رفتن به مطلب
Manuel

تئوری ها و نکاتی که لا به لای کلمات پنهانند.

Recommended Posts

High Spoiler Alert !

این مطلب شامل مطالبی است که ممکن است هر پنج کتاب رو در داشته باشه پس اگه براتون مهمه که چیزی براتون اسپویل نشه ، نخونید ...

- تئوری توطئه ی Varys و Illyrio :

Varys از Lys میاد و به نظر میرسه که خودش و خواهرش از Blackfyre های تبعیدی هستن و Illyrio با خواهر Varys ازدواج میکنه و Aegon به دنیا میاد و در تمام این مدت Aegonی که Jon Conington تربیت میکرده برادرزاده ی Varys هست. آشفته کردن ِ وضعیت ِ وستروس هم آماده کردن ِ شرایط برای Aegon هست. ولی نه به این سادگی ها

- تئوری بزرگ Tyrell ها برای در دست گرفتن ِ اوضاع :

به راحتی امکان وصل کردن ِ نقاطی وجود دارد که حتی Cersei هم در حال بازی خوردن از Tyrellهاست. از بعد از Blackwater Battle ، نشانه های نقشه های Tyrell برشمرده شده است.

- Faceless Men ، میخواهند که Others به وستروس حمله کند :

آنها معتقدند مرگ یک هدیه است ، نشانه هایی ( بسار کم ) وجود دارد که آنها با آزاد کردن ِ Others میخواهند این هدیه به تمام دنیا برسد.

- Faceless Men ، دشمن ِ قصم خورده ی Valyria ، تمام اژدهاهای وستروس را نابود کرده اند:

به نظر میرسد با کمک Citadel ، آنها نمیخواهند جایی برای جادو و اژدها باقی گذارند.

- در داستانی که Jojen و Meera ، برای Bran تعریف کردند ، The Knight of Laughing Tree چه کسی بوده است ؟

احتمالات اصلی بخاطر جسه ی کوچک به Howland Reed و Lyana Strak ختم میشوند.

- Tyrion ممکن است فرزند ِ Tywin نباشد.

شایعات زیادی مبنی بر هوس شدید Aerys بر Joana همسر Tywin وجود دارد و لا به لای حرفهای Tywin به نظر میرسد این مسئله بیشتر نمود میکند.

- The Hound یا همان Sandor Clegane زنده است.

نشانه های زیادی وجود دارد که نشان میدهد The Hound در Quite Isle است و اتفاقا" Brienne او را دیده است. ( 90 درصد Sandor زنده س )

- Robert Strong ، نتیجه ی دانش ِ Qyburn ؛

همونطور که میدونیم Robert Strong یک فرانکشتاین ِ به تمام معناست و Qyburn از جادوی سیاه ( گرفتن جان ِ زن ها و ... ) برای ساختن ِ این موجود استفاده کرده است. به احتمال زیاد هم همان Mountain هست. ( خیلیامون میدونیم اینو ولی خیلی جزئیات داره )

- Alleras که در Citadel هست ، دختر Red Viper است.

در Citadel هیچ مونثی تحصیل نمیکند ، اما این چیزیست که ما فکر میکنیم. Alleras به توصیف Pate یک پسر لاغر اندام با مشخصات ظاهری بسیار شبیه به Red Viper یا همان Oberyn است. او Lordگونه رفتار میکند و Doran Martell به Sand Snake ها گفته بگذارید هر جا که هست "بازی" خودش را بکند. نکته ی مهمتر ، Alleras ، برعکس ِ Sarella ، دختر ِ Oberyn است.

- فاجعه ی Harrenhall را Faceless Men رقم زده اند.

با تعریفی که از این فاجعه شده است ، به نظر میرسد آن آتش سوزی نتیجه ی توطئه ی Faceless Men باشد.

- Tywin را Red Viper مدت ها پیش کشته بود.

به طور قطع میتوان گفت مدت ها قبل از اینکه Tyrion تیر خلاص را به Tywin بزند ، Oberyn Martell او را با سمی محلک مسموم کرده بود : سمی به اسم Widow's Blood.

- Jojen در آخر کتاب پنجم توسط Bran خورده میشود.

Three Eyed Crow ، در پایان داستان کتاب پنجم برای قدرت گرفتن ِ Bran شیره ی خونینی را به Bran میدهد. Bran بعد از آن Jojen را پیدا نمیکند و به اعتقاد خیلی از خواننده ها ، Jojen به عنوان یک Greenseer به Bran خورانده شده است.

- Others ، نسبت ِ فامیلی با Children of The Forest دارند اما ... :

آنها تمام قدرتشان را بر کنترل ِ مرده ها گذاشته اند در صورتی که Children of The Forest به طبیعت گرایید. Old Bear میگفت CoTF میتوانستند با مرده ها صحبت کنند ، آشنا نیست ؟ کاری که Others میکنند ...

- Jaqen در Citadel

میدانیم که Jaqen کلید ِ Archmaster ها را از Pate گرفت ، Pate را کشت و ظاهرش را از آن خود کرد و حالا در Citadel است. او به دنبال چیست ؟

- کلاغ ِ Mormont و گربه ی Rhaenys و Brynden Rivers

به نظر میرسد تمام حرفهایی که کلاغ Mormont به زبان می آورده ، از جانب ِ Brynden Rivers باشد. او از طریق ِ گربه ی یک گوش ِ دختر Rhaegar ، تمام King's Landing را زیر نظر داشته است.

در مورد تمام این موارد بحث های بسیاری وجود دارد و اصطلاحا" روی هوا نیست

من سعی میکنم کم کم مطالب دیگه ای اضافه کنم فعلا همینا باشه تا ببینیم کسی اصن میاد بحث کنه که بازم من بنویسم یا نه ...

هر سوالی در مورد هر کدوم داشتید ، میتونیم بحثش رو باز کنیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با تشکر خیلی جالب بود!

من فقط سه کتاب اول رو خوندم و از کتاب های چهارم و پنجم فقط جسته و گریخته یه چیزایی میدونم، و فقط درباره ی بعضی از این مواردی که گفتین شنیدم (خوندم البته!)

این faceless men کلا خیلی جالبن، و وقتی جایی خوندم که احتمالا تو نابودی والریا دست داشتن خیلی تعجب کردم! مگه چقدر این ها قدرت دارن؟! حالا باز میشه فاجعه سامرهال رو یه کاریش کرد، ولی نابودی کل والریا! و حالا هم که میگید میخوان به others کمک کنن! خدا رحم کنه!

قضیه هارن هال چیه؟ اون جا رو که balerion به آتش کشید؟

من خیلی به بحث Azor Ahai Reborn و prince who was promised هم علاقه دارم، جای تئوری هایی که درباره اش مطرح شده بین این موضوعاتی که نام بردید واقعا خالیه!

و چیز دیگه ای هم که برام جالبه پیشگویی Maggy the Frog درباره سرسیه، اونم خیلی جای بحث داره! هم valonqar و هم ملکه جوان تر و زیباتر!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یه چیز دیگه که یادم رفت بگم، این که Illyrio با خواهر varys ازدواج کرده رو از کجا می گید؟ من تئوری blackfyre بودن این دو و همچنین اگان رو خونده بودم، ولی نسبت فامیلی بینشون از کجا استنباط میشه؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

- Jojen در آخر کتاب پنجم توسط Bran خورده میشود.

Three Eyed Crow ، در پایان داستان کتاب پنجم برای قدرت گرفتن ِ Bran شیره ی خونینی را به Bran میدهد. Bran بعد از آن Jojen را پیدا نمیکند و به اعتقاد خیلی از خواننده ها ، Jojen به عنوان یک Greenseer به Bran خورانده شده است.

بیچاره برن (Bran)

ممنون مانوئل عزیز

حدسها بیشتر موافق این پیش بینی هستند در سایتهای خارجی یا مخالفش؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

همه این تئوری ها رو یه جا آوردی حالا درباره کدومش بحث کنیم؟!

خب اول بریم سراغ Aegon . یه نگاهی به این لینک بنداز ، مربوط به coat of arms هنری هفتمه ( Henry Tudor : همون کسی که مارتین کاراکتر Aegon رو ازش الهام گرفته )

http://en.wikipedia.org/wiki/Henry_VII_of_England

جالب نیست؟ نظرت چیه ؟ شاه شدن Aegon که تقریبا حتمیه ( هلهله مردم برای Mumers dragon ) ولی علاوه بر اون که Valonqar احتمالا تیریون نیست ، اون ملکه زیباتر هم که همه چیز و از سرسی میگیره بر خلاف انتظار همه دنریس نیست ! Sansa Stark ه !

البته متاسفانه Aegon به خاطر ابتلا به Gray scale جوونمرگ میشه و بازم مارتین همه چیزو میذاره واسه دنریس ( خدا شانس بده )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
همه این تئوری ها رو یه جا آوردی حالا درباره کدومش بحث کنیم؟!

خب اول بریم سراغ Aegon . یه نگاهی به این لینک بنداز ، مربوط به coat of arms هنری هفتمه ( Henry Tudor : همون کسی که مارتین کاراکتر Aegon رو ازش الهام گرفته )

جالب نیست؟ نظرت چیه ؟ شاه شدن Aegon که تقریبا حتمیه ( هلهله مردم برای Mumers dragon ) ولی علاوه بر اون که Valonqar احتمالا تیریون نیست ، اون ملکه زیباتر هم که همه چیز و از سرسی میگیره بر خلاف انتظار همه دنریس نیست ! Sansa Stark ه !

البته متاسفانه Aegon به خاطر ابتلا به Gray scale جوونمرگ میشه و بازم مارتین همه چیزو میذاره واسه دنریس ( خدا شانس بده )

یعنی میگید اگان واقعا پسر ریگاره؟ پس این وسط نقش Varys و Illyrio چیه؟

در ضمن، از کجا اینقدر مطمئنید که مارتین حتما تمام داستان را بر اساس تاریخ هنری هفتم مینویسه؟ از مارتین بعیده کاری کنه که قابل پیش بینی باشه! ممکنه شخصیت اگان رو از هنری هفتم الهام گرفته باشه ولی این که تمام داستان رو بر اساس تاریخ بنویسه فکر نمیکنم!

valonqar به نظر من Jaime ه. ایده این که ملکه زیباتر sansa باشه هم جالبه، ولی نظر من تا الان مارجری بود، که البته حالا با حرف شما شک کردم!

نظرتون درباره این که Maggy میگه تاج و تابوت بچه های Cersei از طلاست چیه؟ ظاهرا منظورش اینه که هرسه تاشون شاه یا ملکه میشن ولی بعد میمیرن، تا الان جافری و تامن شاه شدن ولی آیا میرسلا هم ملکه میشه؟

-----------------------------------------

Manuel جان بحث راه میندازی بعد خودت توش شرکت نمیکنی؟! بیا دیگه ما منتظریم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نه Aegon به احتمال 99.9 % پسر ریگار نیست. آخه مارتین این قسمت داستانو کاملا کپی کرده! هنری هفتم از طرف مادرش که یک Beufort ( شاخه Bastard خاندان Plantagent ) تونست به عنوان آخرین لنکستر ادعای سلطنت کنه. توی داستان هم انگار مارتین همین روالو دنبال کرده ( Serra همسر ایلیریو یک Blackfyre بوده ) . اگه به اون اصطلاح mumers dragon دقت کنی میشه حدس زد که منظور از mumer ، همون جناب واریسه که یک اژدها رو بازی گردانی میکنه! رسیدن Aegon به سلطنت رو هم دنریس در خانه نامیرایان دیده.

راستی به اون Coat of arms دقت کردی؟ اژدهای سرخ ، شیر و سگ ( گرگ ).

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نه Aegon به احتمال 99.9 % پسر ریگار نیست. آخه مارتین این قسمت داستانو کاملا کپی کرده! هنری هفتم از طرف مادرش که یک Beufort ( شاخه Bastard خاندان Plantagent ) تونست به عنوان آخرین لنکستر ادعای سلطنت کنه. توی داستان هم انگار مارتین همین روالو دنبال کرده ( Serra همسر ایلیریو یک Blackfyre بوده ) . اگه به اون اصطلاح mumers dragon دقت کنی میشه حدس زد که منظور از mumer ، همون جناب واریسه که یک اژدها رو بازی گردانی میکنه! رسیدن Aegon به سلطنت رو هم دنریس در خانه نامیرایان دیده.

حق با شماست، mumers dragon واریسه، و دلایل زیادی هست که نشون میده اگان false targaryen و false dragon هست!

ولی پادشاه شدن اگان رو قبول ندارم، این که مردم دارن تشویقش میکنن لزوما به این معنی نیست که شاه شده،به نظرم میتونه مربوط به تسخیر storm's end و ادعای پسر ریگار بودنش باشه.

اگه به این عکس استناد کنیم و نظر شما مبنی بر کپی کردن مارتین از تاریخ هنری هفتم درست باشه، به نظرم میتونه نشون دهنده اتحاد سه خاندان تارگرین(دنریس)، استارک(جان)، و لنیستر(تیریون) باشه. (جالبه تو فروم westeros.org این احتمال مطرح شده که دنریس با جان ملاقات کنه و عاشقش بشه!)

. . . three fires must you light . . . one for life and one for death and one to love . . .

. . . three mounts must you ride . . . one to bed and one to dread and one to love . . .

. . . three treasons will you know . . . once for blood and once for gold and once for love . . .

It is far too early to tell what the fire lit for love may be, but many speculate that Dany will fall in love with Jon Snow.

ولی در نهایت نکته جالبش اینه که این شیره که تاج بر سر داره!

257px-Coat_of_Arms_of_Henry_VII_of_England_%281485-1509%29.svg.png

---------------------

راستی نگفتین نظرتون درباره ملکه شدن میرسلا چیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این faceless men کلا خیلی جالبن، و وقتی جایی خوندم که احتمالا تو نابودی والریا دست داشتن خیلی تعجب کردم! مگه چقدر این ها قدرت دارن؟! حالا باز میشه فاجعه سامرهال رو یه کاریش کرد، ولی نابودی کل والریا! و حالا هم که میگید میخوان به others کمک کنن! خدا رحم کنه!

قضیه هارن هال چیه؟ اون جا رو که balerion به آتش کشید؟

و چیز دیگه ای هم که برام جالبه پیشگویی Maggy the Frog درباره سرسیه، اونم خیلی جای بحث داره! هم valonqar و هم ملکه جوان تر و زیباتر!

وقتی که Faceless Men از یک جامعه ی کاملا" عقده ای (کارگرهای معادن ِ لردهای Valyria ) شکل گرفته باشه تعدادشون زیاده قاعدتا". این رو هم یادمون نره به شدت ثروتمند هستند چون هر قرارداد به حدی گرونه که میتونه چند قراردادش Iron Bank رو نابود کنه. بعدشم ، فاجعه ی Valyria "حالت ِ بلای طبیعی" داشته ولی به نظر مشکوک میاد و اینطور که بوش میاد Faceless Men فقط "ماشه" رو کشیدن و بلایا به واسطه ی اون نازل شده. اونها انقدر پیگیر بودن که اژدهاها رو تا وستروس هم دنبال کردن. الان هم به نظر میاد که Pate که همون Jaqen هست ، دنبال ِ کتاب ِ Death of Dragons هست که یکیش بیشتر نمونده و اونم توی سیتادله. توی اون کتاب روش های کشتن ِ اژدها توسط Septon Barth نوشته شده و Faceless Men اون رو الان خیلی لازم داره چون باید سه تا رو علی الحساب کله پا کنه :دی

در مورد Summerhall اینطوری میگن :

Jenny of Oldstone که با خودش Ghost of High Heart رو میبره به Summerhall ، به نظر میاد که غیر از اینکه GoHH به Aegon V ( که همون Egg در داستان های Dunk & Egg هست ) پیشگویی ِ Prince that was Promised رو میگه ، اعلام میکنه که اینجا اژدهایی به دنیا میاد. Egg هم خیلی درگیر پیشگویی ها بوده ، سعی میکنه تحم های اژدهایی رو که داشته جوجه کنه. اینجا گفته میشه که از جادوجمبل استفاده کرده و دست ِ FM خیلی خیلی در کار بوده که کارها رو خراب کرده. ( از طرفی ، توی همون روز آتش سوزی Rhaegar به دنیا میاد و از اونجایی که بیشتر پیشگویی ها و خوابهایی که در مورد اژدها بوده ، منظور اژدهای واقعی نبوده و تارگرین ها بوده - مث ِ خوابهایی که در داستان های Dunk and Egg میخونیم راجع بهشون - گفته میشه که منظور از اژدهایی که GoHH ازش حرف میزده Rhaegar بوده ) اینجا Egg و پسرش Duncan The Prince of Dragonflies و همینطور Dunk که شده بوده رئیس رویال گارد ( اسم این گارد سلطنتی یادم نمیاد ) و احتمالا Jenny میمیرن.

اگه Valonqar بخواد Jaime باشه دیگه خیلی هندی و فیلمفارسی میشه. نمیدونم واقعا" چون فکر نمیکنم Tyrion انقدر شانس داشته باشه که هم به باباش کراسبو بزنه و هم توی مرگ Joffrey سهیم باشه ( یه جورایی ) و هم Cersei رو بفرسته اون دنیا!

در مورد ملکه ی زیباتر و جوونتر من دوست داشتم این اتفاق به دست Myrcella بیافته ولی متاسفانه سنش کمتر از اونه که بخواد از اینکارا بکنه. من نظرم به Sansa نزدیک تره

یه چیز دیگه که یادم رفت بگم، این که Illyrio با خواهر varys ازدواج کرده رو از کجا می گید؟ من تئوری blackfyre بودن این دو و همچنین اگان رو خونده بودم، ولی نسبت فامیلی بینشون از کجا استنباط میشه؟!

Serra از Lys بوده. مث ِ Varys ، و این رابطه ی Varys و Illyrio به نظر نمیاد توش بویی از جاه طلبی و فریب باشه. یعنی با هم صادق هستند و هیچ کدوممشون به اون یکی نارو نمیزنه پس چیزی که هست رابطه شون فامیلیه .... این مسئله کاملا" حس میشه توی داستان. Varys هم یه خواهر داشته ، واسه همین این تئوری داده میشه. توجیهات ِ بهتری هم شده ، اگه بازم بحث پیش اومد دقیقتر نگاه میکنم.

بیچاره برن (Bran)

ممنون مانوئل عزیز

حدسها بیشتر موافق این پیش بینی هستند در سایتهای خارجی یا مخالفش؟

واقعا" 50 / 50 هست. یعنی هر دو طرف دلایل منطقی دارن ... ولی من هم فکر میکنم Jojen یه بلایی لا اقل سرش اومده چون آخرهای کتاب آخر به شدت دپرسه ... جوری که تا حالا اونطوری دیده نشه. Jojen کسیه که در بدترین شرایط روحیه ش رو حفظ میکرد. با وجود ِ استخون های انسان کف اون غار ها بعید هم نیست که برای افزایش قدت Bran ، یه Greenseer مث ِ Jojen رو براش پالپ کردن دادن بخوره ... اولین چیزی هم که به ذهن Bran میرسه موقع خوردنش ، حس ِ خونه.

سوژه رو گرفته ولی فکر نکنم قضیه مث ِ اون پیش بره. من فکر میکنم برای شروع هر سفر یه جاده لازمه ، ولی لازم نیست همون راهیو بری که قبلا" رفتن.

من فکر نمیکنم پای Aegon به Iron Throne برسه. یعنی اگه 5 تا کتاب دیگه مونده بود میگفتم میرسه ولی فکر نکنم با دو تا کتاب وقت برای رسیدنش به Red Keep باشه. یعنی یه دور این باید King's Landing رو محاصره کنه. یه دور Dany باید اینکارو بکنه حالا حتی از راه هوایی! یه بار هم مکافات ِ تعارف زدن ها به Jon STARK رو داشته باشیم، فکر نکنم توی دو تا کتاب وقت بشه، حالا در ادامه ی پستم میگم که یکی دیگه هم به تخت میشینه. Gray Scale هم نمیگیره ولی یه جوری قبلش میمیره. Jon C نمیذاره که Gray Scale بگیره Aegon.

نظرتون درباره این که Maggy میگه تاج و تابوت بچه های Cersei از طلاست چیه؟ ظاهرا منظورش اینه که هرسه تاشون شاه یا ملکه میشن ولی بعد میمیرن، تا الان جافری و تامن شاه شدن ولی آیا میرسلا هم ملکه میشه؟

-----------------------------------------

Manuel جان بحث راه میندازی بعد خودت توش شرکت نمیکنی؟! بیا دیگه ما منتظریم!

ارادت

در مورد کفن طلاییشون تنها توجیهی که براش هست اینه که در زمان ِ بدبختی نمیمیرن ، و توی اوج میمیرن . احتمال بیشتر در حال پادشاهیشون هست و احتمال کمتر در پول و ثروت ِ Casterly .

Myrcella رو فکر میکنم میشه خوبم میشه. الان Myrcella دیگه واسه مامانش نیست. Myrcella دارایی ِ Dorneـه ! یه حسی بهم میگه به شدت شستشوی مغزیش میدن و تبدیل به یه آدم دیگه میشه. از بین Myrcella و Aegon هم یک نفر میتونه به تخت بشینه چون پای Arianne این وسط هست. یعنی الان Martel ها Myrcella رو دارن و اگه قرار باشه Aegon باهاشون نباشه ، هنوز یه برگ برنده دارن.

ولی یه چیزی که جالبه اینه که اون گفتگوی Varys و Illyrio توی دخمه ی Red Keep ، نشون از این داره که برای دنی هم نقشه های مهمی داشتن. حالا چی شده ، کدوم نقشه ی اصلی بوده ؟ دنی یا Aegon ؟ یا شاید دنی واسه رد گم کردن بوده. پس چرا Illyrio اون همه سرمایه گذاری کرد و ... اینا یکم قضیه رو سخت میکنه. من قضیه ی واقعی بودن ِ Aegon جزو معدود مسائلی هست که بهش هیچ جهت دهیی ندارم. یعنی نه باور دارم Fakeـه ، نه باور دارم واقعیه.

اگه به این عکس استناد کنیم و نظر شما مبنی بر کپی کردن مارتین از تاریخ هنری هفتم درست باشه، به نظرم میتونه نشون دهنده اتحاد سه خاندان تارگرین(دنریس)، استارک(جان)، و لنیستر(تیریون) باشه. (جالبه تو فروم westeros.org این احتمال مطرح شده که دنریس با جان ملاقات کنه و عاشقش بشه!)

این عکس فقط جالبه. یه وقت استناد مستناد نکنیدا

حیواناتی مث ِ اژدها و شیر و عقاب و اینا همیشه نماد خاندانا بودن.

خوبه من بیام بگم اون سگه منظورش خاندان ِ Cleganeـه ؟ نه ، خوبه ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
این عکس فقط جالبه. یه وقت استناد مستناد نکنیدا

حیواناتی مث ِ اژدها و شیر و عقاب و اینا همیشه نماد خاندانا بودن.

خوبه من بیام بگم اون سگه منظورش خاندان ِ Cleganeـه ؟ نه ، خوبه ؟

شاید باورت نشه ولی به خاطر همین عکس و اون سگه یه عده نظر دادن که اژدها سوار سوم Sandor Clegane ه ! دلیلشونم اینه که سه سر اژدها میشن دنریس ( اژدهای سرخ ) ، تیریون ( شیر ) و سندور ( سگ ) !

از این گذشته درسته که کار مارتین واقعا بی نظیره و ادبیاتش اونقدر قویه که آدم توش گم میشه ولی تقریبا همه داستان از تاریخ گرفته شده ( بدون اینکه پایانش عوض بشه ، یعنی مارتین به تاریخ وفاداره ) . به عنوان مثال 3000 Unsullied که بر اساس 300 اسپارتانه یا Red Wedding که همون Black Dinner ه و .... . به خاطر همین میشه حدس زد که روند کلی اون قسمتایی که از تاریخ گرفته شده چه جوره . اگه به سایت خود مارتین دقت کنین میبینین که یه عشق تاریخ به تمام معناست !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تو که باور نمیکنی Sandor بخواد اژدها سوار بشه ؟ من که کتابارو پاره میکنم ( Ebook هارو دیلیت میکنم :دی )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظرتون ممکنه ملکه زیباتر لیدی اولنا باشه اخه اون ملکه خارهاست ودر ضمن طبق پیشگویی اون ملکه همه چس سرسی رو ازش میگیره همه ی ما میدونیم همه چی سرسی بچه هاشن ومیدونیم طبق ادعای لیتل فینگر لیدی اولنا مسوول مرگ جافریه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به نظرتون ممکنه ملکه زیباتر لیدی اولنا باشه اخه اون ملکه خارهاست ودر ضمن طبق پیشگویی اون ملکه همه چس سرسی رو ازش میگیره همه ی ما میدونیم همه چی سرسی بچه هاشن ومیدونیم طبق ادعای لیتل فینگر لیدی اولنا مسوول مرگ جافریه

خودت داری میگی ملکه زیباتر! اولنای چروک کجاش زیباتره؟

حتی سانسا هم با توجه به اینکه معلوم نیست سرسی اونو زیباتر میدونه یا نه شک هست(به علاوه یه سری چیزای دیگه)؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

توی پیشگویی غیر زیباتر، لفظ جوونتر هم بکار برده شده.

مراعات کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

میگم اگه بحث سرسی و اگان تموم شده بریم سر یه بحث دیگه؟

نظرتون درباره Azor Ahai Reborn چیه؟ کی میتونه باشه؟ آیا اون و prince that was promised یک نفرن؟

همون بحث سه سر اژدها هم جالبه، میتونیم به اون هم بپردازیم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نظرتون درباره Azor Ahai Reborn چیه؟ کی میتونه باشه؟ آیا اون و prince that was promised یک نفرن؟

مارتین تایید کرده که Lord of Light و Great Other برگرفته شده از اورمزد و اهریمن هستن. شاید واسه ما عجیب باشه ولی مارتین در نغمه خیلی از باورهای کهن ایرانی استفاده کرده . البته شاید یک دلیلشم نزدیکی و شباهت این افسانه ها به اعتقادات اسکاندیناوی باشه . در هر دو مورد در پایان جهان زمستان بزرگ آغاز میشه و زمین پر از گرگ خواهد شد! ( همین باعث شده این احتمال وجود داشته باشه که استارکها یه ارتباطی با Other ها داشته باشن ) . لفظ Asshai هم یه واژه فارسیه ( آشا ایزد آسمان ، آشا + مان به معنی جایگاه آشا ) و جالبه که دنریس ( شخصیت برگزیده مارتین ) حتما باید به شرق به سمت Asshai بره و کوایته هم که یکی از مردم اونجاست دنریس رو هدایت میکنه. در مورد Prince that was promised ( این یکی از القاب مسیحه ) در جلد چهارم کتاب از زبان استاد ایمون گفته میشه که اژدها نر و ماده نداره و این واژه Prince که ترجمه از زبان والرین بوده همه رو به اشتباه انداخته و آخرش نتیجه میگیره که دنریس شاهزاده وعده داده شده است و در آخرین فصل همون کتاب Marwin ( املاش یادم نیس ! ) نظر ایمون رو که از زبان Sam میشنوه به دنبال دنی میره ( یعنی نظر ایمون تا این حد سندیت داره ) . مارتین در همون کتاب چهارم با واژه prince بازی کرده ، Princess in the Tower( شاهزاده خانم در برج ) که از ماجرای Princes in the Tower ( دو شاهزاده در برج ) گرفته شده.

اون رویای جان که زرهی از یخ و شمشیری آتشین داره ، حدس Azor Ahai بودن رو به سمت جان برده بود . ولی اگه قراره هر دو مورد prince و Azor Ahai یه نفر باشن به نظر من دنریسه . حتی میشه گفت که ماجرای Reborn هم اتفاق افتاده ، اونجا که دنی وارد آتیش میشه و Unburnt خارج میشه به همراه تولد اژدها .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مارتین تایید کرده که Lord of Light و Great Other برگرفته شده از اورمزد و اهریمن هستن. شاید واسه ما عجیب باشه ولی مارتین در نغمه خیلی از باورهای کهن ایرانی استفاده کرده . البته شاید یک دلیلشم نزدیکی و شباهت این افسانه ها به اعتقادات اسکاندیناوی باشه . در هر دو مورد در پایان جهان زمستان بزرگ آغاز میشه و زمین پر از گرگ خواهد شد! ( همین باعث شده این احتمال وجود داشته باشه که استارکها یه ارتباطی با Other ها داشته باشن ) . لفظ Asshai هم یه واژه فارسیه ( آشا ایزد آسمان ، آشا + مان به معنی جایگاه آشا ) و جالبه که دنریس ( شخصیت برگزیده مارتین ) حتما باید به شرق به سمت Asshai بره و کوایته هم که یکی از مردم اونجاست دنریس رو هدایت میکنه. در مورد Prince that was promised ( این یکی از القاب مسیحه ) در جلد چهارم کتاب از زبان استاد ایمون گفته میشه که اژدها نر و ماده نداره و این واژه Prince که ترجمه از زبان والرین بوده همه رو به اشتباه انداخته و آخرش نتیجه میگیره که دنریس شاهزاده وعده داده شده است و در آخرین فصل همون کتاب Marwin ( املاش یادم نیس ! ) نظر ایمون رو که از زبان Sam میشنوه به دنبال دنی میره ( یعنی نظر ایمون تا این حد سندیت داره ) . مارتین در همون کتاب چهارم با واژه prince بازی کرده ، Princess in the Tower( شاهزاده خانم در برج ) که از ماجرای Princes in the Tower ( دو شاهزاده در برج ) گرفته شده.

اون رویای جان که زرهی از یخ و شمشیری آتشین داره ، حدس Azor Ahai بودن رو به سمت جان برده بود . ولی اگه قراره هر دو مورد prince و Azor Ahai یه نفر باشن به نظر من دنریسه . حتی میشه گفت که ماجرای Reborn هم اتفاق افتاده ، اونجا که دنی وارد آتیش میشه و Unburnt خارج میشه به همراه تولد اژدها .

ایده اورمزد و اهریمن در واقع برگرفته از میتراییسمه که تا اون‌جایی که منابع نشون می‌دن قدیمی‌ترین مسلک مذهبی فراگیره دنیا بوده که به میزان زیادی تاثیر خودش رو در مسیحیت و زرتشتی هم گذاشته و همین طور در مذاهب اسکاندیناوی.

مذهب کاهنان سرخ هم تا حدود زیادی برگرفته از همونه

به شخصه نمی‌خوام همه چیز رو به دنریس بدم! (اون قدر هم نباید بزرگ بشه :دی)

ولی خوب، اون ایده تطهیر با آتش دلالت زیادی بر اون داره. اما reborn؟ نمی‌دونم. اصل کلمه‌ش که ایده به زایش دوباره یک نفره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فکر نمی کنم ایده ی تمایل مردان بی چهره به خرابی دیوار درست باشه . آدر ها در بهترین حالت می توانند تمام وستروس رو از بین ببرند ولی تهدیدی برای حیات در ایسوس و سوتوروس نیستند . برای این که بازوی دورن چند هزار سال قبل قطع شده و هیچ استنادی بر این که آدر ها توانایی کشتی سازی داشته باشند وجود نداره . اگه آدر ها این توانایی رو داشتند مطمئنا تا حالا صدها بار با کشتی دیوار رو دور می زدند . مگه این که آدر ها بتونند با جادو بازوی دورن رو دوباره مثل اول بسازند که در این صورت هم مردان بی چهره اطلاعی از این توانایی آدر ها ندارند .

دوم والریا و اتفاق سامرهال هم که به احتمال قریب به یقین کار مردان بی چهره بوده . توی های هرت زن کوتوله بعد این که آریا رو می بینه قاطی می کنه و یه ارجاع هم به سامرهال می ده . تنها رابطه ی مستقیمی که بین خون - آریا و سامرهال وجود داره مرد های بی چهره هستند .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اتفاقا این توانایی عبور آدرها از آب واسه منم سوال بود.

یه سوال: بازوی دورن قبل از The Long Night تخریب شد درسته؟ اگه این طور باشه آدرها همون موقع هم نمیتونستند وارد Essos بشن، پس چه لزومی داشت که یکی از Asshai پاشه این همه راهو بیاد تا وستروس تا ساکنان اونجا رو نجات بده در حالی که هیچ مشکلی واسه خودشون وجود نداشت؟!

از اونجایی که مردم اهل Asshai (نمونه اش Melissandre) هم آدرها رو میشناسن و اون ها رو تهدیدی برای همه زندگان می دونند (و حتی Great Other رو در برابر R'hllor میدونند) پس به نظر میرسه که این تئوری باید اشتباه باشه و اگه آدرها بتونند وستروس رو تسخیر کنند به نحوی میتونند بقیه سرزمین ها رو هم بگیرند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اتفاقا این توانایی عبور آدرها از آب واسه منم سوال بود.

یه سوال: بازوی دورن قبل از The Long Night تخریب شد درسته؟ اگه این طور باشه آدرها همون موقع هم نمیتونستند وارد Essos بشن، پس چه لزومی داشت که یکی از Asshai پاشه این همه راهو بیاد تا وستروس تا ساکنان اونجا رو نجات بده در حالی که هیچ مشکلی واسه خودشون وجود نداشت؟!

از اونجایی که مردم اهل Asshai (نمونه اش Melissandre) هم آدرها رو میشناسن و اون ها رو تهدیدی برای همه زندگان می دونند (و حتی Great Other رو در برابر R'hllor میدونند) پس به نظر میرسه که این تئوری باید اشتباه باشه و اگه آدرها بتونند وستروس رو تسخیر کنند به نحوی میتونند بقیه سرزمین ها رو هم بگیرند.

اتفاقا این جزو مهمترین اصول نبرد خیر و شره.

هر کجایی اهریمن وجود داره باید نیروهای خیر بهش حمله کنند. چرا که اگر یک سرزمین سقوط کنه، به هر حال به قدرت گرفتن بیشتر اهریمن منتهی می‌شه. یا حداقل اسطوره‌های این جور می‌گن

این دو تا همون خدای نور و تاریکی هستن دیگه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من یه سوالی برام پیش اومد : این شیپوری که دسته ویکتاریونه ممکنه بتونه اژدها های دراگون استون رو بیدار کنه 

چون به نظرم با توجه به اسمش با این شیپور بوده که اژدها ها رو سنگ کردن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
من یه سوالی برام پیش اومد : این شیپوری که دسته ویکتاریونه ممکنه بتونه اژدها های دراگون استون رو بیدار کنه 

چون به نظرم با توجه به اسمش با این شیپور بوده که اژدها ها رو سنگ کردن

کجای کتابی ؟

آخرای کتاب 5 جوابت رو می گیری.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بچه ها این صفحه رو حتما بخونید : 

http://asoiaf.westeros.org/index.php/topic/66380-twow-spoiler-nights-king-a-turn-from-fire-to-ice-the-story-of-stannis-baratheon/

طرف فرضیه داده که استنیس بعد از این که بولتون ها رو شکست می ده و باز هم حمایتی از شمالی ها نمی بینه و با توجه به مرگ جان اسنو خودش و همین طور ساکن شدنش در نایتفورت خودش رو علاوه بر پادشاه لرد فرمانده ی دیوار انتخاب می کنه و بعد با ادر ها مذاکره می کنه . بعد از این که ادر ها رو به دست اورد و با توجه به این که حالا اون ارتش وفادار و مطیع رو بدست اورده از شمال تا جنوب وستروس رو طی می کنه و وستروس رو از خیانت کار ها پاک می کنه و بالاخره به تخت می شینه . 

حالا نمی دونم شاید من زیادی جوگیر شدم ولی دلایلی هم که اورده جالبه من خودم وقتی خوندم یه جوریم شد . فکر کنید داستان به این جا کشیده بشه 

در واقع می گه چون استنیس تو نایتفورت اقامت کرده پس نسخه ی دوم پادشاه شبه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تناقض و نقطه ضعف توی تئوریش خیلی زیاد بود.

مثلا چرا لرد های شمال بعد از این که پیشنهاد استنیس رو رد می کنند و بهش خیانت می کنند باید بهش اجازه بدن زنده بمونه، که بعدا سر خودشون رو یک به یک بفرسته بالای دیوار.

یا جاستین مسی که آشا رو هم می خواد و جز وفادارترین آدم ها به استنیس بود چرا باید بهش خیانت کنه.

پریدن از فایر به آیس هم اصلا منطقی نمیاد. گیرم استنیس قدرت شمال (آیس) رو زیاد بدونه و بخواد از اون بهره برداری کنه، چرا باید فایر رو پرت کنه دور. مسلما هر آدم عاقلی ترجیح می ده مستر هر دوی این دو عنصر بشه.

اون مقایسه ی ملیساندر و ملکه ی نایت کینگ هم خیلی مزخرف بود...

اون شاه بدون سایه هم به احتمال خیلی زیاد استنیسه، ولی دلیل این که سایه نداره اینه که استنیس سایه هاش رو فرستاد این ور و اون ور و سایه اش از بین رفت. و گرنه توی شب که هیچ کسی، حتی خود اژدها هم سایه نداره.

ضمن این که

1-توی داستان مارتین روی قدرت بلاد خیلی تاکید شده، اگه کسی بخواد ارباب آدر ها باشه باید قدرت تسلط به یخ تو خونش باشه، تنها خاندانی که تو نغمه میشه این ادعا رو در مودش کرد خاندان استارکه. همون شاه نایت فورت رو هم می گن یه استارکه.

2- با وجود تنها دو کتابی که باقی مانده همه ی این اتفاق ها یکجا نمی تونند جمع بشن. یعنی برای این که این همه اتفاق رخ بدن باید سه چهار تا کتاب دیگه حداقل نوشته بشن.

در آخر هم این که این برداشت های پیام اخلاقی گونه زیاد به مدل مارتین نمی خونه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یارو گفته لرد های شمال چون استنیس اومده و بهشون کمک کرده کاری بهش ندارن و می زارن هر کاری بخواد بکنه ولی حداقل تا وقتی که زمستون تموم نشده براش نمی جنگن و با توجه به این که استنیس خیلی اهل صبر کردن نیست ول می کنه و بر می گرده نایتفورت . 

در مورد جاستین مسی حرفت رو قبول دارم این قسمتش ایراد داشت . 

استنیس که خودش عمدا فایر رو نمی اندازه دور ولی اگه ملیساندر اعتمادش از استنیس به سمت جان اسنو بره اونوقت استنیس اعتقادش رو به فایر از دست می ده . 

چرا مقایسه ی ملیساندر با ملکه ی نایت کینگ مزخرف بود

به نظرم این اتفاقات می تونه تو دو تا کتاب باقی مونده رخ بده به شرطی که مارتین یه کم روند حوادث رو سریع تر کنه

تازه اون خوابی که دنریس می بینه رو چی می گی 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری