رفتن به مطلب
ریگار

نظر سنجی شماره 11 : دوست داشتید کدام نبرد مهم دنیای نغمه ...

Recommended Posts

نظر سنجی شماره 11

دوست داشتید کدام نبرد مهم دنیای نغمه یخ و آتش را از نزدیک مشاهده کنید ؟

1-نبرد سپیده دم

2-نبرد پادشاه شب در مقابل جورامون و لرد وینترفل

3-نبرد والریا با امپراطوری گیسکاری

4-نبرد قوای روینیش با قوای والریا

5-دوره ایگان-سوزاندن هارن هال

6-دوره ایگان-نبرد میدان آتش

7-دوره ایگان-نبرد آخرین طوفان (پیروزی اوریس براتیون بر آرگیلاک)

8-جنگ داخلی رقص اژدهایان

9-نبرد چمنزار خونین (قیام بلک فایر)

10-قیام رابرت-نبرد ناقوس ها

11-قیام رابرت-نبرد ترایدنت

12-جنگ پنج سپاه-نبرد ویسپرینگ وود(اسارت جیمی لنیستر)

13-جنگ پنج سپاه-نبرد بلک واتر

14- سایر

این نظر سنجی به پیشنهاد شخص پادشاه و با همکاری سر رابرت و سر تالیسا طراحی شده .

لطفا نظرتون رو نسبت به گزینه ها، در این تاپیک بیان کنید.

نظر سنجی های پیشنهادیتون رو برای من بفرستید .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مطمئنا خرد شدن سینه ی ریگار در زیر پتک رابرت.

البته خیلی دوست داشتم اگه می تونستم نابودی سرزمین شیطان (والریا) رو هم می تونستم ببینم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

رابرت جان شما کلا نسبت به تارگرین ها و اجدادشون لطف داری.

خوب من اول از همه ترجیح میدادم که تو نبرد سپیده دم باشم. ای خوشم میاد این آدر ها رو لت و پار میکردم.

دوم نبرد والریا با گیسکاری مخصوصا زمانی که کل گیسکاری رو گرفتن.

سوم هم توی دوره ایگان واسه سوزاندن هارنهال که قدرت اژدهایان رو به رخ کشید.

و چهارم نبرد دشت آتش که قدرت تارگرین ها رو به صورت کامل به رخ همه کشید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خوب من اول از همه ترجیح میدادم که تو نبرد سپیده دم باشم. ای خوشم میاد این آدر ها رو لت و پار میکردم.

خداییش تارگرین ها تا حالا یه دونه جنگ رو بدون اژدها بردن؟

پیروزی با اژدها که هنر نداره. مثل این می مونه که با هواپیمای جت و تانک تایگر بری تو قرون وسطی و جلوی کسایی بجنگی که نیزه و شمشیر دارند، بعد به خودت بگی جنگجوی بزرگ و فاتح و از این تعارفات. مارتین یه اژدها تو سایز بلریون به هودور هم می داد می تونست باش وستروس رو فتح کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

هر خانداني يه چي داره ديگه

اونا اژدها دارن

ما طلا داريم

شما هيچ

استاركا افتخار

و.....

البته شمام رابرت رو به عنوان يه جنگجوي بزرگ داشتيد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خداییش تارگرین ها تا حالا یه دونه جنگ رو بدون اژدها بردن؟

پیروزی با اژدها که هنر نداره. مثل این می مونه که با هواپیمای جت و تانک تایگر بری تو قرون وسطی و جلوی کسایی بجنگی که نیزه و شمشیر دارند، بعد به خودت بگی جنگجوی بزرگ و فاتح و از این تعارفات. مارتین یه اژدها تو سایز بلریون به هودور هم می داد می تونست باش وستروس رو فتح کنه.

رابرت جان نبرد چمنزار سرخ رو یادت رفته؟ ما اون موقع اژدها نداشتیم ولی پیروز شدیم.

تازه همون بهتر که اژدهایان مردن وگرنه یه رقص اژدهایان دیگه به وجود میومد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بله. هنر کردین یه دسته تارگرین دیگه رو بردین. دیمون می برد هم می اومدی می گفتی ما توی چمنزار سرخ پیروز شدیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من هیچ کدوم از نبرد ها علاقه ای ندارم نبرد های اگان خیلی یه طرفه بوده مشخصه با اژدها برنده می شدن

ولی در کل چمنزار خونین رو بیشتر میپسندم همراه با بلادریون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

8- رقص اژدهایان

اولاً نبرد باید تقریباً پایاپای باشه که جذابیت داشته باشه، نه اینکه یه طرف اژدها رو ول کنه بعد 5 دقیقه تسلیم شه حریف.

ثانیاً هیچی مثل جنگ اژدهاها با هم جذاب نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

رقص اژدهایان. چون دو طرف اژدها دارن و قدرت طرفین متعادله نه اینکه یه طرف خیلی قوی باشه و یه طرف ضعیف. دوم اینکه تو آسمون اتفاق افتادن که تو قرون وسطی یه چیز عجیب و جذابه. البته من ترجیح میدم خودمم رو اژدها شاهد نبرد باشم. از رو زمین که فایده نداره.

نبرد سپیده دم انتخاب دوممه چون بلاخره لت و پار کردن آدرها و وایت واکرها چیز جالبیه دیگه.

از نبردهای معاصرم بلک واتر و ویسپرینگ وود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این نظر سنجی آیا به طور بالفعل اسپویل حساب میشه؟

من همش دارم اسم کتاب 5 رو میبینم و نخونده نظر رو رد میکنم میره!

یه راهنمایی کنید منو

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
این نظر سنجی آیا به طور بالفعل اسپویل حساب میشه؟

من همش دارم اسم کتاب 5 رو میبینم و نخونده نظر رو رد میکنم میره!

یه راهنمایی کنید منو

نه اسپویل نشه جنگهای داخلی رقص اژدهایان، اسم جنگهای داخلی میان تارگرین هاست بر سر به قدرت رسانیدن اگان دوم در برابر راینیرا دختر بزرگ، فرزند ارشد و وارث ویسریس اولِ که در سال 129 بعد از ورود اگان شکل گرفت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اول دوست داشتم تو نبرد بلک واتر باشم ولی با نتیجه ای متفاوت

بعدش هم تو نبرد ترایدنت 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

می خواستم اضافه کنم که بودن در نبرد کسل بلک هم باید خیلی جذاب باشه چون استنیس می زنه وحشی ها رو داغون می کنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان توجه کردید جنگ هایی که تو سریال اصلا نشون ندادن و دربارش حرف هم نزدن و تو کتاب هم غیر مستقیم بهشون اشاره شده فعلا رای بیشتری اوردن؟

این جنگ های جدید خیلی به دل طرفدار ننشسته یا قضیه چیزه دیگه ایه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
دوستان توجه کردید جنگ هایی که تو سریال اصلا نشون ندادن و دربارش حرف هم نزدن و تو کتاب هم غیر مستقیم بهشون اشاره شده فعلا رای بیشتری اوردن؟

این جنگ های جدید خیلی به دل طرفدار ننشسته یا قضیه چیزه دیگه ایه؟

موضوع اینجاست که جنگ هایی که تو نبرد پنج پادشاه اتفاق می افته در مقابل جنگ های قبلی خیلی کمتر تاثیر گذار هستند ( چندین و چند نبرد بین سپاهیان شمال و لنیستر در گرفت اما هیچ کدوم نتیجه جنگ رو مشخص نکرد ) در صورتی که نبرد های تاریخی نتیجه مهمی داشتند . علاوه بر این اون جنگ ها به مراتب عظیمتر از نبرد های 5 پادشاهی بودن .

مثلا در نبرد بین قوای روینیش و سپاه والریا ، روین ها یه سپاه 250 هزار نفره برای جنگ آورده بودن . حالا شما این رقم رو با نفرات هر کدوم از نبرد های 5 پادشاهی ، مقایسه کنید !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خوب در این صورت میشه نتیجه گرفت که خیلی از طرفدارها به کتاب رو اوردن چون تا اونجایی که من یادم میاد تو سریال درباره این جنگ های تاریخی چیزی به طور مستقیم نگفته بودن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من بعد تفکر فراوان به نبرد دشت چمنزار خونین رای دادم . جنگی که میتونست تارگرین ها رو مدت ها پیش نابود کنه .

یادش بخیر ، وقتی سر رابرت مقاله بک فایر رو داده بود واسه ویرایش و بالا رفتن ، یه مدت غرق این قیام شدم . شخصیت های معرکه ای مثل بلادریون ، بیتراستیل و ... ، اون نبرد هم که کاملا عالی و پایاپای بوده . بلک فایر فقط سر یه جوانمردی ، احتمالا شست خورده . هرچند طرف مقابلش هم خیلی قدرتمند بوده . بلاخره وقی دشتمن آدم بلاد ریون باشه ... فاتحه اش خوندس .

بعد این نبرد دلم میخواست ترایدنت رو ببینم . جایی که حق از باطل شکست میخوره . مطمعنا لحظه مرگ ریگار یکی از تلخترین وقایع تاریخ وستروسه .

نبرد نیروهای روینار و والریا هم باید خیلی عظیم بوده باشه . اگه تو نبرد دشت آتش فقط 4 هزار نفر سوختن ، تو اون نبرد احتمالا ده ها برابر این رقم، از سربازهای روینار نابود شدن . مهاجرت نایمریا و مردمش بعد این رویداد هم خیلی غم انگیزه

نبرد سپیده دم هم در رتبه بعدی قرار میگیره . دلم میخواد بدونم مردم بدوی وستروس چطور تونستن با شمشیر های مسی آدر ها رو شکست بدن !

رقص اژدهایان هم که حسابی جذاب بوده یحتمل . اینم گزینه بعدی است .

مابقی گزینه ها ، بخصوص نبرد های پنج سپاهی چندان برام جذابیت ندارن . البته دیدن شعله های سبز روی بلک واتر کمی وسوسه کنندس !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
خوب در این صورت میشه نتیجه گرفت که خیلی از طرفدارها به کتاب رو اوردن چون تا اونجایی که من یادم میاد تو سریال درباره این جنگ های تاریخی چیزی به طور مستقیم نگفته بودن.

البته یه نکته ای هم هست.اونم اینه اتفاقاتی که تو گذشته افتاده معمولا در طول سالها بزرگتر و بزرگتر جلوه داده میشن.یعنی هر چی زمان میگذره اون جنگها به نظر خوف تر میان.اینهکه ما احساس میکنیم جنگهایی که الان در حال رخ دادنه در مقابل جنگهای قدیمی تر مثل بازی بچه ها میمونه.البته تاثیر این نوع تفکر خیلی زیاد نیست!

من هنوز نتونستم انتخاب کنم.چقدر سخته این نظر سنجی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

حتی اگه تو اندازه لشکریان دست برده شده باشه ، تو نتیجه که دست برده نشده ! نتایجی که نبرد های قدیمی آفریدن خیلی قطعی و عظیم بوده . نابودی گیسکار ، نابودی شهر های روین ، شکست آدر ها و اتمام شب طولانی ، بر افتادن قیام عظیم بلک فایر و ...

بعله دیگه ! وقتی دوتا شوالیه تو طراحی نظر سنجی شرکت میکنن نتیجه انقدر قدرتمند میشه. از این به بعد هم همینطور خواهد بود :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بعد این نبرد دلم میخواست ترایدنت رو ببینم . جایی که حق از باطل شکست میخوره . مطمعنا لحظه مرگ ریگار یکی از تلخترین وقایع تاریخ وستروسه .

نبرد نیروهای روینار و والریا هم باید خیلی عظیم بوده باشه . اگه تو نبرد دشت آتش فقط 4 هزار نفر سوختن ، تو اون نبرد احتمالا ده ها برابر این رقم، از سربازهای روینار نابود شدن . مهاجرت نایمریا و مردمش بعد این رویداد هم خیلی غم انگیزه

دقیقاً معیارت برای حق بودن ریگار و باطل بودن رابرت چیه؟؟

حالا من خودم ریگار رو شخصیت جذاب می دونم و اصلاً از رابرت خوشم نمی یاد ولی نمی شه گفت این حق بود اون باطل.

این والریا کلاً گند زد به تمدن های اون ور آب های وستروس، که به شدت قدرتمند تر، پیچیده تر، پیشرفته و جذاب تر از وستروس بودن.

الانش هم به نظر من وستروس عقب مونده ترین قاره است، این سیتادل و اساتید اگه نبودن که کلاً نابود بود وستروس.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

قطعاً قیام دیمون بلک فایر. اصلاً اگه من اونجا بودم کمکش می کردم یا بهش میگفتم سر گواین کوربری رو ول کنه.دلیلم هم اینه که اوّلا خیلی جنگ جالبی بوده و کلّی نبرد تن به تن داشته دوّما اینکه وقتی من مقالشو خوندم خیلی لذّت بردمو خیلی برام جالب بود ولی وقتی مقاله ی جنگ های دیگه ی توی لیست روکه در مورد تارگرین ها بود خوندم فقط همینو دیدم:«با کمک اژدهایان پیروز شدند.»البته به جز رقص اژدهایان.و امّا در مورد جنگ دیپ وود موت، اصلاً دوست ندارم ببینم دو تا بچّه بیان خودشونو بندازن جلوی شمشیر جیمی لنیستر بعدشم بهش بگن جنگ تن به تن.بقیه ی جنگ ها هم اوکی هستن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری