رفتن به مطلب
Tyrion Lannister

::.::.:: تاپیک کل کل خاندان های وستروس ::.::.::

Recommended Posts

سیاست مدارای خوبی دورو برش بودن اما کو گوش شنوا. اگه سیاست مدار خوبی نبود پس چرا شاه شد؟

من گیج شدم. شما بالاخره از راب حمایت میکنید یا نه؟؟!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

راب بی سر و پا بود ، یعنی یه بی سر و پا برادر شما رو دستگیر کرد ، یعنی یه بی سر و پا لنیستر ها رو تو میدون جنگ شکست داد . اگه این جوریه که لنیستر ها از هرچی بی سر و پا تو وستروس بدتر هستن

از اونجایی که بی سر و پاها پادشاه نمیشن پس لنیستر ها تا اینجای کار از این مورد مستثنا میشن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

استنیس جان اینا دارن فرافکنی می کنن بحث رابرت رو که جوابی براش ندارن دارن به یه موضوع دیگه ربط میدن. شما با این جماعت بحث نکن ببینم چه جوابی درمورد رابرت دارن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به استاد امون : من دارم می گم راب با توجه به سن کمش عملکرد خوبی داشت و همین سن کمش هم باعث شد تو بازی سیاست جلوی سیاست مدار های بزرگ و با تجربه کم بیاره . الان هر کسی پادشاه بشه یا حکومت رو بدست بیاره سیاست مدار خوبیه . تو خاندان خودتون اون همه ادم نالایق و بی سیاست بود پس نباد اصلا پادشاه می شدن . من از درسته که راب رو تایید نمی کنم چون داشت نصف مملکت من رو می گرفت ولی از طرفی هم بخش زیادی از اقداماتش رو با توجه به سنش تحسین می کنم . 

به سامیانو : خیلی جالبه ، موقعی که می گیم لنیستر ها به اسم براتیون ها حکومت می کنن شما رد می کنی و می گی مملکت دست لنیستر هاست . حالا که می گم لنیستر ها بی سر و پا هستن شما می گی لنیستر ها شاه نشدن . نکنه جافری و ... رو براتیون می دونی

به سر تالیسا : اخه حرف حساب که جواب نداره . ولی من نمی تونم ساکت بشینم و ببینم دشمنان هر چی می خوان بگن . 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به استنیس: آخه آدم وقتی میدونه سیاست مدار هایی هستن که میتونن اونو شکست بدن دیگه واسه چی ادعای پادشاهی میکنه؟ چرا پای خاندان منو وسط میکشید؟ خاندان ما به ازای هر پادشاه بی لیاقت یه پادشاه با لیاقت داشت. البته بعضی هاشون به قدری آرمانی بودن که من شک کردم بیشتر از یه افسانه نباشن.

خب خب. رابرت براتیون.

قبل از همه دلیل هایی که قراره اورده بشه یکی جواب این سوال منو بده: چه زمانی یه نفر حقی برای گرفتن چیزی که مال خودش نیست پیدا میکنه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب خب. رابرت براتیون.

قبل از همه دلیل هایی که قراره اورده بشه یکی جواب این سوال منو بده: چه زمانی یه نفر حقی برای گرفتن چیزی که مال خودش نیست پیدا میکنه؟

این دقیقا همون سوالیه که منم راجع به اگان تارگرین دارم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

استاد جان من که گفتم راب که خودش رو شاه اعلام کرد تایید نمی کنم فقط می گم عملکردش بد نبوده و برخلاف نظر سامیانو راب بی سر و پا نیست . به نظر من راب باید مثل لرد ادارد از استنیس حمایت می کرد تا بتونه راحت انتقام پدرش و برادرش رو از لنیستر ها بگیره . 

اما در مورد موضوع رابرت : جواب سوالتون اینه :همون زمانی که تارگارین ها به خودشون این حق رو دادن که بیان چیزی که مال خودشون نیست بگیرن این حق ایجاد شد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ببینید. دارید از زیر جواب دادن در میرید. اینکه تارگرین ها چیکار کردن رو ول کنید چون بحث ما الان سر اونا نیست. خیلی شیک جواب سوال من رو لطفا بدید. خوب دقت کنید. این سوال میتونه دامن خودتون رو هم بگیره!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ببینید. دارید از زیر جواب دادن در میرید. اینکه تارگرین ها چیکار کردن رو ول کنید چون بحث ما الان سر اونا نیست. خیلی شیک جواب سوال من رو لطفا بدید. خوب دقت کنید. این سوال میتونه دامن خودتون رو هم بگیره!!!!

نه اخه نمیشه که . شما این حقو به خاندان خودت می دی ولی به بقیه نمیدی . اصلا اگه تارگارین ها قدم نحسشون رو به وستروس نمی ذاشتن هیچ کدوم از این اتفاق ها نمی افتاد و سرنوشت وستروس متفاوت می شد . 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اصلا شاید من میخواستم به تارگرین ها هم گیر بدم. بیچاره خاندان من. حتی زمانی که بحث سرشون نیست هم یه جوری بحث رو به سمتشون میکشن!!!!

لرد استنیس براتیون! الان شما مدعی سرزمینی هستید که تارگرین ها ساختنش. جالبه برام که اینکارشون رو درست نمیدونید!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اصلا شاید من میخواستم به تارگرین ها هم گیر بدم. بیچاره خاندان من. حتی زمانی که بحث سرشون نیست هم یه جوری بحث رو به سمتشون میکشن!!!!

لرد استنیس براتیون! الان شما مدعی سرزمینی هستید که تارگرین ها ساختنش. جالبه برام که اینکارشون رو درست نمیدونید!

درسته که این سرزمینو تارگرین ها یکپارچه کردن و من این کار رو درست نمی دونم، ولی حالا که این اشتباه انجام شده و قرن ها ازش گذشته نمیشه این سنت رو عوض کرد. بنابراین چرا که نه، اگه استنیس میتونه وستروس رو حق خودش بدونه چرا از چیزی که اونو حق خودش می دونه کوتاه بیاد.

پ.ن: شما بحثتونو ادامه بدین، من فردا بهتون ملحق میشم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

استاد جان من هم دقیقا نظر سر تالیسا رو دارم . اصلا یه لحظه فکر کردم خودم اون پست رو گذاشتم 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تکلیف جواب سوال من چی شد؟ نکنه جوابی ندارید؟!

پ.ن: میگم امتحانا تموم نشد؟ دلم واسه صندلی داغ تنگ شده!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تکلیف جواب سوال من چی شد؟ نکنه جوابی ندارید؟!

زمانی که داره به مردم ظلم می شه شما این حق رو داری که مردم رو از دست ظالم نجات بدی و چیزی که مال خودت نیست رو از کسی که لیاقتشو نداره بگیری

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منظورتون از ظلم تو زمان ایریس که نبود؟بود؟

دوتا دلیل بیارید که تو زمان رابرت مردم خوشحال و شاد بودن. دوتا دلیل هم بیارید که مردم تو زمان ایریس تو سختی بودن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
منظورتون از ظلم تو زمان ایریس که نبود؟بود؟

دوتا دلیل بیارید که تو زمان رابرت مردم خوشحال و شاد بودن. دوتا دلیل هم بیارید که مردم تو زمان ایریس تو سختی بودن.

استاد بیست سوالی راه انداختی

هیچ جا اشاره نشده که تو زمان رابرت مردم ناراضی بودن . لرد ها هم که مشکلی نداشتن . ولی تو زمان ایریس می دونیم که لرد ها مشکل داشتن . مسلما مردمی که زیر نظر اون لرد ها بودن هم با ایریس مشکل داشتن . مثلا نکنه فکر می کنید مردم شمال ایریس رو دوست داشتن .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سامیانو : خیلی جالبه ، موقعی که می گیم لنیستر ها به اسم براتیون ها حکومت می کنن شما رد می کنی و می گی مملکت دست لنیستر هاست . حالا که می گم لنیستر ها بی سر و پا هستن شما می گی لنیستر ها شاه نشدن . نکنه جافری و ... رو براتیون می دونی

پست من ابهام انگیز بود درست متوجه نشدی

شما گفتی لنیسترها از بی سرو پاها کمترن

من گفتم از اونجایی که بی سر و پاها پادشاه نمیشن پس لنیستر ها تا اینجای کار از این مورد مستثنا میشن

یعنی چون پادشاه شدن نمیتونی قاطی دار و دسته استارک های بی سرو پا قرارشون بدی

استنیس جان اینا دارن فرافکنی می کنن بحث رابرت رو که جوابی براش ندارن دارن به یه موضوع دیگه ربط میدن. شما با این جماعت بحث نکن ببینم چه جوابی درمورد رابرت دارن.

بحث رابرت رو جوابی براش نداشتیم!؟ شما سوالتون رو بپرسین ما جواب میدیم به شرطی که دوباره آخرش نگین ایریس دیوانه بود ریگار دزد بود ما اصلاً باهاتون قهریم

هیچ جا اشاره نشده که تو زمان رابرت مردم ناراضی بودن . لرد ها هم که مشکلی نداشتن . ولی تو زمان ایریس می دونیم که لرد ها مشکل داشتن . مسلما مردمی که زیر نظر اون لرد ها بودن هم با ایریس مشکل داشتن . مثلا نکنه فکر می کنید مردم شمال ایریس رو دوست داشتن .

هیچ جا هم اشاره نشده که مردم عادی در زمان ایریس ناراضی بودن تازه اشاره شده که راضی هم بودن خیلی هم خوب بوده تا لرد های بلند مرتبه و دلسوز وستروس جنگ به پا میکنن. پادشاه مردمی رابرت هم از جنگ استفاده میکنه و هر نقطه ای که میره نطفه ای از خودش بجا میزاره

نمیدونم چرا یکپارچه شدن وستروس رو اقدام بدی میدونید غیر از اینه که به خیلی از اختلافات پایان داد و از شدت خیلی از درگیری ها کم کرد!؟

اگان با قدرت سه تا اژدها اومد زورش میرسید وستروس رو از شمال تا دیوار و از جنوب تا سرحدات دورن فتح کرد بعدشم نشت رو تخت آهنین گفت من از نسل والریام کسی هم جرات مخالفت داره میدم اژدها بخورتش رابرت هم اگه میومد مثل بچه آدم وستروس رو فتح میکرد من میگفتم دمش گرم نوش جونش ولی اومد تو بوق و کرنا کرد آهای ملت تارگرین ها هیولان بدن بد بد، بعد گفت خوب من از نسل تارگرین هام پس مدعی تاج و تختم خوب اگه با تارگرین ها مشکل داری این آویزون تارگرین ها شدنش چیه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظر من تو این بحث، رابرت و اگان هر دو مثل هم هستن و اگه حکمی صادر میشه باید براشون یکسان باشه. مشکل اینه که تارگرین دوست ها از کار اگان دفاع می کنند و به رابرت اعتراض میکنن، و براتیون دوست ها از رابرت دفاع میکنن و به اگان اعتراض!

اما درستش اینه که یا کار هردوتاشون بد بوده یا کار هردوتاشون خوب بوده! اگان چیزی که حقش نبوده رو به زور گرفته و مال خودش کرده، رابرت هم چیزی که حقش نبوده رو به زور گرفته و مال خودش کرده! هردوتاشون مثل همن دقیقا! اگان هیچ حقی نسبت به هفت پادشاهی نداشت، اما اژدها داشت! رابرت هم هیچ حقی به هفت پادشاهی نداشت، اما ارتش بزرگ تر و متحدان بیشتر و قدرتمند تر داشت!

لطفا جانبدارانه برخورد نکنید!

استنیس هم الان اگه پادشاهی بر وستروس رو حق خودش میدونه، باید حق همه شاهان تارگرین بعد از اگان فاتح بر حکومت وستروس رو به رسمیت بشناسه و نگه که اونا غاصب بودن اما من بر حقم! و یا اگه اعتقاد داره که تارگرین ها حقی بر وستروس نداشتند، پس خودش هم از ادعای حق پادشاهیش دست برداره!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سر رنلی! یه تفاوت اساسی بین اگان و رابرت وجود داره و اون هم اینه که اگان از هیچی یه قلمرو واحد ساخت که صدها سال عمر کرد اما رابرت همین لقمه آماده رو ( پادشاهی بر هفت قلمرو رو ) با ندونم کاری ها و بیخردی ها به سمتی برد که بعد مرگش چندین پادشاه ظهور کرد و تکه تکه شد . از این بابت خیلی بینشون فرق وجود داره . اگان یه فاتح خوب و یه حاکم بهتر بود ولی رابرت یه غاصب خوب (از این جهت که تختی رو فتح کرد که تارگرین ها فراهم کرده بودن وگرنه هیچ وقت هیچ خاندانی حاضر نمیشد براتیون ها رو شاه خودش بدونه و براتیون ها هیچ وقت نمیتونستن 6 قلمروه دیگه رو مجبور به اطاعت از خودشون بکنن) و یه حاکم ضعیف بود .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگه قراره بحث لیاقت و توانایی باشه باید ابزارهایی که در اختیارشون بوده رو هم در نظر گرفت.

فرض کنیم کار اگان سخت تر بوده (که سر اینم بحث دارم من)، خب اژدها هم داشته این فاتح خوبتون.

مثال و مدرک واضح هم براش اینه که دنریس با اینکه که هیچ توانایی خاصی نداره اصولاً، چون اژدها داره یه مدعی جدی حساب می شه. بماند که اگان هم اژدهاهاش اژدها تر بودن هم دانشش نسبت به اونا قابل مقایسه با دنریس نیست. پس نمی شه گفت اگان خیلی برتری داره از نظر لیاقت و توانایی.

حالا بریم سراغ اینکه کار اگان سخت تر بود یا نه ؟

اون موقع 7 تا پادشاهی مستقل بودن که حالا تو مواردی هم با هم متحد شدن، و شکست دادن 7 قلمرو جدا راحت تره اصولاً.

حالا رابرت با 6 تا قلمرو متحد طرفه. استارک ها رو می گیم حساب نکن چون زحمت متحد کردنشون با رابرت رو ایریس و ریگار کشیدن. ارن ها هم که به خاطر روابط قیمومت متحد شدن (اصلاً اینم بیخیال) تالی ها رو دیگه تونستن و باهاشون متحد شدن.

دورن و هایگاردن و خود کینگزلندینگ متحد فکر کنم شکست دادنشون سخت تر باشه خیلی.

درسته که پادشاهی به 7 قلمرو متحد آسونه ولی اینکه بخوای بهشون غلبه کنی سخت تره. اگه زیر بار حکومت برثیون ها نرفتن باقی خاندان ها رو در نظر میگیری باید اینم مدنظر قرار بدی.

پ.ن:من بازم بگم که یکی کردن 7 پادشاهی کار پسندیده ای نیست (حداقل از نظر من).

کشورهای درست درمون الان اکثراً فدرال ه سیستمشون.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من واقعا نمی تونم این رو بپذیرم که کار اگان که اومد عین قوم مغول چیزی که مال خودش نبود رو به زور گرفت و مملکت رو به اتیش کشید خوبه ولی کار رابرت که تارگارین ها رو با زور انداخت بیرون بده . موقع اگان هر کی اعتراض کرد سوزونده شد این خوبه و موقع رابرت کسی به پادشاهی رابرت اعتراضی نکرد و همون هایی هم باهاش جنگیدن بخشیده شدن این بده . این بحث هیچ فایده ای نداره چون نه شما ها کار رابرت رو به رسمیت می شناسید و نه ما هیچ وقت کار تارگارین ها رو قبول می کنیم . اگه تارگارین ها هیچ وقت به وستروس نمی اومدن خیلی بهتر بود . خوشبختانه تو کتاب چندین بار اشاره شده که رابرت و استنیس هیچ وقت طالب قدرت نبودن ولی تارگارین ها به جز حرص و طمع برای قدرت چه دلیلی برای غصب وستروس داشتن .  

به سامیانو : اولا که استارک ها پادشاه شدن و اعتبار پادشاهیشون هم خیلی بیشتر از اعتبار پادشاه حروم زاده ی لنیستر ها بود . بعدشم که گفته بی سر و پاها پادشاه نمیشن ، کلی پادشاه تارگارین بی سر و پا داشتیم . بعدشم بر فرض این که استارک ها بی سر و پا باشن خاندانی که تو جنگ از یه سری بی سر و پا شکست بخوره دیگه معلوم الحاله

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بازم برگشتیم سر جای اولمون! ممنون دوستان.

نمیدونم واقعا فایده این بحث های بی پایان چیه، وقتی که هیچ کدوم از طرفین نمیخوان منطقی برخورد کنن. نمیدونم وقتی به هیچ وجه امکان نداره هیچ کدوم نظرشونو تغییر بدن یا استدلال های گروه دیگه رو قبول کنن دیگه چرا این بحث ها رو ادامه میدن. راحت بگین ما نظرمون اینه، تغییر هم نمیکنه، شما رو به خیر و مارو به سلامت. والسلام.

(این پستم خطاب به یک شخص خاص نبود، کسی ناراحت نشه از حرفم. منظورم همه مون بود.)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

پ.ن:من بازم بگم که یکی کردن 7 پادشاهی کار پسندیده ای نیست (حداقل از نظر من).

کشورهای درست درمون الان اکثراً فدرال ه سیستمشون.

الان بحث سر اینه که هیچکدوم از مدعین درست و حسابی مدعی یه منطقه نیستن کل هفت پادشاهی رو درسته میخوان این همون چیزیه که اگان میخواست

مثلاً همین استنیس البته استنیس سریال نه استنیس خودمون میگه اگان اشتباه کرد اومد هفت پادشاهی رو گرفت و همه رو متحد کرد ولی مدعی حق تمام این هفت پادشاهی برای استنیسِ

بعدم هفت پاشاهی تقریباً سیستم فدرالی دارن تمام مناطق توی اداره امورشون مستقلن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اولین پست من در بی فایده ترین تاپیک فروم

شایدم قبلا" زدم که باز هم فتنه انگیزی کنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اولین پست من در بی فایده ترین تاپیک فروم

بی فایده ترین رو واقعا خوب اومدی!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری