رفتن به مطلب
Jon Snow

بحث های اپیزودیک فصل سوم

Recommended Posts

من یک سوال دارم . اگه کسی هست که سریالو می بینه وکتابارو نخونده لطفا" جواب بده.

واقعا" برا شماها هم فصل سه سریال نسبت به دو فصل قبل افت کرده ( از لحاظ شخصیت پردازی و روایت داستان و ... ) یا ما کساییکه کتابو خوندیم به خاطر انحرافاتی که نسبت به کتاب داره اینقدر روش حساس شدیم؟

به نظر منم سریال توی فصل ۳ حداقل تا این جا افت داشته.

حالا افت می تونه کسل کنندگی و نداشتن صحنه های هیجان انگیز باشه.

البته اینو بگم که قسمت ۸ واقعا خوب بود. ولی در کل راضی نبودم.

اتفاقاً من این فصل رو بیشتر از قبلیا دوست دارم . هیجان هم کم نداشته ٬ جنگ هاشم اینجوری که تا الان و تو تریلرها دیدم بهترشده داستان هم جلو تر رفته جذاب تر شده .

البته هنوز کتاب ۳ رو نخوندم شاید وقتی تحریف ها رو دیدم یه خرده زده بشم . که انگار تو این فصل خیلی زیاد شده ...

تا این جا که ما جنگی ندیدم...شما دیدید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
تا این جا که ما جنگی ندیدم...شما دیدید؟

منظورم مبارزه بریک و سندور بود . شاید تو کل فصل یکی دو تا صحنه بیشتر نباشه ولی در مقایسه با فصلای قبل بهتر در اوردن .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
من پیش قدم بشم و قبل این که اونی که طرف صحبتتون بود، جواب بدم ، جدا از نظر شخصی که ممکنه تاثیر گرفته از همون چیزی باشه که شما بهش اشاره کردین ، منتقد ها روی کاملا خوشی به فصل های بالاتر نشون دادن ، تو مقاله ای که تحت عنوان سریال بازی تاج و تخت تو مخزن قرار گرفته تا ترجمه بشه به این نکته اشاره میشه که امتیاز منتقدین به سریال روند رو به رشد داشته و از نمره هفتاد و اندی در قسمت اول به امتیاز چشمگیر نود در قسمت سوم رسیده .

به همین علت میشه مطمعن بود که کیفیت ساخت و پرداخت کاملا رشد کرده که تونسته نظر منتقدین رو اینچنین جلب کنه .

این خیلی معیار خوبی برای داشتن دید بیطرفانه تر نسبت به سریاله. مخصوصا" اینکه تعداد بیننده ها هم بنا بر امار افزایش چشمگیری داشته و همینطور تعداد دانلودهای سریال!

سریال افت نداشته فقط چون که توی این 8 اپیزود شاهد صحنه های هیجانی و شوک آور نبودیم یه مقدار خسته کننده شده برامون و فکر میکنیم افت کرده من توی یه فروم دیگه هم گفتم که به این فصل باید به دید یک پیشنمایش و آماده ساز برای اتفاقات مهمی که قراره توی فصل بعد بیوفته نگاه کنیم
من هم حرف جناب samiano و ریگار را تایید میکنم

در واقع اصول هر سریال این طوریه که چند قسمت خسته کننده یعنی عادی یک قسمت فوق العاده رو میسازه و کل فصل 3 هم فکر میکنم در قسمت 9 و 10 انقلابی داشته باشه!

همین

من خودم سیزنهای یک و دو رو یکجا پشت سر هم دیدم و فکر میکنم یک علت تاثیر گذاریش همین بود. اینجور یک به یک دیدن قسمتها مخصوصا" که اتفاقا رو مثل پازل تیکه تیکه نشون می ده, یک مقدار خسته کننده است ولی مطمئنا" تو دو قسمت اخر همه چیز درست و حسابی جمع و جور میشه.

البته از تغییرات سریال نسبت به داستان هیچ جوری نمی شه گذشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

همه آماده باشیم برای 2 قسمت طوفانی!

حالا یه ضد حال= فردا قسمت 9 پخش نمیشه میره هفته بعد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این 2 شنبه ای که میاد پخش میشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

یه هفته تاخیر خورده بود..............................................

همین!!!!!!!!!!!!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این هفته مثل اینکه روز ملی آمریکاس یا یه همچین چیزی و قسمت 9 پخش نمیشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
این هفته مثل اینکه روز ملی آمریکاس یا یه همچین چیزی و قسمت 9 پخش نمیشه

memorial dayه .یادبودی از کسایی که در طول تاریخ برای آمریکا و در راه مقاصد اون کشته شدن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

وای عجب اپیزودی بود من کتاب 3 رو نخوندم نمیدونم خوب تونسته بودن عروسی سرخ رو نشون بدن یا نه ولی منو خیلی عصبی کرد هنوز توی شوکم

فری ها خیلی رو مخخخ رفتن از اونا بدتر روز بولتون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب.... اینم از قسمت نهم.

اونقدر برای دیدنش استرس داشتم که نفهمیدم چطور نگاش کردم.

باشه همه نگاه کنن بعد در موردش حرف بزنیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

وات د **ک!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

یعنــــــــــــــــــــــی چـــــــــــــــــی؟

برو بابا...من اصلا قبول نمی کنم این اتفاقات قسمت ۹ رو.

این چه وضعشه؟ کلا مارتین با این استارک های بدبخت مشکل داره ها!

من این کشتن شخصیت های مثبت و اصلی داستان رو شجاعت نمی دونم چون داستان جذابیت پیدا کنه دلیل نمیشه بزنیم شخصیت بکشیم!

... (این ۳ نقطه هزار تا معنی داره فقط الان ذهنم شات داون شده نمی دونم اصلا باید چی بگم؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

راب که شخصیت اصلی نبود کتلین هم هیچ جنبه مثبتی نداشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راب که شخصیت اصلی نبود کتلین هم هیچ جنبه مثبتی نداشت

راب هم یکی از شخصیت های اصلی بود دیگه...

هر چند در کل توی Game of Thrones به نظرم شخصیت اصلی وجود نداره ولی بالاخره رئیس یکی از بزرگترین خاندان ها بود و نا سلامتی می خواست بره بارانداز شاه رو بگیره دیگه. چی می خوای تا شخصیت اصلی باشه.

این بولتون عجب خائنی بود....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این اپیزود خیلی خوب و طوفانی بود و خیلی ناراحت کننده. قسمت مربوط به جان و برن خوب بود. من هی میگفتم که کی ریکان میخواد از برن جدا بشه. جدا شدن جان از وحشی ها هم خوب بود.

عروسی خونین خیلی نزدیک کتاب بود. آهنگ بارانهای کستمیر که زده شد اصلا یه حالی شدم! فقط حیف که یکی از دیالوگهای مورد علاقه ام توی فیلم نیومد. تنها مشکلی که این قسمت داشت حضور تالیسا در عروسی و کشته شدنش بود. بلک فیش چرا اونجا بود؟ این دو نفر باید توی ریورران میموندن. نقش مهمی در آینده ممکنه داشته باشن(با فرض یکی دونستن تالیسا با جین استرلینگ). جان آمبر کجا بود؟ اصلا توی این سیزن نبود!

روس بولتون هم چهره واقعیش رو نشون داد. کسانی که در مورد رفتارهای خودش و پسرش سوال داشتن تو این قسمت جوابشون رو گرفتن. بولتونها دشمنی دیرینه با استارکها داشتن و همیشه میخواستن لرد محافظ شمال باشن و تایوین هم اینها رو بهشون داد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

البته منظوز samiano از شخصیت اصلی نبودن راب به pov نبودن راب برمی گرده . وگرنه که راب از مهره های تاثیر گذار داستانه .

نکته ی جالبی در همین قضیه وجود داره .

رد ودینگ احتمالا مهم ترین اتفاق رخ داده شده توی 5 کتابه . در حالی که راب نه pov هست و نه به اندازه ی سایر استارک ها (ادارد - جان - آریا - برن و احتمالا سنسا ) محبوبه .

البته من این نظر رو که کتلین اصلا جنبه ی مثبتی نداشته قبول ندارم . عمده ی دشمنی ها با کتلین به رابطه ی بدش با جان و دستگیر کردن تیریون برمی گرده . به نظر من هر دو رفتار کتلین کاملا طبیعی بوده . فقط متاسفانه برای کتلین جان و تیریون محبوب ترین شخصیت های کل کتاب برای خواننده ها هستند . اگه مارتین جای جان رو با رمسی و تیریون رو با سرسی عوض می کرد احتمالا کتلین فرشته ی داستان می شد .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فصل کشت و کشتار عروسی یک کم کشدار شد. رین آو کاستیمیر هیچوقت به نظرم اینقدر شوم نیومده بود. صحنه کشتن گری ویند هم خیلی غریبانه و ناراحت کننده بود.

دوباره داره از جان خوشم میاد. تو این قسمت خیلی باحال بود.

و روس بولتون..... وای از این آدم....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به کینگ رابرت:

من به شدت از کتلین بدم میاد اما نه به دلیل اینکه با جان و تیریون بد کرد. برای اینکه احمقه اما فکر میکنه عاقله! همون دستگیر کردن تیریون باعث شروع جنگ و بعدش کشته شدن ادارد شد. همه جا گند میزد اما خیلی از خود راضی و مغرور بود. همه جا هم راب رو توی دردسر مینداخت. آزاد کردن جیمی یکی دیگه از گند زدنهاش بود. باعث شد که کاراستارک با راب بد بشه و کشته بشه و نصف سپاهش رو از دست بده. من اگه توی وستروس بودم اول از همه کتلین رو میکشتم!

به جان اسنو:

pov یعنی point of view و منظور کسانی هستن که داستان از دید اونها روایت میشه و فصلهای کتاب به اسم اونهاست. توی کتاب هیچ فصلی از دید راب روایت نشده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

عالی بود این قسمت، همانطور که پیش بینی میشد، قسمت 9 عروسی خونین بود!

از بیشتر سکانسها خوشم اومد، خصوصن مبارزه جان با وحشی ها ...

سکانس مجروح شدن صورت جان هم این قسمت منتقل کردن :دی

حالا این وارگ وحشی ها مرد؟ مگه 2 تا نقش را ترکیب نکرده بودند؟ چی شد؟ :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این وارگه ترکیب اورل و یارل بود. اورل رو که جان و هفهند قبل از اسیر کردن ییگریت میکشن. یارل هم موقع بالا رفتن از دیوار سقوط میکنه. تا همینجا هم خیلی عمر کرده بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من اینو هم اضافه کنم که با کشتن ارل بخشی از روحش تو اون عقابی که به جلدش می رفت، میمونه. برا همینم اون عقاب از جان متفره و بهش حمله می کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کتلین یه کار مثبت نکرد فقط واسه اطرافیانش دردسر درست کرد اونقدر هم مغرور بود که اشتباهش رو قبول نمیکرد

بلک فیش هم وقتی از مجلس خارج شد جون سالم یه در برد و احتمالاَ الان میره ریوران البته کلاَ نباید از اونجا خارج میشد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فکر کنم یک تاپیک هم درباره ابعاد زندگی کتلین راه بندازید! :دی

حرف زیاد میشه زد ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بچه ها من درگیر هستم و فقط اومدم بگم این قسمت رو هم دیدیم و بعضی اوقات اینور ها سر میزنیممم ، دلمان هم تنگ شده است

به مناسبت عروسی خونین هم آواتار عوض شد و کله ی دایرولف ِ راب بر تنه اش دوخته شد ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری