رفتن به مطلب
Jon Snow

بحث های اپیزودیک فصل سوم

Recommended Posts

واقعا با دیدن کیفیت این قسمت فهمیدم با این که آدم کتاب خونی هستم این سریال رو با سریال دنبال کنم که همه اتفاقاش جدید و جذاب باشه برام.

فقط میتونم بگم دردناک و عالی و فوق العاده و بد و ... بود!!!!!!!!!

وایییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی...............

پسر خوب خب تو که میخوای اتفاقا برات جدید و جذاب باشه، زمانی که کتاب رو اول بخونی هم برات جدید و جذابه ، تازه چیزای بیشتری رو متوجه میشی.

یه زمانی که میگفتی کتاب پیف پیف. حالا هم که داری خودتو گول میزنی که چون سریال کیفیت داره ، کتاب نخونم!!

یعنی عالــــــــــــــــــــیی تو

ببین من خودم کتاب خون هستم ولی وقتی 2 فصل اول سریال رو دیده بودم نشستم کل کتاب اول رو خوندم... بله کتاب زیبا بود ولی حس کردم به جز جزئیات واقعا این سریال بر خلاف بقیه فیلم هایی که از روی کتاب ساخته میشه خوب دراومده و تصمیم گرفتم که کلا برای این داستان سریال رو ببینم...

بازم توی شک بودم که با دیدن کیفیت ساخت این قسمت دیگه تصمیمم حتمی شد...

و هیچ وقت نگفتم کتاب اشغاله ولی شما کتاب خونا هی به سریال تیکه میاین منم یه چیزی میگم

به هر صورت تو این داستان فقط سریال رو میبینم..... همین!

این تفاوت و شباهتی که میگین !

توی کتاب اول .. خط به خط کتاب با پلان به پلان سریال یکیه .. و هیچ تفاوتی نداره.

اما از کتاب دوم کتاب و سریال قدم به قدم از هم فاصله می گیرند . خوندن کتاب خیلی کمک می کنه که شخصیت ها رو بهتر بشناسی و باهاشون ارتباط خیلی عمیق تری پیدا کنی .. البته توی سریال سازی هم سعی کردن باهوش باشن .. مثلا با بردن (شی) پیش (سنسا) سعی کردن احوالات درونی سنسا رو نشون بدن در صورتی که سناس توی کتاب خیلی تنها تره و هیج حامی و هم صحبتی نداره و تا قبل عروسی اصلا شی رو نمی بینه و نمی شناسه ... و 100 تا چیز دیگه

اما در کل به نظر من این فاصله کتاب و سریال اصلا نگران کننده نیست.. سریال هر جایی که بره مجبوره در آخر خودشو به کتاب نزدیک کنه و تابع تصمیمات کتاب باشه

مثلا این جدایی برن از بردار کوچکترش که تو قسمت 9 فصل 3 افتاد.. توی کتاب آخر های کتاب 2 همونجایی که وینتر فل و آتیش زدن می افتاد....

---

اما حالا برای من سئوال اینه که ! هدف سازندگان سریال از اینکه آریا رو اینقدر به تایون لنیستر نزدیک کردن و هیچ اتفاقی هم صورت نگرفت چی بوده ؟ صرفا جذابیت و تعلیق ؟! یا یک ضمینه چینی از کتابهای بعدی که ما هنوز نخوندیم.... ؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

خب من هم بلاخره این قسمت شوم Rains of Castamere رو دیدم! الان هیچ حرفی ندارم بزنم فقط این عکس رو اینجا میذارم که خودش گویای همه چیزه!

Red_Wedding_by_FatherStone.jpg

پ.ن: همه تو این عکس حضور دارن، راب، والدر فری، کتلین، اگان فری (Jinglebell)، حتی ادمور و روزالین؛ فقط نمیتونم روس بولتون رو پیدا کنم، نمیدونم کشیده شده یا نه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سمت چپ راب که میشه سمت راست من یکی هست خنجر دستشه از خنجره هم داره خون میچکه احیانا اون روس بولتون نیست؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

واااااااو... چه عکس فجیع و ترسناکی! کاملا" فضای اون لحظه رو میده به آدم.

اون اقایی که اون عقب_ سمت چپ عکس_ با خنجر کوبیدنش به دیوار هم قیافش اشناست. کیه به نظر شما؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

قسمت ده هم اومد و رفت ! مونده یه سال دیگه تا دوباره چشممون به جمال سریال روشن بشه .

این قسمت هم خوب بود ، البته به هیچ وجه به اندازه قبلی خوب نبود .

به اندازه قسمت های 10 سریال های قبلی هم کنجکاوی رو برنمی انگیخت !

خسته شدم از بس دنریس آخر هر سیزن به یه موقیت رسیده

از کاری که رمزی بولتون کرد خیلی خوشم اومد ، اما امیدوارم بالون این بولتون ها رو سرجاشون بشونه و بعد بره به حساب فری های کثیف برسه که دست انداختن رو قلمرو خیلی وقت پیش مردان آهن ، یعنی ریورلند .

خسته شدم انقدر این استنیس رو در آرامش دیدم ! پس این تایووین جلبک با اون ارتش بیشمار های گاردن دارن چه میکنن !؟؟؟؟؟؟ خیلی وقت پیش باید درگون استون محاصره میشد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اپیزود خوبی بود مخصوصا جر و بحث جافری و تایوین و مواجه ی جان با ایگیرت.

اونجایی که سر گرگ رو گذاشته بودن رو بدن راب داغ دلم رو تازه کرد دوباره

اون داستانی که برن در مورد آشپزی گفت که پسر شاه رو کشت و به خورد خودش داد رو من مطمئنم قبلا شنیده بودم نمیدونم کجا ولی شنیده بودم قبلا. والدر فری هم به سرنوشت همون آشپز در میاد بخاطر اینکه مهمانش رو سلاخی کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اونجایی که سم به برن گفت که حتی هودور رو هم می شناسه کلی ذوق کردم . خیلی وقت بود هیچ لحظه شادی تو سریال دیده نمی شد. ( البته غیر از پیروزیهای دنریس که بیشتر ناراحت کننده است تا خوشحال کننده)

از برگشت جان به کسل بلک و پیش سایر برادران خیلی خوشحال شدم. اصلا" از وحشیها خوشم نمیومد ولی صحنه ای که ایگریت به جان تیر می زد چهره اش و بازی اش خیلی فوق العاده بود.

چقدر این قسمت تیکه تیکه بود. از این طرف به اون طرف می پرید تا یکجوری جمع و جورش کنه.

از صحنه آخر هم اصلا" خوشم نیمود. به زور می خوان به آدم تحمیل کنن که دنریس خیلی عظمت داره.

خب دیگه. تموم شد تا سال دیگه . اگر عمری و اینترنتی باقی بود بقیه شو خواهیم دید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این قسمت فقط قصدشون این بود از همه از یه سکانس بیارن دیگه.

تقریبا خوب بود. من ۸.۵ میدم!

نکته ی قابل توجهی نداشت فقط یه سکته ی ناقص سر قضیه ی جان زدم گفتم اینم به دیار استارک ها شتافت

یه جورایی هم میشه گفت هپی اندینگ بود و اصلا از اون صحنه ی آخر که دنریس رو این طوری نشون داد خوشم نیومد!

می خواستم قسمت آخر رو ۲ بار ببینم ولی دارم منصرف میشم...

و در آخر باز ما موندیم و یک سال خماری! باشد که HBO رستگار شود و تعداد قسمت ها را بیشتر کند :دی

شایدم شروع کردیم به خوندن کتاب ها!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ا

و در آخر باز ما موندیم و یک سال خماری! باشد که HBO رستگار شود و تعداد قسمت ها را بیشتر کند :دی

شایدم شروع کردیم به خوندن کتاب ها!

حالا که تا سال دیگه وقت داری کم کم شروع کن به خوندنش. حیفه کتابارو از دست بدی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تمام شــــــــــــــــــــــد . . .

یه حال درست و اساسی به جنازه راب دادن نا مردا سر گری ویند رو روی برنش گذاشتن آریا هم با دیدن این حرکت و حرفای اون سرباز ها کاملاً وحشی شد و تصمیمشو برای رفتن به براووس گرفت موفق میشه ؟؟ اگه بره براووس با توجه به فرقه هایی که توی براووس هست چه اتفاقی براش میوفته؟؟؟

کثافتاااااااااااااااااااا والدر فری و روز بولتون چقدر خوشحال بودن . . . بلاخره رمسی هم به طور کاملاً رسمی معرفی شد مرتیکه مریض . . . فری ها و بولتون ها سالم میمونن یا شمال انتقامش رو میگیره ؟؟؟؟

جافری فکر کرد تایوین هم مثل باقیه هرچی بخواد میتونه بهش بگه

تیریون قشنگ جافری رو تهدید کرد این بار دوم بود اینجوری جافری رو داشت تهدید میکرد . . . دیالوگش با تایوین هم خوب بود بیچاره با حرفی که تایوین بهش زد نابود شد جمله برتر دیالوگشون هم از تیریون بود : شمالیها هیچوقت فراموش نمیکنن

سرسی بنده خدا خودشم دیگه به حیوون بودن پسرش (جافری) اعتراف کرد موقعی که داشت راجع به بچه هاش با تیریون صحبت میکرد خیلی احساساتی شده بود ازش بعیده

جیمی هم که به آغوش گرم خانواده برگشت با توجه به تغییراتی که توی طول سفرش داشت آیا روابطش با سرسی مثل قبل میشه ؟؟؟

بیلون گریجوی هم که یه کادو خفن واسش فرستادن بره حال کنه نسلش منقرض شد خواهر تیان هم که راه افتاد بیاد نجاتش بده تیان نجات پیدا میکنه ؟؟؟

برن رفت اونور دیوار خیلی دوست دارم ببینم چه اتفاقاتی براش میوفته میتونه کلاغ سه چشم رو پیدا کنه ؟؟؟؟

واریس زمانی که با شی صحبت میکرد نشون داد به چه دلیل اینقدر هوای تیریون رو داره نقشه هایی در آینده واسش داره ولی آیا راست میگفت ؟؟؟

سنسا اولش خوشحال بعد گریون بدبخت تر از این بشر تو کل داستان وجود نداره . . . فعلاً

استنیس هم که گوش به فرمان ملیساندر (بلاخره به درد خورد) و داووس افرادش رو به جای جنوب داره میبره به آشفته بازار شمال میتونه اونجا موفق بشه یا نه ؟؟؟؟

جان برگشت توی شرایطی که کسل بلک فرمانده نداره باید برای مقابله با وحشی آماده بشن آیا استنیس به موقع برای کمک میرسه؟؟؟

فصل تمام شد با کلی علامت سوال با اینکه پایان هیجانی مثل دو فصل قبل نداشت ولی همین علامت سوالهاست که رو مخ میرن

فکر میکنم اگه تایم بین هر فصل کمتر از 10 ماه بشه خیلی بهتره چون بازیگر ها بچه مثل برن یا آریا نصبت به فصل دو خیلی بزرگتر شده بودن حالا 1 سال دیگه هم که بگذره بزرگتر میشن همین موضوع دردسر ساز میشه چون توی داستان شخصیتا سنشون زیاد بالا نمیره

10 ماه لعنتی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خسته شدم از بس دنریس آخر هر سیزن به یه موقیت رسیده

عزیز من دنریس نگو بگو اسپارتاکوس راه افتاده هی برده آزاد میکنه مسخره کرده ملتو

این داستانی که برن تعریف کرد خیلی آشنا بود کجا خوندم یادم نمیاد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

راستی این سم مگه چه قدر شیشه اژدها پیدا کرد که داشت بذل و بخشش می کرد؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درود دوستان

یه مدتی هست عضوم اما بیشتر از پستها استفاده میکنم تا پست بدم ولی ایندفعه اعصابم خراب شد یک سوال از دوستانی که کتاب رو خوندن داشتم این ییگردید میمیره به سلامتی یا نه؟ ( اسپویل و اینا هم مهم نیست اگه تو پخ بگید، ممنون میشم ) وقتی تیر زد به جان اونم نه یکی سه تا میخواستم برم تو مانیتور خرخرشو بجوئنم :دی ولی انصافا بازیش توی این سکانس خیلی عالی بود، میخواستم کتاب رو شروع کنم اما دیدم دو جلد از پنج جلدی که تا الان اومده بیشتر ترجمه نشده پشیمون شدم حالا باید تا 2014 صبر کرد تا ادامه ی سریال بیاد... خیلی سخته واقعا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
درود دوستان

یه مدتی هست عضوم اما بیشتر از پستها استفاده میکنم تا پست بدم ولی ایندفعه اعصابم خراب شد یک سوال از دوستانی که کتاب رو خوندن داشتم این ییگردید میمیره به سلامتی یا نه؟ ( اسپویل و اینا هم مهم نیست اگه تو پخ بگید، ممنون میشم ) وقتی تیر زد به جان اونم نه یکی سه تا میخواستم برم تو مانیتور خرخرشو بجوئنم :دی ولی انصافا بازیش توی این سکانس خیلی عالی بود، میخواستم کتاب رو شروع کنم اما دیدم دو جلد از پنج جلدی که تا الان اومده بیشتر ترجمه نشده پشیمون شدم حالا باید تا 2014 صبر کرد تا ادامه ی سریال بیاد... خیلی سخته واقعا

نميدونم اين کاری که دارم مي کنم درسته يا نه ولی:

آره داداش، ييگريت هم اگه خدا بخواد تو فصل بعد مي ميره!

البته اگر اين دوستان سريال، باز تغييری تو روند داستان ندند!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نمی دونم چرا از این دنریس بدم میاد بنده خدا همش اسیر آزاد میکنه و استراتژی های خوبی داره اما یکم از خود راضی با اون سه تا اژدهاش

کلا هم تو این سه تا فصل از همه بیشتر پیشرفت داشته

جافری هم خوب کنف شد هر بار که حالش گرفته میشه حال میکنم (البته از بازی خوب بازیگرش نگذریم که واقعا نقش چندش رو خب بازی میکنه)

من کتاب رو نخوندم اما از A Wiki of Ice and Fire یه چیزایی دستگیرم شده مثلا زیر اسم راب استارک زده 283-299

و برای جافری زده 286-300 یعنی یک سال بعد از راب

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

باز هم فیلم کتاب رو تحریف کرد و باز هم یه اتفاق غیر منطقی دیگه افتاد . توی کویینز کرون ( البته توی فیلم هیچ اشاره ای به اسم کوئینز کرون نشد ) جان از وحشی ها جدا شد .

چطور جان که سواره و در مسیر مستقیم و برای دادن یک خبر مهم به سمت کسل بلک می تاخت بعد از سم رسید کسل بلک ؟ جان حداقل نصف روز زودتر از برن از کویینزکرون راه افتاد . برن هم که حداقل چند ساعتی رو توی نایت فورت منتظر مونده . چطوری جان سواره یک مسیر مستقیم رو از مسیر غیر مستقیم دار و دسته پیاده شامل یه پسر و فلج و یه عقب مونده و بعدش یک پسر چاق و یک زن با بچه نوزادش دیرتر طی کرده ؟

بابا حداقل تحریف می کنین کتاب رو اشکال نداره سوتی های این جوری ندین .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فصل 3 هم بالاخره تموم شد...

حیف که اینقد تحریف کرده بودن داستانو...تو کتاب خیلی هیجان داستان بیشتره ولی تو سریال با این پس و پیش کردن اتفاقا باعث شدن نامفهوم بشه داستان...

تا 10 ماه دیگه چیکار کنیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به سپهر:

انقدر راحت اسپویل نکنید! مطالبی که اسپویل هستن رو توی اسپویلر بذارید. اینجا تاپیک بحث اپیزودیک فصل سوم هست و مطلبی که شما گفتید به فصل بعد مربوط میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من یه سئوال دارم داداش کاتلین هیچ کاری نمی کنه واسه خواهرزاده اش ؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چی کار کنه؟! اون لایسای خل و چل میذاره کسی به رابرت نزدیک بشه؟ پسر رو که یه بچه ی لوس و ضعیف بار آورده که تو شرایط وستروس فکر نمیکنم زیاد عمر کنه.خودشم مثه بچه ها پست دیوارای ایری قایم شده؟

یعنی این بچه های هاستر تالی نوبرن.یکی از یکی احمق تر.اینقدری که از اینا حرص می خورم کارای جافری حرصم نمیده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

با توجه به اینکه اپیزودها تموم شد. میخواستم یه سوال بپرسم : آیا این احتمال وجود داره که بلک فیش به ایری بره وبتونه اون خواهر احمقش رو راضی کنه که نیروهاش رو وارد میدون جنگ کنه؟

یه سوال دیگه هم داره ولی اسپویلری:

آیا ایری به سنسا و تیریون میرسه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سلام

با توجه به اینکه اپیزودها تموم شد. میخواستم یه سوال بپرسم : آیا این احتمال وجود داره که بلک فیش به ایری بره وبتونه اون خواهر احمقش رو راضی کنه که نیروهاش رو وارد میدون جنگ کنه؟

یه سوال دیگه هم داره ولی اسپویلری:

آیا ایری به سنسا و تیریون میرسه؟

تو کتابای بعدی که چنین کاری نمیکنه.اون خودش جزو نیروهای ایری بود و وقتی حماقت لایسا رو دید راه افتاد با کتلین برگشت ریوران.اون بهتر از هر کسی میدونه که نمیشه لایسا رو راضی کرد

تیریون که به قتل جافری متهم میشه و از وستروس فرار میکنه.لیتل فینگر هم سانسا رو با نام جعلی آلایانه استون فراری میده و با خودش به ایری میبره.اونجا به نامزدی رابرت ارن فرزند لایسا در میاد.و با توجه به نفوذی که روی رابرت داره میشه تا حدی گفت که وارث ایریه.یه سری حدس و گمان های دیگه هم هست.در کل موضوع دور از انتظاری نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چقدر بده که وقتی میخوای یه پاسخی رو نقل قول کنی ، اسپویلش مشخص میشه

اما در مورد جواب سوال اولتون : به نظر شخص من که چنین مسئله ای غیر ممکنه ! بلک فیش اگه میتونست اون زن رو راضی کنه ، وقتی راب زنده بود این کار رو میتونست بکنه .

لایسا زمانی که نتیجه جنگ مشخص نبود وارد جنگ نشد ، الان که جنگ نتیجه ش معلومه ، محاله وارد جنگ بشه . حداقل برعلیه لنیستر ها وارد جنگ نمیشه .

البته باید دید بلک فیش به چه نتایجی میرسه اونجا .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

داداش کتلین؟ ادمیور رو میگی؟ واسه کدوم خواهر زاده اش کاری نکرد؟ به خاطر راب حاضر شد با دختر والدر فری ازدواج کنه. الان هم که زندانیه و کاری از دستش بر نمیاد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

هویج خاصیتش از ادمور بیشتره تازه الانم که توی زندانه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری