رفتن به مطلب
Tyrion Lannister

::.::.:: تاپیک کل کل خاندان های وستروس ::.::.::

Recommended Posts

در هر حال چیزی که واضحه اینه که ژن تارگرینی توی براتیون ها غالب نشده، یا ظاهرشون به دارندون ها رفته و یا خانواده ی مادری اوریس براتیون

هیچ چیز قطعی ای تو این زمینه نمی شه گفت، چون نه مشخصات دارندون ها تو کتاب دقیق ذکر شده و نه مشخصات اوریس و خانواده ی مادری ناشناخته اش. ولی من خودم احساسم اینه که توی ذهنیات مارتین براتیون ها شبیه دارندون ها هستند. البته که به هیچ وجه نمی شه اثباتش کرد، ولی به نظرم یه کم عجیبه که مارتین بیاد تبار یک خاندان خیلی قدیمی رو قطع کنه، عوضش یه ریشه خونی بی نام و نشان رو بیاره تو خط اصلی داستان.

در مورد تایرل ها و فلورنت ها هم به نظرم یه طورایی همین شکله. هر دو خاندان مدعی اند که وارث حقیقی خاندان گاردنر هستند. تایرل ها خوش قیافه و خوش قد و بالا هستند، عوضش فلورنت ها بد قواره و گوش درازند و زناشون سبیلوند. ما که تعریفی از گاردنر ها نداریم ولی ناخودآگاه هر خواننده ای با خوندن همین دو حق رو به تایرل ها می ده. البته ما در مورد گارت گرین هندز داریم که با زنای زیادی رابطه داشته، بعیده که یه مرد گوش دراز بد قواره خیلی برای زن ها جذابیت داشته باشه، و از اون هم عجیب تر اینه که گل تو دستش بشکفه.

البته که توی علم ژنتیک این طوری نیست، ولی خب فانتزیه. این که 8000 سال موی قهوه ای تیره و چشم خاکستری توی خاندان استارک به میراث مونده، یا این که چند هزار سال موی طلایی توی خاندان لنیستر به ارث رسیده هم با اصول ژنتیکی مغایره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

King Robert بین این همه تارگرین و لنیستر تنها مونده و هیچ کس هم نیست که از استارکها دفاع کنه.

من همینجا اعلام می کنم یه استارکم و متحد باراتیون ها و از هر چی گریجوی هست خیلی خیلی خیلی نفرت دارم (به جز تئون) و از تریون خوشم می اد ولی در کل احساس خوبی نسبت به لنیستر ها ندارم.از تارگرین ها هم خوشم نمیاد با اون کاری که با ریکارد و برندون کردن. با بقیه ی خاندان ها مشکل خاصی ندارم.

ما استارک ها هیچ وقت دست به ز.ن.ا.م.ح.ا.ر.م و ف.ا.ح.ش.ه.ب.ا.ز.ی نزدیم و از همه ی خاندان ها پاک تریم.

شاید بشه از تارگرین ها بخاطر کاری که برای خالص ماندن کارشان می کردند چشم پوشی کرد ولی سرسی و جیمی واقعا فاجعه اند.رابرت برای پا ور جا بودن حکومتش مجبور بود با سرسی ازدواج کنه در حالی که او را دوست نداشت. در این مورد به سرسی حق می دم ولی میزد رابرتو میکشت نه اینکه با جیمی ......

و در مورد منقرض شدن استارکها:

از کجا معلوم ادارد عمو یا پسر عمو نداشته باشه و یا خود ریکارد برادر یا عمو نداشته. از مارتین بعید نیست که بعدا بیاره تو فیلم.

در ضمن ریکون هنوز هست و میتونه ادامه دهنده ی نسل بشه.

این اریا که من میبینم فامیل خودشو رو بچه هاش میذاره.

در مورد برن: برن فلج شده توانایی جنسیش رو که از دست نداده

به tywin lannisters : نمی تونستی اریا رو نکشی:

1-هویت واقعی شو نمی دونستی

2-دلت نمی اُمد

3-اگر می کشتیش راب ریشتو از بیخ و بون میزد.

و اگر یک مو از سر اریا کم میشد تمام خدایان جدید و قدیم هم نمی تونستن جلومو بگیرن

سرسی رو میدادم به دوتراکی ها که معنی واقعی ت.ج.ا.و.ز رو بفهمه.

جیمی می دادم به ریکارد کاراستارک.

جفری رو می دادم به استنیس.

تریون هم می کردم لرد کسترلی راک تا اتیش بگیری

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
King Robert بین این همه تارگرین و لنیستر تنها مونده و هیچ کس هم نیست که از استارکها دفاع کنه.

من همینجا اعلام می کنم یه استارکم و متحد باراتیون ها و از هر چی گریجوی هست خیلی خیلی خیلی نفرت دارم (به جز تئون) و از تریون خوشم می اد ولی در کل احساس خوبی نسبت به لنیستر ها ندارم.از تارگرین ها هم خوشم نمیاد با اون کاری که با ریکارد و برندون کردن. با بقیه ی خاندان ها مشکل خاصی ندارم.

ما استارک ها هیچ وقت دست به ز.ن.ا.م.ح.ا.ر.م و ف.ا.ح.ش.ه.ب.ا.ز.ی نزدیم و از همه ی خاندان ها پاک تریم.

شاید بشه از تارگرین ها بخاطر کاری که برای خالص ماندن کارشان می کردند چشم پوشی کرد ولی سرسی م جیمی واقعا فاجعه اند.رابرت برای پا ور جا بودن حکومتش مجبور بود با سرسی ازدواج کنه در حالی که او را دوست نداشت. در این مورد به سرسی حق می دم ولی میزد رابرتو میکشت نه اینکه با جیمی ......

ور در مورد منقرض شدن استارکها:

از کجا معلوم ادارد عمو یا پسر عمو نداشته باشه و یا خود ریکارد برادر یا عمو نداشته. از مارتین بعید نیست که بعدا بیاره تو فیلم.

در ضمن ریکون هنوز هست و میتونه ادامه دهنده ی نسل بشه.

این اریا که من میبینم فامیل خودشو رو بچه هاش میذاره.

در مورد برن: برن فلج شده توانایی جنسیش رو که از دست نداده

به tywin lannisters : نمی تونستی اریا رو نکشی:

1-هویت واقعی شو نمی دونستی

2-دلت نمی اُمد

3-اگر می کشتیش راب ریشتو از بیخ و بون میزد.

و اگر یک مو از سر اریا کم میشد تمام خدایا جدید و قدیم هم نمی تونستن جلومو بگیرن.

سرسی رو میدادم به دوتراکی ها که معنی واقعی ت.ج.ا.و.ز رو بفهمه.

جیمی می دادم به ریکارد کاراستارک.

جفری رو می دادم به استنیس.

تریون هم می کردم لرد کسترلی راک تا اتیش بگیری

کی گفته رابرت تنها مونده . من همه جوره از براتیون ها واستارک حمایت می کنم 

از اون بلایی که می خوای سر جیمی و سرسی و جافری بیاری بدجوری خوشم اومد . مخصوصا که جافری رو سریع تحویل خودم می دی

هر چند نیازی به این کار نیست . خودم یه جوری ترتیبش رو دادم

فقط اریا جان من تعجب می کنم با اون تعصبی که به استارک ها داری چه جوری از تیان گریجوی خوشت میاد . کسی که نمک خورد و نمک دون رو شکست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من اگه ميخواستم

سر رو نيزه بود

دلم هم ميومد

راب رو هم كه من ريشش رو زدم

خدايان هم كاري برا داداشت نكردن

خطاب به استنيس::دستت به نوم ميخورد ميسوزوندمت

با اين كه ازش بدم مياد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فقط اریا جان من تعجب می کنم با اون تعصبی که به استارک ها داری چه جوری از تیان گریجوی خوشت میاد . کسی که نمک خورد و نمک دون رو شکست

بخاطر این که وقتی فرار کرد حرفی زد که دلم خیلی سوخت گفت پدر واقعی من تو پایتخت کشته شد و به نظرم میتونه یک مهره خوب برای استارک ها باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یا خدا. آریا جان این استارک ها و براتیون ها کجا ازشون طرفداری نمیشه؟ این دو خاندان ماشالا طرفدارای جان بر کف بسیار زیادی دارن.

این لنیستر ها که از همه بیشتر مظلومن. کمتر کسی ازشون بصورت جدی طرفداری میکنه. خوب شد ما تارگرین ها هم یه مد کینگ و ازدواج فامیلی داشتیم که همه کارای دیگمون رو یادتون بره و اینقدر این دوتارو تو سر ما بزنین.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
این لنیستر ها که از همه بیشتر مظلومن

تو همه جای دنیا استارکا محبوبترینن.فقط نمیدونم چجوریه تو فروم ما،شمار لنیستری ها و لنیستر دوست ها{!} بیشتر از استارک هاست.خداییش اینجا احساس مظلومیت میکنی؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

حسابی برندون جان. این از خاندان تارگرینم که دوستان لطف میکنن این بحث ازدواج فامیلیرو پیش میارن از اون طرف هم خانواده برادران شبم.

راستی تو اینجا چند نفر طرفدار نگهبانان شب هستن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
حسابی برندون جان. این از خاندان تارگرینم که دوستان لطف میکنن این بحث ازدواج فامیلیرو پیش میارن از اون طرف هم خانواده برادران شبم.

از لحاظ تارگرینی بودن که یه حامی قدرتمند دارین-منظورم ریگاره

از طرف برادران شب هم خیالت راحت.من خودم همراهتم.بشدت هم از همه برادران شب حمایت میکنم.رو حمایت ما استارکا حساب باز کن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

از لحاظ تارگرینی بودن که یه حامی قدرتمند دارین-منظورم ریگاره

از طرف برادران شب هم خیالت راحت.من خودم همراهتم.بشدت هم از همه برادران شب حمایت میکنم.رو حمایت ما استارکا حساب باز کن

دربا

برای دفاع از خاندان تارگرین که خیالم از بابت حمایت های ریگار راحته. ولی نمیدونم چرا اکثرا وقتی میخوان یه دلیل واسه تنفر از ما پیدا کنن هی این ایریس و ازدواج های فامیلی رو تو سر ما میزنن. البته منم موافقم که این دوتا خیلی چیزای بدی بودن ولی آخه ما این همه کار خوب انجام دادیم چرا هیچکس نیست که بخاطر اونا از ما تشکر کنه؟ ناسلامتی ما سه قرن محافظ این مملکت بودیم.

درباره نگهبان ها هم خوب با وجود حمایت شما دیگه مشکلی نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

استارک ها طرفدار ندارن !!!!!!!؟؟؟؟

طرفدار های استارک ها فروم رو کامل تو دست گرفتن این لنیستر های بدبخت که فقط من و پدر عالیمقام ازشون دفاع میکنیم تارگرین ها هم که فقط ریگار رو دارن، استاد آمون تا میاد طرفداری کنه قسمش رو یادش میارن

وقتی رنلی رو کشتی حمایت از براتیون ها رو دیدیم، وقتی راب رو نفرین کردی حمایت از استارک ها رو دیدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دمت گرم که خیلی خوب مظلوم رو از ظالم و حق رو از باطل تشخیص دادی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
استارک ها طرفدار ندارن !!!!!!!؟؟؟؟

طرفدار های استارک ها فروم رو کامل تو دست گرفتن این لنیستر های بدبخت که فقط من و پدر عالیمقام ازشون دفاع میکنیم تارگرین ها هم که فقط ریگار رو دارن، استاد آمون تا میاد طرفداری کنه قسمش رو یادش میارن

وقتی رنلی رو کشتی حمایت از براتیون ها رو دیدیم، وقتی راب رو نفرین کردی حمایت از استارک ها رو دیدم

دارم تو فروم رو می گم نه تو داستان . در مورد داستان متاسفانه حق با شماست . ولی همش تقصیر مارتینه . اخه برای چی کاری کرد که رنلی ادعا ی شاهی کنه و منم مجبور بشم بزنم بکشمش . 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من وقتی خودمو جای رنلی و استنیس میذارم، به هر دوشون حق میدم. هر کس فرصتی که رنلی داشت رو می داشت، قطعا ادعای پادشاهی می کرد (بدون توجه به اینکه حقشه یانه) از طرفیم استنیس رو در نظر بگیرین. تو خودت میدونی که سلطنت حقته بعد برادر کوچیکت میاد ادعای شاهی می کنه و تمام حمایتی که باید از تو می شد رو به سمت خودش جلب می کنه. خب معلومه که زورت میاد. اینکه استنیس با چه روشی رنلیو از میدون به در کرد به نظر من مهم نیست. رنلی یا هر کس دیگه ای هم اگه یکی مثه ملیساندر رو داشتن، از این فرصت دریغ نمی کردن. اینکه بگم استنیس خوب نیست چون ناجوانمردانه رنلیو کشت، با تمام احترامم نسبت به بقیه دوستان، به نظرم ساده انگارانه است. این جنگه، تورنومنت که نیست. مثه اینه که بگیم تایوین به خاطر کاری که با راب کرد (عروسی سرخ)، یه عوضیه در حالی که چیزای دیگه ای وجود داره که از تایوین یه عوضی می سازه.

حالا اینکه من از رنلی خوشم نمیاد دلیلش این نیست که حق استنیس رو پایمال کرد بلکه به خاطر اینه که فکر می کنم به قول اولنا ردواین یه ماهی بادکنکی که رو سرش تاج گذاشتن، یه پخمه ی تمام عیار که فکر می کنه خیلی حالیشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
من وقتی خودمو جای رنلی و استنیس میذارم، به هر دوشون حق میدم. هر کس فرصتی که رنلی داشت رو می داشت، قطعا ادعای پادشاهی می کرد (بدون توجه به اینکه حقشه یانه) از طرفیم استنیس رو در نظر بگیرین. تو خودت میدونی که سلطنت حقته بعد برادر کوچیکت میاد ادعای شاهی می کنه و تمام حمایتی که باید از تو می شد رو به سمت خودش جلب می کنه. خب معلومه که زورت میاد. اینکه استنیس با چه روشی رنلیو از میدون به در کرد به نظر من مهم نیست. رنلی یا هر کس دیگه ای هم اگه یکی مثه ملیساندر رو داشتن، از این فرصت دریغ نمی کردن. اینکه بگم استنیس خوب نیست چون ناجوانمردانه رنلیو کشت، با تمام احترامم نسبت به بقیه دوستان، به نظرم ساده انگارانه است. این جنگه، تورنومنت که نیست. مثه اینه که بگیم تایوین به خاطر کاری که با راب کرد (عروسی سرخ)، یه عوضیه در حالی که چیزای دیگه ای وجود داره که از تایوین یه عوضی می سازه.

حالا اینکه من از رنلی خوشم نمیاد دلیلش این نیست که حق استنیس رو پایمال کرد بلکه به خاطر اینه که فکر می کنم به قول اولنا ردواین یه ماهی بادکنکی که رو سرش تاج گذاشتن، یه پخمه ی تمام عیار که فکر می کنه خیلی حالیشه.

دمت گرم بالاخره یکی حرف حق زد 

قابل توجه بعضیا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب تالیسای عزیز ! ما نمیگیم رنلی رو نمیکشت ! نمیگیم استنیس حماقت کرد و رنلی رو کشت ! میگیم فکر نکرد و این کار رو کرد !

ما از استنیس بدمون میاد چون حماقت کرد و تنها شانس شکست لنیستر ها رو نابود کرد !

استنیس میتونست صبر کنه رنلی پایتخت رو بگیره بعد نابودش کنه ! یا هر کار دیگه ای که خودش و برادرش رو نابود نمیکرد !

این کار استنیس حماقت بود !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اتفاقا کاملا منطقی بود. اون داشت از حقش دفاع می کرد. همون موقش که هنوز هیشکی پاش به بارانداز پادشاه نرسیده بود، رنلی حق استنیس رو پایمال کرد، دیگه وقتی بشینه رو تخت کی می خواد اونو از اونجا بلند کنه. حتی اگرم صبر می کرد تا رنلی رو تخت بشینه و بعدم اونو با جادو می کشت، تایرلا به واسطه ی مارجری مدعی می شدن و نمی ذاشتن دست هیچ کس دیگه ای به تخت برسه. آخه کی نقدو ول می کنه، نسیه رو بچسبه؟!

با مردن رنلی شانس نابودی لنیسترها از بین نرفت، با نبرد گدارها و حماقت ادمور این فرصت از بین رفت. اینکه از حقش دفاع کرد به هیچ وجه حماقت نیست. حماقت، کار رنلی بود که نشسته تورنومنت برگزار میکنه. دیگه آدم واااااقعا باید سرخوش باشه وسط جنگ اینطوری معرکه بگیره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مگه استنیس در مورد گدار خبر داشت ؟! استنیس عین یه بچه لجباز فقط سعی کرد به نزدیکترین خواسته اش برسه !

تایرلا به واسطه ی مارجری مدعی می شدن و نمی ذاشتن دست هیچ کس دیگه ای به تخت برسه

الان استنیس خیلی زرنگی کرد مثلا و دست مارجری رو از تخت کوتاه کرد ؟! نه سِر ! استنیس دست های همون مارجری رو که شما میگی گذاشت تو دست دشمن شماره یکش !

هم من میدونم ، هم شما میدونی و هم باید استنیس میدونست ( که از رو حماقت ندونست ) که شکست دادن رنلی با پشتوانه میس تایرل خیلی راحتر تر از شکست دادن تایوین با پشتوانه میس تایرله !

حماقت، کار رنلی بود که نشسته تورنومنت برگزار میکنه. دیگه آدم واااااقعا باید سرخوش باشه وسط جنگ اینطوری معرکه بگیره.

در این مورد قبلا حسابی حرف زدیم ! چکیدش هم این بود که 1- رنلی نمیدونست داداشش با اون زنیکه چه جادو جنبل خطرناکی ریختن رو هم 2- به لحاظ روانی و نظامی این حرکت خیلی سنجیده بوده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اتفاقا کاملا منطقی بود. اون داشت از حقش دفاع می کرد. همون موقش که هنوز هیشکی پاش به بارانداز پادشاه نرسیده بود، رنلی حق استنیس رو پایمال کرد، دیگه وقتی بشینه رو تخت کی می خواد اونو از اونجا بلند کنه. حتی اگرم صبر می کرد تا رنلی رو تخت بشینه و بعدم اونو با جادو می کشت، تایرلا به واسطه ی مارجری مدعی می شدن و نمی ذاشتن دست هیچ کس دیگه ای به تخت برسه. آخه کی نقدو ول می کنه، نسیه رو بچسبه؟!

نظر من به تالیسا خیلی نزدیک تره.رنلی دشمنشه.واسه چی بذاره که دستش به تاج برسه.کشتن رنلی تو اون شرایط خیلی ساده تر از وقتی بود که دستش به تاج میرسید.کشتن یه مدعی تاج آسونتره یا پادشاه؟رنلی وقتی پادشاه میشد علاوه بر همه نیروهاش کل گاردسلطنتی و نیروهای متصل به اون در اختیارش می اومد.بعلاوه من اگه جای رنلی بودم بعد از پادشاه شدنم دستور میدادم همه کسایی که ادعای پادشاهی داشتن دستگیر بشن و کشته بشن.

به نظر من بزرگترین اشتباه استنیس وقتی بود که ملیساندرو با خودش به بلک واتر نبرد.استنیسی که حرف مردم براش مهم نبود.چون اگه مهم بود دینش رو عوض نمیکرد.چون اگه مهم نبود ملیساندر همچین جایگاهی تو دربارش پیدا نمیکرد.چون اگه مهم بود پرچمش رو عوض نمیکرد.حالا همین استنیس بخاطر حرف مردم ملیساندرو فرستاد درگون استون تا خودش بره بلک واتر اون طور مفتضحانه شکست بخوره.

حماقت، کار رنلی بود که نشسته تورنومنت برگزار میکنه. دیگه آدم واااااقعا باید سرخوش باشه وسط جنگ اینطوری معرکه بگیره.

در این مورد قبلا حسابی حرف زدیم ! چکیدش هم این بود که 1- رنلی نمیدونست داداشش با اون زنیکه چه جادو جنبل خطرناکی ریختن رو هم 2- به لحاظ روانی و نظامی این حرکت خیلی سنجیده بوده

اینجا رو با ریگار کاملا هم عقیده ام.اتفاقا استراتژی رنلی خیلی هم موثر بود.با این کار دشمن از نظر روانی ضعیف میشد.بعلاوه وضعیت معیشتی مردم تو رد کیپ بسیار افتضاح بود و انبار ها در حال خالی شدن بودن.کلا از نظر فنی خیلی هم کارش موثر بود.منتها هر کی هم بود فک نمیکرد استنیس اونطوری بکشتش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من همینجا اعلام می کنم یه استارکم و متحد باراتیون ها و از هر چی گریجوی هست خیلی خیلی خیلی نفرت دارم (به جز تئون)

اولاً من موندم چجوری می شه یه استارک از کل گریجوی ها نفرت داشته باشه به جز تیان تیان که باید صدر لیستتون باشه آخه.

ثانیاً این استارک ها این اواخر سرکرده های انسان دوستی داشتن وگرنه تو تاریخ استارک ها هم کلیه فسق و فجور های رایج بین بزرگان وجود داشته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به برندون :

نظر من به تالیسا خیلی نزدیک تره.رنلی دشمنشه.واسه چی بذاره که دستش به تاج برسه.کشتن رنلی تو اون شرایط خیلی ساده تر از وقتی بود که دستش به تاج میرسید.کشتن یه مدعی تاج آسونتره یا پادشاه؟رنلی وقتی پادشاه میشد علاوه بر همه نیروهاش کل گاردسلطنتی و نیروهای متصل به اون در اختیارش می اومد.بعلاوه من اگه جای رنلی بودم بعد از پادشاه شدنم دستور میدادم همه کسایی که ادعای پادشاهی داشتن دستگیر بشن و کشته بشن.

برندون عزیز ! تخت آهنین که خالی نبود که اگه رنلی به اون میرسید کار استنیس سخت بشه !

لنیستر ها مثل شیر رو تخت خیمه زدن !

من از شما میپرسم ! کدوم رو بیشتر میپسندی ! با شاهی بجنگی که پشتوانه اش میس تایرله ؟ یا با شاهی که پشت وانه اش هم میس تایرله هم تایوین !

خب استنیس کار خودش رو سخت تر کرد با این کار ! اینه که میگم حماقت کرد .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

وای.... چه بحثی شده دوباره. به به...

نمی دونم اگر رنلی اون تورنمنت رو برگزار نمی کرد دیگه همه مشکلات حل می شد؟ چرا هیچکس توجه نمی کنه که اون قسمت داستان از دید کتلینه که اون موقع شرایط خیلی بد و سختی رو می گذرونه وهمه نگاهش به دم و دستگاه رنلی یک جور با جهت گیریه که حق هم داره. حالا بیاید یکی از اطرافیان رنلی رو بفرستید تو سپاه راب و با زاویه دید اون به موضوع نگاه کنید. چی می بینید غیر از یک پادشاه ضعیف و ساده که سر هر تصمیم گیری باید با سرداراش کلنجار بره.

دمت گرم بالاخره یکی حرف حق زد 

قابل توجه بعضیا

استنیس جان از شما بعیده! چرا جبهه باراتیونها رو تضعیف میکنی؟

سر تالیسا عزیز. سر این خیلی بحث کردیم ولی من هنوزم متوجه نشدم چرا رنلی به نظرت پخمه است؟! تصور فیلم رو هم که سرت بیرون کنی بازم همونقدر پخمه است؟ اونکه تو سپاه جمع کردن و محبوبیت و امکان موفقیت از بقیه جلوتر بود. حتما" باید طرف از ناخناش خون بچکه که فکر کنید آدم حسابیه یا فقط با زور یا سیاست بازی قدرتشو به دست آورده باشه که قبول کنیم موفقه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برندون عزیز ! تخت آهنین که خالی نبود که اگه رنلی به اون میرسید کار استنیس سخت بشه !

من از شما میپرسم ! کدوم رو بیشتر میپسندی ! با شاهی بجنگی که پشتوانه اش میس تایرله ؟ یا با شاهی که پشت وانه اش هم میس تایرله هم تایوین !

اگه از من بپرسی جواب میدم:جنگیدن با شاهی که پشتوانه اش میس تایرله.اما تو داری از من میپرسی که عاقبت استنیس و لنیسترا رو میدونم.خودتو بذار جای استنیس.کدومو میپسندی؟رنلی و سپاه عظیمش رو شکست بدی،بعد با غنایم بدست اومده از اون جنگ و نیروهای جدیدی که بهت اضافه میشن بری به جنگی که به مراتب آسون تر از اولیه؟یا بشینی کنار بذاری رنلی پادشاه بشه و تا علاوه بر نیروی میس تایرل،نیروهای حکومتی و باقی نیروهایی که از لنیسترا مونده بود +تمام خاندان هایی که جهت گیری خاصی در جنگ نداشتن ؟

ریگار جان یه سوال میپرسم ازت:استنیس بعد کشتن رابرت از کجا میدونست که تو بلک واتر شکست میخوره؟استنیس دشمن اصلیش رو رنلی میدونست.واقعا هم همینطور به نظر میرسید.سپاه 100 هزار نفره رنلی با اون همه دبدبه و کبکبه و با اون نیروی پشتیبانی که از تایرلا داشت بزرگترین مدعی تاج محسوب میشد.رو کاغذ خیلی رقیب خفن تری از لنیستر ها به حساب می اومد.استنیس با خودش حساب کرده بود که اگه رنلی رو بتونه شکست بده قطعا رد کیپ رو از آن خودش میکنه.همین خیال خامش باعث شد که ملیساندر رو بفرسته درگون استون.چون خودشو از پیش برنده میدونست.قبول کن استنیس کاری که درسته رو انجام داد.فقط یه اشتباه بزرگ کرد که خودت میدونی!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگه از من بپرسی جواب میدم:جنگیدن با شاهی که پشتوانه اش میس تایرله.اما تو داری از من میپرسی که عاقبت استنیس و لنیسترا رو میدونم.خودتو بذار جای استنیس.کدومو میپسندی؟رنلی و سپاه عظیمش رو شکست بدی،بعد با غنایم بدست اومده از اون جنگ و نیروهای جدیدی که بهت اضافه میشن بری به جنگی که به مراتب آسون تر از اولیه؟یا بشینی کنار بذاری رنلی پادشاه بشه و تا علاوه بر نیروی میس تایرل،نیروهای حکومتی و باقی نیروهایی که از لنیسترا مونده بود +تمام خاندان هایی که جهت گیری خاصی در جنگ نداشتن ؟

ریگار جان یه سوال میپرسم ازت:استنیس بعد کشتن رابرت از کجا میدونست که تو بلک واتر شکست میخوره؟استنیس دشمن اصلیش رو رنلی میدونست.واقعا هم همینطور به نظر میرسید.سپاه 100 هزار نفره رنلی با اون همه دبدبه و کبکبه و با اون نیروی پشتیبانی که از تایرلا داشت بزرگترین مدعی تاج محسوب میشد.رو کاغذ خیلی رقیب خفن تری از لنیستر ها به حساب می اومد.استنیس با خودش حساب کرده بود که اگه رنلی رو بتونه شکست بده قطعا رد کیپ رو از آن خودش میکنه.همین خیال خامش باعث شد که ملیساندر رو بفرسته درگون استون.چون خودشو از پیش برنده میدونست.قبول کن استنیس کاری که درسته رو انجام داد.فقط یه اشتباه بزرگ کرد که خودت میدونی!

خب براندون عزیزهمینجاست که میگیم استنیس اشتباه کرد. باید لنیسترها رو جدیتر می گرفت. نه اینکه رنلی قدرتمند نبود ولی با رنلی می تونست یک جوری به توافق یرسه یا حتی با راب و لنیسترها رو کله کنن اما به جای اینکار جبهه لنیسترها رو خیلی دست کم گرفت ضمن اینکه رو پیوستن سپاه رنلی به خودش هم اشتباه کرد و وقتی تایرلها بهش پشت کردند ضربه بزرگی خورد. اگر یک کم حساب کتاب می کرد متوجه می شد در حال حاضر اون نیاز داره به اتحاد با رنلی نه اینکه رنلی به اون نیاز داشته باشه.

کلا" اگه یک کم خاندان خودشو می شناخت متوجه می شد که کنار اومدن با یک باراتیون, اونم رنلی , خیلی راحت تر از شکست دادن لنیسترهاست. هر چی میکشیم از همین روحیه خودمانی و بی سیاست باراتیونهاست اون از رابرت, این از رنلی بعد هم استنیس!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مگه استنیس در مورد گدار خبر داشت ؟! استنیس عین یه بچه لجباز فقط سعی کرد به نزدیکترین خواسته اش برسه !

نه خبر نداشت ولی می دونست تایوین به غرب رفته و رو این موضوع حساب کرد. استنیس می تونست بلک واتر رو ببره اگه نبرد گدارها اتفاق نمی افتاد. یه موضوع دیگه هم اینه که قبایل کوه نشینی که تیریون به کینگز وود فرستاد تمام دیده بانای استنیس رو از بین می بردن و این باعث شد استنیس نسبت به قوای لنیستر- تایرلی که از پشت میومدن تقریبا کور بمونه. اینا علت شکست استنیسن نه کشتن یکی از مدعیاش (رنلی)

الان استنیس خیلی زرنگی کرد مثلا و دست مارجری رو از تخت کوتاه کرد ؟! نه سِر ! استنیس دست های همون مارجری رو که شما میگی گذاشت تو دست دشمن شماره یکش !

هم من میدونم ، هم شما میدونی و هم باید استنیس میدونست ( که از رو حماقت ندونست ) که شکست دادن رنلی با پشتوانه میس تایرل خیلی راحتر تر از شکست دادن تایوین با پشتوانه میس تایرله !

استنیس از کجا باید بدونه تایرلا بعد رنلی با کی متحد میشن؟ مثه خیلی از لرد های ریچ و استورم لندز، تایرلا می تونستن با استنیس متحد بشن یا لااقل بی طرف بمونن.

از این حرفا گذشته استنیس چهار تا دشمن رو کرد سه تا و حمایتی که قبلش نداشت رو بدشت آورد. استنیس قبل از مرگ رنلی یه سپاه آش و لاش از مزدورا و خاندانای نه چندان شناخته شده داشت ولی بعدش، حمایت بخش عمده ای از سپاه رنلیو به خودش جذب کرد. اگه رنلی شاه می شد کشور ثبات پیدا می کرد و سپاه استنیس نه تنها بیشتر نمی شد که کمترم می شد. استنیس در عوض اتحاد تایرل-لنیستر، یه سپاه به دست آورد. من به این حماقت نمی گم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری