رفتن به مطلب
Azor Ahai

سوالات در مورد تاریخچه و جغرافیای نغمه یخ و آتش

Recommended Posts

شاید مسخره بیاد سوالم . اما می خوام بدونم دنیای نغمه کروی هست یا نه ؟

مثلا مردان آهن می تونن از غرب به طرف آشایی برن یا حتما باید بیان جنوب و از طریق دریای تابستان و ... ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

من فکر میکنم این دنیا باید کروی باشه چون:

1-هرچه بیشتر به سمت شمال میریم هوا هم سردتر میشه.

2-شکل قاره های دنیای نغمه خیلی به به شکل زمین ما نزدیکه، پس احتمالا اون هم مثل دنیای ما کرویه.

یه سوال هم من بپرسم : دنیای نغمه اسم داره؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بله چون خیلی ها پیشگویی ِ Quaithe رو اینطوری تعبیر کردن که منظور از اینکه برای اینکه به غرب بری باید به شرق بری اینه که از اونطرف ِ وستروس در بیاد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من فکر نمیکنم کروی باشه یا حداقل اگه کروی هم باشه تا فاصله زیادی از خشکی رو دریا در بر گرفته. یعنی این نقشه فعلی یه قسمت از کل زمینه. چون هیچ جا به کروی بودن اشاره نشده(تا اونجا که من خوندم). مثلا دنی که میخواست برگرده وستروس میتونست از کارث مستقیم بره به وستروس نه اینکه کل دنیا رو برگرده.

به واریس:

سرد بودن شمال دلیل نمیشه. شمال آردا(هلکاراکسه) هم قبل از کروی شدن سرد بود

به واریس:

بعید میدونم منظور Quaithe این بوده باشه. به نظرم منظورش اینه که دنی نباید راه مستقیم رو بره چون راهی که به نظر نزدیکترین راه هست ممکنه راه درست نباشه و باعث بشه از هدفش دور بشه اما راه های انحرافی که جلوی روش قرار میگیره ممکنه خیلی توی هدف نهایی کمکش کنه (بیشتر از این بخوام توضیح بدم اسپویل میشه)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

گفتم که خیلی ها اینطوری تعبیر کردن . ولی قبل از اینکه از حرف ِ خود ِ GRRM رو بذارم ، دو تا نکته بگم ، زمستون و تابستون داشتن بخاطر کروی بودنه. شب و روز داشتن هم همینطور. گرانش کره هم همینطور ،

حالا حرف مارتین ؛

3) Is your world round. I mean if Dany traveled far enough east couldnt she come to the other side of westeros?

Yes, the world is round. Might be a little larger than ours, though. I was thinking more like Vance's Big Planet.... but don't hold me to that.

http://www.westeros.org/Citadel/SSM/Entry/1206/

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این مواردی که آوردی دلیل نمیشه. ما با داستان فانتزی طرف هستیم گرانش و شب و روز لزومی نداره دلیل فیزیکی داشته باشه. بالا هم دنیای تالکین رو مثال زدم اونجا هم اول زمین مسطحه و خورشید و ماه رو دو نفر حمل میکردن و میبردن به غرب و اونجا از زیر زمین دور میزد و دوباره از شرق طلوع میکرد.

تابستان و زمستان وستروس منظم نیست. اگه قراره از اینها نتیجه گیری کنیم که کروی هست اشتباهه. طول زمستان و تابستان وستروس متغیره و بارها هم بهش اشاره شده. تاثیر otherها روی زمستان بیشتر از کروی بودنه زمینه.

اما در مورد مصاحبه، وقتی خودش گفته دیگه حرفی درش نیست. خودش هم میگه که کره اش بزرگتر از زمینه. احتمالا مسیری که از شرق به کارت بوده طولانی تر میشده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اساسا" اگر منطق دنیای مارتین رو بخوایم با دنیایی مث ِ سیلماریلیون مقایسه کنیم اشتباه کردیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اساسا" اگر منطق دنیای مارتین رو بخوایم با دنیایی مث ِ سیلماریلیون مقایسه کنیم اشتباه کردیم.

حرفتون کاملا درسته. دنیای مارتین نه باید با دنیای تالکین مقایسه بشه و نه دنیای خودمون. باید از توی خود داستان براش دلیل پیدا کنیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منم به همین دلیل که توی دنیای مارتین توجیخی نمیبینم که مثلا دو نفر بیان سر ِ خورشیدو بگیرن بلند کنن اون دلایلو عرض کردم خدمتتون.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

احتمالا علم مردمان این دنیا اون قدر پیشرفت نکرده که بفهمن روی یه سیاره ی کروی هستن. اون برندونی که با کشتی به سمت دریای غرب وستروس رفت و دیگه بر نگشت نشون میده تا فاصله ی خیلی دور از غرب وستروس احتمالا خشکی دیگه ای جز جزایر پراکنده نیست ...

ولی یه چیز دیگه. تفاوت شمال و جنوب هم خیلی عجیبه. منتهای شمال غرب سرزمینای یخ زده و آدرها هستند. منتهای جنوب شرق سرزمین های داغ و سوخته و زیر سایه و زادگاه اژدها ها!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

http://kevinhatch.com/media/kh-asoiaf.pdf

این نقشه کامل ترین نقشه ی فعلی از نغمه است وبا توجه به این که شرق هم چنان ادامه داره بعیده تموم شه و مارتین هم از شرق به بعد رو کمی در خفا گذاشته که نمیشه پیش بینی کرد جایی تموم میشه و بهsunset sea برسه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این نقشه هست:

http://upload.tehran98.com/img1/q4mh8ld9j8lis6dr5vw.jpg

یه نقشه بهتر هم داشتم اما الان پیداش نمیکنم. تو اینترنت هم گشتم اما فقت یک تکه اش رو پیدا کردم. اگه کسی کاملش رو پیدا کرد بذاره:

http://www.windsofwinterrelease.com/wp-content/uploads/2012/10/LOIAF-map4-MTV.jpg

این نقشه ی جالب هم رو هم از وستروس و ایسوس پیدا کردم که جالبه!

http://kitkatpecson.com/wp-content/uploads/2012/06/GOT_Wallpaper_1600x1200.jpg

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممنون. منم چند تایی نقشه دارم که البته همه تکه پاره اند و کامل نیستن. گرچه اون نقشه اولی که شما گذاشتی رو نداشتم.

این دو تا از کتاب سرزمین های آتش و یخ:

http://www.forevergeek.com/wp-content/media/2012/10/Lands-of-Ice-And-Fire-Braavos.jpg

http://www.asshai.com/biblioteca/geografia/fotos/Mapas-CdHyF-019.jpg

دوتا تکه دیگه از همین نقشه رو هم قبلا م.م.استارک تو وبلاگش گذاشته بود.

اینم یه نقشه ی جالب دیگه که sweetwater river رو هم توش نشون داده. نمی دونم چرا تو کتاب سرزمین ها نشون نداده؟!

http://www.tersi.cz/sites/default/files/GoT/mapy/Braavos.png

خبر ندارین نسخه pdf سرزمین های آتش و یخ رو توی اینترنت نمی فروشن؟

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من هرچی گشتم نسخه pdf این کتاب رو پیدا نکردم. اگه کسی از دوستان پیدا کرده همینجا بذاره تا بقیه هم استفاده کنن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام بچه ها، یه سورپرایز براتون دارم! دیروز بعد کلی گشت وگذار تو دنیای مجازی و پس از تحمل سختی ها و مشقات فراوان! موفق شدم یه سری عکس با کیفیت نسبتا خوب از نقشه های موجود در کتاب Lands of Ice and Fire گیر بیارم!

اولین عکس (که بهترینشون هم هست) یه نقشه کامل از تمام دنیای شناخته شده است! احتمالا این عکس بهترین و کامل ترین نقشه موجوده! این عکس حتی شامل مناطقی از شرق ایسوس و دریای دوتراکی میشه که تا حالا نه تو هیچ نقشه ای کشیده شدن و نه اسمی ازشون تو کتاب ها اومده! (چون حجمش خیلی زیاده، حدود 10MB، مجبور شدم تو آپلودباز آپلود کنم، ولی اگه نتونستید دانلود کنید یا مشکل دیگه ای وجود داشت، اگه سایت بهتری واسه آپلود عکس میشناسید معرفی کنید)

known world - 10.0 MB

دومین عکس، نقشه ای از خلیج برده دارانه که دارای جزییات بیشتری نسبت به نقشه قبلیه!

Slavers Bay

سوم، نقشه کینگزلندینگه با تمام جزییات و دروازه ها و خیابوناش.

kings Landing

در ضمن یه عکس هم از نقشه براووس پیدا کردم، اما کیفیتش خیلی پایینه و نوشته هاش قابل خوندن نیست، اما کلیات شهر توش معلومه. اگه خواستین اون رو هم میذارم و اگه شما با کیفیت ترش رو پیدا کردید حتما این جا قرار بدید!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممنون ، ولی چرا آپلودباز گذاشتید؟

سرورهاش بعضی موقع خاموش میشه ، مدیا فایر بهتره ، یا پیکوفایل

اشکال نداره فردا دانلود می کنم

پیشاپیش سپاس ، با توجه به حجمش نقشه ی خوبی به نظر میاد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خیلی خوب بود رنلی جان

ممنون. اگه بقیه رو هم پیدا کردی بذار

ویرایش:

عکس اول رو نتونستم دانلود کنم. لطف میکنی جای دیگه آپلود کنی؟

عکس کینگز لندینگ مال این کتاب نیست. اینو من قبلا داشتم. این از نمای کاملا بالاست در حالی که نقشه اصلی کتاب از زاویه 45 درجه کشیده شده. براووس و آنسوی دیوار هم همینطور ترسیم شدن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ببخشید مهدی جان پستتون رو ندیده بودم (یعنی دیده بودم ولی ندیدم که ویرایشش کردید، چون نوشته بود پست خوانده نشده ای وجود ندارد!) خلاصه شرمنده، ولی امروز دیدم که خودتون موفق شدید همشون رو پیدا کنید! واقعا ممنون خیلی دنبالشون گشتم!

پ.ن : من خیلی درباره این شرق کنجکاو شدم، به جز قسمت های جنوبیش (مثل آشایی و یی تی و Jade Sea) بقیش رو تو کتاب تا حالا حتی ازشون اسم هم نبرده! یعنی قراره تو کتاب های بعدی اونجاها رو هم ببینیم؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خواهش میکنم

بله خیلی دنبال اینها گشتم اما جایی پیدا نکردم. کلی تورنت جعلی و فایل ویروسی هم دانلود کردم اما در نهایت تونستم توی یه سایت اینها رو به صورت تکه تکه پیدا کنم. هر نقشه 12 تصویر بود و یه چند روزی طول کشید تا بتونم اونها رو به هم بچسبونم جوری که درز بین نقشه ها به چشم نیاد.

پ.ن:

بله تا حدودی در مورد بقیه صحبت میشه. مخصوصا خلیج برده دارها که وقایع خیلی مهمی در ادامه رخ میده.

New WinRAR ZIP archive (2).zip

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
خواهش میکنم

بله خیلی دنبال اینها گشتم اما جایی پیدا نکردم. کلی تورنت جعلی و فایل ویروسی هم دانلود کردم اما در نهایت تونستم توی یه سایت اینها رو به صورت تکه تکه پیدا کنم. هر نقشه 12 تصویر بود و یه چند روزی طول کشید تا بتونم اونها رو به هم بچسبونم جوری که درز بین نقشه ها به چشم نیاد.

پ.ن:

بله تا حدودی در مورد بقیه صحبت میشه. مخصوصا خلیج برده دارها که وقایع خیلی مهمی در ادامه رخ میده.

بازهم تشکر!

جورامون عزیز منظورم خلیج برده داران نبود، من کتاب سوم رو خوندم! منظورم از شرق، شرق دریای دوتراکی و کوهستان استخوان (bone mountains) و شمال دریای یشمه، منتهی الیه شرقی نقشه دنیای شناخته شده، یعنی سرزمین هایی مثل Plains of Jogos Nhai ، great sand sea ، grey waste و mossovy که تا حالا تو هیچ کدوم از 5تا کتاب اسمی ازشون نیومده و ویکی نغمه هم اطلاعاتی دربارشون نداره!

منظورم از کتاب های بعدی هم کتاب های ششم و هفتم بود!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ببخشید فکر کردم منظورتون تا کتاب 5 هست.

در مورد کتابهای 6 و 7 اطلاعات چندانی نداریم اما احتمالش هست که به اونها اشاره بشه. تا قبل از انتشار این نقشه ها، مارتین فقط نقشه جاهایی که در داستان بهشون اشاره شده بود رو میذاشت اما به نظر میرسه الان نقشه رو کامل کرده تا در آینده هم ازش بهره ببره و همه جاهای مورد نیازش رو آورده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

من در چند قسمت به صورت پراکنده اطلاعاتی در مورد وقایع قبل از کتاب خوندم و اینکه سرزمین های دیگه چی بودن و چه اتفاقی در اون ها رخ داده

کسی منبع فارسی معتبری برای این وقایع سراغ نداره ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منبع فارسی معتبر داره ایجاد میشه . ولی تا اون موقع به سایت ویکی نغمه مراجعه کنید که البته انگلیسیه. بچه ها هم دارن مقالات اونو ترجمه میکنن.البته تو وبلاگ m.m.stark هم تعدادی از این مقالات ترجمه شده.قوانین سایت اجازه نمیده لینک بذارم. تو گوگل واسه وبلاگ «طوفان شمشیرها» و برای ویکی نغمه a song of ice and fire wiki سرچ کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری