رفتن به مطلب
Winterfell

رنلی براتیون . دوستداران و دشمنان

Recommended Posts

مساله اینه که فردی که دراگون استون رو در اختیار داشته احتمالا هیچ وقت نمی تونسته به یه سپاه درست و حسابی دست پیدا کنه .

دراگون استون جزیره ی کوچکیه . نسبتا فقیره و تعداد واسال های کمی هم داره . لرد دراگون استون تنها در صورت داشتن 3 تا اژدها می تونه تهدید جدی برای کینگزلندینگ باشه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
شما اگر به نقشه دقت کنید میبینید که دراگون استون از نظر استراتژیکی خیلی منطقه مهمیه و حفظش خیلی برای وستروس مهمه و هر کسی که دراگون استون رو داشته باشه با یک سپاه درست و حسابی میتونه به پایتخت دست درازی کنه توی اون زمان تعداد وفاداران تارگارین ها توی دراگون استون از باقی جاها بیشتر بوده پس رابرت به یه فرد مطمئن و کاربلد برای نگهداریش احتیاج داشته دو گزینه هم روبروش بودن رنلی و استنیس رنلی یه پسر بچه بی تجربه و استنیس یه مرد جنگ آزموده مطمئنن جایی مثل استورمز اند که همه طرفدار براتیون ها هستن به مهمی دراگون استون نمیشه بنابراین منم بودم تقریباً همون کاری که رابرت کرد رو میکردم با این تفاوت که هم استورمزاند هم دراگون استون رو به استنیس میدادم

به نظرم زیاد صحیح نیست ، نه از این بابت که منطقه مهمی نیست ، نه ! منطقه مهمیه اما بعد از این که به دست استنیس فتح میشه دیگه خطری برای پادشاهی رابرت نمیتونه داشته باشه ، استنیس یکی از بهترین افراد برای فتح دراگون استون بود اما برای نگه داری اون واقعا به استنیس نیاز بود ؟ چند بار در طول اقامتش تو اونجا به دراگون استون حمله شد یا تحدیدی متوجهش شد ؟! هیچ وقت . دراگون استون مثل استورمزاند یه قلمرو نیست که درامد و جمعیت چشمگیری داشته باشه ، یه قلعه نظامی مهمه فقط .

استنیس با محدود شدن به اونجا تحقیر شد ، اون برادر بزرگتر بود و باید منطقه بزرگتر به اون می رسید .

ویرایش : من الان پست کینگ رابرت رو دیدم ، کاملا موافقم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

باقی مونده خانواده سلطنتی اونجا بودن و هرکس که به تارگارین ها وفادار بود رفته بود دراگون استون مقصد بعدیشون هم که همگی شهرهای آزاد بوده هر کدوم از طرفدارای این خاندان اگه قصد میکردن که وستروس حمله کنن بعد محیا کردن شرایط حمله توی شهرهای آزاد بهترین نقطه ای که میتونستن اول بهش حمله کنن همین دراگون استونه چون دروازه وستروس و کینگزلندیگ محسوب میشه حالا چون حمله نکردن دلیل نمیشه که این تهدید برای رابرت از بین بره حتی تا موقع مرگ رابرت هم خیلیها حتی توی وستروس به عنوان غاصب میشناختنش در نتیجه خطر وجود داشته بهترین سپر دفاعی از شرق همین دراگون استونه با وجود استنیس که توی محاصره استورمزاند نشون داد هیچجوره توی جنگ کوتاه بیا نیست توی اونجا خیال رابرت راحت راحت میشد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من با samiano موافقم. بالاخره دراگون استون مقر تارگرینها بود و رابرت که بعدها از خبر ازدواج دنریس اونقدر ترس برش داشته بود مطمئنا" ریسک نمی کرد که این منطقه رو ول کنه به امان خدا.

ضمن اینکه هیچ دلیل دیگه ای نمی بینیم که نشون بده رابرت بین رنلی و استنیس تفاوت زیادی قائل بوده یا رنلی رو بیشتر قبول داشته ( کسی چیزی یادش میاد؟)

اما این استدلال در جهت اینه که بگیم رابرت هیچ مشکلی با استنیس نداشته بلکه خیلی هم قبولش داشته ولی ظاهرا" این احساس رو رابرت هیچ جور دیگه ای به استنیس نشون نداده بوده وگرنه استنیس احساس تحقیر نمی کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
باقی مونده خانواده سلطنتی اونجا بودن و هرکس که به تارگارین ها وفادار بود رفته بود دراگون استون مقصد بعدیشون هم که همگی شهرهای آزاد بوده هر کدوم از طرفدارای این خاندان اگه قصد میکردن که وستروس حمله کنن بعد محیا کردن شرایط حمله توی شهرهای آزاد بهترین نقطه ای که میتونستن اول بهش حمله کنن همین دراگون استونه چون دروازه وستروس و کینگزلندیگ محسوب میشه حالا چون حمله نکردن دلیل نمیشه که این تهدید برای رابرت از بین بره حتی تا موقع مرگ رابرت هم خیلیها حتی توی وستروس به عنوان غاصب میشناختنش در نتیجه خطر وجود داشته بهترین سپر دفاعی از شرق همین دراگون استونه با وجود استنیس که توی محاصره استورمزاند نشون داد هیچجوره توی جنگ کوتاه بیا نیست توی اونجا خیال رابرت راحت راحت میشد

خب موضوع اینجاست که بعد از سقوط دراگون استون دیگه قوایی باقی نمونده بود که بخواد با حضورش در شهر های آزاد خطری برای پادشاهی رابرت ایجاد کنه ، دنی و ویسریس به قدری ناتوان بودن که تا زمان ازدواج دنی با دروگو هیچ حساسیت یا نگرانی ای ایجاد نکرده بودن . مطلقا پادشاهی رابرت از جانب شرق مورد تهدید واقع نمی شد ، خود وستروس بیشتر خطر آفرین بود تا ایسوس ، به نظر من اگه واقعا رابرت نگران شورش بود باید استنیس رو برای حکمرانی به سان اسپیر یا پایک میفرستاد ، نه دراگون استون .

شاید هم رابرت به این دلیل استنیس رو حاکم استورمز اند نکرده بود که مردم علاقه چندانی بهش نداشتن و تشخیص داده بود که تو شرایط صلح ، حکومت کردن رنلی خیلی مفید تر خواهد بود تا حکومت خشک استنیس .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

قوایی باقی نمونده بود ولی توی ایسوس کلی گروه مزدور وجود داره که با پول میشه به خدمتشون گرفت در نتیجه در صورت کسب منابع مالی مخالفین رابرت خیلی راحت میتونستن یه ارتش بزرگ رو جمع کنن.

به نظر من رنلی حکمرانی نکرده توی استورمزاند خودش که ساکن پایتخت بود پرچم دارها هم به خاطر وجود رابرت از رنلی حمایت میکردند هرچند که باید قبول کرد که استنیس بین لرد های استورمزاند از محبوبیت کمی برخوردار بود

پایک رو که با گرفتن تیان و تسخیر جزایر ساکت کردند توی سان اسپیر هم وقتی با سیاست میتونستن ساکتشون کنن احتیاجی به برخورد نظامی نبود تنها جایی که به یه فرمانده خوب احتیاج داشت دراگون استون بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
قوایی باقی نمونده بود ولی توی ایسوس کلی گروه مزدور وجود داره که با پول میشه به خدمتشون گرفت در نتیجه در صورت کسب منابع مالی مخالفین رابرت خیلی راحت میتونستن یه ارتش بزرگ رو جمع کنن.

به نظر من رنلی حکمرانی نکرده توی استورمزاند خودش که ساکن پایتخت بود پرچم دارها هم به خاطر وجود رابرت از رنلی حمایت میکردند هرچند که باید قبول کرد که استنیس بین لرد های استورمزاند از محبوبیت کمی برخوردار بود

پایک رو که با گرفتن تیان و تسخیر جزایر ساکت کردند توی سان اسپیر هم وقتی با سیاست میتونستن ساکتشون کنن احتیاجی به برخورد نظامی نبود تنها جایی که به یه فرمانده خوب احتیاج داشت دراگون استون بود

بعله این مزدور ها رو میشه اجیر کرد ، اما با کدوم پول ؟! به وضع الان دنریس نگاه نکن که به خاطر سه تا اژدهاش از در و دیوار داره براش نیرو تراوش میکنه(که همینجوریش هم باز به نظرم غیر منطقیه ) ، قبل اژدهاهاش به اندازه یه دزد ساده تو وستروس هم خطرناک نبود .

پایک رو تسخیر کردن ، اما مردم و نیروهاش که مثل تارگرین ها تار و مار نشدن ! چقدر هم بالون به تیان اهمیت میداد !

اتفاقا بیشترین دلیل برای قیام رو مردم دورن داشتن که شاهزاده بیگناهشون توسط نیروهای غاصب مورد تجاوز قرار گرفت و با فرزندانش کشته شد . رابرت باید از اونا میترسید ، نه از دوتا بچه !

یه درد دل کنم ؟ اسپویل داره بدجوری :

در نهایت ناجوانمردی فکر کنم بزرگترین اسپویل های نغمه رو خوردم ، داشتم برای بانک مقالات جست و جو میکردم که دیدم یه جا گفته بود که لرد گرداننده کسترلی راک از سرسی اطاعت میکنه ! سرسی که همینجوری نمیتونه کسترلی راک رو به دست اورده باشه ! یعنی چه بلایی سر تایووین میاد ؟! وای به حال ملیساندر اگه کار اون بوده باشه ، خیلی حالم گرفته شد

ولی بدتر از اون این بود که دیدم یه استاد با یه نام عجیب و غریب تو شورای کوچیک شاه تامن عضوه ، یعنی جافری میمیره ؟ استاد پایسل هم همینطور ؟

اخه چطور ممکنه ؟ چه اسپویل های تلخی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

عجب چیز بدی برات اسپویل شده! من اینجا رو که میخوندم اونقدر شکه شده بودم که داشتم از هیجان دیوونه میشدم... تا کلی وقت همین طور چشمام مثل جن دیده ها گرد بود! بعد اون تنها باری که چشام اونقدر گرد شده خبر تایید صلاحیت های دیروز بود. یعنی در این حد! :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یه درد دل کنم ؟ اسپویل داره بدجوری :

در نهایت ناجوانمردی فکر کنم بزرگترین اسپویل های نغمه رو خوردم ، داشتم برای بانک مقالات جست و جو میکردم که دیدم یه جا گفته بود که لرد گرداننده کسترلی راک از سرسی اطاعت میکنه ! سرسی که همینجوری نمیتونه کسترلی راک رو به دست اورده باشه ! یعنی چه بلایی سر تایووین میاد ؟! وای به حال ملیساندر اگه کار اون بوده باشه ، خیلی حالم گرفته شد

ولی بدتر از اون این بود که دیدم یه استاد با یه نام عجیب و غریب تو شورای کوچیک شاه تامن عضوه ، یعنی جافری میمیره ؟ استاد پایسل هم همینطور ؟

اخه چطور ممکنه ؟ چه اسپویل های تلخی

عجب ریسکی کردی که تو بانک مقالات دور زدی!

اونقدر از اسپویلها فرار کردی که چند تا از بدترین اسپویها به سراغت اومدن.

من بدترین اسپویلهارو وقتی دید که داشتم شجره نامه خاندانها رو نگاه می کردم و بعد کنار نام تعدادی از آدمها سال فوتشون رو دیدم با تاریخهای خیلی خیلی نزدیک! یعنی کل کاسه کوزه کتاب برام به هم ریخت. خیی لحظه تلخی بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خطر شرق وجود داشته هرچند احتمالش کم باشه تنها دنریس و ویسیریس هم که نبوده خیلیها زمان قیام به ایسوس تبعید شدن برای جزایر آهن هم ند رو توی شمال داشت فقط دورنی ها چجوری ساکت کردن رو نمیدونم فقط میدونم جان ارن ترتیب کارها رو داده بوده

کاشکی چندتا چیز جدید برات اسپویل میشد ما هم فیض میبردیم :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خیلی وقته که کسی تو این تایپ پست نذاشته , ولی اگر از نظر دوستان اشکال نداره منم نظرمو بگم.

استنیس

استنیس جنگجوی و فرمانده ی خوبیه.در قیام رابرت استورم لندز رو نگه داشت و ناوگان گریجوی رو نابود کرد. ولی هنوز معتقدید جنگجویان خوب پادشاهان خوبی هم میشن.

استنیس پرچمش رو عوض کرد , دینش رو عوض کرد , برادرش رو به اون شکل ناجوانمردانه کشت (البته هنوز معلوم نیست که می داند واقعا چه اتفاقی افتاده یا نه) با این دلایل هیچ حقی برای پادشاهی ندارد.

استنیس شخصیت خشک و سردی داره ولی خیلی عادله.

رنلی

رنلی قلب مهربونی داره ولی حکومت بر هفت قلمرو که نصفشون به خون نصف دیگشون تشنه اند با این احساسات ظریف رنلی جور در نمیاد.

شاید بودن در پایتخت و شورای کوچک چیز هایی به رنلی یاد داده باشه. ولی مطمئا از استنیس بیشتر از سیاست سر در میاره.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

طبق قانون کلاسیک وستروس حق پادشاهی با برادر بزرگتر است. ولی قانون واقعی وستروس بر اساس قدرته.

استنیس برادر بزرگتره و هرگز جلوی برادر کوچکترش زانو نمی زند و رنلی هم بزرگترین ارتش رو داره و جلوی برادرش سر خم نمی کنه.

کار سختیه که بگی حق با کیه.

استنیس به راب استارک گفت غاصب. راب فقط شمال رو می خواست نه کل وستروس رو نمی دونم استنیس این رو می دونست یا نه؟

کشتن رنلی کار احمقانه ای بود ولی مطمئن بود با پرچم داران استورم لندز راحت لنیستر ها رو نابود می کنه و اینطور هم می شد اگر تایرل ها به لنیستر ها نمی پیوستند.

بهترین کار این بود که استنیس و رنلی و راب با هم متحد می شدن و دشمن مشترکشون (لنیستر ها) رو نابود کنن.اون وقت قضیه رو بین خودشون حل کنند.

راب شاه شمال می شد , رنلی شاه و مارجری ملکه میشدند استنیس هم محافظ غرب و لرد استورم لندز می شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آریا استنیس میدونست راب فقط خواهان شماله اما مساله اینه که با وجود اینکه شمال محیط خشن و خشکیه و آنچنان حاصلخیز نیست و جز لوازم لوکس چیز دیگه ای برای تجارت نداره، ولی از مجموع شش تا قلمروی دیگه بزرگتره و هیچکس (نه استنیس و نه تایوین) حاضر نیست نصف مملکتشو از دست بده حتی اگه سرد و خشک و سخت باشه. تارگرین ها از دورن نگذشتن و همیشه بدنبال الحاق اون به هفت پادشاهی بودند با وجود اینکه کم ارزش ترین قلمرو بین شش تای دیگه بود، حالا به نظرت کسی میاد بدون جنگیدن از شمال چشمپوشی کنه؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظر من رنلی برای اداره ی هفت پادشاهی زیادی سوسول بود و از پس اون همه خیانت و دسیسه بر نمی اومد .

استنیس هم که برادر بزرگ بود و به خاطر غرورش امکان نداشت جلوی رنلی زانو بزنه با این که می دونست ارتش رنلی قوی تره هر چند که اگه ارتش استنیس با ارتش رنلی می جنگید احتمالش زیاد بود که ببره چون استنیس جنگجوی بهتری نسبت به رنلی بود . همیشه که تعداد افراد نتیجه ی جنگ رو مشخص نمی کنه . در مورد راب هم استنیس کاملا اگاه بود و حاضر نمی شد که با یه بچه متحد بشه و نصف مملکت رو از دست بده . 

رابرت هم اشتباه کرد که استورمزاند رو به رنلی داد و این خودش باعث ایجاد کدورت های زیادی بین برادر ها شد .

استنیس هم به خاطر خواستن خودش نبود که می خواست شاه بشه بلکه اون فقط وظیفه اش رو در مورد مملکت انجام می داد 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با تمام دفاع هایی که تو این تاپیک از استنیس کردم این مسئله که اگه با رنلی جنگ میشد شانس برد داشت رو اصلا قبول ندارم

درسته همیشه تعداد بالا دلیل بر پیروزی نیست ولی در صورتی که مثلاً ده هزار نفر در برابر سی هزار نفر باشن نه مثل استنیس که الان تعداد نیروهاش رو یادم نمیا ولی بعید میدونم بیشتر از 5 هزار نفر بوده باشن در صورتی که رنلی به جز نیرو هایی که توی اردوگاه داشت 100 هزار نفر هم پیاده داشتن از ریچ میرسیدن یعنی دست کم در برابر هر نفر از نیرو های استنیس 20 نفر نیرو داشته رنلی

از بُعد مهارت هم بخوایم نگاه کنیم بزرگترین شوالیه های 300 سال گذشته وستروس از ریچ بوده سر جرالد های تاور، سر آرتور داین یا حتی همین نیم وجبی لوراس تایرل در نتیجه از نظر مهارتی هم سربازهای رنلی سر تر از سربازای استنیس بودن

با این حال باز هم میگم در حق استنیس ظلم شده توی شرایط تیکه پاره الان وستروس برای پادشاهی احتیاج به یه آدم خشک، قانون مدار و قاطع داره که استنیس بهترین گزینه برای این مقامه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بعد جنگ چی؟ اگه استنیس تو این جنگ پیروز بشه و بخواد اوضاع مملکت رو به حالت عادی بر گردونه فکر نمی کنید ما تو وستروس یکم با مشکل کمبود جمعیت مواجه میشیم؟ از اونجا که استنیس بخشش خیلی کمی داره بی برو برگرد همه ی لنیستر ها از دم دستور مرگشون صادر میشه. تایرل ها خیلی شانس بیارن فقط تنزل مقام پیدا می کنن و فلورنت ها جاشون میان. مذهب هفت که کلا برداشته میشه و ممکنه یه قیام واسه همین کار پیش بیاد. اینجوری وستروس یه جنگ داخلی رو تموم کرده وارد یه جنگ دیگه میشه.

به نظر من استنیس به عنوان دست پادشاه خیلی بهتر میتونه عمل کنه تا یه پادشاه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
با تمام دفاع هایی که تو این تاپیک از استنیس کردم این مسئله که اگه با رنلی جنگ میشد شانس برد داشت رو اصلا قبول ندارم

درسته همیشه تعداد بالا دلیل بر پیروزی نیست ولی در صورتی که مثلاً ده هزار نفر در برابر سی هزار نفر باشن نه مثل استنیس که الان تعداد نیروهاش رو یادم نمیا ولی بعید میدونم بیشتر از 5 هزار نفر بوده باشن در صورتی که رنلی به جز نیرو هایی که توی اردوگاه داشت 100 هزار نفر هم پیاده داشتن از ریچ میرسیدن یعنی دست کم در برابر هر نفر از نیرو های استنیس 20 نفر نیرو داشته رنلی

از بُعد مهارت هم بخوایم نگاه کنیم بزرگترین شوالیه های 300 سال گذشته وستروس از ریچ بوده سر جرالد های تاور، سر آرتور داین یا حتی همین نیم وجبی لوراس تایرل در نتیجه از نظر مهارتی هم سربازهای رنلی سر تر از سربازای استنیس بودن

با این حال باز هم میگم در حق استنیس ظلم شده توی شرایط تیکه پاره الان وستروس برای پادشاهی احتیاج به یه آدم خشک، قانون مدار و قاطع داره که استنیس بهترین گزینه برای این مقامه

نکشی خودتو که این همه از استنیس دفاع کردی.

لشکری که رنلی با خودش به استورمزاند برد کل ارتشش نبود. 20 هزار نفر رو با خودش به ریچ برد. ولی همون هم نسبت به 3-4 هزار نفری که استنیس داشت و نصفیش هم مزدور و دزددریایی بودن قابل مقایسه نیست.

سر آرتور دین اهل دورن بوده ولی کوئنتین بال که یکی از بهترین شوالیه های دوره ی دیمون بلک فایر بوده اهل ریچ بوده. خدایش بیامرزد، لنیسپورت رو از چنگ شما لنیسترا درآورد. دو سه تا از اجدادتون رو هم به نزد استرنجر فرستاد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نکشی خودتو که این همه از استنیس دفاع کردی.

لشکری که رنلی با خودش به استورمزاند برد کل ارتشش نبود. 20 هزار نفر رو با خودش به ریچ برد. ولی همون هم نسبت به 3-4 هزار نفری که استنیس داشت و نصفیش هم مزدور و دزددریایی بودن قابل مقایسه نیست.

سر آرتور دین اهل دورن بوده ولی کوئنتین بال که یکی از بهترین شوالیه های دوره ی دیمون بلک فایر بوده اهل ریچ بوده. خدایش بیامرزد، لنیسپورت رو از چنگ شما لنیسترا درآورد. دو سه تا از اجدادتون رو هم به نزد استرنجر فرستاد.

استنیس تنها براتیونیه که قبولش دارم و ازش در برابر ظلم های شاه شکم گنده دفاع می کنم

الان تو ویکی دیدم فکر می کردم استار فال توی ریچِ با این حال ریچ مرکز شوالیه گریِ و خیلی از شوالیه های بزرگ مال ریچ بودن و هستن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بعد جنگ چی؟ اگه استنیس تو این جنگ پیروز بشه و بخواد اوضاع مملکت رو به حالت عادی بر گردونه فکر نمی کنید ما تو وستروس یکم با مشکل کمبود جمعیت مواجه میشیم؟ از اونجا که استنیس بخشش خیلی کمی داره بی برو برگرد همه ی لنیستر ها از دم دستور مرگشون صادر میشه. تایرل ها خیلی شانس بیارن فقط تنزل مقام پیدا می کنن و فلورنت ها جاشون میان. مذهب هفت که کلا برداشته میشه و ممکنه یه قیام واسه همین کار پیش بیاد. اینجوری وستروس یه جنگ داخلی رو تموم کرده وارد یه جنگ دیگه میشه.

به نظر من استنیس به عنوان دست پادشاه خیلی بهتر میتونه عمل کنه تا یه پادشاه.

من نمی دونم چرا اینطوری فکر می کنی که استنیس یه هیولاده و همه رو از دم تیغ میگذرونه در حالی که مثال نقضشو ( ) تو کتاب داشتیم. ارجاعت میدم به همین جمله ی استنیس:

مردان خوب و شریفی برای جافری می جنگند، با این اعتقاد غلط که اون پادشاه به حقه. یک شمالی ممکنه همین رو در مورد راب استارک بگه. ولی این لرد هایی که دور برادر من جمع شدن می دونستند که او غاصبه. دلیلشون برا پشت کردن به پادشاه حقیقیشون چیزی بهتر از رویایی قدرت و افتخار نبوده، و برای من مشخص شده که اون ها چی هستند. عفوشون کردم، بله بخشیده شدند ولی فراموش نشدند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من نمیگم استنیس هیولاست فقط میگم یه پادشاه باید رحم و بخشش داشته باشه که استنیس یا نداره یا خیلی کمه.

من که نگفتم استنیس همه کسایی رو که به جافری خدمت میکردن رو میکشه. من فقط گفتم لنیستر ها رو احتمالا همشون رو میکشه. استنیس عقل داره. میفهمه که نمیشه به خاندانی که تو دو دهه به دوتا پادشاه خیانت کردن اعتماد کرد. درباره تایرل ها هم نگفتم که همشون رو میکشه گفتم احتمالا فقط تنزل مقام پیدا میکنن. منظور من از کشتن همه مال این بود که اگه استنیس پادشاه بشه بی برو برگرد مذهب هفت رو برمیداره. خودش گفته بود که دیگه به خدایانی که تو سن کم پدر و مادرش رو ازش گرفتن اعتقاد نداره. برداشتن مذهب هفت مساویه با شورش مردم. تو زمان اینیس و میگور با این که تارگرین ها مذهب رو قبول کرده بودن ولی فقط تو یه مورد برخلاف مذهب عمل کردن، مردم یه شورش چند ساله رو راه انداختن. دیگه خودتون تصور کنید وقتی مذهب برداشته بشه چیکار میکنن. استنیس هرکی رو که تو این مورد مخالفش باشه احتمالا مجازات میکنه و چون از اعتقادش دست برنمیداره و مردم هم به شورششون ادامه میدن، پس استنیس مجبور به سرکوب کردنشون میشه که این دقیقا برابر یه جنگ داخلی چند ساله خونینه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یعنی استنیس نمی دونه که داووس هنوز به مذهب هفت وفاداره؟ چرا مجازاتش نمی کنه؟ تمام مردان شاه در خدمت استنیس هنوز به مذهب هفت وافادارند.

ملیساندره یه جا در مورد جان و استنیس می گه که این دو نفر خدای واقعیشون شرفشونه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

استنیس تنها براتیونیه که قبولش دارم و ازش در برابر ظلم های شاه شکم گنده دفاع می کنم

الان تو ویکی دیدم فکر می کردم استار فال توی ریچِ با این حال ریچ مرکز شوالیه گریِ و خیلی از شوالیه های بزرگ مال ریچ بودن و هستن

اولا- گیرم که ما خواستیم سر به سر داداش عزیزمون بذاریم و باهاش تفریح کنیم. واقعا درسته شما بیای از شوخی دو برادر برای اهداف پلید و تفرقه انگیزانه استفاده کنی.

ثانیا- مگه شما نبودی که کشتی های پادشاه به حقت رو آتیش زدی و اون آدم های غارنشینت رو فرستادی تا جنگل رو آتیش بزنند و دید دیده بان های شاه به حقت رو کور کنی و سایر ضرر هایی که شرح قباحتشون از بحث ما خارجه رو به شاه به حق وستروس وارد کردی؟

ثالثا- شما با اون فیزیک بی نقص و ورزشکاری که دارین واقعا درسته که به ابعاد شکم بقیه گیر بدین؟ به یاد بیارین مردم کینگزلندینگ بهتون چی می گفتن ....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
یعنی استنیس نمی دونه که داووس هنوز به مذهب هفت وفاداره؟ چرا مجازاتش نمی کنه؟ تمام مردان شاه در خدمت استنیس هنوز به مذهب هفت وافادارند.

ملیساندره یه جا در مورد جان و استنیس می گه که این دو نفر خدای واقعیشون شرفشونه.

احتمالا استنیس با وجود مخالفت های داووس با ملیساندره میدونه که اون هنوز به مذهب اعتقاد داره ولی چون عضوی به نام عقل داره چیزی به اون و بقیه نمیگه. به اندازه کافی تو بلک واتر تلفات داد همینم مونده بخواد این چندنفری رو که دورش جمع شدن مجازات کنه دیگه همین یه ذره لشکرش رو هم از دست میده.

من موندم استنیس چطوری میخواد مذهب رلور رو به مردم تحمیل کنه.

با هر حرفه ملیساندره مخالف باشم با این حرفش کاملا موافقم. خدا کنه مارتین همین چندتا دونه ادم با شرف رو ازمون نگیره وگرنه من یکی از خوندن این رمان پشیمون میشم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اولا- گیرم که ما خواستیم سر به سر داداش عزیزمون بذاریم و باهاش تفریح کنیم. واقعا درسته شما بیای از شوخی دو برادر برای اهداف پلید و تفرقه انگیزانه استفاده کنی.

ثانیا- مگه شما نبودی که کشتی های پادشاه به حقت رو آتیش زدی و اون آدم های غارنشینت رو فرستادی تا جنگل رو آتیش بزنند و دید دیده بان های شاه به حقت رو کور کنی و سایر ضرر هایی که شرح قباحتشون از بحث ما خارجه رو به شاه به حق وستروس وارد کردی؟

ثالثا- شما با اون فیزیک بی نقص و ورزشکاری که دارین واقعا درسته که به ابعاد شکم بقیه گیر بدین؟ به یاد بیارین مردم کینگزلندینگ بهتون چی می گفتن ....

من هیچ وقت سَرَم رو دوست نداشتم با این حال علاقه ای که به سَرَم دارم بیشتر از علاقم به مجموع اون پنج پادشاه و در صورتی که استنیس پادشاه به حق شهر رو میگرفت تنها جایی که میتونستم سرم رو پیدا کنم رو نیزه بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری