رفتن به مطلب
Tyrion Lannister

::.::.:: تاپیک کل کل خاندان های وستروس ::.::.::

Recommended Posts

در مورد جیمی هیچ چیز باعث نمیشه که فراموش کنیم جیمی و سرسی منفی ترین کاراکترهای نغمه هستند و این فضاحتشون چنانه که با آب زمزم و گلاب کاشان شسته نمیشه

این فعل جمع دقیقاً کیه ؟

یه سر به تاپیک نظر سنجی راجع به بدترین فعل انجام شده تو وستروس بزن.

من چندین وقته سوالی در این مورد واسم پیش اومده. می دونم اینجا جاش نیست ولی دیگه تا بحثی هست منم بگم.

اصولاً دوستان اونور آب این قضیه Incest و رابطه با فامیل خیلی خیلی بیشتر از ما تو فرهنگشون مشکل داره ( Cousin و ... ) ولی من می بینم که نفرت از جیمی و سرسی بین ایرانی ها خیلی بیشتر از بقیه است. چرا ؟!!!!

خب برو زندگی آر-فارازون شاه بزرگ نومه نوری رو بخون تا دلیل این فعل جمع رو بدونی :دی

جدای از این شوخی دلیلش اینه که شاید ایرانی ها بیشتر پایبند قواعد اخلاقی باشند و انسان هارو براساس پایبندی به اخلاق گاها دسته بندی کنند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
ارسال شده در (ویرایش شده)

[

quote]
با اینکه خاندان استارک رو دوست دارم ولی با این حرف موافقم! من هیچ جوری تو کتم نمیره ریگار همچین کاری کرده باشه! اون کسی که این داستانو نقل کرده کی بوده اصلا؟ کجا دیده این اتفاق افتاده؟ یعنی ریگار انقدر سر به هوا و خیلی ببخشید شوت بوده که اگرم کسی رو دزدیده باشه طوری بدزده که کسی ببینه و بفهمه؟؟؟؟ بعد اون شخصم بره خبر بده که من دیدم اینو دزدیدن!

در ضمن یه چیز دیگه هم برای من عجبیه اینکه مردم عادی اشراف زاده ها رو از روی چهره نمی شناسن چون ندیدنشون! مثل جیمی زمانی که با برین به بارانداز شاه می رفتن تو راه که به اون فا.. خونه میرسن از اون سه نفر فقط یکی می شناسه جیمی رو اونم از روی تعریفی که از چهره ش شنیده بوده!! اونم جیمی با اون شهرتش!!!

لیانا دیگه جای خود دارد

خب به دلایل خوبی اشاره کردید

ولی باید به موقعیت تارگرین و هول و هراسی که از اونا در دل دشمنان بود هم اشاره کرد

بخصوص ممکنه که ریگار فکر کرده باشه که دیگران جرات پاسخگویی داشته باشند

خب تیپ جیی با ریگار فرق داشته و ظاهر تارگرین ها مخصوص تره و انگشت نماتر

در ثانی رابرت باراتیون که دیوونه نبوده که فقط از سر نشاط حاصل از مستی قیام کنه!

این اغوا کردن حتی اگه همراه با اعمال زور هم نباشه باز اسمی جز دزدی نداره ( مثل آناکارنینای تولستوی!)

البته نگار در مورد محبوبیت مورد دیگه ای هم در نظر بگیر

اون هم شخصیت هایی هست که داستان از دید اونا بیان میشه مثل اریا ،سانسا ،جان و یا تیریون .این باعث همذات پنداری و همراهی بیشتر مخاطب میشه

خب من دیدن سریال یا خوندن کتاب برام خیلی فرقی نداشت

چون معیارهای ذهنی ای که دارن به لنیسترها نمیخوره

جدای از این که گاهی این راشومون بازی مارتین و تغییر زاویه دید یک ماجرا بعضی مواقع من رو قانع نمیکنه تی کشتن شاه دیوانه توسط جیمی هم چیزی رو عوض نمیکنه

تصور کن غیر از تایوین ،شاه دیوانه دستور کشتن ادارد استارک رو میداد آیا بازهم جیمی دست به کشتن شاه میزد؟

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در مورد جیمی هیچ چیز باعث نمیشه که فراموش کنیم جیمی و سرسی منفی ترین کاراکترهای نغمه هستند و این فضاحتشون چنانه که با آب زمزم و گلاب کاشان شسته نمیشه

این فعل جمع دقیقاً کیه ؟

یه سر به تاپیک نظر سنجی راجع به بدترین فعل انجام شده تو وستروس بزن.

من چندین وقته سوالی در این مورد واسم پیش اومده. می دونم اینجا جاش نیست ولی دیگه تا بحثی هست منم بگم.

اصولاً دوستان اونور آب این قضیه Incest و رابطه با فامیل خیلی خیلی بیشتر از ما تو فرهنگشون مشکل داره ( Cousin و ... ) ولی من می بینم که نفرت از جیمی و سرسی بین ایرانی ها خیلی بیشتر از بقیه است. چرا ؟!!!!

خب برو زندگی آر-فارازون شاه بزرگ نومه نوری رو بخون تا دلیل این فعل جمع رو بدونی :دی

جدای از این شوخی دلیلش اینه که شاید ایرانی ها بیشتر پایبند قواعد اخلاقی باشند و انسان هارو براساس پایبندی به اخلاق گاها دسته بندی کنند

ببخشید میپرم وسط حرفاتون!فقط میخواستم بگم به نظرم مذهبی بودن مردم ایران هم میتونه دخیل باشه.درسته دیگه نسلای جدید مثله نسلای قبلی ظاهرا مذهبی نیستن اما تاثیری که مذهب روشون میذاره نامحصوصه و شاید خودشون هم نمیدونن این طرز تفکرشون نشئت گرفته از مذهبه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
[
quote]
با اینکه خاندان استارک رو دوست دارم ولی با این حرف موافقم! من هیچ جوری تو کتم نمیره ریگار همچین کاری کرده باشه! اون کسی که این داستانو نقل کرده کی بوده اصلا؟ کجا دیده این اتفاق افتاده؟ یعنی ریگار انقدر سر به هوا و خیلی ببخشید شوت بوده که اگرم کسی رو دزدیده باشه طوری بدزده که کسی ببینه و بفهمه؟؟؟؟ بعد اون شخصم بره خبر بده که من دیدم اینو دزدیدن!

در ضمن یه چیز دیگه هم برای من عجبیه اینکه مردم عادی اشراف زاده ها رو از روی چهره نمی شناسن چون ندیدنشون! مثل جیمی زمانی که با برین به بارانداز شاه می رفتن تو راه که به اون فا.. خونه میرسن از اون سه نفر فقط یکی می شناسه جیمی رو اونم از روی تعریفی که از چهره ش شنیده بوده!! اونم جیمی با اون شهرتش!!!

لیانا دیگه جای خود دارد

خب به دلایل خوبی اشاره کردید

ولی باید به موقعیت تارگرین و هول و هراسی که از اونا در دل دشمنان بود هم اشاره کرد

بخصوص ممکنه که ریگار فکر کرده باشه که دیگران جرات پاسخگویی داشته باشند

خب تیپ جیی با ریگار فرق داشته و ظاهر تارگرین ها مخصوص تره و انگشت نماتر

در ثانی رابرت باراتیون که دیوونه نبوده که فقط از سر نشاط حاصل از مستی قیام کنه!

این اغوا کردن حتی اگه همراه با اعمال زور هم نباشه باز اسمی جز دزدی نداره ( مثل آناکارنینای تولستوی!)

بله تیپ جهره و ظاهر تارگرین ها مشخص بوده ولی لیانا چی؟ از کجا فهمیدن که اون شخص لیانا بوده؟ شمالی ها ظاهرشون موهای تیره و چشمای خاکستریه مثل بولتون ها و استارک ها اونی که دیده از کجا فهمیده اون دختر لیانا بوده؟

یه چیزیم که مدام به ذهنم میرسه این بوده که این جنگ شاید خواسته خود ریگار بوده! برای براندازی پدرش ولی انتظار اینکه کل سلسله سقوط کنه رو نداشته!!

اینجوری با یه تیر دو نشون میزده هم پدرش رو از مسند قدرت برمی داشته هم نغمه ی یخ و آتش و سه سر اژدها(با وجود لیانا) به وقوع می پیوسته!!

البته می دونم نظریه خیلی مسخره ایه ولی از ذهنم بیرون نمیره!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

رودریک استارک:خب چکیده مذهب اخلاقه و با نظر شما در مورد این تاثیر نامحسوس مذهب موافقم

در مورد اخلاق هم همین بحث وجود داره

در میان این 7 خاندان هم استارک ها با حدودی مقید ترند

تارگرین ها رو هم میتونیم شبیه سلسله فراعنه مصر بدونیم که خود رو بالاتر از قانون و مذهب میدونستن ( نظیر حالتی که بعدا سرسی داشت و عملا جز بچه هاش پایبند هیچ چیزی نبود)

نگار : حالا نمیشه روی صحبت روس بولتون خیلی حساب باز کرد

این بولتون ها خیلی راست و دروغشون از همدیگه مشخص نیست و روس بولتون مثل بیلیش میمونه در شمال!

خب ریگار تارگرین وارث برحق بوده و با توجه به عاقل بودنش این کار ازش بعید بوده

یه آدم عاقل مثل ریگار میدونسته که جنگ رو میشه شروع کرد ولی پایان کار در دستان ما ( بخون ریگار:دی) نیست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارسال شده در (ویرایش شده)
نگار : حالا نمیشه روی صحبت روس بولتون خیلی حساب باز کرد

این بولتون ها خیلی راست و دروغشون از همدیگه مشخص نیست و روس بولتون مثل بیلیش میمونه در شمال!

خب اگه اشتباه نکنم ریگار تارگرین وارث برحق بوده و با توجه به عاقل بودنش این کار ازش بعید بوده

یه آدم عاقل مثل ریگار میدونسته که جنگ رو میشه شروع کرد ولی پایان کار در دستان ما ( بخون ریگار:دی) نیست

منم به صحبت روس بولتون کاری ندارم ولی تصاویری که ازشون تو ویکی هست نشون میده که ظاهر شمالی ها همینطوریه که گفتم!

بله وارث برحق بوده ولی با وجود کارها و بدبینی های پدرش عرصه روز به روز بهش تنگتر میشده چون اثری که آتشکارهای ایریس روش داشتن ریگار نداشته خصوصا بعد از تورنمنت هارنهال بعد از اینکه ریگار با سپر شوالیه درخت خندان برمی گرده فکر کنم بدجوری مورد خشم و غضب و حتی ظن ایریس قرار می گیره! چه بسا اینکه ایریس تصور اینکه ریگار به فرار اون شوالیه هم کمک کرده باشه به ذهنش خطور کرده باشه!

ریگار عاقل بوده ولی اگر خودش می خواست پدرش مستقیم از قدرت برداره همون خاندان هایی که تو قیام رابرت حمایتش کردن به احتمال زیاد باز هم از ایریس حمایت می کردن و شاید حتی حمایت خاندان های بیشتری هم به دست می آورد! ریگار درسته محبوب بوده ولی ترسی که از ایریس و علاقه ش به آتش وجود داشته مسلما بُرش بیشتری از محبوبیت ریگار داشته!

اتفاقات پیرامون ریگار خیلی اما و اگر داره متاسفانه چون بعد تورنمنت و فاصله بین رسیدن خبر دزدیده شدن لیانا نه چیزی از اعمال ایریس و ریگار گفته شده نه لیانا

پ.ن: چقدر بحث شد هیچکدومشم به این تاپیک ربط نداره باعرض شرمندگی فراوان یکی از مدیران زحمت بکشه این پستارو منتقل کنه ممنونش میشیم

ویرایش شده در توسط مهمان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ببخشید پست قبلی تونو اشتباه خوندم

خب فکر کنم نجیب زادگان از ظاهر و رفتارشون میباره که نجیب زاده اند و جتی تغییر پوشش هم نمیتونه کاملا موثر باشه البته اینکه چطور دونستن دقیقا لیانا استارکه که بحثی جداست

در مورد آیریس و اون جنونش میشد انتظار داشت مثل نادرشاه و خیلی از شاهان غضبش به فرزندش برگرده ولی اون فکر نکنم ریگار چنین قصدی داشته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با اینکه علی می گه این بحث ها تو هر تاپیکی بی قواره است ولی من ادامه می دم

ببینید هیچ کدوم به اینکه اونا حساس تر از ما هستند توجه نکردین و راجع به خودمون دلیل آوردین.

سر این قضیه حالا به هر دلیلی خارجی ها به شدت حساسیت بیشتری دارن از ما در این حد که شما اگه با Cousin ات رابطه داشته باشی انگشت نما می شی و جدی با بقیه به مشکل می خوری. حالا این به قضیه سرسی و جیمی با شدتی بس بیشتر تعمیم پیدا می کنه.

یعنی اصولاً اونا باید واکنش منفی تری نشون بدن تا ما. (فارغ از اینکه دلیل ما مذهبی، اخلاقی یا هر چیز دیگه ای باشه) ولی اینجوری نیست و واقعاً سوال شده واسه من.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ببینید هیچ کدوم به اینکه اونا حساس تر از ما هستند توجه نکردین و راجع به خودمون دلیل آوردین.

سر این قضیه حالا به هر دلیلی خارجی ها به شدت حساسیت بیشتری دارن از ما در این حد که شما اگه با Cousin ات رابطه داشته باشی انگشت نما می شی و جدی با بقیه به مشکل می خوری. حالا این به قضیه سرسی و جیمی با شدتی بس بیشتر تعمیم پیدا می کنه.

یعنی اصولاً اونا باید واکنش منفی تری نشون بدن تا ما. (فارغ از اینکه دلیل ما مذهبی، اخلاقی یا هر چیز دیگه ای باشه) ولی اینجوری نیست و واقعاً سوال شده واسه من.

فکر نکنم همه شون اینطور باشن اونایی که کاتولیک هستن و به دینشون خیلی پایبندن انقدر حساسن

یه سوال چرا انقدر مطمئنی اونا حساستر از ما هستن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فکر نکنم همه شون اینطور باشن اونایی که کاتولیک هستن و به دینشون خیلی پایبندن انقدر حساسن

اتفاقاً ربطی به مذهبی بودن نداره.

توضیح دادم که چرا اینجوریه. واسه اینکه روشن شه از فیلم و سریال یه چند تا مثال بیارم. (لازم به ذکره از اونایی نیستم که تفکرم راجع به یه ملت با فیلم و سریال شکل بگیره و این مساله رو می دونم و صرفاً جهت مثال ه اینا)

تو Wolf of Wallstreet شخصیت جونا هیل. دیگه شخصیت لئوناردو اونجا مذهبی که محسوب نمی شه ؟! اولین چیزی که از جونا می پرسه اینه. یا یه جا دیگه یکی واسه اینکه حال جونا رو بگیره به این مساله اشاره می کنه و می گه تو که ...

تو HIMYM یه قسمت هست که بارنی و رابین احتمال می دن که Cousin باشن واکنششون خیلی شدیده. (اونجایی که تو لیمو نشستن)

یا تو August: Osage County

و ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اتفاقاً ربطی به مذهبی بودن نداره.

توضیح دادم که چرا اینجوریه. واسه اینکه روشن شه از فیلم و سریال یه چند تا مثال بیارم. (لازم به ذکره از اونایی نیستم که تفکرم راجع به یه ملت با فیلم و سریال شکل بگیره و این مساله رو می دونم و صرفاً جهت مثال ه اینا)

تو Wolf of Wallstreet شخصیت جونا هیل. دیگه شخصیت لئوناردو اونجا مذهبی که محسوب نمی شه ؟! اولین چیزی که از جونا می پرسه اینه. یا یه جا دیگه یکی واسه اینکه حال جونا رو بگیره به این مساله اشاره می کنه و می گه تو که ...

تو HIMYM یه قسمت هست که بارنی و رابین احتمال می دن که Cousin باشن واکنششون خیلی شدیده. (اونجایی که تو لیمو نشستن)

یا تو August: Osage County

و ...

شايد يه علت اينکه حساسيت زياد نشون ندادن به خاطر وجود خاندان تارگرين باشه.. منظورم اينه تو دنياى مارتين انقدر روابط خارج از عرف زياد هست که باعث شده مخاطب انتظار هر جور رابطه اى رو داشته باشه !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این داستان برگرفته از اساطیر اسکاندیناویه و تا اونجایی که من می دونم حتی در کشور سوئد قانونی هم هست. در سایر کشور های اروپایی مثل روسیه و کشورهای بلوک شرق هم رواج داره حتی در فرانسه که از زمان ناپلئون ممنوع شد گاهی بلا اشکاله. اتفاقا برای اونهاست که تازگی نداره . اگه توی ویکی پدیا یا گوگل سرچ کنید کشورهای بیشتری رو در سطوح مختلف و قوانین متفاوت در مورد این مسئله می تونید پیدا کنید .در کشور ما بیشتر مسائل مذهبی مانعی قوی در این رابطه است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این داستان برگرفته از اساطیر اسکاندیناویه و تا اونجایی که من می دونم حتی در کشور سوئد قانونی هم هست. در سایر کشور های اروپایی مثل روسیه و کشورهای بلوک شرق هم رواج داره حتی در فرانسه که از زمان ناپلئون ممنوع شد گاهی بلا اشکاله. اتفاقا برای اونهاست که تازگی نداره . اگه توی ویکی پدیا یا گوگل سرچ کنید کشورهای بیشتری رو در سطوح مختلف و قوانین متفاوت در مورد این مسئله می تونید پیدا کنید .در کشور ما بیشتر مسائل مذهبی مانعی قوی در این رابطه است.

اسکاندیناوی؟

ممکنه یه چیزایی رو ازشون الهام گرفته باشه اما کل داستان رو نمیشه برگرفته از اساطیر اسکاندیناوی دونست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در مورد جیمی و سرسی بحث بر سر اینکه در کدام جوامع وجود داره یا نه نیست

بحث بر سر اینه که عرف محسوب میشه یا نه

تا اونجایی که من میدونم نمیشه و هنوزم یه تابو و کاری برخلاف هنجارهای جامعه است

به عنوان مثال میتونیم فیلم محله چینی های رومن پولانسکی یا پیر پسر رو نام برد که در اون این رفتارها به عنوان رفتارهایی خارج از عرف شناخته میشه

در مورد جوامع قدیم هم اول خدمت دوستان گفتم روش زندگی مردم و شاهان متفاوت بوده

شاهان خود رو فراتر از دین و قانون میدونستن و خیلی مسائل رو رعایت نمیکردند

از اونور سلسله شاهان مصر اعتقادی غلط (از نظر علمی )داشتند که ازدواج خانوادگی باعث خالص ماندن خون آنها میشه چیزی که اتفاقا باعث افولشون شد یعنی بچه هاشون بخاطر همین نزدیک بودن خزانه ژنی دچار انواع بیماری ها شدند و نسلشون ور افتاد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درباره ی دیمون و بریندن حرف نزنم که کلا بهتره. شما که از همین ها هم دفاع نمی کنید!

حالا انتقادات وارد بر دنریس رو میشه یه کاریش کرد اما

سر اگان با من بحث نکنید! من موندم اون خودشیفتگی رو با چه دلیلی می گید؟ بخاطر اون حرکتش سر بازی با تیریون؟ هنوز از این بشر چیز خاصی ندیدیم. قضاوت دربارش یکم زوده. شک ندارم کسی که واریس پشتیبانش باشه بد کسی از آب درنمیاد!

ای ای ای، بشکنه این دست.

چقدر من از دیمون دفاع کردم.

خب راست می گی از اگان خیلی چیزی ندیدیم ولی اینکه واسه جان.سی شاخ بازی در مییاره که من رهبری می کنم و ... یه چشمه هایی اومده دیگه.

من قول می دم اگه اگان بلک فایر بود ازش دفاع کنم. (البته اگه موجودی مثل دنریس نشه)

خواستی ادامه بدی بریم تو تاپیک کل کل، اونجا بیشتر می خوره به بحثمون.

همون برید از یه هیولایی مثله دیمون دفاع کنید بعد بگید طرف حقیم. راستی منظورت کدوم دیمونه؟

ولی من عاشق اون حرفیم که برگشت به اون افسره زد:

اگه می خوای دنیا رو فتح کنی بهتره که یک اژدها داشته باشی.

عالی بود.

دیگه کار به چه جایی رسیده که میخوای از دشمن شماره یکه دورنی ها دفاع کنی! اگه میدونستم اوضاع اینقدر بده یکم دیرتر می مردم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

همون برید از یه هیولایی مثله دیمون دفاع کنید بعد بگید طرف حقیم. راستی منظورت کدوم دیمونه؟

ولی من عاشق اون حرفیم که برگشت به اون افسره زد:

اگه می خوای دنیا رو فتح کنی بهتره که یک اژدها داشته باشی.

عالی بود.

دیگه کار به چه جایی رسیده که میخوای از دشمن شماره یکه دورنی ها دفاع کنی! اگه میدونستم اوضاع اینقدر بده یکم دیرتر می مردم!

من گفتم دیمون فرشته است؟ قطعاً هزار تا کار ناپسند انجام داده ولی اولاً مثل دنریس تریپ خوب بودن نمی یاد و تکلیفش با خودش روشنه، ثانیا از اون Sophistication لازم برخورداره.

اصن از تعریف صفت Rogue معلومه دیگه دیمون چی کارست.

منظورت اینه که چرا یه دورنی بیاد از یه بلک فایر دفاع کنه؟

درسته تو جناح مخالف بودیم ولی دلیل نمی شه من چشمام رو ببندم از دیمون بدم بیاد که.

از نظر من بر خلاف نظر پدر شما و اون اگ خل و چل به هیچ وجه غاصب محسوب نمی شه ولی طرف ما تونست و با درایت بریندن و خریت خود دیمون پیروز شد.

دورنیش ها با استورمز لند هم جنگ داشتن من کلاً باید باهاشون مشکل داشته باشم؟

یا با ریچی ها.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

گرگور کلگان هم یه فرشته نیست و هیچوقت هم ادعا نمی کنه که یه آدم با شرفه. حالا اینا باعث میشه من برم طرفدارش بشم؟

منم از اون یکی دیمون بلکفایر بیشتر از این یکی بدم میاد. فقط من هیچوقت نفهمیدم که چی کم داشت که قیام کرد؟؟

مقایسه بلکفایر با اون دوتای دیگه درست نیست. البته قاعدتا باید از ریچی ها بدت بیاد ولی از بلکفایر ها بدون شک باید متنفر باشی! هرچی نباشه با پیروزی بلکفایر ها بعد از تارگرین ها بیشترین سقوط قدرت رو مارتل ها می دیدن.

انصافا به نظرت بیلور قابل ستایش نیست؟ منظورم پسر دیرون و میریاست نه اون خل و چله! نیای درباره ی مرگش طومار بنویسیا!!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گرگور کلگان هم یه فرشته نیست و هیچوقت هم ادعا نمی کنه که یه آدم با شرفه. حالا اینا باعث میشه من برم طرفدارش بشم؟

منم از اون یکی دیمون بلکفایر بیشتر از این یکی بدم میاد. فقط من هیچوقت نفهمیدم که چی کم داشت که قیام کرد؟؟

مقایسه بلکفایر با اون دوتای دیگه درست نیست. البته قاعدتا باید از ریچی ها بدت بیاد ولی از بلکفایر ها بدون شک باید متنفر باشی! هرچی نباشه با پیروزی بلکفایر ها بعد از تارگرین ها بیشترین سقوط قدرت رو مارتل ها می دیدن.

انصافا به نظرت بیلور قابل ستایش نیست؟ منظورم پسر دیرون و میریاست نه اون خل و چله! نیای درباره ی مرگش طومار بنویسیا!!!!!

گرگور اولاً جنسش فرق داره. دیمون کی یه بچه رو به دستور یکی مثل سرسی با سم اسبش ترکوند؟ اون کار دیمون که شاکی ای شما ازش خیلی با این فرق داره.

ثانیاً گرگور و نظرش راجع به شوالیه گری رو خیلی دوست دارم.

اون ویدئو ه که می گه بذار من داداشم کارمون رو بکنیم ببینم شوالیه ها چی می شن عالیه.

گرگور از نظر من او پیچیدگی و Rogue بودن رو نداره. فرقش اینجاست.

همون چیزی که استنیس الان کم داره.

همون چیزی که رینیرا کم داشت.

خب مثلاً اگه ریچی ها بیان دورن رو بگیرن مارتل ها رو بروی سر حلوا حلوا نمی کنن که. دلیلی نمی شه اگه یه زمانی یه جناحی که من دوست دارم با یکی جنگیده من کلاً چشم بسته با اونا مشکل داشته باشم که.

این اگان اگه بلک فایر باشه n سال بعد اون واقعه است. اون تموم شده رفته و من بلک فایر بودنش رو به تارگرین بودنش ترجیح می دم.

کتاب 5

کسی نیست که رو بیلور برک اسپیر حرفی داشته باشه. شخصیت واقعاً خوبی بود.

ولی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در هر حال دیمون یه هیولاست! انتقادی وارد نیست!!!!

الان منظورت طمع قدرته یا پایمال شدن حق؟؟؟ اگه پایمال شدن حقه که باید بگم دیمون اصلا حقی نداشت که بخواد پایمال بشه. استنیس و رینیرا حقشون پایمال شد ولی هرجوری حساب کنی حقی برای دیمون نمیشه پیدا کرد. مگه اینکه بخوای با دلایل مسخره ی اسگری حقی براش حساب کنی.

اگه منظورت طمع قدرته که خب چیکارش کنم طمع داشت دیگه!!

ولی من معتقدم استارت قیامش از اونجایی خورد که از طرف دیرون پس زده شد. انگار یه جورایی به غرورش برخورد و میخواست انتقام بگیره. شاید اگه دیرون دنریس رو به مارون نمی فروخت این مشکل پیش نمیومد.

کیوان چی شده جدیدا خیلی از این اسمایل سوت خوشت اومده؟؟فلسفش چیه؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در هر حال دیمون یه هیولاست! انتقادی وارد نیست!!!!

الان منظورت طمع قدرته یا پایمال شدن حق؟؟؟ اگه پایمال شدن حقه که باید بگم دیمون اصلا حقی نداشت که بخواد پایمال بشه. استنیس و رینیرا حقشون پایمال شد ولی هرجوری حساب کنی حقی برای دیمون نمیشه پیدا کرد. مگه اینکه بخوای با دلایل مسخره ی اسگری حقی براش حساب کنی.

اگه منظورت طمع قدرته که خب چیکارش کنم طمع داشت دیگه!!

ولی من معتقدم استارت قیامش از اونجایی خورد که از طرف دیرون پس زده شد. انگار یه جورایی به غرورش برخورد و میخواست انتقام بگیره. شاید اگه دیرون دنریس رو به مارون نمی فروخت این مشکل پیش نمیومد.

کیوان چی شده جدیدا خیلی از این اسمایل سوت خوشت اومده؟؟فلسفش چیه؟؟؟

حق.

پادشاه می تونه جانشین تعیین کنه و این کار رو کرده.

هر دو طرف می تونن ادعا داشته باشن چون واضح نیومده بگه (هرچند سر رینیرا واضح گفتن بازم جنگ شد) زور اینور چربید دیگه.

جدید نیست فقط قبلاً عمل نمی کرد الان می کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این بحث باعث شد یه چیزی به ذهنم برسه. خیلی اسپویل نیست واسه همین اینجا مطرحش میکنم.

ایریون بعد از تورنمنت آشفورد به لایس تبعید شد. اونجا صاحب چند بچه شد. یه پسر هم داشت که تو اون شورای انتخاب جانشین میکار کنار گذاشته شد.

واریس تو یه یتیم خونه تو لایس بدنیا اومد. یه جادوگر برای خریدن اون پول زیادی رو به صاحبش پیشنهاد داد. یه سوال اینجا برام پیش اومده که چرا باید یه جادوگر برای خرید واریس یه پیشنهاد خیلی وسوسه کننده به صاحبش بده؟ و اینکه آیا امکان داره واریس فرزند یا نوه ی ایریون باشه؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
این بحث باعث شد یه چیزی به ذهنم برسه. خیلی اسپویل نیست واسه همین اینجا مطرحش میکنم.

ایریون بعد از تورنمنت آشفورد به لایس تبعید شد. اونجا صاحب چند بچه شد. یه پسر هم داشت که تو اون شورای انتخاب جانشین میکار کنار گذاشته شد.

واریس تو یه یتیم خونه تو لایس بدنیا اومد. یه جادوگر برای خریدن اون پول زیادی رو به صاحبش پیشنهاد داد. یه سوال اینجا برام پیش اومده که چرا باید یه جادوگر برای خرید واریس یه پیشنهاد خیلی وسوسه کننده به صاحبش بده؟ و اینکه آیا امکان داره واریس فرزند یا نوه ی ایریون باشه؟؟؟

واریس چند سالشه؟

68 سال حدوداً از مرگ ایریون می گذره.

مهم اینه که واریس مدعی ه تو لایس به دنیا اومده.

اون قیمت هم در حد یه بچه ای که تو نمایش‌ها کار می کنه زیاد بوده.

مو هم نداره که معلوم شه.

بعد نیست ولی فکر کن از اون خل و چل چنین وارث خلفی بر جای بمونه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

از اینا گذشته واریس همیشه به صورتش کرم و پودر میزنه. اصولا برای پوشوندن چین و چروک های صورت از این دو تا استفاده میکنند. تازه واریس تو تغییر هویت دادن خیلی ماهره.

یه دلیل دیگه هم اینه که ایریس واسه چی باید اینقدر به یه خارجی اعتماد کنه؟ مسلما باید دلایل دیگه ای به جز نداشتن وابستگی به خاندانی هم باشه. چون ممکن بود بعد از گذشت یه مدت به سمت یه خاندان گرایش پیدا کنه پس برای چی اینقدر به واریس اعتماد داشته؟ حتی بیشتر از پسر و زن خودش؟

و اینکه چرا واریس پسر ریگار رو فراری داد و بعد از گذشت این همه مدت هنوزم به تارگرین ها وفاداره؟؟؟

و اما یه دلیل مهم دیگه.

یادته موکورو درباره ی اژدها چه حرفی به تیریون میزنه؟؟

young and old, true and fals, bright and darkد.

یکی از القاب ایریون bright flame هستش. به نظرت این دوتا bright ها به یه چیز خاصی اشاره ندارن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
از اینا گذشته واریس همیشه به صورتش کرم و پودر میزنه. اصولا برای پوشوندن چین و چروک های صورت از این دو تا استفاده میکنند. تازه واریس تو تغییر هویت دادن خیلی ماهره.

یه دلیل دیگه هم اینه که ایریس واسه چی باید اینقدر به یه خارجی اعتماد کنه؟ مسلما باید دلایل دیگه ای به جز نداشتن وابستگی به خاندانی هم باشه. چون ممکن بود بعد از گذشت یه مدت به سمت یه خاندان گرایش پیدا کنه پس برای چی اینقدر به واریس اعتماد داشته؟ حتی بیشتر از پسر و زن خودش؟

و اینکه چرا واریس پسر ریگار رو فراری داد و بعد از گذشت این همه مدت هنوزم به تارگرین ها وفاداره؟؟؟

و اما یه دلیل مهم دیگه.

یادته موکورو درباره ی اژدها چه حرفی به تیریون میزنه؟؟

young and old, true and fals, bright and darkد.

یکی از القاب ایریون bright flame هستش. به نظرت این دوتا bright ها به یه چیز خاصی اشاره ندارن؟

به قول جیمی ایریس اون یه جایی که باید به حرف واریس گوش نکرد و دروازه رو باز کرد. پس همچین اعتماد 100% هم نبوده.

معلوم نیست که اگان باشه حالا.

البته طبق تئوری خواهر واریس و ایریلیو می شه گفت بلک فایر نیستن و بر می گردن به تارگرین ها.

برایت رو نمی شه گفت. اینجوری خیلی چیزا رو می شه ربط داد به هم.

یه سرچی زدم این که دقیقاً همینو می گه:

این یکی هم که به شدت مفصل ه

جفت لینک ها اسپویلر کتاب 5

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری