رفتن به مطلب
Manuel

بار ِ عام ، باری برای عموم [گفتگوی آزاد]

Recommended Posts

سلام. بیایین در مورد مخلوقات و موجودات و داستانهایی که واقعا در ادبیات فولکلوریک و اسطوره ای اروپا وجود داره و توی نغمه ای از آتش یخ هم از اونها استفاده شده تحقیق کنیم و اینجا بنویسیم. من برای شروع، "وارگ ها" رو انتخاب کردم.

"وارگ" چیست و "وارگ ها" کیستند؟

در لغت نامه ی دهخدا آمده که وارگ قبیله ای است در اسکاندیناوی، آنان در نیمه ٔ دوم قرن نهم میلادی به داخل روسیه نفوذ کردند و فنلاندیها و اسلاویها را مطیع خویش ساختند.

در ویکی پدیای انگلیسی، واژه ی وارگ را فارسی باستانی و ریشه ی آن را از اوستا دانسته که به معنی "گرگ" است.

(verk "wolf", در اوستا vehrka, مازندرانی varg, زازکی verg, به فارسی باستانی varka-, فارسی gorg و...)

آبشاری هم در الیگودرز به نام وارگ وجود دارد.

.

در اسطوره های اروپا، وارگ نام قبیله ای گرگ نما است که در شمال می زیسته اند. در داستانهای مختلف اسطوره پردازی فانتزی جدید، از جمله در آثار تالکین، الکس و دیگران معانی مختلفی از جمله گرگهای بزرگ یا آدمهای گرگ سوار به خود گرفته است. در رمان "نغمه ای از آتش و یخ" وارگ به کسانی گفته می شود که می توانند به شیوه ای تله پاتیک به درون ذهن حیوانات دیگر (از جمله گرگها) نفوذ کنند و آنها را به کار گیرند.

در موزه ی سوئد سنگی از دوران وایکینگها وجود دارد با نقوشی جادووار به نام "وارگ سوار" یا warg rider

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به استاد امون : بله استاد عزیز درست می بینید . دیگه گذشت اون زمانی که دلار ۱۰۰۰ تومان بود . البته کتاب در کشور های خارجی کلا گرونه

به Manuel : فکر نکنم سانسور شده باشن . اخه کتاب ارجینال انگلیسی رو چه جوری می خوان سانسور کنن . ماژیک سیاه بکشن روش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دیشب یه کابوس وحشتناک دیدم. خواب دیدم رمسی اسنو قراره روی تخت آهنین بشینه. تمام حمایت مملکت رو هم داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
دیشب یه کابوس وحشتناک دیدم. خواب دیدم رمسی اسنو قراره روی تخت آهنین بشینه. تمام حمایت مملکت رو هم داره.

خواب دیدی خیر باشه 

فکر کنم شب شام رو سنگین خورده باشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

رابرت جان عموما خوابات تعبیر میشه یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

البته منم از این خوابا دیدم مثلا یه بار خواب دیدم من یکی از اعضای نایت واچم و لرد فرماندمون تایوینه

البته با مرگ تایوین خیالم از این مورد راحت شد که تایوین فررمانده ما نمیشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

عزیز من کی به شما میگه بخوابی!!؟؟

شما که از این خواباااا میبینی نخواب عزیز من نخواب

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

میسی (مایسی) ویلیامز، در یک فیلم کوتاه نقش آفرینی کرده، پشت صحنه ش را می توانید ببینید:

http://www.indiegogo.com/projects/corvidae-short-film-starring-maisie-williams

اگر مشکل حجم دارید، روی HD کلیک کنید تا کیفیت پایینتر بیاد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

همش رو نمی دونین آخه، رقیبش این قدر شخصیت وحشتناکی بود که تمام لرد های مملکت بسیج شده بودند تا از رمسی حمایت کنند. مطمئن نیستم ولی فکر کنم

رقیبش یورون گریجوی بود. یعنی یکی از این دو تا باید شاه می شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ملت خواب میبینن شخصیت محبوبشون تخت آهنی رو گرفته اونوقت شما خواب میبینی که یا یورون رو تخت میشینه یا رمسی. عاشق خواب دیدنتم.

بقیه تو خوابت نبودن؟ دنریس، تیریون، استنیس.....یعنی همشون به رحمت خدا رفته بودن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
همش رو نمی دونین آخه، رقیبش این قدر شخصیت وحشتناکی بود که تمام لرد های مملکت بسیج شده بودند تا از رمسی حمایت کنند. مطمئن نیستم ولی فکر کنم

رقیبش یورون گریجوی بود. یعنی یکی از این دو تا باید شاه می شد.

گزینه بعدیت هم حتماً آدر بزرگه دیگه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چرا سایت این قدر سوت و کور شده . چرا هیچ کس پست جدید نمیزاره . حوصله مون سر رفت . 

خوب می گم هر کی می خواد بیاد بگه طرفدار کدوم تیم فوتباله . 

من که طرفدار یوونتوس هستم و خیلی هم متعصبم . 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

استنیس جان این لنیستر ها و تارگرین ها در حال طرح نقشه برای حملات بعدیشونند.

تیم مورد علاقه من یکی هم بایرن مونیخه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ما اماده ی هر گونه درگیری با لنیستر ها و تارگارین ها هستیم . 

امیدوارم ادر ها همشون رو ببرن . 

بایرن مونیخ تیم خیلی خوبیه . البته من ازش خوشم نمیاد . چند بار یوونتوس رو حذف کرده . 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بایرن مونیخ تیم خیلی خوبیه . البته من ازش خوشم نمیاد . چند بار یوونتوس رو حذف کرده . 

ارادت من به شما چند برابر شد. ویوا یووِه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بایر مونیخ و یوونتوس

تیم های خوبین ولی من فقط و فقط استقلال رو ترجیح میدم. حیف که فرصتش تا حالا پیش نیومده وگرنه خدا میدونست میتونستیم چندتا گل به بایرن و یوونتوس بزنیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

شما چرا اینقدر می ترسی؟؟ نترس نترس کاریتون نداریم

فوتبال نگاه نمیکنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بایر مونیخ و یوونتوس

تیم های خوبین ولی من فقط و فقط استقلال رو ترجیح میدم. حیف که فرصتش تا حالا پیش نیومده وگرنه خدا میدونست میتونستیم چندتا گل به بایرن و یوونتوس بزنیم.

ایمون جان شما فعلا تو آسیا قهرمان شین به بایرن هم شاید رسیدین.

بابا ایمپ که ترسیدن نداره.

آمین

در جریانم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

از چیتون بتریسم. راب همه جوره شکستتون داد. تازه داداشِ مو طلاییت رو هم اسیر کرد.

از فوتبال خوشم نمیاد و نگاه نمی کنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

معلومه که باید از چی بترسید. از مکر لنیستر و خشم تارگرین!

همین ایمپ که میگید ترس نداره کاری کرد که ناوگان استنیس زمین گیر بشه.

راب استارکلنیستر ها رو شکست داد؟ نکنه منظورت همون چندتا معدود حمله ایه که برد؟پادشاهی که پیروزی بدست بیاره ولی نتونه نگهش. داره که خیلی زیرکی نداره

به کینگ رابرت:

ایشالا ممیریم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دقیقا کدوم خشم؟؟؟؟؟

راب استارکلنیستر ها رو شکست داد؟ نکنه منظورت همون چندتا معدود حمله ایه که برد؟پادشاهی که پیروزی بدست بیاره ولی نتونه نگهش. داره که خیلی زیرکی نداره

یعنی شما ها می تونستین برادر منو تو میدون نبرد شکست بدید.

یا فقط با مکر و حیله تو عروسی چند تا زن بچه بی صلاح رو بکشید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
حیف که فرصتش تا حالا پیش نیومده وگرنه خدا میدونست میتونستیم چندتا گل به بایرن و یوونتوس بزنیم.

دروغ ۱۳

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

همین ایمپ که میگید ترس نداره کاری کرد که ناوگان استنیس زمین گیر بشه.

اره دیگه مکر لنیستر ، نه شجاعت لنیستر . اخه لنیستر ها که شجاعت ندارند فقط پول دارند مثل عرب ها . خشم تارگارین منظورت خشم اژدها هاشون بود . اونا بدون اژدها چی هستند .

درسته که تایرون ناوگان من رو زمین گیر کرد ولی اگه تایرل ها با تایوین همدست نشده بودن بازم شهرو می گرفتم .  

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به آریا:

همون خشمی که باعث نابودی هارنهال، یونکای و آستاپور شد. به قول تایوین بعضی جنگ ها رو میشه با قلم و کاغذ میشه برد بعضی دیگه رو با شمشیر. این بستگی به توانایی پادشاه داره که تو هرکدومشون موفق بشه.

به استنیس:

به قول یکی از دوستان هر خاندانی یه چیزی داره دیگه. ما اژدها، لنیستر ها هوش، استارک ها شرافت. شما هم خوب رابرت رو دارید. ولی میدونید شما از همون رابرت هم به خوبی استفاده نکردید. لآقل ما چهارتا پادشاه خوب داشتیم. لنیستر ها با وجود همون هوششون خیلی قدرت داشتن و استارک ها هم بخاطر شرافتشون قابل احترام بودن. رابرت شما که مملکت رو ورشکست کرد و حقیقتی رو که جلو چشماش بود کشف نکرد. رنلی هم که مشکوک به ه.م.ج.ن.س.ب.ا.زیه. یه استنیس مونده که تو یه خاندان شما از همه با لیاقت تره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به آریا:

همون خشمی که باعث نابودی هارنهال، یونکای و آستاپور شد. به قول تایوین بعضی جنگ ها رو میشه با قلم و کاغذ میشه برد بعضی دیگه رو با شمشیر. این بستگی به توانایی پادشاه داره که تو هرکدومشون موفق بشه.

شما که نه با قلم می برین نه با شمشیر، فقط با اژدها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.