رفتن به مطلب
the_last_stark

فصل هایی از کتاب ششم ( winds of winter )

Recommended Posts

The Hound » دوشنبه تیر 28, 94 12:17 am[/url]"]فصل استنیس خیلی زیبا بود،واقعا کیــف کردم،

فقط چیزی که مدام اذیت ـم میکرد این بود که میدونیم که استنیس این جنگ رو میبازه.

+ امیدوارم ادامه خط داستان داووس این جمله استنیس باشه که به بهش گفت:

you will avenge my death Or die in the attempt

به هیچ عنوان اینجوری نیست.

هر جوری نگاه کنی به شواهد کتاب، استنیس باید ببره جنگ رو.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

یه نکته ای رو ما هیچوقت نباید فراموش کنیم و اونم اینکه مارتین با اینکه نویسنده مورد علاقه همه ماست بازم یه آدم هالیوودیه. مهم ترین مساله برای اون ( البته به نظر من ) تضمین فروش کتاب ششمه. این موضوع که گفته میشه تهیه کننده ها در ساخت سریال مستقل عمل میکنن فک نمیکنم درست باشه و احتمالا خیلی از اتفاقات سریال که واسه خوانندگان کتاب ( نه بینندگان سریال ) به شدت اعصاب خرد کن بوده با هماهنگی خود مارتین صورت گرفته .

فک میکنم به عمد تلاش میشه که راه سریال و کتاب کاملا از هم جدا بشه تا خوانندگان کتاب به دیدن سریال اکتفا نکنن . اگه یادتون باشه قبل از پخش فصل پنجم سریال شایع شده بود که سریال حتما از کتاب جلو میفته ( اتفاقی که نیفتاد) و حالا میبینیم که فصل بعدی سریالم به وقایع حذف شده مربوط به کتاب چهارم و پنجم میپردازه یعنی مارتین اصلا این اجازه زو بهشون نمیده که با جلو زدن از کتاب ، فروش جلدهای بعدیو تحت تاثیر قرار بدن.

همین چند فصل کتاب ششم که مارتین خوند یا تو سایتش گذاشت کاملا حساب شده انتخاب شدن. در دو فصل سر باریستان میبینیم که اون داره محاصره میرینو میشکنه و یهو در سریال به دست چن تا چاقوکش کشته میشه !

در فصل تیان استنیس کاملا آماده دفاع شده ، فرمانده نیروهای دشمن آینیس فری گردنش شکسته ، هاستین فری ویژگی های یک Commander رو نداره ، رمزی بولتون هم همینطور و علاوه بر همه اینا مندرلی ها پشت سرشون هستن و حتما به بولتون ها خیانت میکنن اونوقت تو سریال میبینیم که استنیس به عنوان بزرگترین Commander زنده وستروس نیروهای پیاده شو میاره وسط دشت باز که سواره نظام بولتون ها قتل عامشون کنه !

نظر من اینه که همه این تفاوت های فاحش عمدیه تا به خوانندگان کتاب گوشزد بشه که کتاب رو دنبال کنید نه سریال.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من یه تجربه شخصیو در مورد کتاب و سریال اینجا میگم فکر میکنم که بعضی از دوستان هم نظر مشابهی داشته باشن.

تو فامیل ما تقریبا همه سریالو دنبال میکنن و از دید اونا این سریال بی نظیره! من به خیلیاشون کتابا رو دادم که بخونن ولی همه شون میگن که خوندن این حجم کتاب هم حس و حال میخواد هم وقت. هیچ کدومشون کتابا رو کامل نخوندن و نظرشون اینه که دنبال کردن سریال خیلی آسونتره.

این حالت میتونه با درصد بالایی کلیت پیدا کنه. اگه سریال مثل فصل اول کاملا بر اساس کتاب ساخته میشد این احتمال وجود داشت که خیلی از کتابخون ها هم از خوندن کتاب منصرف بشن و فقط سریالو دنبال کنن. ولی حالا وقتی ما سریال رو با اینهمه تغییرات غیر منطقی ( حتی با منطق مارتین! ) مبینیم مصمم میشیم که حتما ادامه داستانو بخونیم چون روند داستان و سریال متفاوت شده و سطح کتاب خیلی از سریال بالاتره. در نتیجه فروش فصلای بعدی کتاب با مشکل روبرو نمیشه.

سریال که طرفدارای خودشو داره و برای اونا اصلا اهمیتی نداره که کاراکتر استنیس تا این حد داغون شده یا اون گفت و گوی خفن داووس و اطرافیان لرد وایمن و فری ها از سریال حذف شده . این چیزا رو اعصاب خوانندگان راه میره واسه کسی که کتابو نخونده که مهم نیست. همه فقط میپرسن که جان اسنو زنده ست؟ کالیسی که طوریش نمیشه؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کاش امکان داشت اتفاقی که واسه تالکین و کتاباش افتاد واسه اینم میافتاد. ولی طمع باعث شد که واقعا یک اثر هنری اپیک حماسی بوی گیشه ای شدن بگیره. خدا از باعث و بانیش (بخونید مارتین) نگذره. این کتاب هم باید در زمان حل میشد و بعد از اینکه نمودار فروشش داشت کم میشد، موکلین مارتین اجازه ی ساختشو میدادن.

فیلم های آثار تالکین یک "برداشت" به حساب میان به دور از هر گونه مخاصمه ی ظاهرا عمدی، اما این سریال ... نمیدونم. شاید مارتین لیاقتشو نداشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
negar27 » یکشنبه مرداد 12, 93 10:39 pm[/url]"]این فصلی که مارتین از آریا تو کتاب 6 ریلیز کرده رو کسی خونده؟

این آدرسشه

http://www.georgerrmartin.com/excerpt-from-the-winds-of-winter/

رسما ذوق مرگ شدم آخرش خیلی چسبید!!!

اگر کسی این فصل آریا رو داره لطفا بگذاره ما هم دانلود کنیم از سایت مارتین حذف شده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

میخوام یک تشکر اساسی از Manuel و the_last_stark بکنم به خاطر فصل ها و همین طور بحث های فوق العاده شون

لایک زدن جواب نمیداد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
میخوام یک تشکر اساسی از Manuel و the_last_stark بکنم به خاطر فصل ها و همین طور بحث های فوق العاده شون

لایک زدن جواب نمیداد

خواهش میکنم، نظر لطفته

اینم اون فصل آریا از Winds of Winter

Arya Chapter.pdf

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
کاش یه فایل بود که همه فصلا منتشر شده رو جمع کرده بود ...

لینک دانلود ۱۱ فصلی که منتشر شده

http://dl1.shatelland.com/files/b98a372c-20de-4123-a483-a09acb05dc3e/82d648b0-5264-4647-b6b5-e03ad9b5ca53

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
محمدمهدی » جمعه مرداد 1, 95 7:24 pm[/url]"]از کتاب ششم دیگه خبری نیست ؟

اصلا قراره همچین کتابی منتشر بشه یا رسما سر کاریم ؟

هیچ خبر رسمی منتشر نشده. ولی خب مارتین گفته تو 74مین Worldcon شرکت می کنه برای امضا کتاب و ملاقات هواداران کتاب. تاریخش میشه اوایل شهریور.

ولی نگفته دقیقا چه کتابی، خب احتمال اینکه تا یک ماه آینده حداقل خبر انتشار کتاب منتشر بشه زیاده.

یک سری شایعات غیرقابل باوری هم هست که میگن مارتین کتاب 6 رو خیلی وقته تموم کرده، تاخیر انتشارش برای اتمام کتاب 7 است. که دو تا را با هم منتشر کنه. بهتره توجهی نشه به این شایعات. با توجه به سرعت و دقت مارتین تو نگارش خیلی بعیده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

من از يه سايت خارجي يه فايل PDF رو دانلود كردم.

شامل فصل هاي منتشر شده به طور رسمي تو سايت مارتين و فصل هايي كه جاهاي مختلف خونده رو كه افراد مختلف خلاصشو نوشتن، همه رو يجا داره.

خودم نشستم خوندمش و كلمه هاي سختشو ترجمه كردم شايد تو خوندنش كمكتون كنه. ( البته هنوز فصل آخرش كه راجع به يورن چشم كلاغ هست رو نخوندم)

فقط نميدونم چجوري ميتونم در اختيار بقيه بذارم.

پ.ن: كتاب 5 هم به همين شكل ( ترجمه كلمات سخت) دارم و البته يه خلاصه از تمامي فصل هايي كه توسط سايت وينترفال هنوز ترجمه نشده( به زبان خودم) اگه اونم خواستين ميتونم در اختيارتون بذارم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضا » پنج شنبه دی 23, 95 12:48 pm[/url]"]سلام

من از يه سايت خارجي يه فايل PDF رو دانلود كردم.

شامل فصل هاي منتشر شده به طور رسمي تو سايت مارتين و فصل هايي كه جاهاي مختلف خونده رو كه افراد مختلف خلاصشو نوشتن، همه رو يجا داره.

خودم نشستم خوندمش و كلمه هاي سختشو ترجمه كردم شايد تو خوندنش كمكتون كنه. ( البته هنوز فصل آخرش كه راجع به يورن چشم كلاغ هست رو نخوندم)

فقط نميدونم چجوري ميتونم در اختيار بقيه بذارم.

پ.ن: كتاب 5 هم به همين شكل ( ترجمه كلمات سخت) دارم و البته يه خلاصه از تمامي فصل هايي كه توسط سايت وينترفال هنوز ترجمه نشده( به زبان خودم) اگه اونم خواستين ميتونم در اختيارتون بذارم.

من همیشه این ایده رو تو ذهنم داشتم. (ترجمه کلمات سخت مثل درخت خرمالو مثلاً)

ترجمه اینجوری اگه بشه اسمش رو ترجمه گذاشت نزدیک تجربه به تجربه یه native رو تداعی می کنه و به نظرم بهترین روش برای یاد گرفتن زبان ه.

به نظرم بتونی همینجا آپلودش کنی، اگه نه به یکی از دوستانی که دسترسی مدیریتی داره بدیش یه جا می ذارش.

دلم می خواد چند فصل کتاب 5 رو بخونم ببینم چه کردی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

راستی خبری از نبرد وینترفل نشده؟؟مارتین فصلی از استانیس نداده؟تروخدا از خبری شد بگین چون اینجا دیگا اسپویل نیست خودتونم دوتا فصل باریستیان رو گذاشتین اونم اگه خوند بذارین یا حداقل بگین کی برد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
پارسا تارلی » پنج شنبه مرداد 19, 96 10:29 am[/url]"]راستی خبری از نبرد وینترفل نشده؟؟مارتین فصلی از استانیس نداده؟تروخدا از خبری شد بگین چون اینجا دیگا اسپویل نیست خودتونم دوتا فصل باریستیان رو گذاشتین اونم اگه خوند بذارین یا حداقل بگین کی برد

نه خبری نیست

با توجه به مصاحبه اخیر مارتین احتمال انتشار کتاب ششم در سال 2018 بسیار زیاده. و فکر نمی کنم فصل دیگه ای به صورت جدا منتشر بشه. به امید پیروزی استنیس پادشاه برحق وستروس in the wars to come.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در ۱۳۹۵/۴/۸ at 05:30، Davos Seaworth گفته است :

با سلام

این لینک پاک شده. لطفا اگه براتون امکان داره، دوباره بذارید یا بهتون ایمیل بدم برام ایمیل کنید.

با تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در ۱۳۹۷/۱۱/۲۲ at 12:43، saeed.s گفته است :

با سلام

این لینک پاک شده. لطفا اگه براتون امکان داره، دوباره بذارید یا بهتون ایمیل بدم برام ایمیل کنید.

با تشکر

با سلام و عرض پوزش از اینکه نقل قولتون رو دیر دیدم 

متاسفانه من خودم هم دیگه پیداش نکردم اما ازین لینک می تونید به این فصل ها دسترسی پیدا کنید.

https://thehawke.github.io/twow-excerpts

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در ۱۳۹۵/۱۱/۲۱ at 20:40، kei1 گفته است :

من همیشه این ایده رو تو ذهنم داشتم. (ترجمه کلمات سخت مثل درخت خرمالو مثلاً)

ترجمه اینجوری اگه بشه اسمش رو ترجمه گذاشت نزدیک تجربه به تجربه یه native رو تداعی می کنه و به نظرم بهترین روش برای یاد گرفتن زبان ه.

به نظرم بتونی همینجا آپلودش کنی، اگه نه به یکی از دوستانی که دسترسی مدیریتی داره بدیش یه جا می ذارش.

دلم می خواد چند فصل کتاب 5 رو بخونم ببینم چه کردی.

مقدمه کتاب نخست رو با این روش انجام دادم. این هم فهرست کلمات سخت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری