رفتن به مطلب
Bliss

اشتباهات در مقالات ویکی

Recommended Posts

شرمنده از همه دوستان خصوصا تالیسا عزیز که عمده زحمت تاریخچه اگان دارن بیشتر از من میکشن.به دلیل دیدن تعداد زیادی اسم و رویداد ها دچار سرگیجه واقعی شدم الان برای تشخیص غلط از درست دچار مشکل شدم.در کل تمرکزم از دست دادم بیشتر دارم روی اتمام فکر میکنم.برای همین اشتباهات زیاد هستش.

باز میگم کار تاریخ نگار پس از ورود اگان بیشتر گردن تالیسا عزیز هستش چون ایشون کل کار رو انجام میدن من فقط غلط مینوسم ایشون درستش میذارن جاش باشه.از همین جام عذر میخوام از دوستانی که غلط های من رو تحمل میکنن

نا راحت نکن خودت رو. غلط نوشتن اول کار طبیعیه. من هم اولین مطلبی رو که تو ویکی گذاشتم داشت پر از غلط بود و داشت حالم بد می شد از بس ایراد داشت. الان هم صفحه ی آریا استارک جز رکورد داران تعداد تصحیحه. ولی مطالب اخیرم تعداد تصحیح هاش و تعداد غلطاش خیلی کم تره. یه کم بهتر شدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

یه اشتباه بدی مرتکب شدم اونم این هستش که عنوام سوترویس رو گذاشتم ستوریس اگر میشه ویرایش بدید عنوان مقاله رو به :

سوترویس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
یه اشتباه بدی مرتکب شدم اونم این هستش که عنوام سوترویس رو گذاشتم ستوریس اگر میشه ویرایش بدید عنوان مقاله رو به :

سوترویس

صفحه رو منتقل کردم. البته به "سوتوریوس". یه O هم اون وسط داره. اون یکی شکل نوشتنش هم "سوتوروس" هست که باید توی متن مقالات ویرایش بشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان من نمیدونستم این سوال رو کجا بپرسم.

وقتی واسه مقاله ایریس دوم الگو اطلاعات شاه رو ذخیره به صورت جدول رو صفحه نمایش نداد و بجاش همه چی رو در هم بر هم نشون داد. کمک میخوام. یا من یه اشتباهی کردم یا این الگو جواب نمیده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
دوستان من نمیدونستم این سوال رو کجا بپرسم.

وقتی واسه مقاله ایریس دوم الگو اطلاعات شاه رو ذخیره به صورت جدول رو صفحه نمایش نداد و بجاش همه چی رو در هم بر هم نشون داد. کمک میخوام. یا من یه اشتباهی کردم یا این الگو جواب نمیده.

توی گذاشتن عکس اشتباهی رخ داده بود. دوبار عبارت "پرونده" نوشته شده بود. تصحیحش کردم، تفاوت رو اینجا ببینید:

https://westeros.ir/wiki/index.php?title=%D8%A7%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%B3_%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86_%D8%AF%D9%88%D9%85&action=historysubmit&diff=5007&oldid=5002

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تو ویکی یورون گریجوی در بخش "منابع" شماره ی 10 زده "فصل 47 اریا".

تو ویکی انگلیسی نگاه کردم چیزی نبود ، کتابم خوندم چیزی ندیدم. فکر کنم اشتباه شده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تو ویکی یورون گریجوی در بخش "منابع" شماره ی 10 زده "فصل 47 اریا".

تو ویکی انگلیسی نگاه کردم چیزی نبود ، کتابم خوندم چیزی ندیدم. فکر کنم اشتباه شده.

تصحیح شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تو ویکی در مدخل شمال

دو رو زرگ زمین های شمال را سیراب مب کنند. رود وایت نایف (White Knife) که در وایت هاربر (White Harbor) به دریا می ریزد

دو رود بزرگ باید باشه درسته؟

http://westeros.ir/wiki/index.php?title=%D8%B4%D9%85%D8%A7%D9%84

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تو ویکی در مدخل شمال
دو رو زرگ زمین های شمال را سیراب مب کنند. رود وایت نایف (White Knife) که در وایت هاربر (White Harbor) به دریا می ریزد

دو رود بزرگ باید باشه درسته؟

http://westeros.ir/wiki/index.php?title=%D8%B4%D9%85%D8%A7%D9%84

تصحیح شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام.به چندتا مورد کوچیک برخوردم

http://westeros.ir/wiki/index.php?title=%DA%AF%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%87_%D8%AC%DB%8C%D8%BA%E2%80%8C%DA%A9%D8%B4%D8%A7%D9%86

گذرگاه جیغ کشان

مدخل ایسوس

http://westeros.ir/wiki/index.php?title=%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3

Gearge R.R. Martin

george البته اشتباه از من بوده، شرمنده

همینا بود. بازم از تالیسای عزیز ممنونم که قبول زحمت کرد

پ.ن: به مقاله اندازه دژها که تو سایت هست نگاه کردم دیدم بیشترش همونایی که تو مدخل ویکی انگلیسیشون هست..فقط چند خط نهایتا یه پاراگراف کم داره تا تکمیل بشه..فکر کنم اگه همون بخشای باقی مونده ترجمه بشه تو مدخل هاشون قرار بگیره خیلی خوب میشه:) مثل قلعه هارنهال

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

توی مقاله ی شخصیت ها اون هایی که صفحه ی بازیگرشون ترجمه شده و تو ویکی موجود هست به صفحه ی بازیگرشون لینک نشدن. اگه ممکنه این کار رو یه نفر انجام بده.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فقط مارک ادی لینک نشده بود که تصحیح شد، مارجری تایرلم هنوز ترجمه نشده، ناتالی دورمر و لینکش کنیم. منظورتون دقیقا کدوم شخصیت بود؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فقط مارک ادی لینک نشده بود که تصحیح شد، مارجری تایرلم هنوز ترجمه نشده، ناتالی دورمر و لینکش کنیم. منظورتون دقیقا کدوم شخصیت بود؟!

همین مارک ادی و ناتالی دورمر به علاوه ی این که وقتی می رم توی رده ی بازیگران سریال جک گلیسن توشون نیست با این که مقاله اش ترجمه شده و تو ویکی موجوده (البته نمی دونم کامل شده یا نه) و فکر می کنم صفحه ی جافری به جک گلیسن لینک نشده‌‌. یه ایراد دیگه ای هم که هست اینه که توی متن شخصیت ها اسم بازیگر هاشون با چیزی که باید باشه مطابقت نداره (البته من همه رو چک نکردم) مثلا توی مقاله ی راب استارک تو متنش بازیگر راب رو نوشته ریچارد مادن در حالی که ریچارد مدن درسته!

ممنون از پیگیریتون

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مسافرخانه مرد زانو زده در رد فورک جایی اخته شد که گفته می‌شود

ساخته

مدخل سرزمین های رودخانه | عصر تارگرین ها

http://westeros.ir/wiki/index.php?title=%D8%B3%D8%B1%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86_%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%B1%D9%88%D8%AF%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87&redirect=no

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان میخواستم ازتون خواهش کنم تو جدول شخصیت ها از این به بعد در قسمت کتاب ها، اشاره شدن یا حضور داشتن شخصیت در کتاب 4 یا 5 رو داخل اسپویلر بذارید، امروز یکی از دوستان این مورد رو بهم تذکر داد و گفت که ممکنه حذف برخی شخصیت ها به این شکل برای بقیه اسپویل بشه. ممنون.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ریگار » جمعه تیر 27, 93 10:42 pm[/url]"]دوستان میخواستم ازتون خواهش کنم تو جدول شخصیت ها از این به بعد در قسمت کتاب ها، اشاره شدن یا حضور داشتن شخصیت در کتاب 4 یا 5 رو داخل اسپویلر بذارید، امروز یکی از دوستان این مورد رو بهم تذکر داد و گفت که ممکنه حذف برخی شخصیت ها به این شکل برای بقیه اسپویل بشه. ممنون.

آخه لزوما اسپویل نمی‌کنه. چون یه شخصیت ممکنه نمرده باشه ولی تو کتابای بعدی دیده نشه یا فقط بهش اشاره کنن. یا بالعکس ممکنه مرده باشه ولی باز هم بعدا بهش اشاره بشه. لیانا قبل از شروع داستان مرده تو کتاب پنج همچنان مورد اشاره است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یه مورد دیگه هم تفکیک جغرافیایی کتاب 4 و 5 هست. خیلی از افراد تو یکی از این دو کتاب هستن اما توی اون یکی نیستن. این دلیل نمیشه که طرف مرده باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با توجه به بحث اخیری که تو تاپیک نکات اپیزود دوم فصل پنجم سریال شد به نظرم بهتره بچه های سرسی و جیمی اسم فامیلی واقعیشون نوشته بشه تو صفحه های مربوطشون.

یعنی به جای براتیون نوشته بشه هیل یا واترز یا لنیستر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب کدومش؟ :دی

از نظر وستروس اونها براتیون هستن. توی اسناد هم براتیون نوشته شده پس بهتره که همین بمونه. هیچ کس توی وستروس اونها رو هیل یا واترز یا لنیستر صدا نمیکنه. به همین دلیل به نظرم نباید تغییر داده بشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

صفحه سندور نزدیک 2 ساله ناقصه یکی لطف کنه درستش کنه.

کِلِگِین بهتر نیست تا کلگان؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

صفحات ناقص تو اولویت هستن تا تکمیل بشن. ضمن اینکه خیلی از اون مدخلایی هم که قبلا کاملشون کردیم نیاز به بروز رسانی دارن. کلی کار هست که باید انجام بشه ولی متاسفانه دوستان خیلی همکاری ندارن و اون شور و شوقی که اوایل برای تکمیل ویکی بود، خیلی افت کرده. اگه خودتون هم تمایل دارین، میتونید آستینا رو بالا بزنید!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام ، ببخشید در مقاله ی مربوط به "رمسی اسنو" ، همسر رمسی نوشته شده آریا استارک. در حالی که همسر رمسی سانسا استارک هست. لطفا اصلاح بفرمایید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Jon_Stark » چهارشنبه شهریور 25, 94 10:18 pm[/url]"]سلام ، ببخشید در مقاله ی مربوط به "رمسی اسنو" ، همسر رمسی نوشته شده آریا استارک. در حالی که همسر رمسی سانسا استارک هست. لطفا اصلاح بفرمایید.

اشتباه نیست. ویکی بر اساس روند و وقایع داستانی کتاب نوشته شده نه سریال. کتاب و سریال تو این مورد با هم تفاوت دارن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
negar27 » چهارشنبه شهریور 25, 94 9:32 pm[/url]"]
Jon_Stark » چهارشنبه شهریور 25, 94 10:18 pm[/url]"]سلام ، ببخشید در مقاله ی مربوط به "رمسی اسنو" ، همسر رمسی نوشته شده آریا استارک. در حالی که همسر رمسی سانسا استارک هست. لطفا اصلاح بفرمایید.

اشتباه نیست. ویکی بر اساس روند و وقایع داستانی کتاب نوشته شده نه سریال. کتاب و سریال تو این مورد با هم تفاوت دارن

البته هر دو اشتباهه چون همسر رمزی آریا هم نیست و در واقع شخص دیگه ایه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری