رفتن به مطلب
Manuel

بار ِ عام ، باری برای عموم [گفتگوی آزاد]

Recommended Posts

به نظر من قوی ترین جنگجوهایی که توی دوره ی حاضر توی کتاب حاضر می شن:

1- جیکن هکار: کسی که اون طوری وحشت رو به دل دو تا نره غول مثل بایتر و روگ می اندازه باید خیلی مخوف باشه. به نظرم به راحتی هر شوالیه ای تو وستروس رو به ثانیه ای می تونه بکشه. البته جایگاهش می تونه توسط هر کدوم از دیگر همکارانش در بین مردان بی چهره تصاحب بشه. ولی ما فعلا فقط جیکن رو می شناسیم.

2- گرگور کلگان: غول سواره، که فقط جثه ی درشتی نداره. کوه برای یک مردی به اون جثه خیلی سریعه. ضمن این که زرهی بسیار ضخیم داره که هیچ مرد دیگه ای نمی تونه تنش کنه.قدرتش هم که قابل مقایسه با هیچ کس دیگه ای نیست.

3- سندور کلگان: بسیار قویه، ضمن این که سرعت و مهارت بالایی داره. نکته ی قابل تمایزش هم نسبت به بقیه اینه که از مرگ یا نقص عضو نمی ترسه. به نظرم حتی جیمی هم تا حدی از سندور می ترسه.

4- جیمی: تو فرم ایده آلش حریف مهلکی برای هر مبارزی هست.

تو کتاب پنج باریستان در موردش هیچ کسی رو نمی شناسه که استعداد ذاتی جیمی لنیستر ذاتا رو در شمشیر بازی داشته باشه.

5- گریت جان آمبر: گزینه ای که خیلی از بچه ها یادشون رفته.

کسی که توی عروسی خونین به اندازه ی ظرفیت 5-6 نفر بهش مشروب دادند ولی در نهایت هم چند نفر رو کشت و زمانی که دست و پاش رو طوری زخمی کردند که نتونه ازشون استفاده کنه با دندوناش می جنگید.

6-ویکتاریون گریجوی: جنگجوی فوق العاده مخوفیه. دلیل این که زیاد مطرح نشده یکی اینه اهل جزایر آهنه یکی هم اینه که توی هیچ تورنومنتی شرکت نکرده.

7- برین: لوراس زو توی مبارزه ی Melee شکست داد پس حداقل از لوراس قوی تره. جیمی رو هم یه بار برد ولی جیمی تو شرایط مناسب نبود. بعدش هم بار ها و بارها خودش رو اثبات می کنه.

8- باریستان سلمی: شاید قبل تو دوره ی اوجش از بهترین گزینه ی اینجا (به جز جیکن که اصلا راه نداره) هم بسیار بهتر باشه ولی در دوره ی حاضر دیگه اون توان و چابکی جوانیش رو نداره.

9- ابرایان مارتل: رد وایپر ویلاس رو که شل و پل کرد. یکی از یرون وود ها رو هم که تو نبرد تن به تن که کشته

کوه رو هم که اسیر و درمونده کرد. ولی در هر حال باخت. اگه می برد توی رتبه ی بهتری جاش می دادم.

10- لوراس تایرل: جیمی و کوه رو توی تورنومنت ها از اسب انداخت. توی melee بیتر بریج هم بعد شکست از برین دوم شد.

ولی اون چیزی که به نظر من واقعا باعث می شه که اون رو توی بهترین جنگجو های وستروس جا بدیم موفقیتش در تسخیر دراگون استون با یه نیروی کوچک بود.

11-دونال نوی:

با وجود داشتن یک دست رئیس غول ها رو کشت.

12- توروس میری: پیروز مطلق مسابقات melee

13- بنجن استارک: با توجه به وجود افسانه هایی مثل هلف هند باید خیلی جنگجوی فوق العاده ای باشه که ارشد گشتی های نایت واچ شده.

14- بریندن تالی: تنها تالی درست و حسابی تمام تاریخ. هم سن های باریستان سلمی است ولی او هم مثل باریستان توانایی های خودش رو حفظ کرده. این که توی تورنی ها شرکت نکرده باعث شده که اسمش مهجور بمونه.

15-بایتر: قدرتش رو شاید تنها با کوه و گریت جان بشه مقایسه کرد. هیولای وحشتناکیه.

16-منس رایدر: بی شک مهارت چشم گیری داشته که شاه پشت دیوار شده. ضمن این که:

به راحتی آب خوردن جان اسنو رو برد.

گزینه های دیگه ای مثل کال دروگو و یا گراز نیرومند (Strongboar) هم می تونند توی این لیست باشن ولی دروگو چون با هیچ وستروسی ای رو در رو نشده نمی شه تو یه معیار یا جدول با اونا قرارش داد. استرانگ بور هم که چون تو داستان حضور نداره و ما فقط دو جا اسمش رو می بینیم نمی شه مشخصش کرد که کجا می شه جاش داد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مرسی کینگ رابرت خیلی از گزینه هایی که جا انداخته بودم مثل بریندن تالی، ویکتاریون و توروس رو گفتی

در کل اونقدر مبارز عالی وجود داره یا وجود داشته که یکی مثل ادارد توشون گمه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

جنوبی ها تا حوصلشون سر میره , میرن تورنومنت. چهار تا اشغال مثل خودشونو شکست می دن بعدم میشن قهرمان.

اگه ادارد هم می رفت همشونو جر می داد.

مرسی کینگ رابرت خیلی از گزینه هایی که جا انداخته بودم مثل بریندن تالی، ویکتاریون و توروس رو گفتی

نه پس تو توشون پیدایی. انگار خود تیریون تو کل فیلم چه غلطی کرده.

شاید اگه ادارد هم مثل جیمی شب ها با خواهرش می خوابید خیلی قوی تر میشد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
جنوبی ها تا حوصلشون سر میره , میرن تورنومنت. چهار تا اشغال مثل خودشونو شکست می دن بعدم میشن قهرمان.

اگه ادارد هم می رفت همشونو جر می داد.

نه پس تو توشون پیدایی. انگار خود تیریون تو کل فیلم چه غلطی کرده.

شاید اگه ادارد هم مثل جیمی شب ها با خواهرش می خوابید خیلی قوی تر میشد.

من ادعایی ندارم جیمی شمشیرش رو داره منم ذهنمو

تورنمنت ها مختص شوالیه ها نیست توی خیلی هاشون مبارزین غیر شوالیه هم میتونستن شرکت کنن نمونش تورنمنت هارن هال

یک بار دیگه (استارک ها زود عصبانی میشن دیر فکر می کنن)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به نظر من قوی ترین جنگجوهایی که توی دوره ی حاضر توی کتاب حاضر می شن:

1- جیکن هکار: کسی که اون طوری وحشت رو به دل دو تا نره غول مثل بایتر و روگ می اندازه باید خیلی مخوف باشه. به نظرم به راحتی هر شوالیه ای تو وستروس رو به ثانیه ای می تونه بکشه. البته جایگاهش می تونه توسط هر کدوم از دیگر همکارانش در بین مردان بی چهره تصاحب بشه. ولی ما فعلا فقط جیکن رو می شناسیم.

2- گرگور کلگان: غول سواره، که فقط جثه ی درشتی نداره. کوه برای یک مردی به اون جثه خیلی سریعه. ضمن این که زرهی بسیار ضخیم داره که هیچ مرد دیگه ای نمی تونه تنش کنه.قدرتش هم که قابل مقایسه با هیچ کس دیگه ای نیست.

3- سندور کلگان: بسیار قویه، ضمن این که سرعت و مهارت بالایی داره. نکته ی قابل تمایزش هم نسبت به بقیه اینه که از مرگ یا نقص عضو نمی ترسه. به نظرم حتی جیمی هم تا حدی از سندور می ترسه.

4- جیمی: تو فرم ایده آلش حریف مهلکی برای هر مبارزی هست.

تو کتاب پنج باریستان در موردش هیچ کسی رو نمی شناسه که استعداد ذاتی جیمی لنیستر ذاتا رو در شمشیر بازی داشته باشه.

5- گریت جان آمبر: گزینه ای که خیلی از بچه ها یادشون رفته.

کسی که توی عروسی خونین به اندازه ی ظرفیت 5-6 نفر بهش مشروب دادند ولی در نهایت هم چند نفر رو کشت و زمانی که دست و پاش رو طوری زخمی کردند که نتونه ازشون استفاده کنه با دندوناش می جنگید.

6-ویکتاریون گریجوی: جنگجوی فوق العاده مخوفیه. دلیل این که زیاد مطرح نشده یکی اینه اهل جزایر آهنه یکی هم اینه که توی هیچ تورنومنتی شرکت نکرده.

7- برین: لوراس زو توی مبارزه ی Melee شکست داد پس حداقل از لوراس قوی تره. جیمی رو هم یه بار برد ولی جیمی تو شرایط مناسب نبود. بعدش هم بار ها و بارها خودش رو اثبات می کنه.

8- باریستان سلمی: شاید قبل تو دوره ی اوجش از بهترین گزینه ی اینجا (به جز جیکن که اصلا راه نداره) هم بسیار بهتر باشه ولی در دوره ی حاضر دیگه اون توان و چابکی جوانیش رو نداره.

9- ابرایان مارتل: رد وایپر ویلاس رو که شل و پل کرد. یکی از یرون وود ها رو هم که تو نبرد تن به تن که کشته

کوه رو هم که اسیر و درمونده کرد. ولی در هر حال باخت. اگه می برد توی رتبه ی بهتری جاش می دادم.

10- لوراس تایرل: جیمی و کوه رو توی تورنومنت ها از اسب انداخت. توی melee بیتر بریج هم بعد شکست از برین دوم شد.

ولی اون چیزی که به نظر من واقعا باعث می شه که اون رو توی بهترین جنگجو های وستروس جا بدیم موفقیتش در تسخیر دراگون استون با یه نیروی کوچک بود.

11-دونال نوی:

با وجود داشتن یک دست رئیس غول ها رو کشت.

12- توروس میری: پیروز مطلق مسابقات melee

13- بنجن استارک: با توجه به وجود افسانه هایی مثل هلف هند باید خیلی جنگجوی فوق العاده ای باشه که ارشد گشتی های نایت واچ شده.

14- بریندن تالی: تنها تالی درست و حسابی تمام تاریخ. هم سن های باریستان سلمی است ولی او هم مثل باریستان توانایی های خودش رو حفظ کرده. این که توی تورنی ها شرکت نکرده باعث شده که اسمش مهجور بمونه.

15-بایتر: قدرتش رو شاید تنها با کوه و گریت جان بشه مقایسه کرد. هیولای وحشتناکیه.

16-منس رایدر: بی شک مهارت چشم گیری داشته که شاه پشت دیوار شده. ضمن این که:

به راحتی آب خوردن جان اسنو رو برد.

گزینه های دیگه ای مثل کال دروگو و یا گراز نیرومند (Strongboar) هم می تونند توی این لیست باشن ولی دروگو چون با هیچ وستروسی ای رو در رو نشده نمی شه تو یه معیار یا جدول با اونا قرارش داد. استرانگ بور هم که چون تو داستان حضور نداره و ما فقط دو جا اسمش رو می بینیم نمی شه مشخصش کرد که کجا می شه جاش داد.

باز می دونی، حس می کنم یکی دو تا رو جا انداختی 1.سیریو فورل:بهترین شمشیر باز براووس.سر مرین ترنت با پنج شیش تای دیگه به بدبختی از پا درآووردنش.

2.بلواس قوی:خیلی آدم باحالیه. تو هر جنگ تن به تن میزاره حریفش یه زخم بهش بزنه بعد می کشتش.

3.داره باهات حرف میزنه:من تو یونکای پرندال نه گزن و سالور رو به راحتی تو جنگ تن به تن کشتم و مهارتم فوق العادست. کسایی که گفتی عالی بودن فقط احساس کردم اینا رو جا انداختی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بلواس رو به همون دلیلی که برای کال دروگو ذکر کردم قرار ندادم. بلواس عضو وستروس نیست و هیچ وستروسی ای هم تا جایی که می دونیم با بلواس نجنگیده پس نمی شه توی یه معیار با وستروسی ها قرارش داد.

سیروی فورل هم خوبه. ولی سر مرین ترانت سیریو رو کشت. سر مرینی که به هیچ وجه قابل مقایسه با امثال باریستان سلمی و جیمی لنیستر نیست.

البته یه چند تایی رو هم جا انداختم. موقع نوشتن یادم ولی چون پستم طولانی شد جا انداختموشن. یکیش یان رویس برنزیه که تورنومنتی که قبل از تورنومنت هند برگزار شد قهرمان Melee شد. یکیش هم سر بالون سوانه که تیریون راجع بهش می گه با نیزه خوبه، با مورنینگ استار خوبه و با کمان بی نظیره. البته آریو هوتاه هم هست که اون رو یادم رفته بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

گارلان تایرل هم باید کارش خوب باشه، چون هممون لوراس رو قبول ولی خود لوراس میگه که گارلان توی کار با شمشیر خیلی بهتره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

امروز تولد مارتین عزیز بودا!

چرا اینجا کسی تبریک نگفت!

تبریک تبریک! مارتین جون دوستت داریم!

اینم تصویری که به تازگی از آخرین شاه وستروس رونمایی شده:

George-RR-Martin.png.51f90282d87c660f4ef0e0798e191613.png

1277287533_G.R.RMartin_a5b476_4620736.jpg.68aece4266b581c881b05767a520e373.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ما در طلب جویدن خرخره ی مارتینیم. اون وقت انتظار داری تولدشم تبریک بگیم؟

یکی باید بهش بگه سریعتر قبل این که اون شتری که دم در وینترفل خوابونده جلوی خونه ی خودش هم بخوابه کتاب شش و هفت رو هم بنویسه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

گل گفتی رابرت جان.

مارتین قد بابا بزرگ من سن داره ولی هنوز زندس. اگه پس فردا بیفته بمیره کی این دوتا کتاب باقی مونده رو تموم میکنه؟؟؟؟ پسرش؟ اصلا بچه ای داره؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گل گفتی رابرت جان.

مارتین قد بابا بزرگ من سن داره ولی هنوز زندس. اگه پس فردا بیفته بمیره کی این دوتا کتاب باقی مونده رو تموم میکنه؟؟؟؟ پسرش؟ اصلا بچه ای داره؟

پسر رو که نمی دونم، ولی مطمئنا حروم زاده زیاد داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام به همه ی اعضای فروم و شبتون بخیر.

فردا روز اول مدرسه هاست و دیگه نمی تونم روزی هفت هشت ساعت بیام تو اینترنت. سال بعد کنکور دارم باید بشینم درس خوندن و اگه خدا بخواد یه دانشگاه خوب قبول بشم. راستش فقط می خواستم از دوستان و مدیران تشکر کنم. در این یک ماه و نیم لحظات خوبی رو در کنار شما تجربه کردم و تونستم در مورد فیلم مورد علاقم بحث کنم.

اول از همه از دوستِ خوبم Stannis تشکر میکنم که همیشه خواسته یا ناخواسته از من حمایت کرد. یک بار گفتی امسال کنکور دادی امید وارم یک رشته ی خوب در یک دانشگاه خوب قبول شده باشی و در همه ی مراحل زندگیت موفق باشی.

King Robert تو یکی از بزرگ ترین متحدین من بودی. هر جا که هستی موفق و سلامت باشی.

تالیسا خانم با وجود شما دیگر احساس نمی کردم تنها استارک فروم هستم.

و همچنین از ریگار و mohammadhoseinjj و تنها استاد فروم استاد امون عزیز.

خیلی دوست داشتم با tywin lannisters و Tyrion Lannister بحث های جنجالی در سایت داشته باشم ولی قسمت نشد.

و همچنین از مدیران برای تمام زحماتشون و تمام کسانی که در راه ترجمه ویکی زحمت می کشند.

اگه بتونم دی ماه بعد از امتحان های ترم اول سری به سایت میزنم یا شایدم یازدهم فروردین بعد از پخش اولین قسمت فصل جدید.

ببخشید زیاد حرف زدم خداحافظ همگی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گل گفتی رابرت جان.

یه سئوال واقعا بابا بزرگت چقدر جون هستش :دی

اگر مارتین بمیره باید همش در انتظار پایان سریال باشیم ، چون کارگردان و نویسنده های اصلی پایان رو میدونن ، شاید اونا پایان رو به شکل خودشون در بیارن ولی اونا پایان میدونن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مگه چند سالشه که انقدر نگرانین ؟! سن مارتین تا مرز امید به زندگی در آمریکا خیلی فاصله داره . البته این اضافه وزنش ممکنه یکم براش خطر ساز باشه اما من که میگم قد همین استاد آمون خودمون عمر میکنه و تا تک تک عزیزان دنیای نغمه رو به درک نفرسته جان به غریبه تسلیم نمیکنه .

به آریا : امیدوارم موفق باشی . جوان پر انرژِی سایت وستروس !

سمت تیز مداد و خودکارت رو در شکم درس ها فرو کن !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سلام به همه ی اعضای فروم و شبتون بخیر.

فردا روز اول مدرسه هاست و دیگه نمی تونم روزی هفت هشت ساعت بیام تو اینترنت. سال بعد کنکور دارم باید بشینم درس خوندن و اگه خدا بخواد یه دانشگاه خوب قبول بشم. راستش فقط می خواستم از دوستان و مدیران تشکر کنم. در این یک ماه و نیم لحظات خوبی رو در کنار شما تجربه کردم و تونستم در مورد فیلم مورد علاقم بحث کنم.

اول از همه از دوستِ خوبم Stannis تشکر میکنم که همیشه خواسته یا ناخواسته از من حمایت کرد. یک بار گفتی امسال کنکور دادی امید وارم یک رشته ی خوب در یک دانشگاه خوب قبول شده باشی و در همه ی مراحل زندگیت موفق باشی.

King Robert تو یکی از بزرگ ترین متحدین من بودی. هر جا که هستی موفق و سلامت باشی.

تالیسا خانم با وجود شما دیگر احساس نمی کردم تنها استارک فروم هستم.

و همچنین از ریگار و mohammadhoseinjj و تنها استاد فروم استاد امون عزیز.

خیلی دوست داشتم با tywin lannisters و Tyrion Lannister بحث های جنجالی در سایت داشته باشم ولی قسمت نشد.

و همچنین از مدیران برای تمام زحماتشون و تمام کسانی که در راه ترجمه ویکی زحمت می کشند.

اگه بتونم دی ماه بعد از امتحان های ترم اول سری به سایت میزنم یا شایدم یازدهم فروردین بعد از پخش اولین قسمت فصل جدید.

ببخشید زیاد حرف زدم خداحافظ همگی.

امیدوارم شما هر جا هستید موفق و موید باشید و از پس مانع کنکور هم بر اومده و با رتبه ی خوب تو یه دانشگاه خوب قبول بشی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اول از همه از دوستِ خوبم Stannis تشکر میکنم که همیشه خواسته یا ناخواسته از من حمایت کرد.

خواهش می کنم اریا جان قابلی نداشت . من وظیفه ی خودم می دونم که از خاندان های درستکار و وفادار به شاه حمایت کنم . از بحث هایی هم که در مورد هیتلر داشتیم خیلی لذت بردم و ممنونم که باعث شدید کمی در مورد هیتلر متفاوت فکر کنم هرچند که هنوزم ازش خوشم نمیاد . 

از این که مدتی شما رو در فروم نمی بینم خیلی ناراحت شدم و البته امیدوارم امسال رو با موفقیت طی کنید و نتیجه ی خوبی در کنکور کسب کنید . 

زمستان در راه است ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آریا جان واقعا خبر بدی رو دادی!!!!!!!! امیدوارم هرجا که هستی موفق باشی و بازم به فروم سر بزنی. خدا بگم این کنکور رو چیکار کنه

به SiS و ریگار: راستش هر دو پدربزرگ های بنده عمرشون رو دادن به شما ولی هردوشون تو همین سن (یکی دو سال کمتر یا بیشتر ) فوت کردن و یکی از پدربزرگام ( طرف پدری ) هم وزن مارتین بود. البته دور از جون مارتین ولی من نگرانم با این وزن و سن ش یه اتفاقی براش بیوفته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آریا جان امیدوارم که از پس کنکورت به خوبی بر بیای و ما رو هم فراموش نکنی و هرچه زودتر دوباره به جمع وستروسیا برگردی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من یه سوالی برام پیش اومد . چرا توی طرح هایی که از ایریس دیوانه وجود دارند انگشتان ایریس به صورت غیر عادی درازند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اونا انگشت هاش نیستن. ناخن هاشن.

ایریس بخاطر پارانویاش از وسایل تیز بیزار بود چون میترسید برعلیهش استفاده کنن و بکشنش. واسه همین نمیذاشت ناخن ها و موهاش رو کوتاه کنن و به همین خاطر اینقدر بلند شدن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان من بعد از مدت ها برگشتم.

دلم تنگ شده بود ... اومدم یه عرض ادبی کرده باشم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام دوستان من اینجا تازه واردم جلد یک و دوی نغمه رو خوندم و و سریال رو هم تا اونجا که اومده دیدم.

ولی فکر کنم باید کتاب رو حتما بخونم چون شخصیت هایی رو که اعضای اینجا میگفتن نمیشناسم مثل افعی سرخ .

ولی از اونجا ای که فیلمنامه رو هم مارتین نوشته باید بهش اعتماد داشته باشم.

برام تعجبه که چرا مثائل خیلی مهم رو از فیلم حذف کرده؟

شاید میخواسته ثابت کنه چیزایی که ما فکر میکنیم مهمن اصلا مهم نیستن:دی

مارتین زرافه!!!!

میخواستم یکم درباره ی فروم اینجا توضیح بدید و بگید چه جوریه ممنونم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سلام دوستان من اینجا تازه واردم جلد یک و دوی نغمه رو خوندم و و سریال رو هم تا اونجا که اومده دیدم.

میخواستم یکم درباره ی فروم اینجا توضیح بدید و بگید چه جوریه ممنونم

خوش اومدی دوست عزیز و امیدوارم که از حضور در این سایت لذت ببری 

ببین فروم بخش های مختلفی داره که توی هر کدوم موضوعات مربوط به اون بخش توش مطرح می شه و هر کسی میاد نظرش رو میده که البته در اکثر موارد به بحث و جدل البته دوستانه تبدیل می شه . هر کسی هم یه گروه یا خاندانی رو انتخاب می کنه و از اون طرفداری می کنه . البته همه ی تاپیک ها هم حالت بحث نداره و یه سری از تاپیک ها بیشتر برای دادن اطلاعات یا سوال هاییه که کاربر ها دارن. در کل باید بگم که خودت کم کم اشنا می شی .  

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.