رفتن به مطلب
kei1

عامل سوء قصد به جان برن

Recommended Posts

وقتی جافری هدیه تایوون رو می گیره و باهاش هدیه تیریون رو پاره می کنه و ...

نتیجه گیری تیریون که جافری خنجر رو داده به کسی تا برن رو بکشن درست بود ؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بله ، وقتی سر صبحونه گفت که "من با خنجر والریایی نا آشنا نیستم" همون موقع بو برد. بعد که میگه خب برات یه خنجر والریایی با دسته ی استخون اژدها میگیرم ، با جواب مشکوکتر جافری، بیشتر باعث شد تیریون شک کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب منم می دونم شکش بی دلیل و منطق نیست ولی نمی شه 100% هم نتیجه گیری کرد.

آخه چرا باید جافری برن رو بکشه؟

یه دلیل خود تیریون گفت اگه اشتباه نکنم (رابرت از سر دلسوزی گفت که پسر بمیره بهتره واسه همینم جافری خواسته برن رو بکشه) ولی خیلی قانع کننده نیست به نظرم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دقیقا". همون شبی که King Robert مست میکنه ، میگه پسره بمیره بهتره.

Joffrey هم میخواسته دل باباشو ببره

این کتاب خیلی شبیه به زندگی واقعی هست. شما هیچوقت نمیتونی یه چیزی رو مطمئن باشی. ولی شواهد نشون میده که کاملا" کار جافری بوده.

اگه صد در صد جافری بیاد بگه من بودم که خیلی مسخره میشه. پس باید از حرفاش و رفتارش و عباراتی که توی کتاب به کار رفته نتیجه گرفت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگه جافری بخواد پیش رابرت محبوب بشه بالاخره باید یجوری به رابرت می فهمونده که کار اون بوده که واکنش رابرت به نظر من نفرت بوده نه محبوبیت.

جاف هم اینقدر احمق نبوده تو این موارد. فکر کن بری به رابرت بگی یادته یه بار گفتی برن بمیره بهتره؟ خب من یکی رو فرستادم که بکشتش.

بله منم می دونم اگه بخوان اتفاقات رو صریح بنویسن تو 10 صفحه کل این کتابا جمع می شه.

شواهدی که شما می گی همش از جانب تیریون ه و خیلی هم محکم نیست.

به نظر من پتایر مستقیم یا غیر مستقیم کسی بوده که قاتل رو فرستاده نه جافری چون جرقه جنگ و به قول خودش آشوب از اونجا شروع شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دیگه هر اتفاق مرموزی میافته بخاطر Little Finger نیست که.

اصن اون موقع پیتر بیلیش اونجا نبوده ...

مسئله اینه که ما چند تا POV محدود داریم و کسی از این POVها که در ذهنش هستیم اندازه ی Tyrion به این قضیه گیر نمیده.

هم از واکنشش وقتی تیریون به چالشش میکشه و هم از حرفای سرسی کاملا" میشه نتیجه گرفت. دیگه چقدر دلیل لازمه مگه ؟ به هر حال تقریبا" با این شواهد مشخص شده کار کار جافری هست و هیچ دلیل و مدرکی برای اینکه کس دیگه ای اینکارو کرده وجود نداره.

شما اگه میخوای به کسی مظنون باشی ، باید با دلیل و مدرک و آوردن متن کتاب ، مستند صحبت کنید.

جرقه ی جنگ بین استارک ها و لنیستر ها 17 سال پیش وقتی که Tywin نیروهاشو وارد جنگ نکرد و وقتی کرد که مطمئن بود قیام پیروز میشه، شروع شد. جرقه وقتی زده شد که Jaime پرید روی تخت آهنین.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من چیز خاصی از جواب جافری یادم نمی یاد که مشکوک باشه، وقتی تیریون گفت می خوای یدونه خنجر والریایی با دسته استخوان اژدها بهت بدم گفت استخوان اژدها خیلی ساده است یه چیزی باشه با یاقوت و ... (اگر چیز دیگه ای بوده که من یادم نمی یاد ممنون می شم بگی)

حرفای سرسی و تیریون هم منظورت وقتی که تیریون دست شده بوده؟

من می گم پتایر چون: نامه لایسا کار اون بوده که کتلین و ادارد رو به اشخاص دربار بدبین می کنه، بعد از سوء قصد، کتلین می ره پیش پتایر که تو دربار بیشتر از بقیه می شناستش و تا حدودی بهش اطمینان داره. اون موقع است که پتایر هر کسی رو که دوست داشته باشه و در جهت منافعش باشه می تونه به کتلین و ادارد معرفی کنه و مقاصدش رو پیش ببره.

به نظر من اینم یه نقشه در ادامه نامه ای ه که لایسا به خاطر پتایر نوشته بوده.

همین که قاتل خنجری از جنس فولاد والریایی داشته شک بر انگیزه، اگر کسی فقط قصد کشتن داشته باشه و یه خنجر معمولی هم می شه ولی اگه بخوای این کار رو به کس دیگه نسبت بدی همچین خنجری رو استفاده می کنی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مهم جوابش نیست. مهم نحوه ی جواب دادنشه . . .

Tyrion, suspicious of that statement, suggests that he will give a Valyrian steel dagger with a dragonbone hilt as a gift to Joffrey. Joffrey’s reply is awkward: "Joff gave him a sharp look. ‘You ... yes, a dagger to match my sword, good.’ He nodded. ‘A ... a gold hilt with rubies in it. Dragonbone is too plain.’"

این مشوش شدنش کاملا" نشون میده خیلی مسائل رو. دلیل اینکارش هم چراغ سبزی بوده که به نظر خودش از باباش گرفته.

ببین در مورد پیتر بیلیش شما مسائل رو قاطی میکنی. نامه ی لایسا ربطش به کشتن برن چیه ؟ شما حرف از نامه ی لایسا میزنی و بعد یهو میگی چون نامه کار پیتر بیلیش بوده پس برن هم کار اون هست.

یعنی شما به من بگو پیتر بیلیش از کشتن ِ برن چه نفعی میبره ؟

انگیزه ش چیه ؟

پیتر بیلیش خیلی کارهای دیگه هم کرده ولی برای همه ی کارهاش دلیلهاش مشخصی وجود داره.

بیلیش اگه میخواسته برن رو بکشه ، احتیاجی نبوده قبلش اصن برن فلج بشه و بره توی کما ( یا یه چیزی توی اون مایه ). پیتر بیلیش اتفاقا" توی اون دوره ی زمانی تنها چیزی که لازم نداشته سایه ی یه مرد وظیفه شناس مث ِ Eddard در Red Keep هست پس کشوندن ِ Catelyn و به دنبال اون ادارد بی فایده ست.

دلایلت اصلا" قابل قبول نیست ، حتی ذره ای هم به Crackpot Theoryها شبیه نیست وگرنه من عاشق Crackpot ها هستم.

بعضی وقت ها باید قبول کرد و با آغوش باز حرف ها رو شنید ... ضمن اینکه ما نباید عادت کنیم یه شخصیت منفی برای خودمون درست کنیم ( کاری که ما ایرانی ها توش استادیم ) ، همه ی آدم ها خاکستری هستن و همه بد هستن، در کنار اینکه خوب هم هستن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یکی از بچه ها یه جا گفت که مارتین کاری کرده که ما فکر کنیم همیشه همه چیز تقصیر پتایره که معمولا هم هست. فکر کنم این جمله رو باید گل گرفت این قدر که خوبه.

پتایر چطوری می تونسته به اون سرعت اطلاع پیدا کنه که برن از برج افتاده زمین و فلج شده. پیشگو هم که نبوده که بگیم پیشبینی می کرده که برن سرسی و جیمی رو حین کارشون می بینه. اصلا همون سرسی و جیمی هم اگه اندازه یه جو عقل داشتند توی وینترفل جلوی خودشون رو می گرفتند.

من فکر می کنم که پتایر این شکلی نیست که همه چیز رو همیشه برنامه ریزی کنه بلکه همیشه از پیش آمد هایی که رخ می ده ماکزیمم استفاده رو به نفع خودش می کنه. توی اون فاحـ*ـه خونه زمانی که ند و کتلین از واریس پرسیدند خنجر مال کیه و اون جوابی نداشت پتایر به سرعتی حیرت انگیز یک نقشه کشید و همه چیز رو انداخت گردن تیریون. تنها لنیستری که توی راه برگشت از شمال بود و امکان دسترسی استارک ها بهش وجود داشت.

اگه پتایر از اول نقشه می کشید که یک نفر رو خنجر به دست بفرسته سراغ برن امکان داشت صد جور دیگه اتفاقات رقم بخورند. اگه سامر اون مهاجم رو تیکه پاره نکرده بود و زنده دستگیر می شد، اگه کتلین هوسش نمی کرد بره جنوب، اگه تیریون وسوسه نمی شد بره دیوار رو ببینه، و صدتا اما و اگر دیگه که رقم خوردنشون رو فقط یه پیشگو می تونه پیش بینی کنه.

تازه خود پتایر یه جا به سانسا می گه هر کاری می کنی حواست باشه همیشه دستات تمیز باشه. پتایر حتی اگه می خواسته بین لنیستر ها و استارک ها به هم بخوره یه ولگرد احمق رو نمی فرستاده دنبال همچین کاری.

اصلا فرستادن اون چنین آدمی برای کشتن برن فقط از یک آدم احمق بر می آد. نه یکی مثل پتایر بیلیش که می تونه یه لشکر آدم رو ببره سر جوب و لب تشنه برگردونه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

گِل گرفت؟

خب سرعت رسوندن خبر از شمال به جنوب چقدره؟ واریس به سرعت از اتفاقات یک قاره دیگه اطلاع پیدا میکنه، دیگه یک شمال و جنوب که این حرفها را نداره، سوء قصد به جان برن هم چند روز بعد از سقوطش اتفاق افتاد، به نظر من اگر جاسوسی داشت امکان مطلع شدنش بود ...

خب پتایر که همیشه نقشه هاش جواب نداده؟

بعد از انداختن اتفاق گردن تیریون طبیعی بود که فکر کنیم کار پتایر است، چون اون موقع زیاد پتایر را نمی شناختیم (اواسط کتاب یک بود)، برعکس میدونستیم تیریون آدم تیزهوشی است امکان نداره چنین حماقتی کنه ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهم جوابش نیست. مهم نحوه ی جواب دادنشه . . .

این مشوش شدنش کاملا" نشون میده خیلی مسائل رو.

ببین در مورد پیتر بیلیش شما مسائل رو قاطی میکنی. نامه ی لایسا ربطش به کشتن برن چیه ؟ شما حرف از نامه ی لایسا میزنی و بعد یهو میگی چون نامه کار پیتر بیلیش بوده پس برن هم کار اون هست.

یعنی شما به من بگو پیتر بیلیش از کشتن ِ برن چه نفعی میبره ؟

انگیزه ش چیه ؟

پیتر بیلیش خیلی کارهای دیگه هم کرده ولی برای همه ی کارهاش دلیلهاش مشخصی وجود داره.

بیلیش اگه میخواسته برن رو بکشه ، احتیاجی نبوده قبلش اصن برن فلج بشه و بره توی کما ( یا یه چیزی توی اون مایه ). پیتر بیلیش اتفاقا" توی اون دوره ی زمانی تنها چیزی که لازم نداشته سایه ی یه مرد وظیفه شناس مث ِ Eddard در Red Keep هست پس کشوندن ِ Catelyn و به دنبال اون ادارد بی فایده ست.

دلایلت اصلا" قابل قبول نیست ، حتی ذره ای هم به Crackpot Theoryها شبیه نیست وگرنه من عاشق Crackpot ها هستم.

بعضی وقت ها باید قبول کرد و با آغوش باز حرف ها رو شنید ... ضمن اینکه ما نباید عادت کنیم یه شخصیت منفی برای خودمون درست کنیم ( کاری که ما ایرانی ها توش استادیم ) ، همه ی آدم ها خاکستری هستن و همه بد هستن، در کنار اینکه خوب هم هستن.

در مورد جواب جاف: خیلی ساده می شه گفت از پیشنهاد تیریون که از نظر کسی که چیزی نمی دونه خیلی سازشکارانه است جا خورده. (اصولاً انتظار می ره تیریون قاطی کنه)

همه مشکلات از اینه که من نمی گم هدف پتایر کشتن برن بوده هدفش این بوده که قاتل گیر بیوفته (حالا چه برن بمیره یا نه) بعد با توجه به ظنی که کتلین از نامه داره بره سراغ پتایر اونوقت پتار بتونه خشم کتلین و ادارد رو به هر شمتی می خواد هدایت کنه.

یعنی مرحله اول ایجاد ظن تو استارک ها به دربار. (نامه)

بعد اجاد خشم. (سوء قصد)

بعدم با توجه به رابطه اش با کتلین هدایت این خشم در مسیری که خودش می خواد.

درباره شخصیت منفی ساختن. من به پتایر علاقه خاصی دارم پس نسبت دادن این چیزا بهش از سر یه ذهنیت ساده منفی نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

پتایر چطوری می تونسته به اون سرعت اطلاع پیدا کنه که برن از برج افتاده زمین و فلج شده. پیشگو هم که نبوده که بگیم پیشبینی می کرده که برن سرسی و جیمی رو حین کارشون می بینه.

اگه پتایر از اول نقشه می کشید که یک نفر رو خنجر به دست بفرسته سراغ برن امکان داشت صد جور دیگه اتفاقات رقم بخورند. اگه سامر اون مهاجم رو تیکه پاره نکرده بود و زنده دستگیر می شد، اگه کتلین هوسش نمی کرد بره جنوب، اگه تیریون وسوسه نمی شد بره دیوار رو ببینه، و صدتا اما و اگر دیگه که رقم خوردنشون رو فقط یه پیشگو می تونه پیش بینی کنه.

تازه خود پتایر یه جا به سانسا می گه هر کاری می کنی حواست باشه همیشه دستات تمیز باشه. پتایر حتی اگه می خواسته بین لنیستر ها و استارک ها به هم بخوره یه ولگرد احمق رو نمی فرستاده دنبال همچین کاری.

اصلا فرستادن اون چنین آدمی برای کشتن برن فقط از یک آدم احمق بر می آد. نه یکی مثل پتایر بیلیش که می تونه یه لشکر آدم رو ببره سر جوب و لب تشنه برگردونه.

تو پست بعد پست شما رسیدن اخبار به پتایر امکان سنجی شده.

اصلاً نیازی نیست که برن از ارتفاع سقوط کنه، میشه حتی به برن سالم هم سوء قصد کرد. پس الزامی به باخبر بودن پتایر هم نیست.

اصلاً مهم نبود برن می میره یا نه، مهم این بود بعد سوء قصد (چه موفق چه ناموفق) کتلین به پتایر برای دونستن عامل این کار متوسل می شد.

دقیقاً یه ولگرد احمق رو می فرسته که گیر بیافته تا خنجر دست کتلین بیافته و برای جوابش بره پیش پتایر.

خلاصه : هر دو دوستی که ایراد گرفتن به چیزی که من می گم، اختلاف ما اینجاست که من نمی گم هدف پتار مرگ برن بوده.

هدف اینه که پتابر بتونه جرقه جنگ (آشوب) رو سریع بزنه. قبل از اینکه سرسی رابرت رو بکشه و در آرامش همه چیز رو تحت کنترل خودش بگیره.

(اگر اشتباه نکنم یه جا سرسی از اینکه توی آشوب مجبور می شه نقشه اش راجع به رابرت رو انجوری عملی کنه شاکی بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به هر حال شما یه فرضی رو برای خودت قطع یقین گرفتی و ما هر چی بگیم قبول نمیکنی.

دشمنی بین ِ Starkها و Lannister ها وجود داشته ! چیزی که وجود داره رو مثلا پیتر بیلیش بخواد بوجود بیاره ؟ من میگم بگو نفعش چیه. آشوب و دشمنی ؟ وجود داشته.

اون اتفاقاتی که پیش میاد و همه چی بهم میریزه بخاطر حضور Eddard در بارانداز پادشاهه ، که تصمیمشم رابرت گرفته و هیـــــــــــــچ ربطی به پیتر بیلیش نداره.

من اینو بگم تلفظ صحیحش پیتر هست مثل Peter. خود ِ مارتین گفته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به هر حال شما یه فرضی رو برای خودت قطع یقین گرفتی و ما هر چی بگیم قبول نمیکنی.

دشمنی بین ِ Starkها و Lannister ها وجود داشته ! چیزی که وجود داره رو مثلا پیتر بیلیش بخواد بوجود بیاره ؟ من میگم بگو نفعش چیه. آشوب و دشمنی ؟ وجود داشته.

اون اتفاقاتی که پیش میاد و همه چی بهم میریزه بخاطر حضور Eddard در بارانداز پادشاهه ، که تصمیمشم رابرت گرفته و هیـــــــــــــچ ربطی به پیتر بیلیش نداره.

من اینو بگم تلفظ صحیحش پیتر هست مثل Peter. خود ِ مارتین گفته.

نه، من هیچ اصراری ندارم بگم چیزی که من می گم درسته یا بخوام به بقیه بقبولونم.

اوکی دشمنی وجود داشته ولی وقتی من نیاز دارم جنگ "سریع" (قبل از اینکه سرسی در آرامش رابرت رو بکشه) اتفاق بیافته باید یه کاری بکنم.

فرض کن ند تو کینگز لندینگ بود ولی کتلین تیریون رو نمی دزدید، برخورد جیمی و ادارد پیش می یومد؟

فکر کنم به نتیجه خاصی اگر می خواست برسه بحث ما تا حالا رسیده بود.

Let's agree to disagree

در مورد پتایر و پیتر هم حق با شماست، پتایر گفتن من از سرِ عادته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

از کجا معلوم ؛

- در وینترفل مشخص بشه سوء قصد تقصیر لنیسترهاست؟

- کتلین ، تیریون رو بدزده (!!!)

- استارک ها "همون موقع" اقدام کنن ( چون ممکنه بخوان نقشه های طولانی بکشن برای جبران ، در صورتی که شما میگی میخواسته "سریع" جنگ بشه )

- قاتل گیر نیافته و لو بده همه چیو ( بیلیش انقدر بی فکر کاری رو نمیکنه )

- رابرت همونجا خشتک ِ لنیسترها رو به سرشون نکشه ؟

++++++

- بیلیش هیچوقت از اینکارش با هیچکس حرفی نیمزنه ( چون معمولا" دوست داره حیله هاش رو بر ملا کنه )

هزاران هزار احتمال هست که همه شون نشون میده اینکار رو بیلیش نکرده. حالا شما بیلیش رو دوست داری ، بگو قیام رابرت هم کار اون بوده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آشوب و دشمنی وجود داشته، ولی آتش این دشمنی زیر خاکستر بود، تا وقتی که این آرامش را به هم نزند کسی، این دشمنی شعله ور نمیشه ...

یاد دیالوگهای سریال افتادم که بین لیتل فینگر و واریس رد و بدل شد ...

که در مورد هرج و مرج بحث کردند، لیتل فینگر هرج و مرج مثل یک نردبان برای صعود توصیف کرد ...

من هم معتقدم کار جافری بوده ...

ولی دلایلی که برای رد لیتل فینگر میارید هم زیاد قابل اتکا نیست ...

اینکه نمی تونسته خبردار بشه (چون با توجه به فاصله ی زمانی امکانش بود)، اینکه نفعی نمیبره (به نظر من کلی نفع برده تا اینجا از آشوب ها)، حتی اینکه میگید اینقدر باهوش است که فردی را سراغ برن بفرسته که اگر بخواد کارش را تموم کند (به نظرم همین سوء قصد به جان برن کافی بوده، مردن یا نمردنش زیاد مهم نبود برای لیتل فینگر، گرچه اونقدر باهوش بود که کسی را استخدام کند و شناسایی نشه، و طوری اینکار را انجام بده که گردن لنیسترها بیوفته) ...

ولی با این وجود، من هم تصور می کنم کار جافریه، ولی دلایل ردی که برای لیتل فینگر میارید هم درست نیست زیاد ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بعد اینکه میگید " لیتل فینگر دنبال دشمنی استارک ها و لنیستر ها چرا باشه؟ این دشمنی وجود داشته از قبل " ، خب اگر وجود داشته پس چرا اون دروغ را در مورد تیریون لنیستر گفت؟

یعنی هدفی به غیر از دامن زدن به آتش دشمنی لنیسترها و استارکها داشت؟

اگر رابرت می توانست خشتک لنیستر را بدره، بعد از فهمیدن این اتفاق می درید! بعد از اینکه جیمی اون بلا را سر ادارد آورد می درید! به قول خودش اینقدر مقروضه به این لنیسترها که ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
از کجا معلوم ؛

- در وینترفل مشخص بشه سوء قصد تقصیر لنیسترهاست؟

وقتی مشخص می شه که کتلین برای فهمیدن عامل می ره سراغ بیلیش

- کتلین ، تیریون رو بدزده (!!!)

این نه، یه حرکت انتقام جویانه دیگه

- استارک ها "همون موقع" اقدام کنن ( چون ممکنه بخوان نقشه های طولانی بکشن برای جبران ، در صورتی که شما میگی میخواسته "سریع" جنگ بشه )

تضمینی وجود نداشته ولی قطعاً پروسه جنگ با این حرکت از اینکه بخواد فقط به دشمنی دیرینه این دو خاندان اکتفا کنه سریع تر می شه

- قاتل گیر نیافته و لو بده همه چیو ( بیلیش انقدر بی فکر کاری رو نمیکنه )

این رو می شه راجع به نقشه فرار سانسا و سر دانتوس هم گفت، ولی به قول خودت احمق بودن قاتل خودش احتمال مرگش رو بالا می بره.

- رابرت همونجا خشتک ِ لنیسترها رو به سرشون نکشه ؟

اولاً رابرت اون موقع با ادارد تو راه کینگز لندیگ بوده، ثانیاً دونستن یک چیز با اثباتش به رابرت زمین تا آسمون فرق داره و hamedsr هم پاسخ این بخش رو داد به یه نحو دیگه

++++++

- بیلیش هیچوقت از اینکارش با هیچکس حرفی نیمزنه ( چون معمولا" دوست داره حیله هاش رو بر ملا کنه )

هزاران هزار احتمال هست که همه شون نشون میده اینکار رو بیلیش نکرده. حالا شما بیلیش رو دوست داری ، بگو قیام رابرت هم کار اون بوده

بحث داره طولانی می شه.

توی نقل قول جواب دادم.

والا من اینا رو می گم نه بخاطر اینه که خوشم می اد از بیلیش نه به خاطر اینه که بدم می یاد.

به نظرم این محتمل تر از فرضیه تیریون ه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

میگم که ، یه فرضی رو گرفتید خودتون که "لیتل فینگر از این قضیه سود میبره"

بعد حالا چون دیگه جافری نگفته "عمو جان ، مردم شهر ، برن رو من کشتما" هیچ چیزی رو قبول نمیکنید و فقط حرفها رو رد میکنید.

تکذیب کردن ِ حرف و اینکه بگید لیتل فینگر سود میبرده کاری نداره. به سود بردن باشه Rickon هم توی ارث و میراث کلی جلو میافته با مردن ِ برن!

دلیل شما اینه که لیتل فینگر سود میبرده.

دلیل من و امثال من رفتار عجیب ِ جافری موقعی که تیریون سر به سرش میذاره هست ( بدونیم که مارتین هیچوقت هیچ کلمه ای رو کم یا اضافی به کار نمیبره ) و همینطور حرف سرسی به جیمی.

حالا آدم عاقل کدوم رو قبول میکنه ؟ نه ، جون ِ من ؟

من واقعا" بحثی ندارم دیگه چون واقعا" بی فایده ست. تاپیک رو اینطوری بزنید "من میگم کشته شدن ِ برن زیر سر لیتل فینگر و همه ی نشانه های کتاب و اشارات هم چرته. چون لیتل فینگر سود میبره از این قضیه پس من میگم لیتل فینگره، بحثم نداریم"

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب من هم گفتم که معتقدم به احتمال زیاد کار جافری بوده! (البته در حد فرضیه)

چون واسش دلیلی وجود داره!

ولی حرفم اینه که شما از روی اینکه باور می کنید کار جافریه، میرید دنبال دلایلی که بگردید که کار لیتل فینگر نباشه! :دی

دلایلی که همه شون به راحتی رد میشوند.

معمولا دلیل را جایی به کار می برند، که چیزی را اثبات کند، دلیلی که خودش به راحتی رد بشه، دلیل نیست که! :دی

مثل این می مونه که ببینیم زمین خیسه، تصمیم بگیریم این خیس بودن نشونه ی بارون اومدنه ... ! خب خیس بودن زمین ممکنه هزار دلیل دیگه داشته باشه! ممکنه یکی آبپ پاشیده باشه و ... !

خب این دلایلی که برای رد لیتل فینگر میارید، همه شون به راحتی می توانند رد شوند. (تکرار می کنم دلیلی که خودش به راحتی رد میشه دلیل نیست :دی)

در ضمن اینها همه فرضیه هستند، فرضیه قوی میگه کار جافریه، فرضیه ضعیفتر میگه کار لیتل فینگر است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من باهات موافقم حامد. کاملا".

ولی این دوستمون دلیل های محکم رو قبول نکرد و اصرار داشت جافری بیاد علنی به همه بگه ، گفتم از اون ور سعی کنم. متاسفانه همونطور که دیدی تلاشم بی فایده بود و در نطفه خفه شد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من تقریباً مثل حامد فکر می کنم با این تفاوت که حامد احتمال بیشتر رو به جافری میده ولی من بیلیش رو محتمل تر می دونم.

و اما مانوئل عزیز، من فقط به قضیه مرگ جان ارن، مکالمه سرسی و جیمی تو سریال وقتی سایلنت سیسترز دارن دور جسد دعا می کنن و حقیقت ماجرا اشاره می کنم.

و باقی استدلال ها، تمسخر ها و ... رو بی پاسخ می ذارم. چون تقریباً ثابت شده که اثری نداره.

صبر کنیم ببینیم واقعیت ماجرا چیه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خاندانت مارتله دیگه. با صبر و حوصله کارتو پیش میبری

اگر هم در مباحثه ناجور حرف زدم عذر میخوام ، کل کل همینه دیگه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اولاً فقط دورَن مون اینجوریه. ابرین هم داشتیم و سند اسنیک ها.

ثانیاً نیازی به عذر خواهی نیست، به قول خودت بحث و کل کل ه دیگه.

چیز خیلی خاصیم نگفتی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اولاً فقط دورَن مون اینجوریه. ابرین هم داشتیم و سند اسنیک ها.

ثانیاً نیازی به عذر خواهی نیست، به قول خودت بحث و کل کل ه دیگه.

چیز خیلی خاصیم نگفتی.

فعلا که سند اسنیک ها هم راه ِ دورَنتونو میرن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری