکر عظیمی از تایرل ها و لنیستر ها در کینگزلندینگه و داسکندیل فاصله ای نداره با کینگز لندینگ

تو کتاب 3 واریس خبر می آره که رندیل تارلی لشکر گلاور و تالهارت رو در هم شکسته .

راب زمانی که این خبر رو می شنوه کلا گیج می شه . مشخصه که اصلا برنامه ای نداشته برای این حمله . فکر کنم روس بولتون هم مسوولیت حمله رو می اندازه گردن رابت گلاور

در عجبم از این که بذر خیانت از کی تو ذهن روس بولتون کاشته می شه . چون این تصمیمش که کلا خائنانه بود .

خودش یه بار به تیان گفت که من باید ازت تشکر کنم چون فتح وینترفل توسط تو باعث نابودی و شکست استارک ها شد .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

انتخاب من : تایوین ، بالون گریجوی ، roose بولتون

به کینگ رابرت : منم که این قسمت رو خوندم برام قابل هضم نبود چرا باید دستور چنین حمله ای رو بده . شمالی ها تو خود هارنهال جاشون امن نبود چه برسه بیان دو قدمی king's landing . جز اینکه roose بولتون بخواد به استارک ها زهرش رو بریزه .

این تخم خیانت هزاران ساله که تو دل بولتون ها هست همیشه تا فرصتی دست می داد بر علیه استارک ها شورش کردن ( من اگه یه استارک بودم ، dreadfort رو با خاک یکسان می کردم )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سندور کلگان به خاطر بچه قصاب سرسی به خاطر لرد ادارد و والدر فری به خاطر راب ازنگاه خودم سانسا چون خیلی سادست تیان چون خیانت کاره و تیریون به خاطر لرد تایوینی که بهترین شخصیت منفی کتابه و به نظرم شخصیتی با اون تواناییها میتونست تا کتاب هفتم زنده بمونه دوست داشتم راهکارهایی اون برای مقابله با دنریس انجام میده ببینم نه اینک اونقدر ساده بدست تیریون کشته بشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

از بیرون:

تایوین لنستر

روس بولتون

دنریس تتارگرین (مارمولک!)

از دید آریا:

روس بولتون

جافری

جاکن هاگار (برای فرار)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگه من به جای آریا بودم بدون شک اولین اسمی که میدادم جافری بود.

به عنوان خواننده کتاب اول اسم سندور کلگان رو میدادم بعد از اون هم تایوین لنیستر.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اول : ایلین پین به خاطر کشتن ادارد

دوم :تیوین لنیستر برای پیروزی راب

سوم : جوفری برای نجات دادن سانسا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری