رفتن به مطلب
bard

سندور کلیگین ( sandor clegane ) - سگ تازی یا ....

Recommended Posts

با توجه به سبک مارتین در نگارش نغمه یخ و آتش و اینکه برای هر شخصیتی چند بعد در نظر گرفته یکی از شخصیت هایی که واقعا ابعاد پیچیده ای داره سندور کلیگین هستش

++

گفتیم در این تاپیک در مورد سندور کلیگین صحبت کنیم

++++

به نظر خود من سندور در واقع انسانی هستش که بر پایه وظیفه عمل میکنه ، وظیفه محافظت از جافری رو به خوبی انجام میده و در قسمت های دیگه ای مثلا سانسا رو از دست یاغی ها نجات میده و

در فصل سوم اریا رو پیدا میکنه که به خواندانش تحویل بده

اما نکته اصلی این هستش که ، بعضی مواقع همان بعد های شخصیتی دیگه این کاراکتر مثل پول پرستی رو میشه

Sandor-Clegane-sandor-clegane-32333684-500-632.png.9c6787d8914a60b780777303734659ca.png

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

منم فکر می کنم سندور در کل آدم بدی نیست. یه چیزی مثه جیمی که به مرور آدم کشفش می کنه و میبینه اونقدرام آدم بدی نیست که فکر می کرده. تو این خاندان کلگان گرگور وصله ی ناجورشونه که میزنه خاندانم نابود می کنه با کاراش. همه میدونیم که گرگور بود که سندورو به این روز انداخته چه از لحاظ ظاهری و چه از لحاظ روحی.سندور به کنار من بیشتر از همه دلم به حال اون خواهرشون میسوزه که معلوم نیست چه بلایی سرش اومده یا بهتره بگم سرش آوردن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دقیقاً همین طوره که گفتین سندور یه فرد وظیفه شناسه ولی خواست خودش هم براش مهمه مثلاً توی بلک واتر زمانی که نخواست دیگه بجنگه دیگه به مبارزه ادامه نداد

سندور در زمان کودکیش دچار یک حادثه شد که آسیب روحیش از جسمیش بیشتر بوده برای همینه که خشونت رو پوستین و سپر خودش کرده تا هم ضعف روحیش رو پنهان کنه هم از خودش در برابر خطرات دنیای پیرامونش حفظ کنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظر من سندور کلگان هم از اون جانی های توی فیلمه.شاید از لحاظ کشت و کشتار به پای گرگور نمیرسه ولی اگه بخواد میتونه آدم فوق العاده بی رحمی بشه و هرکاری بکنه درست مثله اون کاری که تو کتاب اول با دوست آریا کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من از این شخصیت خوشم میاد آدم وظیفه شناسیِ و ا حالا چند دفعه سانسا رو نجات داده(البته اگاری اینجا احتمالا موضوع یه نیمچه علاقه ای هم بوده) ولی خب کلا زیر این زره هو اینا قلبی از طلا نهفته شده...به خاطر کاری که برادر...(فوش بود) -_- باهاش انجام داد اینطوری شده و پتانسیل خوب بودن رو داره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کتابهای آخر ...

برادر های Quite Isle سندور رو پیدا میکنن و خاکش میکنن (حالا یه سری میگن مگه مرده بوده ) اما با اینکه هیچ نقشی در داستان نداره و مرده به حساب میاد ، POVیی که Brienne در همون جزیره داره ، ثابت میکنه که Sandor یه آدم دیگه شده و هنوز زنده ست. Brienne نمیفهمه اما ما از چیزایی که میخونیم و حرفایی که رئیس ِ برادرای Quite Isle میزنه میفهمیم زنده ست. این پروسه به حالتی صورت میگیره که ما خیلی به Sandor امیدوار میشیم. . . البته این پروسه خیلی قبلتر از این POV و در همراهیش با Arya شکل گرفته بود ولی حسی که اونجا به آدم داده میشه باعث میشه یه حسی که در مورد Jaime هم تجربه شده به آدم دست بده. Sandor یه آدمیه که در دنیای امروزمون خیلی میبینیم. یه آدم خشک که تظاهر میکنه فقط خودش مهمه ، اما بخاطر دلی که داره و همه ش با اون دل در جنگ هست ، نمیتونه خوب تظاهر کنه و بعضی جاها سادگی و مهربونیش به چشم میاد. کسایی که همیشه ظاهر و اخم و چشمای غضبناکشون رو میبنیم ولی پاش که بیافته ، تعجب زده تون میکنن. Sandor بعد از ریاضتی که اونجا خواهد کشید فکر میکنم در غالب قهرمانی دوباره بلند شه. ققنوس ِ زشت و سوخته ای که از خاکستر خودش بلند میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
کتابهای آخر ...

برادر های Quite Isle سندور رو پیدا میکنن و خاکش میکنن (حالا یه سری میگن مگه مرده بوده ) اما با اینکه هیچ نقشی در داستان نداره و مرده به حساب میاد ، POVیی که Brienne در همون جزیره داره ، ثابت میکنه که Sandor یه آدم دیگه شده و هنوز زنده ست. Brienne نمیفهمه اما ما از چیزایی که میخونیم و حرفایی که رئیس ِ برادرای Quite Isle میزنه میفهمیم زنده ست. این پروسه به حالتی صورت میگیره که ما خیلی به Sandor امیدوار میشیم. . . البته این پروسه خیلی قبلتر از این POV و در همراهیش با Arya شکل گرفته بود ولی حسی که اونجا به آدم داده میشه باعث میشه یه حسی که در مورد Jaime هم تجربه شده به آدم دست بده. Sandor یه آدمیه که در دنیای امروزمون خیلی میبینیم. یه آدم خشک که تظاهر میکنه فقط خودش مهمه ، اما بخاطر دلی که داره و همه ش با اون دل در جنگ هست ، نمیتونه خوب تظاهر کنه و بعضی جاها سادگی و مهربونیش به چشم میاد. کسایی که همیشه ظاهر و اخم و چشمای غضبناکشون رو میبنیم ولی پاش که بیافته ، تعجب زده تون میکنن. Sandor بعد از ریاضتی که اونجا خواهد کشید فکر میکنم در غالب قهرمانی دوباره بلند شه. ققنوس ِ زشت و سوخته ای که از خاکستر خودش بلند میشه.

خدا خیرت بده!! من یکی تا یجاهایی انگلیسی خوندم بعد دیدم چشمام داره در میاد ادامه ندادم تا ترجمه بشه! خیلی خوبه!!! دلم میخواد ببینم آخر این سندور سرنوشتش به سانسا ربط پیدا میکنه یا نه!؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
کتابهای آخر ...

خدا خیرت بده!! من یکی تا یجاهایی انگلیسی خوندم بعد دیدم چشمام داره در میاد ادامه ندادم تا ترجمه بشه! خیلی خوبه!!! دلم میخواد ببینم آخر این سندور سرنوشتش به سانسا ربط پیدا میکنه یا نه!؟

فعلا هیچ نشانه ای از اینکه Sandor با Sansa یا هر کس دیگه یه جوری ربط داده بشن وجود نداره. اون کاملا" در محیط ایزوله ی Quite Isle قرار داره و با هیچکس در ارتباط نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری