رفتن به مطلب
Winterfell

رابرت براتیون, قهرمانی یاغی و محبوب یا پادشاهی بی کفایت

Recommended Posts

بحث فقط زیبایی و زشتی ظاهر نیست . سرسی صورت زیبایی داره ولی سیرتش از آدرها هم بدتره .

درک کردن لیانا هم دیگه از اون حرف ها بود . فکر می کنی ریگار عمق وحود لیانا رو درک کرد که تاج ملکه ی زیبایی رو رو سرش گذاشت .

اتفاقا شواهد و تئوری هایی هست که برعکس اینو میگه. تو کتاب سه بود ولی نمیدونم اسپویله یا نه...به هرحال میذارم تو اسپویلر:

بعد از این که لیانا از هولند رید دفاع میکنه، توی مسابقه یه شوالیه ناشناس (شوالیه درخت خندان) پیدا میشه که اون سه تا شوالیه که ملازم هاشون هولند رو اذیت کرده بودند رو شکست میده و به جاش میگه که به ملازماشون شرافت یاد بدن.

این باعث میشه توجه زیادی رو جلب کنه ولی روز بعد غیبش میزنه. مد کینگ فکر میکرده این طرف هر کسی که هست، دشمنشه! برای همین ریگار رو میفرسته دنبالش. ریگار برمیگرده و فقط سپر شوالیه خندان رو با خودش برمیگردونه. و بعد ماجرای دادن تاج گل...

این شوالیه یا خود هولند رید بوده (که بعیده) یا یکی از برادرهای لیانا و یا خود لیانا. من فکر میکنم خود لیانا بوده (با توجه به این که طبق یکی از خواب های برن قدرت مبارزه با شمشیر رو داشته و اسب سواریش هم که شهره ی عام و خاصه) و ریگار لیانا رو پیدا میکنه اما میذاره بره و فقط سپرش رو برمیگردونه.

فکر میکنم ریگار کم آدم زیبا ندیده بوده که اون روز فقط به خاطر زیبایی! تاج رو بده لیانا. اونم با خصوصیاتی که از ریگار میشناسیم که سر باریستان میگه وظیفه شناس بوده.

چرا فکر می کنین بعیده اون شوالیه خندان هاولند رید باشه ؟ هاولند رید رو فکر کنم از ماجرای برج جوی می شد فهمید که چه جنگجوی خوبیه . اتفاقا بعیده که این جنگجو لیانا باشه . چون غیبت لیانا مطمئنا به چشم می اومده و لرد ریکارد استارک یا برندون هم مطمئنا این اجازه رو بهش نمی دادند .

اصلا گیرم که لیانا اون شوایه ی خندان باشه . چه مطلبی رو می رسونه . ریگار رفته دنبال سوالیه ی خندان عوضش یه دختر خوشگل سمج رو می بینه که بلده شمشیر به دست بگیره .

سر کوان یه جایی میگه زیبایی لیانا در برابر سرسی مثل یه مشعل در برابر خورشیده، اگه ریگار چشمش به صورت زیبای لیانا بود سرسی که از او بهتر بود پس چرا اصلا بهش محل نمیذاشت؟

سر کوان لنیستر بوده و سرسی دختر برادرش . خیلی قضاوتش ملاک نیست . ضمنا زیبایی سلیقه ایه و هر کس می تونه از یک قیافه خوشش بیاد . و دلیل هم نمی شه که چون یه نفر از یه زن زیبا خوشش نیاد زن زیبای دیگه ای روش تاثیر نذاره .

-------------------

واقعا معلم نیست که ریگار لیانا را به زور برده یا لیانا خودش رفته ولی اگه فرض رو بر ادعای شما بگذاریم که لیانا و ریگار دست در دست هم و به خوشی پا شدن فرار کردند در دست هم می شه این دو نفر رو می شه احمق ترین و بی ملاحضه ترین آدم های وستروس نامید . (ریگار که البته قبلا این عنوان رو تنهایی کسب کرده بود )

ریگار که خاندان و دودمانش رو به فنا داد و لیانا هم که دستش به خون پدر و برادرش آلوده است .

من جای ند بودم لیانا و احتمالا بچه اش رو با دست خودم خفه می کردم .

به کینگ رابرت : اصلا مشخص نیست که داری از شخصیتت محبوبت دفاع میکنی :دی

به ریگار میگید پرنس سوسول ؟! این ریگار سوسول همون کسیه که سر آرتور دین رو تو مسابقات شکست داده ها !

سوسول نگفتم . گفتم لوس و از خود متشکر

مردم وارد قیام رابرت شدن چون ارباب هاشون وارد شدن ، شمال به خاطر مرگ لرد و نایبش وارد جنگ شد ، استورمزاند به خاطر این که سر رابرت رو خواسته بودن ، دره به خاطر جان ارن و جان ارن به خاطر وارثی که از دست داد و به خاطر ند و رابرت وارد جنگ شد ، ریورران به خاطر ازدواج با لرد دره و شمال وارد جنگ شد . میبینی ، هیچ کس به خاطر خود رابرت دورش جمع نشد ، حتی قیام رو رابرت شروع نکرد ! رابرت فقط چون ادعای وصل شدن به خط پادشاهی رو داشت تونست فرماندهی و ادعا رو کنه .

واقعیت اینه که مردم عادی وستروس به ندرت وارد جنگ می شن . جنگ ها مال لرد ها و نجیب زاده هاست و مصیبت و بدبختیش مال مردم عادی .

ولی توی دوره ی قیام رابرت در زمان اتفاقات جنگ ناقوس ها مردم عادی استونی سپت جون خودشون رو در معرض خطر قرار دادند برای حفاظت از رابرت .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درسته که رابرت قبل از ازدواج دختر بازی می کرده و حروم زاده داشته ولی ادم پست و بدرفتاری نبود و معلوم بود لیانا رو دوست داشته پس اونقدر بد نبوده که بخاطر بدی رابرت با ریگار فرار کرده باشه بنظرم لیانا شیفته ی زیبایی ریگار شده و بعد از تورنومنت هارن هال با ریگار فرار کرده بدون فکر به این که چه سر خانوادش میاد .ولی یه سوال دارم اگه سرسی ریگارو دوست داشته پس جیمی این وسط کشک بود؟ چرا سرسی جیمی رو بازی میداد وقتی خودش کس دیگه ای رو میخواست ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من نظرم رو راجع به رابرت بگم

رابرت به نظر من نه مرد جنگ بود نه سیاست

رابرت فقط مبارز خوبی بو از قدرت رهبری نظامی هیچ بویی نبرده بود در زمان جنگ که فقط توی سامرهال پیروزی قطعی بدست آورد توی آشفورد متوقف شد و سر کج کرد سمت نیروهای شمالی به اون سمت رفت و توی استونی سپت اگه متحدینش نبودند کلکش کنده بود توی ترایدنت هم وقتی ریگار رو شکست داد نبرد رو برد، پایتخت هم که لنیسترها واسش گرفتن در کل همه کار ها رو متحدینش کردند با این حال به نظر من قصد خود رابرت پادشاهی نبود و فقط میخواست انتقام بگیره پادشاهی چیزی بود که اطرافیانش به خاطر نصبت خونیش تو دامنش گذاشتند.

از نظر سیاسی هم که جان ارن تا زمانی که زنده بود داشت همه کارها رو انجام میداد در حقیقت داشت مله کشی میکرد و فقط مملکت رو نگهداشته بود و رابرت به جز اعیاشی کار دیگه ای انجام نداد فقط زمانی که ادارد دست شد و اون همه آشفتگی توی مملکت دید همه فهمیدند چه خبره

ماجرای لیانا هم همانطور که Renly Baratheon عزیز گفت فقط یه عقده بود یه بهانه واسه عیاشی هایش وگرنه همه میدونستن که رابرت قبل از نامزدی هم آدم خوشگذرانی بوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من یه چیز رو نگرفتم

اگر ایریس شاه دیوانه بود و کلا بد بوش چرا جیمی رو شاه کش میگن و به رابرت غاصب ؟

چرا اصلا دوباره میخوان سلسله تارگریان برگرده ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
من یه چیز رو نگرفتم

اگر ایریس شاه دیوانه بود و کلا بد بوش چرا جیمی رو شاه کش میگن و به رابرت غاصب ؟

چرا اصلا دوباره میخوان سلسله تارگریان برگرده ؟

فقط دنریس و اون داداش خل و چلش به رابرت میگن غاصب. مردم وستروس چنین نظری ندارن.مردم عادی یه جنگ دیگه نمی خوان که تارگرینا یا کس دیگه ای جای براثیونا رو بگیره.اونا فقط صلح می خوان.

راجع به جیمی، به این خاطر بهش میگن شاه کش چون قسمشو شکست.اون عضو گارد شاهی بود و قسم خورده بود از شاهش حفاظت کنه ولی به جاش تا دید اوضاع خرابه زد کشتش.اگه به جای جیمی کس دیگه ای که عضو گارد نبود، ایریس رو میکشت هیپکس بهش شاه کش نمی گفت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

رابرت درسته که خوشگذران بود ولی ادم ظالمی نبود و صد شرف به اریس داشت که مردم رو زنده زنده می سوزند و مشاورینش ادم های ظالمی مثل تایوین بودند وقتی ادم های قدرتمندی مثل ریکارد استارک رو اونجوری می کشت به سر مردم عادی چی می آورد؟ رابرت هرچی بود جوانمرد بود وکارشو با حیله پیش نمی برد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درسته که رابرت یه پادشاه بی کفایت بود ولی جنگجوی خیلی خوبی بود ولی کی تضمین میکنه که اگه ریگار پادشاه میشد از پدرش خیلی بهتر میشد؟ایریس هم با وعده صلح آرامش اومد ولی بعدش که دیدیم چی شد.

من قبول دارم که رابرت هیچ وقت به داشتن یه زن پسنده نمیکرد و حتی اگه با لیانا ازدواج میکرد ممکن بود باز هم دنبال زن های دیگه بره و حتی از همون دورانی که خیلی جوون بود با خیلی از زن ها بود ولی همچین ریگار هم خیلی به زن خودش پایبند نبود.حالا من نمیدونم دلایل ریگار واسه این کارش چی بود ولی به هرحال نه رابرت نه ریگار خیلی به زن هاشون پایبند نبودن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

استاد آمون ! خیلی تفاوت وجود داره بین کاری که ریگار کرد با کار رابرت !

رابرت با هر ننه قمری که فکرش رو بکنید خوابیده بود ! و چندین و چند ناحلال زاده داشت !

هنوز معلوم نیست ریگار برای چی لیانا رو با خودش برده ، ولی هرچی بوده مثل رابرت به خاطر هوس نبوده ، چون در این صورت دوشیزگان بسیار زیبایی مثل سرسی رو باید انتخاب میکرد نه کسی که گرگ !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منم نگفتم ریگار درباره روابطش با زن ها مثله رابرت بوده چون این دوتا در این مورد اصلا شبیه هم نبودن به هیچ وجه.ریگار در این مورد خیلی از رابرت بهتر بود خیلی.

این که ریگار چرا لیانا رو با خودش برد واسه منم ناشناختس ولی اگه ریگار واسه چیزی جز عشق لیانا رو با خودش برد واسه چی نیومد کارشو توجیه کنه؟اصلا اگه علاقه ای در کار نبود واسه چی تو مسابقات هارنهال تاج ملکه عشق و زیبایی رو به لیانا داد اونم جلو زن خودش؟ من میگم اگه قرار باشه بگیم بین رابرت یا ریگار کدوم به زناشون بیشتر پایبند بودن خیلی نمیشه نظر خاصی داد.

من اینم میدونم که رابرت و ریگار علاقه زیادی به زناشون نداشتن اصلا ممکنه علاقه ای بینشون نبوده باشه ولی به هر حال سرسی و الیا زن های این دوتا بودن.حالا رابرت از اول کارش این بوده و سرسی هم خیلی غیر قابل تحمل بوده ولی آیا الیا هم اینطوری بوده؟

باز هم میگم حق با شماست ریگار از رابرت در مورد رابطش با زن ها خیلی بهتر بود و نسبت به رابرت خیلی با شرافت تر بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

رابرت هر چی که بود مردم رو نمیسوزوند

ریگارد هم میتونست در آینده جانی بشه و دیوونه ولی رابرت هرچی بود اینطوری نبود حرام زاده هم داشت خب بدبخت باید به همین حرام زاده هاش دلببنده جافری که پسر خودش نیست به نظر من به خاطر جنگجو بودنش و اینکه مملکت و از دست اون ایریس نجات داد میشه بهش احترام گذاشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ریگارد هم میتونست در آینده جانی بشه و دیوونه ولی رابرت هرچی بود اینطوری نبود حرام زاده هم داشت خب بدبخت باید به همین حرام زاده هاش دلببنده جافری که پسر خودش نیست به نظر من به خاطر جنگجو بودنش و اینکه مملکت و از دست اون ایریس نجات داد میشه بهش احترام گذاشت

اینم یکی از همون دلایلیه که من نمیخوام تارگرین ها دوباره حکومت رو در دست بگیرن.

به هر حال چیزی که تارگرین ها هیچوقت کم نداشتن دیوانگی بوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اینم یکی از همون دلایلیه که من نمیخوام تارگرین ها دوباره حکومت رو در دست بگیرن.

به هر حال چیزی که تارگرین ها هیچوقت کم نداشتن دیوانگی بوده.

آورین استادِ عزیز!

ریگارد رو هم ازش طرفداری نکنید خودشزن داشت بعد با پررویی تمام لیانا رو میدزده بعدم پدر و برادرش رو به خاطر این موضوع آتش میزنن

به نظر من رابرت هر چقدر هم که هوس ران بود باز عاشق لیانا بود و فقط برای اینکه چیزی که مالِ خودش بوده رو دزدیدن شورش نکرد یکدفعه به سرسی گفت: من حتی یادم نمیاد اون چه شکلی بود...فقط میدونم اون چیزی بود که میخواستم

پس صرفا به خاطر زیباییش نبوده و اگر به زیبایی بود باید عاشق سرسی میبود حتی با اخلاقِ بدی که سرسی باهاش داشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در اینکه لیانا یه بهانه واسه قیام رابرت بوده شکی نیست ولی خدا وکیلی نمیشد کسی جز رابرت پادشاه بشه؟

نمیدونم چرا گاهی اوقات فکر میکنم پادشاه شدن رابرت یه نقشه از طرف لنیستر ها بوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اونموقع که هنوز ا سرسی ازدواج نکرده بود و توی یکی از این مقاله ها خوندم که رابرت نسبت به بقیه یه نسبت دوری با تارگارین ها داشته(؟) خلاصه یه نسبتی با یکی بوده و یه برتری نسبت به بقیه داشته و تازه جنگجوی بهتری هم بوده! ولی خو نمیدونم شایدم لنیستر ها یه کاری کردن اون وسط

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگه این افراد دردشون این بود که یکی از کسایی رو که با تارگرین ها نسبت داشته رو سر کار بیارن پس اصلا چرا تارگرین هارو قتل عام کردن که بعدا یکی از نسل خودشون رو روی کار بیارن؟ تایوین میتونست همون موقع که قلعه سرخ رو گرفت خودش رو پادشاه بخونه چون هم لشکرش آسیب ندیده بود و هم اونقدر طلا و قدرت داشت که واسه خودش متحد جمع کنه.به نظر من لنیستر ها میخواستن یکی رو پادشاه کنن که آلت دست خودشون باشه تا اگه یه موقع کاری کردن که مردم علیهشون قیام کنن همه چی به نام اون پادشاه تموم بشه و اونا به سرنوشت تارگرین ها دچار نشن.

البته همه اینا فقط نظر خودمه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نمیدونم ولی خب اولا این بود که تارگارین هایی که مادر و پدرشون خواهر و برادر بودن اغلب دیوانه میشدن و رابرت هم چون یه نسبتی با خاندان تارگارین داشته میتونسته مدعی تاج و تخت بشه و چون خودش مهره ی اصلی جنگ بوده پادشاهی و در دست گرفته...البته این که میگی لنیستر ها یه کلکی زدن هم درصدِ بالایی داره چون وقتی جیمی پادشاه دیوانه رو کشت میتونست همونجا ادعای پادشاهی هم بکنه ولی خب احتمالا چون هم یه کلکی در کار بوده هم استارک و براتیون و ... با هم متحد بودن و لنیستر ها نمیتونستن از پسشون بربیان حکومت و دادن به رابرت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

میشه من سوال کنم چه کسی با استفاده ار خنجر والریا اقدام به کشتن برن کرد؟ لیتل اونو به تیریون باخته بود تیریون هم اونو به رابرت اهدا کرد . یعنی همه آتیشا از گور رابرت بلند میشه که یعنی از رابطه جیمی و سرسی خبر داشته و صداش در نیومده بود و اقدام به قتل برن کرد که دیگه هیچ شاهدی نمونه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوست عزیز یکم فکر کن...امکان نداره رابرت با پسر دوست صمیمی که براش از برادر عزیز تره چنین کاری بکنه بعدشم آخه رابرت اگر میدونست اول نباید میپرسید که چرا میخواید بکشیدش؟! یعنی میدونست که زنش با برادرش رابطه داره و برن دیده که میخوان بکشنش!؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اگه این افراد دردشون این بود که یکی از کسایی رو که با تارگرین ها نسبت داشته رو سر کار بیارن پس اصلا چرا تارگرین هارو قتل عام کردن که بعدا یکی از نسل خودشون رو روی کار بیارن؟ تایوین میتونست همون موقع که قلعه سرخ رو گرفت خودش رو پادشاه بخونه چون هم لشکرش آسیب ندیده بود و هم اونقدر طلا و قدرت داشت که واسه خودش متحد جمع کنه.به نظر من لنیستر ها میخواستن یکی رو پادشاه کنن که آلت دست خودشون باشه تا اگه یه موقع کاری کردن که مردم علیهشون قیام کنن همه چی به نام اون پادشاه تموم بشه و اونا به سرنوشت تارگرین ها دچار نشن.

البته همه اینا فقط نظر خودمه.

بابا وستروس اون قدر هم بی در و پيکر نبوده، حتی در زمان شورش رابرت. اگر تايوين بعد از غارت باراندز، اعلام پادشاهی ميکرد، کل شش منطقه ديگه بر عليهش بلند ميشدن. رابرت خون پادشاهی را در رگهاش داشت، ولی تارگرين نبود، و اين که پيش از اين که شورش به نقطه اوجش برسه، سران شورش رابرت را به همين دليل به عنوان مدعي تاج و تخت انتخاب کردند. چيزی که مشخصه اين هست که وستروسی ها به جانشينی که خون پادشاهی داشته باشه اهميت ميدهند، نه کسی که طلای بيشتر داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
میشه من سوال کنم چه کسی با استفاده ار خنجر والریا اقدام به کشتن برن کرد؟ لیتل اونو به تیریون باخته بود تیریون هم اونو به رابرت اهدا کرد . یعنی همه آتیشا از گور رابرت بلند میشه که یعنی از رابطه جیمی و سرسی خبر داشته و صداش در نیومده بود و اقدام به قتل برن کرد که دیگه هیچ شاهدی نمونه

برادر من چرا الکی قصه می بافی. کجای این کار تقصیر رابرت بوده. ان که با خنجر رابرت سو قصد صورت گرفته که دلیل نمی شه. ند استارک هم با آیس کشته شد. یعنی خودش خودش رو کشته.

خیلی اصرار داری بدونی کی آدم کش و خنجر رو فرستاده اسپویل رو بخون

جافری احمق همین طوری و بی هیچ دلیل منطقی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برادر من چرا الکی قصه می بافی. کجای این کار تقصیر رابرت بوده. ان که با خنجر رابرت سو قصد صورت گرفته که دلیل نمی شه. ند استارک هم با آیس کشته شد. یعنی خودش خودش رو کشته.

بابا این جافری به طور واقعی پسر سرسیه. این دیگه چه منطقیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بابا این جافری به طور واقعی پسر سرسیه. این دیگه چه منطقیه؟

ببین کی بهت گفتم داداشی جافری روانی هست اما روانی هم برای کارش دلیل می خواد هر چند احمقانه جافری واسه کشتن برن حتی دلیل احمقانه هم نداشته

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری