رفتن به مطلب
Jon Snow

بحث های اپیزودیک فصل سوم

Recommended Posts

قسمت سوم خوب بود ولی چیزی که یه اتفاق غیر منتظره برای منی که کتاب رو نخوندم داشته باشه نداشت...فقط این که دنریس واقعا می خواد یه اژدها بده به اون یارو؟! این بشر دیوونه س یا نقشه ای داره؟

این قسمت: ۹

یعنی قطع شدن ِ دست ِ Jaime Lannister ، اونم دستی که باهاش شمشیر میزنه ، برات غیرمنتظره نبود ؟

چرا اتفاقا وقتی می خواستم پست بزنم می خواستم اینو بنویسم ولی توی اون صحنه تقریبا انتظار داشتم یه بلایی سر جیمی بیاد...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اونی که آخر سر تئون رو نجات داد "رمزی اسنو" باید باشه. اونهایی هم که شکنجه اش میدادن از زیر دستهاش بودن. اینکه رمزی میاد و زیر دستهاش رو میکشه برای این نشون دادن تا به خوبی با شخصیتش آشنا بشیم. احتمالا فرصت نمیشه بقیه کارهاش رو توی فیلم نشون بدن و سعی کردن توی همین یه مورد کار رو تموم کنن.

بلک فیش خیلی خوب بود. صحبتهای راب با ادمیور هم همینطور اما قسمتهای مربوط به استنیس و ملیساندر داره خیلی از کتاب دور میشه.

منم دقت کردم یه یانکای روی نقشه نیست. من فکر میکنم چون اتفاق خاصی توی یانکای نمیافته روی نقشه نیست اما نباید حذف بشه. اگه حذف بشه یعنی باید محاصره و نبرد میرین رو هم حذف کنن! یا اینکه بگن آستاپوریها اینکار رو میکنن. امیدوارم یانکای حذف نشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این فصل خوش ساخت تر به نظر میرسه، نسبت به فصل 1 و 2 !

ولی این پراکندگی داستان کمی اذیت میکنه! سریال به خوبی کتاب به جزئیات نمی تونه بپردازه! اینکه کاراکترها را یک قسمت درمیون می بینیم هم کمی اذیت میکنه ... کلن نقش جان و برن و سنسا و آریا خیلی کمرنگ بود تو این 3 اپیزود! البته خود دنی و راب و کتلین و جیمی هم فکر کنم توی 2 اپیزود دیدیم ... یکجوری این ازدیاد کاراکترها، از قشنگی داستان کم کرده ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خوش ساخت تر هست ولی فصل اول خیلی به کتاب وفادار تر بود! میشه گفت تقریبا تحریف مهمی نداشت! فصل دوم فاصله اش از کتاب بیش تر شد، اما این فصل دیگه خیلی داره پرت میزنه! واقعا بعضی از تغییراتش داره آزار دهنده میشه! امیدوارم به روال سابق برگرده و دیگه کتاب رو بیش تر از این تحریف نکنه، وگرنه با این روند ما به زودی با داستانی کاملا متفاوت و مستقل از نغمه مواجه خواهیم شد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من تقریبا تا وسطای کتاب 3 رو خوندم و تا اینجا هیچ حرفی از تیون زده نشده نمیدونم چرا با وجود این همه اتفاقای مهمی که تو کتاب 3 هست اینقد گیر دادن به تیون!

قسمت 3 هم که به نظرم یکی از خسته کننده ترین قسمتا بود...تنها اتفاق مهمی که نشون دادن همون قطع شدن دست جیمی بود...

بجای اینکه اول کشته شدن white walker با dragonglass که سم میکشه رو نشون بدن صاف رفتن سراغ خونه craster!

من که کلا با این سه قسمت حال نکردم امیدوارم بقیش بهتر باشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان فصل سوم سریال مخلوط کتاب سوم و چهارم هست.

ولی همه از قسمت سوم خیلی خوششون اومده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظرم کلا قضیه کشته شده آدر به دست سم رو حذف کردن! خیلی بده اگه نشون ندن.

اگه میخواستن نشون بدن باید توی همون اپیزود اول که سم با آدر روبرو میشد نشون میدادن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظرم کلا قضیه کشته شده آدر به دست سم رو حذف کردن! خیلی بده اگه نشون ندن.

اگه میخواستن نشون بدن باید توی همون اپیزود اول که سم با آدر روبرو میشد نشون میدادن!

شاید بذارن وقتی که با Gilly فرار میکنه.

چون Slayer خیلی باحال بود سوژه ش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منم دقت کردم یه یانکای روی نقشه نیست. من فکر میکنم چون اتفاق خاصی توی یانکای نمیافته روی نقشه نیست اما نباید حذف بشه. اگه حذف بشه یعنی باید محاصره و نبرد میرین رو هم حذف کنن! یا اینکه بگن آستاپوریها اینکار رو میکنن. امیدوارم یانکای حذف نشه.

اسپویلر جواب اسپویلر!

[justify]حالا که بیشتر دقت کردم، نظرم عوض شد. فکر میکنم اون شهری که تو نقشه فکر کردیم میرینه، در حقیقت Yunkai باشه! چون هم اندازه اش کوچیکه (میرین بزرگ تر از آستاپوره) هم محل قرار گیریش به Yunkai نزدیک تره تا میرین! ضمن این که با توجه با اسم قسمت دهم این فصل (Mhysa) و این که این کلمه اولین بار تو فتح Yunkai مطرح میشه، میشه نتیجه گرفت که تو این فصل فقط تا تسخیر Yunkai رو نشون میده و وقایع میرین میره واسه فصل بعد، و احتمالا به همین خاطره که میرین تو نقشه این فصل وجود نداره.[/justify]

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آره، اینی که میگی منطقی تره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
وارگ بودن شدت و ضعف داره. حتی راب هم با دایرولفش تلپاتی داره. وقتی ریکان عصبی میشد دایرولفش هم وحشی میشد. توی بِرن این قوی تره و میتونه توی سامر بره. بعضی از وارگها حتی میتونن توی چندین نوع حیوان برن و یا حتی توی بدن انسان دیگه.

یه چیزی ، تو ویکی نوشته Warg و Skinchanger یکی هستن. ولی خود ِ مارتین میگه Warg واسه گرگه ، Skinchanging واسه حیوانات کلا" :

Here’s what George said when I asked him that question shortly after ASoS was published:

Elio: In SoS, Jon mentions that he sees skinchangers _and_ wargs among the wildlings. What’s the difference?

GRRM: A warg is bound to a wolf. Skinchanger is a more general term. All wargs are skinchangers, but not all skinchangers are wargs.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منم فکر میکردم که warg و skinchanger یکی هستن. اما با این حرف مارتین وارگ میشه زیر مجموعه skinchanger

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

پس با این حساب برن و اورل skinchanger هستن؟

چون توی سریال به اورل میگن وارگ...یعنی اشتباهه سریاله؟

جوجن رید چطور؟ اون چیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خوب نه تو سریال هم میگن که الان وارگه بعد احتمالا بعدا اون پسره که همراه برنه میگه skinchanger هستی!

چون وقتی برن گفت که کلاغ سه چشم و اینا اونم گفت که این دیگه فراتر از وارگ هست!

به نظرم هر قسمت به قسمت داره بهتر میشه ولی این فصل چون نصف کتاب 3 و یه جاهایی از کتاب 4 هست این جوریه. من با این که کتاب نغمه رو نمی خونم ولی میگم فصل 4 وفادارتر خواهد بود احتمالا@!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
خوب نه تو سریال هم میگن که الان وارگه بعد احتمالا بعدا اون پسره که همراه برنه میگه skinchanger هستی!

احتمالا از لفظ Skinchanger اصن استفاده نشه برای اینکه کسی گمراه نشه.

من با این که کتاب نغمه رو نمی خونم ولی میگم فصل 4 وفادارتر خواهد بود احتمالا@!

واقعا خیلی علمی و حساب شده. احسنت !

همین که با وجود اینکه کتابارو نمیخونی انقدر ظریف نظر میدی من شخصا" ممنونم

( اونروزی که شروع کنی کتاب خوندن ، من دست از سرت ور میدارم محمد )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

احتمالا از لفظ Skinchanger اصن استفاده نشه برای اینکه کسی گمراه نشه.

من با این که کتاب نغمه رو نمی خونم ولی میگم فصل 4 وفادارتر خواهد بود احتمالا@!

واقعا خیلی علمی و حساب شده. احسنت !

همین که با وجود اینکه کتابارو نمیخونی انقدر ظریف نظر میدی من شخصا" ممنونم

( اونروزی که شروع کنی کتاب خوندن ، من دست از سرت ور میدارم محمد )

کدوم وری؟

چیزی شده؟

من خدای نظر دادنای مفیدم نه؟ منوال!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب تو قسمت چهارم بازم یه تحریفاتی دیدیم. سر لوراس به جای برادر علیلش به سنسا پیشنهاد شد. توی قسمتهای قبلی هم لباس سفید گارد شاهی رو تن لوراس ندیدیم، احتمالا هنوز جزو گارد شاهی نشده(یا اینکه اصلا نمیشه)

قسمتهای مربوط به جیمی قشنگ بود.

چرا تیون به رمزی(؟) گفت که برن و ریکان رو نکشته؟ از این حرکت خوشم نیومد! :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این قسمت اولین قسمتی از سیزن 3 بود که نمره 10 لیاقتشه!

عالی بود.

اون جایی که دنریس شلاق رو انداخت زمین همه اون مردا دنبالش بودن عالی بود!

عالی!!!!!!!!!!!!!!!!!!

تیکه اریا هم عالی بود.

تیکه جیمی هم عالی بود!

ولی برن بازیگرش خیلی زشت شده!

حالم رو بهم میزنه بازیگرش!

ولی قسمت 9 سیزن 1 و قسمت 10 سیزن 1 و قسمت 9 سیزن 2 و قسمت 4 سیزن 3!

این 4 قسمت حقشون 10 از 10 است!

عالی بود!

من چی جوری تا هفته بعد صبر کنم؟

منوال تو یه چیزی بگو!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این قسمت واقعا خیلی از قسمت های قبل سر بود! خیلی خوشم اومد!

Great Sept of Baelor عالی بود! از معدود جاهایی بود که فیلم تونسته بود شکوه کتاب رو به تصویر بکشه! هیچی تو توصیف قشنگی این ساختمون ندارم که بگم! و البته دیالوگ های مربوط به این صحنه هم خیلی فوق العاده بودند!

Lady Olenna هم که ترکونده! هم دیالوگ هاش با سرسی هم با واریس خیلی خوب بودند! هرچند خارج از کتاب بودند ولی ما به خاطر خوب بودنشون گذشت میکنیم! البته نباید واریس میفهمید لیتل فینگر قصد داره سانسا رو با خودش ببره!

دنریس هم خیلی خوب بود! همون طوری که انتظار داشتم! از صحنه ی آخرش (خروج از آستاپور) هم خیلی خوشم اومد!

وقایع Craster's keep هم خوب بود، به جز این که وصایای لرد مورمونت به سم رو نشنیدیم!

و ما هم چنان در تعجب از چند و چون این ماجرای تیان مانده ایم! بلاخره اون یارو رمسی هست یا نه؟ از لحن صحبتش احساس نکردم که رییس اون افراد باشه، انگار واقعا خدمتکارشون بود! و یه سوال، اونجا واقعا Moat Cailin بود؟ من فکر میکردم Moat Cailin باید مخروبه باشه، تو مایه های هارن هال!

پس این یکی پیش بینیم درباره فیلم درست از آب دراومد! (جایگزین شدن لوراس با سر ویلاس) خدا کنه بقیش درست نباشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

وقایع Craster's keep هم خوب بود، به جز این که وصایای لرد مورمونت به سم رو نشنیدیم!

و ما هم چنان در تعجب از چند و چون این ماجرای تیان مانده ایم! بلاخره اون یارو رمسی هست یا نه؟

اون یارو که صد در صد رمزی اسنو است، یادمه یکی از دوستان، تعریف کردند تو کتاب، رمزی برای تنوع، کاری کرد که تئون فرار کنه و دوباره دستگیرش کردند، اینجا هم همین اتفاق افتاد، با کمی تغییر در جزئیات ...

بهترین سکانسها : یکی سکانس جیمی بود و یکی سکانس دنی ...

اولی بسیار تحت تاثیر گذاشت منو، کمی حس همدردی کردم باهاش

دومی هم، خیلی هیجان انگیز بود ... لذت بردم از این حرکت آخر فیلم ...

این نیش دراز آریا هم، خیلی جالبه ، بهترین بازیگر کودک در این مجموعه است، دیالوگهای سکانس مربوط به آریا هم خوب بود ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این قسمت واقعا عالی بود...

تا این جا بهترین قسمت این فصله.

همه چیز خوب بود مخصوصا بخش آخر که دنریس زد همه رو پکوند (عاشق این دراکارس گفتنشم :دی) فقط جای جان خالی بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

امان از اون جایی که گفت دراکاریس!

و از اون جاییکه شلاغ رو انداخت زمین!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این فصلش خیلی قشنگه هرچی هم میره جلو تر قشنگ تر میشه .

فقط این برن روز به روز داره رشد میکنه بی مزه شده . بچه که بود خوشگل بود .

تورس و بریک داندریین رو هم تو فصل های قبلش درست حسابی معرفی نکردن کسایی که کتاب رو نخوندن گیج میشن .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تورس و بریک داندریین رو هم تو فصل های قبلش درست حسابی معرفی نکردن کسایی که کتاب رو نخوندن گیج میشن .

جالبش اینجاست که Beric توی فصل اول، سه ثانیه جلوی دوربین ظاهر شد که بازیگرشم یکی دیگه بود ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

قسمت چهار رو تازه دیدم . داستان دنریس توی فیلم از دنریس توی کتاب هم احمقانه تره .

در هر حال مفت مفت مارتین دنریس رو صاحب یه ارتش کرد

Jorah The Andal جان ، اگه ناراحت نمی شی بگم من با این کاراکتر اکانت شما خیلی مشکل دارم .

هر چند از دنریس بدم می آد ولی سر جورا بازی خیلی کثیفی باهاش می کنه .

قبلش هم که اعتبار خاندانش رو زیر سوال می بره بعدش هم به خاطر این که ند استارک بر خلاف خودش آدم شریفیه یه ضد تبلیغ اساسی علیه استارک ها راه می اندازه .

قراره کی شاهد داستان جدایی جوراه از دنریس باشیم ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری