رفتن به مطلب
Jon Snow

بحث های اپیزودیک فصل سوم

Recommended Posts

درود بر همه

با اومدن فصل سوم تصمیم گرفتم تاپیک بحث های اپیزودیک رو بزنم تا در مورد مسائلی که در قسمت های مختلف اتفاق می افته با هم صحبت کنیم.

این تاپیک مربوط به قسمت خاصی نیست و به نظرم بهتر دیدم همه ی قسمت ها توی یه تاپیک باشه.

می تونید نظر خودتون رو برای هر اپیزود بگید، یا اگه نکته ی خاصی دیدید متذکر بشید.

فقط نکته ی مهمی که مد نظرم هست اینه که خواهشا دوستانی که کتاب رو خوندن اسپویل نکنن یا اگر در صورت نیاز خواستید قسمتی رو برای روشن شدن مطالب بگید حتما در تگ اسپویلر قرار بدید.

سپاس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مرسی از تاپیک ِ خوبت. به نظرم در کل خیلی خوب بود.

- Barristan ریش و موش اونقدر که توی کتاب اشاره شده بود بلند نبود ...

- هنوز از این تالیسائه متنفرم

- این Bronn رو چقدر خوب به تصویر میکشن

- صورت Tyrion اونقدر که باید نابود نشده. واقعا" نصف دماغ میره توی داستان

- صحنه ی Unsullied ها رو میخواستم بالا بیارم مرتیکه ی الدنگ :دی

- متاسفانه توی چادر Mance ، نه زنش رو نشون داد نه Val رو.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

باریستان خیلی زودتر از چیزی که فکر میکردم وارد شد. غولها خیلی خوب به تصویر کشیده شده بودن. تیکه بین تیریون و تایوین عالی بود.

فکر کنم بیلیش قراره توی فیلم جای اون شوالیه دلقک رو بگیره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

شروع خوبی بود، ولی عالی نبود!

از رویارویی جان اسنو و منس ریدر راضی نبودم! خیلی کوتاه بود، داستانی که جان تو کتاب برای منس تعریف کرد را بیشتر دوست داشتم تا سریال!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

راستی Ghost اونجا چیکار میکرد !!؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظر خودم خیلی خوب بود ولی می تونست بهتر باشه.

اون دختر (جادوگره) کی بود؟ با دنریس چی کار داشت؟

بعد من آخرش نفهمیدم اون قلعه ای که راب رفت کجا بود؟ هارنهال؟ وینترفل؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به نظر خودم خیلی خوب بود ولی می تونست بهتر باشه.

اون دختر (جادوگره) کی بود؟ با دنریس چی کار داشت؟

بعد من آخرش نفهمیدم اون قلعه ای که راب رفت کجا بود؟ هارنهال؟ وینترفل؟

دنی از گنده شون اژدهاهاشو گرفت، اینا هم آدم فرستادن واسه کشتن دنی.

آره اونجا Harrenhall بود ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اقا شماها همیشه میگفتین یه شیپوری برای جورامون هست که دیو ها رو بیدار میکنه!

این جا تو همین قسمت اول دیو ها بیدارن که!

لطفا اگر کتاب خونی خواست ج.ابمو بده با کمترین اسپویل ممکن بگه!

یه چیز دیگه:

من خودم کتاب خونم ولی با این سریال فقط اشنا شدم و بعد از خوندن 600 صفحه اول کتاب اول دیدم همشو دارم تو سریال میبینم و واسه همین کلا گذاشتمش کنار.

به علاوه از نظر من همه چیز در قسمت 1 سیزن 3 داره طوفانی میاد و فوق العاده است!

دقیقا مثل شعار فصل 3: ََA STORM Is COMING

من که خیلی حال کردم یکی هم جواب منو بده حتما!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

Horn of Winter ، غول هایی رو که خوابن بیدار میکنه .... یک سریشون با Wildling ها همکاری میکنن الان .

اتفاقا همه متفق القولن که این اپیزود کند پیش رفته و یکسری جاهاشم بیخودی عوض شده که لازم نبوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

گفته شده شیپور من (:دی!) غولها رو از زمین بیدار میکنه. اما غولها توی کتاب هم وجود دارن و کامل از بین نرفتن. شاید برخی از غولها به خواب زمستانی رفته باشن و این شیپور اونها رو بیدار میکنه یا اینکه منظورش اینه که غولهای مرده که زیر زمین دفن شده اند با صدای شیپور جورامون زنده میشن و بیرون میان.(یه چیزی تو مایه های شیپور اسرافیل که مرده ها رو زنده میکنه)

یه چیز دیگه اینکه خیلی چیزها توی کتاب هست که توی سریال وجود نداره. خیلی چیزهای دیگه هم هست که وقتی کتاب رو بخونی توی سریال متوجهش میشی.

منم روایتی رو که جان در ملاقات با منس توی کتاب میگه بیشتر ترجیح میدم. اینی که توی سریال گفت خیلی سطحی بود و باور کردن منس خیلی غیر عادی!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

جورامون

اخه من کتاب خون هستم ولی چیکار کنم که 600 صفحه رو از کتاب اول خوندم گفتم خوشم میاد ولی همش برام تکراری بود یعنی شاید یه جزئیاتی بودا ولی نه اونقدر که تن به خوندن کل این کتابا بدم!

راستی من میگم با این اوصاف اسمتو از جورامون به اسرافیل تغییر بده!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اپیزود دوم خیلی بهتر از اولی بود...

اون حرفهای Cat چی بود دیگــــــــــــــــــــه ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

قسمت بهتری بود مخصوصا این که به آریا و برن بیشتر پرداخته بود...فقط جای دنریس خالی بود.

بعد این که برن وارگ هست دلیل اسپویل کننده ای داره؟ اگه نه میشه یه نفر بگه چه جوری یه نفر وارگ میشه؟ اصلا وارگ میشه یا از وقتی به دنیا میاد وارگ هست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بعد این که برن وارگ هست دلیل اسپویل کننده ای داره؟ اگه نه میشه یه نفر بگه چه جوری یه نفر وارگ میشه؟ اصلا وارگ میشه یا از وقتی به دنیا میاد وارگ هست؟

برن غیر از Warg یه چیز دیگه هم هست. برن یه مرحله بعد از Wargـه. Warg ها معمولا" از خون ِ First Men هستند ( پس معمولا" مال شمال هستن ) و باهاش زاده میشن. توی کتاب یه نشونه هایی از Warg بودن ِ یکی دو نفر دیگه از خاندان استارک هم داده شده به خواننده ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برن غیر از Warg یه چیز دیگه هم هست. برن یه مرحله بعد از Wargـه. Warg ها معمولا" از خون ِ First Men هستند ( پس معمولا" مال شمال هستن ) و باهاش زاده میشن. توی کتاب یه نشونه هایی از Warg بودن ِ یکی دو نفر دیگه از خاندان استارک هم داده شده به خواننده ...

خوب همین که یه نفر وارگ زاده میشه دلیلی داره یا همین طوری هست؟ مثلا چرا راب وارگ نیست (نیست؟ :دی)؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این قسمت عالی بود!

واقعا عالی!

اینم تو ای ام دی بی هم معلومه.

نمره قسمت 1 سیزن 3: 8/7

نمره قسمت 2 سیزن 3: 9/0

کلا من از داستان اریا خیلی خوشم میاد

راستی میگفتن این فصل یکی با نام بلک فیش میاد!

تو داستانه کدوم شخصیت حضور داره؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

راستی میگفتن این فصل یکی با نام بلک فیش میاد!

تو داستانه کدوم شخصیت حضور داره؟

Blackfish عموی Cat هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

وارگ بودن شدت و ضعف داره. حتی راب هم با دایرولفش تلپاتی داره. وقتی ریکان عصبی میشد دایرولفش هم وحشی میشد. توی بِرن این قوی تره و میتونه توی سامر بره. بعضی از وارگها حتی میتونن توی چندین نوع حیوان برن و یا حتی توی بدن انسان دیگه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
وارگ بودن شدت و ضعف داره. حتی راب هم با دایرولفش تلپاتی داره. وقتی ریکان عصبی میشد دایرولفش هم وحشی میشد. توی بِرن این قوی تره و میتونه توی سامر بره. بعضی از وارگها حتی میتونن توی چندین نوع حیوان برن و یا حتی توی بدن انسان دیگه.

اون حس کردن روحیه ی صاحب با وارگ فرق داره. ماها هم حیوونامون مارو حس میکنن، آیا وارگیم ؟ آیا کار درستیست ؟

Bran در واقع Greenseer هست که گنده ی این ژانگولربازیا میشه. از هر هزارتا Warg یا Skinchanger فقط یک نفر Greenseer هست. از استارکها فقط Jon و Arya و Bran وارگن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این قصه ای که کتلین درباره ی جان تعریف کرد، آشنا نبود ... !! تو کتاب نخوندمش یعنی ...

ولی دوست داشتم، همون حسی را که میخواستم منتقل میکرد ...

به نظرم قسمت 2 بهتر از 1 بود، حضور استارکها هم که بیشتر شد

تو کتاب جوجن و برن، نزدیکتر بودند به هم، فکر نکنم اون ارتباط در سریال هم برقرار بشه ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یعنی وقتی شما عصبانی میشی سگ و گربه ای هم که توی خونه دارید برخاشگر میشه؟ پس لابد شما هم وارگ هستی!

اینم نوعی از وارگ بودنه به نظرم، نوع خیلی ضعیف. انواع قویترش آریا و جان هستن. یا مثلا کسی مثل six skin که توی جلد 6تا حیوون میتونست بره از اونها قویتره و ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

جورامون شیپوری :دی ، ندیدی صاحب یک سک وقتی میبینه صاحبش با یکی به مشکل میخوره و یا نسبت بهش حس بدی داره ، سگه هم موضع میگیره ؟ سگ همسایه مون رو که ندیدی ، ولی رکس رو که دیدی دیگه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اقایان ما در داستان تا این جایی که شما کتاب خونا میخونین یعنی کتاب 5 از جان و اریا هم حرکت وارگی میبینیم؟(من اصلا کتاب نمی خونم و سریال میبینم فقط با اره یا نه جواب بدین که اسپویل نشه)ممنون!

راستی من فکر میکنم اون جملاتی کتلین در رابطه با جان گفت برای کتاب خونا هم جالب و زیبا باشه درست میگم یا نه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به مانوئل:

سگ همسایه شما یه رفتار غریزی داره و از صاحبش حمایت میکنه اما دایرولفهای حیوانات وحشی هستن و اصولا صاحبی ندارن اما همین قوی بودن حس وارگی در بین استارکها باعث شده دایرولفها اهلی بشن. به نظرم راب، ریکان و حتی سنسا هم وارگ هستن اما خودشون خبر ندارن.

به mohammadhoseinjj:

بله

برای من که اون تیکه صحبتهای کتلین جالب نبود. با توجه به چیزی که توی کتاب خوندم تصور اینکه کتلین برای جان دلسوزی بکنه غیر ممکنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

جناب جورامون شما فرمودین که لذتی براتون نداشت ولی این که با این همه بد خلقی ای که کتلین همیشه به جان داشت یهو معلومه شه یه بار تو قدیم واقعا تصمیم گرفته عوض شه ولی پیمانشو شکسته جالب نیست؟ اصلا؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری