رفتن به مطلب

Recommended Posts

منبع سایت افسانه ها با اندکی تغییر

قصد دارم که کاربران رو با " ایفای نقش" به طور کلی آشنا کنم و هر سؤالی در این باره دارن بهش جواب بدم.

اول از همه به مهم ترین و کلی ترین تعریف می‌پردازم:

ایفای نقش چیست؟

ایفای نقش یا Role playing:

انتخاب یک شخصیت ( از مجموعه نغمه ) و رفتار کردن مطابق رفتارهای آن شخصیت.

توضیح بیشتری میدم:

مثلاً شخصیتی انتخاب می‌کنید با عنوان " ادارد استارک"

خب این شخصیت توی مجموعه داستان های نغمه یه شخصیت مثبته، مشخصاً شما باید یک شخصیت خوب و مثبت رو توی ایفای نقش به نمایش بزارید، اورفتارها و اخلاقیاتی که توی کتاب داره رو به نمایش میزارید. شما باید ادارد استارک رو آدمی مطابق شخصیتاش نشون بدین و طور که هست نباید آدم پلیدی به نمایش گذاشته بشه!

چگونه در ایفای نقش فعالیت کنم؟

حالا که وارد ایفای نقش شده اید، می‌خواهید فعالیت کنید.

فعالیت در ایفای نقش سادست، فقط نیاز به تمرین و وقت گذاشتن داره.

واحد فعالیتی شما توی ایفای نقش " رول" نامیده میشه. Role یا همون نقش که اون رو ایفا می کنید! این تعریفش بود، خیلی راحت تر براتون توضیح میدم.

شما در ایفای نقش یه چیزایی مثل داستان می‌نویسید به اسم " رول" در حقیقت یه نوع داستان نویسیه اما اسمش رو گذاشتن " رول" چون ویژگی های خاص خودش رو داره:

مهم ترینش:

متناسب با شخصیتی که انتخاب کردید باید " رول " بنویسید. شما شخصیت خودتون رو توی رول های مختلف جا انداختید؛ همون طور که قبل تر توضیح دادم. مثلاً شخصیتی که دارید رو یه شخصیت جدی، خشک، قدرتمند و در عین حال شرور جا انداختین. وقتی میخواین رول بنویسید، و خودتون جزوی از داستانید باید مطابق با این اخلاقیات در موردش بنویسید و کارهاش رو مطابق با این اخلاقیات پیش ببرید.

یا اگه شخص دیگه ای انسان در ظاهر خوب و در پنهان بد توصیف شده، باید وقتی در موردش می نویسید همین طوری در موردش بنویسید نه اینه سلیقه ای براش شخصیت آفرینی کنید، چون دوست داره اینطوری باشه. همون طور که شما دوست داشتید مثلاً شرور باشید و بقیه باید توی رول ها شما رو انسانی شرور توصیف کنن و کارهاتون رو شرورانه شرح بدن.

مورد بعد:

در یک رول شما داستان رو تموم نمی کنید. شاید شروع کننده شما باشید و سوژه رو آغاز کرده باشید، اما باید یه جایی که بشه ادامه‌ش داد، اون رو رها کنید تا نفر بعد ادامه بده. و نفر بعد ادامه میده تا جایی که بشه ادامه ش داد، رهاش کنه. و چندین رول زده میشه تا بالاخره سوژه به جایی برسه که باید بسته بشه، اون وقت یکی، یا خود شما یا دیگری میاد و سوژه رو به اصطلاح " می بنده" یعنی رول پایانی رو می زنه و ماجرا تموم میشه. بعد از مدتی دوباره می تونید در اون تاپیک متناسب با اسمش " سوژه جدید" بدید.

شما نمی تونید پشت سر هم رول بزنید و حداقل باید یکی در میون بزنید، یکی شما بزنید، یکی نفر بعدی و الی آخر.

و نکته ی آخر از این مورد این که رول هاتون نباید خیلی طولانی بشه که نفرات بعدی حوصله نکنن بخونن و تاپیک به اصطلاح " خاک خورده" بشه. رول ها رو سعی کنید نه چندان کوتاه و نه چندان بلند بزنید.

ادامه در پست های بعدی,سوالی بود درخدمتم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

خیلی جالب برن عزیز. گرچه خیلی وقت گیر به نظر میرسه و چیزی هم که کمه وقت ولی به نظرم جذاب اومد. منتظر ادامه هستیم.

ولی یه نکته. دنیای نغمه خیلی بزرگه و اکثر شخصیت ها هر کدوم یه طرف دنیاش افتادن... مثل کار مارتین چندین خط داستانی قراره با هم برن جلو؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
خیلی جالب برن عزیز. گرچه خیلی وقت گیر به نظر میرسه و چیزی هم که کمه وقت ولی به نظرم جذاب اومد. منتظر ادامه هستیم.

ولی یه نکته. دنیای نغمه خیلی بزرگه و اکثر شخصیت ها هر کدوم یه طرف دنیاش افتادن... مثل کار مارتین چندین خط داستانی قراره با هم برن جلو؟

نه به اون صورت.اگر راه بیوفته تایپک هایی با موضوعات مختلف ساخته میشن و تو هر تایپک یکی سوژه میزنه و ادامه میدن و سوژه ها با هم فرق میکنن و تو هر سوژه معمولا سعی میشه یه خط داستانی بره جلو چون اونجوری کمی سخته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منبع : jadoogaran.org با اندکی تغییر

برخی از قوانین:

1- وقتی شخصیتی را انتخاب میکنید باید نسبت به آن شخصیت اطلاعات کافی داشته باشید. کسانی که بدون اطلاع یک شخصیت را انتخاب کنند و بر خلاف خصوصیات وی رفتار نمایند اخطار دریافت میکنند.در ایفای نقش توجه کنید که نباید از خطهای اصلی که در کتاب ها راجع به شخصیتها هست تجاوز کنید مثلا نباید یک جافری مهربان باشید.

2- هر عضو میتواند فقط یک شخصیت را ایفای نقش کند و در صورت تخلف در این مورد از سایت بلاک خواهد شد. همچنین اعضای ایفای نقش حق تغییر شناسه نمایشی خود را ندارند و در صورت تخلف از ایفای نقش اخراج خواهند شد.

3- ایفای نقش باید با فعالیت همراه باشد. در صورتی که یک عضو ایفای نقش سایت فعالیتی در ایفای نقش نداشته باشد، از ایفای نقش اخراج خواهد شد. همچنین هر فردی که بیشتر از یک ماه در انجمن ایفای نقش پست ارسال نکند از ایفای نقش اخراج خواهد شد.

همچنان منتظر نظرات انتقادات و پیشنهادات هستم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظرم خیلی جالبه! من دوست دارم شخصیت خودم (تیریون) رو داشته باشم، ولی خیلی سخته، شخصیتی مثه جافری خیلی راحت تره (فقط باید جفتک بندازی)، ولی با این وجود من شخصیت خودم رو میخوام، هر وقت تاپیکش رو راه انداختی ما هم شروع میکنیم، فقط اولش باید خودت ما رو راه بندازی!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خیلی بدرد بخور بود این مطلب

سپاس فراوان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام عزیز.?

من قبلا توی وبسایت افسانه ها بودم... خییییییییلی خوبه اگه ایفا راه بیفته...?

حقیقتش من خودم اصلا داشتم بعد از مدت ها میگشتم دنبال یه سایت که ایفا داشته باشه ?که رسیدم اینجا... گفتم اخجون ایفای GOT عااااالی میشه...?

حالا بنظرم زودتر راه بیفته هم خیلی خیلی خیلی بهههههتره.?

اگرم کمکی هست من درخدمتم.?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فکر کنم یه پنج سال پیش بوده اینو زدن. نمی دونم

ولی اگه باشه کسی میتونه یه نقش غیر از شصیتا باشه. مثلا سیرا استارک.. که داستان زندی خودشو دار و اینا؟

اگه نه من آریا استارکو بر میدارم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری