رفتن به مطلب
ریگار

نظرسنجی شماره 6: با در نظرگرفتن شرایط خطرناک و در حال جنگ...

Recommended Posts

نظرسنجی شماره 6

با در نظر گرفتن شرایط خطرناک و در حال جنگ وستروس، کدام قلعه را برای اقامت دائم انتخاب میکنید؟

• 1. وینترفل

• 2. هارن هال

• 3. ریورران

• 4. ایری

• 5. قلعه سرخ

• 6. کسترلی راک

• 7. های گاردن

• 8. پایک

• 9. سان اسپیر

• 10. استورمزاند

• لطفا نظرتون رو نسبت به گزینه ها، در این تاپیک بیان کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با شکوهترین قلعه بدون شک هارن هاله ، ولی من قلعه ی سرخ را انتخاب میکنم ، به خاطر اینکه در بدترین شرایط هم امید به زنده موندن وجود داره به خاطر راههای مخفی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فقط ایری.این قلعه واقعا یه دژ نفوذناپذیره.تنها یه اژدها میتونه از پسش بربیاد که به هر حال با وجود اژدها هر قلعه ای تسخیرپذیره.از طرفیم شرایط زندگی توش راحتتره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کجای شرایط زندگی تو ایری راحته . رفت و آمد بهش که هزاران مصیبت رو داره . از طرفی با رسیدن زمستون هم که باید تخلیه اش کنی .

هارن هال که به هیچ کسی وفا نمی کنه . تخریب شده است و زیادی بزرگ . خیلی سخت می شه ازش دفاع کرد . آخرش هم یا می اندازنت تو چاله ی خرس یا دست و پات رو قطع می کنند .

مستحکم ترین قلعه ی وستروس استورمز انده . قلعه ای که حتی خدایان رو هم شکست داده . ولی توی کتاب توصیف دقیقی ازش نشده .

قلعه ی سرخ به درد نمی خوره . ضعیفه و قابل تسخیر . راه های مخفیش رو هم فقط واریس می دونه که مطمئنا با من در میون نمی ذاره .

پایک رو می شه با نیروی دریایی کافی گرفت . از طرفی خیلی جای راحتی هم برای زندگی نیست و آدم های دور و برت هم زبون نفهمند .

های گاردن برای ضیافت و مهمونی و خش گذرانی خیلی خوبه ولی برای جنگ به نظر گزینه ی خوبی نمی آد .

وینترفل خوبه ولی ویران شده .

کسترلی راک بعد هارن هال بزگترین قلعه ی وستروسه ولی به لنیسترها نمی شه اطمینان کرد . مشکلی که داره اینه که بدترین سلول های وستروس رو هم داره با ارز ارادت کامل به ایری . لنیسترها بیشتر احتمال داره تو سیاه چال از آدم پذیرایی کنند تا تو تالار پذیرایی شون .

ریورران گزینه ی خوبیه . هم قلعه ی مستحکمیه هم به مدت 2 سال هر گونه محاصره ای رو تحمل می کنه . آب و هوای خوب و جنگل خدایان دلبازی هم داره .

سان اسپیر از گرماش به کنار خونه ی افعی هاست و امکان داره مارهای شنی ( sand snake ) نیشت بزنند .

چند تا گزینه ی دیگه هم می شد اضافه کرد .

دوقلوهای فری که نفرین شده است و ان شالله مارتین تا جلد هفت خرابش می کنه .

دراگون استون که مقر تارگرین های منحوس و شوم بوده .

درد فورت که در نهایت پوستت توسط برادر عزیز رمسی اسنو ( معذرت می خوام رمسی بولتون ) کنده می شده .

گری واتر واچ اگه با خوردن قورباغه مشکلی نداشته باشی تنها قلعه در تمام وستروسه که مطمئنا و مطلقا تسخیر ناپذیره .

کسل بلک و نایت فورت که مطلقا از یک طرف تسخیر ناپذیرند ولی از 3 طرف دیگه کاملا آسیب پذیر . بماند که نفرین شدگی نایت فورت از هارن هال هم بدتره .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

هارن هال با اینکه بزرگ ترین قلعه است تا به حال بارها دست به دست شده پس اصلا جای امنی نیست.

ریورران هم با وجود رودخانه و امنیتش در برابر محاصره ها از نظر جغرافیایی بد جاییه.

زندگی در پایک و وینترفل هم سخته و هم نا امن

ایری با اینکه نفوذ ناپذیره ولی زندگی درش سختی زیادی داره و اگر خود لردهای ویل محاصره اش کنن آذوقه بهش نمیرسه.

کسترلی راک هم به نظر به اون امنی که همه فکر میکنن نیست. گریجوی ها یکبار معادن طلاش رو غارت کردن و اگر راب ادوات محاصره با خودش داشت فتحش میکرد.

ساناسپیر هم خیلی گرمه و پر از افعیه!

قلعه سرخ هم پر از خائنه!

میمونه استورمز اند و های گاردن.

استورمز اند قطعا مستحکم ترین قلعه است و به دریا هم راه داره که در صورت محاصره بشه مثل زمانی که داوس غذا می رسوند، آذوقه اش رو تهیه کرد.

از های گاردن هیچی نمیدونیم به جز اینکه:

بهترین آب و هوا و بیشترین آذوقه رو داره

بزرگترین سربازخونه رو داره

بنابر این به نظر من یکی از این دو قلعه بهترین جا برای زندگیه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من سان اسپیر رو انتخاب کردم، که با وجود گرما و افعی (!) به نظرم امن ترین جاست. هم از میدون جنگ خیلی دوره هم این که تا حالا تسخیر نشده! دورن تنها جاییه که حتی در برابر خود اگان فاتح هم مقاومت کرده و نه با جنگ، که با توافق نامه به هفت پادشاهی اضافه شده. الانشم بعید میدونم کسی از پس تسخیرش بر بیاد، و دوران مارتل هم قدرت کافی برای مقاومت دربرابر دشمن رو داره. و باز هم این که بعیده که جنگ تا اونجاها کشیده بشه!

بقیه گزینه ها:

وینترفل که به فنا رفته فعلا! بری اونجا تو وسط یه مشت خاکستر و سنگ های فروریخته چیکار کنی مثلا؟! بعدشم همش باید استرس داشته باشی که از یه طرف رمسی اسنو نگیره شکنجه ات کنه پوستتو بکنه یا دست مردان آهن نیفتی که غرقت کنن!

هارن هال وسط میدون جنگه، قبلا تخریب شده، 3-4 نفر روش ادعای مالکیت دارن، نفرین شده هم هست! از اینجا بدتر جایی هم پیدا میشه؟!

ریورران هم تو داغون بودنِ اوضاع، کم نمیاره از وینترفل!

ایری هم که کلا زیاد جالب نیست! و معلوم هم نیست که همچنان با وجود دسیسه های لیتل فینگر دور از جنگ بمونه!

ردکیپ شاید فعلا امن باشه، اما به هرحال هدف غایی همه این جنگ هاست!

کسترلی راک هم خوبه، ولی هم داره توسط مردان آهن تهدید میشه و هم این که زیاد نمیشه به این لنیسترها اعتماد کرد (درواقع اصلا نمیشه!)

های گاردن رو خیلی ازش نمیدونم، احتمالا از لحاظ آذوقه و سرباز چیزی کم نداره، اما باز هم به میدان جنگ نزدیکه، و من دوست ندارم جنگ به قلعه ای که من توش زندگی میکنم هم کشیده بشه!

پایک واقعا جای ترسناکیه، از یه طرف ممکنه پات لیز بخوره (!) از یه پل سقوط کنی، از یه طرف هم اورون گریجوی شیپورشو بذاره دم و گوشت و تا آخر عمر ناشنوات کنه! (البته اگه ندتش توش بدمی تا ریه هات سیاه بشه بمیری، یا این که ارون تصمیم نگیره به خدای غرق شده اش هدیه ات کنه!) حالا سروکله زدن با این همه آدم نفهم به کنار!

استورمزاند هم خوبه، ولی من دوست ندارم محاصره شم و مجبور شم موش بخورم، آخرشم ملیساندر با سایه اش حسابمو برسه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مرسی که به نظرها احترام میذارید و اسم ها رو به انگلیسی مینویسید. یکیشو معنی کردید ، بقیه ش رو نکردید.

منم High Garden و Sun Spear رو ترجیح میدم. بسته به موقعیت ِ جنگ ، جایی که انتخاب میکنم فرق میکنه.

از لحاظ استراتژیک هر دو مزیت دارن. Dorne مزیت ِ جغرافیایی داره. هم کسی نمیتونه خودشو با اون محیط اداپته کنه ، هم جنوبی ترینه و همسایه ها محاصره ش نکردن ، هم دریا داره.

High Garden رو هم که دوستمون گفتن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
من سان اسپیر رو انتخاب کردم، که با وجود گرما و افعی (!) به نظرم امن ترین جاست. هم از میدون جنگ خیلی دوره هم این که تا حالا تسخیر نشده! دورن تنها جاییه که حتی در برابر خود اگان فاتح هم مقاومت کرده و نه با جنگ، که با توافق نامه به هفت پادشاهی اضافه شده. الانشم بعید میدونم کسی از پس تسخیرش بر بیاد، و دوران مارتل هم قدرت کافی برای مقاومت دربرابر دشمن رو داره. و باز هم این که بعیده که جنگ تا اونجاها کشیده بشه!

ریورران هم تو داغون بودنِ اوضاع، کم نمیاره از وینترفل!

استورمزاند هم خوبه، ولی من دوست ندارم محاصره شم و مجبور شم موش بخورم، آخرشم ملیساندر با سایه اش حسابمو برسه!

دوران مارتل یک بار خودش به دخترش آریانه گفت که دورن بین 7 قلمرو ضعیف ترینه . دیرون اول برای این که فتوحاتش برجسته تر نشون داده بشه دورن رو قوی تر از چیزی که هست نشون داد . و خود دورنی ها هم برای این که ترس در دل بقیه بندازن عمدا دروغ دیرون رو تایید کردن ولی یک پرنس دورن نباید خودش رو فریب بده .

قوای 50 هزار نفری دورن دروغه . دورن در بهترین حالت 15 تا 20 هزار نفر نیرو داره . دورن یک بار هم تسخیر شده . به دست دیرون اول که با نابخردی کنسولش و انتخاب اشتباه دیرون دورن قیام کرد و فتوحاتش از بین رفت . جنگ هم مطمئنا تا دورن کشیده می شه . دیر و زود داره سوخت و سوز نداره .

ریورران درسته که تسلیم می شه ولی اصلا تخریب نمی شه .

رنلی جان شما سرنوشتت کشته شدن توسط سایه ی ملیساندره است . تقلای الکی نکن برادر من

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوران مارتل یک بار خودش به دخترش آریانه گفت که دورن بین 7 قلمرو ضعیف ترینه . دیرون اول برای این که فتوحاتش برجسته تر نشون داده بشه دورن رو قوی تر از چیزی که هست نشون داد . و خود دورنی ها هم برای این که ترس در دل بقیه بندازن عمدا دروغ دیرون رو تایید کردن ولی یک پرنس دورن نباید خودش رو فریب بده .

قوای 50 هزار نفری دورن دروغه . دورن در بهترین حالت 15 تا 20 هزار نفر نیرو داره . دورن یک بار هم تسخیر شده . به دست دیرون اول که با نابخردی کنسولش و انتخاب اشتباه دیرون دورن قیام کرد و فتوحاتش از بین رفت . جنگ هم مطمئنا تا دورن کشیده می شه . دیر و زود داره سوخت و سوز نداره .

واقعا؟!! حالا هرچقدر هم ضعیف باشه دیگه ضعیف ترین که نیست! مبالغه کرده شاید! آخه قبلا هم تو یکی از مقالات سایت خیلی از قدرت دورن و مقاومتش در برابر اگان فاتح تمجید شده بود! قضیه دیرون اژدهای جوان رو هم میدونستم، اما باز هم این رو در درجه اول به خاطر قدرت مردم دورن میدونستم تا اشتباهات دیرون. (هرچند اونم بچه بوده زیاد از سیاست و کشورداری سرش نمیشده!)

به هر حال علاوه بر قدرت نظامی بحث ویژگی های جغرافیاییش هم هست، همون طور که ویل جز از راه هوا (یعنی اژدها!) عملا تسخیرناپذیره، لشکرکشی به دورن و جنگ در اونجا هم بسیار سخت خواهد بود!

ریورران درسته که تسلیم می شه ولی اصلا تخریب نمی شه .

منظور من هم همین تسلیم شدن بود، و در محاصره بودن بین چند دشمن قدرتمند، از یک سو جزایر آهن و از سوی دیگه کسترلی راک، دوقلوهای فری و هارن هال.

رنلی جان شما سرنوشتت کشته شدن توسط سایه ی ملیساندره است . تقلای الکی نکن برادر من

بازم سایه ملیساندر بهتر از عاج گرازه که!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دیرون اول موقع فتح دورن یکی از تایرل ها رو می ذاره به عنوان جانشینش توی دورن . این یارو ضمن این که هایگاردنی بوده و دورنی ها به خونش تشنه بودند ولع خاصی هم به زنان دورنی داشته .

دورنی ها هم از این ضعف یارو سو استفاده می کنند . دقیق جزئیاتش رو نمی دونم یه تله می سازند که احتمالا توش افعی بوده . بعدش یارو کشته می شه و با مرگ این یارو دورن قیام می کنه

در مورد مقاومت دورنی ها در برابر فتوحات ایگان هم بگم که ایگان درسته که سه تا اژدها داشته ولی تا قبل فتوحاتش 3 هزار تا نیرو بیشتر نداشته . با اژدها می شده بری سان اسپیر رو هم مثل هارن هال بسوزونی ولی اگه قرار باشه هر جایی رو که مقابلت مقاومت می کنند بسوزونی آخرش باید به خاکستر حکومت کنی . با 3 هزار نفر که نمی شده دورن رو گرفت . ایگان هم که کشتی کافی برای حمل ارتش جدیدش به دورن نداشته از راه زمین حمله می کنه که شکست می خوره . بعدش هم که پادشاه می شه دیگه حال حمله کردن به دورن رو نداشته .

این رو هم بگم چون دورن قلمروی فقیریه خیلی ارزش حمله کردن رو نداشته برای همین هیچ کدوم از پادشاهان بعد ایگان تمایلی برای حمله به دورن نداشتند . دیرون هم چون بچه بوده و سوداهای عجیب و غریب داشته می ره به دورن .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در مورد ویل هم که گفتی بگم که تمام ویل که کوهستانی نیست . ایری تو خود ویل هم مستثناست . در مورد ایری هم بگم که درسته شاید نشه فتحش کرد ولی با یه محاصره ی طولانی مدت می شه از پا انداختش . محاصره کردن ایری خیلی راحته و از عهده ی یک لشکر 1000 نفری هم بر می آد . نقطه ی قوت ایری نقطه ی ظعفش هم هست . ایری تنها یک راه ورود داره . کافیه دروازه ی سنگ رو محاصره کنی .

البته ایری با این که کوچکه و 500 نفر بیشتر گنجایش سرباز نداره ولی انبار غذاش خیلی بزرگه و اگه قبل جنگ تدارکات کافی رو هم فراهم کنند کم کم 3-4 سال طول می کشه تا ایری تسلیم بشه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

واقعا از جواب های دوستان لذت بردم !

من بین های گاردن و سان اسپیر دو به شک بودم ، اما به خاطر اب و هوای خشک و گرم دورن ( که اصلا مطابق میلم نیست ) به های گاردن رای دادم ، ضمن این که مهمتر از دیوار های بلند و پهن برای دفاع ، سربازه ! که به لطف زمین حاصل خیز ، تکثیر ریچ ها خیلی زیاده.

گزینه بعدی من ریورران هستش ، هم آب و هوای خوبی داره ، هم این که نسبتا با رودخانه هایی که محاصره اش کردن امنه .

کسترلی راک هم گزینه مناسبیه ، اما زیاد با توصیفاتی که ازش شده ، کیف نمیکنم :دی

قلعه سرخ هم بیشتر به خاطر این که در مرکز توجه هستش انتخاب نمیکنم ، در غیر این صورت کی از در اختیار داشتنش بدش میاد ؟!

اگه زمستون نزدیک نبود وینترفل ( اگه سالم در نظر میگرفتیمش ) رو انتخاب میکردم ، اما با وجود زمستون ، احتمالا آدر ها جون ادم رو در وینترفل زودتر از ارتش دشمن میگیرن .

استورمز اند خیلی برای من جذابیت نداره ، مخصوصا بعد از این که رنلی عزیز در کنار دیوار هاش جون داد .

هارن هال انتخاب خوبی میتونه باشه ، اما به شرطی که هزاران سرباز و هزاران تن غذا برای سیر کردنشون تو انبار داشته باشی . به لحاظ ظاهری هم زندگی کردن رو درش نمیپسندم .

پایک رو هم به هیچ وجه نمی پسندم ، کلا رابطه خوبی با رطوبت و نمک ندارم ، حالا آدم های بد اخلاق و بی اخلاقش رو که در نظر بگیریم ، پایک میشه بدترین انتخاب ممکن .

لطفا اگه پیشنهادی واسه نظر سنجی های بعدی دارین، ما رو با خبر کنید {پیغام خصوصی}.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

high garden! واقعا! ما عملا چیز زیادی از قدرت تدافعی های گاردن نمیدونیم.اصلا نمیدونیم جز قلعه های بزرگ محسوب میشه یا نه.آخه چرا باید جایی که چیز زیادی ازش نمیدونیم انتخاب کرد؟!من فکر میکردم اصلا های گاردن جایی توی بحثا نداره!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
high garden! واقعا! ما عملا چیز زیادی از قدرت تدافعی های گاردن نمیدونیم.اصلا نمیدونیم جز قلعه های بزرگ محسوب میشه یا نه.آخه چرا باید جایی که چیز زیادی ازش نمیدونیم انتخاب کرد؟!من فکر میکردم اصلا های گاردن جایی توی بحثا نداره!

مستقیما درباره های گاردن چیزی نگفته ولی آنقدر نکته گفته شده که برای انتخابش ما رو ترقیب کنه.

اینکه های گاردن بیشترین برداشت محصول رو داره و

خاندان تایرل بزرگترین ارتش رو در اختیار داره و ...

به علاوه آب و هوای خوبش.

همه دلایل خوب و قانع کننده ای هستند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آب و هوای های گاردن هم تو تابستون ها خیلی گرم و آزاردهنده است .

ریچ بزگرترین ارتش رو داره به علاوه ی بزرگترین نیروی دریایی و حجم انبوهی از تولید محصول . بزرگی ارتش ریچ یه کم گول زننده است . چون لردهای ریچ تقریبا هر کسی رو که دستشون می رسه با خودشون به جنگ می برند .تو کتاب دوم زمانی که کتلین می رسه به ارتش رنلی می بینه که خیلی از این ها هنوز بچه اند .

ضمنا رهبری قوی بر این ارتش وجود نداره . رندیل تارلی جنگجوی بزرگیه ولی لرد تایرل - لرد ردواین و لرد های تاور چنگی به دل نمی زنند .

از طرفی شرایط اقلیمی مناسب ریچ باعث می شه لشکرها خیلی راحت بتونند توش پیش روی کنند. نزدیکی شهرها و دژهای مهمش به دریا هم باعث می شه از جانب دریا آسیب پذیر باشه .

سوای همه ی این ها من حدس می زنم خیلی قلعه ی محکمی نباشه های گاردن . مستنداتی توی کتاب 4 هست که حدس من رو تقویت می کنه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کسترلی راک هم به نظر به اون امنی که همه فکر میکنن نیست. گریجوی ها یکبار معادن طلاش رو غارت کردن و اگر راب ادوات محاصره با خودش داشت فتحش میکرد.

توی شورش اول بالون بالون گریجوی ، ناوگان گریجوی ها به فرماندهی ویکتاریون به لنیسپورت حمله می کنند و ناوگان لنیسترها رو آتیش می زنند .

هیچ اشاره ای به غارت شدن معادن طلای راک نشده .

راک تنها قلعه تو وستروسه که از لحاظ اندازه با هارن هال قابل قیاسه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ریچ بزگرترین ارتش رو داره به علاوه ی بزرگترین نیروی دریایی و حجم انبوهی از تولید محصول . بزرگی ارتش ریچ یه کم گول زننده است . چون لردهای ریچ تقریبا هر کسی رو که دستشون می رسه با خودشون به جنگ می برند .تو کتاب دوم زمانی که کتلین می رسه به ارتش رنلی می بینه که خیلی از این ها هنوز بچه اند .

ضمنا رهبری قوی بر این ارتش وجود نداره . رندیل تارلی جنگجوی بزرگیه ولی لرد تایرل - لرد ردواین و لرد های تاور چنگی به دل نمی زنند .

از طرفی شرایط اقلیمی مناسب ریچ باعث می شه لشکرها خیلی راحت بتونند توش پیش روی کنند. نزدیکی شهرها و دژهای مهمش به دریا هم باعث می شه از جانب دریا آسیب پذیر باشه .

سوای همه ی این ها من حدس می زنم خیلی قلعه ی محکمی نباشه های گاردن . مستنداتی توی کتاب 4 هست که حدس من رو تقویت می کنه .

منم فکر میکنم این ارتششون یه جورایی پفکیه.یعنی مثلا اگه بخوام بین یه ارتش ریچ و یه ارتش از شمالیا با همون تعدادو انتخاب کنم صدرصد انتخابم شماله.تو کتاب اول یکی (یادم نیست کی ) به آریا میگه که یه شمالی به ده تا از این جنوبیا می ارزه و منم فکر میکنم همچین بیراهم نگفته.

راجع آذوقه هم باید بگم وقتی زمستون سرد و طولانی از راه برسه فرقی نمیکنه کجایی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فکر کنم Dorne توی زمستون ، هواش هوای عید باشه )))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با این حال نمیشه بزرگی ارتش ریچ رو نادیده گرفت ، همین که جز ریچ ها باشی این احساس رو بهت میده که تو یه فامیل پر جمعیتی و این احساس امنیت بهت میده ، های گاردن بعد سان اسپیر جنوبی ترین قلعه ای هستش که تو نظرسنجی اومده ، علاوه بر مسئله آب و هوا ( که به خاطر نزدیگی زمستون ، خیلی مناسب باید باشه ) ، ارتش ، محصول و درآمد و ... این تراکم شهر ها و قلعه های این منطقه است که من رو خیلی وسوسه کرد بهش رای بدم ، های گاردن مثل ایری یا وینترفل یه قلعه تنها و دور افتاده نیست و اگه ارتشی اون رو محاصره کنه ، احتمال این که از جهات مختلف به ارتش متخاصم حمله بشه یا تحدیدی علیه اش صورت بگیره زیاده .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

وینترفل عمراً نمیرم اولاً خراب شد دوماً سرده تازه زمستونم که سر و کلش پیدا شده

هارن هال با اینکه بزرگترینه ولی به جای بزرگترین قلعه بزرگترین خرابست تازه نفرین شده هم هست در نتیجه از طرفش رد نمیشم

ریورران هم نه چون از تالی ها خوشم نمیاد

ایری انتخاب ایری حماقت مثل اینه آدم از بخواد از چاله فرار کنه بره توی چاه قایم بشه محاصرش کنن کلکش کندست دوام نمیاره

قلعه سرخ توی صلح هر لحظه ممکنه سرتو از دست بدی چه برسه به زمان جنگ که هرکی به هرکی میشه

کسترلی راک جای خطرناکیه حتی توی قلعه های دیگه هم از دست لنیستر ها در اعمان نیستی چه برسه به قلعه خودشون

های گاردن اولین انتخاب منه هم آذوغه به اندازه کافی توش هست هم نیرو واسه دفاع فقط کافیه یه آدم خوش فکر و باهوش کنترل اونجا رو به دست داشته باشه عمراً بشه بهش نفوذ کرد

پایک هم تقریباً همون شرایط ایری رو داره ایری به محاصره زمینی از پا میوفته پایک با یه نیرو دریایی قدرتمند

سان اسپیر من بشدت از مار میترسم

دومین انتخابم استورمزاندِ از نظر استحکام که عالییه اگه یه عادمی مثل داووس هم توی دار و دستت داشته باشی از نظر آذوغه به مشکل بر نمیخوری

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگر هواي سان اسپير گرم نبود صد در صد انتخابم اين بود.اما گرمه ديگه.پس هاي گاردن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فکر کنم storms end بعد هم های گاردن و وینترفل

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خوب من یه استارکم و وینترفل رو بیشتر از همه دوست دارم:دی ولی ایری واقعا نفوذناپذیره برای جنگ و دفاع اونجا رو انتخاب میکنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من عاشق آب و هوای زمستونم و از این بابت وینترفل رو انتخاب میکنم از لحاظ دست نیافتنی بودن و حالت دفاعی بنظرم ایری خیلی خوبه.پایک و های گردن که به راحتی تسخیر میشن.ریورران که اصلا اسمشم نیارین.استورمز اند هم خوبه فقط زیادی غمگینه اون منطقه کلا ادم افسردگی میگیره.کسترلی راکم که خیلی تو چشه بیخیالش میشیم.از آب و هوای دورن هم که متنفرم هیچی اصلا.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

وینترفل و هارد هالو کسل بلک داغونن آیری سرده ریورران رو ادماشو دوس ندارم و البته ردکیپ که اصلا 

استورمز اند از چند طرف بیدفاعه سان اسپیر گرمه

هایگاردن خوش آب و هوا غنی و قویه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری