رفتن به مطلب
ریگار

نظر سنجی شماره 10 : در صورت حضور در دنیای نغمه یخ و آتش ...

Recommended Posts

نظرسنجی شماره 10

در صورت حضور در دنیای نغمه یخ و آتش، کدام فرد را برای محافظت از خود انتخاب می کردید ؟

سر باریستان سلمی

گرگور گلکان(کوه)

جیمی لنیستر

برین از تارت

سر لوراس تایرل

داریو ناهاریس

جورا مورمونت

گری ورم (فرمانده آنسیولیدها)

بران از بلک واتر (محافظ تیریون)

سندور گلکان (تازی)

سایر

لطفا نظرتون رو نسبت به گزینه ها، در این تاپیک بیان کنید.

نظر سنجی های پیشنهادیتون رو برای من بفرستید .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

چه نظرسنجی جالبی! واقعا خلاقانه بود خوشم اومد

بهتر از باریستان که محافظ نیست. بی سروصدا، کارآمد، هشیار... کلا احساس امنیت میده...

بعدش جیمی! فکر کنم از قسمی که برای یک آدم شریف بخوره با شرافت محافظت کنه! نمیدونم چرا منو یاد بتمن میندازه :دی

بعدش هم برین. حیف زیرک نیست ولی به عنوان یک محافظ انتخاب خوبیه. تا پای جون می ایسته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بدون شک جیمی، شمشیرزن فوق العاده ایه از طرف دیگه در صورتی اگر بخوام جون مردم رو به خطر بندازم میزنه میکشتم راحتم میکنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بران و سندور که به خاطر عدم قطعیت وفاداریشون رد می شن.

گرگور هم که کلاً قاطیه، واسه خود آدمم خطرناکه.

مورمونت هم که قاچاقی زنده است و خیلی مهارتی نداره و پا به سن گذاشته. (پای بلاد رایدر دروگو به سنگ گیر نمی کرد الان زنده نبود)

لوراس هم سریع قاطی می کنه و جو گیر می شه، خامه یه مقدار.

باریستان سنش زیاده.

داریو ناهاریس هم کلاً نظری ندارم راجع بهش.

می مونه برین، جیمی و گری ورم

جیمی رو اگه منشِ الانش و جسم سابقش باشه بهترین گزینه است چون قدیم یه چیزی مثل لوراس بود الانم که خب دستش.

برین خوبه فقط بهره چندانی از زیرکی و ... نبرده.

گری ورم وفاداریش که حله، جنگ آوریشم که خوبه، بهره هوشیشم از برین بهتره.

طبق اولویت: 1.گری ورم 2.جیمی 3 .برین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من Bran رو انتخاب میکنم ولی حیف که توی گزینه ها نیست. واقعا" از یه Greenseer قویتر کی میتونه باشه ؟ هیچ چیزی هم نباشه بره توش ، میره توی جسم کسی که جونت رو تهدید میکنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من به سر لوراس رای دادم ، به دلایل زیادی : 1- چون از خاندان قدرتمندیه و اگه خدایی نکرده به مشکلات بزرگی بخورم ، خاندانش میتونه کمکم کنه 2- اگر هم با خاندانش مشکل داشتم یا نیازی به پول و باج و ... داشتم، میتونم ازش به عنوان یه گروگان ارزشمند استفاده کنم 3- نشون داده که جنگاور بزرگیه 4- جوانه و میتونه سالها بهم خدمت کنه 5- قیافه خوبی داره و لازم نیست از دیدنش زجر بکشم 6- یاداور شاه شهید ! رنلی عزیزه .

بعد اون به ترتیب :

برین از تارت : انتخاب دوم منه ، جدا از این که جنگجوی خوبیه . قلب بزرگ و مهربونی داره . و خیلی خیلی وفاداره . ( چه خوب شد که تو عروسی خونین پیش کتلین نبود ) .

سر باریستان سلمی : حقیقتا محافظ خوبیه و حتی بهترین ! اما خیلی پیره .

گرگور گلکان : گزینه خوبیه ، هر کسی رو که لازم داشته باشم بی هیچ شکی از بین میبره . اما زیادی ترسناکه .

گری ورم : آنسیولید ها به نظم و همکاری قدرتمند هستند . نمیدونم به تنهایی میتونه همونقدر موثر باشه یا نه !

جیمی لنیستر : این هم گزینه بدی نیست ، اما اصلا دلم نمیخواد بلای شاه دیوانه سرم بیاد یا به خاطر مسائلی با خاندانش طرف بشم .

داریو ناهاریس : هیچ علاقه ای به این جور موجودات ندارم .

جورا مورمونت : فکر نکنم خیلی قدرتمند باشه . پیر شده . اما به نظر خردمند و زیرک میرسه . مشاور خوبی میشد برام اما محافظ نه .

بران از بلک واتر : نه ، چندان علاقه ای بهش ندارم . خیلی مزدور و پول پرسته .

سندور گلکان: جنگاور خوبیه اما ممکنه تو مهلکه تنهات بذاره و بره !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اول از همه سر باریستان چون هم محافظ خوبیه و هم وفاداره.بعد از سر باریستان برین چون اگه مهارتش به سر باریستان نرسه حداقل خیلی وفاداره. لوراس هم بد نیست ولی فکر نکنم مهارتش به پای برین و سر باریستان برسه.

نسبت به وفاداری جیمی و سندور و گرگور گلکان خیلی شک دارم روی بران هم که اصلا نمیشه حساب کرد چون یه مزدوره.پس فردا اگه یکی بهش پول بیشتر پیشنهاد کنه که منو بکشه اونوقت من چیکار کنم؟

جورا مورمونت به آدم وفادار میمونه ولی مهارتش کمه.

نظری درباره داریو ناهاریس ندارم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظر من سر باریستان سلمی بهترین گزینه است و امیدوارم که به من یعنی لرد استنیس هم خوب خدمت کنه 

از کسانی که سر جیمی لنیستر رو انتخاب کردند هم واقعا تعجب می کنم چون به هیچ وجه وفادار نیست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به نظر من سر باریستان سلمی بهترین گزینه است و امیدوارم که به من یعنی لرد استنیس هم خوب خدمت کنه 

از کسانی که سر جیمی لنیستر رو انتخاب کردند هم واقعا تعجب می کنم چون به هیچ وجه وفادار نیست

این بنده خدا سوگندش به ایریس رو که شکست دلیل خوبی واسه کارش داشت واسه چی آخه میگین وفادار نیست!!!؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این بنده خدا سوگندش به ایریس رو که شکست دلیل خوبی واسه کارش داشت واسه چی آخه میگین وفادار نیست!!!؟؟

فکر می کنم خیانت به دست شاه لرد استارک و کشتن افرادش و همین طور خیانت به شاه در مورد همسرش دلایل خوبی برای رد سر جیمی باشه

موقعی که محافظت بشه هیچ تضمینی نیست که زنده بمونی. برای حفاظت فقط این کافی نیست که طرف شمشیرزن خوبی باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فکر می کنم خیانت به دست شاه لرد استارک و کشتن افرادش و همین طور خیانت به شاه در مورد همسرش دلایل خوبی برای رد سر جیمی باشه

موقعی که محافظت بشه هیچ تضمینی نیست که زنده بمونی. برای حفاظت فقط این کافی نیست که طرف شمشیرزن خوبی باشه.

البته جناب استنیس به ملایمت معروف نیست! ولی توی این مورد باهاش موافقم، به این برادر مو بور من اعتباری نیست، چه کارها که برای عشق نمی کنه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ببخشید!!!!!! جیمی عضو گاردپادشاه بود نه دست پاددشاه پس درگیریش با ادارد هیچ ربطی به عدم وفاداریش نداره تازه اون موقع ادارد دست هم نبود

خیانت به شاه هم این بدبخت توی تمام زندگیش فقط با سرسی رابطه داشته اونم از قبل از اینکه ملکه بشه از این نظر خیلی با شرف تر باقی اعضای دربارِ به خصوص خود شاه

با تمام وجود از لنیسترها دفاع میکنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

شاید جیمی اونقدر ها هم بد نباشه ولی به هر حال با اوضاع الانش منظورم از نظر جسمیه وضع خیلی خوبی نداره.

ولی کلا به نظر من جیمی باز هم حتی اگه اوضاع جسمیش نبود خیلی نمیشد بهش اتکا کرد چون اون اول عمل میکنه و بعد فکر میکنه و خیلی کم پیش میاد که بر عکس این اتفاق بیفته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

To samiano :

فکر می کنم انتخاب سر جیمی به عنوان محافظ برابر با خودکشی باشه چون هر وقت که منافعش نباشه دخلت رو میاره . 

راستی درمورد لنیسترها هم بگم که فقط از اون ها بر می اد که شخصی مثل سر باریستان رو از فرماندهی گارد شاهی بردارن و اون رو به خیانت به شاه متهم کنند و کلا از گارد بندازنش بیرون و سندور گلکان رو که حتی حاضر نیست سوگند شوالیه شدن بخوره رو به عضویت گارد در بیارن

واقعا که شاه جافری که سلطنت رو که حق لرد استنیس بوده رو غصب کرده از نظر شرافت به پدرش سر جیمی رفته .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

زمانی که ایریس رو کشت منافع خودش وسط بود یا مردم

زمانی که به ادارد حمله کرد منافع خودش وسط بود یا آزادی برادرش تازه سوگندی هم برای حفاظت از ادارد نداشت

اگر منافع خودش واسش مهم بود توهین های رابرت رو تحمل نمیکرد و خیلی راحت میزد میکشتش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گر منافع خودش واسش مهم بود توهین های رابرت رو تحمل نمیکرد و خیلی راحت میزد میکشتش

هه قسمت های قبلی حرفت رو قبول دارم ، الا مورد بالا !

شاه مملکت رو یلخی میزد میکشت ؟! مطمعنا هیچ وقت این کار رو نمیکرد ! شاید اگه ند رو میکشت میشد جلوی جنگ رو گرفت ، اما اگه علنا رابرت رو میکشت ، یه جنگ حسابی به راه می افتاد ! استورمزاند و شمال خیلی راحت برعلیه خاندان قاتل شاه اعلام جنگ میکردن .

فقط سرسی میتونست بی سر و صدا از دست رابرت خلاص بشه . اما به هر دلیلی ، سالها تحملش کرد .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اینا رو به ترتیب اولویت انتخاب می کردم:

1- سر باریستان (نیاز چندانی به توضیح نیست!)

2- جیمی لنیستر (با روحیات فعلی و توانایی جسمی قبلی! که در واقع تقریبا ممکن نیست! ولی اگه قبل این که دستش رو قطع کنن متحول میشد انتخابش میکردم!)

3- برین آو تارت: درسته زیاد باهوش نیست، اما در عوض وفادار و مهربونه!

4- لوراس تایرل: به دلایلی که ریگار گفت!

5- گری ورم

6 سندور کلگان (شاید)

بقیه شون نه:

- داریو ناهاریس (نمیدونم چرا اصلا ازش خوشم نمیاد!)

- بران: اصلا بهش اعتماد ندارم!

- جورا مومونت: حالم ازش به هم میخوره!

- گرگور کلگان: مگه این که از جونم سیر شده باشم! ترجیح میدم تنها و بی محافظ مسافرت کنم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

جای یک دایرولف در این نظر سنجی خالیه

از بین گزینه ها فقط این دونفر رو به ترتیب می تونم انتخاب کنم:

برین شمشیر زن قهار و آدم وفادار و وظیفه شناسیه

سر باریستان آدم شریفیه ولی کتاب نشون داده شرافت بیش از حد کار دست آدم میده

اگر خارج از این گزینه ها می خواستم نظرم رو بگم این ترکیب رو برای محافظام انتخاب می کردم:

یک دایرولف یه خاطر وفاداریش،جان بزرگ به خاطر زورش،بلک فیش به خاطر خردش و در جایی که این سه نفر کم بیارند ملیساندر رو اضافه می کنم و با خیال راحت و از کهولت سن! می میرم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام.من برای محافظت اوّل سندور رو انتخاب میکنم،شاید باورتون نشه ولی سندور یکی از باهوش ترین افراد وستروسه.اگرم نشد داریو چون هوای دنی رو داره. درمورد بحث سر جیمی هم باید بگم که من اصلا از لنیسترها خوشم نمیاد امّاتو این مورد کاملا با آقای Samiano موافقم.اولّا جیمی به خاطر اینکه کتلین برادرشو اسیر کرده با ند دعوا کرد. تازه اون پاشو زخمی نکرد،یکی از افرادش بود.ثانیا اریس بهش گفته بود کل شهرو به آتیش بکشه و سر پدرشو براش بیاره.دیگه لازم نیست چیزی بگم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
جیمی به خاطر اینکه کتلین برادرشو اسیر کرده با ند دعوا کرد. تازه اون پاشو زخمی نکرد،یکی از افرادش بود.

شما به اون می گی دعوا ، کشتن افراد دست شاه رو نمیشه با گفتن یه دعوای خشک و خالی وصف کرد . بعدشم فکر میکنی اون کسی که پای لرد استارک رو شکوند سرخود این کار رو کرده ، شما شکوندن پا رو هم با یه زخمی کردن ساده یکی کردی . فکر کنم کلا با لرد ادارد استارک مشکل داری

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
زمانی که ایریس رو کشت منافع خودش وسط بود یا مردم

اگر منافع خودش واسش مهم بود توهین های رابرت رو تحمل نمیکرد و خیلی راحت میزد میکشتش

فکر می کنم یه عضو گارد شاهی قسم می خوره از پادشاهش محافظت کنه و این قسم ربطی به منافع خودش یا مردم نداره وگرنه اصلا چرا شاه برای خودش محافظ داشته باشه اگه اونا بخوان بر حسب منافعشون عمل بکنند . 

در مورد توهین رابرت هم با ریگار موافقم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

شما به اون می گی دعوا ، کشتن افراد دست شاه رو نمیشه با گفتن یه دعوای خشک و خالی وصف کرد . بعدشم فکر ةمیکنی اون کسی که پای لرد استارک رو شکوند سرخود این کار رو کرده ، شما شکوندن پا رو هم با یه زخمی کردن ساده یکی کردی . فکر کنم کلا با لرد ادارد استارک مشکل داری

ادارد استفا داده بود پس دست پادشاه نبود

فکر می کنم یه عضو گارد شاهی قسم می خوره از پادشاهش محافظت کنه و این قسم ربطی به منافع خودش یا مردم نداره وگرنه اصلا چرا شاه برای خودش محافظ داشته باشه اگه اونا بخوان بر حسب منافعشون عمل بکنند .

در مورد توهین رابرت هم با ریگار موافقم .

پس تكليف قسم شواليه گريش چي ميشه كه بايد از مظلومين دفاع كنه

اون همه آدم بايد توي ديوانگي ايريس ميسوختن تا راضي بشين شرافتي كه با سوختن اون همه مردم مشكل نداره ولي با كشتن ايريس ديوانه مشكل داره اسمش شرافت نيست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
پس تكليف قسم شواليه گريش چي ميشه كه بايد از مظلومين دفاع كنه

اون همه آدم بايد توي ديوانگي ايريس ميسوختن تا راضي بشين شرافتي كه با سوختن اون همه مردم مشكل نداره ولي با كشتن ايريس ديوانه مشكل داره اسمش شرافت نيست

مساله این نیست که ما چی فر میکنیم یا چی از نظر ما خوبه. جیمی یه تابو رو تو وستروس شکسته و از نظر مردم محکومه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری