رفتن به مطلب
ریگار

نظرسنجی شماره 9: طراحي و ساخت کدام يک از بناهاي وستروس را...

Recommended Posts

نظرسنجی شماره 9

طراحي و ساخت کدام بنا را در "سریال" بازی تاج و تخت، بيشتر مي پسنديد؟

• وينترفل ::
تصویر
ايري :: تصویر
کسل بلک :: تصویر
توينز :: تصویر
هارنهال :: تصویر
آستاپور :: تصویر
کارت :: تصویر
پايک :: تصویر
رد کیپ :: تصویر
ديوار :: تصویر
دراگون استون :: تصویر
يونکاي :: تصویر
سپت بيلور :: تصویر

پ ن : دوستان ، این نظر سنجی به منظور این طراحی شده که متوجه بشیم از طراحی کدوم قلعه در فیلم بیشتر رضایت دارید .

• این نظرسنجی توسط renly baratheon پیشنهاد شده .

• لطفا نظرتون رو نسبت به گزینه ها، در این تاپیک بیان کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

نمیشه دیوار و وینترفل توی یک گزینه باشند؟؟!! برندون معمار کارش درست بوده من این دوتا رو بیشتر از باقی میپسندم

ولی ایری رو انتخاب میکنم چون ساخت قلعه توی همچین نقطه صعب العبوری احتیاج به ظرافت خاصی داره همچنین که ند توی کتاب گفته بود برعکس ظاهرش به بزرگیه وینترفله

کستل بلک و تویینز و پایک نکته جذابی برای من نداشتن

سپت و کینگزلندینگ توی سریال خیلی با عظمت نشون داده شدن ولی فکر نکنم برای ساختشون دردسری که سر دیوار و وینترفل و ایری کشیده بودن رو کشیده باشن

هارنهال باعضمت ولی سوخته شاید اگه سالم بود شانس داشت

باقی هم که ول کنید آش دهن سوزی نیستن

فقط یه چیزی چرا استورمزاند نیست؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فکر کنم به جای کینگز لندینگ باید بگین رد کیپ. جای ریورران مثلثی شکل و استورمزاند و مخصوصا وایت هاربر هم خالیه. همین طور میرین و براووس و ولانتس

مهندس های ایری و درگون استون که به نظرم یا نابغه بودن یا جادوگر. دیوار هم که از عجایب وستروسه. توینز هم ساختش جالبه.

بگذریم از بلاهایی که سر هارنهال اومده ولی از حق نگذریم ساختش خیلی بلندنظرانه و پرشکوه بوده. روی زمین خوبی هم ساخته شده. رای اول رو بهش میدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

معیار من سختی ساخت و موقعیت استراتژیک و البته حس جادوئه. بنابراین میمونه درگون استون، دیوار، ایری، وینترفل و پایک. ولی ایریو انتخاب می کنم ساخت در ماه، سلولای هوایی هوشمندانه است و کل بنا هم این حسو بهت میده که واقعا تو آسمون خونه داری. پایکو به خاطر پلای معلقش دوست دارم البته توصیفاتیم که ثیان ازش کرد جالب بود.کلا من قلعه های مرتفعو دوست دارم.وینترفل واقعا بزرگه از این لحاظ یه قلعه ی واقعیه. درگون استون موقعیت استراتژیکی داره و ساختشم به نظر جالب میاد.

هارنهال خرابه است. رد کیپ و سپت هم سختی خاصی واسه ساختشون نبوده.وقتی پول باشه راحت رو زمین صاف قلعه می سازی، کار سختی نیست. اون شهرای ایسوسیو دوست ندارم. اعجابشون مجسمه و معابدشونه و نهایتا دیوارای دور شهره. خب به دوش برده ها اینا رو ساختن هنر نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خیلی از گزینه ها جاشون خالیه کسترلی راک ، لنیسپورت ، سیتادل ، براووس ، والانتیس و . . .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

عزیزان من این نظرسنجی بر اساس سریال طرح شده! (تصاویر رو ببینید!) و تو سریال خیلی از بناهایی که نام بردین هنوز نشون داده نشدن! مثل براووس و سیتادل و ولانتیس! ضمن این که خیلی از گزینه های پیشنهادی شما رو تا کنون حتی تو کتاب هم ندیدیم (هنوز گذر شخصیت های داستان بهشون نیفتاده که توصیف بشه چه شکلی ن) مثل کسترلی راک!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان ، به نظرم من سوال رو اونجوری که باید روشن مطرح نکردم ، پوزش میخوام .

سوال رو ویرایش کردم تا بیشتر به هدف نزدیک باشه .

ما منظورمون از سوال اینه که از طراحی کدوم قلعه تو فیلم بیشتر رضایت دارید ؟! میخوایم بدونیم طراح های فیلم در به تصویر کشیدم کدوم موفق تر بودن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
دوستان ، به نظرم من سوال رو اونجوری که باید روشن مطرح نکردم ، پوزش میخوام .

سوال رو ویرایش کردم تا بیشتر به هدف نزدیک باشه .

ما منظورمون از سوال اینه که از طراحی کدوم قلعه تو فیلم بیشتر رضایت دارید ؟! میخوایم بدونیم طراح های فیلم در به تصویر کشیدم کدوم موفق تر بودن

آها از اون لحاظ.خب به نظرم وینترفل خیلی قشنگ و با ابهت به تصویر کشیده شده ولی نمای دور ایری اون ابهتیو که انتظار دارم نداره.کارثم قشنگ درست کردن.دیوار اوکیه. کسل بلک مطابق انتظار بود.هانهال چندان جالب نبود. تواینم چیز زیادی ازش نشون ندادن. ولی پایک خیلی خوب دراومده. آستاپور یه جورایی مصنوعیه.یونکای باز بهتره. ولی از حق نگذرم نمای بیرونی ردکیپ خیلی خوب کار شده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگر بر اساس سریال باشه که سپت و ردکیپ حرف اول رو میزنن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اگر بر اساس سریال باشه که سپت و ردکیپ حرف اول رو میزنن

باهات موافقم! من خودم به سپت رای دادم ولی ردکیپ هم واقعا عالیه!

ولی در مقابل به نظرم وینترفل، هارن هال و کسل بلک کاملا در سریال ناامید کننده بودن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

واقعا دست رنلی درد نکنه ، نظر سنجی طرح کرده ، آدم میمونه کدوم رو انتخاب کنه .

من بین دو گزینه خیلی شک داشتم ، هارن هال و قلعه سرخ .

حقیقتش این که هارن هال به گونه ای توصیف شده بود که هیچ تصویری جز تصویر فیلم نمی تونست من رو راضی کنه ، متاسفانه نتونستیم عکسی از هارن هال پیدا کنیم که در زمان ورود راب ، نشون داده میشه . واقعا تصویر بی نظیری بود و حق مطلب رو در مورد قلعه سوخته بیان میکنه . در نهایت هم به همین هارن هال رای دادم .

رد کیپ : انتخاب دومم بود ، طراحی بی نظیری داشت ، حتی بیشتر از اون چیزی که نیاز بود باشکوه به نظر میرسه .

پایک :انتخاب سومم هستش. طراحی پایک رو هم خیلی دوست داشتم ، حسابی بوی نم دریا و خلق خوی آهنین مردانش رو به رخ میکشه !

وینترفل : نمیدونم چرا دوستان خیلی علاقه ای به وینترفل ندارن ، اما به نظرم یکی از واقعی ترین قلعه هایی که تو سریال ساخته شده ، همین وینترفله . من که خیلی خوب تونستم قبولش کنم .

دیوار : راستش هنوز شک دارم که دیوار باید تو نظر سنجی میبود یا نه ، اما واقعا ابهتش رو به خوبی به تصویر کشیده بودن . انتخاب ششمم هستش .

توینز : بهتر از اونی طراحی شده که میتونستم تصور کنم . خوب بود .

سپت بیلور : چیز زیادی ازش ندیدم ، اما کافی و به حد نیاز بود به نظرم .

دراگون استون : چیزی نبود که تو کتاب توصیف شده بود ، اما ازش راضی بودم .

کسل بلک : خوب بود . البته انتظار ابهت بیشتری میرفت .

ایری : اصلا نپسندیدمش ! تو همین عکس هم اگه بهش توجه کنید ، غیر واقعی بودن اندازه گنبدش به خوبی مشخصه !

در مورد یونکای و آستاپور و کارت هم نظری ندارم . خیلی خاص نبودن به نظرم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من هنوز می خواستم بگم پس استورمز اند کو که توضیحات شما رو دیدم.

انتخاب من دیواره چون خیلی عظمت داره و به چیزی که تو ذهنم بود نزدیکه و بعد از اون هم ردکیپ و سپت بیلور.

با وجود عشق شدیدم به وینترفل, به نظرم خیلی با تصوراتم جور در نمیومد. نمای دورش با ابهته ولی من فکر نمی کردم شکل ظاهرش اونجوری باشه یعنی اون شکل مدوری که سر برجاش داره به نظرم از ابهت ظاهرش کم کرده و نماهای داخلش هم خیلی شبیه شهرهای طاعون زده قرون وسطی است! خیلی دلگیره ولی در هر حال وینترفله و دوستش دارم.

هارن هال خیلی مخوفه و به نظرم خوب دراومده.

دراگون استون هم خیلی خوبه ولی من خیلی در موردش فکر نکرده بودم.

از پایک هم خیلی خوشم اومد و به نظرم ساختش خیلی جالب و هنرمندانه بود ولی یک کم از سر گریجویها زیادیه!

کسل بلک رو اینجوری تصور نمی کردم ولی تو سریال فضاشو خیلی دوست داشتم.

در مورد شهرهایی که دنریس می رفت هم نظری ندارم چون چندان به نظرم مهم نبودند!

ایری هم اصلا" خوب نبود, یعنی عظمت لازم رو نداشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خوب بین این عکس ها... (البته من بیشتر نظرم از لحاظ موفقیت طراحی توی شباهت به توصیف کتابه)

1- ردکیپ: بزرگیش خوب به رخ کشیده شده. سایه ی سرخ هم رد بودنش رو کامل کرده تو این عکس

2-یونکای از توصیفش تو کتابم بهتر و با شکوه تر در اومده

3-تویینز

4-دیوارو کلا خوب در آوردن تو سریال. از عظمت کم نداره

5-سپت بیلور: این که نمای بیرونشه ولی نماهای داخلش هم خوب دراومده بود. فقط من یادم نیست نمای دورش و هفت ضلعی بودنش هم نشون داده شد؟

6-پایک: فکر کنم از پایک اصلی خیلی بهترش کردن. این همه سرسبزی روی صخره های پایک کجا بوده؟!

7-وینترفل:این نمای بیرونش که خوبه. گرچه بازم از درخت حسابی کم داره. اما نماهای داخلش خیلی بد بود

8-ایری:خلاقیت به خرج دادن تو طراحیش ولی نا بجا. حسابی دوره از ایری واقعی که سوار دامنه ی کوهه نه خود کوه... پلکان های رو به ارتفاع نیستند... عظمت و طولانی بودن پیدا نیست... کوچیک بودن ایری دربرابر عظمت کوه پیدا نیست... تسلط قلعه به راه صعود پیدا نیست...

9-آستاپور:هارپیش رو خوب طراحی کردن ولی هرم...؟

10-کارث

11-هارنهال: به نظر من از همه بدتره. درسته هارنهال سوخته ولی این مال خیلی وقت پیش یعنی زمان اگان فاتح بوده. یه جوری تو سریال تصویر شده که انگار همین دیشب سوخته و هنوزم داره دود ازش بلند میشه. به غیر از این مثلا این قلعه توی سرزمین به شدت حاصلخیز ترایدنت هست. دریغ از یه نقطه ی سبز تو این قلعه! و آخری همه چیز تو نماهای هارنهال غرق گل و کثافته. درسته توی هارنهال بارون و جنگ و ویرانی دست به دست هم دادن ولی این همه گل و نمای سیاه به نظرم یه افراط خسته کننده است...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اخه دیوار هم طراحی داره که بهش رای دادن ؟ ابتدایی ترین فکریه که بشر به ذهنش میرسه.

توی سریال ردکیپ رودوست دارم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دیوار چقدر رای میآره !!! فقط یه بنا ساده توی سایز خیلی بزرگه همین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سامیانو جان نمی دونم منظورت از دیوار توی پستت دیوار طراحی شده توی فیلم بود یا منطق وروشی که دیوار بر اساسش ساخته شده .

به عنوان طراحی توی فیلم من هم معتقدم طراحی دیوار کار چندان سختی نیست .

البته سوال نظر سنجی هم در همین مورده . من خودم به ردکیپ رای دادم که به نظرم بهترین لوکیشنیه که توی فیلم ساختند .

اما دیواری که برندون معمار ساخته چیزی فراتر از یک بنای ساده در ابعاد بسیار بزرگه . دیوار به هیچ وجه بنای ساده ای نیست . توی کتاب ما با جزئیاتی حیرت آور در دیوار آشنا می شیم . با این وجود هنوز قسمت عمده ی دیوار ناشناخته است .

دیوار مطلقا شاخص ترین بنا نه تنها در وستروس که در کل دنیای مارتینه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بله مطمئنن اگر شگفت انگیزترین و شاخص ترین بنا توی کتاب یا سریال رو میپرسیدن من به دیوار رای میدادم

اما سوال راجع به طراحی بناهاست اونم توی سریال واقعاً دیوار در برابر طراحی رد کیپ و سپت اعظم حرفی برای گفتن نداره

هرچند که اگه کتاب مد نظر بود من ایری رو بیشتر میپسندیدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظر من توی ((سریال))

این جایزه تعلق می گیره به ..... (( تیتراژ فیلم )) که خیلی خیلی خوبه !!

همه بنا ها از تو خود سریال هم بهتر اجرا شدن .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

طراحی دیوار و هارنهال خیلی خوب بود مخصوصا دیوار.

ردکیپ هم از نظر نمای بیرونی خوب بود ولی وقتی شخصیت ها از داخل قلعه مخصوصا قسمت هایی که ارتفاعشون تا پایین زیاد بود به بیرون نگاه میکردن یکم تصویرها غیر واقعی میشدن.

ایری هم یکم از نظر نمای بیرونی غیر واقعی بود ولی زندانی رو که تیرین توش بود رو خیلی خوب درست کرده بودن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

just the wall

شاید ساده باشه ولی در عین سادگی خیلی چیزارو نشون میده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری