رفتن به مطلب
Manuel

بار ِ عام ، باری برای عموم [گفتگوی آزاد]

Recommended Posts

ادارد جنگجوی قابلیه ولی هیچ وقت جز تاپ تن نبوده (بر خلاف جیمی که بار ها و بار ها از زبون آدم های زیادی تعریف مبارزه اش رو می شنویم).

برین(از تارث)به راحتی جیمی رو شکست داد. همانطور که برین گفت مردم می خواهند بعضی ادم ها رو زیادی گنده کنند و ازشون تعریف می کنند.

ولی من هنوز سر حرفم هستم که جیمی انگشت کوچیکه ی پدرم هم نیست.

ادارد وقتی رابرت رو تو وینترفل می بینه می گه او یه زمانی با پتکی می جنگیده که ادارد به سختی می تونسته بلندش کنه.

همه که قدرت رابرت رو ندارند که با یه صلاح 700 کیلویی بجنگند.

زمانی که یان رویس پسرش سر ویمار رو می بره به دیوار یه مدتی رو تو وینترفل سپری می کنه. اونجا با ادارد یه مبارزه تمرینی می کنه و ادارد رو بدجور زمین گیر می کنه و یان رویس از ادارد خیلی مسن تره.

این شخص رو نمی شناسم و هیچ نظری ندارم.

ضمن ابن که برندون که داداش بزرگ تر بوده و طبق توصیفات از ادارد هیکلی تر و قوی تر بوده تو هارن هال از ریگار شکست می خوره.

البته اینم بگم بحث jousting با مبارزه یه مقدار فرق می کنه. لزوما هرکی jouster خوبیه مبارز خوبی نیست و بالعکس. تو داستان های دانک و اگ دانک توی jousting فاجعه است. ولی تو مبارزه با شمشیر و گرز و پتک خوبه. عوضش یه شوالیه پیر خرفته که مث آب خوردن دانک و خیلی های دیگه رو شکست می ده.

ریگار هم شاید بهترین jouster بوده ولی بهترین جنگجو نبوده.

مسخره ترین چیزیه که تاحالا دیدم. دو نفر رو اسب بشینن و با چوب همدیگر را بندازند.

مبارزه ی واقعی خیلی فرق میکنه.

ضمن این که هیچ کی از کوه (گرگور کلگان) قوی تر نیست.

همه چیز قدرت نیست سرعت هم خیلی مهمه. بران(از بلک واتر) به راحتی می تونه کوه رو شکست بده یا حتی خود سندرو.

--------------------------------------------------------------

حرفای شما درست کینگ رابرت , ولی من نمی تونم پدرم رو ول کنم و طرف شاه کش یا هر کس دیگه رو بگیرم.

زمستان در راه است , گرگ تنها میمیره ولی گله زنده میمونه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
دوستان یک سؤال:واقعاً ند سر آرتور دین رو تو جنگ تن به تن کشت؟ اگه درسته من برای ند یه احترام جدیدی قائلم. سر آرتور دین به نظر من بعد از شوالیه اژدها ماهر ترین شمشیر زن وستروس بوده.

یعنی شما تو مهارت داشتن ند شک دارید؟

نکنه مبنای شما برای قضاوت نبرد بین جیمی و ادارد است(فصل 1 قسمت 5). اگر بخاطر این می گید واقعا در اشتباهید چون ادارد سنش خیلی رفته بالا. اگه 17 سال پیش در مقابل هم قرار می گرفتن ادارد تو پنج ثانیه جیمی رو تکه پاره می کرد.

دیگه تعصب رو به کمال رسوندین تو این پستتون.

تو سریال باریستان و ند یه مکالمه دارن که ند می گه خوش شانس بودم که تو زخمی بودی و تو اون نبرد نبودی وگرنه کتلین بیوه می شد یا یه چیزی تو این مایه ها. (به نظرم تعارف و احترام الکی هم نبود)

حالا باریستان و آرتور دین رو خودتون مقایسه کنین.

حالا هر چقدر هم با جیمی مشکل داشته باشین نمی شه کتمان کرد که شمشیر زن قابلی بوده. (متاسفانه باید از فعل گذشته راجع بهش اسفاده کرد )

آی یه معجزه ای بشه تمرینات جیمی و ایلین پین چندین برابر بازدهی داشته باشن. جیمی ای که آدم شده و مهارت گذشته اش رو هم داره دیدن داره واقعاً.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ادارد جنگجوی قابلیه ولی هیچ وقت جز تاپ تن نبوده (بر خلاف جیمی که بار ها و بار ها از زبون آدم های زیادی تعریف مبارزه اش رو می شنویم).

برین(از تارث)به راحتی جیمی رو شکست داد. همانطور که برین گفت مردم می خواهند بعضی ادم ها رو زیادی گنده کنند و ازشون تعریف می کنند.

ولی من هنوز سر حرفم هستم که جیمی انگشت کوچیکه ی پدرم هم نیست.

ادارد وقتی رابرت رو تو وینترفل می بینه می گه او یه زمانی با پتکی می جنگیده که ادارد به سختی می تونسته بلندش کنه.

همه که قدرت رابرت رو ندارند که با یه صلاح 700 کیلویی بجنگند.

زمانی که یان رویس پسرش سر ویمار رو می بره به دیوار یه مدتی رو تو وینترفل سپری می کنه. اونجا با ادارد یه مبارزه تمرینی می کنه و ادارد رو بدجور زمین گیر می کنه و یان رویس از ادارد خیلی مسن تره.

این شخص رو نمی شناسم و هیچ نظری ندارم.

ضمن ابن که برندون که داداش بزرگ تر بوده و طبق توصیفات از ادارد هیکلی تر و قوی تر بوده تو هارن هال از ریگار شکست می خوره.

البته اینم بگم بحث jousting با مبارزه یه مقدار فرق می کنه. لزوما هرکی jouster خوبیه مبارز خوبی نیست و بالعکس. تو داستان های دانک و اگ دانک توی jousting فاجعه است. ولی تو مبارزه با شمشیر و گرز و پتک خوبه. عوضش یه شوالیه پیر خرفته که مث آب خوردن دانک و خیلی های دیگه رو شکست می ده.

ریگار هم شاید بهترین jouster بوده ولی بهترین جنگجو نبوده.

مسخره ترین چیزیه که تاحالا دیدم. دو نفر رو اسب بشینن و با چوب همدیگر را بندازند.

مبارزه ی واقعی خیلی فرق میکنه.

ضمن این که هیچ کی از کوه (گرگور کلگان) قوی تر نیست.

همه چیز قدرت نیست سرعت هم خیلی مهمه. بران(از بلک واتر) به راحتی می تونه کوه رو شکست بده یا حتی خود سندرو.

--------------------------------------------------------------

حرفای شما درست کینگ رابرت , ولی من نمی تونم پدرم رو ول کنم و طرف شاه کش یا هر کس دیگه رو بگیرم.

زمستان در راه است , گرگ تنها میمیره ولی گله زنده میمونه.

تو کتاب برین به صراحت اعتراف می کنه که جیمی با وجود زندانی بودن به مدت طولانی و ضعف و در زنجیر بودن بهش برتری داره.

این جمله رو هم می گه که اگه تو بهترین شرایطش باشه هر کسی رو می تونه شکست بده.

خیلی به بران و خصوصاً سرعت اتکا نکن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آریا جان گفتم که توانایی مبارزه کردن زیاد معیار مهمی نیست. کوه با وجود داشتن قدرت جسمی بسیار زیاد یک هیولاست. عوضش داووس سی ورث رو هم داریم که یه چاقو رو هم زورکی بلند می کنه ولی هر چی از نجابت و خوبی این آدم بگیم کم گفتیم.

جیمی هم در حد مقایسه با ادارد نیست. جیمی شاید شمشیرزن بهتری باشه ولی در مقابل ادارد که یک مرد کامله، جیمی یک بچه است. شخصیت آدما خیلی مهم تر از زور بازوشونه.

به کیوان: جیمی هم جز کارکتر های محبوبته؟ درسته تازگی ها خیلی پیشرفت کرده. و قبلا هم خیلی مورد پیش داوری بوده، ولی این که بچه ی هشت ساله رو فقط به خاطر این که باباش با اخم بهت نگاه می کنه رو بندازی پایین تا بمیره اصلا قابل هضم نیست برای من. به خاطر کاری که با ایریس نامرد کرد دستش رو می فشارم ولی به خاطر کاری که با برن کرد باید سرش از تنش جدا شه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
دیگه تعصب رو به کمال رسوندین تو این پستتون.

تو سریال باریستان و ند یه مکالمه دارن که ند می گه خوش شانس بودم که تو زخمی بودی و تو اون نبرد نبودی وگرنه کتلین بیوه می شد یا یه چیزی تو این مایه ها. (به نظرم تعارف و احترام الکی هم نبود)

حالا باریستان و آرتور دین رو خودتون مقایسه کنین.

من نگفتم پدرم بهترین جنگجوی وستروسه ولی یکی از بهتریناس.

حالا هر چقدر هم با جیمی مشکل داشته باشین نمی شه کتمان کرد که شمشیر زن قابلی بوده.

مطمعا شمشیر زن قابلی است اما در مقابل ریکون. برن هم اگر فلج نبود شاید نبردشان به تساوی می کشید. اما اگر با من(منظورم اریا هستش) مبارزه می کرد لوزالمعده شو از حلقومش می کشیدم بیرون. راب و جان هم که حرفشو نزن.

خیلی به بران و خصوصاً سرعت اتکا نکن.

فکر کنم منظورمو بد رسوندم. منظور من این بود که هم بران و هم سندرو می تونن کوه رو شکست بدن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ولی همه چی که زور بازو و مهارت شمشیر زنی نیست. چند نفر از کسایی که شمشیر زن خوبی بودن الان زندن؟ گاهی اوقات مسائل تنها با زور بازو حل نمیشن و نیاز به یه فکر خوب دارن.

پ.ن: یه سوال کاملا متفرقه دارم. بعد از مرگ اگان اول پسراش هم اژدها داشتن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تعصب

جیمی شخصیت خوبی نداشت درست ولی این درسته که حق رو زیر پا بزاریم و بگیم شمشیرزن خوبی نیست!!!!؟؟ از شمالی هایی مدعی شرافتن بعیده

ادارد کارش خوبه جنگجوی قابلی هم هست کسی شک نداره ولی جز بهترین ها نبوده، ادارد خودش اعتراف کرده جلوی سر آرتور کم آورده بوده، در مورد باریستان سلمی هم که اونطوری گفت، مطمئناً رابرت توی زمان اوجش جز دو سه تا جنگجوی عالی وستروس بوده پس حریف رابرت هم نبوده

در حالی که جیمی شاگردی همین باریستان سلمی و سر آرتور رو کرده بهترین نه ولی مطمئناً تا قبل اسارتش جز 10 شمشیرزن برتر وستروس بوده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ولی همه چی که زور بازو و مهارت شمشیر زنی نیست. چند نفر از کسایی که شمشیر زن خوبی بودن الان زندن؟ گاهی اوقات مسائل تنها با زور بازو حل نمیشن و نیاز به یه فکر خوب دارن.

آره بالریون رو که فکر می کنم تا بعد از مرگ اگان هم زنده بوده، تا زمان اگان سوم این تارگرین ها اژدها داشتن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مطمعا شمشیر زن قابلی است اما در مقابل ریکون. برن هم اگر فلج نبود شاید نبردشان به تساوی می کشید. اما اگر با من(منظورم اریا هستش) مبارزه می کرد لوزالمعده شو از حلقومش می کشیدم بیرون. راب و جان هم که حرفشو نزن.

آریا که احتمالا هیچ کی جرات مبارزه باهاشو نداره. ولی راب بعد نبرد ویسپرینگ وود که توش جیمی رو اسیر کرد پیش کتلین اعتراف کرد که وقتی جیمی دو تا از پسرای لرد کاراستارک رو کشته، و بعدش به طرفش اومده ازش ترسیده.

فکر کنم منظورمو بد رسوندم. منظور من این بود که هم بران و هم سندرو می تونن کوه رو شکست بدن.

شاید بتونند، شاید هم نتونند. آریستان ریش سفید (باریستان سلمی) هم یه جا می گه توی نبرد خیلی چیزا می تونند نتیجه یه مبارزه رو تغییر بدن. یه جا پای اشتباه یا یه لبخند یا شاخه گل از طرف یک زن.(این دومی رو در اشاره به جورا مورمونت گفت که تو تورنومنت لنیسپورت تو کف یه دختر های تاور بود و تو همون تورنومنت برنده هم شد)

به شخصه به نظر خودم اگه بران و کوه 10 بار با هم مبارزه کنند 8 بارش رو کوه می بره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آریا جان گفتم که توانایی مبارزه کردن زیاد معیار مهمی نیست. کوه با وجود داشتن قدرت جسمی بسیار زیاد یک هیولاست. عوضش داووس سی ورث رو هم داریم که یه چاقو رو هم زورکی بلند می کنه ولی هر چی از نجابت و خوبی این آدم بگیم کم گفتیم.

جیمی هم در حد مقایسه با ادارد نیست. جیمی شاید شمشیرزن بهتری باشه ولی در مقابل ادارد که یک مرد کامله، جیمی یک بچه است. شخصیت آدما خیلی مهم تر از زور بازوشونه.

به کیوان: جیمی هم جز کارکتر های محبوبته؟ درسته تازگی ها خیلی پیشرفت کرده. و قبلا هم خیلی مورد پیش داوری بوده، ولی این که بچه ی هشت ساله رو فقط به خاطر این که باباش با اخم بهت نگاه می کنه رو بندازی پایین تا بمیره اصلا قابل هضم نیست برای من. به خاطر کاری که با ایریس نامرد کرد دستش رو می فشارم ولی به خاطر کاری که با برن کرد باید سرش از تنش جدا شه.

جیمی جالب ترین شخصیته برای من، آره یه جورایی شخصیت محبوبمه.

اون اوایل و قبل اینکه خودش فصل داشته باشه هم این بیخیالیش و اینکه نظر بقیه مهم نبود براش رو دوست داشتم.

کارش با برن به هیچ وجه قابل توجیه نیست ولی انگیزه اش خیلی بیشتر از اخم پدر بود.

اخیراً هم که به شدت جالب شده برام.

همین جمله واسه دوست داشتنی بودن جیمی کافیه: I love you too, sweet sister

در ضمن بحث های بالا صرفاً راجع به مهارت شمشیر زنی بود و گرنه از لحاظ اخلاقی و شخصیتی من می تونم از جیمی دفاع کنم ولی خب معلومه هیچ وقت داووس نمی شه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من فکر کردم بحث جدیه، ولی ظاهراً شما هم می دونی که قضیه از چه قراره.

جیمی رو می شد گذاشت تو تاپ تن ولی ادارد رو نه.

شواهد و قرائنش رو هم خودم هم باقی دوستان به اندازه کافی گفتن.

من نمی تونم منظورم رو به خاطر ملاحظاتی واضح تر بگم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اون اوایل و قبل اینکه خودش فصل داشته باشه هم این بیخیالیش و اینکه نظر بقیه مهم نبود براش رو دوست داشتم.

در ضمن بحث های بالا صرفاً راجع به مهارت شمشیر زنی بود و گرنه از لحاظ اخلاقی و شخصیتی من می تونم از جیمی دفاع کنم ولی خب معلومه هیچ وقت داووس نمی شه.

اون جمله که خدا بود. این که باش رو اعصاب سرسی می رفت.

در مورد برن جدا من فکر می کنم دلیلش بیشتر همون اخم بابا بود. آخه جیمی شخصیتش خیلی متعادل تر از سرسیه ولی تو اون لحظه خیلی تندروانه تر از سرسی رفتار می کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اون جمله که خدا بود. این که باش رو اعصاب سرسی می رفت.

در مورد برن جدا من فکر می کنم دلیلش بیشتر همون اخم بابا بود. آخه جیمی شخصیتش خیلی متعادل تر از سرسیه ولی تو اون لحظه خیلی تندروانه تر از سرسی رفتار می کنه.

جیمی در کل شاید متعادل تر باشه ولی سریع و بدون تامل کاراش رو انجام می داد، اونم جز یکی از این کاراش بود. مثل ویسپرینگ وود.

در واقع جیمی بی فکر عمل می کنه و سرسی تامل بیشتری داشته نه اینکه جیمی بر رحمی به خرج بده و سرسی عطوفت. (فکر کن سرسی ... !!!! )

اینقدر قصی القلب نیست دیگه بابا، رئوف تر از این حرف هاست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

انگار این حرفمو خیلی خیلی جدی گرفتید.

جیمی شخصیت خوبی نداشت درست ولی این درسته که حق رو زیر پا بزاریم و بگیم شمشیرزن خوبی نیست!!!!؟؟ از شمالی هایی مدعی شرافتن بعیده

مطمعا شمشیر زن خوبیه (ولی نه به اندازه پدرم)

ادارد کارش خوبه جنگجوی قابلی هم هست کسی شک نداره ولی جز بهترین ها نبوده
جیمی رو می شد گذاشت تو تاپ تن ولی ادارد رو نه.

من نگفتم پدرم اول یا دومه اما جز تاپ تن هست.

خوب بیاید تاپ تن شما ها رو درست کنیم.ببینیم چند نفرن:

در مهارت سر بارسیان سلمی که شکی نیست.

یکی هم سر ارتور دین(البته من تاحالا اسمشو نشنیده بودم.)

جیمی

رابرت

کوه(البته به نظرم هیچ مهارتی نداره فقط هیکلش گندس)

اگه دلتون می خواد برین هم اضافه کنید.

پس چهار تای دیگه چی میشن.

البته اشکالی نداره چون هیچ کسی به دشمنش احترام نمیذاره و توانایی هاشو نادیده می گیره.

جیمی در کل شاید متعادل تر باشه ولی سریع و بدون تامل کاراش رو انجام می داد، اونم جز یکی از این کاراش بود. مثل ویسپرینگ وود.

در واقع جیمی بی فکر عمل می کنه و سرسی تامل بیشتری داشته نه اینکه جیمی بر رحمی به خرج بده و سرسی عطوفت. (فکر کن سرسی ... !!!! )

جیمی و سرسی یک شباهت و یک تفاوت دارن:

تفاوت:جیمی اول عمل میکنه بعد فکر میکنه , سرسی اول فکر می کنه بعد عمل میکنه

شباهت: هیچ کدوم به نتیجه نمی رسن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آره بالریون رو که فکر می کنم تا بعد از مرگ اگان هم زنده بوده، تا زمان اگان سوم این تارگرین ها اژدها داشتن

پس چه قدر بی عرصه بودن که با وجود اژدها نتونستن قیام ها رو سرکوب کنن.

به آریا:

تاپ تن که تو تاریخ وستروس خیلیه مثه همین هایی که گفتید و همینطور مثه دیمون بلک فایر و شوالیه اژدها. ولی من فکر نکنم پدرتون جزو ده تای اول باشه. نکه ند قدرت شمشیرزنی بالایی نداشته باشه ها نه فقط میگم قدرتش در حد ده تای اول نیست. حتی من بعد میدونم قدرت برین و جیمی هم به اونا برسه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تاپ تن نه ولی جنگجو های برتر از نظر من

آرتور داین صدر جدول به قول جیمی با دست چپش میتونست تمام اعضای گارد فعلی مثل یه تیکه کیک ببره در حالی که با دست راست . . .

جرالد های تاور چیز زیادی راجع بهش نمیدونیم ولی مطمئناً خیلی ماهر بوده که فرمانده گارد بوده

باریستان سلمی تو سن پنجاه سالگی قهرمان مسابقات شده

ابرین مارتل افعی سرخ

رابرت براتیون

جیمی

بران (مزدور تیریون)

یه مقدار بریم عقب تر

دانک

پرنس ایمون شوالیه اژدها

دیمون بلک فایر

بلاد ریون

اوریس براتیون (اگان فاتح هم به مهارت اوریس اعتراف کرده)

ترتیب خاصی نداره ولی آرتور داین رو بهتر از باقی میدونم

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

پس چه قدر بی عرصه بودن که با وجود اژدها نتونستن قیام ها رو سرکوب کنن.

کدوم قیام همه قیام ها رو که اینا سرکوب کردن بزرگ ترینش بلک فایر بوده اونم سرکوب کردن

هرچند که اژدها های آخریشون توله اژدها بودن بعدم اکثر اژدها هاشون توی رقص اژدهایان کشته میشن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منظورم قیام پیروان مذهب هفت بود که نه اینیس و نه میگور نتونستن با وجود اژدهایانشون و خشونتشون این قیام رو سرکوب کنن تا این که جیهیریس اومد و با توجه و اتکا به هوشش تونست قیام رو بخوابونه. (این هم یه سند دیگه بر خوب بودن اکثر تارگرین ها)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظر من خیلی نمیشه تاپ تن جنگجو ها رو انتخاب کرد. مهم ترین دلیلش هم اینه که خیلی از این ها با هم همزمان نبودن و تو دوره های مختلفی زندگی میکردن و یا باهم برخورد و نبردی نداشتن که بشه با هم مقایسه شون کرد. مثلا کی میدونه آرتور داین بهتر بوده یا شوالیه اژدها یا دیمون بلک فایر. بنابراین بهتره اگه میخواین تاپ تن تعیین کنید یک سال خاص رو در نظر بگیرید و این تاپ تن رو از بین شوالیه ها و جنجگویانی که تو اون سال زنده بودن انتخاب کنید.

حالا که اسم باریستان سلمی اومد بذارین چندتا از افتخاراتش رو اینجا بگم که همه بدونن ایشون چه جور جنگجویی بوده!

وقتی ده سالش بود تو یه تورنی شرکت کرد. البته اونجا از پرنس دانکن کوچک شکست خورد، اما با این وجود لقب دلیر یا بی باک (the bold) رو از پرنس دانکن دریافت کرد.

وقتی 16 سالش بود تو یه تورنی دیگه شاهزاده دانکن کوچک و همچنین لرد دانکن بلند قامت (همون دانک) که لرد فرمانده گارد پادشاه بود رو شکست داد و توسط شاه اگان پنجم شوالیه شد.

تو 22سالگی مایلیس هیولا، آخرین مدعی بلک فایر رو تو جنگ ناین پنی کینگز کشت.

تو 23 سالگی به گارد پادشاه جیهیریس دوم پیوست.

در تورنی سیلور بریج و میدن پول قهرمان شد.

در واقعه شورش داسکندیل، شاه ایریس دوم رو نجات داد و سر سایمون هولارد رو کشت.

در سرکوب کینگزوود برادرهود شرکت داشت و با سایمون توین فرمانده شون جنگید (البته آرتور داین بود که کشتش) و همچنین شوالیه خندان، بهترین جنگجوشون رو کشت.

در تورنی استورمزاند: لرد جیسون ملیستر، لرد لیتون های تاور، لرد جان کانینگتون، شاهزاده اوبرین مارتل، لرد رابرت براتیون، و شاهزاده ریگار تارگرین رو شکست داد و قهرمان شد.

در جنگ ترایدنت در کنار شاهزاده ریگار جنگید و به شدت زخمی شد، بعدا توسط رابرت براتیون بخشیده شد و به عنوان لرد فرمانده گارد شاهی انتخاب شد.

در شورش بیلون گریجوی، حمله به اولد وایک رو رهبری کرد.

در 57 سالگی، در یک تورنی در کینگزلندینگ سندور کلگان رو شکست داد و قهرمان شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کلاً به نظر من اعضای گارد ایریس همشون جنگجو های فوق العاده ای بودن شاید به خاطر ترس از این که بکشنش بوده که اینا رو دور خودش جمع کرده بوده که البته آخرش هم یکی از همین اعضای گاردش کارش رو تمام کرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به نظر من خیلی نمیشه تاپ تن جنگجو ها رو انتخاب کرد. مهم ترین دلیلش هم اینه که خیلی از این ها با هم همزمان نبودن و تو دوره های مختلفی زندگی میکردن و یا باهم برخورد و نبردی نداشتن که بشه با هم مقایسه شون کرد. مثلا کی میدونه آرتور داین بهتر بوده یا شوالیه اژدها یا دیمون بلک فایر. بنابراین بهتره اگه میخواین تاپ تن تعیین کنید یک سال خاص رو در نظر بگیرید و این تاپ تن رو از بین شوالیه ها و جنجگویانی که تو اون سال زنده بودن انتخاب کنید.

حالا که اسم باریستان سلمی اومد بذارین چندتا از افتخاراتش رو اینجا بگم که همه بدونن ایشون چه جور جنگجویی بوده!

وقتی ده سالش بود تو یه تورنی شرکت کرد. البته اونجا از پرنس دانکن کوچک شکست خورد، اما با این وجود لقب دلیر یا بی باک (the bold) رو از پرنس دانکن دریافت کرد.

وقتی 16 سالش بود تو یه تورنی دیگه شاهزاده دانکن کوچک و همچنین لرد دانکن بلند قامت (همون دانک) که لرد فرمانده گارد پادشاه بود رو شکست داد و توسط شاه اگان پنجم شوالیه شد.

تو 22سالگی مایلیس هیولا، آخرین مدعی بلک فایر رو تو جنگ ناین پنی کینگز کشت.

تو 23 سالگی به گارد پادشاه جیهیریس دوم پیوست.

در تورنی سیلور بریج و میدن پول قهرمان شد.

در واقعه شورش داسکندیل، شاه ایریس دوم رو نجات داد و سر سایمون هولارد رو کشت.

در سرکوب کینگزوود برادرهود شرکت داشت و با سایمون توین فرمانده شون جنگید (البته آرتور داین بود که کشتش) و همچنین شوالیه خندان، بهترین جنگجوشون رو کشت.

در تورنی استورمزاند: لرد جیسون ملیستر، لرد لیتون های تاور، لرد جان کانینگتون، شاهزاده اوبرین مارتل، لرد رابرت براتیون، و شاهزاده ریگار تارگرین رو شکست داد و قهرمان شد.

در جنگ ترایدنت در کنار شاهزاده ریگار جنگید و به شدت زخمی شد، بعدا توسط رابرت براتیون بخشیده شد و به عنوان لرد فرمانده گارد شاهی انتخاب شد.

در شورش بیلون گریجوی، حمله به اولد وایک رو رهبری کرد.

در 57 سالگی، در یک تورنی در کینگزلندینگ سندور کلگان رو شکست داد و قهرمان شد.

این وسط یه سوال فوق العاده فنی برای من پیش اومد.

سر باریستان چند سالشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این وسط یه سوال فوق العاده فنی برای من پیش اومد.

سر باریستان چند سالشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

متولد سال 237ـه. یعنی در حال حاضر میشه 63 سال.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

63 سالشه و هنوزم اینقدر قدرت داره!!!!!!!؟؟؟؟؟

واقعا سرسی احمق بود که یه همچین مردی رو از گارد پادشاه بیرون انداخت.

رابرت نصف این سن رو داشت ولی ...........

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تاپ تن نه ولی جنگجو های برتر از نظر من

آرتور داین صدر جدول به قول جیمی با دست چپش میتونست تمام اعضای گارد فعلی مثل یه تیکه کیک ببره در حالی که با دست راست . . .

جرالد های تاور چیز زیادی راجع بهش نمیدونیم ولی مطمئناً خیلی ماهر بوده که فرمانده گارد بوده

ابرین مارتل افعی سرخ

رابرت براتیون

جیمی

بران (مزدور تیریون)

یه مقدار بریم عقب تر

دانک

پرنس ایمون شوالیه اژدها

دیمون بلک فایر

بلاد ریون

اوریس براتیون (اگان فاتح هم به مهارت اوریس اعتراف کرده)

ترتیب خاصی نداره ولی آرتور داین رو بهتر از باقی میدونم

از بین اون تاپ تنی که گفتی یه چند نفر جا مونده به نظر من متونستی اینا رو هم بگی: سر رایم ردواین، گریفین سفید الین کانینگتون.اینا دوتاشون فرمانده ی کینگز گارد بودن ولی نفر سوّم Smiling Knight هست که طبق تعریف هایی که ازش شده دیوونه،ستمگر و نامرد بوده و معنی ترسو نمی فهمیده و تو جریان انجمن برادری کینگز وود سر باریستان به سختی جلوش وایساده و آخرش سر آرتور کشتتش.از اون کوُوتی هم که از جیمی کردی(در مورد مهارت سر آرتور)خیلی خوشم اومد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

از بین اون تاپ تنی که گفتی یه چند نفر جا مونده به نظر من متونستی اینا رو هم بگی: سر رایم ردواین، گریفین سفید الین کانینگتون.اینا دوتاشون فرمانده ی کینگز گارد بودن ولی نفر سوّم Smiling Knight هست که طبق تعریف هایی که ازش شده دیوونه،ستمگر و نامرد بوده و معنی ترسو نمی فهمیده و تو جریان انجمن برادری کینگز وود سر باریستان به سختی جلوش وایساده و آخرش سر آرتور کشتتش.از اون کوُوتی هم که از جیمی کردی(در مورد مهارت سر آرتور)خیلی خوشم اومد!

ممنون که اشتباه من رو تصحیح کردید!

من تو پست قبلی اشتباه نوشتم، درستش اینه که سر آرتور داین شوالیه خندان رو کشت و باریستان سلمی سایمون توین رو!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.