رفتن به مطلب
ریگار

نظر سنجی شماره 10 : در صورت حضور در دنیای نغمه یخ و آتش ...

Recommended Posts

پس تكليف قسم شواليه گريش چي ميشه كه بايد از مظلومين دفاع كنه

اون همه آدم بايد توي ديوانگي ايريس ميسوختن تا راضي بشين شرافتي كه با سوختن اون همه مردم مشكل نداره ولي با كشتن ايريس ديوانه مشكل داره اسمش شرافت نيست

مساله این نیست که ما چی فر میکنیم یا چی از نظر ما خوبه. جیمی یه تابو رو تو وستروس شکسته و از نظر مردم محکومه.

نظر سنجی در مورد نظر ماست از دیدگاه مردم وستروس قرار نیست که نظر بدیم ما از بعد های مختلف داستان رو دنبال میکنیم حقیقت هایی رو میبینیم که مردم وستروس هنوز ندیدن و متوجهش نشدن پس چرا باید مثل اونا نظر بدیم جیمی کار خوبی کرده ولی چون مردم حقیقت رو نمیدونن محکومش میکنن از کجا معلوم با فاش شدن حقیقت نظرشون تغییر نکنه مثل برین که وقتی حقیقت رو فهمید نظرش عوض شد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اون همه آدم بايد توي ديوانگي ايريس ميسوختن تا راضي بشين شرافتي كه با سوختن اون همه مردم مشكل نداره ولي با كشتن ايريس ديوانه مشكل داره اسمش شرافت نيست

مساله این نیست که ما چی فر میکنیم یا چی از نظر ما خوبه. جیمی یه تابو رو تو وستروس شکسته و از نظر مردم محکومه.

نظر سنجی در مورد نظر ماست از دیدگاه مردم وستروس قرار نیست که نظر بدیم ما از بعد های مختلف داستان رو دنبال میکنیم حقیقت هایی رو میبینیم که مردم وستروس هنوز ندیدن و متوجهش نشدن پس چرا باید مثل اونا نظر بدیم جیمی کار خوبی کرده ولی چون مردم حقیقت رو نمیدونن محکومش میکنن از کجا معلوم با فاش شدن حقیقت نظرشون تغییر نکنه مثل برین که وقتی حقیقت رو فهمید نظرش عوض شد

من کلی گفتم نه در مورد نظرسنجی. اینکه چرا مردم از جیمی خوششون نمیاد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
زمانی که ایریس رو کشت منافع خودش وسط بود یا مردم

اگر منافع خودش واسش مهم بود توهین های رابرت رو تحمل نمیکرد و خیلی راحت میزد میکشتش

فکر می کنم یه عضو گارد شاهی قسم می خوره از پادشاهش محافظت کنه و این قسم ربطی به منافع خودش یا مردم نداره وگرنه اصلا چرا شاه برای خودش محافظ داشته باشه اگه اونا بخوان بر حسب منافعشون عمل بکنند . 

در مورد توهین رابرت هم با ریگار موافقم .

توی قسم شوالیه های گارد پادشاهی باید قسم بخوری که از خیلی ها دفاع کنی مثه دفاع از پادشاه،دفاع از مردم مظلوم و وفاداری به پدر. ولی متاسفانه هیچ جا نگفته که اگه پادشاهت خواست مردم مظلوم یا پدرت رو بکشه باید چیکار کنی یا اگه پدرت بر علیه پادشاهت قیام کرد به کدوم وفادار بمونی.

به نظر من جیمی کار درستی کرد که چند صد نفر رو فدای یه نفر نکرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

توی قسم شوالیه های گارد پادشاهی باید قسم بخوری که از خیلی ها دفاع کنی مثه دفاع از پادشاه،دفاع از مردم مظلوم و وفاداری به پدر. ولی متاسفانه هیچ جا نگفته که اگه پادشاهت خواست مردم مظلوم یا پدرت رو بکشه باید چیکار کنی یا اگه پدرت بر علیه پادشاهت قیام کرد به کدوم وفادار بمونی.

فکر کنم این قسم کلا چیز دست و پا گیریه و هر شوالیه ای هم یه قسمتش رو انجام می ده و اونم قسمتیه که بیشتر به نفع خودشه . 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فکر کنم دفاع از مظلومین وظیفه ی بقیه ی اعضای گارد شاهی هم باشه ولی انگار اعضای جدید مثل سر جیمی خیلی به فکر مردم نیستند . مثلا به ترتیب و به دستور جافری پشت سر هم سنسای بدبخت رو کتک می زنن . به نظر شما سنسا مظلوم نبود یا شاید فکر می کنید که چون دختر لرد استارکه و ایشون هم سلطنت جافری رو قبول نداشته باید کتک بخوره یا مثلا اون جایی که اعضای گارد شاهی مردم بدبخت رو می زدن می کشتن چی مردم هم گرسنه بودن و هم مظلوم  

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فکر کنم دفاع از مظلومین وظیفه ی بقیه ی اعضای گارد شاهی هم باشه ولی انگار اعضای جدید مثل سر جیمی خیلی به فکر مردم نیستند . مثلا به ترتیب و به دستور جافری پشت سر هم سنسای بدبخت رو کتک می زنن . به نظر شما سنسا مظلوم نبود یا شاید فکر می کنید که چون دختر لرد استارکه و ایشون هم سلطنت جافری رو قبول نداشته باید کتک بخوره یا مثلا اون جایی که اعضای گارد شاهی مردم بدبخت رو می زدن می کشتن چی مردم هم گرسنه بودن و هم مظلوم  

کاری به بقیه اعضای گارد ندارم من فقط راجع به جیمی صحبت میکنم دارم کار اونو تایید میکنم و کاری که با سانسا میکردن با این که اصلاً ربطی به بحثمون نداره رو تایید نمیکنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آقای باراثیون اگه یادتون باشه جیمی و ند داشتن می جنگیدن که یه نفر از پشت نیزه زد تو پاش.تازه همونطور که گفتن اون موقع استعفا داده بود.منم مشکلی با ند ندارم، فقط فکر می کنم خوب بودن همیشه خوب نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

عدد دقیقش 400000 نفره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

عدد دقیقش 400000 نفره.

دیگه بدتر. کم مونده بود چند صد هزار نفر فدای ی نفر بشن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سر باريستان سلمي (قدرتش ثابت شده)

بران از بلك واتر (سريعه)

سندرو گلكان (خوف اور)

من ادمه مهميم يكي كافي نيست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کاری به بقیه اعضای گارد ندارم من فقط راجع به جیمی صحبت میکنم دارم کار اونو تایید میکنم و کاری که با سانسا میکردن با این که اصلاً ربطی به بحثمون نداره رو تایید نمیکنم

از جواب های خوب و منطقی شما ممنونم و از بحث با شما لذت بردم .

راستی خوشحال شدم که تو یه مورد نظراتمون مثل هم بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب خب خب، انتخاب من سایر بود چون توی گزینه ها پیداش نکردم وگرنه ترجیح میدادم سر آرتور دین از گاردشاهی رو انتخاب کنم، اصن کارش همینه :دیــ

و مایه ی احترام تقریبا همه هست به خاطر وفاداری و جنگاوریش...

سر باریستان رو به مشاور همراه ترجیح میدم تا محافظ شخصی :پی

زندگیمو هم دوس دارم و جیمی لنیستر هیچوقت انتخابم نیست :دیــ

سر لوراس تایرل هم بیشتر از قیافه اش تعریف شده تا قدرت جنگاوریش :وی

در مورد بقیه هم نظری ندارم :پی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دیمون جان شما صاحب اختیار همه شوالیه ها هستید ، ولی از بین شوالیه های زنده باید انتخاب میکردید :دی ، سر لوراس مدت هاست که در خاک آرمیده و سنگ های استارفال دیگه صدای خنده هاش رو نمیشنون

ضمن این که کی به آرتور نزدیکتر از من بود ؟!

آرتور برای من بود وقتی سقوط کرد ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

وقتی دیمون که مرده الان داره باهات حرف میزنه، اون زمان دوست قدیمی مرده ات هم میتونه از من حفاظت کنه :دیــ (مرده ها ازمردگان حفاظت میکنن :دیــ) + کتاب ها که هنوز تموم نشدن، وضعیت هیچکسی مشخص نیست :وی

حالا میخواستی جیمز رو انتخاب کنم که بلایی که به سر آیریس اومد سر منم بیاد؟ :/

فعلا دارم فکر میکنم :پی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من خودم مرده ام :دی

وضعیت ما که کاملا مشخصه ! داریم زیر خاک میپوسیم

البته شما الان فسیل شدی :دی

یه سر به اول تاپیک بزن ، ببین من کلی دلیل قانع کننده آوردم که لوراس رو انتخاب خوبی نشون میده . اما نمیدونم چرا لوراس تو نظر سنجی آخر شد ؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب یکم دیر شده اما نظرمو میگم:)

سر باریستان سلمی:به این کاراکتر خیلی احترام میذارم.از نظر سنی و تجربه داشتن به پختگی قابل توجهی رسیده.بارها و بارها خودش رو ثابت کرده.اما باید قبول کنیم سن و سالش واسه محافظ شدن یه مقداری زیاده.و گرنه بدون شک گزینه اولم میشد.پس فقط بهش احترام میذارم

گرگور گلکان (کوه):Next

جیمی لنیستر:با توجه به مهارت قابل توجهی که در شمشیر زنی داره و بعلاوه نیروی جوونیش واقعا گزینه قابل قبولیه.حالا تازه این رو هم بهش اضافه کنید که از خاندان قدرتمند لنیسترها هم هست.ای کاش یه دستش از کار نمی افتاد و گرنه قطعا انتخابش میکردم.

برین از تارت:شخصیت دوست داشتنی ایه.اما دنیای وستروس یه مقداری واسه خانوم ها اون هم توی این جایگاه زیادی خشنه.بعلاوه برین یک بار نشون داد که توانایی این کار رو نداره.قلبش برای محافظ شدن زیادی بزرگ و مهربونه.

سر لوراس تایرل:این انتخاب منه.هم مهارت قابل قبولی داره.هم جوونه.و هم از خاندان قدرتمندی مثل های گاردنه(اصلا به زیبایی ظاهریش نظری ندارم:دی).یه جورایی تو انتخاب بین این و جیمی لنیستر به شک افتادم.اما بعد از حادثه ای که برای جیمی افتاد جا برای لوراس باز شد.

داریو ناهاریس:متاسفانه به زیبایی و خوش اندامی دنریس نیستم که بتونم با یه ابرو وفاداریش رو بدست بیارم.آدمی که به همین راحتی و بدون هیچ دلیل محکمی دو تا از هم نوعاش رو بخاطر یه بانوی زیبارو میکشه اصلا قابل اعتماد نیست.

جورا مورمونت:بعنوان یک مرد با تجربه قبولش دارم.اما اونقدر از نظر قدرت بدنی و شمشیر زنی در مراتب بالایی نمیبینمش.

گری ورم (فرمانده آنسیولیدها):کلا من اگه طرف مقابلم رو نشناسم نمیتونم بهش اعتماد کنم.بعید میدونم به راحتی بتونم وفاداری این رو تضمین کنم.پس خط میخوره.

بران از بلک واتر (محافظ تیریون):این یکی بویی از وفاداری نبرده.به تنها چیزی که وفاداره پوله.میترسم از اینکه محافظم بشه و دشمنم خاندان لنیستر یا های گاردنی ها باشن.فک کنم فاتحه م خونده س

سندور گلکان (تازی):شاید باور کردنی نباشه.اما من دوسش دارم.قطعا گزینه خوبیه.فقط یه نقطه ضعف بزرگ داره و اون هم آتشه.متاسفم سندور.نمیتونم انتخابت کنم

اگر امکانش بود که از بین مرده ها و زنده ها یک نفر رو انتخاب میکردم قطعا انتخابم کسی نبود جز:بلادریون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

گزینه اول من سر لوراس هست,چونکه هم شمشیر زن خوبیه و هم اینکه یه لشگر پشتشن در نتیجه پشت من یه لشگر فوق العاده قدرتمند هست!

ممکنم هست که اون لشگر علیه من بشه!

و سر لوراس بشه جیمی 2,اما خب احتمالش ضعیفه,چون من ایریس نیستم!

جیمی هم که دست نداره پی هیچی...

از سر جورا بیشتر به عنوان مشاور استفاده میکنم تا محافظ!

گرگور رو که گیر بیارم گور به گورش میکنم!!!

اما احتمال کمی داره تازی رو بکنم محافظ!

برین هم خوبه و میذارمش تو آپشنای محافظینم

به بقیه هم احساس خاصی ندارم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منم نظرمو نگفتم. الان میگم :

باریستان: مهارتشو نمیشه انکار کرد. درسته پیره ولی بازم با کهولت سن مهارتش از نصف وستروس و ایسوس بیشتره. انتخاب شماره یک من.

گرگور کلگان: اصلا صحبتشو نکن.

جیمی: کارش خوبه. از شخصیتش خوشم میاد ولی اینا باعث نمیشه انتخابش کنم. این یه بار سوگندشو شکست (حالا به هر دلیل درست یا غلطی) و مهم تر از همه یه لنیستره. امکان نداره به این لنیسترها اعتماد کنم.

برین از تارت: بد نیست. یه نقطه ضعف هایی داره ولی در کل خوبه. انتخاب چهارمم.

لوراس تایرل: من اینو اصلا عددی حساب نمی کنم. بهتره بره واسه رنلی عزیزش عذاداری کنه تا بخواد محافظ من باشه. تا همین جاشم که شوالیه شد و عضو گارد شاهی شد، به زور و ضرب باباش و نام خانوادگیش و البته رنلی در دونه ش بود.

داریو ناهاریس: واسه چی باید به یه مزدور اعتماد کرد؟

جورا مورمونت: این که خود کارث داشت به دنی خیانت می کرد. اصلا قابل اعتماد نیست

گری ورم: خوبه انتخاب سوم.

بران از بلک واتر: شوخی می کنی؟

سندور کلگان: دوسش می دارم. وفاداره و پشت اون زره آهنین قلبی مهربون داره . انتخاب دوم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
خب یکم دیر شده اما نظرمو میگم:)

گری ورم (فرمانده آنسیولیدها):کلا من اگه طرف مقابلم رو نشناسم نمیتونم بهش اعتماد کنم.بعید میدونم به راحتی بتونم وفاداری این رو تضمین کنم.پس خط میخوره.

شما تو شرافت ادارد هم شک کردی تو وفاداری آویژه ها شک نکن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

لوراس تایرل: من اینو اصلا عددی حساب نمی کنم. بهتره بره واسه رنلی عزیزش عذاداری کنه تا بخواد محافظ من باشه. تا همین جاشم که شوالیه شد و عضو گارد شاهی شد، به زور و ضرب باباش و نام خانوادگیش و البته رنلی در دونه ش بود.

تالیسا جان فکر نمی کنی برای یک خانم تو وستروس سر لوراس مناسبترین و مطمئن ترین محافظه. حداقل از جانب خودش خطری تهدیدت نمیکنه.

انتخاب من سرلوراس بود به جمیع علتها از جمله مهارتش, خانواده اش, مطممئن بودنش, وفاداریش, آراستگی اش و البته مهمتر از همه اینکه دوست رنلی بود. فقط امیدوارم مشکلی پیش نیاد که قاطی کنه!

اگر لوراس نبود سرباریستان رو انتخاب می کردم چون با وجود سن زیاد چیزی در مهارت کم نداره و خیلی ادم دوست داشتنی و قابل اعتمادیه.

تازی رو هم دوست دارم. ادم قابل اطمینان و قدرتمندیه.

برین آو تارت رو خیلی دوست دارم ولی دو تا خانم همراه هم دیگه تو وستروس کارشون سخت میشه!

بقیه هم هیچی....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چرا اصرار دارین چون جیمی دستش رو از دست داده دیگه نمیتونه اون مهارت رو با دست چپش داشته باشه!!!؟؟

مگه آرتور داین نبوده میگن با هر دو دستش مهارت بالایی داشته چرا جیمی شمشیر صبح دوم نباشه!!!؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تالیسا جان فکر نمی کنی برای یک خانم تو وستروس سر لوراس مناسبترین و مطمئن ترین محافظه. حداقل از جانب خودش خطری تهدیدت نمیکنه.

انتخاب من سرلوراس بود به جمیع علتها از جمله مهارتش, خانواده اش, مطممئن بودنش, وفاداریش, آراستگی اش و البته مهمتر از همه اینکه دوست رنلی بود. فقط امیدوارم مشکلی پیش نیاد که قاطی کنه!

اگر لوراس نبود سرباریستان رو انتخاب می کردم چون با وجود سن زیاد چیزی در مهارت کم نداره و خیلی ادم دوست داشتنی و قابل اعتمادیه.

تازی رو هم دوست دارم. ادم قابل اطمینان و قدرتمندیه.

برین آو تارت رو خیلی دوست دارم ولی دو تا خانم همراه هم دیگه تو وستروس کارشون سخت میشه!

بقیه هم هیچی....

آها. از اون لحاظ که آره. باید بشین پیش خودم گلدوزی کنه .

آخه یه مشکل دیگه هم هست: من از اون رنلیم خوشم نمیاد. آخه دیگه آدم باید خیلی سرخوش باشه با اون همه قشون و لشکر وسط جنگ، بری پی خوش گذرونی. اگه راب استارک این کار رو کرده بود، الان شده بود پیرهن عثمان.

برچه اساسی میگی مهارت داره این؟ من تنها مهارتی که ازش دیدم تو داستان کردن رنلی بود . تو اون تورنومنت دستم که گرگور کلگانو با مادیانش برد.

مگه آرتور داین نبوده میگن با هر دو دستش مهارت بالایی داشته چرا جیمی شمشیر صبح دوم نباشه!!!؟؟؟

آخه این آرتور داین نیست، خیلی همت کنه میشه شوالیه خندان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آخه این آرتور داین نیست، خیلی همت کنه میشه شوالیه خندان

اخلاقش درست مهارت دست چپش هم درست بشه پتانسیل بالایی برای آرتور داین شدن داره

تازه مگه شوالیه خندان بد بوود!!!؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اخلاقش درست مهارت دست چپش هم درست بشه پتانسیل بالایی برای آرتور داین شدن داره

تازه مگه شوالیه خندان بد بوود!!!؟؟

نه بد نبود ولی ارتور دین نبود. بعد من دارم مستدل براتون حرف میزنم. جیمی خودش گفت:

That boy had wanted to be Ser Arthur Dayne, but someplace along the way he had become the Smiling Knight instead.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری