رفتن به مطلب
Manuel

کتاب دنیای یخ و آتش، The World of Ice and Fire

Recommended Posts

Lady of the houses » یکشنبه دی 21, 93 11:38 pm[/url]"]

When the man falls he knocks over the cyvasse table in the room, and the

white dragon piece lands at Tyrion’s feet

از the winds of winter

ودر جواب سوالتون بله صددرصد.

Alfie Allen:Jon's situation is like Luke Skywalker

این اصلا دلیله محکمی نیست که تیرین سوار ویسریون بشه در ضمن برای اینکه بتونه سوار اژدها بشه باید تارگریان باشه و تئوری A+J=T به نظر کاملا منتفی میاد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
lord of rock » یکشنبه دی 21, 93 11:57 pm[/url]"]

از the winds of winter

این اصلا دلیله محکمی نیست که تیرین سوار ویسریون بشه در ضمن برای اینکه بتونه سوار اژدها بشه باید تارگریان باشه و تئوری A+J=T به نظر کاملا منتفی میاد

At the great Anniversary Tourney of 272 AC, held to commemorate Aerys’s tenth year upon the

Iron Throne, Joanna Lannister brought her six-year-old twins Jaime and Cersei from Casterly Rock to

present before the court. The king (very much in his cups) asked her if giving suck to them had “ruined

your breasts, which were so high and proud.” The question greatly amused Lord Tywin’s rivals, who

were always pleased to see the Hand slighted or made mock of, but Lady Joanna was humiliated

وحدس بزنین تیریون سال بعد از این قضیه متولد میشه.

به عبارتی کتاب جهان آتیش تئوری تیریونو بیشتر کرد.قبل از انتشار کتاب جهان،من اینو قبول نداشتم به خاطر تایمینگ وقایع .ولی کتاب تایمینگ رو هم درست کرد.

البته قبول دارم شواهد به اندازه ی جان نیس.اما یه حسی بهم میگه که آره.

و

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این احتمال وجود داره اما من احتمال میدم که دو قلوها(جیمی و سرسی) بچه های ایریس باشند هم با توجه به رفتارهای دیوانه وار تارگارینی و روابطشون و هم اون قسمت از کتاب که گفته بود که ایریس در شب ازدواج تایوین از آزادی بیش از حد معمول برخوردار بوده. از طرف دیگه تیریون بیش از حد عاقل هست که تارگارین باشه و خیلی شبیه تایوین هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lady of the houses » دوشنبه دی 21, 93 12:23 am[/url]"]
lord of rock » یکشنبه دی 21, 93 11:57 pm[/url]"]

از the winds of winter

At the great Anniversary Tourney of 272 AC, held to commemorate Aerys’s tenth year upon the

Iron Throne, Joanna Lannister brought her six-year-old twins Jaime and Cersei from Casterly Rock to

present before the court. The king (very much in his cups) asked her if giving suck to them had “ruined

your breasts, which were so high and proud.” The question greatly amused Lord Tywin’s rivals, who

were always pleased to see the Hand slighted or made mock of, but Lady Joanna was humiliated

وحدس بزنین تیریون سال بعد از این قضیه متولد میشه.

به عبارتی کتاب جهان آتیش تئوری تیریونو بیشتر کرد.قبل از انتشار کتاب جهان،من اینو قبول نداشتم به خاطر تایمینگ وقایع .ولی کتاب تایمینگ رو هم درست کرد.

البته قبول دارم شواهد به اندازه ی جان نیس.اما یه حسی بهم میگه که آره.

و

این طرز مورد خطاب قرار دادن دقیقا مدل کسیه که نمیتونه به چیزی دسترسی داشته باشه برای همین سعی میکنه تایوین و جوانا رو مورد تمسخر قرار بده

من فقط یک دلیل دارم برای رد تئوری اونم اینه که اگه تیرین فرزنده تایوین نبود تایوین هزار سال نمیگذاشت زنده بمونه کاملا با شخصیت تایوین در تضاده که یک کوتوله ی حرامزاده که دائما اون رو به یاد تحقیر اریس میندازه زنده بزاره

پ.ن:اگه قرار باشه فرزندان تایوین از خودش نباشن شخصا فکر میکنم اینکه سرسی و جیمی از اریس باشند محتمل تره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Darkness » دوشنبه دی 21, 93 1:02 am[/url]"]این احتمال وجود داره اما من احتمال میدم که دو قلوها(جیمی و سرسی) بچه های ایریس باشند هم با توجه به رفتارهای دیوانه وار تارگارینی و روابطشون و هم اون قسمت از کتاب که گفته بود که ایریس در شب ازدواج تایوین از آزادی بیش از حد معمول برخوردار بوده. از طرف دیگه تیریون بیش از حد عاقل هست که تارگارین باشه و خیلی شبیه تایوین هست.

ما تارگ عاقل هم زیاد داشتیم که زاده ی incest نسل های متوالی هستند.

مانند :Aegon I,Jaehaerys I,Aegon IV,Viserys II

وغیره.

بنابراین این به نظرم دلیل عاقلانه ای نیس.

یه موردم داریم به اسم پرنس ریگل که خودش دیوونه بوده اما بچه هاش نه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگان IV یا اگان نالایق به نظر شما عاقل بوده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با توجه به صحبت هایی که اوبرین با تیریون میکنه این تئوری که تیریون تارگرین باشه قوی تر میشه. اونجا اوبرین میگه وقتی تیریون به دنیا اومد همه میگفتن هیولاست و دم داره و هر دو آلت تناسلی مذکر و مونث رو داره. اژدها هم هیولاست و دم داره و هر دو جنسیت رو همزمان داره(طبق گفته استاد ایمون). رنگ موهای تیریون هم خیلی روشن تر از بقیه است و تقریبا به سفیدی میزنه تا طلایی سایر لنیسترها.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
جورامون » دوشنبه دی 22, 93 3:01 pm[/url]"]با توجه به صحبت هایی که اوبرین با تیریون میکنه این تئوری که تیریون تارگرین باشه قوی تر میشه. اونجا اوبرین میگه وقتی تیریون به دنیا اومد همه میگفتن هیولاست و دم داره و هر دو آلت تناسلی مذکر و مونث رو داره. اژدها هم هیولاست و دم داره و هر دو جنسیت رو همزمان داره(طبق گفته استاد ایمون). رنگ موهای تیریون هم خیلی روشن تر از بقیه است و تقریبا به سفیدی میزنه تا طلایی سایر لنیسترها.

خب اینا که بوضوح واقعیت ندارن، یعنی منظورت اینه که به کنایه اینا رو می گفتن که بگن تارگرین ه؟

کتاب 5

من همچنان Greyscale نگرفتنش و تئوری مصون بودن تارگرین ها از بعضی بیماری ها رو (دنریس هم مریض نمی شه با این همه شیوع بیماری و ...) قوی ترین نشونه این تئوری می دونم، البته موهاش هم هست. چشم سیاهش هم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of rock » دوشنبه دی 21, 93 1:22 am[/url]"]

اگان IV یا اگان نالایق به نظر شما عاقل بوده؟

ببخشید منظورم Aegon V بود همون اگ

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
kei1 » دوشنبه دی 22, 93 2:32 pm[/url]"]
جورامون » دوشنبه دی 22, 93 3:01 pm[/url]"]با توجه به صحبت هایی که اوبرین با تیریون میکنه این تئوری که تیریون تارگرین باشه قوی تر میشه. اونجا اوبرین میگه وقتی تیریون به دنیا اومد همه میگفتن هیولاست و دم داره و هر دو آلت تناسلی مذکر و مونث رو داره. اژدها هم هیولاست و دم داره و هر دو جنسیت رو همزمان داره(طبق گفته استاد ایمون). رنگ موهای تیریون هم خیلی روشن تر از بقیه است و تقریبا به سفیدی میزنه تا طلایی سایر لنیسترها.

خب اینا که بوضوح واقعیت ندارن، یعنی منظورت اینه که به کنایه اینا رو می گفتن که بگن تارگرین ه؟

کتاب 5

من همچنان Greyscale نگرفتنش و تئوری مصون بودن تارگرین ها از بعضی بیماری ها رو (دنریس هم مریض نمی شه با این همه شیوع بیماری و ...) قوی ترین نشونه این تئوری می دونم، البته موهاش هم هست. چشم سیاهش هم.

تارگریان ها از بیماری مصون نیستند شاه daeron II و پرنس valarr و پرنس matarys

در great spring sickness مردن

من مطمئنم اونا تارگریان بودن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ببخشید منظورم Aegon V بود همون اگ

انقدر اوضاع خرابه وقتی یکیشون تا یه سنی درست درمون بوده دیگه جزو عقلا محسوب می شه.

اگ که آخراش خود خل و چلیت بوده. تو بچگیش هم پتانسیلش آشکار بود.

تارگریان ها از بیماری مصون نیستند شاه daeron II و پرنس valarr و پرنس matarys

در great spring sickness مردن

من مطمئنم اونا تارگریان بودن

به اون "بعضی بیماری ها" باید "بعضی تارگرین ها" هم اضافه شه.

مثل نسوختن و اژدها سواری و ... می تونه توشون باشه یا نباشه.

عدم ابتلا به چنین بیماری هایی مستقیم و غیر مستقیم به تارگرین ها و والرین ها نسبت داده شده و اینکه تیرین که تو متن ماجرا بود چیزیش نشده و جان C شده می تونه به عنوان مدرک در نظر گرفته شه

و باید بگم که من خودم دوست ندارم این تئوری درست باشه.

اولاً، تیرین تیرین سابق نخواهد بود.

ثانیاً، تارگرین کمتر، وستروس بهتر.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
kei1 » دوشنبه دی 22, 93 2:32 pm[/url]"]

کتاب 5

آره. منظورم اینه که همچین کنایه هایی برای تحقیر کردن تایوین میزدن. جوری که نه مستقیم گفته باشن و با خشم تایوین روبرو بشن و نه زیر سیبیلی ازش رد شده باشن. البته چشم های تیریون دو رنگه. یکیش سیاه و یکیش سبز. هرچی فکر میکنم نمیتونم این دو رنگ رو به چیزی ربط بدم.

یه مورد دیگه هم اون والونکار هست که توی پیشگویی داریم. اگه منظور تیریون باشه میشه گفت چون تیریون تارگرین هست با اسم والریایی خطاب میشه.

//

اگ هم دیوونه بود و با همون دیوونگیش خودش و دودمانش رو به کشتن داد!

همون فرستادن بی دلیل بلادریون به دیوار هم جزوش بود. این بنده خدا چه جرمی کرده بود که باید فرستاده میشد به دیوار؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظر منم اگه با این که آدم خوبی بود آخرای عمرش خل و چل شده بود! (دیوونه خوب بود نه دیوونه بد! :دی)

عاقل ترین تارگرین ها به نظرم دیرون دوم و به خصوص پسرش بیلور بریک اسپیر هستن! اصلا این دوتا بین اون همه استثنا هستن و با بقیه فرق دارن!

جورامون: دلیلش رو که تو کتاب نوشته بود! بلادریونبه امان نامه ای که به اینیس بلک فایر داده بود خیانت کرده بود! (lest the word of the Iron Throne be seen as worthless)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

رنلی:

آره راست میگی اینو یادم نبود. فکر کنم تنها حرکت ناجوانمردانه بلادریون همین بود که البته برای صلاح مملکت انجام داد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
renly baratheon » دوشنبه دی 22, 93 7:31 pm[/url]"]جورامون: دلیلش رو که تو کتاب نوشته بود! بلادریونبه امان نامه ای که به اینیس بلک فایر داده بود خیانت کرده بود! (lest the word of the Iron Throne be seen as worthless)

به نظرم خیلی نامردی کرد در حق بلادریون! با اون حرکت بلادریون اگ اومد سر کار بعد زد بلادریون رو حذف کرد از بازی قدرت که کاملا به نظرم برای این بود که فقط خودش تو قدرت باشه!

راستی دیدین سایت وینترفل ترجمه کرده کتاب رو؟ پولی هم هست! بابا اینا دیگه کین!؟ هرچند که من ترجیح میدم بقیه ی کتاب رو هم انگلیسی بخونم! الان سر خاندان های جزایر آهنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این کتاب The World of Ice and Fire واقعا کتاب خوبیه! به طور مفصل تاریخ Westeros و پادشاهی Targaryen ها رو اومده توضیح داده و بعد در فصل های جداگانه تاریخچه ی مناطق مختلف Known World و خاندان های معروفش رو توضیح داده (یه فصل در مورد North یه فصل در مورد Dorne و همین طور الی آخر). فصل جداگانه ای هم درباره ی شهرهای آزاد داره . نکته ی جالب کتاب اینه که طوری نوشته شده انگار در حال خوندن یکی از کتابای تاریخ نوشته شده در خود Westeros هستید. کناب به قلم یک از Maester ها نوشته شده و حتی بعضی جاها می بینید که منابع تاریخی که نویسنده برای نوشتن کتاب استفاده کرده همدیگه رو نقض میکنن! تصویر سازی های خیلی خوبی هم داره که تایید شده ی خود مارتین هستن و به گفته ی خودش دنیای داستان رو هموم طور که خودش تو ذهنش داشته تصویر کردن. در کل به عنوان یه Companion Book خیلی خوندنش جذابه. یه دایره المعارف عالی و پر جزییات!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یک حرف هایی درباره مصونیت تارگرین ها از گری اسکیل مطرح شده بود . این کتاب کلا ردش میکنه. میگل تارگرین دختر شاه جیهیریس و ملکه الیسان که یک سپتا بوده و از کودکان مبتلا به گری اسکیل مراقبت میکنه اخرش خودش هم مبتلا میشه و میمیره

SEPTA MAEGELLE

Given to the Faith, Maegelle grew to be a septa known for her compassion and her gift for healing.

She was the chief cause of the reconciliation of the Old King and Queen Alysanne in 94 AC,

following the Second Quarrel. She nursed children afflicted with greyscale, but she became

afflicted with the same illness and died in 96 AC.

اسپویل کتاب5

قابل توجه دوستانی که فکر میکنن تیریون به خاطر این که در برخورد با مردان سنگی گری اسکیل نگرفت پس حتما تارگرین و اژدها سواره

یک نکته دیگه هم درباره دختر دیگر جیهیریس و الیسان به نام سیرا هست. این دختر که ابتدا قرار بوده سپتا بشه فرار میکنه و میره به لیس و ولانتیس pleasure house تاسیس میکنه.

PRINCESS SAERA

Though given to the Faith as Maegelle was, Saera did not have Maegelle’s temperament. She ran

away from the motherhouse where she was a novice and crossed the narrow sea. She was at Lys

for a time, then Old Volantis, where she ended her days as the proprietor of a famous pleasure

house.

این اسم شما رو یاد چی میاندازه؟(اسپویل کتاب5)

همسر دوم ایلریو اسمش سرا serra بوداسمی نزدیک به سیرا.پس میشه فرض کر سرا از نسل سیر بوده و بلک فایر نیست بلکه تارگرینه؟ و این طور اگر گریف پسر ایلریو و سرا باشه . یک مدعی تارگرین میشه نه بلک فایر؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری